Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. de boekweit zoo goed als rijp, dit jaar staat ze nog in vollen bloei. Daarom wachten de bijenhouders nu ook nog een poosje met het drijven in de hoop, dat de korven wat beter gevuld zullen worden. Hopen wij het voor hen, want voor die menschen zijn de laatste tjjden ook al niet rooskleurig geweest. Een electricien te Amsterdam is bezig de aandacht op zijn zaak te vesti gen door middel van eene vertooning, waarin de straa'jeugd veel vermaak schept, en tevens de hoofdrol op zich neemt. Hij heeft de ijzeren roede voor de win kelruit van zijn magazijn, in de Spuistraat, met een electrische batterij verbonden en weet daarmede al die het ongeluk heeft, die roede met de handen aan te raken aan zijn perceel vast te ketenen voor zoolang hem dit belieft. Een poli tieagent, die opmerkte, dat de electricien op deze wijze vrije burgers van hunne vrijheid beroofde, ging den winkel bin nen, doch was, toen hij zich op de hoogte van het geval had gesteld, onzeker, of hier al dan niet proces-verbaal diende opgemaakt te worden. Btmachoten. De heer VV. Vedder, onderwijzer aan de Christelijke school te Spakenburg, is in gelijke betrekking benoemd aan een Geref. school te Amster dam en heeft deze benoeming aangenomen. In de gister gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd met alge- meene stemmen verworpen het voorstel van den heer mr. J. C. H. Prikken om aan den heer Dr. K. H. J. Koker, eervol ontslagen leeraar aan het gymnasium, een pensioen te verleenen. De gemeente- rekening en de jaarrekeningen van andere instellingen over 1895 werden vastgesteld en goedgekeurd. Een voorstel van den heer D. Gerritsen, om aan de commissie bedoeld bij art. 20 der verordering op de heffing van een plaatselijke directe- belasting naar het inkomen over te leg gen de lijst der ambtshalve aangeslagenen, met korte vermelding der gronden die tot ambtshalven aanslag hebben geleid, werd met 12 tegen 4 stemmen verwor pen. Een verzoek van de muziekvereeni- girjg «Caecilia" om een jaarlijkscbe toe lage uit de gemeentekas voor de viering der verjaardagen onzer Vorstinnen werd niet ingewilligd. Het voorstel van B. en W. om de kosten eener herstelling van de «Haarbrug» over 1895 uit onvoor ziene uitgaven van den dienst over 1896 te voldoen, werd aangenomen, evenals een ontwerp-besluit tot verhooging der jaar wedden van eenige onderwijzers. Eenige terreinen op de «Hof» Groenmarkt en Appelmarkt werden voor den tijd dien de kermis in 1896 zal duren aun den openlaren dienst onttrokken. De voor dracht ter benoeming van drie leden van het college vari zetters werd volgender wijs samengesteld: 1. J. P G. Kok; 2. E. L. Visser; 3. J. Sinnige; 4. S. Knop pers; 5. T. v. Daal en 6. A. Herschel Bz. Tot gemeente-vroedvrouw werd met al- gemeene stemmen benoemd mejuffrouw A. van Eeden, geboren Kamperinan en tol leden der commissie van fabricage de heeren H. J. Croockewit en G. P. A. Garjeanne. De Amersfooi tsche processie naar Kevelaar vertrekt aanstaanden Maandag 17 dezer oin 8.45 van hier en keert Woensdagavond om 7.35 terug. Ter vervanging van den militairen apotheker le klasse N. R. C. A. van der Pluyin, die overgeplaatst is naai Utrecht, is van Breda naar het Militair Hospitaal hier overgeplantst de militaire apotheker 2e klasse C. T. Leusden. In het concours voor het schoonste en best gaandedienstpaard, toebehoorende aan en bereden door een officier van het een vreeselijk zielelijden getroffen worden. «O!» zeide zij: «indien ik, die zoo arm en zwak ben, niet toe zou laten dat iemand leed, ook al had hij mij veron gelijkt, hoe kan dan God, die alles doen kan, wat Hij wil, zijri arme schepselen zulk eene duldelooze smart zien lijden! Ik heb gezondigd, dat is waar, maar heeft God geene ontferming voor mij? Zal Hij vooitgaan mij ter aarde te stor ten, lang nadat mijne zonde is geboet Somtijds, wanneer zy des nachts naar Alsagers zware ademhaling zat te luiste ren, kwam hel verleden tot haar terug. Hoe verre, verre af scheen het haar toe 1 Het kon even goed vijftig jaar geleden zijn in stede van vijf. Was het mogelijk dat zij ooit een vroolijk, luchthartig meisje, vol opgeruimdheid en geest was geweest, zij, die zich heden zoo oud ge voelt dal zij met haar vier en twintig jaren zich zelfs niet meer herinneren kan, hoe men zich jeugdig gevoelt. Was zij het waarlijk en gewis, zij, die eene dei meest gevleide en gevierde vrouwen aan het Fiansche hof geweest was? Zij, die thans veroordeeld is tot het droevigste, eenzaamste leven, hetwelk eene vrouw- zou kunnen leven I Hoe goed herinnert zij zich dien avond te Compiègne, toen zjj het Leed vooi stelde I hoe levendig .komen de woorden van D'" tot haar Nederlandsche of het Nederlandsch Oost- Indische leger, Zaterdag te 's Gravenhage gehouden, werd de 2e prijs behaald door Royal van luitenant Van Harpen Kuyper, gedetacheerd bij de Rijschool hier. Zondag verwierf Huntsman van luite nant A. baron van Heemstra den 3 len als schoonst en best ingespannen rijtuig- paard Sjors, van luitenant Taunay, be haalde den 2den prijs als schoonst en best £jand rijpaard. V Jl. Zondag hield de Wielerclub «Amersfoort» op den Arnhemschen straat weg, nabij «de Heitekop» een wedstrijd voojj hare leden, met den navolgenden uitslag Wedstrijd over 25 K. M. le prys, zilveren medaille, K. Kleber, in 47 minu ten 2e pr. verzilverd bronzen medaille, geschonken door den heer J. Schulman, J. C. Kleber; 3e prijs, kl. z. m., W. Itl- mann; 4e prys, br. m. 51 m. De heeren S. van Vollenhoven en D. Itlmann moes ten door een defect aan hun machines den strijd opgeven. Men verzoekt ons tevens te vermelden dat den eersten prijs in dezen wedstrijd werd gewonnen op eene Eysink-machine, de eenige die er in meereed. Hulde aan het inlandsche fabrikaat. Langzaam rijden: le pr. J. C. Ittmann, 2e pr. A. P. Houtzager, 3e pr. W. Itt- man, 4e pr. G. Ittmann. Er waren 13 deelnemers. Hardloopen met het rijwiel over Va K. M. en terugrijden: la prijs, H. Ger ritsen, die met een zeer mooien spurt de eindstreep overschreed; 2e prijs W. Itt mann, 3e prijs G. Ittmann. Veertien rijders namen deel aan dit belangwek kend nummer. Na afloop maakten 15 leden een club- toch naar «Rots- en Dennenlust» waar door afdeeling II van den A. N. W. B. wielerwedstrijden en volksfeesten werden gegeven. Onze stadgenoot de heer B. M. Brom ontving Maandag in de Kathedraal te Utrecht de priesterwijding. Heden droeg hij in de parochie-kerk van O. L. V. Hemelvaart hier zijn eerste H. mis op. Bij de op 9 dezer te Zutfen ge houden Schietwedstrijd der Nedei landsche Bond van Oud-Onderofficieien, behaalde de Schietvereeniging «Wilhelmina," van de Afd. Amersfoort, in den 4en wedstrijd den Vaandelprijs. Bij Kou. besluit zijn met ingang van 1 Sept. 1896 benoemd tot leeraren aan de Rijkslandbouwschool te Wagenin- gen, de Heeren Dr H. van Cappellen en Dr. A. H. Botgesius, leeraren aan het Gijmnasiuin en de H. B. school alhier. De politieagent 2e klasse J.J. J. M. Captaine woidt met 15 Augustus aan gesteld als postbode te Sloterdijk. Een mail gevraagd. Een Engelsch dagblad bevat de volgende liuwelijksad verten tie «Een jonge dame, weduwe, zonder kin deren, van een lief uiterlijk en een slanke gestalte, vraagt een man. Maandag a. s., 6 Augustus, legen drie ure des namiddags, zal zij, gedurende een uur, langs de noordzijde van Méryon- Square wandelen, bereid om al de schrif telijke voorstellen, die men haar mocht willen doen toekomen, in ontvangst te nemen. Zij zal een rose hoed met bloe men en een blauwe veer, en een licht groen kleed dragen. In de linkerhand zal zjj een zwart fluweelen taschje houden, dat geopend zal zijn om daarin de brie ven te ontvangen, die men zoo beleefd zal willen wezen om op een behendige wijs er in te werpen, zonder dat zjj den schijn zal hebben er acht op te slaan. Men zal hai.r een genoegen doen een terug: «Veibeeld u La Vallière te zyn, toen zij den Koning ten tweeden male verliet en hij haar niet terugriep.» Achl zij behoeft thans geene inspanning haret verbeelding om de foltering van dat ge trouwe bart te raden. Bij tijden zag zij Alsager aan en vroeg zich in sprakelooze smart af, hoe zijne liefde voor haar tot haat kon zijn ver keerd, voor haar, die hem nimmer iets verwelen had, hem geen enkel bit ter woord had toegevoegd en zelfs niet geklaagd had over haar verloren leven. Maakte iets in naarzelve, dal zij de liefde, welke zij won, niet kon behouden? De Hertog was haar ontrouw en moede ge worden. en thans ook Alsager. Het was een geluk voor haar dat de onophoudelijke oplettendheid, welke Lord Ryvendale vereischte, haar verhinderde zeer lang aaneen over haar smarten te peinzen; er is geen geneesmiddel voor den geest zoo goed als werkzaamheid van het lichaam. En haar, die zoo ten ger en zwak was geworden, het was, alsof haar bovennatuurlijke kracht ge schonken werd; zij scheen nimmer moede of afgematt ofschoon zij heel den dag en een groot gedeelte van den nacht de wacht hield. Eindeljjk en ten laatste was de crisis voorbjj en verklaarde d<> geneesheer dat fotografisch portret bij die brieven te voegen. Ziehier de voorwaarden, die zij vei meent te moeten stellen aan dengene, dien zij zal kiezen: De pretendenten van twintig a vijf-en-lwintig jaar zullen ten minste honderd pond inkomen moeten hebben: tweehonderd pond van vijf-en-twintig tot dertig jaar; vijfhonderd pond van dei tig tot veertig jaar en duizend pond van veertig tot vijftig jaar. Degenen, die dezen leeftijd te boven zijn, behoeven zich niet aan te melden.» Het geheim der Zeisterheide. De milicien van het 7e reg. infanterie Langeveld, sedert September 1895 van de Zeist- rheide vermist, is gisteren door de marechaussees te Arcen in arrest ge nomen eri naar Venloo overgebracht. Aldus bericht de Limb. Koerier. Eaatige postpakketten. Zooals men weet, vervoeren de Engel- sche spoorwegmaatschappijen ook levende dieren per postpakketdienst. Deze eigenaar digheid heeft dezer dagen aan het Man chester station te Londen aanleiding ge geven tot een vermakelijk tooneeltje. De spoorbeambten hadden juist een grooten zwarten hond bij den halsband gevat, om hem uit den waggon naar het goe derenbureau te brengen, toen het dier, dat geen genoegen vond in deze wijze van vervoer door hevig tegenspartelen er in slaagde, zich van zyn halsband le ontdoen en in volle vaart de vlucht nam. Een massa spoorwegambtenaren snel den den hond na en schreeuwden vol schrik: «Houdt hem, grijpt hem, het is een postpakket!" Hun pogingen waren echter vruchteloos. Het «postpakket" loopt nog steeds en de spoorwegdirectie heeft een belooning be schikbaar gesteld voor dengene, die het vangt en terugbezorgt. Een clon De heer Ch. Divic, een Fransch inge nieur heeft wat nieuws uitgedacht voor de tentoonstelling van 1900. Een ijzeren toren zal het zijn van 115 meters hoogte, zeshoekig van vorm, met 24 verdiepingen, waarin concer i zalen, schouwburgen, café's enz. zullen gebouwd worden. Bovendien zal de toren eiken avond worden verlicht inet 20,000 lampions, terwijl een enorm klokkenspel elk uur zich, wijd uitklinkend boven Parijs, zal laten hooren. Doch het eigenlijke moois van den torer. is, dat hij elk uur om zijn as, een groote stalen spil, zal draaien, zoodat de bezoekeis stil op hun plaats blijvend, den geheelen om trek zien voorbijgaan, inet de tentoonstel ling, Parijs en zyn omgeving. Het denk beeld is belangwekkend, maar als die spil eens brak Een uieuw costnum voor 50 kadetjes. Bij een bakker in de Choorstraat te Delft komt een net gekleed heer, besteld 100 kadetjes, geeft een adres op voor het bezorgen en betualt contant. Daarna begeeft hy zich naar een in dezelfde straat wonenden kleermaker en koopt een costuum voor f 50. het geld was niets, dat kwam 's avonds terecht, want, en hier werd de naam van den bakker genoemd, «dien heb ik zooeven f lOO geleend, die ik van avond terug krijg.» De kooper verdwijnt, het gekochte cos tuum medenemende. De kleermaker, die niet geheel en al tevreden was, wilde zich toch ovei tuigen en gaat r.aar den bakker, doch nauwe lijks daar komt ook de onbekende kooper en zegt tegen den bakker: «Geef hem van avond er inaar 50 van, dat heb ik afgesproken.» De kleermaker, in de vaste meening dat l ier spiake is van guldens, gaat te vreden weg en wordt 's avonds aange naam verrast door het bezorgen van 50 kadetjes. Hij naar den bakker, doch toen bleek de sluwe oplichterij! Tel. er alle waarschijnlijkheid bestond op Lord Ryvendale's heistel. En Viva vriendelijk bij de hand nemende, zeide hij met een zekeren nevel voor de oogen «Ik heb thans alle hoop voor hem, en hy kan u zijn leven danken. Eene goede verpleging is het groote geheim om een geval van typhus af te wenden, en ik zag nimmer zulk eene leedere ver zorgster als gij geweest zijt. Gij zult er voor beloond worden: over een paar maanden zal hy, ik twijfel er ruet aan, weder bijna geheel de oude wezen.» Viva's lippen trillen, haar oogen staan vol tranen. Achl als die dag gekomen zal zijn, dan zal het aan andeien wezen, zich met hem te verheugen; zij zal niet lan ger een aandeel in zijn leven hebben. Maar de dokter zegt bij zichzelven: Het is natuurlijk, nadat zij zich al dien tijd zoo moedig heeft gehouden, haar zenuwen thans een weinig over spannen zijn Dus zegt hy haar goeden moed te houden, en voor zich uit te zien op de schoone dagen, welke aanstaande zijn, weinig vermoedende dat elk woord, hetwelk hij uit, den dolk verder in haar boezem stool. Lord Ryvendale heeft zijn bewustzijn herkregen; hy is zelfs in staat om van het bed naar de sofa te worden gedra- Een aardige voorstelling had dezer dagen te Peteihof plaats, voor de leden van het Keizerlijk Russische Huis en ge- noodigden. Een photogiaaf had, tijdens de kroningfeesten, eenige moment-photo- graphieën opgenomen, met een soort revolver-toestelen deze werden nu door middel van de Cinematograaf in het kei zerlijk paleis vertoont. Het aardige van het geval was, dat bijna alle aanwezigen een rol in de vertooning vervulden Zoo zag men het uitrijden van de leden van het Fransche gezantschap, op den morgen van de kroning. De prachtige galarijtuigen komen voor het gezanl- schapshotel; de bedienden tredeu naar buiten en posteeren zich op de trap; dan verschijnen de leden der gezantschappen met hunne dames, wandelen langs de trappen en bestijgen de rijtuigen. Alge- meene vroolijkheid verwekt het verschij nen van mevr. De Montebello, de gema lin van den Franschen gezant. Met levendige gebaren daalt zij de trap af en gaat in haar iytuig zitten. Het portier wordt dichtgeslagen. Plot seling bedenkt de gravin, dat zij iets vergeten heeft. De koetsier wordt ge waarschuwd niet weg te rijden; een be diende snelt toe; de gravin geeft hem een kort bevel; de man vliegt de trap op en komt kort daarna met een fijn kanten zakdoekje aanloopen, rial hij eer biedig overhandigt. Het rijtuig rijdt weg. Het is duidelijk, dat zulk een vertooning veel succes had en dat de betrokken personen door hun houding daartoe liet meest bijdroegen. De czaar en zijne gemalin hadden er recht veel pleizier in. Maar toer. het deel van het programma vertoond werd, waarin de czaar de hoofdrol speelde, waren zij verdwenen. Zij lieten het oordeel over het figuur, dat zij er bij gemaakt hadden, het liefst over aan de gasten. Jammert De Volksstem schrijft in een der num mers, die met de laatste mail zijn aan gekomen «De heer Rhodes is ternauwernood aan den dood ontsnapt. Gedurende het ge vecht te Thaba Amanba schoot een rebel op 8 pas afstand op hem zonder hem te raken". 't Is jammer I In deu komkommertijd. Ameiikaansche bladen weten te ver tellen dat een fabrikant in New-Orleans een nieuw soort velocipède uitgevonden heeft, waarmee men buitengewoon enel zoowel te land als te water en dooi de lucht kan rijden. De komkommers worden bij den dag goedkooper. Een rywiel van papier. Eene nieuwe verschijning op het ge bied der uitvindingen is een papieren rijwiel. Een rijwielagent te Londen heeft er zoo een, dal ook reeds gebruikt wordt. De machinerie, die het in beweging brengt, is van een hard bewerkte, taaie papier slof. Zulk een rijwiel weegt 20 pond, en men zegt, dat het even stei k is als elk ander. Er is nu sprake van eene fabiiek voor de vervaardiging vin pupieren rijwielen op le richten. Wielrijders rnggegrateu. In de voornaamste osteologische of beenderenverzameling van Amerika zijn drie merk waai dige exemplaren van «wiel rijders ruggegraten." Het zijn de rugge- wervelen van slachtoffers der cyclomanie. Twee komen uit Parijs, en de derde is van een jongen Amerikaan. Deze «wiel- lijders ruggegraten" worden nu geschat op den hoogen piijs van 100 elk, en er zouden er veel meer van moeten zijn om aan al de aanvragen te voldoen. De kitte in Amerika. Door de groote hitte zijn teNew-Yoik 120 personen aan zonnesteek of beroerte overleden. Maandag overleden 36 per sonen tengevolge van de hitte. gen. Hij maakt geene opmerking over Fletchers tegenwoordigheid, maar is klaarblijkelijk tevreden hem te hebben. Wat Viva betreft, ofschoon hij {weinig zegt, toorit de uitdrukking van zijn oogen als hij haar gadeslaat, dat iets zijner oude gehechtheid voor haar is weder gekeerd. De geneesheer heeft hem ver teld dat hij haar zijn leven te danken heeft, en hij is dankbaar als allen, die -l-chts ééne schrede verwijderd zijn van de valeien der schaduwen des doods. Als bij velen, zal zonder twijfel zijne dank baarheid verdwijnen, naarmate zijne kracht terugkeert, en zal hij het in de toekomst goedvinden de schuld, welke hij haar verplicht is, te verlichten of wel geheel le vergeten. Maar thans, ofschoon zijn hoofd nog zwak en buiten slaat tol veel nadenken is, heeft hij een duister plan om alles goed te inaken. Dat zij, na al zyn ver raad jegens haar, hem zulk eene godde lijke vergeving zoude hebben beloond, hem zoo volkomen goed voor kwaad zou hebben vergolden, verdient eene groote, wedeikeerige opoffering zijnerzijds. Hij heeft het voornemen, elke gedachte aan Osyth op te geven. Gaarne zoude hij Vtva willen zeggen, wat in zijn hart om gaat, maar hy gevoelt er zich nog niet sterk genoeg toe. Nu en dan neemt hy ln den komkommertijd. In de straat van Long Island heeft men eene zeeslang ontdekt van een gansch bijzonder soort. Zy zwom met een snel heid van 25 kuoopen in het uur en liet een zogspoor achter van een mijl lengte. Op hei oog was zij meer dan 200 voet lang en droeg zij den kop ten minste 20 voet boven het water uit. Dank zij deze bijzonderheid, heeft men den kop nauwkeurig kunnen beschrijven. Aan den kop bemerkte men lange kne vels, zooals de populisten 7,e tegenwoordig in Amerika dragen, van een prachtige diep groene kleur. De wachter van den vuurtoren te Stradfort, zijn gezin en andere menschen konden een en ander zeer goed onderscheiden. De kop geleek uit de verte, volgens dezen, op den schoor steen van een stoomboot en het dier zwom harder dan twee passeerende booten voeren. Die was taal. Zaterdag zou te Tunis de beluchte rooverhoofdman Mahomed ben Aed el Benzerti worden opgehangen. De strop werd hem om den hals gedaan en men liet hem den voorgeschreven tijd hangen. Daarna maakte men hem los om het lijk te begraven. De doodgraver schrikte echter niet weinig toen hij den gewaanden doode zag oprijzen en hem hoorde zeggen «Maak mij toch eerst dood voor jelui mij gaat begraven. De doodgravers gingen op den vlucht en Mahomed werd naar het hospitaal vervoerd I Windhoos. Men meldt aan de Leeuw. Ct. uit Har- Iiiigen Een windhoos van groote kracht en van bei Noorden naar het Zuidoosten trekkende, heeft heel wat verwarring aangericht. Zoo nam zij hier van een bleek het linnengoed op en wierp het in den omtrek van Achlum in de boomen en tuinen neder. Het gekste is, dat de vrouw het goed voor anderen bleekte. Onder Kirnswerd heeft dezelfde hoos een boeienknecht uit een stk land over een sloot op een anderen akker gezet, zonder hem te I eschadigen. Alleen had hij in een schouder veel pijn, alsof hem een reus daarbij had beet gehad. Van GalamadammenEen drietal hen gelaars, uit de Fieussen komende, hadden gister op kleinen afstand van daar een zeer onaangename ontmoeting. Zij werden nl. overvallen door een groote waterhoos, die haar weg over de Morra genomen had en nu regelrecht op het schuitje afkwain. Gelukkig kon een visschc in de nabijheid nop juist bijtijds de hengelaars voor het gevaar waars-;! uwen, zoodat toen de hoos hen bereikt had, de zeilen geborgen waien. Orimiddelijk naast hun schuitje wei li het oeverriet uitgerukt en afgewron- gen en met het tot stof verdeelde water de lucht ingevoerd. Eeu ulet ontvangen iiitnoodigiug. Een bekend fabrikant uit Haarlem, die met zijn familie voor eenige weken op reis ging, liet op een tafel op een goed in het oog loopende plaats het volgende briefje achter: «Heeren dieven en in brekers I Zooals ce weet, is hier niemand thuis. Denkt echter niet dat hier iets voor u te halen is. Alles wat waarde bad, is in veidgheid gebracht. «Ge kunt u hier zelf van overtuigen, want zooals ce zult zien, steken alle sleu tels op de deuien en kasten. Het is u dus zoo gemakkeljjk mogelijk gemarkt. Doet me daarom het genoegen zonder iets le beschadigen den boel na te zien. De hierbij liggende twee rijksdaalders zyn een vergoeding voor de moeite die ge u wel wilt getroosten. Achtend" enz. Er is ongelukkig bij de familie n-et ingebi oken. Falb's Weervoorspellingen. Van 11 tot 17 Augustus.Onweders en re. ens houden op. De eerste dagen zijn nog wal koel, maar daarna stijgt de temperatuur. Het wordt zeer warm. hare hand met eene zwakke drukking, en ziet hij haar met iets var. de oude liefde in het gelaat. Maar hij is niet verwonderd dat zy geen van beide be- antwoort, wetende wat zy weet. Zy is altijd zacht en teeder, steeds gereed zijn werischen te raden, maar de lief kozingen, waai mede liefde zoo kwistig is, vooral dan wanneer zij op het punt heeft geslaan datgene, wat baar dier baar is, te verliezen, ontbieken. Hij troost zich bij de gedachte, welk eene gemakkelijke taak het zijn zal haar terug le winnen, zoodra hy slechts sterk ge noeg zal wezen om de opwinding le ter- dragen, welke eene verklaring noodwen dig veroorzaken moet. Onderwijl dat hij zoo vast zijn plan nen maakt, gordt Viva zich aan om de toekomst zonder hem te gemoet te tre- Elken dag is zij hare scheiding voor im mer van hem een dag naderbij, en de dood zelf zoude haar niet meer angst en schrik kunnen inboezemen dan het denkbeeld van een leven zonder hem, geheel zonder hem, en door geen enkele straal van hope verhelderd, dat zij ooit weder iets voor elkander zouden kunnen worden, zoolang hun leven duurt. Zy raadt flauw de gedachte van zyn Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2