Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. PROVINCIALE BERICHTEN. Ingezonden. De Indische correspondent van het i Hbld. seinde gisteren >De tocht naar Indrapoeri heeft vijf I dagen geduurd en is goed afgeioopen. De troepen zijn teruggekeerd nadat zij Oude diligence op Amsterdam, met passagiers in oud-Baarnsche kleederdrach ten. Wagens met versierde rijwielen. Karos met Willem III, stichter van Samagani, Basatoel en Sibreh bereikt Soestdijk, vergezeld van Joost van Keppel hadden. Tg Riki en in den Missigit te Indrapoeri werd gebivakkeerd. De colonne he Van Hetitsz drong tot Glieng door; het negende bataljon bezette Samagani, het veertiende Sibreh. Twee man werden gedood en twaalf gewond. De correspondent der N. R. Crt. seinde uit Batavia: ïOnze troepen keeren terug. Indra poeri is genomen. Twee minderen zijn gewond. Samaham en Sibreh zijn door ons bezet.» Naar aanleiding van dit telegram en de beide gister ontvangen regeerings. telegrammen voegt genoemd blad er aan toe: »Dit is een mooie tocht geweest, waar door bewezen werd, dat de XXII Moekims weinig geneigd zijn tot verzet. Een colonne trok door het terrein langs den rechteroever der rivier van Indrapoeii Oostelijk naar Glieng, den zetel van Pang lima Polim, het hoofd der Sagie. De andere volgde den linker rivieroever en doorkruiste het terrein ten Zuid-Westen van Indrapoeri. Behalve met hun marsch naar Selimoen, drongen de troepen van generaal Van der Heiden nooit verder in de XXII Moekims door en daarbij hadden zjj veel heviger tegenstand te te overwinnen, vooral in Moeri. De krjjgsraad te Haarlem veroor deelde gisteren den milicien Langeveldt, bekend door de zonderlinge historie op de Zeisterheide, wegens desertie, tot 6 maanden gevangenisstraf. Uit Rotterdam wordt gemeld In de duistere zaak van den moord op den scholier Hoogsteeden komt nog steeds weinig licht. Gistermiddag was de arr.-rechtbank weder in raadkamer vergaderd en heeft andermaal de voorloopige hechtenis van den werkman W. E. de Vos, verdacht van moord, verlengd. Een droevig ongeluk trof Donder dag den landbauwer Johannes Heesakkers uit St. Oedenrode. Terwijl hij in de Eersche bergen bezig was met het laden van een kar zand, stortte eensklaps een laag naar beneden, waaronder hij geheel en al bedolven werd. Toen de zoon eeni- gen lijd daarna op de plaats des onheils kwam, kon hij slechts met behulp van een tiental personen het lijk zijns vaders onder de aarde uithalen. Door het hoofdbestuur der vereeni- ging jNationaal fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Nederlandsch-Indië gevallen militairen is een gratificatie van f 250. toegekend aan de ouders van den sergeant-milicien Salomo Israël, die in Maart 1896 bij Anagaloeng den heldendood stierf en wiens naam in de registers der Militaire Willemsorde is ingeschreven. Die ouders hebben nog 8 kinderen in huis, moeten hard werken om in hun onderhoud te voorzien en werden nu en dan door hun zoon in Indië ondersteund. en graaf Bentinck, benevens pages rauten en soldaten. Flora-wagen: bevat o.a. een bouquet, aan H. M. de Koningin aan te bieden. Zegewagen »Nederland«, met buste der Koningin, Hoilandsche Maagd, engelen des vredes, enz. Lombok-groep met Vetter en gevangen Radjah, Balineezen en soldaten, samen 40 personen Eene reddingsboot, een landbouwzege wagen, een wagen met Cambrinus oud-Hollandschen stijl enz. Te half twee is de stoet op Soestdjjk, en zal door de meeste straten van Baarn trekken. HH. MM. de Koningin en de Konin gin-Regentes vertrekken 19 September van Soestdijk naar het Loo. Hoevelaken 37 Aug. Heden was het feest in onze gemeente. Werden de 4 Mei 1.1. de heer en vrouwe van Hoevelaken, de heer en me vrouw Baron Schimmelpenninck van der Oye, door de bewoners feestelijk inge haald, thans gave de Ambachts heer en vrouwe onze gemeente een contra partij Om 2 uur verzamelde zich eene groote menigte op het terrein gelegen vódr het huis Hoevelaken. De bekende goochelaar Bocho hield de menigte bezig, ook was er een poppen kast op het terrein wat de kleine veel stof tot genoegen gaf. Het muziekcorpi van Barneveld dat zich mag laten hooren kweet zich uitmuntend van zijn taak Wat de feestelijke stemming zeer ver hoogde, was niet alleen het feit dat er den geheelen dag te Hoevelaken geen druppel regen viel, maar ook, dat door de gulle gevers van het feest gezorgd was, voor de versterking van den inwen digen mensch. In een loods, grenzende aan het huis van jden tuinbaas, kon men bons welke gegeven werden voor bier, sigaren en broodjes met vleescb inwisselen. Duizende glazen bier en duizende broodjes met vleescb, alsmede tal van sigaren werden uitgereikt. Aardig was het te zien, toen de be minde Ambachtsvrouwe een reusachtige mand met suikergoed voor de jeugd rond strooide. Het was een gegrabbel van be lang. De familie Schimmelpenninck en tal van dames en heeren van buiten af, be wogen zich den geheelen dag onder de menigte. 's Avonds wachtte nog een aangename verrassing het talrjjk publiek. Er werd namelijk een mooi vuurwerk afgestoken, wat tusschen de eeuwenoude boomer, een prachtig effect maakte. Het was een feest wat prachtig ge slaagd mag heeten. En al is de band tusschen de familie schimmelpenninck van der Oye en de gemeente hecht, zeer zeker is het dat dit groote feest dien band nog sterker zal maken. Baarn. Thans is verschenen liet pro gramma voor den optocht op 31 Aug., waaruit blijkt dat de geheele stoet niet minder dan 46 nummers telt. Hier vol gen de hoofdnummers: Groep Batavieren. Claudius Civilis met gevolg van hoofden en mannen, en een Druïde, door ossen getrokken. De slotheer van 't huis Ter Eem (1400), met pages, wapenherauten, een hopman en een vendel hellebaardiers. Uit eene goede bron vernamen wij, dat het beroep van een predikant in de vacature voor lis. Immink zal plaats heb ben op Vrijdag, 4 September. Het uitstel van dit beroep tot genoem den datum was niet ten gevolge van een kerkeraadsbesiuit, ook niet van de kortere of langere afwezigheid der predikanten, I zooals door sommige bladen abusievelijk is vermeld maar van een voorstel, gedaan in de vergadering van het kiescollege, op 31 Juli gehouden, ten einde aan de leden tijd te geven, de genomineerde predikan ten te gaan hooren, en de eventueel verlangde informatiën in te winnen: en moeder zijn zoude over een betooverend meisje als Riette is, die daarenboven heel de levendigheid bezit, welke haar eigen dochter mist. jKom Zondag vriendschappelijk bij ons eten.» Sir Otto neemt het voorstel aan, of schoon hij reeds eene vroegere uitnoo- diging voor dien dag heeft. Terwijl hij de deur uitgaat, hoort hij de kerkklok vier uur slaan. ïBij Jupiter I Ik zal laat wezen!» zegt hij, snel met zijn stok wenkende naar een verwijderde Hansom. iLaura zal vreeselijk boos op mij zijn dat ik haar liet wachten.» Laura is Mrs. Fairstar. HOOFDSTUK XXIX. Immer gelukkig daarna? Tweemaal in zijn leven heeft Lord Ryvendale het verlangen zijns harten ver kregen. Hoevele mannen kunnen dat zelfde zeggen! Hij had in dat verleden, hetwelk nu zoo ver af schijnt, gedocht dat hij al waar hij in het leven aan hechtte, kon opofferen om Viva te ver krijgen. Zij werd de zjjne. Wij weten het eind dier onwettige liefde. Maar hjj had zjjn dwaalwegen betreurdwas even zeer moede geworden van de zonde als van de zonderes, was geheel overtuigd bij zichzelven, dat de liefde eener vrouw als Osytli hem langs paden van geluk en vrede zou geleiden en het leven weder nieuw, en vioolijk en hoopvol voor hem zou maken. En, na hinderpalen, welke slechts gediend hadden om zjjn verlangen naar de schoone toekomst te krachtiger te maken, had hij zijne ischoone heilige» verkregen. Nimmer was een minnaar meer volhardend, en sedert de hertogin hem uit eigen vrijen wil verlaten had en Osyth's hart haar, tegen haar besluit in, verraden had, wat zoude zij anders doen dan toegeven! Men meene niet dat Lord Ryvendale terstond vrede nam met Viva's daad. Hij poogde in het eerst zeer ernstig haar terug te krijgen. Hij was haar innig dankbaar voor haar teedere zorgen, ge durende zijne ziekte. Meer nog dan dat, hij miste haar vreeseljjk. Het was iets anders dat hjj wegging en haar ziek en bedroefd achterliet om zich in vroolijke kringen te vermaken, dan dat hij, nog verre van krachtig en zonder afleiding, genoodzaakt moest zjjn de lange, verve lende dagen zonder haar te doorworste len. Eene soort van prikkelbare wroeging greep hem aan, en maakte hem alles behalve aangenaam voor diegenen, die ook omdat het vermoeden voor de hand lag, dat wegens uitstedigheid van vele leden met vacantie, eene vergadering in Augustus gehouden niet voltallig zou zijn en om die reden geen beroep zou kunnen worden uitgebracht. Donderdag kwamen twee personen over de Weversingel die een kind in het water zagen liggen. De een, een melk boer sprong oogenblikkelijk te water terwijl de ander hem een lal toestak en zoo is het hen gelukt met vereende krachten den kleinen drenkeling op het drooge brengen. - Mej. W. O. de Konirigh alhier komt voor op het drietal ter vervulling voor de vacante betrekking van onderwijzeres te Montfoort. De detacheering bjj de rijschool van den le luit. G. J. A. A. baron van Heemstra van het le reg. huzaren, wordt met een jaar verlengd. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor hoofdacte is o.a. toegelaten onze stadgenoote Mej. A. M. Berkhof!. De Koningin-Regentes heeft als blijk van Haar belangstelling in den arbeid van de Oranjebond van Orde voor een bedrag van ƒ2000 deelgenomen in de obligatieleening voor de stichting Huis en Hof alhier. Donderdag werd door de cadetten der Kon. Mil. Academie en de onderofficie ren van den Hoofdcursus en van de Mili taire scholen, voor zoover deze gedeta cheerd zijn bij het 5de Regiment Inf. te Amersfoort, onder leiding van den Kapi tein van het O. I. L. G. Nijpels, Ridder Mil. Willemsorde en Leeraar aan de Kon Mil. Acad, een oefeningsmarsch gemaakt, waarbij de pyramide van Austerlitz werd bezocht. Nadat aldaar eene inspectie was gehouden over den inhoud der ransels, werden de pyramide en de zuil beklom men, waartoe de eigenaar, de Heer de Beaufort welwillend toestemming had verleend. 's Namiddags werd vervolgens het Museum van het oudheidkundig genoot schap Fléhitè bezocht, waar de conser vator, de Heer W. Croockewit de hon neurs waarnam. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag, 1 Sep tember 1896, des namiddags half twee. Punten van behandeling: 1. Benoeming van een Wethouder. 2. Verzoeken van dr. H. van Cappelle en dr. A. H. Borgesius om eervol omslag als leeraren aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling der jaarwedden van ambtenaren ter Secretarie. 4. Benoeming van twee leden der Com missie, bedoeld bij art. 166 der Gemeen tewet. 5. Samenstelling der Afdeelingen. Ds. Hiemsch hoopt aanstaanden Zondag voor te gaan bjj de godsdienst oefening in de Gereformeerde kerk B hier. Tot kapelaan in de parochie Maria- Hemelvaart hier is benoemd de Wel-eerw. H. G. G. Overbeek. Morgenochtend zal op de straatweg AmersfoortEde tusschen onze stadge- nooten D. Eysink en W Ittmann eene match over 25 Kilometer plaats hebben. Afrit te 10 uur aan »de Hertekop.» Moge het weder al niet hebben medegewerkt heidedagen kenmerkten zich door' zware plasregens toch mag het liefdadigheidsfeest in alle opzichten geslaagd heeten. Onze stadgenooten lieten zich, waar het gold hunne naastenliefde te toonen, door geen donkere luchten en glimmende straten afschrikken en zoo werd Randen broek op beide dagen door circa 1700 betalende personen bezocht. Wat de ontvangsten betrof, deze heb ben de verwachting verre overtroffen en moeten, zijn wij wel ingelicht ruim f2000 bedragen. Onkosten waren er trouwens niet. Alle voorwerpen, dranken en con sumptieartikelen waren, zoo door nering doenden als particulieren geheel kosteloos afgestaan, werden kosteloos bezorgd eri ook de verkoopplaatsen geheel kosteloos gereedgemaakt en versierd. De stafmu- ziek van het 5e regiment verleende «e- heel belangloos hare medewerking. Het zigeunerkamp en vooral de kinder-sym- phonie hadden een enorm succes. ïSneeuw- witje» moest tweemaal worden herhaald, daar het aantal belangstellenden te groot was om het allen gelijktijdig te doen genieten. Ook de gondelvaart viel zeer in den smaak der bezoekers en telde een legio deelnemers. Kortom allen, rijken minder met aardsche goederen ge- zegenden, koopers en verkoopsters, toe schouwers en medewerkenden, allen heb ben al goeddoende genoten en niet het minst den edelen gastheer en zijne echt- genoote, die hun pogen om het lot der armen te verzachten op zoo schitterende wijze zagen bekroond. Wij onderschrijven dan ook van ganscher harte het woor van warme hulde Z.Ed, door Jacob van Campen, die nog eens een bezoek bracht aan zijn voormalig buiten, gebracht Amersfoort mag trotscli zijn op burge en roem dragen op ingezetenen als d Heer en Mevrouw Tromp van Holst. VERK00PING VAN VASTE GOEDEREN 19 Augustus 1890 te Hoogland. Notaris C. A. van Blaricum ie Amersfoort De Boerenhofstede »Kouwenhoverj« en landerijen te Hoogland aan den Koel horsterweg, te zamen groot 18 hectaren 78 aren, in perc. verkocht voor f 8140. Helaas onwaar. Eenige Duitsche bladen hadden onlangs meegedeeld dat een Duitsch acteur, (lei Odemar, verbonden aan den Koninklijken schouwburg te Hannover, te Oostende driemaal achtereen de bank had doen springen en daarmee een voordeeltje van 225,000 francs had behaald. De betrok kene kwam echter spoedig tegen dat verhaaltje op in de Courier van Hannover Hij heeft in het geheel niets gewonnen schrijft hij, maar ontving, waarschijnlijk naar aanleiding van het bovenvermelde berichtje: drie telegrammen van theater agenten, die iets rnet hem wilden onder nemen; zevenentwintig brieven met geluk wenschen, een groot aantal rekeningen van schuldeischers en een huwelijks voorstel van een „prix de beauté." Herr Odemar vreest nu alleen maar dat de fiscus hem ook nog een brief zal schrijven en daarom meent hjj zoo spoedig moge lijk een eind aan hel praatje te moeten maken. Het pepertniini mobile gevonden. Men plaatst op een wagentje dat over rails loopt een krachtigcn ventilator, die eindigt in een groote opening, gericht naar een voor op het wagentje geplaatst zeil. De ventilator wordt door middel van een riem zonder einde in verbinding gebracht met een der assen van de ra deren. Men geeft dan het wagentje een stoot, de wielen gaan draaien en brengen den ventilator in beweging, deze blaast met kracht tegen het zeiltje, dit trekt het wagentje voort, de wielen draaien daardoor sneller, de ventilator werkt nog krachtiger, enz. enz., zoodat het wagen tje ten slotte met een oneindig groote snelheid voortvliegt, tenzij men bijtijds een gat in het zeil maakt I Wie het met gelooft kan liet licht propeerenhet eenige bezwaar dat men waarschijnlijk zal ontmoeten is dat het wagente, wan neer het met den ventilator verbonden is, wat zwaar zal loopen. De Zw. Ct. vond dit vernuftige denkbeeld in das Industrielles Echo, dat zekeren »Con structie-Meyer" als uitvinder noemt. M. de Redacteur I Het blijft een eigenaardig, dikwijls voorkomend verschijnsel, dat het grootste gedeelte zelfs van de meer ontwikkelde inwoners eener stad over 't geheel wei nig oog hebben voor het antieke schoone, hetwelk hunne woonplaats versiert. Deze opmerking maakte ik meermalen omtrent onze goede Amersfoortsche inge zetenen. De vreemdeling ons bezoekende bewon dert en terecht de trotsche schoonheid Onze Lieve Vrouwetoren, roemt hem omgaven. Niets ging goed: hij ver afschuwde het dat men hem zoude vra gen wat hij eten wilde; het verveelde hem dat hij alles moest bedenken en dat iedereen hem voortdurend naar bevelen vroeg. Wordt vervolgd hem als zijne wedergade niet hebbende in ons Nederland. Hij beschouwt opmerk zaam de massieve vormen van ons alge meen bekend Middeleeuwsch bouwstuk, de Koppelpoort. Menig pittoresk hoekje in de Muur huizen en van de Singels op deze oude vestingwerken der stad doet hem onwil lekeurig stilstaan, meermalen zelfs naar de teekenstifl grijpen om het als aanden ken der vroeger sterke en rumoerige veste te bewaren. Het Monnikendam heeft eveneens roe ntgen artist een plaatsje in zijn schets boek waardig gekeurd. Zoo zou het niet moeielijk vallen nog meer stadsgedeelten aan te toonen, welke de moeite dubbel beloonen met een op merkzaam oog beschouwd te worden, ook voor ons inwoners. Wij evenwel schijnen door langdurigen omgang er te veel aan gewend geraakt te zijn; wij wandelen er zonder nadenken voorbij. Geheel anders is 't wanneer bij bou wen en graven een verborgen stukje van Oud-Amersfooit wordt blootgelegd. Dan schudden we wakker en binden onze fantasie vleugelen aan. De muntvondst voor twee jaren heeft menige oude overlevering, van Amersfoort voor uitsterven bewaard. Wat veronder stellingen werden geopperd, op geschied kundigen grondslag berustende; hoe menige spookgeschiedenis zelfs werd weer opgerakeld I De oude lijd sprong eensklaps te voor schijn voor dezen gerust in maliënkolder of harnas met de kleurigé pluim op den helm; voor den meer kalme naturen omhangen met het stemmige poorters kleed of het ernstice, geestelijke habijt. De bovenstaande gedachten drongen zich aan mij op, toen inij gisterenmiddag het nieuwtje werd medegedeeld, dat op de Vaikensmarkt een overdekte garig was blootgelegd bij 't graven voor de nieuwe riooleenng. Wanneer deze rege len gedrukt zijn, zal 't waarscnjjnlijk een groot deel van Amersfoorts ingezetenen geen nieuws meer wezen: allerlei gis singen omtrent de richting waarin deze gang zich uitstrekt en hel doel waarvoor hij gediend heeft zijn natuurlijk gemaakt. Or.s leeken in onze oude stads- en land- gescluedenis is het vergund daarover te fantaseeren; de wetenden onder onze burgers zullen zeker niet nalaten ons wat van hunne oudheidkundige kennis over deze zaak mede te deelan. Wij doen daarvoor een beroep, vooral op de heeren bestuui deren van 't genoot schap »Fléhite«; we zijn overtuigd, dat ze deze gelegenheid niet ongebruikt voorbij zullen laten gaan om zoo nauwkeurig mogelijk dit brok oud-Amersfoorlsche geschiedenis te onderzoeken, en te gele gener lijd de uitkomsten van dit onder zoek ter bevrediging onzer weetgierigheid mede te deelen. Wij zullen ons daarom ook onthouden van het maken van veronderstellingen we wenschen zelfs geen beschrijving, zoover 't ons nu al mogelijk zou wezen van dezen verbindings- of noodgang te geven. Hen, die daartoe door studie en ervaring 't beste bevoegd zijn, willen wij 't bescheidenlek overlaten. 't Zij ons echter vergund het mocht indertijd aan de aandacht van «Flèhite» ontsnapt zijn even de opmerkzaam heid te vo-tigen op het bestaan van een soortgelijken gang in den tuin van het Burgerweeshuis. Toevallig werd deze eenige jaren geleden, bij 't wegruimen van een privaat ontdekt en naderhand dichtgeslagen. Dankende voor de plaatsing met achting GHERIJT. BCRGELIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 19 Aug. Hendriks Maria, d. van Gerardus van Nes en Francisca Maria Huurdeman. 20 Aug. Carolina, d. van Johannes Jacobus Vermey en Johanna Vos. 21 Aug. Eleonora Gerarda, d. van Leonard van de Kasteele en Elisabeth Catharina Prins. Albertus, z. van Mengs van V elzen en Neeltje Veldhuizen. 22 Aug. Gerarda Johanna, d. van Hendrik van Doorn en Johanna Akkerman. 23 Aug. Willemina Frederics, d. van Jacobus van Reenen en Geertruida van Boeijen. Henri, z. van Nicolaas Hendrik van den Heuvel en Johanna van Esveld. Martinus Johannes Josephus Antonius, z. van Leonardus Johannes van Helvoirt en Lucia Anna Maria Frenay. 24 Aug. Alida Maria Elisabeth, d. van Cor- lielis Matthias Dagelet en Elisabeth Happe. 25 Aug. Hendrik Gerrit, z. van Jan Vetkamp en Alyda Koenen. Gerarda, d. van Johannes Rijn en Johanna van Eike lenburg. ONDERTROUWD: 20 Aug. Hendrik de Gans en Teunisje van den Brink. Joost Peeman en Geertruida Heere. GETROUWD: 26 Aug. Levie Hilversum en Branca Nabarro. Joseph Uding en Aalbertje van Beek. OVERLEDEN22 Aug. Gerrit Staats 3 m. 24 Aug. Wilhelmina Johanna de Groot 39 j. tved. van Antoon van Doornik. Berendina Flora Vos 46 j. ongeh. Hen- drika Priem 10 m. 26 Aug. Jacob Gijs- bert van Meetereu 11 m. Hooglaud. OVERLEDEN: 21 Aug. Hendrik Vos kuilen 1 m. Leusden. GEBOREN: 23 Aug. Arend, z. van Aart van den Briuk en van Evertje van de Hee. OVERLEDEN: 23 Aug. Jacobs Weinik, 80 j. echtg. vau Berend Dunsbergen. Mouten burg. GEBOREN: 25 Aug. Jan, z. van Jan van de Kooy en van Anna Mazen. Woudenberg. GEBOREN20 Aug. Cristina Elizabeth, d. van Gerrit Hendrikse en Johanna Christina van Lunteren. 21 Aug. Dirk en Evertje, en d. van Gijsbertus Jetten en Cornelia van Dijk. 21 Aug. Evertje, d. van Hen drik van Ginkel en Jacomijntje Bouman. ONDERTROUWD: 21 Aug. Renger Veer, 26 j. en Cato Velderik, 31 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 28 Augustus 1896. Tarwe f0.Rogge f0.Boekweit f0.— Appelen 13.a f 6.00. Peren f3.a f 5.(Nieuwe aardapp. f0.afOOO. Zandaardapp. f 1.20 a f 1.50 Hoendereieren |f3.50 a f4.— per lOOst. Eenden f0.a f0.Boter f0.80 a f 1.10 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas 0.f0. lippen f0.60 a fl.00 Kuikens f 1.00 a f 1.25 Piep kuikens 0.30 a f 0.60 Ganzen f 0. f 0.Eenden f0.60 a f 1.p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f0.30 a f 1.Duiven f0.40 a f0.60 paar Vette varkens f0.f0.— Zeugen f25.f40. Biggen f3.a f6.Schrammen flO.O a f 13. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 15 heet. Appelen; 30 heet. Peren; 0 heet. KJeiaardappe- len; 200 heet. Zandaardappelen 25000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Bo ter; kilo Magarine; kilo Kaas; stuks Vee. 35 zeugen320 biggen ent 20 schrammen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2