Gemengd Nieuws. Officieel© Publicatie. Plaatselijke berichten. vermogen by hoogen stoomdruk en span-1 f20 voor iedere woning in de gemeente n>ng. kas hebben gestort, als bljjk dat de be hoefte aan die rioleering werkelijk be Bij het baggeren in den Ryn by staa, die naar het 00rdee| van B_ en w Oosterbeek, zijn verschillende voorwerpen meer in het bijzonder za) moeten dienen uit den Romeinschen tyd gevonden. Be- om de bewoners der perceelen in de halve vazen en potten ,s ook een zwaard gelegenheid te stellen hui, ménagewater opgehaaldde voorwerpen verkepren nog kvvijt te raken Voor(s werd ingBebracht in uitstekenden staat. een voorstel van het Dagelyksch Bestuur - Gister-middag bezochten de mi- 0m, het PerfDee! aa" de meisjesschool nisters en eenige Kamerleden met hunne met eene "«derwyzeres u.ttebre.den, op dames Rotterdam om een bezoek te ee.ne Jaar™dde van f 600 Dat voorstel brengen aan de pantserschepen Evertsen, ln,e??e volgende vergadering worden Kortenaer en Piet Hein. Uitgenomen de minister van Oorlog waren allen I De ouds(e inwoner cnzer gemeente tegenwoordig. is gjster overleden- W:: bedoelei, den riet liooge gezelschap begaf zich in I algemeen geachten heer G. van der stallesloepen naar de op stroom liggende Zoo Je Jong Sr., die den leeftijd van ruim schepen. I 93 jaar bereikte. De overledene was oud- Door de bemanning der schepen werd strijder van 1830 en gerechtigd tot het geparadeerd. dragen van hel Metalen Kruis. Aan boord van de Evertsen werd het I gezelschap ontvangen door den comman- In het Militair Hospitaal is gister dant kapt. ter zee Van Waning, com-1 een milicien 8an febris typhoïdea over mandant van het eskader die hen verder I leden. rondgeleidde. I Enkele gevallen van die ziekte deden Omstreeks 5 uur vertrokken de gasten I zich in de laatste dagen in deze gemeente naar 's Gravenhage. I voor. Ds. G. Mansvelt, van Scherpenzeel heeft het beroep naar de Ned. Hervormde gemeente hier aangenomen. Gistermiddag hield de gemeenteraad I ^.an de firma H. Gerritsen hier is eene kortstondige vergadering, onder I opgedragen de levering der fourages ge voorzitterschap van den heer burgemees- I durende 4897 voor de paaiden van het ter mr. F. D. graaf Schimmelpenninck. I Koninklyk staldepartement. Na lezing en goedkeuring der notulen I van de vorige vergadering, was het eerst TDte adjunct-.ngen.eur der Holland- aan de orde de behandeling van een voor- sAch® JJzfen Spoorweg Maatschappij stel van B. en W. tot wyziging van het A.' E: Nestra wordt 1 November weder plan der geldleening groot f20500, ter ult Amsterdam naar hter teruggeplaatst dekking van een gedeelte der kosten van Maandagochtend zijn hier aangeko de nieuwe algemeene begraafplaats. Het men eD aaD het >Ho(e| Schwem5merf ontwerp werd vastgesteld en besloten de af Bta t kolone. Rooseboom, majoor De leening aan te gaan tegen eene rente Waa, en de ka iteins Sodenkamp en van 3'/j Daarna werd het eerste aan- vullingskohier van de plaatselyke directe- belasting naar het inkomen vastgesteld op een bedrag van f2941.461/,. Tot leeraar in de oude talen aan het gymnasium werd benoemd de heer dr. Kemper, van den Generalen staf, bene vens de le luitenants Land, Overduyn en Kist, werkzaam onder de bevelen van den chef van den Genetalen staf, met eenige minderen en de noodige paarden tot het houden van een Stafoefeningsreis, A. Schmidt te Doetinchem, met 13stem- we|ke tot 4 Oclober ,aat8 heeft he{ men. Het vierde en laatste punt der Noorden der pr0vincie Utrecht en het agenda, benoeming van een lid der com- ZuidoosleD van Noord-Holland, missie van onderzoek der reclames in Heden b n zij zich „aar Baarn. zake de plaatselijke directe-iokomsten-1 belasting, kwam niet in behandeling en I Het plaatselyk Departement van werd daarvan afgevoerd tengevolge der I het «Nult vergadert hedenavond om half bereidverklaring des heeren J. Ger. Kle- I acht in den foyer van Amicitia a.o. tot ber, die alszoodanig ontslag had gevraagd, I het benoemen van éen lid van het Be- om gedurende dit belastingjaar nog deel I stuur en het houden der eindstemming van de commissie te blijven uitmaken. I over het voorstel van de Commissie voor Tot deze bereidverklaring was spr. geleid I den spaarbank dier inrichting, door de overweging dat een heengaan uit de commissie op dit tijdstip, waar schijnlijk storend op den goeden gang van zaken in de commissie zou kunnen inwerken; vandaar dat hij voor liet oogen- blik zijne ontslag-aanvrage verklaarde intetrekken. Burgemeester en Wethouders heb ben den heer A. C. R. O. Leinweber, ambtenaar ter secretarie alhier, belast met het uitgeven van briefjes voor de genees-, heel- en verloskundige behande ling in het gasthuis >Aldegonde<, en het Ingekomen waren: de goedkeuring van I verstrekken van medicijnen door de apo- Gedeputeerde Stalen op het raadsbesluit thekers voor rekening van de gemeente, tot nadere vaststelling der bezoldiging I van onderwijzend personeel aan de scho- I De loting voor de Nationale Militie len voor lager onderwys, voor notifi- I der lichting 1897 alhier, zal plaats heb catiede begrooting der dienstdoende I ben 3 en 4 November a.s. schutterij voor het dienstjaar 1897, in ontvangst en uitgaaf een gelijk cijfer van f2690 aanwijzende; verzonden ter onderzoek naar de afdeelingen. Zooals wij indertijd mededeelden heb ben eigenaren en bewoners van percee- I Bij vonnis van den krjjgsraad in het 3e Militaire arrondissement te Arn hem van den 26. September 1896 is G. N. van der Wal, tamboer bij het 5e Re giment infanterie, schuldig verklaard abb len aan de Bergstraat, Korte Bergstraat Tweede desertie, in tijd van vrede, door en Vlasakkerweg zich tot den Raad ge- I zonder verlof langer dan twee dagen af wend met het verzoek die wegen te wezi8 te zÖn van z'jn KorPs. na vroegere rioleeren. Op die verzoeken hebben B. bestraffing wegens eerste desertie, zonder en W. praeadvies uitgebracht en dat ad- de reden zÜner afwezigheid ten genoegen vies kwam heden ter tafel en zal vóór I des rechters te bewijzen, met vrijwillige dat het in openbare behandeling komt in I terugkomst binnen vier weken en ver de afdeelingen worden onderzocht. B. en W. stellen voor de rioleering van ge noemde wegen te bewerkstelligen en de I kosten daarvan, op f9600 begroot, uit eene aantegane geldleening te voldoen, doch daartoe niet over te gaan alvorens de eigenaren van bedoelde perceelen als bijdrage in de kosten een bedrag van Instructie Bataillon te Kampen. oordeeld tot eene militaire detentie voor de tijd van vier maanden en in de pro ceskosten. De Eerste luitenant W. Klem van het 5e Reg. Inf. wordt met ingang van 1 November a.s. overgeplaatst naar het nigheid gevonden; welk een dwaas moest vader geregeld eiken middag om bij haar hy geweest zijn om te meenen dal een te eten en den avond door te brengen, kalm, landelijk bestaan hem altijd tevre- I Somtijds was zij te ziek om zelfs hem den zoude kunnen stellen na een leven I te zien. Was zij dit niet, dan vertelde van voortdurende afwisseling en gemoeds- I hij haar van de armen en maakten zij beweging. te zamen plannen voor het welzijn van Osyth wist niet geheel wat er in zijn den een of ander. Goede daden waren geest omging; maar zij wist dat hij te-I het voedsel, waardoor hun liefderijke leurgesteld was en veroordeelde zichzelve I harten leefden, en Osyth had thans niet dat zij toegegeven had aan zijn harts- I alleen den wil, maar de macht om te tochtelijke smeekingen. Zy vroeg zich I helpen, want Alsager was door en door thans af, hoe zy had durven denken dat vrijgevig. Ik geloof dat deze hoedanig- zij, zoo onkundig van den loop der we- lieid volgens regel bezeten wordt door reld, krachtig genoeg zoude geweest zijn I mannen, die grooten invloed over vrou- om het leveD, ja tot zelfs de denkwyze I wen hebben ofschoon er eene menigte van een man als Alsager te veranderenI edelmoedige, vrijgevige mannen bestaan, zij gevoelde dat zelfs Riette veel meer om wie, voor zoo verre ik weet, geene invloed over hem had, en beter wist dan vrouw ter wereld ooit iels gaf. zij, hoe hem aangenaam te wezen. Maar De Rector was zeer verlaten zoo zon- zy beminde hem van ganscher ziele, had der zijn kinderen; hij miste Riette zelfs hem lief genoeg om alles om zyuentwille nog meer dan hare zuster. Osyth kon te doen en te lijden, had hem lief zooals in huis zyn zonder dat men het wist, Viva hem bemind had, zooals vrouwen I behalve door een allesdoordringend gevoel enkele mannen liefhebben, God weet van welzijn, maar Rietle's blijden lach, alleen waarom I haar vroolijk gelaat, haar opgeruimd ge- Het was eene harde beproeving voor babbel zouden U schrikkelijk ontbroken Osyth dat zij buiten staat was om het hebben. De Rector wilde niet toegeven seizoen in Londen door te brengenniet dat hij meer van de eene dan van de om haar eigen, daarvan kunnen wijovei- andere hield, in zijn hart geloof ik tuigd zijn, maar wijl Alsager en Riette dat Osyth's deugden tegen Rielte's vroo- er zoo op gesteld waren geweest. Toen lijkheid opwogen, maar hy miste zijne haar echtgenoot weg was, kwam haar jongste lieveling meer. De zon scheen De sergeant H. Bezoen, van het 5e Regiment Infanterie, is op zijn verzoek voor 4 jaren gedetacheerd bij hel Leger in Oost-Indië. De tot Majoor bij het 5e Regiment infanterie benoemden F. B. A. van Steen- hardt Carré, is alhier aangekomen en heeft het bevel over het 2e bataljon van gezegd Korps. Aan 20 sergeanten van het 5e Re giment infanterie die byzonderen ijver hebben betoond bij het geven van on derricht aan de miliciens van de lichting van 1896 die in Maart jl. voor eerste oefening onder de wapenen zijn gekomen, is eene maand verlof met behoud van soldij toegekend. Dat men nooit te voorzichtig kan zyn met kleine kinderen, en dat men ze niet zonder toezicht kan laten bleek Za terdag jl. alhier weder voor de zooveelste maal; een moeder nl., had twee knaapjes van drie en twee jaar een oogenblik al leen gelaten; het ventje van drie jaar wilde zijn jongere broertje, die in het bed zat, uit een kom laten drinken, met het gevolg dat de kleine uit het bed tuimelde, en met zijn hoofdje op de kom, die in stukken op den grond viel, terecht kwam, waardoor het kind zich zoo deer lijk verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door de gascommissie te Amersfoort is benoemd tot technisch adviseur de heer J. J. Prins, directeur der gasfabriek te Gouda. 352ste NIMATM-LOTKItl.!. Vi file of laatste Klasse. Derde week. Trekking van 29 Sept. (975 Loten). Ten kanture van den Collecteur Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te,beurt gevallen: Prys van f 100 op No. 82. Prijzen van f 70. 1722 11782 11821 14434 20814 20819 20875 en 2O880. Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 59 67 84 85 1313 1349 15361538 1539 1566 1569 1641 1734, 30o8 10579 10600 10641 11734 11/42 11810 1440.114411 14422 14435 14446 20811 20849 en 20877. Gedresseerde hoiideii. Het dresseeien van honden voor den ambulancedienst te velde wordt in het Duitsche legei met ijver voortgezet. On langs zag men in verbar.d met de groote manoeuvres een aantal dier gedresseerde dieren in de nabijheid van Keulen. Elke hond draagt op zijn rug een kleiri van tasschen voorzien zadel, bevattende de benoodigdheden voor een eerste verband en een veldflesch, gevuld met brandewijn De dressuur dezer honden bestaat daarin, dat zij leeren op het slagveld de gewonden op te zoeken en bij dezen te blijven om ze in staat te stellen een voorloopig verband aan te leggen en zich te verkwikken. Dorst is, zooals men weet, de grootste foltering der gewonden, 'ie bloed verloren hebben. Het zadel is geteekend met een groot rood kruis en voorzien van een lantaarn met reflector voor den nacht. Tegen woordig worden Schotsche honden, die zeer intelligent en zeer leerzaam zijn voor dezen dienst afgericht. Het gevaar van snurken. Een student uit Praag, die te Weenen in een hotel logeerde, werd in zyn eer sten slaap gestoord door een krachtig zoo heerlijk niet te schijnen, wanneer zij er niet was; de aardbeziën bezaten minder geur nu zij ze niet meer toebereidde, en de Rector begon voor het eerst te vinden dat Helmslone eene vervelende, afgelegen plaats was, als men het wel naging. HOOFDSTUK XXXII. Mrs. Fairstars handelwijze. Mrs. Fairstar is volstrekt niet van plan Sir Otto vooralsnog aan haar klauwtjes te laten ontsnappen. Zij zal hem ver vangen, zoodra zij kan; want als een man haar eenmaal bekend heeft, gehecht heid voor eene andere viouw te koes teren, dan gevoelt zij zich niet langer zeker van hem noch stelt meer belang in hem. Maar hij zal niet gemakkelijk te vervangen tallen. Zij moge andere rijke en edelmoedige mannen vinden; maar zullen zij met zoo weinig tevreden zijn als Otto? Zullen zij dezelfde ridder lijke gehechtheid voor haar gevoelen? Zullen zij het voldoende eer vinden om gevleid en gevierd le worden door eene schoone vrouw? Zij weet genoeg van jonge lieden om zich bewust te zijn dat er tegenwoordig weinigen van Otto's leeftijd zyn, die zijn gesnurk. Hy sprong uit het bed, stak een kaars aan en doorzocht zijn kamer onder net ledikant vond hij een jongen man in diepen slaap. De student riep een paar kellners, die den vreemdeling vastgrepen en naar het politiebureau brachten. Daar werd hij heikend als een in de politie-bladen gesignaleerd slotenrnakersgezel uit München. Hij be kende, dat hij, met het doel diefstal te plegen, in de kamer was geslopen; toen hy geen voorwerpen van waarde had gevonden, had hij besloten de terugkomst van den logeergast af le wachten om diens horloge en portemonnaie te stelen Hij was onder het ledikant gaan liggen en daar door den slaap overmand; hij scheen zelf niet le vermoeden dat hij zoo snurkte. Een merkwaardige spoorweg. Met den aanleg van den Jungfrau-spoor- weg is onlangs een begin gemaakt. De ondernemer van het grootsche werk, de heer Guyer-Zeller, heeft dezer dagen de finitief het punt vastgesteld, waar men met den tunnel door den Eiger een be gin zal maken. De tunnel door dezen berg zal geleidelijk stijgen lot onder het bovenste gedeelte van den Eiget gletscher, De spoorweg zal verder gelegd worden door den Mönch en de Jungfrau, waar de tunnel naar den top zal stjjgen. Het eerste tusschensiation wurdt op den Eiger opgericht, het tweede op den Mönch en het derde nabij den Aletsch-glelscher waar een zylunnel zal worden gemaakt die het Berner Oberland met het Rhóne- dal verbindt. De reis van den Scheiddegg naar den top van de Jungfrau en terug zal 54 francs kosten. De beweegkracht zal electriciteit zijn, voortgebracht door de watervallen en rivieren le Lauterbrunnen en Grindel- wald, waardoor een vermogen van 9000 paardekrachten kan worden verkregen. Slechts 3000 paardek/achten worden vereischtmen is van plan de overige voorelectrische verlichting van Bern, Thun en Interlaken te bezigen. De heer Guyer- Zeller twijfelt niet, of de kosten zullen zijn raming van f 4.800.000 niet over schrijden, te meer, daar hij persoonlijk het werk beheeit en alle geldverspilling tegengaat. Hij vei wacht, dat de spooi weg over zes jaren gereed zal zijn. Wie znllen 't winnen iu Transvaal? De Boeren hebben overwonnen, hiep, hiep, hoerah I hiep, hiep, hoerah I Maar zullen ze 't blijven winnen in 't vervolg? Engeland doet op alle mogelijke wijze zijn best, om de overhand te krijgen. Er is nog plaats voor landverhuizei s in Transvaal, betoogt een correspondent van de Times. Transvaals gunstig kli maat, de rijkdom van zijne delfstoflen en de vruchtbaai heid van zijnen bodem geven daar allen waarborg voor. En wie moeten die landverhuizers zijn Engelschen natuurlijk, zegt de Times. En het blad maakt er de opmerking bij, dat eene toenemende landverhuizing van Engelschen naar Tiausvaal wel spoedig de Boeren overvleugelen en tot eene on beteekenende minderheid terugdringen zal. Dat moeten we toch zien te voorko men. meent de N. R. Ct. Zou hel niet kunnen vraagt zij dat uit ons land een in quantiteit eb qualiteit krachtige landverhuizing den Nedeilandschen stam in Transvaal kwam versterken? Foor de dames. Uit Parijs wordt gemeld, dat aldaar een nieuwe ontdekking is gedaan, nl. het fabriceeoen van een soort poeder, dat lichtafgevend is en dat op allei lei stoffen zal worden bevestigd, waardoor deze bij dag de schittering van paarlen enjuwee- len zullen verkrijgen en by avond plios- phoriseerend zullen worden. Het effect moet nog worden leproefd, maar de menschen spreken reeds van lichtende karit, waarbij het patroon .glanzend zal eerbied voor haar geslacht deelen. maar het is ook niet waarschijnlijk dat zij op gevoed zijn met meisjes als Osytb en Riette. Jonge lieden zijn in groote mate wat hun moeders en zusters hen in het eerst, en daarna de vrouw, die zij lief hebben en met wie zij zich vereenigen, van hen maken. Indien een jongeling zijne jeugd doorbrengt in het gezelschap van reine, goede vrouwen, wat dan ook zyn ondervindingen op later leeftijd zullen zijn, hij zal altijd eene zekere mate van liefde en eerbied voor het zwakke ge slacht behouden. Mrs. Fairstar trok aanmerkelijk partij van den invloed, dien de twee jonge meisjes op Otto's gemoed hadden gehad. Hij was vol toewijdingen weinig eischend. Van het oogenblik zijner bekentenis af had zij Riette gebaat. Dat een meisje dat geen schoonheid was en volstrekt niemand bijzoridersc zulk een huwelijk als Otto kon hebben afgeslagen, en kans had (naar zij meende) om Lady Fair- olme te worden, wis al te ergerlijk Mrs. Fairstar, die zelze «niemand t jjzon- dersc was geweest, had dien bitteren en hevigen tegenzin, welke aan vrouwen van haar soort eigen is, om iemand van ge lijken stand tot hooser rang in de wereld te zien geraken. Het gebeurde dat zij twee- of driemaal in gezelschap met de uitkomen tegen een donkeren ondergrond, en veeren, die als in vuur zijn gedoopt. (Huisvrouw). Stierengevechten. In lie kleine Fransche steden, die te arm zyn om een arrena te bezitten, hebben de stierengevechten in den lepel in de straten plaats en de stier wordt dan gewoonlijk achtervolgd en gedood door jongelieden of leerlirjgen-slieren- vechtérs. Deze bijzondere soort stieren gevechten geven dikwijls aanleiding tot vele ongelukken. In de provincie hadden er dezer dagen met minder dan drie plaats, in drie verschillende plaatsen, maar op één dag. Te Mendriga deed de stier de jonge stierenvechters weldra uit elkaar stuiven. Een grijsaard, die niet hard genoeg kon loopen, verborg zich onder een lijtuig, hetwelk in een hoek bij de kerk stond. De stier bemerkte hem daar echter en slootte hem den buik open met zjjne horens. Toen men het beest verjaagd had was de oude man overleden. Te Villaroca ontving een jongen verscheiden stooten met de horens van een stier, zoodat hij binnen weinige minuten stierf. Een r og verschrikkelijker dood onder ging een toreo le Maisejon. Hij weid eerst in de dij gestooten en viel op den grond. Toen viel de stier weer op hein aan, stak hem met den horen door den mond en het gehemelte heen in de her senen en liep toen met hem weg. Ge lukkig wss de man terstond dood. De slier, steeds met het lijk op zijne horens, doorliep de straten van het stadje in woedenden ren en schudde het lichaam zoo heen en weer, dat ten laatste alleen het hoofd op de horens bleef. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat prins Christiaan, oudste zoon van den Deanschen kroonprins, verloofd is met prinses Pauline van Wurtemberg, eenige dochter van den koning van Wurtemberg. De prinses is volgens de in Wurtemberg heerschende Salische wet uitgesloten van de troonsopvolging, maar blyft niettemin erfgenaam van het reusachtige fortuin haars vaders. Falb's Weervoorspellingen. October. Weer regen, langduriger! regen voorspelt Falb in deze maand. Eenige dagen achtereen droog weer is niet te verwachten. In 't begin, in het midden en eenige dagen voor 't einde dezer maand, zal de meeste regen vallen. De temperatuur is in de eerste helft ta melijk normaal, maar in de laatste helft koud. Nu en dan reeds sneeuw. Van 1 tot 5 October Na talrijke buien neemt de regen wel een weinig af, maar niet veel. De temperatuur blijft normaal. Sclionw. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien art. 22 van het reglement op het onderhoud eri gebruik der wegen in de provincie Utrecht d.d. 8 November 1853 (Provinciaalblad No. 102), alsmede art. 104 van het algemeen polilie-regle- ment voor de gemeente; Doen le weten, dat de bij voormelde artikelen bedoelde najaars-schouw over de wegen, slooten en waterleidingen, aan hun toezicht o( beheer onderworpen, zal gehouden worden op Donderdag den 15 Oclober aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van bovengemelde reglementen aarr de be- anghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 29. September 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris. W. L. SCHELTUS. Courtlands werd gebracht, terwijl Otto zich bij haar be ond. Het duurde niet lang of zij had Rieties geheim geraden, zij legde er zich van dat oogenblik op toe, haar nog meer tegeri Olto op te zetten. Het lot schonk haar weldra eene schitterende gelegenheid. Voor het eerst in dal seizoen zouden de Courtlands en Otto elkander ontmoeten op een bal, hetwelk gegeven werd door een land edelman uit Suuthsbire. Riette had zoo veel toegegeven als om Otto een wals le beloven, en in haar hart zasr zy het met groot verlangen te gemoet. Zij wist niet dot Mrs. Fairstar eveneens tot de gasten zou behooren. De avond breekt aan. Riette is in tijds gekleed; haar spiegel heeft haar een groot compliment gemaakt, en zij wacht in eene siddering van zenuwach* :ige opgewondenheid op het rijtuig. Twee fraaie I ouquetter, eene kiesche oplet tendheid van Otto, zijn vol verrukking door de beide meisjes ontvangen, en alle twee zien het bal te gemoet op de wijze, welke haar gemoed''hun ingeeft; Riette met opgewonden vetrrukking, Alice met kalme, maar aangename verwachting. «Voor ditmaal zullen wij die afschu welijke Mrs. Fairstar ontkomen, hoop ik,t merkt de laatste I aan Riette op. (WKordl vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2