BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Terwijl van Cubaansche zijde de ont kenning van Maceo's dood wordt vol gehouden, achten de Spanjaarden zich zoo zeker van zijn schelden uit het land der levenden, dat zjj allerwege hunne vreugde luchten op eene wijze die meer voor huone erkenning der groote beteeke- nis van het gevallen hoofd dan voor hun gevoels-lijnheid en ridderlijkheid getuige nis aflegt. Onder leiding der studenten werd te Madrid een groote vreugde-optocht gehouden en te Bilbao, Cadix, Cordova San Sebastian en Valencia hadden gelijke vreugde-betoogingen plaats. Op het l\jk van den jongen Gomez moet men een briefje van hem aan zijn ouders gevonden hebben, waarin hij ver klaart den dood van Maceo niet te heb ben willen overleven. Indetdaad vond men hem dood, met een paar kogelwon. den in 't voorhoofd, op het slagveld, uit gestrekt op het lichaam van den nog ademenden Maceo, die door den gids der Spaansche troepen met een revolverschot werd afgemaakt. Men trachtte de lijken te vervoeren door ze aan den staart van een paard te binden, maar het dier bleek te vermoeid, waarom men de lichamen achterliet. Zijjzijn toen door de opstan delingen weggehaald. Van veel belang is voorts ook nog hel getuigenis van Dr. Zertucha, den in Spaansche gevangenschap geraakten ge neesheer van Maceo, die verklaard heeft, dat zijn patiënt eerst een schot had ge kregen, dat hem de kaak had verbrijzeld, eu vervolgens een tweede in het onderlijf. Generaal Weijler heeft, gebruik willende maken van de verwarring, door Maceo's dood ontstaan, tot onverwijlde hervatting der vijandelijkheden besloten. |H De Daily News verneemt uil Athene, (Ij dat op Kreta nieuwe onlusten broeien, naar aanleiding van de kuiperijen van den sultan, die ten doel hebben om de Moslims tegen de Christenen op te zet ten, ten einde de afgedwongen concessies ten voordeele van de christenen weder ongedaan te maken. Dit zou de werkelijke bedoeling van Saad-Eddins zending zijn, hij overlegde in het geheim daartoe met voorname Moslims te Chania. Omtrent eene vereeniging der drie Midden-Amerikaansche republieken Nica ragua, Honduras en San Salvador tot ééne Republica Maijor worden de vol gende bijzonderheden bekend. De drie republieken behouden elk hare binnenlandsche zelfstandigheid, maar tre den voortaan tegenover het buitenland op als slechts één staat. Daartoe ver kiezen zij eene gemeenschappelijke Dieta of commissie voor de buitenlandsche aan gelegenheden, uit drie leden bestaande, om de drie jaar telkens een aan te wijzen door het wetgevend lichaam van eiken Staat. Deze Dieta is ook belast met de zorg voor de instandhouding der goede be trekkingen tusschen de drie bonds-staten onderling, welker nadere vereeniging zy moeten voorbereiden. Mochten toch ge schillen ontstaan, dan zullen die beslecht worden nooit door geschil van wapenen, maar door een scheidsgerecht. De Dieta wijst voorts ook de diploma tieke agenten en consuls in het buiten land aan en ontvangt de vertegenwoor digers der vreemde mogendheden. Met de benoeming der Dieta zjjn al de vertegenwoordigers, welke de drie staten tot nu toe in het buitenland had den, benevens de drie ministers van bui tenlandsche zaken, vervullen. Afwisselend neemt de Dieta haar zetel in de drie hoofdsteden San Salvader, Managua en Tegucigalpa. Dit jaar ver gadert zij te San Salvador en bestaat dan «Meegaan? Waarheen ?c >0, alles zal u wel spoedig duidelijk worden ik ben schandelijk bedrogen en word in mijn eigen huis gehoond en verraden.* «Maar wie >Wel, mijn man, niemand anders, die trouwelooze huichelaar!* »Maar kind geen overijling, in vre desnaam geen overijling Doch zij luisterde niet en troonde hem mede. Binnen enkele minuten stonden zij voor de gesloten deur van het heilig dom haars mans. Zij vernamen een op gewonden vrouwenstem, die duidelijk te hooren was. «Bedwing u, mijne dochter,* sprak thans een diepe mannenstem op smarte- lijken toon. >Er is een inan ook bij,* fluisterde Emma's vader. «Denkelijk de vader van 't arme be drogen schepsel; zeker komt hij den overlaat tot rekenschap roepen,* sprak zij op doffen toon. De reeds vernomen vrouwenstem liet zich opnieuw hooien: r>Ten aanschouwe van den laaghartige, die mij mijn levensgeluk ontroofd, mij mijn gemoedrust ontstolen heeft en ellende over ons aller hoofd bracht in zijn tegenwoordigheid zal ik mijn treurige uit de leden Jacinto Castellanos (San Salvador), Eugenio Mendoza (Nicaragua) en Constantino Fiallos (Honduras). De twee andere Midden-Atnerikaansche republieken Costa Rica en Guatemala zijn uitgenoodigd zich bij dezen staten-bond aan te sluiten, die dar. eerst met recht de republiek der Midden-Amerikaansche Staten zal kunnen genoemd worden. Gistermiddag vergaderde de Raad onzer gemeente, onder presidium van den burgemeester, mr. F. D. graaf Schim- melpenninck. Al de leden waren tegen woordig, behalve de heer van der Want, die van zijne verhindering om de raads vergadering bijtewonen, schriftelijk had kennis gegeven. Met het laatste voorgevallene begin nende, doen wij verslag er van dat tot herschatter der huurwaarde van localen waarin sterken drank in het klein mag worden verkocht werd benoemd de heer C. Roodestein; tot lid der openbare ge zondheids-commissie de heer D. van dei Werf; tot leden van het burgerlijk arm bestuur de heeren H. W. van Esveld en B. A. Siddrétot curator van het gym nasium de heer mr. F. D. graaf Schim- rnelpennincktot lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs de heer H. W. A. van den Wall Bake; tot lid van die op het lager onderwijs de heer ds. C. Raschtot leden der com missie van fabricage de heeren C. T. van Beek, W. P. A. Garjeanne en H. J. Croockewit en tot leden der commissie voor de gemeente-reiniging de heeren H. W. van Esveld en C. T. van Beek. L)e heer dr. P. H. Peyrot alhier werd tot leeraar aan het gymnasium benoemd mejuffrouw wed. D. F. van Slooten-Spruijt tot onderwijzeres aan de school le soort voor meisjes en de heer J. A. Huisman, te Deventer, tot onderwijzer aan de school 3e soort (Beekstraat) De dames wed. H. van der Noordaa van Wisselingh, A. A. C. van der Wantvan Heuven en H. G. PeerlkampVos werden benoemd tot regentessen van het burger-weeshuis. Op zijn verzoek werd den heer A. van der Linde een eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare school 3e soort ln de Beekstraat, terwijl me juffrouw H. M. Schermer, overeenkomstig haar verlangen, eervol ontslag bekwam als onderwijzeres in de vrouwelijke hand werken. Een verzoek van concessionarissen voor de gasverlichting om overname van de gasfabriek, werd, overeenkomstig het ad vies der commissie ad hoe, zonder hoofde lijke omvraag van de hand gewezen. Daarna kwam in behandeling een ontwerp besluit tot aankoop van het leriein ge naamd »de Hooiberg* met daaropstaande gebouwen, voor het bouwen van eene gasfabriek, van mevrouw Steenberghe geboren Bosch van Drakestein, voor de som van f 48700. De heer Gerritsen d,ie begon met te vertellen dat in de geheime zitting van gepasseerden Zaterdag vóór 14 dagen de Raad had besloten tot aankoop van bedoelde gronden, doch op een St., st., st. van den voorzitter die mededeeling in zooverre wijzigde, dat toen daartoe in beginsel was besloten, opperde bezwaar tegen een servituut van weg dat de verkoopster ten laste van het terrein had bedongen en vroeg, of, wan neer de Raad hel voorstel tot aankoop afstemde, de gemeente tegenover de eige nares weder vrij was; de heer Croocke wit, wien het servituut niet gewichtig voorkwam, wees, evenals de voorzitter, op de gunstige ligging van het terrein, aan spoor- en waterweg, wat groote in vloed zou uitoefenen op de kosten van afvoer van producten der fabriek en op de aannemings8om voor den bouw, aan gezien de daarvoor benoodigde materialen gemakkelijk konden worden aangevoerd; de heer Kleber verklaarde in de geheime zitting tegen den aankoop te zijn geweest ervaring verhalen. »lk leefde gelukkig en onbezorgd; slechts aan mijn vader dacht ik. Daar wist de arglistige mij te naderen, mij door zijn schoone woorden te begoochelen.* *0, de kracht begeeft mij Ic zuchtte de toeluisterende vrouw. Hoe kon ik vermoeden, dat die man gehuwd wasl klonk het thans op een 't hart doorvlijmenden loon. •Ellendige!c kreet mevrouw van Ros- sem. •Goed, zeer goed,* klonk van Rossem's stem binnen in het vertrek. Hoort gij de rampzalige bespot nog zijn ongelukkig offer fluisterde zijne vrouw vol afschuw haar vader toe. En weder klonk dezelfde vrouwenstem: Nimmer konde ik vermoeden, dat de nietswaardige zijn vronw, zijn twee en gelen van kinderen verloochenen zou.* Wal? Twee kinderen? Over wien heeft hy 't nu.« Doch haar vader barstte thans in een luid gelach uit, en lachte voort, tot hem de tranen langs de wangen biggelden. Binnen in de kamer was dit gehooro van Rossem vloog overeind, draaide snel den sleutel om, de deur vloog open en aar: de verbaasde blikken van den ver rusten advokaal bood zich een zeldzaam schouwspel aan. In de halfdonkere ruimte met het oog op den zeer hoogen prijs, doch thans om de geschiktheid van het terrein zich met de voordracht tot aan koop te vereenigen. Op de vraag van den heer Gerritsen of bij afstemming de gemeente weder vrij was, antwoordde de Voorzitter Neen, B. en W. zijn dan niet vrij tegen over de verkoopster,* waarna de heer- van Kalken verklaarde vdór den aankoop te zullen stemmen omdat het eene afge dane zaak is, hoezeer hij eene openbare uitnoodiging van eigenaren om terreinen aantebiederr, billijk zou hebben gevonden. Nadat nu nog de heer Celosse, had op gemerkt dat, waar de gemeente het ter rein met goud moest betalen, deze ook weder met goud uit de zaak zou komen, werd de voordracht tot aankoop, met algemeene stemmen, op één na, die van deu heer Tromp van Holst, aangenomen. Vóór eenige jaren geleden is het aange kochte door drie beëedigde deskundigen, onze stadgenoot de heer J. van Botten- burg, wijlen Piet van Klooster te Hoog land en een inwoner van Utrecht, gewaar deerd op f 17000. Tot aankoop van de Hooiberg* bedienden thans, naar onze informatiën, B. en W. zich van een Amsterdamschen makelaar, die ons da: koopje bezorgde. Zou er, zoo meenen wij te mogen vragen, in Amersfoort geen voldoend vertrouwd tusschenpersoon zijn te vinden geweest om namens de gemeente met mevrouw Steenberghe te onderhandelen en zou dan de koopprijs wel zóó hoog zijn geweest? Door zich te verbinden tegenover mevrouw Steen berghe, zooals B. en W. deden volgens verklaring van dén Voorzitter, stond de Raad voor een fait accompli, wilde hij B. en W. niet in privé voor den koop. prijs verantwoordelijk stellen. De vraag rij<t of dit de gewenschte wijze van handelen is in 't belang der gemeente. Een ontwerp besluit tot het opnemen van f 5U000 kasgeld tegen 4% in verband met voormelden aankoop, werd zonder hoofdelijke omvraag aange nomen. De rekening der dienstdoende schutterij over 1895 werd goedgekeurd. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de agenten van politie der 3e klasse, werd, op voorstel van den heer Van Esveld, besloten hunne jaarwedde met f 50 te verhoogen en die alzoo op f 325 gebracht De heeren Van Esveld. Prikken, Van Kalken, Gerritsen en Van Eek betoogden de billijkheid van de ver hooging en het voorstel van den heer Van Esveld werd aangenomen met 11 tegen 5 stemmen, die van de heeren Kleber, Tromp van Holst, Celosse, Groene- boom en Visser. Het voorstel van B. en VV. om de jaarwedde met slechts f25 te verhoogen kwam daardoor te vervallen. Het verzoek van den heer H. Rodrigo ie Utrecht, om ontheffing van f 288 be- loopen boete, wegens te late oplevering van het ijzeren hek om de nieuwe alge meene begraafplaats werd van de haud gewezen. Een voorstel van de heeren Kleber en Heyligers om de boete te ver minderen tot f 100 werd ingetrokken, nadat de weihouder van publieke wei ken, de heer Celosse, inlichtingen had verstrekt, waaruit bleek dat B. en W. veel last hadden gehad om dezen aannemer, die niet rneer dan »voldoend« werk had ge leverd, zijne verplichtingen tegenover de gemeente te doen nakomen. Van de ingekomen stukken vermelden wij een rekest van leeraren bij het hoo- ger en middelbaar onderwijs, om eene pensioen-regeling in het leven te roepen, welk verzoek om advies in handen is ge steld van eene raadscommissie, bestaunde uit de heeren mr. J. G. A. van Zijst, H. J. Croockewit en A. A. Hamers; een rekest van den heer G. F. Nijland, on derwijzer aan de school 2e soort, om verhooging zijner jaarwedde rnet f 50 waaiop hij recht meent te hebben, dat evenals een verzoek van C. van den Driftakker om kwijtschelding van pacht- penningen van land in den polder »de Slaag* in handen van B. en VV. weid gesteld om praeadvies. stond het vrouwtje, 't hoofd voorover gebogen, beschaamd te kijken, en naast haar stond de oude heer, die nog altijd piet van de pret bekomen was. Van Rossem verbeidde in de hoogste verbazing de verklaring van dit zonder ling voorval. Emma's papa nam geluk kig weldra het woord Neem me niet kwalijk, waarde schoon zoon, en ook gij niet hij wendde zich tot de hezoekers dat wij ons hier be vinden, waarvan de eenigste reden de kollossale jaloezie van deze jonge vrouw is; want terwijl onze vriend de advokaat hier een kleine repetitie hield voor de zitting van morgen dit heb ik al da delijk geraden; is 't niet zoo? meent zijn vrouw verraden eu bedrogen te zijn en noopte mij in vollen ernst, tegen haar man le getuigen.* Vergeef mij,* jammerde Emma, »maar alle omstandigheden waren tegen je, en ik dacht Dat ik je ontrouw ben, he?* klonk het dreigend. De jonge vrouw knikte, onder het be sef van hare schuld. »l.u« brieven toch...* begon Zij, hoewel met weinig zelfver trouwen. •Zijn van eenige cl. -nte, dien ze mij ter inzage heeft verstrekt; En deze samen komst deze dame is almee de voor- In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de plaatselyke afdeeling van het •Nederlandsch Onderwijzers Genootschap" werd herkozen het aftredend Bestuurslid, de heer P. van den Hooff. In de vacature J. Huibers, werd voorzien door hel kiezen van den heer R van 't Wel, terwijl lot leden van het gewe>te'yk bestuur werden benoemd de heeren C. J. F. Puns en G. Nijsen. De bij het wapen der koninklijke inarechausee overgeplaatste le luit. J. H. W. Danger man Grootepas houdt Leeuwar den tot standplaats. Lijst van Brieven, geadresseerd aai. onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de 2e helft der maand November: 1 Maasvelt, Amersfoort. 2 van Rappard, Amsterdam. 3 B. Nort, Haag. 4 R. Brugmans, id. 5 H. Albers, Hilversum. vaü Leusden 6 A. J. Doets, Barneveld. Buitenland. 1 M. Van travers. Kleef. 353ste «TAATN-LOTEIllJ Derde klasse. Trekking van 14 en 15 Dec. (1G00 Loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 45. 1067 1072 1087 2318 2326 2329 2334 2357 2535 2540 2544 2663 2667 2718 2720 2722 2723 10800 1^847 1U856 10^59 10876 11581 11609 12731 12732 12737 en 15093. Te zamen 28 prijzen. Loten of gedeelten zijn ten voormelden kantore (Bi eedesti aat, wijk E, 350) nog verkrijgbaar, doorgefoerneei de a f3,50 en klassikale a f 2 05 per ®/ao. Het vergaan van de Saliër. Veel bijzonderheden omtrent het ver baan van het Duitsche Lloyd-schip ver neemt men nog niet, doch de ra np staat ontwijfelbaar vast, een ramp, waar minstens 275 menschen zijn omgekomen. Reeds zijn er tal van lijken aan de Spaansche kust komen aandrijven, waai- onder ook het lijk van den kapitein, den heer Wempe, wiens horloge op half zes was blijven slaan. Ook is ei wrakhout in menigte kornen aandrijven. Staat het dus vast, dat het schip is vergaan, even vast kan men er van verzekerd zijn, dat niemand gered is. In den nacht van 7 op 8 December moet er een vreeselijken storm hebben gewoed op de Spaansche kust en inzonderheid in de nabijheid van Kaap Firiisterre, O.a. wordt dat beweerd door den kapitein Tausendfreund van de Belgische stoom boot Antwerpendie zich dien nacht niet ver van Corunna bevond. Deze had een vreeselijk noodgeschrei gehoord, dat zelfs boven de branding uitklonk, maar daar zijn schip zwaai beschadigd was en zelf in gevaar verkeerde, kon hij er niet aan denken om hulp te verleenen. Overigens kan de doodsangst nooit lang hebben ge duurd, want na eenige oogenblikken werd alles doodstil. Wat de ooizaak is van het ongeluk zal men wel nooit te weten komen, maar denkelijk heeft de Saliër een ongeluk gekregen aan het roer of de machine, zoodat zij hulpeloos tegen de klippen, die in dien omtrek taliijk zijn, werd gedre ven. Men wilde beweren, dat de boot gekanteld zou zijn, omdat men wegens de werkstaking in Bremen geen goede werklieden voor het laden had kunnen krijgen, maar het blijkt, dat het schip niet te Bremen, maar te Bremershaven is geladen, en wel door vaste werklieden der Nordd. Lloyd. Ook wilde men uit het feit, dat de stoomboot het volgend jaar buiten dienst zou worden gesteld, opmaken, dat l.et niet meer zeewaardig zou wezen, maar naar het oordeel van deskundigen was het vaartuig nog uiterst zeewaardig, en werd zij alleen vervangen, wijl ze te klein was voor de lijn. De stoomboot had voor ongeveer 3 miljoen aan zaken van waarde, voor Rio de Janeiro bestemd, aan boord. naamste getuige had slechts ten doel om overeen te komen, hoe morgen bij de zitting van het hof de zaak op de beste wijze aan te vatteD.* Beschaamd verborg zij haar hoofdjen aan de borst van haar man ln een oogwenk was het geluk teruggekeerd, en zij nam zich voor, nimmer ineer aan een bespottelijke jaloezie toe te geven. Maar ook Mr. van Rossem gevoelde zich niet vrij van alle schuld hij zag de noodzakelijkheid in, om meer attentie te hebben voor zijn aardig vrouwtje en niet meer uitsluitend aan zijn processen te denken. Den volgenden dag hield hij een zijner schitterendste pleidooien en won het pro- j ces van zijn cliente, die niet ten onrechte in ziiri talent vertrouwen had gesteld. EINDE. De correspondent der Daily Mail in Corrum a weet mee te deêlén, dat er 51 passagiers in Corunna zyn opgenomen, terwijl er elf Belgen te Bremen en Ant werpen aan booid kwamen. Onder de verdronkenen zijn 95 vrouwen. Er waren alleen tusschendekspassagiers aan boOrd. De derde officier van de Saliër, Hein- rich Gehreis, die met al de andere is omgekomen, was. een broeder van een arts van denzelfden naam, die indertijd verdronk bij de ramp te Elbe. De smid van Gretna-Oreeii. De beroemde smid van Gretna-Green aan de Schotsclie grens, die jaren lang uit Engeland gevluchte paartjes in het huwelijk verbond, is overleden. Deze smid is de laatste die zulke huwelijken gesloten heeft. Sedert 1856 moet men in Schotland en eveneens in Engeland 21 dagen vóór het huwelyk gewoond hebben om er te kunnen trouwen. De huwelij ken vroeger door de smeden te Gretna- Green gesloten, berustten op eenwSchot- sche wet, die een verklaring van twee huwbare personen dat zij man en vrouw wenschten te zijn, in tegenwoordigheid van een geiuige afgelegd, als een huwe lijksvoltrekking beschouwde. Een eeuw lang sedert in 1753 heimelijke huwe lijken in Engeland ongeldig werden ver klaard tot 1856 toe, hebben de elkaar opvolgende bewoners der smedery van Gretna-Green, het eerste huis over de grens, menige jonge dame, wier ouders geen toestemming tot haai huwelijk wil den geven, gelukkig gemaakt, men be weert ongeveer 1000 per jaar. Eeu vriendelijk verzoek. De winter staat weer voor de deur! Hij moge aangenaam zijn voor hem, die van ailes ruim voorzien is, voor den arme is hy helaas het beeld der verschrikking. En al is het waar, dat de ader der menschlievenheid in ons land 's winters 't minst bevroren is, liet neemt niet weg, dat door velen wordt geleden, door velen, die niet moesten lijden. Ik heb het oog op mijne ongelukkige lotgenooten. Ofschoon zij tot hun 16e of 18e jaar op een Doofstommen Instituut een niet te verbeteren opvoeding genieten, kunnen zij in deu strijd om het bestaan niet zegevieren, omdat zij dien te strijden hebben met hoorenden en sprekenden. In plaats van welstand wordt, zelfs bij de meeste inspanning, spot en gebrek veelal hun deel. Daarom verdienen zij bijstand van velen en daarom hulde aan het Dames-Comité, dat zich onder voor zitterschap van Mej. Hellingman, Nassau- kade 113 te Amsterdam gevormd heeft tot leniging van den nood van vele doof stommen. Het toog ijverig aan het werk door het verzenden van tallooze circu laires doch mocht weinig resultaten zien op haar edel streven. Slechts 2 zolders (Damrak 54) konden «Is werk plaats ingericht worden. Den ln Sep tember werd dit liefdewerk begonnen met 7 doofstommen, gaandeweg aan groeiende tot 24. De beschikbare ruimte is bezet en nog komen vele ongelukkigen, waaronder verscheiden vrouwen en meis jes, zich aanmelden. Mag men deze af wijzen, inag men hen afhouden van een plaats, waar ze met hun lotgenooten te vreden en gelukkig zullen kunnen wer ken? Neen, ook zij moeten gesteund worden; zij staan dikwijls zoo verlaten op de wereld. Nog onlangs leden zij een groot verlies door het overlijden van den Heer A. W. Alings, die als een vader voor hen zorgde en tot het laatst van zijn leven door woord en daad toonde, hart voor ongelukkigen te hebben. Hoe schoon zou het zijn, als het doel van het Dames-Comité mocht bereikt wordenden doofstomtnën een eigen gebouw te verschaffen, waar ze alleen met lotgenooteü te concurreeren hebben. Landgenooten LateD we daartoe me dewerken; laten wij de moeielijke taak van genoemd comité vergemakkelijken, en allen een kleinigheid offeren op dit altaar der liefdadigheid. Bedenkeu wij slechts, wat het is, het gehoor en de spraak te moeten missen, en aanstonds zullen wij bereid zijn tot het brengen van dat offer, ja, wij zullen op onze vaak gezellige winteravonden anderen tot dat zelfde aansporen. En wanneer daD zoo- velen mochten mede helpen, dan zal met het a.s. Kerstfeest, als het »Vrede op aarde* overal weerklinkt, ook de vrede gebracht zijn in de harten mijner onge lukkige lotgenooten. Doet wel, doet wel en ziet niet om, Wie lt oog op u gevestigd houêo Het oog des Heeren blikt alom En zal ook uwe daad aanschouwen; Zijn oor hooit *s armen zegebeê, Kon ook diens mond haar niet ver- [melden Doet wel I Doet welGod zal [vergelden, En zeker hebt ge er voordeel meê. Deventer, Dec. 1896. G. J. ELBRINK, OudKweekeling I. v. D. S. te Groningen O De lezer of lezeres die een gave wenscht af zonderen, zende deze aan Mej. M. J. Hellingman, Nassaukade 113, Amsterdam, voorzitster van het dames-comité, waar ook inteekenlijsten verkrijg baar zijn.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2