GEMENGD NIEUWS. CIJFER: 2 THOMSON'S THEE. zet. Wat de deelnemers aan deze wed strijden betreft, verwonderde het on- dat Hart Nibbrig zich niet onder hen bevond. Het verloop der verschillende nurn mers was als volgt: No. 1. 2000 M. amateurs waar voor 6 deelnemers waren. Nadat er eerst buiten tijd was gereden, pas seerde v. d Berg in 3 tn. 38 sec. het eerst de eindstreep, gevolgd door France als tweede in 3. m. 3S'ls sec. en Punt als derde in 3 rn. 33'/$ sec., terwijl Bergman er eenige afwisseling bracht, door de eerste maal over de ballustrade te vliegen, gelukkig echter zonder zich ernstig te bezeeron. No 2. 1000 M. met voorgifl voor beroepsrijders. Voor dit nummer waren verschei den liefhebbers. Niet minder dan 24 rijders namen er aan deel. In de beslissing reden mede van der Knoop (voorgift 40 M.) Siep (20 M Slesker (30 M.), Jenkins (20), die in de hier aangegeven volg orde respectievelijk als 1ste, 2de, 3de en 4e aankwamen. Tijden van v d Knoop en Siep waren1 m. 37'/; sec en 1 m. 37'/j sec. Siep gaf in dit nummer blijk goed in conditie te zijn en kan met ernstige training nog heel wat meer geven. No. 3. Brassard-nummer f2 50 per dag. Houder Marten Iiingma. Bit nummer werd in 4 series van 2000 M. gereden waarin als eersten aankwamen: Kingrna, lmpens(B,ussel). Siep en Jenkins. In de beslissing over 1000 M won Impens met een enorm gear van 100 inches gemakke lijk in 4 m. II 'It sec., Kingma en Jenkins als tweede en derde in 4 m 11 a/s sec en 4 m ll'/s sec. achter zich latende. No. 4. 10 K.M. met gangmaking voor professionals Van de 16 deelnemers, die op het programma vermeld stonden, versche nen slechts aan den startlinmink Van Appel, Vrouwes, Impens, Van der Knoop en Witteveen. Door onvol doende gangmaking gaven Immink Impens en van Appel het spoedig op zoodat de strijd dus liep tusschen Kees, Vrouwes en Van der Knoof Kees, voor wien waarschijnlijk de driedaagsche wedstrijd te Amsterdam een uitstekende training was geweest wint gemakkelijk met een voorsprong van *ii baan in ruim 13 minuten Tusschen Vrouwes en Van der Knoop (de laatste met slechte gangmaking) besliste de eindspurt en wel werd Vrouwes tweede en Van der Knooj derde. Vrouwes bleek nog n et weer de onde te zijn. hij was tenminste niet in zijn vropgere conditie. liet laatste nummereen multiplex- nummer. In de finale (3000 M.) dongen mede de triplet Hisgen eri ile quads Kalb en van Wijk. Als eerste kwam aan de tiiplet in 4 m 2,'is sec tweede werd de quad Kalb in 4 m. 4 sec. En hiermede waren deze welgeslaagde wedstrijden weer geëindigd, die wel niet de laatste zullen geweest zijn, doch naar wij hopen daar nog menig belangrijke wedstrijd zullen gevolgd worden Bij de gehouden verkiezing voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal zijn gekozen te: Apeldoorn Mr. W. K. F. P. Graaf van Bylandt. A.-R. aftr. Arnhem Mr, P. Rink, Lib., aftr. Assen Mr. J. J. Willinge, Lib., aftr, Bergen-op-Zoora L. D. J. L. de Ram, Kath., aftr. Breda Mr. L. J. M. H. baron Michiels van Verduynen, R.-K., aftr. Breukelen J. H. de Waal Malefijt, a.-r, Brielle Mr. G. J. Goekoop, Lib., aftr. Ede Jhr. Mr. L. H. J. M. van Asch van Wijck, Anti-Rev. Eindhoven J. V. M. Smits van Oven, R.-K., aftr. Eist Mr. W. H. J. T. van Bast en Batenburg, R.-K., aftr. Emmen Dr. P. H. Roessingh, Lib., aftr. Enkhuizen J. Zijp Kz., Lib. aftr. Goes Jhr. mr. A. F. de Savormn Loman Anti-Rev., aftr. Gorinchem H. Seret, Anti-Rev., aftr. Grave M. J. J. Harte van Tecklenburg, R. K., aftr. 's-Gravenhage I. Joh. Krap, Anti-Rev. Gulpen J. H. A. M. Merckelbach, R. K. Haarlem Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, Liberaal, aftr. Haarlemmermeer Mr. F. J. M. A. Ree kers R. K. Helmond I r. P. J. F. Vermeulen, aftr, 's-Hertogenbosch Mr. J. A.Loeff, R. K., aftr. zoeken en vroeg daarna op barsc-hen toon, hoe lang Karin reeds ziek was geweest. «Sinds twee dagen" ant woordde Lars. «Gij kadt mij dadelijk moeten roepen, hernam de docter. Zet de vensters open en sluit die keukendeur,'t is hier om te stikken. Wordt vervolgd.) Hilversum S. baron van Heemstra, Anti-Rev. Hoorn P. B. J. Fert, Liberaal, aftr. Kampen Mr. .dJ. baron Mackay, Anti- Rev., aftr. Leiden A. E. van Kempen, Anti-Rev. Lochem C. Lely, Liberaal, aftr. Maastricht M. de Ras, R. Kaftr. Meppel Mr. H. Smeenge, Liberaal, aftr. Nijmegen F. T. J. H. Dobbelman, R. K aftr. Ommen J. van Alphen, Anti-Rev., aftr. Oostburg Mr. P. C. J. Hennequin, Libe raal, aftr. Oosterhout Jhr. mr. J. B. D. van den Berch van Heemstede, R. K., aftr. Rheden Mr. M. J. C. K. Kolkman, R. K. aftr. Roermond Dr. W. Everts, R. K. aftr. Schiedam Mr. O. J. H. v. Limburg Sti- rum, Chris. Hist. aftr. Tiel Mr. M. Tydeman Jr., Liberaal, aftr. Tilburg Mr. B. M. Balhmann, R. K. aftr. Vechel B. R. F. van Vlijmen, aftr. Veendam Mr. E. A. Smidt, Liberaal, aftr. Venloo Dr. N. H. Nolens. R. K. aftr. Waalwijk W. P. A. Mutsaers, R. K. aftr. Weert P. J. Truyen, R. K. aftr. Wijk bij Duurstede Jhr. mr. H. M. J. van Asch v. Wijck, A.-R. Zaandam J. Windhouwer Pzn, Anti-Rev. Zevenbergen E. van der Kun, R. K., aftr. Zierikzee J. J. van Kerkwijk, Lib., aftr. Herstemming moet plaats hebben te: Alkmaar Mi\ E. Fokker, lib., aftr., en Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijk, a.-r. Amersfoort Mr. F. D. graaf Schimmel- penninek, a.-r., aftr. en Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck. a.-r. Amsterdam I Dr. H. J. A. M. Schaep- man, R.-K. en Mr. M. J. Pijnappel, 1. aftr. Amsterdam II F. G. Meilink Pzn., a.-r en H. F. Groen van Waarder, lib. Amsterdam III W. Hovy, a.-r. en Mr. A. F. K. Hartog, lib., aftr. Amsterdam ÏV Mr. J. G. Gleichman, lib., aftr. en Mr. Z. van den Bergh, rad. Amsterdam V Mr. N. G. Pierson, lib. en Th. M. Ketelaar, rad. Amsterdam VI J. T. Cremer, lib., aftr. en Dr. P. J. H. Cuypers, R.-K. Amsterdam VII B. H. Heldt, lib., aftr. en W. C. J. Passtoors, R.-K. Amsterdam VIII Mr. Th. Heemskerk, a.-r. en P. Nolting, rad. Amsterdam IX Dr. A. Kuyper, a.-r. en Mr. J. P. R, Tak van Poortvliet, lib., afti. Appingedam J. Schepel, lib., vrijhand., aftr. en J Bouwes, a.-r. Beverwjjk Mr. J. P. R. Tak van Poort vliet, lib. en Mr. Th. L. M. H. Borret, R.-K., aftr. Bodegraven A. Knijff Hzn., lib., aftr. en Mr. J. C. van Briel Sasse, a.-r. Delft Mr. H. A. van de Velde, a.-r. en Mr. N. G. Pierson, lib., aftr. Deventer J. Stoffel, Volkspartij en Mr. A. van Delden, lib., aftr. Doetmchem Mr. H. F. Hesselink van Suchtelen, lib., aftr. en H. A. Pauwen, r.-k. Dokkum H. Pollema, a.-r. en Mr. E. Schaafsma, lib., aftr. Dordrecht S. M. Hugo van Gijn, lib., aftr. en Mr. J. M. Rens, a.-r. Enschede Mr. N. G. Pierson. Liberaal en Mr. A. F. de Vos de Wael, R. K. aftr. Franeker E. Lieftinck, Liberaal, aftr. en H. Kamstra, Anti-Rev. Gouda Mr. C. J. E. Graaf van Bijland, Liberaal, aftr. en F. L. Duymaer van Twist-, Anti-Rev. 's-Gravenhage II J. F. W. Conrad, Libe raal, aftr. en H. A. Lebron de Vexela, R. K. 's-Gravenhage III J. M. Pijnacker Hor dijk, Liberaal, aftr. en J. D. baron van Wassenaar van Rosande, Anti-Rev. Groningen Mr. H. L. Drucker, Liberaal, aftr. en Mr. S. van Houten, Liberaal. Harlingen A. Bouwman, Liberaal, aftr. en Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, Anti-Rev. Den Helder C. Lely, Liberaal en A. P. Staalman. Anti-Rev., aftr. Hontenisse Mr. F. J. T. M. Walter, R. K. en Mr. J. G. van Deinse, Liberaal, aftr. Hoogezand J. D. Veegens, Liberaal, vrij hand en A. Wiersinga, Anti-Rev. Katwijk J. H. Donner, Anti-Rev., aftr. en Jhr. J. W. J. C. M. v. Nispen tot Se- venaer, R. K. Leeuwarden Mr. P. J. Troelstra, Soc. en C. V. Gerritsen, rad., aftr. Loosduinen Mr. A. H. M. van Berckel, R.-K., aftr. en A. Brummelkainp Jr., a.-r. Middelburg Mr. C. Lueasse, a.-r., aftr. en M. E. Fokker, rad. Ridderkerk Mr. G. J. Goekoop, Lib. en Mr. A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde, a.-r. Rotterdam I Dr. R. P. Mees R. Az., lib. aftr. en J. Th. de Visser, Chris. Hist, Rotterdam II D. de Klerk, lib. en Jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, a.-r. Rotterdam III Dr. H. J. A. M. Schaep- man, R. K. en J. B. Verheij, lib. Rotterdam IV G. H. Hintsen, lib. aftr. en Dr. W. B. van Staveren, a.-r. Rotterdam V Mr. E. E. van Raalte, lib. aftr. en Mr. J. C. M. F. H. Mascheck, R.-K. Sneek Mr. J. A. van Gilse, lib. en Mr. Th. Heemskerk, a.-r. aftr. Steenwijk Mr. A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde, a.-r. en J. Meesters, lib. aftr. Tietjerksteradeel Mr. J. P. Troelstra Soc. Dem. en J. D. de Vries, a.-r. Utrecht I Mr. N. de Ridder, a.-r. en Jhr. Mr. A. P. C. v. Karnebeek, lib. aftr. Utrecht II J. N. Bastert, lib. en J. W. Bergansius, R.-K. Weststellingwerf P. van Vliet Jr., a.-r. en W. M. Houwing, lib. aftr. Winschoten Mr. P. J. Troelstra, Soc.. en Dr. D. Bos, Radicaal. Zuidhorn G. Zijlma, lib., aftr. en Dr. Kuyper, a.-r. Zwolle A. baron van Dedem, a.-r., aftr. en J. Hoven, rad. De lieer II. v. Sandick geelt in hel weekblad Insulinde een opwekking om stoffelijken steun te verleenen aan het plan van prof. Max Weber, on een expeditie uit te zenden voor eei onderzoek van de diepe bekkens in de zeeën in Ned. Oost-Indië. De lieer Weber zou belangeloos de leiding daar van op zich nemen. liet spreekt vanzelf schrijft de heer v. S., dat /.ulk een expeditie veel geit' moet kosten. De Maatschappij ter bevordering van het Natuurkundig Un deivoek der Nederlaadsche koloniën,' stelde 15000 ei voor beschikbaai. liet „Nederlandse!) Natuur- en Ge neeskumijg Congres" gaf een subsidie van I 5000. Dat is zeki-t een goed begin De hei r P. J van Houten te 's Gia- venhagë gaf zijnerzijds een voorbeeld. Hij stelde namelijk f 1000 beschik baar voor de diepzee-expeditie. Wij hebben, tot onzen spijt, er nog mets van bespeurd, dat dit goede voorbeeld navolging gevonden heeft. Hier, waar het geldt een onderneming van hoog wetenschappelijke waarde te steunen, waarvan de wijze van uitvoering, nu de diijvende kracht de leider der expeditie aanwezig is slechts afhangt van de oilers, die Ne- derlatid brengen wil, is de daad van den heer van Houten zonder twijfel bedoeld als een aanmoediging voor gefortuneerde landgenooten om de goede zaak te steunen door een flinke bijdrage Eerst door algetneene medewerking van velen in den lande krijgt de ex peditie van Weber, zooals ze later zeker genoemd zal worden, haar eigen lijk nationaal kaïakter. Moge dit artikel dienen om daai toe op te wekken. Naar men bericht zal Donde dag a s. te Breda het Borstbeeld van Gene- raal-Majoor van I lain plechtig in den gevel van zijn geboortehuis worden geplaatst. Oji de veilingen in het West land gehouden, werden de volgende prijzen besteed; witte asperges 20 30 ct. blauwe 10 a 10 ct., per bos; aanvoer ongeveer 2100 bos; aard beien 50 a 05 ct., per kilopostelein 25 ct., per 'A kilo; aardappelen 55 a 85 ct., per kilo; komkommeis 6 ii 10 ct., perziken 10 a 30 ct. per stuk. kersen men Het hooge Aangaande den verkoop van in de Neder-Betuwe schrijft schijnt dat de fruilkoopers prijzen verwachten Er wor den hooge prijzen besteed: van 8 lot 10 ct. per kg. naar schatting op den hoorn. Als men weet, dat voor kee- ren, plukken, manden, vervoer, com missieloon enz. per Kg nog 5 ct. bijkomt, dan zullen de kersen duur moeten zijn, wd er iets verdiend worden Up do verkoopiugen te Tiel zijn de kerzen voor 4 a 0 ct. per pond ver- ocht. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Uitslag der stemming voor één lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal in bet Hoofdicsdistrict Amersfoort. o co m - te y js is ic co x ociiocr.csivjovixw li li O t4 X ->t x "O to G 00 m Sis -J lOCOCChOcitO hO il|0i>O'J,41,'-3) CJ> tOOiO WCiOOUOOMÜtC. -J 00 00 2issis '«JtOCUW"co - - ococ:^t5W^oci«tooc to co ui -*■ o co -j c- t-o to oo JÓ SliOOOtiWtóH O O «J 8SS- Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen jhr. Van ASCII van WIJCK en graaf SC1IIMMELPEN- NINCK. Gepresideerd door den burgemeester mr. E. D. graaf Schimmelpenniiick. kwam Maandagmiddag de gemeente raad hijeen. In die vergadering wen vastge-teld de verordening houdend aanwijzing van desteinlocalen voorde gemeenteraadsverkiezingen. Zij zijn dezelfde als die voor de verkiezingei voor de Tweede Kamer. De loting die daarna plaats had, tot bepaling voor welk kiesdistrict de zitting heb bende leden vail den gemeenteraad geacht worden gekozen te zijn, bad den volgenden uitslag: Aftreding 1897. Visser le district. Groenebooin 3e Heyligers 3e Geri itsen le Prikken 2e Garjeanne 2e Aftreding 1899. Van Zijst 3e district. Van Esveld le 0 Kleber 2e Tromp van Holst 3e Hamers le Aftreding 1901. Celosse 2e district. Van der Want le Van Beek 2e Croockewit 3e Van Eek le Tl Van Kalken 3e i) Van Gedeputeerde Staten is mge komen, goedkeuring op de verdeeling der gemeente voor de gemeenteraads verkiezingen- en op de besluiten tot vaststelling der jaarwedde van onder wijzend personeel aan de lagere scho len en tot onderbandsclie verhuring van gronden. Van mejuffrouw Beek te Utiecht kwam eene dankbetuiging in voor hare benoeming tot onder wijzeres aan de meisjesschool. Aan het einde der vergadering vroeg de heer mr. Heyligers hoe 't thans stom met de plannen ten aanzien der stich ting van liet Centraal-spoorwegstation die. de Raad indertijd van de Regee ring om inlichtingen ontving. De Voorzitter deelde mede, dat bij B. en W. thans niets naders bekend is, en de heer Heyligers stelde hel doen van een voorstel om 't dageiijksch bestuur uittenoodigen deze zaak we der ter hand te nemen, tot een vol gende vergadering uit, toen de Voor zitter zijn verlangen had te kennei gegeven, dat voorstel schriftelijk te ontvangen. Inmiddels heeft de Voor zitter der commissie, die, eenige maan den geleden, te dezer zake eene audiëntie bij den Minister van Water staat had, de Wethouder Celosse, op vriendelijken aandrang van den lieei Kleber, de toezegging gedaan die coin missie bijeen te roepen, teneinde te overwegen wat iu deze nader behoort te worden gedaan. Ill plaals van den Heer H. van Achterbergh, voorzitter der timmer lieden-vereeniging «Streven naar Ver betering." die als zoodanig bedankt beeft, is gekozen de fleer J. v. Beek. Op Woensdag 30 Juni a.s. des morgens oin 10 uur zal ui de St. Joris-kerk alhier, de vergadering dei klassis Ainersfooi t der Ned. Ilerv kerk worden gehouden. Door benoeming zal men moeten voorzien in de vacatures die zullen ontstaan door de aftreding aan het einde des jaars van het lid ds. W. H. Stegenga te Oud-Loosdrecht en secundus ds. J. Visser te Woudenberg van den scriba-quaestor ds. G. van Kemp, en zijn secundus (vacant) en van bet lid J. B. de Beaufort te Woudenberg en zijn secundus (vacant). - Naar wij vernemen werden bij het Zaterdag te 's Gravenhage gehou len concours hippique door »l)earg' van luitenant Abaiis een 3e prijs en door .Miss ».Mary" van luitenant Jurjans een bestuursprijs in het con cours voor bet schoonste en beste paard behaald. Onze stadgenoot, de heer A Op 't Hof, ondei wijzer aan de Chr. Nat. school alhier, is door de Com missie tot uitzending van onderwij zers naar Transvaal benoemd om ter beschikking te worden gesteld van den superintendent van Onderwijs in de Zuid-Afrikaansehe Republiek. Dat de vooruitzichten daar goed zijn, blijkt uit de omstandigheid, dat er voor tien plaatsen honderd vijftig sollicitanten waren. Door den plaatsvervangend districts-veearts, den beer A. Over- bosch, is tongblaar geconstateerd bij dertien runderen van den veehouder J. Laseur alhier. De bij de wet voor geschreven maatregelen zijn genomen. Zekere H. bad Zondagavond het ongeluk zijn rechtervoet te verzwik ken. doordien bij in een gat stapte, dat zich in 't klinkerpad bevindt nabij de woning van den heer Klerk, aan den Zuidsingel. Het lichaamsdeel zwol dadelijk op, en nog kan de man niet gaan. Kan hier niet dra voor ziening tegen meerdere ongevallen worden genomen IJ.it ouders hun kinderen niet genoeg kunnen waarschuwen om toch vooral met achter rijtuigen aan te loopen of er aan te gaan hangen, bleek Maandagmiddag weder voor de zooveelste maal in de Kleine Nachte gaalst'eg alhier; van eenige kinderen, nl. die al spelende achter eo.u rijtuig aanliepen, geraakte een ongeveer 3- jarig knaapje tusschen een der wielen en bel rijtuig. De koetsier, door bel hulp geroep opmerkzaam gemaakt, bracht liet voertuig spoedig tot stil stand, zoodat bet knaapje met eenige ontvellingen en den schrik vrijkwam. programma van de muziekuit voering, hedenavond om half acht te neven op het terras van Amicitia dooi het stafmuziekkoi ps van bet 5e Regiment infanterie, directeur G K. G. van Aaken 1. Marche des Chevaliers. W. Hendriks. 2. Ouverture «Berlin wie es weint und lacht". Conradi. 3 «Goldreigen" Concert Walzer Waldteufej. 4. Nachruf an Weber. Grosze Fan- taisie. E Bach. 5. Ouverture «Raymond oulesecrèt de la Reine". Amb. Thomas. 6. Ungarische Rhapsodie no. XIII. Fr. Liszt. 7. a Sérénade (Berceuse). Ch. Gounod, b. «Toreador et Andalouse" du »Bal costumé". Rubinstein. 8. Grande fantaisie de l'opéra «Car men". Bizet. No. 1 en 3 eerste uitvoering. Wij maken er belanghebbenden opmerkzaam op, dat de brug over de Eem onder de gemeente Baarn wegens herstellingen voor voertuigen gesloten zal zijn op Donderdag 17 en Viijdag 18 dezer. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden verzonden van liet Postkantoor te Amersfoort over de 2e helft der maand Mei. Mej. M. Hofman, Amsterdam. 2 Nuberg, id. 3 Overman. id. 4 lej. M. A. Rozendaal, Haarlem. 5 J. Brouwer, Uit bet Buitenland terugontvangen: 1 .1. van Doorn, Batavia. 2 Mevr. K. Eekert, Poinmereii. Weervoorspellingen. De Kroniek breit een goed wei k edaati met iedereen in staat te stellen bet weer te voorspellen. Zij neemt namelijk uit het Journald' Hygiëne de volgende regels over: liet zal regenen Als de goudsbloem baar kelk ge sloten houdt. Als de wilde latuvve haar bloemen s nachts openhoudt. Als de weversdistel zijn monster achtige schubben intiekt. Als de steel van den klaver op gaat staan. Als di' aardwormen (biermede wor den geen ineuschen bedoeld) in grooten getale te zien zijn. Als de pluimvogels, de patrijzen en de musschen, zich verlustigen in het zand. Als de eenden en de watervogels heen en weer vliegen en in liet water iiiken. Als de schapen eri geiten springen en met elkander vechten. Als de bijeri niet ver van hun korf gaan. Als de zwaluwen dicht langs den rond vliegen. Daarentegen zal liet mooi weer zijn: Als de roos van Jericho baar bloem bladen in een knop trekt. Als de tortel langzaam roekeloert. Als de vleermuizen in grooten ge tale rondvliegen. Als de raven 's morgens krijschen. Als de muggen tegen zonsonder- ang in groole kolommen en dicht op elkaar vliegen. o\ H se A: Wl zo all lie bu m ve g° ga on

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 2