BUITENLAND. CIJFËIt 2: TIIOM'S THEE. GEMENGD NIEUWS. diensttelegrammen te verzenden, is niet beperkt. Het volle tarief is daarop echter toepasselijk met uit zondering van gesprekken als bedoeld sub 46 hierboven. Artikel 7. Elk gesprek, aangevraagd uit een perceel, bewoond door een geabonneerde van het gemeentelijk telephoonnet, wordt geacht door dien geabonneerde te zijn aangevraagd. Artikel 8. De belanghebbenden zullen steeds het recht hebben hun depot, voor zoover dat na aftrek der kortingen aanwezig is, op te vragen alsdan zal hun tegen inlevering der door het Rijk verstrekte depot-qui- tantie het bedrag worden uitgekeerd, dat na aftrek der aan het Rijk ver schuldigde gelden, beschikbaar is. Door dit terugvragen van het depot, vervalt de bevoegdheid tot het aan vragen van verbinding over inter communale telephoonlijnen uit andere plaatsen dan de publieke spreekcellen. Het is opmerkelijk hoe sedert de nieuwe wet op de fabriek- en handelsmerken de fabrieken en nering doenden veel meer dan vroeger gebruik maken van de gelegenheid om de merken, die zij ter onderscheiding van hunne waren van die van anderen bezigen, in de openbare registers te doen inschrijven en daardoor tegen nabootsing of misbruik te beschermen. Werden vóór 1894, toen de inzending van merken bij de griffiën der recht banken moest geschieden, jaarlijks slechts ongeveer 200 Nederlandsche merken ingeschreven, reeds in genoemd jaar bedroeg dat getal niet minder dan 480, en ook verder bleek van aanzienlijke vermeerdering in verge lijking met vorige jaren. De beteie regeling van de bescher ming van fabrieks- en handelsmerken is daarvan ongetwijfeld oorzaak. Indien nu eenmaal een merk is ingeschreven bij het bureau voor den industriëelen eigendom te 's Gravenhage (Heeren gracht 13), hetwelk sedert December 1893 daarmede is belast ter vervan ging van de griffiën der rechtbanken, kan de belanghebbende zeker zijn, dat niet ten name van een derde hetzelfde of een soortgelijk merk wordt ingeschreven. Thans waakt dat bureau voor de rechten der inzenders, terwijl deze vroeger dit zelf moesten doen, wat uit den aard der zaak door vele koop lieden en winkeliers werd verzuimd. Voor de bescherming van hunne merken is het daarom van groot belang, dat zij die bij genoemd Bureau doen inschrijven, wat slechts f 10 per merk kost. Omtrent al wat op de bescherming van handelsmerken betrekking heeft verstrekt dat Bureau desgevraagd schriftelijke inlichting. Hetzelfde Bureau zorgt ook voor de inschrijving van merken in de Nederlandsche Koloniën, in België, in Frankrijk met zijn koloniën, in Spanje met Cuba, Portorico en de Philippijnen, in Portugal met de Azoren en Madera, in Zwitserland, in Italië, in Tunes en in Brazilië. De kosten van deze internationale inschrijving bedragen voor al die landen te zamen niet meer dan f55 per merk. Ook daarvan wordt veel gebruik gemaakt, zoodat de belang hebbende de voor hen zoo gemakke lijke en weinig kostbare gelegenheid, die de nieuwe wet hun biedt tot bescherming vanhunnemerken.toonen op prijs te stellen. Kapitein Cronheim opkwam, toen hij zag wat hij gedaan had, was zich van kant te maken. Hij sprong door het open venster, holde naar den oever en wierp zich, dédr gekomen, in den vloed. De plomp was gehoord door menschen, die daar in een boot voorbij kwamen; zij spoedden zich naar de plaats, en trachtten hem uit het water te trekken. Hij vocht tegen hen als een bezetene, hij smeekte hem te laten verdrinken, en niet voordat hij geheel was uitgeput, gelukte het hun hem in de boot te kiijgen. Zij brachten hem naar zijn schip terug, en gedurende weken was hij door hersenkoortsen aan zijn bed gekluisterd. «Toen hij weder tot bewustzijn kwam, was het schip op de terugreis naar Engeland. Hij verloor zijn' betrek king, en woonde een jaar lang als een kluizenaar in een zeedorpj e. Hij deelde mij mede, dat hij dikwijls in de ver zoeking was gekomen het verleden uit te wisschen, door zich op de klip pen te werpen. Eindelijk nam hij het besluit, weêr naar zee te gaan, en een oud vriend zijns vaders bezorgde hem eene betrekking op één van de stoomschepen naar de Kaap." De Duitsche Rijksdag is nug niet bijeen. Volgens geruchten zal hij tieel laat bijeen worden geroepennaar sommige bladen beweren eerst in het laatst van October of het begin van December, zoodat de afgevaardigden nauwelijks een veertien dagen bijeen zullen wezen, wijl de Kerstvacantie voor ben reeds op 10 December be gint. De regeering zou met opzet deze zitting zoo kort hebben gemaakt, wijl lange zittingen de afgevaardigden zoowel als het publiek onverschillig maken en alleen de woelige en rumoerige plannen der kleine groepen in de hand werken. Onder de nieuwe wetsontwerpen, die uitgewerkt zijn door den Bonds raad, noemt men een ontwerp ter vervollediging van het nieuwe Bur gerlijk Wetboek, de wet op de faillieten, de herziening van de civiele proce dure. De Rijksdag zal zich verder hebben uit te spreken of er zal worden voortgegaan met de subsidie aan de Bremer Lloyd. Mag men ook hopen dat door den minister van oorlog een wetsontwerp regelende de militaire rechtspraak, zal worden ingediend? Von Hohenlohe heeft het wel beloofd, en onmogelijk schijnt het ook niet, maar men kan dan moeielijk van een dergelijk ontwerp de verbeteringen verwachten, waarnaar in Duitschland zoo vurig wordt verlangd. De begrootingen in Duitschland bevatten dit jaar vooral weer ver hoogingen op de hoofdstukken Leger en Vloot. Dat schijnt wel onvermij delijk, in Duitschland niet alleen. Voor het landleger zijn het maar enkele miljoenen meer, die gevraagd worden voor de artillerie, de vloot daarentegen, het stokpaardje geworden van Wilhelm II, vraagt er veel, veel meer. Of het echter zal worden toegestaan. De oorlogspartij in Griekenland zet haar avontuurlijke bemoeiingen voort en ruit op tot oorlog. Er had weer een groote meeting plaats en er wer den heel wat redevoeringen gehouden, ophitsend tot den krijg. Daarentegen is de taal der invloedrijke persorga nen in Athene zeer gematigd, zeer vredelievend. In alle ernstige kringen verlangt men naar den vrede en de herstelling van de gewone orde der zaken. Een minister moet aan de regeering hebben meegedeeld, dat zeven rijke Grieken, waaronder natuurlijk Amerow bereid zijn gevonden om 50 miljoen voor de oorlogsschatting bijeen te brengen onder voorwaarde, dat zij daardoor de controle erlangen over rijks-inkomsten. De Grieksche Kamer zal nu Don derdag bijeenkomen. De feestelijkheden van het regee- ringsjubileum van koning Oscar II van Zweden-Noorwegen zijn in Stoc- holm geëindigd en nu begonnen in Christiania. De koning werd met geestdrift begroet, toen hij door de versierde straten der stad reed naar de kerk van den Verlosser, waar een godsdienstoefening werd gehouden. Een talrijk deputatie uit de ingezetenen begaf zich des middags naar het paleis, waar de koning en de leden der koninklijke familie haar ontvingen. De menigte op het plein zong het volkslied. De koning sprak eenige woorden van dank en riep: «Lang leve het koninkrijk Noorwegen 1" «Hoordde hij nog wel eens iets van Miss Mowbray, gedurende den tijd na zijn vertrek uit Australië tot op het oogenblik, dat hij haar aan boord van de Iris ontmoette?" «Ik geloof ja. Het kwam hem op de eene of andere manier ter ooren, dat zijne beminde na den dood haars vaders per zeilschip van Engeland was vertrok ken. Hij vernam ook, dat de man wiens tegenwoordigheid tot het onheil aanleiding gaf, haar neef was, die dienzelfden morgen van een post in het binnenland was teruggekeerd. Het feit, dat Miss Mowbray den naam harer tante had aangenomen, was hem geheel onbekend, en of hij al of niet iets wist van den aard en omvang harer verwondingen, ben ik niet in staat u te zeggen. Hoe groot ook zijn misslag geweest moge zijn," voegde de dokter er hij, toen hij op stond om te vertrekken, «ik ben zeker, dat die al de jaren, welke hij in den dienst der stoomvaart-maatschappij op de Kaap is geweest, zijn' ziel heeft verscheurd. Dat was op zichzelf reeds een' zware straf, zelfs al beschouwd gij zijn dood niet als een gedeelte daarvan." EINDE. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Op Maandag 27 September is voor het front van den troep, op eene plechtige wijze de Zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dienst aan den korporaal C. P. van der Aa van het 5e Regiment infanterie uitgereikt. De adspirant-Vaandrig D. Boele van het 5e Regiment infanterie is door den Kolonel regiments-comman dant bevorderd tot Reserve-korporaal De bij het 5e Regiment infanterie nieuw benoemde officieren t. w. de tweede luitenant A. J. A. Busquet alsmede de tweede luitenants-kwar tiermeester H. Reimers en J. J. N. Krugers, zullen op Donderdag a.s. des namiddags om 2 uur op eene plechtige wijze beëedigd worden eii als zoodanig in functie treden. Door den Kolonel Hoofd-Inten- dant zijn overgeplaatstde Eerste luitenant kwartiermeester J. C. Ha merslag van het 2e Regiment Huzaren bij het 5e Regiment infanterie, met bepaling dat hij zal worden werk zaam gesteld ten bureele van den Controleur over de inwendige admi nistratie der korpsen, lie Bureau te 's Gravenhage; de tweede luitenant kwartiermeester J. Veenendaal van het 5e naar het 7e Regiment infanterie, met gelijk tijdige ontheffing van zijne werkkring ten bureele van den Controleur over de inwendige administratie der Korp sen II Bureau. Wijders is door genoemden Hoofd intendant bepaald dat de tweede luitenant-kwartiermeester ,M. A. Pont, van het 5e Regiment infanterie zal worden gedetacheerd en werkzaam gesteld ten bureele van den Hoofd officier belast met de mandateering te 's Gravenhage. Aan 20 onderofficieren en korporaals van het 5e Regiment infanterie die in den loop van het jaar bijzonderen ijver hebben beloond bij hel geven van onderricht aan de recruten, is eene maand verlof met behoud van soldij toegekend. Mocht men hier verleden najaar in de schoone Sint-Joriskerk op den Hof. door het kwartet-Messchaert een waarlijk verheffend kunstgenot sma ken, een niet minder schoone namiddag dan toen wacht ons daar nu, op Woensdag 6 October a.s., door het bij advertentie in dit blad aange kondigde optreden van eene verdien stelijke élève van Messchaert Mejuf frouw C. v. C., Sopraan, begeleid door en afgewisseld met orgelspel van den Heer F,. G. Dettmeijer Het programma bevat gewijde muziek. De reeds dezer dagen gehouden repetitie gaf een heerlijk elïect, zoo wat den geaclieveerden zang als het inderdaad artistieke orgelspel betreft, voor welk een en ander zich liet ruime, hooggewelfde kerkgebouw en het uitnemende orgel dan ook bijzon der leenen. Het laat zich verwachten, dat weer velen, gelijk het vorig jaar, van de slechts zelden aangeboden gelegenheid, op een daartoe zoo ge schikt uur van 2 tot half 4 des namiddags, zullen willen gebruik maken. Daarom zij hierbij nog ver meld, dat de programma's met tekst, tevens bewijs van toegang, a f0.50 reeds bij den boekhandelaar Berends en bij den koster der Sint-Joriskerk verkrijgbaar gesteld zijn. De loting der voor de Nationale militie ingeschrevenen, behoorende tot de lichting 1897 uit Amersfoort zal plaats hebben in Amicitia op Donderdag 21 October a.s. aanvan gende des middags om 2 uur voor hen wier geslachtsnaam begint met de letter A tot en met E, en op Vrijdag 22 October, des ochtends half elf, voor hen wier geslachtsnaam begint met de letters F tot en met Z. Bij de Maandagmorgen ten Raadhuize gehouden aanbesteding van 1465 dubbele Hectoliter (tonnen) beste lange Friesche turf voor de Gemeente, 100 voor het Weeshuis en 650 voor het St. Pieters- en Bloklands-Gasthuis, alsmede 790 dub bele 11.L. beste harde turf voor de Gemeente, 250 voor het Weeshuis en 250 voor het Gasthuisen de levering van ongeveer 1550 H.L. goede vette grove Ruhrkolen (kachelkolen), werd ingeschreven voor de steenko len door de heeren: I. J. Cohen f0.65, A. Schimmel f 0.70, Tbr. W. Bink f 0.80 per H.L; voor de lange turf door: J. van Eijken f'0.25 E. van Eijken f 0.24, A. Schimmel f 0.24 H. G. Putman J. van Doorn, f 0.26s; voor harde turf J. van Eijken fU.41 E. van Eijken f 0.40, A. Schimmel f0.39', Putman Van Doorn f0.40. De levering der kolen is derhalve gegund aan den heer I. J. Cohen, die der turf aan den heer A. Schimmel. Gisteren avond had in het Hotel van den Heer Schwemmer eene ver gadering plaats van de bewoners der Varkensmarkt en van de Langeslraat tot aan de Oude Vischmarkt, om plannen te bespreken voor de versie ring bijgelegenheid van het Kronings feest alsmede tot het verkiezen van een bestuur. Hiertoe werden verkozen de Heeren B. A. van Ruyven, J. van Vollenhoven, J. Sclmlman, Laurens J. Luyx, M. W. F. J. de Jong, W. R. Schwemmer en J. J. Berends, aan wie werden opgedragen, plannen te beramen voor de versiering. Gisterenavond vergaderden in „De Keizerskroon." de bewoners van de Krommestraat, ten einde de ver siering hunner straat bij gelegenheid der inhuldigingsfeesten te bespreken. Aan eene commissie bestaande uit de HeerenJ. van Wessem, H. Schimmel, J. C. van Es, E. Klasser en G. Koning, werd opgedragen een en ander voor te bereiden. Bij eene ongeteekende adver tentie in de Amersfoortsche courant worden de burgers opgeroepen, tot eene Vergadering in ,,De Arend" tot het samenstellen eener feestcom missie voor de Kroningsfeesten. Wij betwijfelen of eene dergelijke handelwijze wel lot het gewenschte doel zal leiden, te meer daar wij vernamen dat eene dergelijke verga dering reeds werd voorbereid door heeren van verschillende rang en stand, die niet geschroomd zouden hebben de annonce met hunne namen te onderteekenen, doch nu het bijltje er bij hebben neergelegd 355e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 27 en 28 September. (1950 loten). Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f 200 op No. 13296. Prijzen van f 70. 4505 4761 4786 4789 4793 4802 4929 9549 9586 13320 15010 15057 15065 15083 15137 15203 20039 20060 en 20078. Te zamen 20 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 4502 4524 4547 4548 4765 4777 4798 4799 4899 4946 4952 4977 9570 9572 13300 13302 13321 13337 15001 15022 15029 15044 150591508815101 15168 15170 15172 15186 15197 15215 15216 15225 20032 20033 20038 20070 en 20073. In het Noorden des lands heelt het reeds een weinig gesneeuwd. Ook heeft het enkele nachten al danig gevroren. Toch spreken de menschen er van een mooi »aardappelzomertje«. Muizen als handelsartikel. Voor eeriige dagen meldden Fran- sche dagbladen, dat de Parijsche medische faculteit een nieuw contract met haar muizenleverancier had gesloten. Een reporter vond deze mededeeling niet voldoende en hij zocht zoo lang, tot hij vond dat de leverancier een dame was, en wel mevrouw Alexandre op de markt Saint-Germain. Nu vertelt hij het volgende over zijn bezoek bij deze dame: Sedert vijftien jaar levert zij de muizen aan de medische faculteit, het stedelijk laboratorium, het insti tuut-Pasteur, voor al die inrichtingen, waar men zich met proefnemingen op het levend lichaam toelegt. Zij heeft weinig of geen concurrenten. Haar muizen, uitsluitend met melk en brood groot gebracht, zijn wit en rond, anders zouden de geleerden de diertjes voor hun proefnemingen niet willen hebben. Na drie maanden is elke muis, dank zij het regime waaraan zij onderwor pen zijn, rijp voor het wetenschap pelijk doel en kan dan zelfs de ver moeienissen van een langdurige reis verdragen. Mevrouw Alexandre heeft namelijk haar klanten niet alleen in Parijszij bekomt ook van buiten de stad talrijke bestellingen, in 't bijzon der uit Genève en Londen. Die uitvoer is evenwel de bron van vele onaan genaamheden. «Ik moet", verklaart zij, «mijn muizen in kooitjes doen, deze in linnen pakken en dan ver zegelen. Dat is nog niets; maar denk nu eens aan: ik moet zorgen, dal in elk kooitje slechts muizen van éen familie gedaan worden."«Waarom?" «Zij zouden elkaar anders opeten." Op het oogenblik heeft mevrouw Alexandre duizend muisjes in voor raad daar deze diertjes ongemeen snel vermenigvuldigen, zullen er na verloop van een maand wel tien duizend zijn. Zij kosten tegen wool dig 40 ets. per stuk in October, als de colleges weer beginnen 50 ets. Op de opmerking dat deze prijzen hoog zijn, antwoordde mevrouw Alexandre «Kunt gij begrijpen, wat die beesten al niet te doen geven? Men moet voortdurend met hen bezig zijnvele sterven reeds in de eerste dagen na hun geboorte aan tuberculose". Ver der beklaagde zich de dame er nog over, dat sommige amanuensis handel in muizen drijven en in hun gewe tenloosheid zoo ver gaan om dieren die reeds eenmaal zijn gebruikt wat op te kalefateren en als «versch" te verkoopenzooals zij plechtig ver zekerde is een eens gebruikte muis voor een wetenschappelijk doel niets meer waard. Meisjcs-roovers. In de stad Troki, in Rusland, wordt sedert langen tijd opgemerkt «lat er vele jonge meisjes verdwijnen, die door ccn geheime, maar goedge organiseerde bende ten verkoop naar Konstantinopel zouden worden ge voerd. Ten spijt van alle navorschin- gen der politie, is het helaas tot nogtoe niet mogen gelukken om een dezer schandelijke roovers te grijpen. Onder anderen verdween dozer dagen de 18-jarige beeldschoone dochter van den koopman Froirn Milikowski. Vier dagen later vond de boer Mannilow op de straat een gesloten couvert met het volgende adres: «In den naam van God bezweer ik den vin der, om ilezen brief aan den koop man Froim Milikowsk terstond te overhandigen, Elke minuut is kost baar; het geldt de redding van een mensch van schande en dood." De brief was door de dochter van Milikowski geschreven en deelde mee, dat zij door de agenten van een in ternationale bende was geschaakt en naar Konstantinopel zou worden ge bracht. Datzelfde lot deelden met haar nog vier andere jonge meisjes in den leeftijd van 15 tot 18 jaar. Wel werden terstond telegrammen naar ille steden in den omtrek ge zonden, maar van de ontvoerde meis jes is totnogtoe geen spoor gevon den. Van matroos tot Lord. De Engelsche bladen houden zich druk bezig, met wat zij noemen «De roman van het pairschap". Het betreft hier den persoon van den achtsten graaf van Egmont viscount Perceval, baron Perceval, baron Arden, die een zetel in liet Lagerhuis zal inne men als Loveland Holland. Deze lord is eertijds matroos geweest en toen brandweerman, uit welken tijd hij nog als de goeje Gussy bekend is, en eindelijk portier in het stadhuis van Chelsea. Hij heeft ook in een zoutmijn gewerkt en is aan de Kaap geweest En nu is hij, nadat de dood een slachting had aangericht onder ver re en naaste bloedverwanten, lid van het Huis der Lords en eigenaar van Cowdrey Park, dat een der fraaiste buitenverblijven van Engeland rnoet wezen. Gussy zal in zijn rijke dagen zijn oude kameraden zeker niet ver geten. Toen hij eenige jaren geleden een erfenis kreeg bijna een ton, maar hij wist het geld gauw te ver liezen huurde hij te Chelsea een groot lokaal, noodigde er de bevol king van de armoedigste sloppen om het stadhuis, en trakteerde de hon gerige zielen op zooveel vleesch, als zij op konden. Ook een buitenkansje. De bakker Brock, die te Mechelen in de Rue Caterine woont, heeft ter wijl hij bezig was een spijker op den zolder van zijn huis in te slaan een gesloten kistje gevonden, waarin 23000 francs aan Spaansch goud met de beeltenis var. Philips II en andere munten uit de 16e eeuw verbor gen lagen. Bij verder onderzoek in het huis, vond hij dat een kamer achter het papieren behangsel geheel met Corduaansch leer behangen was. Men schat dit leeren behangsel op een waarde van 5000 francs.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 2