GEMENGD NIEUWS. had op liet getuigenis van 27 officie ren hij beschouwde dan ook Dreyfus als schuldig Het tusschenbeide komen van Millerand, die de leiders der campagne vrienden der regeering noemde, daarbij het oog hebbende op Kestner en Eeinach, welke laatste hij tevens grievend beleedigde. bracht de opgewondenheid ten toppunt. Méline. Barthon, Billot, ook Reinach schreeuwden van hun plaatsen. Ver meld moeten worden de woorden van den Premier, dat hij Kestner als den eenigen weg om de zaak aanhangig te maken had aangewezen den minister van Justitie er in te kennen, wat Kestner niet had gedaan. Aan deze executie, naai Millerand zeide, had de redenaar der uiterste linker zijde mets toe te voegen. De campagne met al haar verdachtmaking werd gebrandmerkt door de Mun en ge neraal Billot betreurde het geen mid del te hebben haai tegen te gaan. Terwijl de Regeering dus het be staan van een zaak-Dreyfus ontkent en de Kamer haar eerbied uitspreekt voor het gewijsde, komt de Temps do noodzakelijkheid betoogen. dat de vrij geheimzinnige rol, door Eslerhazy in de zaak-Dreyfus gespeeld en de quaestie van hel borderel (welk stuk, bevestigt bet avondblad, niet is mede gedeeld aan de Pellieux) tot volle klaarheid kome. Want is de oor sprong van dat document eenmaal duidelijk aangetoond, dan zal dit een zeer scherp licht doen vallen zoowel op het proces dat begint als op dat van Dreyfus. De gewezen Duitsche militaire attaché Von Schwarzkoppen moet, gelijk eergisteren uit Bern gemeld werd, over tuigd zijn van de onschuld van Dreyfus; hij had dit in 1805 aan den overste Cliauvet verklaard, die Zwitserland bij de groote Fransche manoeuvres vertegenwoordigde. Thans deelt Der Bund mede, dat Schwarz koppen alleen zeide jpersoonlijk van de onschuld van Dreyfus betrekkelijk het hordei el overtuigd te zijn." Het Duivelseiland is in den laatsten tijd interessant geworden want deze enkele vierkante meters steenachtig land zijn het. waarop kapitein Dreyfus levend begraven is. De xV. Fr. Pr. schildert het eiland en de wijze, waarop Dreyfus daar gevangen wordt gehouden, als volgt: Het Duivels eiland is eene van de drie kleine Saluteilanden, die aan de kust van Fransch Guyana, in bet Noord-Oosten van Zuid-Amerika, tegenover Cayenne, liggen. Alle drie de eilanden dienen tot dwangverblijf van misdadigers, bannelingen en krankzinnigen; het lie dediablewas tot dusverre bestemd voor lepra lijders. Deze werden naar het vasteland vervoerd, toen Dreyfus op het eiland werd gebracht. De eilanden steken me', steile wanden uit de zee op en zijn met uitzondering van een kleine plek aan den Zuid-rand van het grootste eiland, het Koningseiland, voor stoombooten ontoegankelijk. AI het verschrikkelijke van gevangenis sen en galeien is kinderspel bij de gruwelen van het Duivelseiland. Een rotsachtig, slechts rnet kiezel en stee- nen bedekt eiland, waarop geen plant, geen boom groeit. Heet brandt de zon op den grondgeen schaduw is er voor den mensch, die gedwongen is" hier te verblijven Een vervallen hut dient den gedeporteerde tot wo ning; hij ziet geen ander gezicht dan dat van de bewakers, die hem zijn toegevoegd. Om elke. poging tot vluch ten te verijdelen heeft de Fransche regeering rondom de woning van Dreyfus en zijn bewakers een sterk traliewerk laten maken, zoodat de ver oordeelde ex-kapitein in werkelijkheid in een kooi zit. in het begin had Drey- ius drie bewakers, later werden het zes, toen negen, en thans zijn er elf. Bij zware straf is het den bewakers verboden met den veroordeelde te spreken hot is hern ook niet veroor loofd een of ander werk te beginnen. In deze eenzaamheid is Dreyfus, naar een officieel bericht, verouderd, verval len; en toch klemt bij zich aan het leven vast als aan de laatste hoop en toont bij elke gelegenheid een be vreesde en teruggetiokken volgzaam heid Nauwelijks -laat hij van tijd tot tijd een boek op, al zijne dagen brengt hij door in den hoek van zijn hut; hij gaat zelden uit, bQ rookten schijnt te droomen; zijne oogen zijn meestal betraand. Eenmaal in de maand mag de ex-kapitem aan zijne familie schrij ven, eu -dechts eenmaal in de maand mag hij bericht van haar ontvangen, liet is den veroordeelde verboden over iets anders dan over zijn per soonlijken toestand te schrijven, ook mogen de aan hem gerichte bneten geene mededeelingen van anderen aard bevatten. Men heeft niets nage laten om den veroordeelde van de buitenwereld afgesloten te houden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. De vaandrig F. B. M B. Schip horst van liet 5e Regiment infanterie is op zijn daartoe gedaan verzoek overgeplaatst bij het 7 Regiment infanterie. De jongelingen J. A. Knebel en H. M J. F. Niks hebben eene ver bintenis aangegaan als adspirant vaan drig voor het Reserve kader bij het 5 Regiment infanterie. De sergeant titulair A. C N. van de Stadt van het 5e Regiment Infanterie, is door den kolonel Reg. commandant bevorderd tot sergeant. Bij de gehouden aanbesteding voor het maken van een werfmuur aan de Westsingel onder beheer van den architect Herm. Kroes, werd ingeschreven door de heeren J. van Harpen, Amersfoort, f 2485. P. van Ruitenbeek, Hoogland, 2450 T. van Daal, Amersfoort, 2400. A. v. d. Brink, '2365. A. Hartemink, Nijkerk, 2069. G. Wassink, Amersfoort, 2046 E Scheepbouwer, Utrecht, 2020. De gunning is in beraad gebonden. De heer J. R. Callenbach te Doorn, zal aanstaanden Dinsdagavond om half acht, ter gelegenheid van de 28ste Jaarvergadering van de Clir. Jongelingsvereeniging »Ps. 119 9« voor haar in de bovenzaal van Volks heil optreden. Naar wij vernemen, zal het kinderfeest der sGaranten-vereeni- ging« op '21 dezer in Amic.itia ge geven worden. De majoor der infanterie H. Th. Chappuis is gemachtigd tot het aan nemen en dragen van de Ordeteeke- nen van ridder 3e klasse der Orde van den Rooden Adelaar, hem door Z M den Duitsehen Keizer, Koning van Pruisen, geschonken. Naar de tiaarl. Ct. verneemt, bestaat er alle reden om aan te nemen, dat deze eervolle onderscheiding is verleend naar aanleiding van het zoo gunstig beoordeelde werk van den heer Chap puis: »De Fransch-Duitsche Oorlog 1870-71waarvan hij den Keizer een exemplaar heeft aangeboden, dat door Z. M. welwillend is aanvaard. Bij Koninklijk Besluit is bepaald dat de lotelingen van de lichting van 1898 die vóór hunne inlijving bij de militie met gunstig gevolg een examen afleggen, volgens onderstaand pro gramma, voor zoover zij daartoe ge schikt bevonden zijn en dit rnet de belangen van den dienst is overeen te brengen, zullen kunnen worden ingelijfd bij het korps en geplaatst in het garnizoen hunner keuze. Het programma van examen is vast gesteld als volgt le. Het schrijven van een goede leesbare hand. 2e De kennis van de gronden der spelling van de Nederlandsche taal, welke blijken moet uit een te ver vaardigen opstel. 3e. De vier hoofdbewerkingen der rekenkunde, met geheele getallen. 4e. De kennis van het Nederland sche stelsel van maten en gewichten 5e. Eenige bekendheid met de Vaderlandsche Geschiedenis. 6e. Voldoende kennis der aar drijkskunde van Nederland. Het examen wordt gehouden hij het 5e Regiment infanterie te Amers foort. De lotelingen die tot het examen wenschen te worden toegelaten, be- hooren zich daartoe vóór '20 Januari 1898, schriftelijk te wenden tot den Kolonel commandant van voornoemd regiment. In de sclit iftelijke aanvrage behooren de lotelingen te vermelden hunnen naam, hunne voornamen, hunne woon plaatsen, alsmede het wapen of het korps waarbij en bet garnizoen of de garnizoenen waarin zij bij voorkeur hunne rnilitieplicht wenschen te volbrengen. Verzoeken om deelneming aan het examen die na gemeld tijdstip wor den ingezonden kunnen niet rneer worden aangenomen. Ter gelegenheid van Kerstmis en Nieuwjaar zullen de retourbiljetten iler Staatsspoorwegmaatschappij en van de Nederl. Centraalspoorweg- maatsehappij als volgt geldig zijn In in onderling verkeer ttisscben alle stations S.S.N. C. S.H. S. M. en N. B. D. S. M. (met uitzondering alleen van liie in vei keer tusschen de Belgische stations onderling). 2o. in rechtstreekseh vet keer met de stations van de Geldersche Stoom tramweg maatschappij, de Ooster Stoomtram-Maatschappij en den Pro vincialen Stoombootdienst op de Wes- serschelde; 3o. in rechtstreeks verkeer met stations der Pruisische-Saksische en Oldenburgsche Staatsspoorwegen en van den Main-Neckar-Spoorweg; die worden afgegeven op Zaterdag 18 December 1897 en volgende dagen zullen, voor zoover hun gewone gel digheidsduur korter is, voor de terug reis geldig zijn tot en met Donderdag 9 Januari 1898. De sluiting der jacht is door den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht bepaald op Vrijdag 31 December a.s met uitzondering echter van het schieten van water wild, bet vangen van waterwild met slagnet ten en liet vangen van eend vogels ui eene eendenkooi of daar mede gelijkstaand toestel en liet schieten van houtsnippen. Aardige briefwisseling. Naast zijn liefhebberij voor muziek hij bespeelde zeer verdienstelijk de dwarsfluit, naar men weet bezat Frederik de Groote van Pruisen ook groote voorbelde voor de Fransche taal, die hij door zijn corresponden ties en persoonlijk verkeer met Vol taire druk beoefende. Op zekeren dag zond de vorst den dichter met het oog op een feestelijke gelegenheid van uit het slot Sanssouci een «briefje» van den \olgeuden inhoud: P 6 venez lnü Voltaire begreep onmiddellijk de beleekenis van dit schrijven en ant- wooidde even kort of nog korter G. a., wat den koning veel genoegen deed. De oplossing i<- do volgende: Koning Frederik uoodigde dendicb ter tot een souper op Sanssouci: Venez souper a Sanssouci, waarop Voltaire antwoordde: J'ai grand appélit. Goudmijnen in Zweden. In het Noorden van Zweden heeft men groote goudvelden ontdekt, die zich bevinden in de nabijheid der stad Tarakan Kowa bij Haparanda. Bin nenkort zal men met den spoortrein er heen kunnen reizen. Men komt er dus veel gemakkelijker dan in het onherbergzame Klor,dyke, maar daar staat tegenover, dat er lang niet zooveel goud wordt gevonden. Toch heeft een Engelseh-Zweedsche maat schappij er een uitgestrekt gebied gekocht en laat dal bewerken door een paar honderd arbeiders, die spoe dig vermeerderd zullen woiden. In dien zij maar het derde vindt van hetgeen zij verwacht, zal de maat schappij al heel tevreden zijn. Intm- schen zijn er ook, ondanks de strenge winterkoude, reeds vele particulieren in het Zweedsche goudland aange komen. Eenmaal per jaar. Geheel ni het Zuiden van den At- lantischen oceaan vindt inen het eiland Tristan d'Acuuha. in 1506 ont dekt door den Portugeeschen ontdek kingsreiziger, die er zijn naam aan gaf. De Engelsclien maakten er zich van meester, toen Napoleon I op St. Helena gevangen werd gehouden en verlieten bet iri 1821 weer. Toch kregen een korporaal en twee matro zen, allen getrouwd, verlof om er te gaan wonen; en 1875 bestond de be volking van het eiland uit85 bewoners. Zij staat onder bescherming van den gouvern. der Kaap de Goede Hoop, die eemaal per jaar er de post heen- stuurt. Dit jaar heeft den 14enOclo bcr het schip Pretoria de Kaap verla ten om zich te begeven naar St He lena, waar bet pakket voor Tristan d'Acuuha overgegeven werd aan de stoomboot Magpiedie derwaarts ver trok. Al wat de post ditmaal naar het kleine eiland had te brengen was tien brieven, drie dagbladen, twee pakjes boeken. Weldra zullen dus deze eilandbewoners, die op 34° 3 zuider breedte wonen, zoo eens vernemen, wat er ir. de laatste 12 maanden ge beurd is in de groote wereld buiten hen. daar zij zullen het nog zeer onvolkomen vernemen. INGEZONDEN. Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid. (Naar aanleiding van het eerste jaarverslag.) Een boekje van ongeveer zestig blad zijden, dat in het kort ten overzicht geeft van de volbrachte werkzaamheden van èen jaar, „een jaar van hard werken" zooals de presidente zegt, en waarop een jaar van nog harder werken zal vol gen, want ook de tentoonstelling van vrouwenarbeid zal ook daarin eene uit zondering zijn op vele andere tentoon stellingen. nl. dat zij op den dag der opening klaar is, en dat niet de bezoekers zullen wandelen langs onafgewerkte afdeelingen waar het kloppen van den hamer zelfs nog wordt vernomen. Als 1 Juli 1898 de deuren zich zullen openen, dan zal de tentoonstelling daar zijn een tastbaar geworden daad, eene daad, die als een bliksem zal inslaan in alle harten, die haar zien en aanschouwen, de daad bij uitnemendheid der werkende vrouw, de daad van moreelen en physieken arbeid. En die daad moet de motor zijn, die de groote vrouwen- beweging een enor- men stoot voorwaarts geeft. Zij doet zien wat de vrouw kan, wat er door haar wordt gewrocht in de maatschappij; maar zij toont ook alle wonde plekken en de groote leemten, die in het vrouwen vraagstuk nog verbeterd en aangevuld, moeten worden. Daar ziet gebloedwerk gemaakt in maximum arbeidstijd voor minimum loon, ginds de uitkomst der slechte Arbeidswet, die het werk voor vrouwen zoo bemoeilijkt. Zij doet zien, hoe groot het arbeidsveld voor vrouwen is maar ook, hoeveel meer er in sommi ge vakken door vrouwen nog verricht kan worden; er zijn rubrieken waarin, vrouwen werkzaam zijn, waarvan het gros der buitenwereld niets vermoedt, en waardoor aan vele vrouwen, die haar eigen onderhoud moeten verdienen nieuwe wegen worden geopend, waar zij nu tob bend neerzitten en zuchten„Ik zou wel wat willen worden, maar een hoofd voor examens heb ik niet, en van kinderjuf frouwen huishoudsters is de markt al overvoerd." Welnu, daar zult ge zien, daar kunt ge u overtuigen van hetgeen een vrouw doen kan. Kiest De tentoonstelling is veelzijdig en daar door doet zij, kan zij ontzettend veel nut doen. Er zijn twintig rubrieken, die onder eene aparte commissie staanindustrie, handel, huisvlyt, onderwijs, kook- en huis houdscholen, pharmacie, hygiëne, zieken en wijkverpleging maatschappelijk werk, letteren en wetenschap, beeldende kunsten muziek, tooneel, textiele kunst, fotografie, bloemenvak, landbouw en zuivelbereiding hoender- en bijenteelt, historische afdeeling, sport. Al deze rubrieken zullen zoo geplaatst worden, dat zij het best tot hun recht komen in het gebouw waarvan het plan op waarlijk meesterlijke wijze door mej. Jungius is geteekend. Verder wordt aan de tentoonstelling toegevoegd een statis- tiek-afdeeling, die zoo veel mogelijk over zicht zal geven van hetgeen tot heden is gedaan op het gebied der vrouwenarbeid benevens statistieken over salarieering, arbeidstijd, enz. En er zullen congressen gehouden worden tot het bespreken van alles wat de vrouw aangaat, hoofdzakelijk onderwijsbelangen en maatschappelijk werk. En nu wij dit alles zoo langzamerhand zien worden, nu wij die kleine beken zien samengroeien tot eene groote rivier, die donderend en overweldigend zich zal neer storten in de zee der groote maatschappij nu vragen wij, en wij zien verwonderd om ons heen; Waarom zijt gy'zoo traag? Waarom juicht gij niet allen, vrouwen van Nederland Waarom komt ge niet allen aandragen met uw penningske, hoe bescheiden ook? Gij ziet wat er voor u gedaan wordt gij. die uw eigen brood moet verdienengij ziet, wat men doet voor uwe arme zuster, gij, vrouw van de wereld, die u wèl voelt in uw weelde, en gy laat al de energieke vrouwen hun arbeid verrichten, dien gij kunt verlichten met uw geld. Want geld is bij alles noo- dig en ook deze mooie daad zal niet wor den zonder geld. Gij hebt sympathie voor het doel, gij leest af en toe er iets over in uw courant, ge praat er over met een kennis op uw afternoon-tea, maar verder komt ge met. En in de sleur van uw gewoontet- jes-leven verge9t ge om de pen op te nemen en aan der commissieleden te schrijven„ik wil lid worden. Anderen is het te duur." Wat is f 20 voor een goede zaak Wat is f 20 voor eene vrouw, die drie ii vierhonderd gulden per jaar aan hare kleeren besteedt Wat is f 20 voor de vele rijken, die nog niet zyn toegetre den. En wel ziet ge met onmiddellijk de uitkomst uwer goede daad, maar uwe bijdrage zal langer vruchten dragenna jaren nog zal de werking van deze motie gevoeld worden. En gij, die bescheidener moet leven, maar wie het lidmaatschap werkelijk te veel geld is, weet, dat iedere gift, hoe klein ook, welkom zal zijn. In haar verslag roept de presidente het allen toe „Als iedere vrouw ons éen dubbeltje gaf waren wy immers klaarEn er zijn nog vele, vele vrouwen, die zelfs niet één dubbeltje hebben gegeven. Hebt gij allen geen sympathie voor het doel, koestert ge een of ander vooroor deel? Er zyn er, die beweren dat de Ver. der Nat. Tent. v. Vr. „rood" zou zijn. Zij draagt geen politieke kleur, omdat vrouwen van allerlei kleur gezindte haar (de vereeniging) aanhangig zijn. Anderen meenen, dat zij tegen den godsdienst is. „Hoe kan dat zijn, waar zij éen groote beweegreden tot grondslag heeft: liefde tot den naaste, het eerste godsdienstig beginsel is de waardige wedervraag der presidente. Door het openstellen van meer betrek kingen voor de vrouw, wordt de concur rentie voor den man zwaarder, redenee ren anderen. Volkomen waar, doch daar er in Neder land 60.000 meer vrouwen zijn dan man nen, die toch ook moeten leven, vragen wijwie heeft bepaald, dat de viouw minder recht heeft op kleeding, voedsel en woning dan de man, en wordt ook zijn zorg niet verlicht als er minder vrou wen genoodzaakt zijn om afhankelijk te wezen van broer of neef, of oom, die haar nu te onderhouden heeft? Neen, gij zult al deze bezwaren zelf wegvagen. Zoo ge u eenmaal goed indenkt in hetgeen deze tentoonstelling wilLots verbetering der arbeidende vrouiv. Er worden nog vele, te veel namen gemist onder de leden en geefsters. Waar blijven de militaire vrouwen? Slechts zeer enkele namen treilen wij onder haar. En toch zijn er onder de arbeidende vrouwen in Nederland vele dochters, zusters, weduwen van gepen- sionneerde en overleden militairen. Voelt gij niets voor het doel? Zijn er onder u geen intelligente, ernstige vooruitstre vende vrouwen, die meevoelen voor de groote beweging van hun tijd, die weten wat het zegt in den vollen zin van het woord vrouw te zijn, vrouw, die niet alleen haar huishouden doet en hare kinderen opvoedt, maar die ook nog belangstelt in het vele, dat er omgaat buiten haar klem kringetje van dagelijksch gewoonte-werk. Komt, toont wie gij zijt, werpt haar van u, de laksheid, die u verhinderde tot nog toe uwe sympathie te toonen. Neemt de pen op en vraagt aan een der com missieleden om een inschrijvingsbillet. Daarop kunt ge invullen zoo veel en zoo weinig als ge wilt, zij 't ook maar éen dubbeltje. Het helpt het groote doel en de rest doet uwe symhatpie. De ondergeteekende is gaarne bereid tot het geven van inlichtingen en het verkrijgbaar stellen der biljetten. Mogen er vele aanvragen inkomen. E. C. DE WIJS—Van der Handele. Correspondente rubrieh letteren en kunst. Amersfoort, 3 December 1897. Inteekenlijsten liggen bij de boekhan delaren Valkhoff en Slothouwer, alwaar jaarverslagen verkrijgbaar zijn h 25 cent. BURGERLIJKE STAND. Amersfoort. Geboren: 1 Dec. Bernardus Martinus Joseph, z. van Bernard de Wilde en Johanna Gijsberta Wanzing. Wilhelmus Jacobus, z. van Jan Willem Karei van Wandelen en Anna Maria Jacoba Huijgen. 2 Dec. Wouter, z. van Cornelis Berkloo en Alijda Apeldoorn. 4 Dec. Hendrika Geertruida, d. van Thomas Wijnands en Geertrui Beek. 5 Dec. Wilhelmina Maria, d. van Bartus Kreijermaat en Aartje Brandsen. Johanna, d. van Johannes Bonsel en Hendrika Merkeneij. - Johan nes, z. van Albertus van Nus en Dirkje van den Berg. 6 Dec. Gerrit, z. van Willem van Ginkel en Johanna van den Brink. Wilhelmus Alexander, z. van Antonius van Keulen en Heintje van Hamersveld. Johannes Franciscus Leo- nardus, z. van Johannes Franciscus Schui ling en Johanna Maria Petronella God schalk. Ondertrouwd: 2 Dec. Gerrit van de Kraats en Hendrika van Beekhoven. Overleden: 1 Dec. Johannes Mulder 85 j. wedr. van Elisabeth Langendijk. 2 Dec. Een leven], aang. kd. m. g. van Bernardus Zwart en Johanna Elisabeth Seegers. Willempje Geesje Hendriks 15 m. Franciscus Johannes Schimmel 75 j. wedr. van Johanna Maria Speet. 4 Dec. Jannes Klein 20 j. ongeh. Johannes Bliekendaal 69 j. wedr. van Niesje Wildeman. 6 Dec. Cornelis van Minnen 27 j. echtg. van Margrietha Gijs" berta Ekkeveld. Hoogland. Overleden: 9 Dec. Cornelis van Dijk oud 47 jaren ongehuwd. Woudenberg. Geboren: 1 Dec. Tennis Martinus, z. van Jan Jetten en Elisabeth van de Wiel. 3 Dec. Wouter, z. van Gijsbert Wil- lemsen en Aartje Schimmel. 3 Dec. Gijsberta, d. van Gijsbertus Jetten en Cornelia van Dijk. Ondertrouwd: 9 Dec. Hendrik Willem Schuurman, 49 j. en Cornelia van de Haar, 46 j. Overleden: 5 Dec. Gerrit van Egdom, 57 j. ongehuwd. 6 Dec. Johan Egbert van Dijk, 4 maanden. MARKTBERICHT. AMERSFOORT. 10 Dec. 1807. Tarwe CO.— Rogge f0Boekweit f 0. Vppeleti 13uf5.Peren f3.af5.Nieuwe aardapp. tO.afOZandaardapp. f I80af2t0 Hoenilereieren f 6 00 a (7 00 per 100st. Eenden f 0.a f0Boter f 1 00 a f 1.15 per kilo Mar garine f0.a fO.Zuetem. kaas 0.fO.— Kippen f0.60 a (080. K uikens f 1afl.lOPiep- Wuiken.f 0.30 a f0.60 Ganzen fOfO.Eenden (0.60 a f 0 90 p. st. Jonge fO.a fO.Hazen (1.50 a f2Wilde konijnen f 0 40 a f 0.60 famine f0.80 a fl Dmven f0.40 a f0 50 paar. Vette rarkens fO.fOZengen f40.f50. Biggen f*. a f9.00 Schrammen 112 a f22 Vette koeten f OOR.a f 000.Guste koeien (00.— a fOOO— Kalfkoeien f 000 a fOOO.— Kaifvaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000,a f 000 Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe. heet. Rogge; heet. Boekweit; 30 heet. Appelen. 20 heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len: 120 heet. Zandaardappelen 5000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter kilo Magarine; kilo Kaas. stuks Vee 6 zeugen' 250 biggen en 30 schrammen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 2