mn wmmu 278e opvoering EEN HUIS, Advertentiën. ONTVANGEN A. Stöcker - Hof - Amersfoort. SCHOUWBURG Eén enkele Mfengewoiic VOORSTELLING DINSDAG 3 IEI Êba fldb Sa VERKOOPEN A.H. DRIJFHOUT VAN HOOFF PUBLIEK VERKOOPEN; De directie van de Holland-Amerika- lijn, waarin een oud-zeeofficièr met practische ervaring zitting heeft, zal zeker haar kapiteins de zorgvuldigste instructies gegeven hebben inzake fouilleering door Spaansche kruisers, waarin zij de grootste openhartigheid hebben te toonen, om alle verdenking te weren. Bovendien zal deze directie er wel zorg voor dragen geen lading te accepteeren, die van Spaansche zijde als oorlogscontrabande kan wor den beschouwd. Mochten de Amerikaansche havens door Spaansche oorlogschepen ge blokkeerd worden, dan zullen de schepen van onze lijn een haven in Canada aandoen en daar hun orders afwachten. Voor onze Holland-Amerika-lijn is dus de oorlog betrekkelijk van weinig beteekenis en zoolang de oorlog duurt zal het gebruik maken van hare schepen voor het reizend publiek ver reweg het veiligst wezen. (Rolt. Nwbl. PLAATSELIJKE BERICHTEN. In de vergadering van den ge meenteraad onder presidium van den burgemeester j.l. Donderdagmiddag gehouden waren alle leden aanwezig uitgenomen de heer Mn van Zijst, die kennis had gegeven door ambts bezigheden verhinderd te zijn. De notulen der vorige vergadering werden na lezing goedgekeurd. Besloten werd, conform aan het advies van Burgem. en Weth., tot overname van den weg loopend van de Korte Bergstraat naar den Vlas- akkerweg, tot nu behoorend aan de heeren J. van den Berg en S. M. van Wijk. De straat zal voortaan den naam dragen Wilhelminastraat. Naar aanleiding van het request van ingezetenen over het hinderlijke van tonnenschuiten in de Westsin- gelgracht, hadden Burgem. en Wetli voorgesteld de schutting, die de schuiten aan het oog onttrok weer op nieuw te doen stellen. De heer Esveld meende dat dit al weinig zou helpen eu stelde voor het ophalen der l'accaliën met paard. wagen te doen ge^uSifem'ten einde zulks spoedige, kunne plaats vinden en ue vuilnis direct buiten de ge meente kan worden gebracht. Op voorstel- van den voorzitter wordt deze zaak aangehouden tot eene vol gende vergadering als wanneer daar omtrent nadere voorstellen zullen worden gedaan. Op het request van de heeren Blankenberg en Zn., A. J. Michielsen en G. J. Slothouwer om verandering te brengen in de tegenwoordige wijze van aanbesteden van drukwerk werd overeenkomstig bet prae-advies van B. en W. afwijzend beschikt. Hierna kwamen aan de orde: ont- werp-besluiten tot af- en overschrij ving van posten op de Begrooting der Schutterij, dienst 1897, tot een bedrag van f76.70; tot wijziging der Gemeente-begrooting, dienst 1897, wegens indertijd opgenomen kasgeld ad f 60 000en tot af- en overschrij ving van posten op de Gemeente-be grooting, dienst 1897, tot een bedrag van 1 6998.50 welke onlwerp-bo sluiten alle z. h. st. worden goedge keurd. Over het verleenen van een crediet van f950.aan de 11 oofd-Corn missie voor de Huldigingsfeesten ontstaat een geanimeerd debat. De lieer Gerritsen heeft verschil lende bezwaren en meent dat waar het grootste gedeelte der bevolking zich onthield bij te dragen in de kosten der feestviering, de wensch daartoe niet algemeen is. De heer Cioockewit noemt dat beslist onjuist en zegt, dat nagenoeg de geheele bevolking heeft bijgedragen. liet aangevraagde crediet moet in hoofd zaak dienen ter bestrijding der kosten van de schoolfeesten en der muziek. Wordt het crediet niet verleend dan zal het programma grootcndeels gewijzigd moeten worden en geen goed geheel meer verkregen kunnen worden. tegen niemand, wie dan ook." "•Arthur, mijn beste jongen, hij kent u!" riep de generaal, toen hij zich met zijn jongen geleider weder in het rijtuig bevond, dat nu de hem toebe- hoorende plaats in den stoet innam, terwijl het op dat, waarin de baronet en zijn jongeren zoon zaten, onmid dellijk volgde. »Hoe hij u herkend heeft, kan ik mij niet voorstellen, maar dat hij u herkend heeft, is zeker." »Ook ik geloof dit ontwaard te hebben." antwoordde Arthur kalm. Wordt vervolgd.) De heer van Kalken spreekt zijn verwondering uit over de dooi' den heer Genitsen tegen het feest inge brachte bezwaren. Volgens spr. komt het te besteden geld den arbeiders ten goede en zal het feest ons nationaal gevoel verhoogen. Hij zal daarom het voorstel van B. en W. met kracht steunen. De Weth. Celosse meent; dat waar zulks in andere genieenten overal geschiedt het ook hier wel degelijk op den weg der gemeente ligt steun te verleenen. Economisten belmoren bij dit feest hunne theorieën te laten rusten. De heer Gerritsen zegt niet tegen het feest zelve gekant te zijn, doch enkel te hebben willen waarschuwen tegen te groote weelde. Bij stemming wordt het gevraagd crediet met 16 tegen 1 stem (die van den heer Gerritsen) toegestaan. Hierop worden benoemd tot leden van de Commissie bedoeld bij artt. li en 15 der Wet op de Schutterijen de heeren Visser en Celossetot hun plaatsvervangers mr. Van Zijst en mr. Prikken. Tot leden en plaatsvervangende leden van de steinbureaux voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten a in het le district de heeren: Van der Want, Croockewit en Van Esveld, benevens de heerenVisser, Tramp van Holst, mr. Heyligers en J. J. Berends, b. in het '2e district de heeren Celosse, Gerritsen, Van Beek en J. Ger. Kleber, benevens de heerenVan Kalken, D. C. Prins, J. van Wessum en Th. J. H. Biancbi. c. in het 3e district de heeren mr. Van Zijst, mr. Prikken, Hamers en Gaijeanne, benevens de heeren Van Eek, Van Blaneum, N. van Veen, L. O. Verkerk en J. C. Kleber. Ingekomen waren: een ontwerp besluit tot overneming van straten en wegen zal in druk worden rondgezondeneen request van den «Uranjebond van Orde" houdende, verzoek om yerLcngvp.g Ymf gasteid'ing 19' VGÜroij haar perceelen gede poneerd ter Secretarieeen request van bewoners van het Kalfsveld, houdende verzoek om verlichting om proeadvies aan B. en W.een missive van den heer A. J. Krieger, houdende dankbetuiging voor de aan hem verleende concessie voor een tram door de gemeente; een missive van de Oudheidkundige vereeniging »Fléhité" houdende dankbetuiging oor het haar verleend hooger subsidie oedkeuting door Gedeputeerde Staten van de verhoogingen der jaarwedden van de heeren Faber en Van Spiegel en mejuffrouw Kley; idem van het kohier der Inkomstenbelasting, van de geldleening en van den aankoop van grond tot uitbreiding der Jon gensschool le soort alle aangeno men voor notificatie. Voorts was nog ingekomen een adres der vakvereenigingen om in de bestekken van den bouwder Gemeonte- gasfabriek op te nemen bepalingen omtrent minimum-loon en maximum arbeidstijd. De lieer Gerritsen zag deze bepa lingen gaarne reeds nu opgenomen in het bestek voor den bouw der jon gensschool. De Voorzitter zegt dat het bestek reeds is vastgesteld, doch wilde heer Gerritsen een bepaald voorstel doen dan zullen B. en W. dit gaarne in overweging nemen. Namens B. en VV. stelt de voorzitter voor het request in behandeiing te nemen bij den bouw der gasfabriek daar het college er prijs opstelt het al of niet opnemen van dergelijk bepalingen in een be stek over te laten aan de prudentie van den raad. Om vertraging in de aanbesteding der school te voorkomen trekt de heer Gerritsen daaiop zijn voorstel in. Ingekomen nog zijneen verzoek van den heer H. L. van Esveld om ontslag als klokkenist zal in een volgende vergadering worden behan deld; een request van de heeren Van Haselen omtrent het wegbreken der muur buiten Bloemendal om praeadvies aan B. en W. De heer Gerritsen herinnert B. en W. aan de in het najaar 1897 gedane belofte omtrent het niet houden der kennis in dit jaar en zag vooral ook om de enorme duurte der levensmid delen tegenwoordig gaarne nu een besluit genomen. De Voorzitter zegt, dat het L>. B. deze vraag gaaine in een volgende veigadering zal beantwoorden. De heer Van Esveld wijst op de onhoudbare toestand van het lichtgas in de laatste dagen en vraagt nf het onderzoek naar de druk en samen stelling geregeld plaats heeft, of de ingekomen rapporten dan wel geregeld gunstig luiden en zoo niet of dan wel boete wordt toegepast. De Voorzitter zegt dat de rapporten geregeld maandelijks inkomen en er tot dusverre geen bemerkingen waren dat hij in zijn woonhuis trouwens be merkt heeft dat er iets aan schijnt te haperen en B. en W. dan ook hunne aandacht aan deze zaak zullen wijden. De zanguitvoering door de kinderen van de school aan de Beek straat Woensdag in Amicitia gegeven, had een immens succes. De zaal was stampvol dehalve autoriteiten en le den der schoolcommissie, waren on gekend veel dames en heeren opge gaan om de kleinen eens te hooren. Zij zullen zich den gang zeker niet berouwd hebben. Alles sloot als een bus en de jeugdige zangeressen en zangers brachten hun auditorium meermalen tot zeer enthusiast ap- plaudisseeren. Vooral het slot-nummer, liet «Wilhelmus" met begeleiding van het geheele syrnphonie-orkest. was buitengewoon rnooi. De heer Van der Horst bracht op het eind zijn dank aan hen, die door het teekenen op de lijsten de vooi- genomen reis zijner scholieren heb ben mogelijk gemaakt, en niet minder voor hun aanwezigheid. Een der jon gens wilde het ónk niet onder zich laten en dankte evenzeer namens al zijn makkertjes. Maar zeer zeker mag hier hulde worden gebracht aan den heer Van Aaken, die zóo geheel belangloos met zijn orkest een zóo rnooi con cert gaf, en ook aan de heeren onder wijzers Akkerman. Faber en Den Hartog die het initiatief namen tot deze uitvoering en met hun 120 leerlingen de mooie nummers zóo flink instudeerden. De 1 e luit. V, A. J*. Bloem van het le rsg. vest.-art. wordt met 1 Mei gedetacheerd bij het reg. veld art. te Amersfoort met bestemming om later definitief bij dat wapen te worden overgeplaatst. Op den 2 Mei a. s. zullen 15 miliciens voor de lichting van 1898 van het 5Regiment infanterie overgaan naar de 2 compagnie Hospitaal soldaten Zij worden gedetacheeerd bij de Militaire Hospitalen respectievelijk te Kampen, Ameisfoort en Utrecbt, om aldaar voor de Hospitaal dienst le worden opgeleid. De vaandrig 11. W. Bleeker van het 5e Regiment Infanterie alhier, is op zijn verzoek overgeplaatst naar het 5e bataljon van genoemd Regi ment in garnizoen te Utrecht. 357e STAATSLOTERIJ. Vierde klasse. Trekking van 27 en 28 April. (600' loten). Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijs van f 1000 op No. 14842. Prijzen van f 65. 1015 1047 2202 2224 4277 7201 7223 7227 7254 7581 7587 7615 7643 7650 7651 14805 14821 16320 17817 17857 19357 19459 20356 20363 en 20428. Te zamen 26 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 9—12, 16—18, 20, 23—26, 31 Mei en 14 Juni. De vijfde klasse bevat behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hoo ger en de premie van f 3.000 voor het laatst uitgetrokken lot, de navol gende prijzen1 van f 100.000, 1 van f 50.000, 1 van f25.000,1 van f15.000, f 10.000, 1 van f 5.000, 1 van f 2.000, 3 van f1500, 55 van f 1000, 65 van f400, 70 van f200, 170 van f 100 en 3730 van f 70. Loten zijn ten voormelden kantore (Breedestraat, wijk E. 350) nog ver krijgbaar, h f 3.50 per 'lm. BURGERLIJKE STAND. Amersfoort. van 20 tot en met 26 April. GeborenJacobus Marius, z. van A. C. de Vos en A. P. Stroes. - Peter, z. van J. van Hoepen en H. van Asch. Jaeo bus Adolf, z. van J. K. van Immikhuizen en J. M E. van de Burgt. - Theodoras Joseph, z. van E. Tommei en M. Pothoven. Christina, d. van C. Hinderks en M. van Leijenhorst. Cornells, z. van P. van Minnen en A. M. van Eist. Antonia, d. van W. Hij mering en A. van de Biezen bos. Hendrik Anne, z. van H. Reinders en A. Coolen. Louisa Maria, d. van W. Gerth en J. Swart. Albertus Mari- nus, z. van J. Meijer en G. Sandbrink. Dirk, z. van H. W. van den Brink en J. C. Smid. Jacobus, z. van P. Gouw en W. Hannessen. "Wilhelmus Andreas, z. van W. Binneveld en J. C. Gouw. Petrus Jacobus, z. van H. G. Bosselaar en M. van den Bos. OndertrouwdA. Bronsdijk en M. W. Hendriks. H. Maater en P. Smit. W. Waterkoort en J. Meijers. G. de Vries en J. Buis. B. Prober en M. H. Dekhuizen. A. van Ooik en J. Ruiten berg. J. Heijmeskamp en A. van de Belt. Overleden: Joseph, van Leer 59j. ongeh. Wilhelmina van Groenestein 23 j. ongeh. Fredrika Willemina van Groot- veld 39 j. echtg. van Bernardus Johannes Jens. Aleida Wijna 22 j. ongeh. Willemina Hendrika Hendriks 13 m. Gerardus Lablans 5 m. Lcusden. Geboren25 April. Tijmon, z. van Evert Jan Schreuder en Geertruida van de Vuurst. Gehuwd28 April. Jan ten Kulve met Aaltje Vetkamp. Jan Aartsen met Niesje Peut. Overleden: 23 April. Geurtje van den Broek, oud 5 m. 26 April. Jan Drins- bergen, oud 43 j. echtgenoot van Dirkje van de Vendel. Stoutenburg. Geboren26 April. Wilhelmina, d. van Cornelis van Veluwe en Aaltje Hofland. Overleden24 April. Cornelia van den Broek, oud 82 j. wed. van Willem van de Kamp. Woudenberg. Geboren: 20 April. Wijntje, d. van Jacob van Westerveld en Jannetje Bouman. '24 April. Jannetje, d. van Hendrik van Burgsteeden en Gijsbertha van Laar. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 29 April 1898. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen 10 af0Teren f0.a f0.Nieuwe aardapp. f 0.a f 0 Zandaardapp. f 2 40 a f3 00 Hoendereieren f2.40 a f300 per 100st. Eenden f 0.a f 0.Boter f0 85 a f 1.05 per kilo. Mar garine f0a f0.Zoetem kaas 0.f0.— Kippen f 0.60 a fl.UO Kuikens f0 00 a f 0 00 Piep kuikens f 0.30 a f 0.70 Ganzen f0.fO.Eenden f 0.00 a f 0 00 p. st. Jonge f0.a f0Hazen f 0 00 a f 0 Wilde konijnen f 0a f 0. Tamme f0.40 a f0 80 Duiven f0.40 a f0.70 paar. Magere varkens f 12.f 20 Zeugen f 40.— f 50. Biggen f 6 a f 10.Schrammen f 00a f 00 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 00.a f 000.Kalfkoeien f 000 a f 000. Knlfvaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000.Pmkstieren f 000,a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen, 00 heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len; o00 heet. Zandaardappelen 80000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Bo ter- kilo Magarme: kilo Kaas: stuks Vee: 20 magere varkens, 350 Kiggen en 7 zeugen. L. J,. L. SCHAS, Kapitein det Infanterie. Weduwnaar van Vrouwe J. L. van Preiin "Wiese. EX P. E. MEES, die ook namens wederzij dsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen va-n belang stelling bij gelegenheid van bun huwelijk^ onderróhden. Rotterdam, 28 April 1898. Da 'Heer en Mevrouw v. d. METDENPrivé betuigen bun daflk voor de bewijzen van belangstelling bij de geboorte van hunne dochter ondervonden. Kraamvisite word) bij voorkeur Dinsdag 3 Mei afgewacht. TE AMSTERDAM. Correspondentschap te Amers foort H. J. C BÜftCKE WIT, Kassier, Cominissionnair in Effec ten, Langestraat F 5. STUKJES APPELS 14, 18 en 22. IIEELE BOORAPPELS 20 en 30. SCHIJFJES APPELS (voor moes) 26 en 30. PEREN 20 «n 25. ABRIKOZEN (zeer mooi) <0. PRUIMEDANTEN 30 en 40. PRUtMEN TROSROZIJNEN 0 TJ CD O O fH 0 DJ 0 3 0 5tt KRAAKAMANDELEN 40. 30. Geplukte blauwe Rozijnen 25. Groote en Rozijnen z. pitten 14, 20, 25 ei» 30. Alles per 5 Ons. door het H0LLAN0SCH o— -o T00NEELGEZELSCHAP van het GRAND TIIÉATRE van Amsterdam. Directie: A. VAN LIER. het grootste succes van dit seizoen J J Revue van A. REIJDING. Met zang, dans, quodlibets, enz. in 4 Bedrijven (5 Tafereelen). Muziek gearrangeerd en geïnstru menteerd door J. H. WOLFF. Schitterende costumes. Geheel nieuwe decoratlën. Orkest van het Orand Théatre te Amsterdam, onder leiding van J. H. WOLFF. Geheel volgens de voorstellingen in het Grand Theatre te Amster dam, waar het 275 achtereenvol gende malen met den uilbundig- stcn bijval is opgevoerd. Prijzen der plaatsenle rang f 1.252e rang f0.75; 3e rang f 0.50. Militairen heneden den rang van officier op den 2en rang f 0.50. Plaatsen zijn vanaf heden te bespreken en kaarten te betomen hij den Kastelein van Amicitia. Aanvang HALF acht precies. Tekstboekjes a 25 ct.. bij deo kastelein van Amicitia verkrijgbaar. Onherroepelijk slechts écu enkele VOORSTELLING. DE NOTAEIS te Amersfoort zal op Woensdag 4 Mei 1898, des avonds 5 uur, in het Café «Middelwijk" be woond door C. UIJTENDAAL te Soest in het openbaar ten verzoeke van de erven van H. ONWEZEN te Soest. Onder de Gemeente Soest. Erf, Tuin, Bouw- en Weiland achter flen Eng, groot 97 aren, 80 eentjaren. Ongeveer 25 aren grond is verhuurd aan É- VAN BIEL DEREN voor f 8.50 's jaars, overigens onverhuurd. Aanwijzer G. REIJERSÉ op het Hart te Soest. Aanvaarding hij de betaling der kooppenningen op 15 Juni 1898 of zooveel vroeger als daaromtrent wordt overeenge komen. Breeder bij biljetten. DE NOTABIS te Amersfoort, zal op Zater dag 7 Mei 1898 's avonds 7 uur in het Koffiehuis "HET VALK JE" aldaar, Binnen de Stad Amersfoort. Perceel 1. met plaatsje aan de Langegracht wijk F no. 210, groot 1 Are 5 c.A. Bevattende 10 Kamers, keu ken, 2 kelders, gang en ruimen zolder met beschoten kap. Bewoond door Mejfr. J. C BLBEBSEN en te aanvaarden over 3 maaiden. Perceel 2 en erf, in de Yalkestraat Wijk BNo. 81 groot 35 centiaren. Verhuurd voor f 1.gper week. Betaaldag der kooppenningen 6 Augs. 1898. Breeder bij biljetten.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1898 | | pagina 2