«ar GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. PLAATSELIJKE BERICHTEN. De kiesvereeniging «Geloof en Liefde" lieeft tot hare candidaten voor het kiescollege der Ned. Hervormde gemeente gesteld: G. Blok, G. Bos huizen, J. Busquet, H J. van Hens gen, J. C. Leinvveber, D. Buys en mr. P. J. F. van Voorst Vader, aftredende leden, benevens J. van Eeden, A. Frederikse, A. Kraan en A. J. Krieger. Bij de Dinsdag te Utrecht ge houden examens voor de hulp-acte slaagden o. a. onze stadgenooten de dames P. B. Buisman en P. H. Wïtst De Chr. Jongelingsvereeniging Ps 119: 9 heeft het voornemen, den 5 Juli in de omstreken dezer Ge meente een gewestelijk Zendingsfeest to houden. Bij de te Amersfoort gehouden aanbesteding van 3 villa's voor reke ningvan de Bouwmaatschappij «Nieuw Amersfoort« op den Amersfoortschen Berg werd ingeschreven door A. v. d. Fliert te Barneveld voor f39100 W. v. d. Kooij te Amersfoort - 35750 Johs. Bijlaad te Hilversum a - 35075 D. J. v. W'agensveld te Barneveld -35000 II. Heiligers te Amersfoort -35000 J. J. Goseling te Amsterdam - 33735 G. A. Terlingen te v d -33184 n. Wolfswinkel te Amersfoort n -31*280 K. Verburg te Nijmegen - 30400 A. van Genderen te Nijmegen n - 29870 Gebrs. Koudijs te Doorn - 29420 L. Ruitenberg te Amersfoort -28109 J. R. Zeilstra te Hilversum -"22230 300e STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 19 en 20 April. (600 loten.) Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijs van f 400 op No. 19870. Prijzen van f 45. 63 67 271 522 6909 6941 6948 12467 12500 12530 15567 15571 15582 18476 18499 19852 en 19880. Te zamen 18 prijzen. Volgende trekkingen geschieden4e klasse 1-4 Mei; 5e klasse 1518, 23—26, 29—31 Mei, 1 en 5—9 Juni. De vierde klasse bevat de navolgende prijzen: 1 van f25.000, 1 van f 5.000, 1 van f 2.000, 2 van 1500, 5 van f 1000, 5 van f 400, 5 van f 200, 15 van f 100 en 1565 van f65. (Geene nieten.) Loten of gedeelten zijn ten voor melden kantore (Breedestraat wijk E. 350) nog verkrijgbaar, doorgefoer- neerde A f 3.50 en klassikale :i f 2.85 per 7io. Cristciimoord in Cliiua. Herhaaldelijk meldden wij bet ver moorden van zendelingen in China dooi' de inboorlingen. Iloe ontzettend wreed de Chineesche beulen daarbij te werk gaan blijkt uil een schrijven van een Nederlandschen missionaris waai van De Tijd inzage heelt gehad. De missionaris geeft een beschrijving van een ontzettende vervolging waar door bijna een geheel vicaria van Ly- tsoen tot I-tsong is vernield, platge brand, terwijl tal van Christenen, na de afschuwelijkste folteringen, werden gedood en de overigen zijn verstrooid geworden. Een jeugdig missionaris, die nog geen twee jaren daar arbeidde aan het zielenheil, zijn stukken vleesch uit het lichaam gesneden en afgenepen, en hij werd met gloeiende staven ge schroeid en gebrand. Voorts was zijn geheele rug doorboord van kleine kogeltjes en waren de linkerzijde en de linkerarm bont en blauw gebeukt Ten slotte heeft men den martelaar het hoofd afgehouwen, er de hersens uitgehaald en den romp opengesneden, orn er het hart en de lever uit te nemen. Een uit de beenen gesneden groot stuk vleesch hebben de duivels opgegeten en zijn bloed hebben zij gedronken. Niet minder dan 83 Christenen werden met hem om bet leven ge bracht, sommigen nadat rnen bun de oogen uitgestoken, neus en ooren afgesneden, den mond tot aan de plaats der ooien opengereten en ben op verscheiden gedeelten van bet lichaam met gloeiende ijzers gebrand had. Drie-en-zevenlig Christenen, die op de bergen in een bol waren ge kropen, werden door een groot vuur, vóór den ingang ontstoken, verbrand of stikten. Hetzelfde schrijven gewaagt van de groole gisting, die in de streek bleef heerscben en voortdurend nieuwe uitbarstingen van het tegen de Chris tenen opgezweepte fanatisme deed vreezen. Het is in Londen, Parijs, aan de Rivièra en in de voornaamste bad plaatsen mode geworden, dat de dames wandelstokken dragen. Meestal zijn deze in de kleur van haar toilet en ze onderscheiden zich door keurig bewerkte knoppen, die een hart, een klaverblaadje of een ander veelbe- teekenend kleinood voorstellen. »Na tuurlijk weer die emancipatie!" zal men uitroepen. Toch schijnt deze er geheel onschuldig aan te zijn Men zegt n.l. dat Koningin Victoria do moeder van deze nieuwe mode is. Door haar hoogen ouderdom is zij genoodzaakt met behulp van een stok te loopen. Nu is het een gewoonte geworden, dat haar kinderen of andere vorste lijke personen haar bij passende ge legenheden een traai bewerkten stok cadeau geven. De Koningin op haar beurt zou dan die stokken weer uit- deelen aan aristocratische dames, die haar hooge gunst genieten. Eens ging nu de Prinses van Wales met een dergelijken stok uit wandelen. Dat was het sein voor de modelie- vende dames om zicli ook een wan delstok aan te schaffen. En zoo zou Koningin Victoria, zonder er zichzelf van bewust te zijn, deze nieuwe mode hebben ingevoerd. Oiiderwijs-congres in Nederland. Er is bijna niemand, die niet toe stemt, dat de arbeidersbeweging altijd tamelijk onverschillig is gebleven voor de Onderwijszaak. Dat is te verklaren, want te ge makkelijk kon men gelooven, dat liet maatschappelijk lot van den arbeider zóó bedroevend nog is, dat men vóór alies werken inoest tot verbetering van dat lot. «De zaak van liet onderwijs komt dan later wel in orde Zóó dacht men, zóó denken velen nog, maar 't is een droevige vergissing. Goed onderwijs voor de geheele jeugd is óók een middel in den strijd om lotsverbeteringis óók een voorwaarde voor den maatschappelijken vooruit gang Zonder wettelijke regelingen is echter de invoering van goed onderwijs onmogelijk, maar die wettelijke rege lingen moeten tot stand komen en voor hare riohlige uitvoering worden gewaakt onderden drang eener krach tige wel bewuste publieke opinie. Urn die opinie zich te doen vormen is het plan van een Algemeen Congres opgevat, te houden naar aanleiding van liet ingediende ontwerp-wet op den Leerplicht Zal dat Congres echter beteekenis erlangen dan moet de deelneming groot zijn, zoo van vakbonden als van politieke Vereenigingen. Wij roepen dus alle afdeelingen van alle vak- en politieke bonden op om na kennisn ming van de bekende circulaire aan dit Congres deel te nemen. Be kosten zijn vijl gulden Wie nog eeen circulaire mocht ont vangen hebben wende zich tot onzen secretaris. Op dat congres dat kort na Pink steren, waarschijnlijk te Amsterdam zal worden gehouden, kunnen de wen- schen en inzichten der deelnemers, worden vastgesteld en daar tevens de gedragslijn worden aangegeven voor een krachtige agitatie op onderwijs gebied. Laat men toch eens gaan bedenken, dat goed onderwijs een levenskwestie is voor een volk De oproepings-circulaire is getee- kend door een groot aantal inenschen van zeer verschillende inzichten, die lie: echter, hierin ééns waren, dat onderwijs belangstelling behoort te wekken bij allen! Elke afdeeling, die dus maar eenigs- zins kan, neme deel, ook al doet haar hoofdbestuur óók mede. Als deze poging mislukte om een flinke agitatie te vestigen, dan waren we eenige jaren achteruit. Wie als persoon aan 't Congres wil deelnemen, kan dit doen door storting van minstens f 2 50 tot dekking der algemeene Congreskoslen. Vraag dus, zoo noodig, een cirrulaire aan, beslist dat gij zult deelnemen, zendt uwe f 5.aan onzen secretaris. Bijtijds worden dan de agenda's verzonden. Namens het Comité A. H. GERHARD, Voorz. J. A. BERGMEIJER, Seer -Penn. Dordrecht, C. de Wittstr. 11 c. P S. De termijn van aangifte tot deelname is verlengd tot 1 Mei. Nederlandsche Bond tot Kinderbe scherming. Zelden heeft eene overtuiging zoo spoedig in de openbare meening veld gewonnen als die, dat er in Nederland dringend behoefte bestaat aan meer en betere bescherming van bet verwaar loosde kind. Nauwelijks zes jaren geleden voor het eerst ernstig besproken, wordt die over tuiging thans bijna zonder uitzondering gedeeld door allen, die studie maken van de verbetering onzer sociale toe standen en is ze zelfs in dien korten tijd gemeen goed geworden van alle partijen op staatkundig en godsdienstig gebied. Ook de regeering heeft die overtuiging omhelsd en daaraan is het te danken, dat, nadat de sedert afgetreden Minister van Justitie Mr. W van der Kaay de eerste band aan 't werk bad geslagen, diens opvolger Mr. P. W. A. Cort van der Linden vier wetsontwerpen bij de Staten Generaal beeft ingediend, die de strekking hebben in den toestand der verwaarloosde kinderen op menigerlei wijze verbetering te brengen. De Minister, wiens stelsel, wat de grondgedachte betreft, alom byval heelt gevonden, gaat uit van bet in Frank rijk en België aangenomen en aldaar reeds in de practijk werkend beginsel, dat eene goede regeling van dit onder wei p moet rusten op samenwerking tussehen overheid en bijzondere instellin gen. en personen. „Daardoor", zegt de Minister (1) „wordt het mogelyk, dat de overheid, uit bare „hoogte afdalend, inlichtingen inwint omtrent tal van bijzonderheden, die anders voor de „dienaren van het gezag gesloten zyn". „Daardoor wordt bet aan den anderen kant mogelijk, dat iedereen, die belang stelt „in de zaak der verwaarloosde jeugd, de autoriteiten in beweging stelt, welke anders voor „bijzondere personen niet gemakkelijk toegankelijk zyn. Op deze wijze worden vormen geschapen „en opengesteld voor den vollen stroom van bet gezonde volksleven, en is de moge lijkheid «gegeven voor de eendrachtige samenwerking van verschillende partijen en gezindheden lot „bereiking van een doel, dat zy allen gemeen hebben en dat hun allen even heilig behoort te zijn. „Aldus doende zal ongetwijfeld veel overblijven, dat buiten bet bereik moet worden geacht van de macht en kennis van bet tegenwoordige geslacht, doch tevens zal een taak worden aanvaard, by uitstek de inspanning waardig, zoo wel van de overheid als van de bevol king, want gelyk de onschuld van bet kind behoort tot de heiligste en meest hoopvolle goederen den mensch ge schonken, zoo is er weinig zoo droevig als het kind verwaarloosd, veilaten of mishandeld te zien door hen, die én door de Voorzienigheid én door de men schel jjke instellingen als zijn natuur lijke hoeders en wachters zyn gesteld". „En het is eene taak van hooge rechtvaardigheid om eenerzijds de Maat schappij tegen het bedorven en ge vaarlijke kind te beschermen en ander zyds het kind tegen het bederf der Maatschappij. Het is eindelijk eene zaak van hoog sociaal belang om den voort gang te stuiten van eene kwaal, die het volksorganisme aantast in zijne fijnste vezelen en voortwoekert van geslacht tot geslacht". „De invloed ten goede op hetgansche volksleven is onberekenbaar, indien men er in slagen mag een deel der kinde ren, die thans opgroeien voor liet kwaad, te redden en te helpen en op te leiden tot eerzame moeders en nuttige burgers der Maatschappij". Deze welsprekende woorden geven volkomen juist terug eene gedachte reeds door velen vóór dien tfjd uitge sproken en die met name de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen op hare in 1898 gehouden Algemeene Vergadering 't volgende besluit deed nemen: I. Aan het Hoofdbestuur op te dragen, het in 't leven roepen eener zelfstandig wer kende vereeniging, die ten doel heeft, den toestand der verwaarloosde jeugd in Nederland te verbeteren, door a het bevorderen van pogingen, die ten bate dezer kinderen worden aange wend b. bijeen, te brengen en in zoo ruim mogelyken kring te verspreiden alle inlichtingen, die van nut kunnen zyn voor ieder, die zich het lot van ver waarloosde kinderen wil aantrekken; c. zich beschikbaar te stellen als tusschenpersoon voor alle personen en instellingen, zonder onderscheid van ge loof of richting, die de belangen van verwaarloosde kinderen wens/hen te behartigen d. samenwerking te zoeken met en desgevraagd advies te geven aan den Staat, provinciën en gemeenten, omtrent alles wat strekken kan tot bevordering van de belangen der verwaarloosde kinderen. II. Het Hoofdbestuur uit te noodigen eene Commissie van 5 leden te be noemen, aan wie zal worden opge dragen, het tot stand komen eener ver eeniging als onder 1 bedoeld, voor te bereiden en te verzekeren. III. Ter bestrijding van de kosten op een en ander vallende, op de be grooting uit te trekken een bedrag van f 1000.- De uitvoering van dit Besluit werd opgedragen aan de HeerenProf Mr. G. A. van Hamel, Hoogleeraar tp Amsterdam; Dr. W. II. Nolens, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, te Rolduc; H. Pierson, Directeur van de Heldring-gestichten, te Zetten; Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Haarlem, en Th. Nolen. leeraar aan het Erasmiaansch Gymnasium, te Botterdam. Deze hebben de medewerking inge roepen en verkregen van de Heeren F. Kortlang J.E.Zn., Directeur van 's Heeren Loo, te Ermeloo, Dr. N. P. van Spanje, Geneesheer-Directeur van het O. L. Vrouwe Gasthuis, te Amsterdam en Mr. Alex. H. Wertheim, Advocaat te Amsterdam, en doen thans met hen een beropp op alle Vereenigingen en personen, die zich met kinderbescherming, in welken vorm ook, bezig houden of daaraan een goed hart toedragen, om hen te helpen en te steunen bij het in het leven roepen van een Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming. Door het stichten van dien Bond willen zy een krachtig, geheel zelfstandig, van het Nut onafhankelijk, Centraal-Bureau in het leven roepen, dat zoowel der Regeering als zynen leden en anderen belangstellenden van groot nut zal kunnen zyn als wegbereider, adviseur en tusschen persoon. Het zal niet zelf de directe verzorging van kinderen op zich nemen, maar, omdat het beschikt over een overzicht over alle vereenigingen en instellingen, die zich het lot van verwaarloosde kin deren aantrekken, als tusschenpersoon optreden tussehen Regeering of Regeer- ingsorganen eenerzijds en particuliere ot plaatselijke instellingen of bijzondere personen anderzijds, of tussehen deze onderling. Het zal zich buitendien ten doel stellen, over alle vragen, die zich op het omschreven gebied voordoen, adviezen van deskundigen uit te lokken en daaromtrent door openbare bespreking het vormen eener publieke meening voor te bereiden. Slagen de oprichters in hun opzet, dan zal aan den Bond een bezoldigde Secretaris worden verbonden, tot wiens taak het mede zal behooren zich voort durend en onafgebroken op de hoogte te houden van al wat in het Buitenland op het gebied der Kinderbescherming belangrijks voorvalt en daarvan door middel van een of ander orgaan in be knopten vorui aan alle leden van den Bond verslag te doen. Een welvoorziene bibliotheek za! ge vormd en ten dienste van den Secretaris pu van de leden van den Bond gesteld worden. Om de kosten op dit alles vallende te dekken zullen allen, die sympathie voor het streven van den Band gevoelen, zich eenige opoffering moeten getroosten, liefst in verhouding tot ieders financiëele kracht. BestaandeVereenigingen ot Stichtingen, die als leden tot den Bond wenschpn toe te treden, moeten zich verbinden tot het storten eener jaarlyksche bijdrage, waarvan het minimum is bepaald op f 5 Byzoncbre personen, die lid van den Bond wenschen te worden, dragen minstens f2,50 per jaar by. Donateurs schenken zooveel als zy goedvinden en zyn daarbij aan geene grens gebonden. Het stemrecht wordt door de leden van den Bond uitgeoefend in dier voege, dat het getal stemmen, dat elke Ver eeniging of Stichting uitbrengt, by een minimum van twee, overigens in eene vaste nader te bepalen verhouding staat tot het aantal verwaarloosde Kinderen, dat feitelijk door de Vereeniging ot Stichting wordt verzorgd. Ziedaar de hoofdtrekken van den Bond, dien wij met uwe medewerking zouden willen stichten. Wij vleien ons, dat deze door ons duidelijk genoeg zyn uiteengezet, om U, zij het in nog grove trekken, niettemin een volledig beeld te geven van het doel dat wij nastreven en van de gedachten, die ons daarbij bezielen. Zyn wy daarin geslaagd, dan zal elk verder woord om van het practisch nut van den door ons gewenschten Bond te overtuigen overtollig zyn en hopen wij dat gy ons spoedig zult verblijden door de mede deeling, dat gy U bij den Bond wenscht aan te sluiten. Zoodra een voldoend aantal adhaesies is ontvangen, zullen wy eene Vergadering byeen roppen van allen die zich aan gesloten hebben, ten einde tot de consti tutie van den Bond over te gaan. Beleefd verzoeken wij U uw antwoord, zoo mogelijk, voor 1 Mei te willen in zenden aan ons medelid Th. Nolen, Witte-de-Witbstraat 55, te Rotterdam. April 1899. Mr. G. A. VAN HAMEL, Amsterdam. F. KORTLANG J.E.Zn., Ermelvo. Dr. W. II. NOLENS, Rotduc. H. PIERSON, Zetten. Jhr. Mr. A. J. RETHAAN MACARE, Haarlem. Lr. N. P. VAN SPANJE, Amsterdam. Mr. ALEX. 11. WERTHEIM, Th. NOLEN, Rotterdam. (1) Bladzijde 17 der Memorie van Toelichting op liet Wetsontwerp, houdende wijziging in de bepalingen'betreffende het straffen en de straf rechtspleging ten aanzien van jeugdige personen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 13 tot en met 19 April. GeborenTheodoras Wilhelmus, z. van H. Elberse en M. de Groot. Maria Jo hanna, d. van M. van Hamersveld en A. A. van Gemert. Johan, z. van H. van Grol en A. Waterkoort. - Reiniera An- tonia Maria, d. van A. T. Hogeboom en C. M. Kraafj vanger. Adriana Theodora, d. van A. van de Vlasakker en G. Mark horst. Margaretha Hendrika, d. van H. Lansaat en R. Hienekamp. Johanna Maria, d. van J. van der Laan en H. W. Beek. - Theodoras Hendrikus Albertus, z. van C. Kames en C. W. van Nimwegen. Maria Hendrika, d. van J. van Ruiten beek en A. M. H. Hellenkamp. Adriana Sophia, d. van A. van der Schaft en S. M. de Wit. Abraham, z. van J. Klein en S. Roseboom. Cornelis, z. van A. Zwart en W. Steenkamp. Frans Jacob, d. van W. C. van Rossum en G. Teer. OndertrouwdW. van Nus en H. Huis. H. van Hattum en T. Meijer. W. van der Geld en H. Hoksbergen. Overleden: Johannes Arnoldus Theo- doro Koch, 12 m. Hendrik Overeem, 44 j. eebtg. van Fennetje Meinten. Wilhelmina Catharina Krol, 85 j. wed. van W. Grootveld, Antje van Eist, 68 j. ongeh. Evertje Voskuijlen. 85 j. wed. van W. Beijer. - Cristina de Poel, 82 j. wed. van J. J. Mignon. Pieter Johan nes Croes, 44 j. echtg. van J. C. van Groenenstein. Hoogland. Ondertrouwd14 April. A. Sandbrink en G. van de Vlasakker. Gehuwd: 20 April. H. van Moorselaar en T. Hoytveen. Leusden. Ondertrouwd14 April, Gerrit van Gar deren en Aaltje Langelaar. Woudenberg. Geboren: 16 April, Cornelis, z. van Gerrit ter Maaten en Neeltje Schimmel. 18 April, Geert: uida, d. van Gèrrit van de Meent en Gijsbertha van Donselaar. MARKTREUICIIT. AMERSFOORT, 21 April 1809. Tarwe f 0.Rogge f 0Boekweit f 0. Appelen f0afO.Peren f0.al OO.Nieuwe aardapp. ('0.a f 0.Zaridaardapp. f k2.00 a f 2 25 lloendereieren f2 50 a f3 00 per lOOst. Eenden f 0.a f 0.Boter f0 85 a f 1.00 per kilo. Mar garine f0a f0.Zoetem kaas 0f0.— Kippen f0.60 a fl.00 Kuikens f0.a f0.Piep kuikens f 0.00 a f 0.00 Ganzen f0f0.Eenden I 0 60 a f 0 90 p. st. Jonge f0.afOHazen TO a fO— Wilde konijnen f0 00 a f 0.00. Tamme f0.60 a I" 1 00 Duiven f0.50 a f0.70 paar. Magere tarkens f 12 1'18 Zeugen f30.f 45. Biggen f6 a f 9 Soliraminen f 00 a f 00 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 00.— a f 000.— Kalf koeien f 000 a f 000.— Kalfvaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000.Pinkstieren f 000,f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe. heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. \ppelen; 00 heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len 200 heet. Zandaardappelen 70000 stuks lloen dereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Hooibo- ter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee: 15 magere varkens, 300 biggen en 20 zeugen. §»T svJ RECLAMES. Onzuiver bloed. De oorzaak van vele ziekten en kwalen is de elechte onzuivere toestand waarin het bloed zich van vele personen beVmdt. Het is noodig het bloed te vernieu wen,fcn te versterken, maar welk geneesmiddel hiertjte te gebruiken, dat is de vraag en de een raadt dit aan en de andere dat. Mevrouw de W&luwe Vnezelaaft 184 Prinsen gracht, te Amsterdam, schrijft ons hieromtrent een belangrijken' brief. Sedprteenigen tijd, zoo Schrijft H Ed., leed ijc'aanrheumatiek en mijn bloed was on zuiver, zulks maakte dat 4k natuurlijk niet altijd opgeruimd was, ik/nam het besluit etfn doos Pink Pillen tf probeeren en na eenige doozen op Regelmatige wijze ge- bruikt te hebben voelde ik mij genezen. In hej, belang der ljdende menscheid kunt U mijn/ schrijven bejrend maken en er mede handelen zooais U goéd zult vinden. Dat dé twijfelaars zich zelve overtuigen, zulks is onzen" wensch. Prijs ƒ.175 de doos; f 9.per 6doozen. Ver krijgbaar bij J. if'.J. Snabilié. Steiger 27,Rot terdam^ eenig jdepothouder voor Nederland en apotheken. Franco', toezending tegen postwissel. Daar .fjiet (joel .dezer geneeswijze is de her nieuwing vaf* het"; bloed en de versterking der spieren, strekt hare werking zich op vele ziek ten uit: 'bfoedarnipede, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, verlanyning, ruggemergsziekte, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwachtigheid, klieren, enz. De Pink Pillen hergeven de schoone kleuren aan de bleeke gVzichten, handelen in alle ge vallen van verzwakking en hebben eene werk- dadige handeling -«'op alle ziekten, veroorzaakt door lichamelijke ;en geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Gelijk alle goe&e producten worden ook de Pink Pillen reeaË nagemaakteenieder geve dus wel acht dak er in 'tFransch op het omhulsel staat: vPüuIbs Pink pour Personnes Pales du Pr. Wf&iarnsi). 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe let ters. Men hoede fych voor namaaksels, wélke dikwijls gevaarlijk voor de gezondheid. Wij k un nen de weritdadigheid der Pink^P illen niet waarborgen indieit zij niet de ech'te zijn. Bela Alrijk is de geluksaankondiging^an Samuel Heckscker senr. in Hamburg, welke zicbin bet buidige nommer van onze courant bevindt. Dit buis beeft zicb door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der bier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn buidige advertentie aebt te geven.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 2