OEDEL, WEILAND, Je Yeri Boerenhofstede, WEILAND, WEILAND J. Drie perci fier percei Tmee perc ingezondenT Advertent iën. 4. H. COSTER0S T Cilt, verkoopen 5) MAOWp.J.DEJONG, Heerènkleeding VERKOOPHUI: C. A. VAI Een perci Drie kampen Eiken-, Beuken 9> De Notaris I Wapeningen- WAAÏSIR\pA Bil ilïK IJ. PUBLIEK Ia vjbrk tot staan te brengen, dicht bij bet rijtuig der Koninginnen, zoodat II. M, kon doorrijden. Steenindustrie. De campagne op de steenfabrieken langs de rivieren is afgeloopennog enkele fabrikanten, die, door omstan digheden buiten hunnen wil, hun pro ductiegetal per pers nog niet bereik ten, werken eenige dagen door. De lo stand der steenindustrie is bevredigend; tengevolge van de slech te weersgesteldheid in de maand Mei, kwam de nieuwe steen een maand later aan de markt en kost het de fabrikanten daardoor thans veel in spanning om tijdig hunne afnemers te voldoen, 't Is dientengevolge op de steenfabrieken buitengewoon leven dig. In veiband met die ongunstige weersgesteldheid in de Meimaand, is er ook dit jaar evenals de vorige 4 jaren, geen overproductie en zullen prijzen der steenen zeer vast blijven Nu reeds kost het vele fabrikanten groote inspanning, om de leveringen op tijd te volbrengen. Turf- en Steenindustrie. PLAATSELIJKE BERICHTEN. De Sergeant majoor titulair G. P. Piersma van het 5e Regiment infanterie is benoemd tot Directeur van het armenhuis te Utrecht. In verband hiermede is aan hem op zijn verzoek een eervol ontslag uit den dienst verleend. De Sergeant N. Meursinge van het 5e Regiment infanterie is wegens lichaamsgebreken voor den verderen waarneming van den dienst ongeschikt bevonden en heeft den dienst met paspoort verlaten. Gisteren avond hield de cen trale an til evolutionaire kiesvereeniging «Nederland en Oranje" in het café »De Aiend" eene algemeene vergade ring. Aan de orde was: benoeming van een bestuurslid wegens perodiek aftreden van den heer dr. G. van Goor. te Bunschoten. Vóór de stemming gaf de heer Van Goor aan de vergadering zijn verlangen te kennen, hem niet te benoemen, doch met bijna alge meene stemmen werd toch dr. v. Goor hei kozen. De heer Van Goor, hoewel dankbaar voor het in hem opnieuw gestelde vertrouwen, bleef hij zijn kenbaar gemaakt verlangen en wenschte geen plaats aan de be stuurstafel meer in te nemen. Daarna werd overgegaan tot eene vrije stemming en werd ds. A. M. Donner, te Amersfoort, met algemeene stemmen benoemd en hem tevens de functie opgedr agen van voorz der ge melde kiesver., die zich, tol gioote vreugde der leden, die benoeming liet welgevallen. Nu was aan de ordehoe te handelen bij de a s. verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten, in de plaats van nu wijlen den heer jhr. mr. P>osch van Oud-Amehsweerd. Hierover kon men het niet eens worden en werd besloten inmiddels nog eenige vragen te doen aan de r.-k. kiesver eeniging «Recht en Orde", alhier, en a.s. Dinsdag 19 September over te gaan tot de definitieve benoeming van een candidaat De vergadering was niet gemakkelijk te bewegen, den heer C. T. van Beek, candidaat der kiesvereeniging «Recht en Orde" over te nemen. De propaganda-club «Groen van Prinsterer" alhier, is door steeds toe nemende werkzaamheden genoodzaakt geworden, het aantal bestuursleden te vermeerderen, zoodat het bestuur aldus is samengesteldJ. v. Diggelen, president, B. Ruitenberg Ilzn., vice- president, Herbert de Gans, le sec retaris, C A. Veltkamp,'2e secretaris, II. J. Bast, penningmeester. In den ouderdom van 73 jaren is Dinsdag zeer onverwacht te 's-öraven- hage overleden prof. dr. W. B. J. van Eyk. oud boogleeraar aan het Athenaeum te Deventer en oud-dis- tricts-schoolopziener te Haarlem, se dert 3 Augustus 1888 Inspecteur van het Middelbaar onderwijs in Utrecht. De waarneming der inspectie is tot 31 October opgedragen aan dr. J. Campert, Inspecteur van het Middelbaar onderwijs te's-Gravenhage. De levering van hooi, stroo en haver, ten behoeve van de paarden der hereden korpsen in dit garnizoen, gedurende het tijdvak van 1 Novem ber 1899 tot 31 October 19U0, is na de openbare aanbesteding op Dinsdag gehouden, onder het gewone voorbehoud opgedragen aan de firma II. Gerritsen, alhier. De levering van turfstrooisel ge durende hetzelfde tijdvak werd op dezelfde wijze gegund aan den heer A. Schimmel, alhier. Van de hand der heeren A. M Kollewijn Nzn. leeraar aan het Gym nasium alhier en M. J. Kollewijn, leeraar aan het Gymnasium te's Gra venhage verscheen bij de Gebr Cohen te Arnhem eene Geschiedenis van Nederland, van de vroegste tijden tot op heden. Dit werk geheel in denzelfden geest behandeld als de Algemeene Geschie denis, onder den naam «Kleio" van eerstgenoemden auteur, voorziet wer kelijk in een beslaande behoefte. Tot dusverre toch bestond er geen Vaderlandsche Geschiedenis geschikt en voor het groote publiek en als leiddraad bij de studie Dit werk is geen dorre chronologische opsomming van staatkundige feiten en data, doch een prettig verhalend geschreven boek dat ieder gaarne zal lezen. Het ver schijnt in afleveringen ofdesgewenscht in deelen. Het eerste deel loopt van de oudste bewoners van ons land tot Karei V en behandelt afzonderlijk de gescbie denis van de vier grootste staatjes, die gedurende de Middeleeuwen in ons land zijn ontstaan en een zoo verschillende staatkundige en maat schappelijke ontwikkeling hadden: HOLLAND, GKLRF UTRECHT en FRIESLAND, met tal van platen ge ïllustreerd. Omtrent prijs enz. iufor- meere men zich bij zijn boekhandelaar. Onder hen <1 ie den Kermis geen kwaad hart toedragen en hare ver makelijkheden bij tijd en wijle bezoeken zullen er weinig zijn die zich het Theater Alber niet herinneren en met genoegen aan de daar doorgebrachte avonden terugdenken. Toch is het nu reeds 9 jaar geleden dat de tent de laatste maal op den Hof stond Na den dood van haren echtgenoot bezocht mevrouw Alber de kermis alhier niet meer. En de reden zullen enkele lezers vragen. Deze is eenvoudig dezesedert de gemeentebesturen, en daaronder ook het onze, de loffelijke gewoonte hebben de groote staanplaatsen te verpachten, worden daarvoor door de eigenaars van draaigelegenheden zulke enorme sommen besteed, dat het voor ndere groote inrichtingen, bij beperkte plaatsruimte, niet meer doenlijk is. liet mag dus met recht een mee vallertje genoemd worden, dat mevrouw Alber, op hare doorreis naar Zutphen. besloten heeft a s. Woensdag- en Donderdagavond in de schouwburgzaal van «Amicitia" twee groote voorstel- mgen te zullen geven. Wanneer men de advertentie in dit nummer naleest, zal het opvallen hoeveel afwisseling wordt geboden, terwijl wat te zien wordt gegeven van het goede het beste is en alle aan stoot wordt vermeden. Men toonde ons tie recensie van een Ier voorstellingen in 's Hertogenbosch, waaruit ons bleek dat het Cagliostro- theater nog altijd zijne oude goede reputatie handhaaft. Oude kennissen behoeven wij zeker niet op te wekken tot eén bezoeklaten zij die er nog geen kennis mede maakten hun voor beeld volgen zij zullen zich hun avond niet beklagen. Enkelen mogen al beweren dat reclame maken niets geeft, omdat zij er niet direct de voordeelen van ondervinden, zij die van dezen mach tigen factor voor den afzet hunner aitikelen gebruik maken, trekken aan het langste lijntje. Veel hangt evenwel af van de wijze waarop reclame wordt gemaakt. Dat heeft de maatschappij «Parakan Salak" dan ook begrepen; op eene nette pakkende wijze heeft zij hare Rajah thee bij het publiek alhier geïnti oduceei t. De wagen te beschrijven die dezer dagen hier rond reed zou mosterd na de maaltijd zijn daar jong en oud, rijk en arm haar heeft gezien en wat meer zegt van haar geurige inhoud geproefd. Want met kwistige hand zijn de proefpak- ketjes rondgedeeld, door den agent der maatschappij: den heer W. J. A. Sluurop, die er steeds op uit is, om door étaleeren of andere wijze van reclame-maken de aandacht op zijne zaak te vestigen en op wiens verzoek dan ook de sierlijke equipage onze emeente bezocht. Op het volksconcert 11: winter door de zangvereeniging der Maat schappij van Toonkunst afd: Amers foort gegeven, maakte men kennis met een jeugdig violist met name Jacques Vischer leerling der Muziek school van bovengenoemde Maat schappij. Wij noemden hem toen veelbelo vend, een schoone toekomst tegemoet gaande. Mot groot genoegen verne men wij nu, dat hij na een glansrijk afgelegd examen toegelaten is tot het Conservatorium der Maatschappij van Toonkunst ie Amsterdam en in de hoogste afdecling Wel een bewijs dat het onderwijs op de muziekschool hier ter stede uitstekend is en mag hier een woord van warme waardeering voor zijn leeraar, den heer van Aakcn, dan ook niet achterwege blijven. In de Woensdag avond gehouden vergadering der r.-k. kiesvereeniging «Recht en Oide" alhier werd na hef tige discussie bij acclamatie candidaat gesteld voor lid van de Provinciale Staten in de provincie Utrecht, va cature jhr. mr. Bosch van Oud-Ame lisweerd, de heer C. F. van Beek lid van den gemeenteraad van Amers foort. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkantoor te Amersfoort over de lste helft der maand September 1899. I Duyker, Amslerdam. '2. Henri Voskuilen, 3. J. Wiggermans, Hoorn. S. Wulemann, Leiden. 5. G. Janssen, Rotterdam. C. H. A v/d. Heyde, 7. D Huizer, 8. W. Jansen, Briefkaart. 1. W. L. Troost, Groningen. Dinsdagavond werden door Notaris Vos in het openbaar ver kocht, in het koffiehuis van Gerbrand van 't Klooster aan den Langenoord te Hoogland Twee perceelen weiland, genaamd «de Burgermaten" respectievelijk groot 1.2090 11. A. en I 3590 II. A ver kocht aan G. van Wee, te Hoogland, voor f2110. Twee perceelen weiland en kade, genaamd «de Kooi" respectievelijk groot 1 2430 H.A. en 1.4140 H.A.. verkocht aanJ. van de Pol, te Spaken burg, voor f 4300. Twee perceelen weiland, genaamd «de Broeken" lespertievelijk groot 12840 H.A. en 1 4950 HA, ver kocht aan G. Schaap, te Bunschoten, voor f 1880. Alles gelegen onder Hoogland. Kennisgeving aan onderofficieren. liet Hoofdbestuur der Vereeniging «ONS BELANG" verzoekt ons onder staande kennisgeving plaats te ver- leenen Aan de Onderofficieren en militaire geëmployeerden in den graad van Onderofficiervan het Ncderlandsche Leger. Kameraden I I lel Hoofdbestuur van Ons Belang", Vereeniging van aclief-dienendeOnder- officieren en militaire geëmployeerden in den graad van Onderofficier, be- hoorende tot de Nederlandsche Land macht, heeft de eer U bij deze het volgende te doen welen. 1. Dat het Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin heelt behaagd, bij Besluit van den 15den Augustus 1899, No 40, onze Statuten goed te keuren 2. dat in verband hiermede door ons, voor de Onderofficieren van alle korpsen in alle garnizoenen, per post een circulaire is verzonden, waarin doel en streven wordt kenbaar ge maakt, nader omschreven in een daaibij verzonden reglement 3. dat door ons aan Z E. den M v. O. zoo mede aan alle Reg.-Bat, Afd. en Korps-Comm., de Statuten zijn verzonden met begeleidend aan bevelend schiijven; 4. dat nu nogmaals alle Onder officieren en de daarmede gelijkge- stelden worden aangespoord, met ons eendrachtelijk saam te werken, opdat het doel, door ons beoogd, moge worden bereikt. Hel Hoofdbestuur J. DE SMIT, de president. E M BUTER, de le Secretaris. Het adres van den lsten Secretaris is Polderweg 18, Helder. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 7 tot en met 13 September. Geboren: Gijs, z. van L. van den Hoek en J. M. van Dijk. Elisabeth, d. van E. van Keulen en J. van Luit. Wilhelmus Lambertus, z. van P. van der Heiden en T. Majoor. - Maria Magdalena Charlotta, d. van K. Kok en M M. T. Entingh. Jacobus, z. van P. Tulen en C. van Kalveen. Wilhelmina, d. van G. van Eist en C. C. Houtgraaf; Elbcrtha Frederika, d. van J. J. Otto en B. van Niekerk. Aalbert, z. van Hein Barten en A. de Boer. Johan, z. van E. van Ee. Ondertrouwd: J. van Es en J. van Essen. G. de Wijs en G. Witteveen. W. Brandsen en A. van Kouendal. Overleden: Timotheus Ramselaar 7j. Alexander Bikkers 4 m. Gerardus Steenbeek 1 m. Gerarda Elisabeth La blans 13 m. Christina Jansen 11 m. Geertruida Paulina van der Hoop 78 j. ongehuwd. Cornelis Theodorus Kroes 3 m. Leusden. Geboren 10 Sept. Petronella, dochter van Dirk van Garderen en Alida Osna- brugge. Overleden: 8 Sept. TheodorusBoersen, oud 1 dag. Woudenberg. Geboren9 Sept. Hendrik z. van Aart van den Berg en Refjertje Pater. 12. Jacoba, d. van Evert Moesbergen en Jacoba van Voskuylen. 12. Jan,z, van Andries van Lunteren en Teunisje Koudijs. Overleden: 8 Sept. Bertus Renes, oud 4 m. MARKTBERICHT AMERSFOORT, 15 Sept. I8M9 Tarwe f 0.Rogge I UBoekweit f 0. Appelen f2.75 af5.50 Peren f5.af9 Nieuwe aardapp. fO.OO a f0Zami.mrdapp. f 1.40 a f 2 00 Uoendereieren f3.80 a f 4 50 per 100st. Eenden f 0.a f 0.Boter f 1 20 a. f 1.35 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetein kaas 0.f0.— Kippen f0.50 a f0.80 Kuikens f0 80 a f 1-40 Piep kuikens f0.20 a f 0.40 Ganzen f0 f0.Eenden 1 0 50 a f 0.70 p st. Jonge f 0.G0 a f 0 80 Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f O 00 a f 0.00. Tarnine f0.40 a f 1 00 Duiven f 0.20 .i f0 40 paar. Magere tarkens f30.f40Varkens voor export f 10.a f 15.Zeugen ff Biggen f4 a f 7 50 Schrammen 00 a f 00 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 00. a f 000.Kalfkoeien f 000 a I 000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000 af 000. Pinkstieren f 000,a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet Tarwe. heet. Rogge; heet Boekweit: 80 heet. Appelen; 20 heet. Peren; 0 heqt Klei.iardappe- len 100 heet. Zandaardappelen 24000 stuks Uoen dereieren; stuks Eendeneieren 1400 kilo Grasbo- ter* kilo Margarine; kilo Kaas stuks Vee: 30 magere varkens, 40 varkens voor exportslagerijen 350 biggen en zeugen. *x* De ondecgeteekenden be tuigen hunnen kartelijken dank voor de -bewijzen vaü belang stelling ondervonden bij het overlijden hunner Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mevr. Wed. D. VOORTHUIJSEN— M0LEMAN. W. J. VOORTHUIJSEN. L. H. VOORTHUIJSEN- - ,\\7 r\T rnripC! Wed. W. VOORTHUIJSEN A a. Vermaesen. J. GERRITSEN voorthuijsen. D. GERRITSEN. G, C. HERMAN-.. X^VooRjjwïisEN. J. HÉSSfWNr A. HAAK voorthuijsen. JOS. C. M. HAAK. A. A. A. VOORTHUIJSEN. M. D. J. VOORTHUIJSEN en Kleinkinderen. op Hotels, Cafés, Slijterijen etc. Aanvragen schriftelijk onder motto «Kapitaal" aan D; BREU- NINGHOFF,1 Cehïfuurbaan 117 Amsterdam. .-TE te Rcjtkum en te^-ftemflierdeu bij Kienen, gemakkelijk vervoer per spoor naar alle stat,i,c®s"Hol landses^ spoorlijn».l»ëfelen zich aan vooi^'l^Wng per schip of spoor. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Dinsilng 19 September 1899, des voor middags 11 uur, in de herberg, be woond door den Heer C. Schimmel aan den Ham te Hoogland in het openbanr Onder de gemeente Hoogland. No. I. De kapitale genaamd ;'«de Hooge Kamp" aan den Bungchoterstraatweg, strek kende ran af dien weg tot den Nieuwlaiudschen weg, bestaande in landbouwerswoning, wijk A no. 12 met achterhuis, waarin stalling voor 3 paarden en 30 stuks hoornvee, voorts schuur wagenloods, vijfroédige hooiberg, tuin, 'erf en boomgaard en uit muntend WEILAND, groot 11 hectaren, 11 aren 80 centiaren No. 2. Een perceel uitmuntend genaamd «de Brugkamp" aan den Bunschoterstraatweg, naast het vorig perceel, groot 2 hectaren, 19 aren, 60 centiaren. No. 3. Ecu perceel uitmuntend genaamd «de Hooge Hoek" aan den Buqschoterstraatweg naast het vorig perceel, groot 2 hec taren, 40 aren, 40 centiaren. No. 4. Een perceel uitmuntend genaamd «de Boschkampen" aan den Bunsphoterstraatweg naast het vorig perceel, groot 3 hec taren, 36: aren, 80 centiaren. No. 5. Twee Kampen genaamd «de Paardenkamp" aan den Bunschoterstraatweg in den polder Duist, groot 2 hectaren, 35 aren, 60 centiaren. De perceelen zijn in eigen ge bruik bij'de erven G. KOLLER. Aanwijzer R. KOLLER, wo nende op perceel 1. Afzonderlijk en in massa's. Aanvaarding wat de landerijen betreft op 1 December 1899 en wat de getimmëfte' betreft op 15 Januari 1900. Betaling kooppenningen op 1 December 1899 of zooveel vroeger als wordt overeengekomen. Breeder bij biljetten. nafti' maat bh gemaakt. Elegante coupe. Prima stoffen. HtWgfcV 1'r 'j ze ii DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Donder dag 28 September 1899 des namiddags 2 uur, ten huize van den Heer J. G. JOOR nan den Utrechtschen straatweg wijk G. 158bist te Amersfoort in het open baar om contant geld Den gcheelen bestaande voornamelijk in: Mahoniehouten Linnenkast, 6 Mahoniehouten Stoelen met sit ting, Penantkastje, 3 Tafels, Spie gels, Chiffonnière, Rieten Stoelen, Leuningstoelen, Japansehe Siga- renstandaard, dito Kabinetje en Theeblad, Schilderijen, 3 Bedden met toebehooren, Ledikanten, Matrassen, Kleeden, Gordijnen, Kachel, Fornuis, Hanglampen, Kippenhok, 5 Kip-pén met Haan, Glas-, Blik-, Tin- en Aardewerk en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen op den dag van den verkoop van 912 uur. DE te Amersfoor Donderdag 2 des namiddag Koffiehuis va Weduwe KAL in het opcub In de ge No; genaamd «De Zwarten i^eg, ongeveer 1.69 Hectarei en 1 No aan dan Mole: groot 43.80 47 Aren en 3 van het laatsti is tot Bouwte groot' 14 Ai- bijzonder gese rein, aan de: de Kërkebuui In de gei 1 te zamen groc gelegen achti de Eèmbrug, schen Polder. Aanwijzer In de gemei Nos. respectivelijk Hectaren en aan de rivier Aanwijzer 1 De perceel geveild en v eerst afzonde zamen, dan afzonderlijk, en met 7 in 8, 9, 10 en eindelijk Nos. Betaaldag 28 December ding der peró 1900. Voorts zal na afloop daa: den Koffiehui! i waaronder zi «de B 1 a a k' Breeder bij inlichtingen voornoemden te Amersfoort October '1 12 ure, in ,1iel hötel in aet In d^* gemet Het van 01 meer zeer Jjunstigr Utrechtsehésti bestaande in I tende beneden keuken, keldei dienstbodenkai voorts pracht! of bergplaats eb 8 aren, 69 céi In eigen ge van den Heer Aanvaarding der kooppenni 1900, of zoc daaromtrent komen. Breeder bij Kasssiers, Comml Effecten, l landsch gele Beleeningen, 1 schaffen van- 5 en Buitenland Kantoor1

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 2