NISUWE Nieuws- en Advertentieblad voor ia Provincie Utrecht. T) ij FEUILLETON. WSJ?* No. 96. Zaterdag 1 December 1900. Negen-en-twintigste jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. ONZE PREMIE. BELANGRIJK BERICHT voor hen die zich op HET NIEUWE MODE BLAD abonneeren. ISCHRIJWSBILJET. HET NIEUWE MODEBLAD BINNENLAND. Nieuwe Dnizenfl-en-een-NacM-Yerhalen. DE ZELF-MOORD-CLUB. Amersfoortsche Courant y J 't.vv-v^ 7 ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden f 1.Franco per post door het geheele Rijk. Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken in tezenden uiterlijk Dinsdag en Yrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER, Amersfoort. ADVERTENTIËN: Van 16 regels 0.40; iedere regel meer 5 Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. De Uitgevers stellen zich voor, bij genoegzame deelname, op nader aan te kondigen tijdstip, onder de geabon- neerden op Het Nieuwe Modeblad eene belangrijke verloting te lioudeD, welke geheel gratis is voor de abonneé's, zoodat van hen geen enkele inzet wordt gevorderd. Wie abonné zal zijn op het tijdstip dier verloting, zal daaraan deelgerech- tigd zijn en door den ontvangst van een gratis lot daarvan het bewijs be komen. De Uitgevers stellen voor die verlo ting, welke in het bijzijn van getuigen zal worden gehouden en waarvan de uitslag in het blad zelve zal worden bekend gemaakt, beschikbaar de vol gende prijzen Twintig uitmuntende Naaimachines. VIJF FRAAIE DAMESRIJWIELEN. HONDERD ï'ijkGciilustreerdc Boek werken. Waar zulke kansen en geheel kos teloos worden verbonden aan een tijd schrift, dat reeds om den buitenge woon goedkoopen prijs en den met zorg samengestelden inhoud, aller be langstelling waardig is, verwachten de Uitgevers, dat de geaboiineerden onzer courant waarbij Het Nieuwe Modeblad als premie wordt verkrijg baar gesteld, deze aanbieding zullen waardeeren. Voor onze lezeressen zal Het Nieuwe Modeblad zijn een rijke bron van nut en genoegen. Een trouwe gids bij keuze of aanmaak van Costumes, Kin dermodes, Handwerken of andere Mode artikelen. Niemand verzuime te profiteeren van deze waarlijk kostbare premie, welke voor de lezers van onze Courant tegen de geringe vergoeding van 55 cent per drie maanden verkrijgbaar is. Men vuile ten spoedigste het inteekenbilj et in en zende het terug aan de Uitgevers. De Ondergeteekende verlangt bij zijne Courant geregelde toezending van tweemaal per maand verschijnende, legen den prijs van 55 ets. per drie maanden (franco per post 75'/j ets). WOONPLAATS: NAAM: Nu sedert enkele dagen de namen bekend zijn der personen, die beieid zijn bevonden het lidmaatschap te aan vaarden der Hoofd-Cominissie tot bet aanbieden van een Nationaal Geschenk aan Hare Majesteit de Koningin ter gelegenheid van Hoogstderzelver Hu welijk geven wij hierbij de tekst der circulaire, door de Hoofd-Commissie vastgesteld, waaronder de namen der leden van de Hoofd-Commissie zijn geplaatst, benevens een opgaaf van de namen der leden van de Provinciale Commissie »De pioclamatie, waarin Hare Ma jesteit de Koningin Hoogstderzelver Verloving met Zijne Hoogheid den Hertog van Mecklenburg-Schwerin.aan het Nederlandsche Volk bekendmaakte, werd alom in den lande met groote vreugde begroet. Weldra werd uit alle deelen des Rijks den wensch gehoord dat de natie in de gelegenheid mocht worden gesteld, aan Hare Majesteit bij het aanstaande Huwelijk te doen blijken hoezeer deze heugelijke ge beurtenis. haar met blijdschap vervult. hoe hoog wordt gewaardeeid de einst en de groote toewijding, maarmede de Koningin, gedurende den tijd dat Zij het bewind voert, de hoogst be langrijke maar zware taak, waartoe Zij is geroepen, heeft volbracht, hoe zeer Zij in die weinige jaren aller harten heeft gewonnen. De Hoofd-Commissie, aan wie tegen het ten einde spoeden van het Regent schap van Hare Majesteit de Koningin- Moeder, de leiding was opgedragen van het aanbieden van een Huldeblijk aan de aftredende Regentes, geheel instemmende met den algemeenen wensch, heeft gemeend, ook ter voor- komingvan versnippering van krachten, zich den 29 October 1.1. te Amsterdam, op nieuw te moeten eonstilueeren ten einde eene behoorlijke vervulling van dien wensch te bevorden. Zij roept daartoe de medewerking in van de Provinciale en Plaatselijke Commissiën, die haar in 1896 en 1897 zoo krachtig hebben gesteund en ver trouwt, dat van alle zijden, grootere en kleinere bijdragen zullen toevloeien, zoodat bet mogelijk woide aan Hare Majesteit de Koningin bij Hoogstder zelver Huwelijk een geschenk aan te bieden, geheel de Natie waardig. Mr. S. A. Vening Meinesz, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Burgemeester van Amsterdam, Voorzitter. L. E. Uytteuhooven, Directeur van 's Rijks Belas tingen in Zuid-Holland, te Rotterdam, Secretaris. I. J. L. Heldring, Lid der firma Heldring Pierson. Bankiers te 's-Gravenhage, Thésaurier. Mr. M. P. M. Van Dam, Lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant, te Breda. Jhr. Mr. P. M. F. Van Meeuwen, President van het Gerechtshof te 's Hertogenbosch. Jhr. P. J. J. S M. Van der Does de AVillebois, Burgemeester van 's-Hertogenbosch. II. C. Van der Hou ven Van Oordt, Lid van Ge deputeerde Staten van Gelderland, te Arnhem. E. C. Baron Sweerts de Landas Wybort-h, Oud- Lid van den Raad van Nederlandsch-Indie, Burge meester van Arnhem. C. W. Graaf Van Limburg Stirum, Kamerheer in buitengewonen dienst van H. M de Koningin, te Arnhem. F. M B Ridder Alewijn, Gep Luitenant-Generaal Adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, Berg-en-Dal bij Nijmegen. Mr. T. M. C. Asser, Lid van den Raad van State, te 's-Gravenhage. Mr. C. J. E. Graaf van Bijland t, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Lid van Gede puteerde Staten van Zuid-IIolIand, te 's-Gravenhage. Jhr. Mr. J F. Van Humalda van Eijsinga, Lid van den Raad van State, te "s-Gravenhage Mr. J. S Baron Van Harinxma Thoe Slooten, Burgemeester van 's-Gravenhage. F. B. 's Jacob, Burgemeester van Rotterdam. A. Kool, Luitenant-Generaal, Chef van den Gene- ralen Staf te 's-Gravenhage. Jhr. Mr. A. F. de Savomin Lohman, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Graven hage. Mr. L. P. M. H. Baron Michiels van Verduijnen. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage. W. H. Van Oordt H.W.AzLid van den Gemeen teraad, te Rotterdam. A. Plate. Voorzitter van de Kamer van Koop handel, te Rotterdam. Jhr. G. M. Verspijck, Gep. Luitenant-Generaal, Adj.-Generaal van II. M. de Koningin, Kanselier der Nederlandsche Orden, te 's-Gravenhage. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, Burge meester van Haarlem. A. M J. Hendnchs, Voorzitter van de Kamer van Koophandel, te Amsterdam. Mr. Th. Heemskerk, Oud-Lid van de Tweede Kamer der Staten-Gen te Amsterdam. Mr. E. N. Rahusen Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Deken der Orde van Advocaten, te Amsterdam. P. Zegers Veeckens, Schout bij Nacht, Directeur en Commandant in de Directie der Marine, te Amsterdam. Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot, Lid van de Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Middelburg. \V. A Graaf Van Lijnden, Kamerheer in buiteng. dienst van II. M. de Koningin, Lid van de Gede puteerde Staten van Zeeland, te Middelburg. Jhr. Mr. L. Schorer, Burgemeester van Middel burg. B. Reiger, Burgemeester van Utrecht. Jhr. Mr. T. A. J. Van Asch Van "Wijck Oud-Gou verneur van Suriname, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Amersfoort. Mr. F. D. Graaf Schimmelpenning, Lid van Gede puteerde Staten van Utrecht, te Baarn. Mr. W II. Baron de Watteville, Oud-Secretaris der gemeente Utrecht, te Utrecht. Jhr. Mr. A, Roèll, Burgemeester van Leeuwarden R. Bloembergen Ezn.. Bankier, te Leeuwarden. Mr. W. F. E Baron Van Aersscn Beijeren van Voshol, President der Arrondissements-Rechtbank te Zwolle. Mr. J A. Van Roijcn, Burgemeester van Zwolle. Jhr. Mr. W. C. A. Alberda van Ekenstein, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Kamer heer in buitengewonen dienst van II. M. de Ko ningin, te Groningen. Jhr. Mr. J. .E. A. Van Panhuys, Minister van Staat, te De Leek. Jhr. Mr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, Burgemeester van Groningen. Mr. G. W. Baron Van der Feltz, Griffier der Staten van Drenthe te Assen. M A. D. Jolles, Burgemeester van Assen. Jhr. Mr. L. A. S. J. De Milly van Heiden Reinestein, Lid van Gedeputeerde Staten van Drenthe te Zuid laren. P. C. H. Bauduin, Burgemeester van Maastricht. Jhr. A. H. J. II. Michiels van Kessenich, Lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Nuth (Lim burg). Provinciale Commissie voor Utrecht. B. Reiger, Burgemeester van Utrecht, Voorzitter. Mr. W. H. Baron De Watteville, Oud-Secretaris der gemeente Utrecht, te Utrecht, Ie Secretaris. Jhr. Mr. J. F. Hooft Graaland, Secretaris van Curatoren der Rijks Universiteit te Utrecht, 2e Secretaris Jhr. J. C. Strick van Linschoten, Burgemeester der gemeente Maarssen en Maarsseveen, te Maars- sen. Penningmeester. Jhr. Mr. T. A. J. Van Asch van Wijck. Lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal cn Burgemeester van Amersfoort. E. J. I. C. Van Baerle, Lid van Gedeputeerde Staten, te Utrecht. Jhr. Mr. IC. A. Godin de Beaufort, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Dijkgraaf van den Lekdijk Benedendams, te Maarsbergen. Jhr. Mr. R. De Beaufort, Kantonrechter van Wijk bij-Duurstede, te Doorn. Mr. G. H. Van Bolhuis, President van het Hoog- Militair Gerechtshof en Lid der Provinciale Staten te Utrecht. Jhr. H. P. C. Bosch van Drakestein. Dijkgraaf van den Lekdijk Bovendams en Lid der Provinciale Staten, te Bunnik. Mr. J. P. Sprenger van Eijk, Directeur-Generaal der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, te Utrecht. Jhr. Mr. Dr. J. C. N. Van Eijs van Lienden, Minister-Resident in disponibiliteit, Utrecht. Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe, Burge meester van Soest. G. C. D. Baron Van Hardenbroek van Lokhorst, te lutphaas. Mr. F. A. R. A. Baron Van Ittersum, President van de Arrondissements-Rechtbank, Utrecht. J. N. Roelants, Generaal-Majoor, Commandant van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie, Bevelhebber in de Tweede-Militaire Afdeeüng, te Utrecht. Mr. F. D. Graaf Schimmelpennink, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van Gede puteerde Staten van Utrecht, te Baarn. Uit de Haagsclie Kroniek der »N. Gron. Ct." Over de Transvaalsche aangelegen heden moet onze jonge Koningin zich in de laatste dagen met meer dan een invloedrijk persoon hebben onder houden en onder alle reserve is mij zelfs medegedeeld, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat, zoodra presi dent Kruger hier te lande zal zijn aangekomen, voor ons land wel niet de rol van bemiddelaar, rnaar toch die van utussclienpersoon" om 't nu maar eens oneigenlijk zoo le noemen, zou zijn weggelegd. De vredes-voor- stellen, door president Kruger vermoe delijk le doen, zouden nl. door onze Koningin aan Engelands gracious Qu een worden voorgelegd, ten einde er meer aandacht en welwillende over weging voor te verzekeren. DOOK ROBERT LOUIS STEVENSON. Het avoutuur van de Hansom-Cab. 26) Eerst hadden de gasten, die bij slot van reke ning geen werkelijke gasten waren, hun congé gekregenen nu gingen zoowaar de bedienden, die geen werkelijke bedienden konden zijn ook nog heen. «Was alles bedotterij vroeg hij zichzelven af. Een parvenu-achtig zaakje dat vóór den morgen weder verdwenen moest zijn? Eene gunstige gelegenheid afwachtend, holde Brackenburg de trappen op, naar de boven verdieping. Het was er juist zooals hij ver wacht had. Hij ging van kamer tot kamer en zaa geen enkel meubel zelfs geen schilderij aan de muur. Hoewel het huis goed in de verf zat en behangen was, was het niet slechts nü niet bewoond, doch bleek duidelijk nooit bewoond geweest te zijn. De jonge officier riep zich met verbazing voor den geest hoe gezellig en gastvrij het er uit zag toen hij kwam. Het moest een kolossale som gekost hebben, de bedriegerij op zulk een grooten schaal te hebben kunnen vol houden dien avond en nacht. Wie was dan toch die mijnheer Morris? Wat was zijn doel aldus den gastheer te spelen voor één enkelen nacht in het afgelegen westelijk quartier van Londen? En waarom verzamelde hij zijne gasten op zulk een vreemdsoortige wijze, van de straat? Brackenburg herinnerde zich plotseling dat hij reeds te lang afwezig was geweest, en haastte zich, zich weder bij het gezelschap te voegen. Verscheidene gasten waren gedurende zijne afwezigheid vertrokken, en den luitenant en zijn' gastheer meetellend, waren er niet meer dan vijf personen in het salon kort tevoren nog zoo vol. De heer Morris begroette hem met een' glimlach toen hij het vertrek weder binnen trad, en stond dadelijk op. «De tijd is nu gekomen, mijne heeren, om u mede te deelen met welk doel ik u van uwe amusementen aflokte. Ik hoop dat ge dezen avond niet al te vervelend gevonden hebt; doch mijn plan was, ik moet het bekennen, niet om u te amuseeren, maar om mij zei ven uit eene groote moeilijkheid. «Gij zijt allen heeren,» ging hij voort, uw voorkomen wijst dit voldoende uit en ik vraag geen betere waarborg. Daarom maak ik er geen geheim van en verzoek u mij eene gevaarlijke kiesche dienst te willen bewijzen; gevaarlijk om dat uw leven gevaar kan loopen en kiesch omdat ik u absolute geheimhouding verzoek, omtrent alles wat ge zien en hooren moogt. Komend van een u volkomen vreemde, is het verzoek belachelijk veeleischend, en ik zie dat zeer goed in, en ik wil er dadelijk dit bijvoegen, als er iemand onder u is die terugdeinst voor zulk een gevaarlijk vertrouwen en zulk een staaltje van Don-Quichot-achtige toewijding voor iemand dien hij niet kent hier is mij n hand, en ik wensch hem goeden-nacht, van ganseher harte. Een zeer lange, donkere man, met hooge schouders, antwoordde dadelijk op deze woorden. «Ik prijs uwe openhartigheid, mijnheer," zeide hij, «en ik voor mij zal zoo vrij zijn heen te gaan. Ik wil geene aanmerkingen maken, doch ik kan niet ontkennen dat gij achterdocht hij mij opgewekt hebt. Zooals ik reeds zeide, zal ik zoo vrij zijn mij te verwij deren en misschien znlt gij denken dat ik het recht niet heb woorden aan mijn voorbeeld toe te voegen." «Integendeel» antwoordde de heer Morris; «ik ben u zeer verplicht voor wat ge zooeven gezegd hebt. Het is onmogelijk de ernst van mijn voorstel te overdrijven.» «Welnu, heeren, wat zegt gij ervan?» zeide de lange man, zich tot de anderen wendend. Wij hebben dezen avond in vroolijkheid door gebracht zullen wij tezamen rustig huiswaarts keeren? Gij zult mij in den morgen voor mijn voorstel danken; als gij de zon weder opzien ziet gaan, en gij onschuldig zijt aan eenige booze daad of toeleg. De spreker sprak deze laatste woorden uit in eene intonatie die klem bijzette; en zijn gelaat droeg een eigenaardige uitdrukking vol van ernst en beteekenis. Nog iemand van het gezelschap stond haastig op blijkbaar beang stigd, en maakte zich gereed te vertrekken. Slechts twee bleven er, Brackenburg en een oude roodneuzige majoor der Cavalerie; doch deze twee behielden hun nonchalant air, en behalve een blik van verstandhouding, welke zij snel wisselden, schenen zij zich geheel bui ten de discussie te houden. De heer Morris geleidde de deserteurs tot de deur, die hij achter hen sloottoen keerde hij zich om, een gelaat toonend, waarop ver lichting en bezieling te lezen waren, en sprak de beide officieren aldus aan Wordt vervolgd./

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 1