GEMENGD NIEUWS. COGMïC FINS BOIS 5f TiMMSEN, Met den vreemde zullen wij in be stendige voeling blijven om voordeel te kunnen tiekken uit de ervaring daar opgedaan bij de aangeprezen redmiddelen den middenstand aan bevolen. Onze middelen zijn zeer gering, maar tevens zeer groot. Daar wij niet het orgaan zijn van een politieke of ekonomische groep, zijn wij, niet ge steund door geldmiddelen of grooten invloed van gezaghebbende mannen. Maar daar onze werking haren oor sprong vindt in de liefde, die wij den middenstand den onzen toedragen, liefde en genegenheid, die niet geleid is door winstbejag of broodwinning, maar alleen gedreven wordt door genegenheid voor den stand waaruit we gesproten zijn; den stand waarin we gestreden en geleefd hebben. De moeilijkheden en de vernedering van de dagelijksche verdrukking den burgerstand aangedaan, zijn beter dan welke droombeeldige vergelding een spoorslag tot hel ijveren ten voordeele der burgerij en eene opwekkende kracht in het afmattende van den harden strijd om het bestaan die onze stand doorworstelt en dien zijn voor mannen te strijden hebben. Op de medewerking van alle burgers lekenen wijde strijd die wij aangaan, is hun strijdde kamp dien wij wagen, is hun kamp. 't Is onze toekomst, uw leven, dat uwer kindereu, dat wij in de waagschaal leggen. Helpt gij ons, de toekomst kan ons toebehooren; daarom ook roepen wij alle burgers op om ons blad te steunen en te verspreiden, te doen lezen, omdat zij later, als wij de oierwinning triom- phantelijk zullen uitbazuinen, zij hel genoegen zullen smaken medegeholpen te hebben tot de heropbeuring van hun middenstand. Karel van der Cruyssen. De Heer H. W. J. Baron Van Tuyll van Serooskei ken, rentmeester van het Kroondomein voor het Rent ambt Arnhem en Wageningenheeft met 1 Februari a.s. als zoodanig be dankt. In zijne plaats is benoemd zijn zoon Mr. C. J. Baron Van Tuyll van Serooskerken. PLAi'l NEI.1JKE KEK1CHTEN. In de Remonstrantsche Kerk woidt Zondagochtend te half tien eene godsdienstoefening gehouden voor jongeheden van 9 tot 14 jaar; te elf uur gewone dienst. In de Luthersche Kerk treedt als voorganger op prof. Dr. Joh. W. Pont, hoogleeraar aan het Evang. Lulli. Seminarium te Amsterdam. In verband met de ongevallen wet hebben zich de heeren P. B. van Leggelo, H. H. E Morren, J. C. Rolandus Hagedoorn en dr. II. W. Schreuder, geneesheeren alhier bereid verklaard tot het verleenen van ge nees- en heelkundige hulp aan de volgens die wet verzekeiden in deze gemeente woonachtig; Dr. F. A. F. Groneman tevens voor die te Hoog land, Leusden en Hoevelaken. De heer W. A. van den Bovenkamp verklaarde zich bereid genees heel- en verbandai tikelen aan dergelijke verzekerden te leveren. Tot bestuurslid van het R. K leesgezelschap »Tot nut, vermaak en oefening" is in de plaats van den heer G. A. Kamp, die na 18 jaren achter een de functie van penningmeester te hebben vervuld als zoodanig bedankte, benoemd de heer Th. J II. Biancln. De gemeenteraad zal in eene zitting op Woensdag, den 4 Februaii 1903, des namiddags ten l'/i ure, de navolgende punten behandelen: 1. Voorstel tot onttrekking van ter reinen aan den openbaren dienst en verpachting tijdens de jaarmarkt 1903. 2. Request van de wed. Coenen betreffende cokeslevering met adviezen. 3. Missive van de Commissie van Toezicht op het L. O. betreffende het secretariaat dier commissie, met ad vies. 4 Voorstel tot wijziging der pen sioenverordening in verband met de in werking treding der Ongevallenwet. 5. Ontwerp-verslag omtrent de wijze waarop gelden uit de gemeente kas voor voeding en kleeding van schoolkinderen zijn besteed. 6. Voorstel tot aanleg van een riool in den Arnhemschenweg. 7. Verzoek van J. D. Lammerts van Bueren om tot makelaar te worden benoemd met adviezen strekkende tot inwilliging. 8. Vaststelling van hel 3e supple toir kohier der Inkomstenbelasting dienst 1902. Door H. M. de Koningin is met ingang van 1 Februari a.s. benoemd tot rentmeester van het kroondomein rentambt «Amersfoort", de heer H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye. thans rentmeester van het rent ambt Goes. De Amersfoortsche Bestuurders- bond viert hedenavond zijn tweede jaarfeest in «de Arend". Als feest redenaar treedt op de heer L. Th. Hermans. De heer D. P. Hamers is ter gelegenheid van zijn vijf-en-twintig jarig jubileum als voorzitter van de plaatselykeVincentius-vereenigingdoor Z. H. den Paus benoemd tot ridder in de orde van den H. Gregorius. Omreden de directie der H. IJ. S. M. eenige beambten ontsloeg, die weigerden het hun opgediagen werk te verrichten heeft het geheele personeel seinwachters, rangeerders, machinis ten en stokers gestaakt, welk voor beeld door de beambten der Staats spoor is gevolgd. Het goederenvervoer staat geheel stil. Gisteren liepen van en naar Amsterdam nog enkele passa- gierstreinen, doch er wordt verwacht dat ook het personenvervoer heden zal ophouden. De Sergeant F. J. Muller van het 5e Regiment infanterie is over geplaatst bij het vaste kader van het Algemeen Depot van Discipline. Bij het 5e Regiment infanterie zijn bevorderd tot Sergeant-effectief de Sergeanten titulair C Pool en J. van Eykelenburg, en tot milicien-ser geant de milicien-korporaal G. van der Lende. De Sergeant H. J. Schofaerts van het 7e Regiment infanterie, leer ling van het 2e Studiejaar van den Cuisus, is op zijn verzoek gedetacheerd bij den Cursus van het 5e Regiment infanterie alhier. De Kapitein J. C. H. A. Quack van den Staf der infanterie, die met ingang van 1 Februari a s. eervol is ontheven uit zijne betrekking alsleeraar bij den Hoofdcursus, en in verband daarmede is overgeplaatst bij liet 5e Regiment infanterie, wordt belast met het bevel over de le Compagnie 2e bataljon alhier in garnizoen. Aan den Kapitein L. F. C. J. Rieber van het 5e Regiment infanterie is bij Koninklijk Besluit op zijne aan vrage, met ingang van 1 Februari a.s ter zake van langduiigen dienst een voortdurend pensioen toegekend ten bedrage van f1517.'sjaars. 371e STA Al SLOTERIJ. Yijfde klasse. Derde week. Trekking van 28 en 29 Jan. 1903. (1950 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijs van f 1000 op No. 17758. Prijs van f 100 op No. 7128. Prijzen van f70. 176 1473 1880 6067 6083 934811192 11207 15974 15986 1777017771 17851 17858 17864 17870 17872 en 19481. Te zamen 20 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 156 158 190 193 195 6056 6062 6087 7107 7115 7124 9349 9386 9387 9847 11189 11198 11205 11216 11219 11221 11236 11242 11244 13507 1351313515 13520 1352415999 17763 17850 19465 19478 en 19496. Volgende trekkingen geschieden 2—6 Febr. 1903. Behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger, en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgende prijzen2 van 1500, 12 van f 1000, 13 van f 400, 25 van f200, 56 van f100 en 1043 van f 70. Zou'ii Joris goetlbloed! Te Zaamslag leefde eenigen lijd een jonggehuwd paartje in onmin. Dezer dagen stierf hun eenig kindje, walde band nog losser maakte. Toen de vader van het kerkhof wederkeerde, ontzegde hem zijne vrouw en zijn schoonmoeder de echtelijke woning en weid hem tevens zijn deel uitbetaald van de vaderlijke erfenis zijner vrouw. Inder haast kon hij een woning huren om zijn meubelen over te brengen. Dat een en ander heel wat volk op de been bracht laat zich gemakkelijk begrijpen. Onder gezang, gekrijt en geschreeuw tegen moeder en dochter had de verhuizing plaats. Zigeuners. Op de Paaschweide te Arnhem liggen gedurende eenige dagen ge- bivouakeerd eenige zigeuners, be staande uit 3 mannen, 2 vrouwen en 6 kinderen, waarvan de laatste niets anders over hun naakte lichaampjes hebben dan een wollen kleedje en daarbij loopen op bloote voetjes. De mannen, die zich bezig houden met het ronselen van paarden, waren in liet bezit van f700 aan bankpapier. Gistermiddag zagen wij, zegt de N. A Cl., de familie juist aan tafel, dat wil zeggen, het elftal zat gehurkt om een pot en deed zich tegoed aan zuurkool met gort vermengd, zonder zich van voiken te bedienen: hierna rookten de mannen hun pijpen, een kleine dreumes van 5 of 6 jaar deed zonder- blikken of blozen eveneens hieraan lustig mee. Van zekere S. van de Beekstraat hadden zij een paard gekocht voor f70, dat zij in de nabijheid van hun tent 's avonds hadden vastgebonden, 's morgens was het paard verdwenen, alleen den halster achterlatende: I leze geschiedenis verhalen zij in gebrokpn Duilsch aan ieder die zich waagt in de nabijheid dei tent, om het medelijden op te wekken. Naar wij vernemen zijn zij heden door de politie uit Eist verwijderd geworden. Nationale vermogens. Bij het hel begin dezer eeuw weid het gezamenlijk vermogen van de 70 millioen inwoners derVereenigdeStaten van Noord-Amerika gescirad op 92 milliard dollars of f230 000,0.0,000 (gemidddeld f3000;. Het zou in 1850 op 23 miljoen personen slechts 7 milliard dollars hebben bedragen en was dus in 1900 vertienvoudigd. In de beide eerste jaren der 20ste eeuw i-. het weder heel wat gestegen Rockefeller alleen heeft in 1902 zijn fortuintje van 100 millioen dollar:; zien verdubbelen, en Morgan Pierpont heeft maar 40 miljoen verdiend. Naar verhouding zijn de meeste Staten van Europa nog rijker. Engelland met 38 millioen inwoncis wordt op 12 milliard pond sterling geschat ol f3800 per hoofd; Frankrijk met 37 millioenen zielen op 250 milliard franks of (3250 gemiddeld; Duitschland met 45 millioen inwoners op 220 milliard mark of ongeveer f3000 per hoofd. Het gebouw voor ontslagen ge vangenen op de Landkolonie van het Leger des lleils te Barneveld, waar van den 29en October j.l. de eerste steen gelegd is, is thans reeds bijna voltooid Voor het aangewezen doel zeer piactisch ingelicht, vindt men beneden een ruimen eetzaal voor dertig personen, terwijl verder nog een keuken en een flinke was- en bad kamer worden aangetroffen. Langs een gemakkelijke trap bei eik t men de tweede verdieping, waar de slaapzaal eveneens voor dertig personen ruimte biedt. Achter deze zaal bevindt zich nog een kantoor voor den met het dagelijkse!) toezicht belasten beambte. Brand in Ierland. Een lievige brand beeft in Armagh, een lersche stad, tien groote handels- inrichtingen verwoest, zoodat voor 80,000 schade is aangericht. De gevolgen van den brand zullen zich /eer steik op den handel der stad doen gevoelen, maar men is nog dankbaar, dat de onmiddellijke ge volgen niet ernstiger zijn geweest; in een der winkels was nl. een aanzien lijke partij dynamiet geborgen, die men gelukkig bijtijds kon redden, terwijl de krachtige pogingen om de sterk bedreigde kathedraal te redden, ook met succes bekroond mochten worden. Een arm soldaat, in garnizoen te Przemysl in Galicië, vond dezer dagen voor de deur zijner kazerne een postzak, die tijdens het vervoer uit den wagen was gevallen. De zak bevatte 200.000 kronen aan waarde, en daar de Oostenrijksche wet den vinder 10 pCt. loon toekent, werd het bestuur der keizerlijke koninklijke posterijen veroordeeld den geluksvogel 20,000 kronen uit te betalen. Consulaire dienst in Zuid-Afrika. Wij vernemen, dat zal worden be last met een reis naar de voormalige Zuidafrikaansche Republieken teneinde over de toekomstige regeling van onzen consulairen dienst in Zuid-Afrika rap port uit te brengen, de heer mr. A. van de Sande Bakhuyzen. leerling consul, laatstelijk tijdelijk gedetacheerd bij het consulaat-generaal te New-York, thans werkzaam bij de consulaire af- deeling van het ministerie van buiten- landscbe zaken. De heer mr. A van de Sande Bak huyzen, die in opdracht der Regeering de Oranje-Rivier- en Transvaal kolo niën zal bezoeken, zal vóór zijn vertrek voor belanghebbenden te spreken zijn aan het Departement van Buitenland- sche Zaken op Dinsdag en Woensdag 3 en 4 Februari, van des voormiddags 10 tot 1 uur en van 2 tot 4 uur des namiddags (St.-Ct Kaïuiet of chloorkalium op suiker bieten In welken vorm moet de Kali aan de suikerbieten gegeven worden? Als Kali- zouten komen twee vormen voor de be mesting in aanmerking; de ongezuiverde en de gezuiverde en als de beide typen dezer twee groepen noemen wij het kainiet en het chloorkalium. Onder welke om standigheden moeten wij heteerste, wan neer het tweede gebruiken? Om aan den grond door beide meststoffen dezelfde hoeveelheid Kali te geven, moet men 400 K.G. Kainiet ongeveer 100 K.G. chloor kalium gebruiken, van het eerste dus 4 X zooveel als van het tweede. Op de betere gronden, op klei b.v. kan het ge beuren, dat groote hoeveelheden zout de structuur van den bodem niet verbeteren. In geval deze gronden dus behoefte hebben aan Kali geve men daar dus chloorkalium of zwavelzure kali. Er zijn dan ook reeds een groot aantal landbouwers, die krachtens hun ervaringen, op hun kleigronden chloorkalium gebruiken. Daar, waar het vervoer en de kosten daarvan een belang rijken invloed uitoefenen op den prijs der bemesting, gebruike men chloorkalium. Het is toch duidelijk, dat men voor een gelijke hoeveelheid Kali slechts der vrachtprijzen heeft te betalen. Verder is het raadzaam op veengronden Kali van 50 voor de teelt van suikerbieten te gebruiken, daar door een groote hoeveel heid zout, de hoedanigheid der biet niet verbetert en Kali toch een gebiedende eisch is op veengronden. Ten slotte zij nog vermeld, dat grovere bietensoorten veeleer tot vermindering in hoedanigheid genegen is dan fijnere soor ten. Ten gevolge van Kalibemesting steeg volgens genomen proeven te Lauchstadt de opbrengst bij een fijne bietensoort met 3300 K.G. en bij een grovere met 4300 K.G. per H.A. Doch bij de fijne soort steeg het suikergehalte daarenboven, ter wijl het bij de andere 1,4 daalde- Dien tengevolge werd door de Kali bij de fijne bietensoort 550 K.G. suiker per H. A. meer geoogst, terwijl bij de andere soort de totale hoeveelheid suiker ongeveer onveranderd bleef. Indien men dus grovere bietensoorten gebruikt, neme men ge zuiverde Kalizouten. Overal, waar een achteruitgang van de bodemstructuur niet te vreezen is, dus op onze lichte grondsoorten, blij vemen Kainiet gebruiken, ook als men fijne bietensoorten verbouwt en zeker als het Kaïniet naar evenredig heid goedkooper is dan de gezuiverde Kalizouten. KI K C It 1,11 li E .VI AXI»E.\. Amersfoort. van 22 lot en met 2S Januari 190.3. Geboren: Frans Willem, z. van P. J. Landman en H. de Haan. Christina Margaretha Johanna, d. van M. C- Smit en M. J. C. Arentzen. Petrus Johannes, z. van D. Peters en G. Peters. Maria Johanna, d. van L- Boersma en J- van Nieuwenhuizen. Antonius, z. van R. Fontein en M. van Bogerijen. Johan, z. van G- Jonkman en W. van der Mast. Cornelia, d. van J. Broekhu(jsen en E. van den Berg. Hesselina, d. van G. de Vries en J. Buis. Nicolaas Johannes, z. van Velsen en G- van Weerhorst, Johannes Everardus Hendricus, z. van H. J. Huurdeman en C. van Noordenburg. Johanna, d. van J. van den Berg en T. Wellerd. Catrina, d. van B. van den Berg en N- Faber. Anna Bernardina, d. van A. Schimmel en S. E. Meijer. Wijtze Gerrit, z. van G. Gerritsen en F. Bleeker. Johannes, z. van H. J. A. Bnschenhenke en C. L. Vinju. Nico laas, z. van H. Voortman en II. J. van der Voorden. Fredericus Jacobus, z. van F. J. Arnout en G. van Setten. Antoon, z. van H. Meijer. Cornelis Jacobus, z. van N. van der Veer en H. de Bruin. Manuel, z. van L. Hilversum- en B. Nabarro. Johanna Gerarda, d. van P. de Waal en G. de Vries. Rei- nier, z. van R. Kok en R, K. Wijnia. Gijsbertus, z. van H. Pannekoek en J. M. van Karsbergen. Ondertrouwd: C- Eikelboom en W. de Wit. Getrouwd: H. A. van Dijk en J. van Ooik. H. van der Doorn en T. M. de Groot. H. L. Mayer en M. te Beek. Overleden: Theodoras Johannes Ok- huyzen, 60 j., ongeh. Adrianus Mast wijk, 49 j., echtg. van S- Dekker. Jo hannes Hermanus Renes, 2j- Florentina Sophia Lith, 79 j., echtg- van II. van Slooten. Elbert Hendrik Hemminga, 18 d- Johan Maurits Veer, 2 nr. Aaltje Leeninga, 8 j- Agenieta Christiana van Ee, 1 m. Christiaan Abraham Laseur, 11 d- - Dirkje de Kruijk, 80 j., wed- van J- de Valk. Willem van Apeldoorn, 46 j., ongeh. Hoogland. Geboren; Maria Antoinetta dochter van L. Keizer en Adriana Joh.a Boelen. Jannetje dochter van C. van Westerlaak en A. Hoefsloot. Willemijntje dochter van P- van Eyden en A. van Valkengoed. Lcusden. Geboren: 23 Jan. Hendrik zoor. van Aart van der Pol en Alijda Edens. 24 Jan. Lambertus, zoon van Tymen Tymen- sen en Hendrika van den Tweel. Overleden23 Jan. Hendrikus Hannissen oud 53 j. ongeh. 25 Jan. Willemijntje van Koten, wed. van Hendrikus Hazeleger oud 76 j. Stoutenburg. Geboren86 Jan. Theodoras, zoon van Joannes Blorn en Hendrika Uppelschoten. 17 Jan. Richardus, zoon van Breunis Voskuilen en Wilhelmina Blank. Overleden23 Jan. Hendrikus van den Hengel, oud 29 j. ongeh. Woudenberg. Geboren: 27 Jan. Geertruida, d. van Gerard van Bruggen en Jannetje Dolron. Overleden22 Jan. Kors Velthuizen, laatst wed. van Johanna Wilbrink, vroeger van Adriana van de WeteriDg, 86 j. KEl I.AMES. Een raad aau duizand vrouwen. Het is dikwijls nuttig alle? te' zeggen wat men op het hart heeft, «ndien-, wij jegens elkanderw.it openbartiger.waren allgewoonlijk dan zouden duizenddn- onaangenaamheden vermeden kunnen worfen. Mejuffrouw J. vau jflen Berg,JKarnemelk- slool 524 te Gouda openhartig geweest. Zij schreef ons, la af uw verslaggever maar tot mij komen wanjjrk beschouw het als een plicht U mijn hoogste dankbaarheid te doen kennen want gij hebt mij van ufijn martelingen verlost en dank aan li kan ik gelijk voorheen mijn gewone bezigheden verrichten. Bij hel bezoek.'dat onzcn.VersIaggever H.Ed. bracht werd hein het volgende medegedeeld: Sedert anderhalf |aar ben. ik lijdende geweest aan een soort van bloedveqg'iltiging, er ontstond een klein wondje aan den top van mijn wijs vinger van de hnkerhapd, van lieverlede zette bel kwaad zich voorts-mijn arm zwol tot aan den schouder/toe op^.'en werd gebeel onbruik baar, daar bleef het" echter niet bij, want het gaan werd mij onmogelijk. Om mij van de eene pbatsï'iu guijn huis naar de andere te begeven, maest Jk mij van een stok bedienen en aan débmuur vasthouden. Ik had totaal geen kraclil meer in mijn beenen. In mijn wanhopige toestand was ik teneinde raad, en had ik niet het geluk gehad zoo vele wonderbard genezingen in de couranten ver meld te zien door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams dan had ik U zeker niet meer kunwen ontvangen en had de dood een einde aan mijn lijden gemaakt. Gode zij dank dat ik def-ingeving heb gehad tot het gebruik dier Pillen overtegaan, want na verloop van korten Ijjd, en ik moet U zeggen ik heb ze geregeld ingenomen, werd mijn arm al dunner en dunner, ik kon mij gemakkelijker bewegen, en, zooafs U thans ziet kan ik mij zonder stok bewège11» en blijft er alleen een klein lidteekeri. aan mijn wijsvinger over van de oorspronkelijke wond. Builen en behalve de beslommeringen van het huishouden is de vrouw blootgesteld' aan tal van ziekten en ongevallen, haar/ geslacht eigen, en die het geheele mensohdom aantast o. a. zwakte in de lendenen, bleeke gelaatskleur, scheele hoofd pijn, gebrek aan eetlust en slaap, die allen voortkomen uit een zekere wanorde in het lichaamsgestel en 'die voorat bijna alle vrouwen aantasten, en die hoofdzakelijk voortspruiten uit den slechten toestand van het bloed. Het geneesmiddel dat juffrouw van den Berg genezen heètt, is het niet het krachtigste wapen legen dfen geduchten vijand, n.l. de bloedarmoede, die zoo vele huisgezinnen doet treuren en zoo veel werk bezorgd aan de doodgravers. A Laat de genezing van juffrouw van den Berg tot voorbeeld van vele vrouwen strekken, zulks is onzen vurigsten wensch. Wij kunnen- er echter niet genoeg op aan dringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. .Williams te bekomen, want gelijk alle goede prdffiklen worden ook de Pink pillen reeds op eenu&grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dal zij» uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bogillen ze in geene deele. KoojjL ze slechts bij de i&pothoudeisdie onder deatteawn zijn aangegeven of zoo gij maar ecnigen^wijfel mocht hebben, Iaat ze rechtstreekSjV&n den Hoofddepothouder'Apmen, den HcgwSiiabilié. Prijs f 1.75 de doos, f 0. -loozcn. Ver krijgbaar hij Snabiliè,"5t?ïger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Amersfoort en omstreken bij A. VAN DE WEG, drogist, en A. DE VRIES, Kerkstraat 90, Hilversum. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 30 Jan. 1903. fai we f 0.Rogge f 0 Boekweit f 00 Appelen 13a f G. Peren f4 a f7. Nieuwe lardapp. f U. a f 0. Zandaardapp. M.90af22Ü Hoendereieren f 4 50 a f 6.per tOOst. Eenden f0a to.boter ff.30 a I 1.40 per kilo. Mar garine f0a ft).Zoetern. kaas f Kippen f080 a 11,20 Kuikens f0.a f0.— Piep kuikens f0.a f O.Ganzen fO.f0.Eenden 10 80 a t f 20 p. st. Jonge f0.00 afOOO. Hazen l t 80 a f 1.20 Wilde konijnen f 0.50 a f 0 60. lamme fl.a ff.70 Duiven f060 af0 80 paar. Magere 'arkens f 16 a f20. Varkens voor export f 0.a f Zeugen f 40.t 60.Biggen f7a f 40.Schrammen f 00.a f 00Vette koeien 000 af 000.Guste koeien f 00. a f000.Kalf koeien f000, a f000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstiercn f 000.— a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe- hect. Rogge; heet. Boekweit: 40 tiect. Appelen fO liect. Peren; tiect. Kleiaardappe- len; 60 heet. Zandaardappelen 15000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendene eren1300 kilo Hooibo- ter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 10 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 300 biggen en zeugen. Société Knonyme. f 1.4=0 de Liter verzegelde bemande floseh fPrrlrrftwN 'Vn 5 Liter, voorzien van»hot attest van Dr 1'. F. van LLylEL HOR KOOS. Proeffiesch a f 1-3P- Uitsluitend verkrijgbaar/Dij: AMERSFOORT,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2