"iÏÏJÏTi^L vmT Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Rcomas. De eigenaar de heer De Borts, zal in September beproeven met een vliegmachine over de Zuiderzee te vlie gen. We zijn benieuwd oft'hem lukken zal. Voor de securiteit zal zijn jacht hem zeker wol vergezellen op zijn vliegtocht. Griekenland en Kreta. De Atheensche correspondent der Petit Bleu zegt, dat het vertrek van prins George van Griekenland naar de voornaamste Europeesche hoven, waar hij propaganda zal maken voor een veieeniging van Kreta met Grie kenland, blijlt vastgesteld op28dezoi. Hij heeft zich daarover als volgt uit gelaten Zijn reis heeft alleen ten doel den mogendheden den waren in Kreta heeisr henden geest te doen kennen, die annexatie eischt. Wordt daaraan niet voldaan, dan is tegen December een opstand te verwachten, die reeds nu wordt voorbereid. Daarvoor ge vormde »comité's" beschikken over 15000 man. Volgens de Temps dreigt in Italië opnieuw een algemecne werkstaking onder het spoorwegpersoneel Na de staking van 1902 stelde de Regeerin 20 millioen beschikbaar ter verbetering van den economischen toestand dei spoorwegbeambten, en thans vragen zij tot dit doel nog 30 millioen rneei De afgevaai digden, die dezen eisch aan de Regeering overbrengen, hebben in opdracht, niet te onderhandelen. De staking te Marseille. Aan de groote werkstaking te Marseille wordt op het oogenblik deelgenomen door 6000 dokwerkers, 2500 matroozen, 1500 aibeiders der meelfabrieken, 750 karrevoerders, 600 kolen wei kers en 400 pakjesdragers, dus ongeveer 11,750 arbeiders. De passagiers voor Algiers en Tunis hebben zich Woensdag naar de bureaux der marine begeven, waar men hun meedeelde dat de Shamrock en de Nivs elk oogenblik verwacht werden en dan ter hunner beschikking zouden zijn. Zeer strenge maatregelen zijn ge nomen om de oide te bewaren; tot nogtoe hadden echter geen incidenten plaats. De olie-industrie dreigt ernstig be nadeelt te zullen worden, evenals de zeepindustrie. Even ongunstig is de toestand voor de meelfabrieken, daar geen koren ontscheept wordt en de fabrieken haat' meel niet verzonden kunnen krijgen. Verschillende groote fabrikanten hebben reeds besloten hun arbeiders gedaan te geven en de werkplaatsen van Maandag af te sluiten. De vijanden van de Regeering maken van do gelegenheid gebruik om haar ile crisis te verwijten vooral Pellelan kiijgt te hoorei), dat hij door zijn tadicalisme de aibeiders aanmoedigt. Onzin natuurlijk; de Regeering kan moeilijk met geweld een eind maken aan een groote werkstaking, vooral niet in een land als Frankrijk waar het «recht van staken" officieel is gewaarborgd. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort, op Dinsdag den 30 Augustus 1904, 's namiddags ten 1'/, ure Punten van behandeling: 1. Rekening der gemeente over 1903, met ontwerp-besluit tot voor- loopige vaststelling en rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur, Burger weeshuis. Schutterij en Kamer van Koophandel, met rapport der com missie tot het nazien daarvan. 2. Voorstel rnet ontwerp-besluit tot het beschikken over een deel van het batig saldo der gemeenterekening over 1903 en lot wijziging der ge meente-begrooting voor 1904 3. Voorstel in zake de verdeeling van het kiesdistrict Amersfoort in stemdistricten. 4 Voorstel met ontwerp-besluit tot regeling der jaarwedden van per soneel der Burgetavondschool. 5 Voorstel tot reorganisatie der vee- en vleeschkeuring met afdeelings- verslagen, antwoord en nota van wijzi gingen. 6. Voorstel met ontwerp verorde ningen betreffende lediging van pii- vaalputten en helling en invordening van rechten wegens diensten van de gemeentereiniging. 7. Voorstel tot benoeming van een tijdelijk buitengewoon leeraar in ge schiedenis aan het gymnasium (aan bevolen J. J. Vermeulen). 8. Voorstel lot benoeming van een tijdelijk buitengewoon leeraar in natuurlijke historie aan het gymna sium (aanbevolen dr. 11. F. Nierstrasz) 9. Voorstel tot benoeming van een vast leeraar in nat. historie aan de Hoogere Burgerschool (aanbevolen dr. Th. Weevers). 10. Voorstel tot benoeming van een leeraar in de natuurkunde aan de inrichtingen voor hooger- en middel baar onderwijs. 41. Samenstelling van hel stem bureau voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad in het 3e kiesdistrict (vacature Croockuwit). 12. Voorstel tot vaststelling van jaarwedden van onderwijzend oeiso- neel L. O. Te Rotterdam overleed j. Woensdag ten huize zijner zusters, de heer N. J. Weeldenburg, hoogleoraar in de Be-piegolende Wijsbegeerte aali lipt seminarie der Oud-Katholieken alhier. Geboren te Rotterdam 25 Mei 1839, werd hij in Mei 1800, lol Prefect der Humanisten bij bovengenoemde inrichting aangesteld en 9 sept. 1876 tot Professor in de philosophic be noemd. De overledene huldigde de spreuk van Ovidius: «bene iixit, qui bene latuit,"d. w. z. voor zijn studie levende, bewoog hij zich weinig in het open baar. Allen, die het voorrecht hadden hem echter van nabij te kennen, geno ten van zijn lijnen critischen geest, welke zich gaaine in humor uiite. Zijn heengaan is een groot verlies voor het Seminarie. Bij het dezer dagen gehouden examen voor assistent-apotheker is o a. geslaagd onze stadgenoote mejuf frouw Ada Zigeler. II. M. de Koningin-Moeder heeft een belangrijke gift doen toekomen aan den heer A. N. J van Rossum bestuurslid voor Baarn van de afdee- ling Amersfoort der Veieeniging tot opvoeding van halfverweesde, ver waai loosde of verlaten kinderen in het huisgezin. In de Luthersche kerk hoopt aanstaanden Zondagochtend voor te gaan-ds. J. L. F. de Meijen, van Wier. Aan den heer A. Zondervan is met ingang van 1 Februari 1905 eer vol ontslag veileend als opzichter van den weg bij de H. IJ. S. M. De heer P. M. Sweig, commies 2e klasse hij de H. IJ. S. M is door de Directie aangewezen als plaats vervangend stations-chef, Mejuffrouw M. E. van Gelder behaalde te 's Giavenhage de acte Fransch (1,. O.) In dit nummer komt eeno advertentie voor van den heer Cerati te Amsterdam, waarin aan kaalboof- digen herstel wordt beloofd. Men verwarre deze annonce niet met vele kwakzalveiijen op dit gebied, daar de methode door den heer Cerati toe gepast, het resultaat is eerier 40 jai ige studie. Behalve een methodisch toegepaste massage der hoofdhuid van den dun- harige of kaalhoofdige, wendt de heer Ceratie een versterkend plantaardig praeparaat aan. Men vi age gerust inlichtingen bij deri heer Cerati zelfhij zal u on loochenbare (fotografische) documen ten toonen gemaakt respectievelijk vóór, gedurende en na de aanwen ding zijner haarkuur. Het onderzoek geschiedt kosteloos, terwijl de be handeling (door den uitvinder zelf) niet wordt ondernomen als de heer Cerati geen voldoende waarborgen voor succes geven kan. De verkiezing van één lid van den gemeenteraad in het 3e kies- distiiet ter voorzienning in de vaca ture, ontstaan door de ontslagname van den heer H. J. Croockewit, is bepaald op Dinsdag, den 20 September 1904 De stemming en horstemming; zoo noodig op 27 September en 4 October e. k. Blijkens het bestek voor de op September te houden aanbesteding van werken op het stations emplace ment hier bestaan deze uitden bouw der halte bij de Kleine Koppel; dien van een draaischijf hij het voormalig •tation N. C S.rioleenng van het emplacement; bet maken van houteu hekken aan weerszijden van den Stations) g; het aanleggen van een bloemperk voor de woning van den stations-chef en het plaatsen van 5 lantaarns op het Stationsplein. Het bouwen \un een villa te Laren (Gooi) onder beheer van de aichitect Kramer te Leeuwarden is opgedlagen aan den heer W. van Genderen alhiei voor de som van f52.000. Het piogiamma van het con cert, op 31 Aug. op het terras van sAmicitia" te geven door het sym- photiieorkest »Jubal," luidt als volgt: 1. Festa annuale, marsch G. Bikkers. 2. La Dame de coeur, ouverture G. Duval. 3. Valse enchantéeBerger. 4. Fantaisiesurdesmotifsdel'opéra »La Fitte du Régiment" Donizetti. 5. Kriegsmarsch der Priester aus Athalie Mendelssohn Bartholdg. G. Fantaisie tLa Dame blanche" Buieldieu 7. Sourire d'Avril, valse M. Depret. 8. Vezzo di MelodieG. Renaud. Finale. Aan den Burgemeester dezer gemeente is een verlof van twee weken toegestaan, aanvangend 3 Sep tember. De jaarlijksche tentoonstelling van »Floraha" heeft a.s. Woensdag middag in »de Arend" plaats. Gouverneur-Generaal Van Ileufsz ariiveeide hier hedenmorgen 9 32 uit den Daag op reis naar Kampen, waar Z.Ex. het huldeblijk gaat in ontvangst nemen. Gouverueneur-Ge- neraal Van Heutsz Z.Ex. werd ge durende liet oponthoud, hetwelk 0 minuten duurde, gecomplimenteerd door den garnizoens-commandant, de bataljons-commandanten en bevel voerende officieren der bereden troe pen. Eenig publiek was op het station aanwezig. De photogiaaf Van der Pol was wederom aanwezig om eenige kiekjes van den Gouverneur-Generaal te nemen, na eenige keeren met zeer veel succes een der leden van het eere-comité, die voor Z. Ex. werd aangezien te hebben gekiekt. CiiKXIZOEXSMEl'HS. Bij gelegenheid van den ver jaardag van 11. M. de Koningin zullen voor de militairen van het 5e reg. infanterie, evenals vorige jaren, ver schillende wedstrijden worden geor ganiseerd, als schieten met Marga- geweer en revolver, hoog- en ver springen met den polsstok, overwinnen van hindernissen, mastklimmen, enz. De schietoefeningen tot ver hooging van 's lands weerkracht, welke gedurende dezen zomer orider leiding van den kapitein A. Ilogervorst plaats hadden, zijn thans gestaakt. De schietwedstrijd is bepaald op 24 Sept. a s. De le luitenant P. J.Stigter, leer aar aan den hoofdcursus te Kampen is gedetacheerd bij het 5e regiment infanterie, bij wolk korps hij tot 14 September de practische oefeningen zal medemaken. In verband met de aanstaande manoeuvres, wordt de paaidc-narts2e kl. W. Folmer, van liet 2o reg. veld- arlil lei ie uit 's-Gravenhage op 6 Sept a. s. gedetacheerd bij de He afd. van het le regiment veld artillerie alhier. Ingevolge de beslissing van den M. v. S. M. v. O. is de uit West- Indië teruggekeerde le luitenant J. A. Pet weder ingedeeld bij hel leger hier le lande en wel bij het 5e Regiment Infanterie en is aan dien officier een verlof verleend van twee maanden. De navolgende onderofficieren van het 5e Regiment Infanterie heb ben voldaan aan het eind-exainen van den Hoofdcursus: Sergeanten Augustijn, Buys, Keg, Lagaay, Mollinger, Roukens, Verhoe ven, Visscher, deze onderofficieren zijn op 22 Augustus van hunne detachee ring ontheven en in afwachting van hunne benoeming met verlof vol trokken. Bij beschikking van den M. v. S. M v. O., is ter vervanging van den kolonel Brendes k Brandis die bij de a.s. manoeuvres zou optreden als commandant van de le Biigade, en wegens ziekte niet aan de groote manoeuvres zal deelnemen, aange wezen de kolonel De Meester, en de kolonel van den Generalen Staf Thiange, terwijl tevens bij vermelde beschikking is aangewezen om op te treden als scheidsrechter de luitenant kolonel Bischoff van Heemskerk. Maandag a.s. zullen de batal jons- en regimentsoefeningen een aan vang nemen, waaraan na 1 September a.s. ook worden toegevoegd eeri aldee- ling van hel le Reg Vehl-Artilleiie alhier, alsmede een half eskadron van het le Regiment Huzaren uil Deven ter, dat voor deze oefeningen op 1 September alhier aankomt en alhiei garnizoen zal houden. De le luitenants der infauteiie G. B. Noothoven van Goor en A. A. den Hoed, leerlingen, van de lloogeie Krijgsschool, worden op 2 September a. s. gedetacheerd bij de veld-artille- rie alhier. De le luitenant der huzaren L. Roelfsema wordt op 1 October a.s. overgeplaatst bij het escadron ordon nansen. Bij liet depót-escadron alhier wordt dan geplaatst de 2e luitenant A. P. 11. Boellauid. De kapitein jhr. 11. M van der Goes behaalde bij den schiet wedstrijd te Loosduinen in afd. IX, vrije baan revolver, 35 nieter, den 12eri prijs met 54 punten (no. 1 had eveneens 54 p.). In afd. XI, vrije baan revolver 50 meter, behaalde hij den 11 en prijs met 130 p. (Eerste prijs 153, laatste 85 p. Een Belgisch geoloog heeft te TillT, in het zoogenaamde hol van Beauregard, druipsteengrotten ondekt. die in groote en schoonheid de beroem de giotten van llan en Ruchefort moe ten overtreden. De professor is al 350 M. ver binnengedrongen. Hij schat dat het hol zich verscheidene kilo meters ver uitstrekt langs een inter- mitteerende beek. In het door hem bezochte gedeelte zijn prachtige zalen en vooral een wondermooi meer. In verscheidene plaatsen in Pei zië is de cholera thans vei dweilen en oveial neemt zij in kwaadaardig heid af Iii de hoofdstad was echter het aantal sterfgevallen tot voor weini ge dagen nog 35 per dag. Dinsdag trachtten eenige perso nen te St. Mary (Ohio) door middel van dynamiet den dam van het drink water-reservoir te doen springen. Gelukkig slaagden zij daar niet in, want anders zou de stad waarschijnlijk door de overstrooming geheel zijn vernield en zou menig menschenleven te betreuren geweest zijn. liet reservoir is een van de grootste van de ge- heelo wereld. De misdadigers wotden nu met behulp van bloedhonden opge zocht De ontploffing weid tot op 20 mijl afstand gehoord, liet steen- werk van den dam weid vernield, doch er stroomde geen water door. De laatste der op Bcrmudas- eilanden gevangen gezette Boeren zijn te New-York aangekomen; 16 gaan als kolonisten naar Mexico, 8 vertrek ken naar Zuid-Afrika. De Duitsche handel en industrie schijnen den terugslag van den ooi log iu Oost-Azië sterk te gevoelen. Duitschlaud voert gewoonlijk de helft van den gezarnenlijken invoer in Rus land in, maar sinds den ooilog is deze aanmerkelijk verminderd. De kooplie den vragen al om een interventie van Duitschland, waar natuurlijk geen sprake van is. Brutaal. Op den Bredaschen weg bij Tilburg had gistermiddag een brutale aanran ding plaats. Twee dames mej. C. H., dochter van een hotelier uit Tilburg, en hare vriendin, mej B S. uit Venloo, per fiets stadwaarts keerende, werden plotseling door zekeren Kl. uit de Stokhasselt aangegrepen, van de fiets gerukt en onder bedreigingen om geld gevraagd. Toen mej C. 11. hem daarop éen gulden wilde geven, greep hij eensklaps haar portemonnaieen maakte zich daarmede uit de voeten. Toevallig passeerden twee te Rijen gestation- neerde marechaussées dien weg. Zij togen op onderzoek uit en hadden spoepigde voldoening Kl.tearresteeren, lie zwaar geboeid naar Rijen is over gebracht. -r=x.rr-ir-ri^i De Afileeling Amersfooit der Ver- eeniging tot opvoeding van Halfver weesde, Vei waarloosde, en Verlaten kinderen in het Huisgezin ontving dezer dagen van Hare Majesteit de koningin-.Moeder een waardeerend schrijven, met een geldelijk bedrag als blijk van IJ. M. sympathie voor het doel en striven der veieeniging. Mocht het lezen dezer mededeelmg onze stadgenooten (vooralsnog niet leden) opwekken om H M 's voor beeld te volgen en ons Maatschap pelijk wei k te steunen met eene j.iai lijk- sche bijdrage van 1 2 50 als Lid, dan wel met 11 als begunstiger, gaarne ontvangt ondergeteekende dan daar van bericht aan zijn adres Pieter- Bothstraat no 3. C. L. D. MOUNIER. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 18 Aug. tot en met 24 Augustus 1904. GeborenMaria Adriana, d. van W. van Rouendal en A. J. Bakker. Alida Hen- drika, d. van G. van Nieuwenhuijzen en D. H. van Ginkel. Hendrika Sophia, d. van G. van Oostveen en J. C. Pijpers. Maria Elisabeth, d. van J. L. H. de Jong Schouwenburg en A. J. Parker. Jan, z. van J. Overeem en J. M. C. Pol. Alijda Maria, d. van J. de Gooijer en A. M- van 't Riet. Joannes Cornelis, z. van T. Smink en T. Berg. Elisabeth Kenrica, d. van S. H. Massa en E. M. A. van der Vliet. Karei, z. van G. M. Schweiz en J. Kissing. Petronella, d. van J. Tommei en W. Nijland. Johanna Maria, d. van H. L. Maijer en M. te Beek. Ondertrouwd: L. van den Ham en L. M. Bakkenes. J. J. Bijl en R. Bakker. GehuwdW. L. Morsink en A. C. Ittmann. Overleden: Gerardus Schinnij, 4 m. Abraham Verhoefl', 3 m. Een levenloos kind van 't m. geslacht van W. Priem en B. Bliekendaal. Sabina Maria Ederveen, 4 m. Wouterus Marinus van Groene- steijn, 16 d. Arnoldus Joachim DijS, 3 m. Anna Maria Krijnen, 5 m. Antonia Wilhelmina Gerritsen, 3 m. Een levenloos aangegeven kind van 't vr. geslacht van L. A- van Munster en A. H. Westhof. Leusden. Geboren: Martha, d. van C. van de Munt en M. van Donselaar. Antonie Johan, z. van Alijda Elisabeth van Wan delen. Woudenberg. Geboren: 24 Aug. Catharina, d. van Roelof van Woudenberg en Evertje Stijlaart. Gehuwd: 20 Aug. Evert van de Glind, wedr. van Martje FJoor, 41 j. en Errisje Langelaar, wed.van Willem Hazeleger, 26 j. Overleden: 20 Aug. Hendrik van den Broek, 60 j. ongeh. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 26 Aug. 1904. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 00 Appelen f 2 50 a f4. Peren f3 a f5. Nieuwe aardapp. f 0. a f0 Zandaardapp. fi.CO a f 2 Hoendereieren f410 a 4 50 per 100 st. Eenden f U.a f Boter J'1.10 a f 1.25 per kilo. Mar garine I 0.a f0.Zoetein. kaas f Kippen f0.80 a f 1.20 Kuikens f 1.af 1.10 Piep kuikens f 0 30 a f 0 60 Ganzen f0.f0.Eender. f0 90 a f 1 20 p. st. Jonge fO.OO af 000 IJ.izen l 0.a f 0.Wilde konijnen f 0 40 a f 0.50. Tamme f 0.30 a f080 Duiven f0.40 a f 0.50 paar. Magere tarkens f 12 a f16 Varkens voor export f 0.a fZeugen f40.f 00.8iggen f7a f 12.—Selirammen f 00.a f00Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00. a f000.— Kalfkoeien fO.OOafOOO Kalf- vaarzen f 00.a f U0.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000. -af 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Roggeheet. Boekweit: 80 heet, Appelen50 heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 300 heet. Zandaardappelen 60000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendene eren; 1400 kilo Gras- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 30 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 25 zeugen. Reclames. Kwestie van lang leven. Een duitsch dokter, houdt vol en natuurlijk zich op de statistiek baserende dat eene be hoefte voor het lange levën, het huwelijks leven is. De statistiek geeft inderdaad aan dat de sterfte biif de ongebouwde personen tusschen de 30 40 jaar 27 percent bedroeg, terwijl dat bij tfe getrouwden zulks nauwelijks 18 percent isx Op 50 persdhen die den leef tijd van honderd jaar bereikt hadden heeft hij geen enk$ ongetrouwd persoon gevonden, hij heeft oir niet meer getrouwd gevonden want deze jijftig personen waren weduwnaar. Wij geloojjen dat het gejieim van het lange leven doof den duitschejS dokter aangeven minder pjitijgenooten zaf vinden dan dat wij hier ondSv van een gro^l dokter aangegeven: Het bloea, is het leven houdt Uw bloed rijk en zuiveif, en gij zult l^ing leven. »Men is er zeker vah dat deze ttóorie goed is buiten de wetenschappelijke theoretische aantooning die onbetw&tbaar is, door de practische aantooning die eroderen dï£ van geleverd wordt door de ziektfn die de Pink Pillen nemen. De Pink Pillen -jfternieuwen en verrijken het bloed en het is jegens deze merkwaardige eigenschap dat zijg de duizende genezingen verschuldigd zijn em die zij bewerken. De ziekte te ver drijven^ is het leven verlengen. Onder het aantal personen door de Pink Pillen genezen, kunnen'^wij voegen. De Heer Eudes, schipper, op de fechuit, JantiAa Rolefina te Rotterdam die schrift. Sedert' 3 jaren ben ik lijdende geweest '^jan hevigjf pijnen in maag en borst, het geen'Cmij deeli b&luiten om ook eens tot uljt r1--' ln:ii171- het gebrul! HnkkPillen over te gaan. En ik heb er miret ov^Y te beklagen want ik ben thans weder welvarend en verricht met opge ruimdheid mijn berofjb van Schipper. Het is door duizefde altesten bewezen dat de Pink Pillen onoveiireflelijk zijn tegen bloed- armoede, bleekzucht,^neurasthenie, algemeene zwakke, rheumatiek, nwagziekten, zenuwpijnen,*' heupjicht, St.-Vitusdlps, onregelmatigheden der vrouwen. Prijs f 1.75 de doos Ë.9.— per 6 doozen. krijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hootddepothouder voor jiederlandenApotMken. Franco toezending tegeMpostwissel. Ook echt verkrijgb.-iafcvoor Ainersilbrt en omstreken bij A. VAN *E WEG, d^gist en A. DE VRIES, Kerkstraat Hil^^um,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2