BIJVOEGSEL NIEUWE Stoomzeep- jjbëderfabriek BOUWTERREIN VAN ZATERDAG 1 OCTOBER 1904. Gemengd Nieuws, A. N; J. VOS Verkoopen Firma&elirs.ïïAMERS. behoorende bij de Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. Amersfoortsche Courant Bij de aanbesteding van het Evangelisatielokaal »Uw Koninkrijk kome," dat aan het Monnikenpad zal verrijzen, werd ingeschreven door de volgende statgenootenG. Wassink voor f3694; H. Ileilijgers f2897; T. van Iloogevest f2785; H. Noorman f2713; T. van Daal f2695; J. C. van Eijbergen f2565. Bij de Donderdag ten Raadhuize gehouden aanbesteding van de levering van 1640 dubbele Hectoliter (tonnen) beste lange Fiiesche turf voor de Gemeente, 700 voor het Sint Pieters- en Bloklandsgasthuis en 100 voor het Burger Weeshuis alsmede 600 dub bele Hectoliter beste harde tur f voor de Gemeente, 300 voor het Gasthuis en 80 voor het Weeshuis en 1124 II. L goede vette Ruhr-kachclkolen voor de Gemeente. Ingeschreven werd voor de steenkolen ten behoeve der Gemeente door: W. Heere, te Amersfoort, voor I0.S2; wed. Coenen, 10.76; P. M. Putman f0.74s en J. van Ginkel, 1 0.74 per Hectoliter. Voor de levering van lange en harde turf ten behoeve der Gemeente werd door niemand ingeschreven. Voor de levering ten behoeve van het St. Pieters- en Bloklands gasthuis werd ingeschreven voor de lange turf door W. Heere, te Amersfoort, voor f 0.31 J. van Doorn, 10.32 en Pb. M. Putman, f0.281 per dubbele II L voor de harde turf door W. Heere, te Amersfoort, voor f 0.51J. van Doorn, f0.62 en Ph. M. Putman, f0 49s. Voor het Burgerweeshuis voor de harde turf door: W. Heere, te Amersfoort, voor f 0.51J. van Doorn, f0.62 en Ph. M. Pulman, f0 -19s per dubbele Hecto liter. De gunning is in beraad gehouden. Donderdag werd door den in tendant in de Nieuwe Hollandsche waterlinie aanbesteed de levering van ligstroo ten behoeve van het garni- zoensnachtleger. Ingeschreven werd door de firma H. Gerritsen tegen f38.50 en door A. v. d. Hoek, tegen f 38/JO per 1000 K. G. De levering is onder nadere goed keuring van het ministerie van oorlog, aan den laagsten inschrijver gegund. Het bouwen van de houten schuur op «Ma Retraite" is gegund aan den laagsten inschrijver L. van der: Berg te Hoogland, voor f790. De beer D. Gerritsen heeft zijn benoeming als lid van den gemeente raad aangenomen. Naar wij vernemen, bestaat er bij het personeel van de II. IJ. S. M. alhier plan, om op coöperatieve grond slag een groot aantal woningen te bou wen. Behalve de 20 woningen, welke door de coöp. vereeniging «Eigen Dak" worden gebouwd, zou »Eigen Haard" er nog 60 doen verrijzen. Bij de II Afd. van het le regi ment veld-at tillerie alhier wordt op '1 October a s. overgeplaatst de 2e luitenant G. Doorman van het 2e regiment vest.-artillerie te Naarden. In de Remonstrantsche Kerk zal morgen ochtend te half tien gods dienstoefening voor jongelieden gehou den wordente elf uur voor de ge meente. Incluis de 11 bestuursleden waren in de gisterenavond gehouden najaaisvergadering der vereeniging «Ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken" een dertigtal leden aan wezig. In zijn openingswoord heette de heer G. J. Buys, voorzitter der ver eeniging, allen welkom en maakte gewag van de buitengewone belang stelling die de Vereeniging dit jaar heeft mogen ondervinden. Vooral goldt die buitengewone belangstelling de financiën der vereeniging. De Rekening en Verantwoording toch is herhaalde malen nagezien. Zelfs mocht het bestuur Burgemeester en Wethouders ontvangen, die alle bescheiden etc. accuraat in orde be vonden. In den Raad kwam het tot inter pellatie en als culminatiepunt van belangstelling mag wel genoemd wor den de instelling eener raadscom missie, om to onderzoeken naar de financieele toestand der Vereeniging. Spr. had gehoopt, dat daarmede levens het praatje den kop werd ingedrukt, alsof het financieel beheer niet volkomen in orde was. Daarin is spr. echter teleurgesteld geworden. Had ook die commissie zich tot het bestuur gewend om in zage der stukken, zij waren met even open armen als B. en W. ontvangen en zeker even voldaan naar huis ge keerd. Ook had die commissie kun nen informeeren bij den Inspecteur, de heer de Groot, maar niets van dit alles is geschiedt. De raadscommissie rappoi teerde zonder onderzoek dat zij nog niet weet of de boel in orde is. De raadscommissie had echter niet het flauwste idee om te zorgen dat zij het wel te weten kwam. Doch als de leden maar zooals spr. de over tuiging hebben dat de zaak prachtig in orde is, en de financiën in eene goeden toestand verkeeren, zullen zij zich over alle strubbelingen vreed zaam heen stappen en er zich geen slapelooze nachten over bezorgen. De begrooting werd vastgesteld in inkomsten en uitgaven op f18058 33. De rentelooze leening zal reeds in 1905 geheel uit eigen middelen afge lost kunnen worden. Tot bestuursleden werden herkozen de boeien Hoekstra en Arnold en ter vooiziening in de beide vacaturen werden gekozen de heeren G. Blok ori C. Prins Jr. De commissie belast met het nazien der rekening en verantwoording be staat uit de heeren Pels Rijcken, Teengs en Tromp van Holst en als plaatsv. de heer J. C. v. d. Meer Nadat nog een paar vragen van huishoudelijken aard besproken waren ging de .vergadering te kwart voor tien uiteen. Gedurende een drietal dagen zijn alhier de jaarlijksche wielerwedstrijden gehouden, die al door zeer mooi herfst weer zijn begunstigd, en waarvoor zoowel bij de militairen derafdeeling wielrijders, als bij de miliciens zeer veel animo was. De wedstrijden bestonden uit races over korte en lange afstand, en ter rein, hindernis en beiichtiijden. Uit de officieren van het 5e regiment had zich eene commissie gevormd die do wedstrijden heeft geregeld en tot een zeer goed einde gebracht. Dank zij de zeer groote belangstelling voor die oefeningen waren er zeer fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Hel Hertenhuis, op den weg naar Woudenberg, in den regel bij wieler wedstrijden de start, was ook nu weer het verzamelpunt. Daarbevondt zich gedurende de wedstrijd een groote menigte publiek, grootendee's uit mili taire kringen terwijl ook de stafmuziek zich daar liet hooren. Na afloop der wedstrijden had gis- steren omstreeks half vijf de uit reiking der pi ijzen plaats door den Regiments-commandant. Deze wees op het groote belang van geoefende mili tair e wielrijders voor het leger en op het belangrijke voordeel van wed strijden als deze, in het bijzonder de oefeningen in het bericht-rijden. De uitslag is: Race 30 K.M. open voor onder- offiieren, 1 instructeur Naarding, 2 instructeur Derogee, 3 serg. Gaillaard en 4 id. \an Rossum. Zelfde Race open voor corporaals- en milicienswielrijders eerste serie: 1 van den Hoff, 2 Timmer; tweede serie 1 Kraaikamp 2 Strijker. Zelfde race voor corporaals en min dere niet mil. wielrijders: 1 Verkuyl. Race 1 K.M. race open voor onderofficieren 1 Gaillard, 2 Naarding, 3 van der Sluys, 4 Tootien, 5 van Leeuwensteyn, 6 Zwaagstra. Race zelfde afstand voor militaire wielrijders: '1 Kraaikamp, 2 van den Hofl', 3 Jansen, 4 van den Berg, 5 Timmer, 6 Bomert. Zelfde race miliciens niet mil. wielr. 1 Nieuwenhuys, 2 Richard. Wedstrijd in hindernisryden en ovei brenging van berichten. Serie voor onderofficieren '1 de Jonge, 2 Jansen. 3 Visser, 4 Ruiter en 5 Holthuis. Serie voor minderen: 1 Nieuwenhuis, 2 van den Berg, 3 Richard, 4 Timmer 5 de Kruyff. De prijzen, meest kunstvoorwerpen, wc rden met toepasselijke woorden uitgereikt. Hedenmorgen half negen wilde een vrachtrijder, die voor de firma de K. aan de stoomboot een zevental balen suiker had gelost aan een ander schip zijn wagen verder beladen. Door het terzijde springen van het paard geraakte paard en wagen te water. Do suiker ging natuurlijk geheel verloren. De wagen is erg beschadigd en het paard niet minder. Ook de roei boot van schipper v. B. werd vernield. Wie nu nog twijfelt dat de Eem zoet water heeft moet maar gaan proeven. Er komt aan muziekverenigingen en tooneelgezelschappen voorloopignog geen gebrek. Thans is men we lerom bezig een tooneelgezelschap bijeen te brengen. De Afdeeling Amersfoort van de S. D. A. I'. houdt eene Openbare Vergadering op Dinsdag 4 October a.s., 's avonds acht uur precies, in het Gebouw »De Toekomst," Havik 20. Als spreekster zal optreden mevrouw Ilenriette Roland Holst, met het on derwerp De politieke toestand. Op de Internationale Tentoon stelling van Voedingsmiddelen gehou den te Londen in het Cristal Palace (Augustus-September) is de firma P. Molenaar Co. te Westzaan, weder bekroond met de Gouden Medaille voor haar artikel Kindermeel. Naar wij vernemen legt Louis Couperus thans de laatste hand aan een nieuwen modernen roman, ge titeld Van oude Menschen. De dingen, die verdwijnen." De jaargang 1905 van Groot-Ne derland zal hiormedeopenen. Het oudste van de. heide doch tertjes van president Steijn, die als interne leerlingen op het instituut «Erica" te Baarn zijn geplaatst, heeft dezer dagen de laatste les in liet kaasmaken ontvangen op de boerderij van den heer Blom aldaar. Met veel ambitie heeft zij in korten tijd deze Hollandsche kunst geleerd en is nu in staat om na haar terugkeer in den Oranje-Vrijstaat de Hollandsche kaas- bereiding zelfstandig uit te oefenen. Chineezeii in Transvaal. Een luimige beschrijving geeft de Transvaler van een terechtzitting te Boksburg, welke wijze van rechtspre ken intusschon weinig waarborg biedt voor een onpartijdige behandeling. Wij zullen het stukje «onvertaald' overnemen «Dit was vergange week 'n grap in die Boksburgse hof. Daar was 'n klomp sneese voor wat bij di Cornet- mijn 'n paar Engelsche amper kapot geslaan het. Maar jij moet nooit di name van di Geles hoor ni! Kie-tjank-stom, Hang-om-nek,Slang- tong-ding, Wie-wou-blaf, Lui-lang- hoo, Ding-ting-ting, Iloo-haa-hoei, Hol-wang boo, Lang-sang sing, di anner het ik virgeet, dis ti svvaar om te otilhou. Di goet lijk ok almal eeners en hulle moes bij hulle nommers opge- roep word. «Kie-tjang-stom I" roep die polies- man, «is jij skuldig?" «Bang-hang slaan I" skree di snees. «Vier maande I" zeg di majestreit. «Hang-orn-nek I Is jij skuldig?" «Lang-tou-hang I" steun di lang- siert. «Drie maande!" seg di majes treit. «Wie-wou-blaf, staan reg I" seg die poliesman. «Is jij skuldig?" »Wou-wou-waf!" blaf die snees. «Twee maande in di tronk I" is zij vonns. «Lui-lang-hooI wat plijt jij?" vra di hof. «Lang-lui-leg," antwoord hij. «Twee maande zonder lui leg!" seg die landros Ling-ting-ting, Hoo-haai-holwag en Lang-gesang wort toe geroep. Altnal antwoort glijk«Ling-Hoo-wang-lang- tong-sing!" Toe lag die koert. Soe skrtk die sneese. «Twee maande I" seg di majestreit. «Wongwou di snees seg. «Stelte!" seg de sarjint. En daarmee was di saki klaar. Ewe treurig stap die ou seksie toe tronk toe om daar bietje te leer hoe lijk di land." Lief land. In de N. Limb. Koerier vinden we de volgenden beschrijving van do te Maastricht bestaande toestanden Het begint er in de stad hoe langer hoe gevaarlijker uit te zien. Zondag avond werd een zekere Rassin door een anderen vechtersbaas met een mes zoodanig verwond, dat hij naar Calvarienberg werd overgebracht, waar men voor zijn behoud vreesde, 's Maandags kregen twee zwagers hooggaande ruzie, waarbij zij elkaar met bierglazen deerlijk toetakelden. Daarop schoot de eene vechtersbaas op den anderen zonder hem te raken, doch trof een kleinen jongen in bet been. Denzelfden dag ging het op den Heerderweg al even aardig toe. Daar gingen een vader en zoon elkaar te lijf met messen. En Dinsdag wederom trokken een paar gebroeders erop uit met een mes en bijl, om een tegenstander eens even mores te leeien. Deze trok een revolver en schoot op zijn aan valleis zonder hen te raken. Dat zijn de laatste expeditiën van een sooil rooverbende, die in den laatslen tijd Maastricht onveilig maakt. Des avonds bij het uitgaan der fabrieken merkt men leeds iets bijzonders. Allerlei boeventronies loopen dan om en over de biug, om öf kameraden öf tegen standers af te wachten. Het is thans gebleken, dat tal van kerels met dolken en pistolen gewa pend de straten doorkruisen DE NOTARIS -j te Amersfoort zal op Dinsdag 18 October 190#, des middags 12 uur, iif het hptel «DE VER GULDE 2WAAN" aldaar In d&cjcmeenp AMERSFOORT. No. "1. Dof in volle werking zijnde -j met Annexe KANTOORGEBOU WEN, ERF en TUIN aan de van cPeraijnstraat No. 10, groot 18 aren 25 centiaren. In eigen gébruik bij de firma BERNS &jCo. Noi 2 „één 3-, Twee perceelen aan de van Rersijnstraat naast bet vorig persei elk ter breedte van 10 Metertjen ter oppervlakte van 5 aren, .3 centiaren, f? Afzonderlijken in masjfft. Aanvaarding»|bij de.betaling der kooppeningdb op^7 Decem ber 1904 of zooveel vroeger als nader wordt overeengekomen. KjfHlTEGR.VClIT ?0. it zicb met aam- en ver- koqip van effecten," incasso's, sljjht Êrolongatiëp^ferleent cre- djet A "Rgkëning-fcöurant, neemt gèlden^-ifTBeposito met 1 d. opvragen 2%/" n 14 lt Kantoor geopend ra»3 uur. Zij, die imWefk^lijkheid genezing willen viifden-bfi kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen vdp 't haar, wen den zieninvêrtrouwei\tot J.CERATI, Haa^lcundigt, Zoutsteeg 4, 2e étage, Aij^sterda^n. Jlan hen, die rja onderzoek tot bdpandeling vïynfien aangenomen, wjrdt herstel gegarandeerd. den Dag dd. 16 JiT Een feit is 't, d& onderscheidene hier wonende perslnen van allerlei leeftijd getuigen dlpr hem weder seaega in het bezit vS'IP«l^n haardos te zijn ge, §5» komen. VIÏÜS DE NATUUR' ONDERGOEDEREN VAN JANSEN TIL Ah FRIEZENVEEN ZIJN VERKRIJGBAAR PIJ

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 5