en Advertentieblad r e c h t. FEUIL LETON. Plaatselijk Nieuws, BARON MONTEZ iUo. 89. Zaterdag 5 November !90ri. 3)rie-en-dertigste jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Bij dit nummer telioort een Bijvoegsel. BUITËNLAMi BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden f I.Franco per post door het geheele Rijk Met gratis Zondagsblad voor binnen de stad (naar buiten tegen vergoeding van port. Afzonder 1 ij ke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken intezenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER. Bureau: Laiigcstraat 77. Telephoouno. 69. ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.50; iedere regel meer 7'/i Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte In Mandscliocrije. De berichten uit Port-Arthur zijn tegenstrijdig. De Daily Tel. vertelt, dat de vesting slechts ten val kan worden gebracht, als de Japanners er 50 000 man voor over hebben. De forten op den Gouden Berg, het Tijgerstaart-schiereiland en Liaoti- chan kunnen het uithouden zoolang zij munitie hebben, üc verdedigings werken, die op een beleg van 2 jaar waren berekend zouden het zoolang hebben uitgehouden, als de voorraden niet, door de veiligheid der Russische ambtenaren te geinig waren geweest De Petit Parisiên daat entegen ver telt, «lat men in de omgeving van den Czaar den val der stad aanstaande acht. Er zijn geen. verdedigers en er is geen munitie genoeg. En het Berl Tagebl. verneemt, dat de arlil- lerieaanval van het noord-front be langt ijke vorderingen heeft gemaakt. De drie forten van de Kruisberg- sectie, het oostelijk deel van het noordfront, n.l. Ivikwan, Haloengchan en Erloengchan, alsmede de 3 forten van het westelijk deel van het noord front, nl »Koeropatkin," Anchan en Etchang hebben zwaar geleden en zijn ten rleele in puinhoopen veran derd. Met moeite beantwoorden nog slechts eenige Russische kanonnen het vuur. Op het geheele noordfront is de 9e divisie tot op storm-afstands opgerukt. Ook tegenover het oost front, de Drakonowibergen, zijn aan merkelijke vorderingen gemaakt. Het heet dat de 1 le divisie ook in het fort Liaotichan aldaar reeds bressen heeft geschoten. Men beweert, dat de Japanners op nieuw de overgave der vesting hebben geëischt, maar dat Stöszel dien eiscb even verontwaardigd heeft afgewezen als den vorigen keer. De il/a/iJi-correspondent te Peters burg kondigt aan, dat het Wladiwo- stok-eskader spoedig verrassende din gen zal tioen. Het eskader is geheel gerepareerd, is wellicht reedsopweg Het geschut is vernieuwd liet eskader heeft echter veel van zijn vroegere snelheid ingeboet. Toch kan het mogelijk Port-Arthur wat verade tiling geven, meent deze heerlijk- optimistische correspondent. Verder vertelt hij, dat men er in Rusland volstrekt niet op rekende, dat Rodjestvensky's schepen Port Arthur bijtijds zouden bereiken. Het Oostzee-eskader richt zich «langzaam maar zeker" naar Wladivostock In dien 't niet al te zeer tegenloopt, zal het daar in Maait verschijnen, wan neer de »ijsheerschappij" reeds ten einde spoedt en zal t daar voortref felijke dokken vinden om alle averij te herstellen. Generaal Hutchinson heeft een mooi lijstje opgemaakt van wat den Engelschen officieren al zoo ont breekt om volmaakte aanvoerders le zijn. We vermelden er het volgende uit: achteloosheid, gebrek aan be kwaamheid in het bestudeeren van oorlogskaarten. Bij de examens in taktiek wisten de officieren niets van den vijand, of hielden hem eenvoudig voor ontoerekenbaar; daarbij kwam onbekwaamheid om de tioepen zoo op de kaart aan te geven, dat de positie duidelijk begrepen kon worden. Eindelijk kunnen de meeste officieren niet eens een rapport zonder taai en stijlfouten schrijven. Erg bemoedigend, als de verhou dingen juist zoo gespannen zijn ge weest! merkt een der liberale bladen op. De groote waterhouder bij Winston in Noord-Carolina, is bezweken. Ver scheidene mijlen landszijnoverstroomd, 23 menscben zijn omgekomen. In Mount Vernon, bij New-York, is dyna miet ontploft dat op liet spoor gelegd was. In een geheele wijk werden de ruiten vernield. Verscheidene menscben zijn gedood en 50 gewond. In de J mijn Auchienloss, bij Wtlkesbarro in j Pennsylvania, zijn 18 mijnwet kers met len ophaalbak in de diepte geploft; allen zijn omgekomen. De Eerste Kamer-verkiezing in Overijsel. Dc Provinciale Staten van Overijsel hebben tot leden der Eerste Kamer gekozen de heeren Dr. ti. Frans- se n, a. r., te Zwolle; Th. E. F. Hear kens r. k., te Zwolle, en D. W. Stork, lib. aftr'. De uitslag der stemming voor den eersten zetel is als volgt: mr. A. J Dijckmeester, lib. aftr., 22; dr. II. Franssen, a.-r., te Zwolle, 22; prof. Noordtzij, a.-r., te Kampen 1en blanco 1 stem. De tweede vrije stemming heeft tot resultaat, dat op den heer Dijckmeester 22 en op dr. Franssen 22 stemmen zijn uitgebracht. Een biljet is in blanco, terwijl een ander den naam Eianssen bevat, zonder eenige nadere aanduiding. De voorzitter vraagt of deze stem aan den heer Franssen zal worden toegekend, daar de bedoeling duidelijk is. Nadat is goedgevonden deze stem aan dr. Frans sen toe te kennen wordt deze met 23 stemmen gekozen verklaard. Voor den tweeden zetel is de uitslag aldus: mr. I. A. van Royen, lib. aftr., 20; mr. A. J. Dijckmeesier 2; Th. E. F. Heerkens, r.k., te Zwolle 22; mr. G. Wicherlink, a -r. 1 en 1 stem blanco. Er wordt voor de tweede maal gestemd met dit resultaat dat de lieer Heerkens, r. k. wordt gekozen met 23 stemmen tegen 22 op mr. I. A. van Royen en 1 blanco. De stemming voor den derden zetel heeft het volgende resultaat: D. W. Stork, lib. altr., 22; mr. G. W. baron van Dedem, a.-r., te Wageningen 22; mr. I. A. van Royen 1 en 1 stem blanco. Bij tweede stemming wordt daarna de heer D. W. Stork met 23 stemmen gekozen, tegen 22 op mr. van Dedem en 1 blanco. De heer Middeldoip was doorziekte afwezig. Nu minister Kuyper heeft bedankt als voorzitter van 't Centraal Comité der anlirevolutionnaire kiesvereenigin- geu worden als zijn opvolger genoemd de heeren dr. II. Baviuck, hoogleeraar te Amsterdam; mr. Th. Heemskerk, lid der Tweede Kamer te Amsterdam M. Noordzij, professor te Kampen, en ds. A. S. Talma, lid der Tweede Kamer te 's Gravenhage. Hit Vlaardingen schrijft men aan het Volk: Hier ter stede zal een fabriek ver rijzen van de Sunlightsoap-maat schappij, waarvoor, behalvede fabrieks gebouwen, niet minder dan 700 ar beiderswoningen zullen gesticht wor den. In den geest der fabriek van den heer Van Marken te Delft, zullen ook scholen en andere onderwijs inrichtingen voor kinderen, uitspan ningsplaatsen enz. aan de fabriek verbonden worden. De Raadsleden van deze gemeente en Vlaardinger Ambacht zijn door de maatschappij uitgenoodigd een kijkje te gaan nemen aan hare fabrieksinrichtingen te Lon den, per le klasse spoortrein en stoomboot, waarvan alle kosten door haar bestreden zullen worden. Bij dat bezoek zal een ingenieur van de maatschappij hen begeleiden. - t -r-r-TTv^g- «-».■■ 11. ..x j IJ Als blijk van belangstelling van H. M. de Koningin-Moeder, in het Museum van de Oudheidkundige Ver- eeniging sFléhile", mocht dit Museum dezer dagen de groote eer genieten van II. M. ten geschenke te ont vangen een tweetal etsen, groot 14 bij 20 c. M., voorstellende, de vóór- en achterzijde van liet Koninklijk lust hof Soestdijk. De etsen in 1901 vervaardigd, door Mejuffrouw 11. de Vries te Baarn, zijn als zoodanig gesigneerd 11. d. V. ag. fort. De Vereeniging «Handel en Nijverheid" vergadert Dinsdag 8 Nov. 1904, in het Hotel «De Zwaan" ter verkiezing van een Bestuurslid; be spreking: Candidaat voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken bij de aanslaande verkiezing; Stemming over naamsverandering van den Bond van den [-Iandeldrijven den Middenstand, en verdere tnede- deelingen. Ingevolge beslissing van den I d. 1., is de kapitein F. Stellenboom op diens verzoek en met ingang van 15 November overgeplaatst bij het 7e Regiment infanterie, met bestem ming voor het garnizoen Amsterdam. De kolonel op nonactiviteit Koo lemans Beynen, eei tijds commandant van het 5e Reg. inf. is in activiteit hersteld en benoemd tot kolonel commandant van 4e Reg. inf. Door het Bestuur der Vereeni ging «Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool" is aan den gemeente raad een adres verzonden met ver zoek om met intrekking van het desbetrcilend Raadsbesluit van 27 Juni 1903. thans te besluiten om der Vereeniging op den voet eener nador door den Raad goed te keuren deli- nitieve begrooting van f7000 in onl- vangst en uitgaaf en onder vast te stellen voorwaarden, voor het jaar 1905 als subsidie uit de gemeentekas ter beschikking te stellen een totaal bedrag van Zeventien honderd un vijftig gulden. De beer Willem Glazemaker, die naar we in ons vorig nummer vermeldden j 1 Woensdag zijn 50- jarig dienstjubileum in het Seminar ie der Oud-Bisschoppelijke Klerezie mocht herdenken, is door H. M. de Koningin de Oranje-Nassau-medaille in zilver verleend. ARCHIBALD CLAVERING GUNTER. 105. Harry beziet het een oogenblik nieuws gierig, denkt eens na en onderzoekt het. Na afloop van het onderzoek begeeft Harry, die er plotseling ernstig uitziet, zieh naar het hotel op den Boulevard Malesherbe, waar zijn hoofdpijn spoedig plaats moet maken voor hoosheid. Want hij verneemt, dat zijn broeder, mr. Francois Leroy Larchmont, juist bekend heeft gemaakt, dat het heden de trouw dag zal zijn van miss Jessie Severn met baron Montez van Panama. Zijn oppassers en bedienden hebben bevel ontvangen, aan al zijn grillen te gehoorzamen, voor zoover zij hunne veiligheid en de zijne niet in gevaar brengen. Dientengevolge hebben zij ook thans zijn bevelen opgevolgd. Overeenkomstig die bevelen worden de trousseau van Jessie en haar huwelijksge schenken die, welke hij haar heeft gegeven, en een zeer fraai geschenk, dat juist van baron Montez is gekomen in den salon gerang schikt; hij heeft eveneens bekend laten makeD, dat het civiel contract van het huwelijk dien dag zal worden geteekend. Franyois is juist van plan, om den notaris te zenden, doch op dat oogenblik komt Harry binnen met de woorden: «Dat is niet noodig. Er is reeds iemand aanwezig, die zich met andere documenten bezig houdt!» «Heel goed,« merkt Franpois op, «heel goed! Baron Montez, de bruidegom, zal om één uur komen. Laat de bruid gereed zijn!» «Hoe kom je daar bij vraagt Harry ver wonderd. «Wel, ik heb Montez geschreven, dat de plechtigheid om dien tijd plaats zal grijpen.» «De duivel hale je!» bromt zijn broeder en verzoekt den oppassers, hem even te volgen. Ondervraagd zijnde, vertellen dezen hem, dat de zieke een brief heeft geschreven en er een terug heeft ontvangen. Zij veronderstelden niet, dat dit iets zou kunnen hinderen, daar monsieur Larchmont hun had gezegd, monsieur Francois in alles zijn zin te geven en hem te laten schrijven, wanneer hij dat wenschte. «Heel goed!» antwoordt Larchmont, en op gewekt keert hij naar zijn broeder terug. «Uitstekend, Frank! Het zal mij een genoegen doen, met je vriend, baron Montez, eens kennis te maken. Wanneer hij vandaag niet was uit genoodigd, had ik hem zeker zelf eens bezocht.» Er komt een zonderlinge trek op zijn gelaat en hij kan nauweljks een lach onderdrukken bij de gedachte «Uitstekend! Ik heb iets, dat hem zal op knappen en meer dan dat, dien schoonen bruide gom Ik zal zijn zenuwen eens een weinig aandoen.» Vervolgens laat hij miss Severn roepen. «Jessie ik moet je dringend verzoeken, vandaag boven te blijven. Ik verwacht een bezoeker iemand, dien je zeker niet gaarne zoudt willen zien.» «Wie is dat?» «Baron Montez.» «Ik ben blij genoeg, dat ik hem uit den weg kan gaan. Ik houd niet van leelijke gezichten.» «/Dank je!» fluistert Larchmont; vervolgens vraagt hij nieuwsgierig: «Waar is Louise? miss Minturn?« «O, zij is op haar kamer, geloof ik. Ik heb haar nog weinig gezien. Zij schijnt zeer kalm afgetrokken ik geloof, dat zij verdriet heeft «Verdriet?» roept Harry uit. Ja, verdriet! Ik geloof ook niet, dat zij van mij houdt.» «Wat heb je haar dan gedaan?» «Ik?» vraagt Jessie. »Nniets!» «Niets «Niets behalve dat ik haar alle genoegens heb gedaan, die ik haar doen kon, en haar gevraagd heb mij alles te vertellen wat zij in Panama had gedaan.» «O zoo Goed Loop naar boven dat is een lief, aardig meisje!» mompelt Harry zich de woorden herinnerende van zijn vriend in Panama, en een vermoeden maakt zich van hem meester, dat hem eer verheugt dan be droeft. Miss Minturn verschijnt in de deur; hij beeft. «Kan ik u een minuut spreken? Het is zeer belangrijk «Zeker!» klinkt het antwoord. Doch haar stem klinkt zoo treurig, dat hij er door wordt getroffen. Zij komt naderhij ziet haar in het gelaat. «Goede Hemelstamelt hij, «wat ziet u er slecht uitU heeft nog in het geheel geen omgang gehad met de familie «Hoe zou ik dat?» is de vraag «zonder kleeren Ik heb alleen deze japon «Ik vraag u vergiffenisVergeef mij Ik ben een man! Ik heb het geheel vergeten, dat uwe koffers nog bij Picoir waren. En u heeft er niet om durven zenden!» «Natuurlijk niet -zonder uw toestemming Peinzend blijft hij een seconde staan, dan antwoordt hij: »U zult tot van middag moeten wachten.// I ll'ordf vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 1