Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Aan alia Burgemeesters, Districts- en arrondissements-Schoolopzieners werd een exemplaar der circulaire ter kennisneming toegezonden. Aan de Hoofden van Scholen in Nederland. M. M. Het Dagelijks Bestuur van den Al- gemeenen Nederlandschen Wielrijdeis- Bond (Toeristenbond voor Nederland) wendt zich bij deze lot U met het beleefd, doch dringend verzoek on; Uwen gewaardeerden en veelvermogen- den steun in zake het volgende. Bijna overal in ons Vaderland schijnt de schooljeugd er groot behagen in te scheppen om bij de nadering van rijwielen, en vooral van motorrijtvielen, en automobielen, zich tot het aller laatste oogenblik vóór het passeeren dier voertuigen op den weg te wagen Somtijds blijven een of meer kinderen Dij wijze van grapje sarrend op den weg staan dansen; zelfs komt het dikwijls voor dat zij languit dwars over de lijbaan gaan liggen, ofen dit is wel het ergste van alles zich eerst behoorlijk ter zijde van den weg scharen om dan echler plotseling rake lings vóór liet naderende voertuig heen, naar de overzijde te rennen. Het behoeft geen betoog dat deze handelingen der schooljeugd in de hoogste mate afkeuring verdienen, omdat de kinderen zich en anderen daardoor onnadenkend aan de grootste gevaren blootstellen. Noodzaakt hel opzettelijk op den weg blijven der kinderen de bestuurders der genoem de voertuigen vaak tot overigens ge heel onnoodig stoppen, het blijf! niet temin hoogst gevaarlijk wanneer een buitengewoon brutale jongen hierop al te vast rekent, terwijl de bestuurder denkt dat hij nog wel op zij zal gaan. De hobbelijkheid der kinderen echter om op het allerlaatste oogenblik nog over te steken, vormt uit den aard der zaak hel meest roekelooze spel dat men zich met mogelijkheid denken kan. De bestuurder toch, in dit geval den weg vrij ziende, rijdt door om plotseling vlak voor zijn vocrluig een of meer kindei en op den weg te zien. Gebeurt hierdoor een ongeluk, door vallen ofondeelbaar kleine misrekening, dan krijgt vrijwel als regel de wiel rijder en c.q. zeer zeker de motor- wielrijder of auiomobilist, de schuld, terwijl het roekelocs spel der kinderen toch de eenige oorzaak is. Tegenover hen, die zouden willen aanvoeren dat genoemde bestuurders de mogelijkheid dezer ongelukken ver mijden door zoogoed als geheel te stoppen, overal waar zij kinderen in de nabijheid van den weg ontwaren, wenschen wij op te merken, dat, of schoon groote voorzichtigheid steeds door de bestuurders moet woiden betracht, het toch niet aangaat om het steeds in omvang toenemend rijwiel- en motorverkeer, ter wille van bet roekeloos spel van kinderen die den openbaren weg als speelplaats gebruiken, een zóógrootebelemmering te doen ondervinden. Veeleer achten wij het noodzakelijk deze gevaarlijke practijken der school jeugd krachtig te keer te gaan, door den kinderen zooveel mogelijk het besef te doen inprenten der ernstige gevolgen welke daaruit voor benzelven en ook zij het soms meer indirect voor de bestuurders van boven genoemde voertuigen, zoo licht kuuDen voortvloeien. Hiertoe is het, dat wij een dringend beroep doen op U, Hoofden van Scholen in Nederland en op de in uwo scholen werkzame onderwijzers en onderwijzeressen! Wilt ten deze met ons medewerken door zooveel mogelijk tegen te gaan dat Uwe leer lingen zich, bij wijze van spel, dage lijks blootstellen aan het gevaar van verwond of verpletterd te worden. Wilt hun ook inededeelen de wiel rijders, motorwielrijders en automo bilisten, afgescheiden van alle andere gevolgen, het afschuwelijk vinden een kind te overrijden. Wij twijfelen niet of eene einstige vermaning Uwerzijds, zoo noodig een van tijd tot tijd herhaald en ingekleed op de naar Uw oordeel meest bevat telijke en doeltrellende wijze, kan zeer veel ten goede uitwerken. Ons vleiende dat dit beroep op Uwe gewaardeerde medewerking eene gun stige ontvangst moge vinden, en U bij voorbaat onzen dank betuigende voor de, naar wij hopen, door U ie nemen moeite, verblijven wij met hoogachting. Het Dagelijksche Bestuur voornoemd: De 1ste Voorzitter, EDO BERGSMA, Burgemeester der Gemeente Enschedé. De 1ste Secretaris, J. ll.SLICHER, Burgemeester der Gem. Zoelerwoude. RECLAME. Wij laten u zelf oordcelen. Geloof niet onze woorden, hecht geen waarde aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees dc onderstaande verklaring van een bewoner van Utrecht en oordeel zelf. Mejuffrouw H. van Hoeijen, Kinpstraat 8 te Utrecht, meldt ons: Geruimen tijd geleden heb ik een longontsteking gehad, die mij langen tijd het leven vergalde. Er scheen daarvan immer iets te zijn overgebleven, want ik was nooit zonder pijn in de Jenden, die zich soms over den geheelen rug1 uitstrekte. De urine kwam meestal troebel ,en bij het opstaan was ik zeer yèrmoeid, en-- altijd had ik een loom gevoel,, dat me droefgeestig stemde. Wanneer de pijn ook ephs een dag wegbleef, was dit om den volgendèn dag met verdubbelde woede terug te kompn. Ik was ten einde raad, toen ik een dooy Foster's Rugpijn Nieren Pillen liet komen. Ik gebruikte ze en kan U openhartig zeggen, dat deze goede Pillen mij onmiddeKjk verlichting gaven en na veertien dagen Md ik niet meer de minste pijn. Ik ge voel me|nu beter dan voor langen tijd het ge val wak. Met vertrouwen zal ik dan ook dit uitstekénd geneesmiddel kunnen aanbevelen. Ik qjhdergeteekende verklaar dat het boven staand^ waar is em-frfachtig U het publiek te maken' op elke wijle die U goed dunkt. Het^gevaar dat^en/nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en ikii kan h^ar jaMn ondeg de leden hebben,jdnder dat dèNlydÊr de |rare oorzaak zijnar kwaal kent. Misschien he|ft hij hoofdpijmwjnjn in de leden, zenuwpijn, fneumatiek, eea^evoel van overspanning en Itfiitengewoiie upkkelbaarheid of vermoeidheid^ en neerslachtigheid, hart zwakte, waterzuqfct enz. ^raeker u dat men U de échte Fosttr's I^gpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde di^M^mrouw van Hoeijen ge had heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending ge schiedt franco na ontvangs van postwisse. a f 1.75 voor één of f10.voor zes doozenl Handel cn Nijverheid. Donderdagavond hield bovenge noemde vereeiiiging in een der lokalen van het hotel »De Vergulde Zwaan" haar maandvergadering onder vooi- zitting van den heer S. J. van Duinen. Alvorens echter met de gewone werkzaamheden aan te vangen, sprak de voorzitter in deze eerste bijeen komst in den nieuwen jaaikring voor de vereeniging en haar leden de meest hartelijke wenschen uit. De weikzambeden beginnen helaas inet de weemoedige herinnering aan bet heengaan van de lieeren \V. R. Schwemmer en P. 11 A Lobman. Werd eerstgenoemde reeds herdacht in een vroegere vergadering, ten op zichte van laatstgenoemden kan niet anders gezegd worden, dan dat de vereeniging door zijo verscheiden een actief lid verloren heeft. Voorts spijt het de voorzitter te moeten opmeiken dat nog zoovelcn zeer lauw zijn, doch bet nieuwe jaar met moed tegentredend, verwacht spr. betere tijden, ook wat betreft de welvaart van de geheelen middenstand, voor wie 1904 zoo'n moeilijk jaar is geweest. Alvoiens tot notulonlezirig werd overgegaan, werd medegedeeld dat het secretariaat is overgedragen aan den heer Veenendaal. De heer Oosterveen werd dank gebiaclit voor hetgeen hij als secretaris heeft verricht. Ver schillende redenen drongen hem het secretariaat neer te leggen Daarna werden de notulen gelezen en onder applaus goedgekeurd Vervolgens kornl in behandeling het bekende rapport inzake de H. IJ S iM.-coöperatie. Door den voorzitter wordt het belangrijkste uit liet lappoit medegedeeld en aan een scherpe critiek onderworpen. Daar het bestuur diligent is verklaard om ten opzichte van een door een der bestuursleden gedaan voorstel om liet belangrijk referaat van den voorzitter publiek te maken en in eene bestuursverga dering daaromtrent nader zal worden beslist meenen wij thans op de te verwachten beslissing niet te moeten vooruitloopen en koinen wij dus hierop later terug. Vermeld dient nog, dat op de vraag of hiermede ook de actie tegen de H. IJ. S. M. was algeloopen, werd geantwoord dat de Middenstandsbond federatief is georganiseerd en al heeft dus de Middenstandsbond de zaak voor besloten verklaard, daarmede is de viijheid der vereenigingen om zelfstandig actie te voeren niet op geheven. Van den Directeur van het Post en Telegraafkantoor alhier zijn twee missives ingekomen, één als antwoord op het schrijven van »Handel en Nijverheid," waai bij werd medege deeld, dat met de nieuwjaarsdrukle, de bestellingen vooral daarom zulue veitraging ondervinden, doordat niet alleen de drukwerken zoo overvloedig toeslroomen, doch vooral door de talrijke brieven, welke natuurlijk niit kunnen terzijde gelegd worden, de opeenstapeling woidt veroorzaakt De gelegenheid werd echter aangeboden van 31 December tot 4 Januari brieven te doen afhalen, mits zulks vooruit weid medegedeeld. Daai men echter de postambtenaren niet noode- loos hun taak wilde verzwaren, is van het welwillend aanbod geen ge bruik gemaakt. Het tweede schrijven bevatte de mededeeling van eenige welkome ver beteringen in de besteldienst leeds medegedeeld. Ten slolte werd nog medegedeeld, dat eet lang voor de vereeniging een spreekbeurt zal worden vervuld, waar toe een der voormannen der Mid- delstandsbeweging is uitgenoodigd. Ongeveer tien uur werd de door een twintigtal leden bezochte ver gadering gesloten. „liet Groene Kruis." Gisterenavond werd in »Amicitia" eene vergadering gehouden om ook hier ter stede tot de oprichting eener afdeeling van het »Groene Kruis" te geraken. Uit naam der onderteekenaars der oproepings circulaire leidde dr. Rolandus Hagedoorn de bijeenkomst. De heer F. C. Fleischer uit Makkurn hield een voordracht waarin het doel en de wijze van werken van. het »Groene Kruis" nader werden uiteen gezet. Toen na de inwerking treding der wet tegen de besmettelijke ziekten in Noord-Holland voor ongeveer 30 jaren het Witte Kruis werd op gericht, geschiedde zulks met het doel die wet populair te maken en hare richtige uitvoering te helpen bevorderen. De eerste vijftien jaren wilde het met die vereeniging niet vlotten, tot plotseling een geheele omkeer kwarn en het Witte Kruis tot groote bloei geraakte en nu over 80 gemeenten verspreid niet minder dan 17000 leden telt. Zulks vond zijn oorzaak in het feit dat het doel der vereeniging zich ging uitstrekken ook over dc niet-besmettelijke ziekten en in het algemeen eene vereeniging werd tot voorko ming en bestrijding der ziekte. "Voor ongeveer 5 jaren geleden werd in Zuid-HolUnd, Friesland en Groningen het Groene Kruis opgericht vrijwel met hetzelfde doel. Thans telt die machtige vereeniging reeds in 188 gemeenten 70.000 leden. Het Groene Kruis kent geen politiek of leerstellig verschil, doch is een echt nationale, echt populaire vereeniging wier tweeledig doel is de behartiging der hygiënische belangen van ons volk en als zoodanig een rugsteen voor onze nieuwe gezondheidswet en in de tweede plaats de vereeniging die alle pogingen in het werk stelt den verplegingsdienst te verbeteren om het lijden door ziekte veroorzaakt te ver minderen. Wat het eerste betreft, is het verwonderlijk hoe weinig mon profiteert van de heerlijke natuurgaven lucht en licht, die zoo heilzaam kunnen werken, maar die door de menschen maar al te vaak zelfs vermeden worden. Wan neer men ziet hoe men flinke ventilatie tegen houdt en zich opbergt in ruimten waar frissche lucht en het verkwikkende zonlicht niet zijn te vinden. Ook de reiniging laat veel te wenschen over. Om daarin verbetering te brengen moeten andere ideén ingang vinden en de menschen geholpen worden op andere wijze te gaan leven. Men moet hen behulpzaam zijn door de in richting van badhuizen en hen aansporen tot het aanbrengen van voldoende ventilatie. Maar vooral wil het Groene Kruis de ver betering der verpleging bij ziekte. Men leest van alles behalve ziekte verpleging. En toch is het vrijzeker dat iedereen in zijn leven die taak moet vervullen. Wat lijden door ge brek aan kennis op dat gebied is veroorzaakt, wie die het zeggen zal. En wat kan een liefderijke, zorgvuldige der zake kundige ver pleging ontzachelijk veel verzachten. Daar de verpleging in huis feitelijk de meest gewenschte is wil het Groene Kruis de kennis der ziekenverpleging vooral uitbreiden om zoo alle levende krachten, wanneer zij voor die taak worden geroepen, in staat te stellen op de juiste wijze hulp te verleenen. Van daar verband-en verplegings-cursussen, cursussen voor bakers etc. Doch ook ontbreken vaak de hulpmiddelen noodig bij de verpleging. Daartoe worden magazijnen ingericht (ook hulpkisten met ver- bandartikelen als eerste hulp bij ongelukken). Wat zoo'n magazijn al bevat werd door den heer Fleischer in miniatuur te aanschouwen gegeven. Ten slotte gaf de heer Fleischer een schets omtrent het werken van het »Groene Kruis" en eindigde met een krachtige opwekking tot steun voor het schoone, menschlievende werk. Na een oogenblik gepauseerd te hebben, werden nog eenige vragen gesteld omtrent de organisatie en werden eenige punten nog nader toegelicht. Daarna werd de vergadering gesloten. Eerlang zal de definitieve oprichting eener afdeeling, waarvoor zich reeds ruim 60 dames en hceren hebben aangemeld, plaats hebben. De herijk der rnalen en gewich ten, aanvangende Maandag 16 Januari a.szal NIET plaats hebben in het WERKHUIS, maar in het gebouw in de KOESTRAAT 9, terwijl in de publicatie van den herijk ABUSIE VELIJK is vermeld, dat het IJkkan- toor te Utrecht, van 19 Juni tot 1 September ook des Vrijdags zal ge opend zijn. Men verzocht ons om opname van het navolgende: Woensdag 11 Januari des namiddags half twee brak in het pakhuis van den Heer A Herschel een zware brand uit die voor de omliggende perceeleu een dreigend aanzien gaf. Terwijl dat ge beurde kwam er een officier vragen of er in het gebouw »Eben Haëzer" van den Christ. Nat. Werkmansbond ook een vaandel was en toen dat be vestigd werd van ja was er dadelijk een onderofficier en tweo manschappen klaar om dat naar veiliger plaats over te brengen waarvoor Zijn Ed Geste. Heer Officier, Wachtmeester en man schappen door bet Bestuur en leden tan den Christ. Nat. Werkmansbond oprechten dank wordt toegebracht en men kan zien wat het vaandel is bij een soldaat. De spoorbrug aan den Koppel is nagenoeg hersteld en wordt binnen een paar dagen weder in gebruik ge nomen. Kei lang zal de heer N. Ooster- baan, schoolopziener te Doesburg voor de anti-revolutionaire propaganda- club Groen van Pritisterer" een spieekbeui l \ervulleu. Naar wij vei nemen zal Speen- hoff's Vrije Tooueel, dat vei leden week in De Arend zooveel succes had, bin nenkort nog eens terugkomen. Het plan bestaat op 4 Februari een voor stelling te ge>cn in »Arnicitia" De Raad der gemeente Baarn heeft in zijne zitting van gisteren de heer J. D. Reimann Jrf accountant alhier, benoemd tol administrateur der gasfabriek. Predikbeurten bij de verschil lende gemeenten alhier op Zondag 15 Januari 1905: Ned. Ilerv. Gemeente. St. Joriskerk. Voorm. 10 uur, Ds. T. r Haar Romeny. Bediening van hel II. Avondmaal. Namidd. 2 uur. Ds. Meiners. 's Avonds 5'/j uur, Ds. van Aalst. Dankzegging v. h. II. Avondmaal. Gaslhuiskerk. Voorm. 10 uur, de heer K. Teeling, Godsdienstonderwijzer. Evang. Luth. kerk. Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Remonstrantscho kerk. Voormidd. lO'/i uur, Ds Hooykaas. Ge reform, kerk (Langegracht). Voormidd. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5V» uur, Ds. Donner. Gcreform. kerk (Zuidsingel). Voormidd. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Teerink. Collecte voor de kas van Em. pred pred.-wed. en weezen. Vrije Gerefurm. Gemeente. Voormidd. 9V» uur, Lezing door 's Avonds 5 uur, ongesteldheid. Hoogland. Zaterdag j.l. werd hier de brandklok gehoord. Er was brand in de hooibt-rg van G. Botterblorn, wonende aan den straatweg naar Bunschoten. Gelukkig is de brand in zijn begin gestuit door het af steken van het hooi, zoodat het bij <le aankomst der brand-pr uit niet meer noodig was, deze water te laten geven. Er heelt zich eene vereeniging gevormd van jonge mannen, met het voornemen een muziekgezelschap of harmonie op te richten in deze ge meente. Sinds eenige di^en werd te Deven ter vermist een landbouwer, W. D ge naamd, die alleen een buisje bewoonde aan den Rijslenborglierweg. De buren beslolen dadelijk, wijl zij hem niel meer zagen en de deur van zijn buis gesloten bleef, de politie met bet geval in kennis te stellen Nu is Woensdag onder Diepenveen opgehaald een 111 den IJsel drijvend lijk van een mans persoon, wiens identiteit niet is vast gespeld kunnen worden. Men bracht het vinden van dit lijk in verband met D 's verdwijning en 't werd dan ook vastgesteld, dat het lijk dat van D. was, die inmiddels reeds begraven is. Op welke wijze hij is omgekomen is niet bepaald kunnen worden, men gelooft echter, dat bier aan een ongeluk inoet gedacht worden. Een ingezetene van Breda bad aan den linkerarm een onbeteekenend wondje. Hij krabde dit s'avonds vóór bij g'nS slapen open en bevond zijn arm den volgenden ochtend dik op gezwollen en zeer pijnlijk. De ontboden geneesheer constateerde bloedvergif tiging en achtte onmiddellijke over brenging naar liet gasthuis nood zakelijk. Dit geschiedde doch 't was reeds te laat. De patiënt overleed den volgenden avond. Nailer wordt nog medegedeeld, dat de bedoelde persoon bij bet versjouwen van een vat in een winkel van »Eigen Hulp" een pees tusschen de vingers gescheurd bad waarop waarschijnlijk bloedvergiftiging is gevolgd. Op aandringen van een der familie leden is het lijk nu geneeskundig ge schouwd, om uit te maken of de weduwe en de drie jonge kinderen in aanmei king komen voor eene uit- keering krachtens de Ongevallenwet. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 5 tot en met 11 Januari. Geboren: Petronella Johanna, d. van C. van Beek en A. 11. Groot. Hendrik, z. van L. de Man en N. van Peil. Hendrika Luintje, d. van C. de Rijke en H. Post. Frouwke, d. van Jan Aikens en J. van Boeijen. Petronella Klazina Helena, d. van J. van Loenen. Aleida, d. van H. Wever en W. van Rouendal. Hubertus Willebrordus Antonius, z. van J. Hazelaar en G. Bokkers. Hen- drikus Johannes, z. van A. Haarsma en A. M. Schouten. Ondertrouwd: Reljer Struve en Maria Johanna Vernooijs. GetrouwdDirk Ruitenberg en Bernar- dina Magdalena van Zwijndregt. - Johan nes Jacobus van Vulpen en Willemijntje Helena Kwast. Gijsbertus van Zuilen en Maria Wilhelmina van Empelen. Overleden: Johanna Hubertina Catha- rina Gemen, lj. Teunis Geijtenbeek, 62 j., wedr. van Aaltje Hofland. Maria Brinkman, 64 j., ongeh. Estella van Crewel, 24 j., ongeh. Rebekka Vos, 64 j., wed. van A. Elzas. Diederika Hermina Zwier, 52 j., echtg. van Leendert Reeser. Gerrit Jan Pannen, 20 j., ongeh. Bernardina Jacoba Eekhout, 51 j., wed. van Willem de Kruijff. Jan Scheuter, 38 j., ongeh. Hendrika van Arkel, 4 m. Theodora Geesing, 82 j., wed. van Jacob Boomhouwer. Matthijs Spier, 19 j., ongeh. Een levenl. aang. kind m. g. van A. Haarsma en A. M. Schouten. Hoogland. Geboren: Johannes Cornelia, zoon van E. Smink en C. Hooi. Stevina Gijsberta, dochter van A. Schimmel en M. Stolp. Johanna, dochter van G. Harder en J. Schouten. OndertrouwdW. Leeuwenkamp en W. Bokkers. GehuwdW. Schoonderbeek en R. fran den Tweel. Leusden. 6 13 Januari 1905. GeborenAntonia Maria en Helena Maria, dochters van J. H. Keizer en M. van Doorn. Johannes, zoon van J. Boersen en Th. Zwanenburg. Klasina, dochter van A. van Beek en G. van den Bongaard. Stoutenburg. 6—13 Januari 1905. Geboren: Alijda Willemijntje, dochter van G. van de Belt en M. van de Brug. Ondertrouwd: Dirk van de Lagemaat en Willemijntje Lagerweij. Woudenberg. Geboren: 5 Jan. Dirkje, d. van Jan Wil lem van de Burgt en Adriana Gerarda Bouman. 10. Louis, z. van Hendrik ten Ham en Lotje Koudijs. Ondertrouwd: 12 Jan. Teunis van Eg- dom, 38 j. en Cornelia Floor, 44 j. Overleden. 7 Jan Henderikje Gerritse, geh. met Jan Morren, 65 j. RECLAMES. De verzekering tegen maagpijnen. De Pink Pillen geneden dezelven. Ik lieb het genoegen iMnede "te deelen, zoo schrijft ons den Heer.;/, de Kniyf, Damstraat 18 bis te Utrecht, dat/na sederj ruira vier en een half jaar aan hevige maagpijnen geleden te hebben ik na eejl geregeld gebruik van de Pink Pillen geheel'en al genézen ben gewor den. Vele middelen had ik voorheen aangewend, doch niets mochtf mij baten/Doch reeds na het gebruik van de perste doos Sink Pillen gevoelde ik reeds verbetering wellef verbetering steeds toenam tot mijhe radicaler genezing. Zoo groot mijn verdriet^eerst was ^ooveel grooter is nu mijne vreugd*. Men kan *fcich heloA ten dage tegen alles verzekeren, -jOrand, (Ongelukken, ziekten enz. Verzekert ook ttfgen de maagziekten door de Pink Iylen té'nemen die de hernieuwer van het blped zijn. Zoo gij er reeds aan lijdende zijt zullende Pink Pillen dezelven doen ver dwijnen. Ijidien gij er aanleg voor hebt om ze te krijgend zullen de Pink Pillen verhinderen dezelven arlch te'openÈaren. De Pink Pillen heb ben eene ^uWTele weiding namelijk zij zuiveren en zij veiïte^en het jiloed. Zij geven aan het bloed de{opede elementen die het mist, zij doen de slrchte elementen verdwijnen die het vergiftigen. Deze twee gecombineerde deugden zijn het kenmerk der^pink Pillen en maken dat zij in niets op and^e geneesmiddelen ge-^*" lijken. Zij maken ze on^ertreffelijk tegen tal rijke ziekten die in schijfverschillend zyn drfbu die wel degelijk denzelfcfcn oorsprong hebben, namelijk, bloedarmoede, ajeekzucht, nei#&sthe- nie, algemeene zwakte, n^agziektenv«jCheuma- tiek, zenuwzwakte, scheef hoofden', zenuw pijnen, heupjicht, onregelMjaUjjtoden bij de vrouwen enz. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27 Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederlanden Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Amersfoort en omstreken bij A VAN DE WEG drogist en, A. DE VRIES, Kerkstraat 90, Hilversum. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 13 Jan. 1905. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0—0 Appelen f 3.a f 5. Peren f3.a f6. Nieuwe aardapp. f0. a f0 Zandaardapp. f 1.80a f200 Hoendereieren f5.25 a f 6.00 per 100 st. Eenden f U.a fü.Boter fl.25 a f 1.35 per kilo. Mar garine f1.A f130. Zoetem. kaas f Kippen f0 90 a f 1.30 Kuikens fl.af 1.30 Piep kuikens f O 00 a f 0.00 Ganzen f0.f0.Eenden f0 90 a f 1 20 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen 11.50 a f2.Wilde konijnen f 0.50 a f 0.60. Tainme f0.80 a f 4.-20 Duiven f0.50 a f 0.60 paar. Magere rarkens f 18 a f30. Varkens voor export f 0.a fZeugen f50.f60.Biggen f7a f 10. Schrammen f 00.a f00Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet Roggeheet. Boekweit: 60 heet Appelen 12Q heet Peren; heet Kleiaardappe- len; 150 heet Zandaardappelen8000 stuks Hoen dereioren; stuks Eendeue eren1200 kilo Hooi- bnter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 40 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 70 biggen en 2 zeugen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2