BUITENLAND, reclame. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. "reclame." Getoipnis der Klsnren. breken van den aanleg tot het beklee- den van een rang, een en ander ter beoordeeling van de onmiddelijke chefs van de.i belanghebbende kaderreser vist. Verzoeken, tot het verkrijgen van vorenbedoelde ontheffing, zullen mits dien aan de betrokken inspecteurs moeten worden ingediend door tus- schenkomst der korpscommandanten. De bevoegdheid is verleend naar aanleiding van een daartoe strekkend voorstel van den inspecteur der infan terie. Men meldt uit Krakowa: aan het N. v. d. Dag. H. M. de Koningin. Z. K. H. de Prins der Nederlanden en H. K. Gr oot hertogin Marie hebben een bezoek ge bracht aan het tegenover het 'tadje Malchow gelegen «klooster", In een open rijtuig, met vier p rar den bespannen, reden de hooge gasten door het feestelijk versierde stadje De regent van het klooster, dat inge richt is tot een hospitium voor be jaarde adelijke dames, landrath Vori Gundlach, ontving de vorstelijke fami lie en geleide deze naar bet huis van de domina en van daar naar liet mooie kloosterkerkje. Bij het binnen treden in de kapel werden de hooge bezoekers verwelkomd met het Nedrr- landsch dankgebed, uit den Gedenok- klanck van Valerius dat door een mannenkoor onder leiding van den cantor Schroeder, werd gczongpu Onder plechtig orgelspel verlieten de hooge gasten weerde kerk. 0111 in het Gemeentehuis de thee te gebrui ken. Te halfzes werd de terugtocht naar Dobbin weer aanvaard; o.eral was de vorstelijke familie het voor werp van de hartelijkste ovaties. De Prins heeft voor den salon van de Koningin op het Slot Dobbin een Mignonvleugel in Louis XVI stijl laten vervaardigen in de Hofpianofabi iek van Gebrs.- Perzina. te Schwerin. De kast van het instrument is in witte kleur gehouden in overeenstemming met de kleur van den salon, en is van rijke goudversieringen voorzien. Kamerverkiezing voor Breda. Voor de vacature in de Tweede Kamer voor het district Breda, ont staan wegens liet ontslag door den heer Michiels van Verduynen genomen, is, gelijk gemeld is, door de Katho lieke kiesvereeniging tot candidaat gesteld de heer W. II Boogaardt, thans redacteur van de Java-post te Batavia. Deze journalist was reeds in Juni candidaat te Zevenbergen maar heeft toen bij de herstemming 3'6 stemmen triitnler gekregen dan de lieer Van Vuuren, die gekozen werd. Thans is hij met slechts weinige stemmen borerr de helft der opgeko men leden f165 van de 320) te Breda gesteld, en zal vermoed lijk gekozen worden, zoodat liet element der Indi sche «specialiteiten" in de Kamer versterking krijgt Tegencandidaat is de Katholieke priester dr. J. van den Brink, die zich hij de sociaaldemocraten heeft aange sloten en ook reeds in Juni candidaat te Breda was waar hij 923 stemmen kreeg tegen 3C16 op mr. Michiels. Mij wordt thans door den geheelen staf der socialistische leiders onder steundde lieeren Tioelttra, Van IJelsdingen, Spiekman, Mendel? Berg- meijer, Hermans, en misschien ook Van Kol zullen deze en de volgende week in verschillende plaatsen van het district voor de kiezers optreden. Bloemperken. »De Vereeniging tot Verfraaiing van Baain en Bevordering van het Vreem delingenverkeer" heeft besloten voor den volgenden zomer drie prijsvragen uit te schrijven voor Baarnsche bloemis ten. Het doel is de nieuwe richting te helpen bevorderen door meer afwis seling aan te brengen en te breken met de eentonige ovaleen ronde bloem perken. De prijsvragen bestaan uit het aan leggen van een arrangement van bloei- enden en niet-bloeiende planten, al of niet met rotswerk, sierplanten enz., waarvan de verkoopwaarde niet meer mag bedragen dan 40, f 30, f 20. Voor elke prijsvraag worden vier geld prijzen uitgeloofd. Beoordeelaars zullen zijn drie vak mannen buiten de gemeente en zoo veel mogelijk bekende voorstanders van deze nieuwe richting. Uit Moskou wordt aan de Berliner Lokal Anz bericht, d it het daar Ier stede in de laatste dagen rustiger wordt. De revolutionnaire stemming begint minder te worden. Met de eensgezindheid onder de arbeiders is het gedaan en het geld tot onder steuning der stakers is verbruikt, zoodat de arbeiders, trots de op hitsingen der socialistische leiders om de staking voort te zetten, in sommige fabrieken den arbeid weder hebben hervat. Toch is de rust nog niet volkomen teruggekeerd, er ver schijnen nog slechts enkele bladen, de trams loopen nog niet en in de stedelijke bedrijven heerscht nog steeds gisting onder de werklieden. De beide Zweedsche Kamers hebben <ie voordracht goedgekeurd tot verbre king der Unie met Noorwegen, tot erkenning \an dat land als eenen zelf standigen en onafhankelijken Staat en tot verwijdering van het Unie-teeken uit de Zweedsche vlag. De Zweedsche vlag blauw met eon geel kruis en de Noorweegsche vlag rood met een blauw, van wit omrand kruis hadden tot dusverre in het bovenste veld, aan de zijde van den stok, een gemeenschappelijk tee ken, een vak, hetwelk de kleuren van beide vlaggen door elkander vertoonde Dat vak zal nu verdwijnende Zweed sche vlag zal geheel blauw zijn met een geel kruis en de Noorweegsche lood rnet een blauw witgerand kruis Volgens de Frankfurter Zeitung heeft de Noorsche Regeering aan Koning Oscar een termijn gesteld, waarbinnen zij zijn verantwoord op het aanbod om een Prins uit zijn huis voor den Noorschen troon aan te wijzen, verwacht en is die termijn verstreken, zonder dat er antwoord is gekomen, dan zou de Noorsche Regeering zich viij gevoelen om andere stappen te doen. Men vermoedt, dat het Storthing nu aanstonds Prins Karei van Denemarken tot Koning zal uitroepen. Wanneer gij naar Utrecht gaat. Wanneer gij naar Utrecht gaat, bezoek dan de hieronder vermelde persoon, en verzoek haar U het volgende te bevestigen. Mejuffrouw C. Vleeseh Dubois, wonende Javastraat 17bis te Utrecht, meldt ons Het doet mij veel genoegen U te kunnen melden dat ik aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen te danken heb dat ik thans verlost ben van een ingekankerde nierkwaal, die me onge veer zeven jaren onophoudelijk geteisterd heeft. Ik zou U onmogelijk mijn pijnen kunnen besehrij ven, die ik voortdurend in rug en lenden gehad heb, mijn rug was als 't ware gebroken. Ik had den geheelen dag een lusteloos, loom gevoel en 't scheen me toe alsof-ik 's morgens bij het opslaan meer vermoeid Was dan den avond tc voren bij het naar bed gaan. De urine was rood en met veel bezinksel, en mijn enkels en voeten waren gewoonlijk 's avonds opgezwollen. Ik werd veel gekweld door duizelihgen en schemeringen voor de oogen cn was ten einde raad, want al het mogelijke had ik reefls aangewendo. a. was ik twee maal in het hospitaal geweest, zonder veel baat en ook de menigvuldige andere behan delingen brachten mij geen beterschap. Na al de focde berichten omtrent Fosters Rugpijn Nieren 'illen wilde ik hieimede een proef nemen en gelukkig rhijn verwachting werd niet teleurgesteld. Na het eerste doosie *knaptc ik reeds op, de pijn verdween; het water werd helder en mijn geheel was beter. Ik beft thans weer opgewekt en zal niet nalaften, waar ik kan, uw uitstekend genees middel aan tc «veren. Ik ondergetekende verklaar dat dit boveni staande waar^is en machtig U het publiek.té maken op^yfke wijze die U goed dunkt. Rugpijn duidt paan dat er een overmatige hoeveelheid urinöèaur in het lichaam Dit vergif veroorzaakt/de urine-ongcsteldhcdph want het verstopt niet ajleen de nieren, doch hfflemmert tevens de kanalen? welke van dc nieipn naar de blaas gaan cn tegelijkertijd brengt ket dc prik keling cn ontsteking der blaas nJt zich mede. Het urine-zuur i$j de hoofdporzaaJr der blaasont steking, van stooiyiis der urincjpan het verlies van eiwitstoffen énz. Fosters Rugpijn Nieren Pillen lossen het urine-zump op en helpen dc nieren om het op hatuurhdre wijze af te voeren. Verzeker U dat Licnü^c echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen 'gfceKfdezelfde die mejuffrouw Vicesch Dubois gehad heeft. Zij zijn tc Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. v. de Weg. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor een- of ƒ10 voor zes doozen. Voor de in Juni 1906 alhier te houden tentoonstelling vanwege de Maatschappij voor Landbouw-en Kruid kunde is Vrijdagavond orider voor zitterschap van den Heer J B. de Beaufort uit Woudenberg, eene ver gadering gehouden der plaatselijke afdeelingen. waarin allereerst de leden voor de subcommissies worden aan gewezen. Er zullen zijn eene subcommissie voor de regeling van het terrein, be staande uit de HH. Knottenbelt, llassel- man, Baron van Heemstra en A. M. Tiomp v. Holst; eene voor de afd. vee, bestaande uit de IIH v. Haseler, Lam en Geertsma; eene voor de afd paarden, bestaande uit de HH. v. Heemstra, v. Haselen en J. B de Beaufort; eene voor de aid Finan ciën, bestaap.de uit de H.H. Frederikse, Van den Berg, H. Tromp v. Holst en De Beauforteene voor de werk tuigen bestaande uit de HH. van den Herda, Hassehnan en Van den Bre mer; eene voor de zuivelbereiding bestaande uit de HH Douma, Van der Wal en Ykema; eene voor destallen bestaande uit de HH Knottenbelt, Frederikse en Van den Bremer. Voor de afd groententeelt zal bet aldeelingsbestuur zorgdragen, terwijl de afd. pluimvee onder leiding komt van de Pluimvee-vereeniging alhier, en de vereeniging tot bevordering van de Bijenteelt zal zorgen voordeafdee- ling «bijen". Hoewel bet afdeelingsbestuur ook het denkbeeld heett een bloementen toonstelling te organiseeren, kan het daaromtrent lot beden nog geen be slissing geven. Het programma wordt als volgt vastgesteld Paarden Dekhengsten, geboren in 1903 of vroeger, le prijs f50, 2e prijs f30. Meniën m. veulen met opgaaf v. d. vader, le pr. f30, 2e pr. f20 Merriën en mins van 3 tot 5 jaar, le pr. f30, 2e pr. f20, 3e pr. f 10, 4e pr Dipl. Jonge paarden, geboren in 1904, le pr. f25, 2e pr. f 15, 3e pr f7'/i. Jonge paarden, geboren in 1905, le pr. f 15,2e pr. f 10, 3e pr. f 5. Rundvee. Stieren, geboren in 1904 of vroeger, le pr. f 40, 2e pr. f25 Stieren, geboren in 1905, le pr. f30 2e pr. f20. Stieren, ter dekking staande in de atdeebng en op de voorjaars- keuiing geweest zijnde, le pr. f30, 2e pr. f20. Melkkoeien van 4 jaar en ouder le pr. f25. 2e pr. f15 Melk- schotten, le pr. f 20, 2e pr. f 10. Melk vaaizen, le pr. f 15, 2e pr. f Th Melk koeien van 4 jaar en ouder, le pr. f25, 2e pr. 115; Melkschotten, le pr. 120, 2e pr. f10; Melkvaarzen le pr. f 15, 2e pr. f 7'/», waarvan melklijsten worden gehouden en toebehoorende aan leden der afd. Kennelijk drachtige koeien le pr. f20, 2e pr. f 19. Vaars- pinken, minstens 3 van 1 eigenaar le pr f20, 2e pr. f10. Wolvee en Geiten. Rammen 1 jaar en ouder le prijs f 152e pr. Ge tuigschrift. Ooien, ze? stuks le pr f 102e pr Getuigschrift. Bokken le pr, f2.50. Geiten le pr. f2 50: 2e pr. f 1.50; 3e pr. f 1. Varkens. Beeren, onverschillig welk ras, le pr. f 152e pr. f 10 3e pr f5. Zeugen, met minstens 0 biggen, le pr. f 15; 2e pr. 110; 3? pr. f5. Zuivel. Vier kazen, elk minstens 4 K G wegend, binnen de afd. ver vaardigd, le pr. f 102e pr. f5. Vier kazen id buiten de afd. maar in de provincie vervaardigd. Prijzen id. Boter, bereid op eene boerderij, le pr. f10; 2e pr f5 Boter, berei 1 np een fabriek, aangesloten hij bet Con tiólestation, le pr. f 102e pr. f5 of getuigschrift Pluimvee, onder leiding der onder afd.Amersfooi t der V. P. N Bloemen en planten. Bijenteelt. Groententeelt, verzameling groenfen, gekweekt door beroepsluinbouvvers binnen de afd. 3 prijzen: (75, f5 f2.50 Landbouw werktuigen, geen prijzen. Zuivelwerk- luigengeen prijzen. Kunstmest, voe dermiddelen e. d. getuigschriften. Het bestuur heeft reeds een ge schikt terrein voor de tentoonstelling gevonden, en wel een gedeelte aan den «Berg» begtensd door den Oudei Utrechtschenweg en den Koninginne weg. De bouwmaatschappij «Amers foort» heef in beginsel besloten dezen grond ter beschikking te stellen Wanneer de datum van bet Con gres zal zijn vastgesteld, zullen ook de verschillende data van de ten toonstelling worden opgegeven. Zeker is het, dat die in Juni niet zal zijn. Reeds nu kan worden medegedeeld dat er één dag tentoonstelling voor paarden en één dag voor die van vee zal worden gehouden. Zooveel mogelijk zal het bestuur zich in verbinding blijven stellen met de «Heidemaatschappij Naar wij vernemen zal de heer F. Wesseling hedenavond iu «De Arend" een lezing houden voor de leden der onderolïicieis-vereeniging «Ons belang". Onderwerp«De samen stelling der bestaande regeeringen, de aanleiding daartoe en de nood zakelijkheid van het bestaan van legers. De beeren Tromp van Holst, W. van de Koogh en J. van Lunteren hebben bedankt voor hunne benoeming respectievelijk als eere-voorzitter, voor zitter en bestuurslid der «Orarije- vereeniging." Lijst van brieven en briefkaarten, geadresseerd aan onbekenden, ver zonden van het Postkantoor Amers foort gedurende de Ie helft October. Brieven. A. Muller Hilversum. Mevr. v. Hoogendorp J. van Dijk Utrecht. P. Schut Amsterdam. Ebelscbolt H. v. d. Berg Amsterdam. Kapellaan Amersfoort. H. Gener p/a. Habick Amsterdam. Overste «Bethlehem" Zeist. N Z. Voorburgwal 117 Amsterdam fa. Kamerling Tilburg. Briefkaarten. Mej. Boshuizen Jr. Amersfoort. J. Vermeulen Rotterdam. Stukrijder Schoenmaker Hellevoetsluis. Mej Joh. Blanes Amsterdam. Mej B. Bronger Rotterdam. 23 drukwerken. Uit 't buitenland terug ontvangen: Dr. C. J. Diddens Rrunnen Schweiz. Mej. A. Visser Modenhoven (Dl.) Bij beslissing van den Generaal Majoor Comm. der 4e Div. Iuf. is de zilveren medaille voor 24jaren trouwen dienst toegekend aan den muzikant Bauer en de bronzen ge?p voor 18 jaren trouwen dienst aan den muzikant Hendriks. Ingevolge beslissing van den M. v. O. is met ingang van 16 October de le Luitenant A. J. A. Busquet van het 5e Reg. Inf. op zijn verzoek voor den tijd van een jaar op nonactiviteit gesteld. Ingevolge beslissing van dan M. v. O. is de 2e Luitenant J. Busquet van bet 5e Reg. Inf. benoemd tol leeraar in de wiskundige vakken aan den cursus. De Lange- en Kortegracht zijn gedeeltelijk opgebroken tot het leggen der telephoonkabel naar Wou denberg. J I. Maandagochtend werd niet minder dan 37.6 in.M neerslag alge- lapt uit den regenmeter. Of bet Zondag dus ook gegoten heeft. De tram profiteerde er bet meest van. Niettegenstaande den balven (Zundag-)dienst werden 399 betalende passagiers vei voe>d, niet eene passage opbrengst van f23. Naar aanleiding van een ongeval jl. Zaterdag eene 67-jarige dame over komen bij bet afdalen van de trap naar bet le perron aan het station alhier, raad de Amersf. Cl., aan hen die liever geen gebruik maken van die trappen, vergunning le vragen, gebruik le mogen maken van den lagpn toegangsweg, heteeen nimmer geweigerd wordt als de dienst bet maar eeuigzms toelaat. Ons komt zulks ongeloofelijk voor, daar «ij met zeker heid weten, dat het, niettegenstaande een herhaald verzoek van bel hoofdbe stuur van den A.N.W.B. aan wiel- rijdeis pertinent vei boden is van die weg gebiuik te maken. In den loop der volgende maand zal een nieuw nummer verschijnen der Post- en Telegraafgids. Niet tegenstaande dit boekje eene belang rijke uitbreiding heeft ondergaan en zoodanige ijzigingen en verbeterin gen zijn aangebracht, dat bet practiscb gebruik veel gemakkelijker is gemaakt, is de prijs verlaagd tot 30 cent, bij abonnement 50 cent per geheel jaar in plaats van f 1. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur sloeg een paard van den land bouwer v. d. II. op de Bloememlal- sche straat op hol. Na legen een vuilniswagen te zijn opgelonpen, waarbij hel zich deerlijk verwondde, rende bet verder de Hooglandsche weg op, waar bet eindelijk tot staan werd gebracht en hevig bloedende uit ver schillende wonden huiswaarts werd geleid. 379ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 14 Oct. 1905. (100 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweeer te Amersfoort (Breedestraat 22) is aan het navol gend nummer te beurt gevallen: Prijs van f 70 No. 964. Zondagavond 7 uur is op het sta tion De Bilt de 28 jarige Mejuffrouw G. v. d. B. die uit een nog in bewe ging zijnden trein wilde slappen, uit den trein gevallen en daaronder ge raakt, ten gevolge waarvan zij over reden en onmiddelijk gedood werd. Zij reisde in gezelschap van haar verloofde. Onmenschelijk. Tusschen den huize den Hoek en de boterfabriek te Nijkerk h-eft zich een schandelijk stukje afgespeeld. Twee Bunschoters komen op bun im-lkvagen aanrijden Bijna aan bet einde, van den vermoeienden tocht an- ft liet paai d liet op en blijft staan Een dracht slagen geeft geen verandei mg. Uitspan nen. Be koppigheid a lie.-ren met de onvermijdelijke slagen Nu zal 'i wel beter gaan. Opnieuw inspannen. Geen succes. Het dier blijft pal op zijn plaats. Weer ondergaat het arme beest dezelfde kuur met dezelfde uitkomst Toen, 't is haast ongeloof lijk haalde een hunner zijn mes voor den dag en stak er het paard mee in het achterdeel, dat bet bloed er uitgulste, en toen ging het. Iels vermakelijks is te Dalburg gebeurd. In een kolliebuis daar ter slede bad zich onlangs een beer, die zich in het bezit van een buitengewoon mooie snor verheugt, verbonden dit mannelijk sieraad voor honderd gulden af te scheien en den volgenden avond zonder snor in 't café te komen. 't Gezelschap zat reeds nieuwsgierig te wachten, maar de eigenaar van de snor kwam niet. Nadat der stam gasten geduld een uurtje op den proef was gesteld, verscheen een besteller met een brief, waarvan het adres een vrouwenhand verried. De inhoud luidde als volgt: Mijne Heeren! In een vlaag van onverklaarbare lichtzinnigheid heeft mijn echtgenoot zich gisteravond tegen over u verbonden tegen betaling van honderd gulden vooreen weldadig doel, zijn snor op te olleren en ge waart reed genoeg dit aanbod aan te nemen. Daar ik nu echter weinig lustgevoel om de dupe to zijn van de idiote opwellin gen van mijn echtgenoot, zoo zie ik mij genoodzaakt u te vei klaren, dat mijn man en ik in gemeenschap van goederen zijn getrouwd. Tengevolge daarvan is zijn snot' mijn snor; hij bad er de vrije beschikking niet over en uw overeenkomst, aangegaan met slechts één der gerechtigden is dus van nul en geener waarde! Mocht gij aan de gegrondheid mijner beweringen twijfelen, zoo staat u nog altijd de weg open om ons in iechten aan te spreken. Hoogachtend, enz. P S. Mijn man kan hedenavond niet in uw midden verschijnen, daar ik zoo vrij ben geweest inmiddels den huissleutel in bewaring te riemen. Belangrijk is de geluksaankondiging van Samuel lleckscher senr. in Hamburg welke zich in dit nommer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede naam ver worven, dat wij al onze lezers aan bevelen op deze advertentie acht te geven. De sterren die wij aan hel uitspansel zien hebben niet alle dezelfde kleur. De sterren kundigen baze.eren zich op dit verschil van kleuren om den ouderdom der sterren te schat ten. De smid die zijn ijzer in den oven heet maakt, kan ten naasten hij de warmtegraad van dat ijzer vast stellén, {1 at van vuurrood tot bijna wit gloeiend overgaat naarmate zijne hitte sterker y?. Kortom een ieder kan bij den eersten oogopslag zonder eenige onder vraging op de straat wandelende zeggen, welke de gezondheidstoestand is van een jong meisje, dat wij tegenkomen met de ."kleur harer wan gen en van hare U'ppen in oogenschouw te nemen. Als haar gelaat bleek is, hai'e oogen door zwarte kringen omringd zijn haar gang treurig en haar voorkomen bedrukt is, dan komt dit door dat zij te weinig bloed heelt, dat zij bloedarmoe dig is en dat* "zij behoefte heeft de Pink Pillen te nemen. Genezing tan het dochtertje van den Heer C. Racen, kostgjr van de R. K. Kerk in da Graaf van Solmstraot, Utrecht en wonende in dezelfde straat, 11. Mijn dochtertje 11 jaren oud, zoo verklaart haar vader, heeft van af haar prilste jeugd geleden aan bloedarmoede, bleekzucht en klier ziekte. Zij had hoegenaamd geen eetlust, vreese- lijke pijnen in de buik des nachts kon zij niet slapen en- zij klaagde steeds over koude handen en voeten. Alles -wat ik er voor had aangewend bleef vruchtel^dfe. Zoodra zij uit de school kwam viel zij te huis komende van vermoeidheid op een stoel neder en was zij niet in staat gelijk de andere kinderen toet opgeruimdheid te spelen en mijne vrouw en ik begonnen het ergste voor de toekomst te yreezen. Een onzer buren de goede werking bij hare eigene dochter onder- vondeu hebbende/raadde ons aan de Pink Pillen van Dr Williams/.te gebruiken en £et resultaat is al onze hocjb te boven giégaan, want ons geliefd kirjrd is geheel eii al genezen en speelt gelijk-de andere kinaeren. De Pink Pillen voor bleefce personen (Des pilules Pink pour personnes males, eischufaeze vyf woorden op de doozen/ ijn onovertr^ffelijk tegen bloed armoede, bleekzucht, wittefvloed, welke ziekten het lichaam uitputten en het aangezicht verwoes ten. Zij genezen èveneeps maagkwalen, rheuma- tiek, schele hoo#pmy zenuwpijnen, heupjicht, neurasthenie, zemrvmvakte. Prijs f 1.75 de doos, f9.per zes doozen, verkrijgbaar bij Snabiliè,Steiger 27, Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg drogist, en A. de Vries, Kerkstraat90, Hilversum,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2