NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. zwarte en grijze FEUILLETON !%o. 25. Zaterdag 7 April 1906. Vijf- eü dertigste jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Hulde aan d9 WetenschaP- EERSTE BLAD. costuums firma ZIJLSTRA, DE ZWARTE WINKEL. Plaatselijk Nieuws. ru£- I Een naam op aller lippen. HET KIND DER PRAIRIE. Amersfoort Courant ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden met Zondagsblad f 0.75; Franco per post door het geheele Rijk f 1. Afzonderlijke Nummers 8 Cent. Ingezonden stukken intezenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER. Bureau: Langestraat 77. Telephoonno. 69. ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.50; iedere regel meer 7'/j Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte RECLAME. Koopt uwe f] bü uit g'J UTRE eene C|IT, hebt 700 jiborten. Op de feestavond van de Vereen: Handel en Nijverheid op Woensdag 18 April, welke aanvangt om 7 uur precies, en waarbij ieder lid toegang heeft met éen dame; voor (huisgenoo- ten wordt een streng persoonlijke introductie gegeven) zullen de leden van Thalia' en tal van dames en heeren meewerken, tot uitvoering van het navolgend programma: Thalia maisch, voor piano. Rede van den Voorzitier. Koor oit »Schöpfung", piano 6 handig. Bloemenhulde. Duo's voor mandoline en piano Zonnekind, oorspronkelijk tooneelspel in éen bediijf. Kriegsmarsch uit aAthalie". Hymne, van Johan Verhulst voor ge mengd koor. Répos de chasseurs, piano 4 handig. Een visioen. Dialoog tusschen de Ste demaagd van Amersfoort enEverai d Meysier; en monoloog van He Ste demaagd. Krausköpfchen, voor piano 6 handig. Cavalerie marsch, voor piano 4 handig In politiek, blijspel van Von Kadel- burg. La Machiche, voor piano. Lentezang, dames trio. Rhinoceros-ballade, mannen-quartet. Steeple chase, voor piano. Huwelijksaanvraag, klucht in 1 bedrijf. Potpouiri, voor piano. Apotheose: Hulde aan H. N. Slotwoord. "'reclame. Altijd welkom te Amersfoort. Goed nieuws van iemand uit onze omge- 'ing is ons altijd welkom en wij zullen met lelangslelling het volgend berichtje van een Soestenaar lezen. Het zal eveneens voor velen onzer waardevol nieuws zijn. De Heer H. van Ginkel, wonende Veenhuizer- weg te Soest, mufdi ons: Voordat ik met Uw pillen kennis maakte heb ik ongeveer twee jaren gesukkeld met een hevige pijn in het benedengedeelte van den rug. In mijn werk op het land was dit buitengewoon hinderlijk en zonder dat daar aanleiding toe bestond, moest ik ywaay transpireeren, wat plotseling door huiveringjen gevulgd werd. Mijn eetlust werd met den dag minder^ de urine bevatte veel bezinkselen was altijd troebel en de waterloosing geschiedde op een onvoldoende wijze. Toen ik -vei nam dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen zoo afdoend werkten tegen deze soort ongesteldheid, begon ik er onmiddellijk gebruik'van te maken. Ik hield de behandeling vol en' thans nu ik vijl doozen gebruikt heb, kan ik'met blijdschap zeggen dat ik een groote verlichting ondervonden heb De pijn is bijna geheel -verdwenen^Jk-gevoel mij veel flinker, opgewekter-oa-stérker en mijn werk doe ik thans weer met genoegen. Ik ondergeteekeade verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die/U goeddunkt. Het is rugpijn, waafltnede het gevaar een aanvang neemt. Rugpijn is het eerste en zekere teeken van nierziekte,rFoster's Rugpyn Nieren Pillen genezen de pjljn in den rug, terwijl ze de nieren in ordtA' brengen, die zich daar onder bevinden, Want inderdaad zijn het de nieren, die de pijD veroorzaken en niet de Verzeker U £at men U de échte Foster's Rugpyn NieraJS Pillen geeft, dezelfde die de Heer van Gigkel gehad heeft. WIJ WAAR- STEGEN NAMAAK en maken ip attent, dat op iedere doos de ig van James Foster voorkomt. Amersfoort verkrijgbaar hij den q de Weg. Toezending geschiedt ntvangst van ^jpaftwiskèl a f175 ITO.1 »uui Fes doezen. SCHUWEN koopers er J handteekenij zij zijn te.; Heer A. vai franco na o voor één- of Op de Vlasakkers werd Dondei- dagoclilend vooi het front van het escadion Ordonnancen op de gebrui kelijke wijze, dooi majoor Twiss de Oranje Nassau-orde uitgereikt aan den ritmeester baron Van Boecop, die be noemd is tot ridder van deze orde, en aan den opperwachtmeester Peters, aan wien is toegekend de eere-medaille in zilver, bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het escadron. Een rijwiel, dat 24 Maart aan de Kampstraat alhier werd ontvreemd is dooi de recbeiche gevonden, in een kelder Aciitei de Kamp opgeborgen. L)e rtadei was reeds opgeborgen te Utrecht, waar li ij ui hecbienisiswegeiis diefstal van een kiuiwagen. Ëij de verkiezingen voor boold- ïngeland van het Heemraadschap »L(e rivier de Eem, beken en aankleve van dien" werden in bei 2e district uit gebracht 246 van de 1100 stemmen en is gekozen in de vacature-mr J. S A van Walchen en de heer G. Vos kuilen Hz. met 025 stemmen, tegen 221 up G. C L) baion Van Hai den broek van Ammerslol. In hel 3e district werden uitgebracht 155 stem men en werden herkozen G. van 't Kloostei uiol 155 stemmen en Jan Hilhoist Pzn. mei 132stemmen beiden periodiek altredend. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt tegen een voerman uit Utrecht, die iu de Aruhemscbe straat zijn paard tot bloedens nns- liandelde. He rossinant rekende oiimiddelijk af met den lallen dierenbeul dour hem een gat in 't been te slaan. Hel paard werd naar een stal, de voerman naar hel Pohtie-bui eau ge bracht, beide om heelkundige hulp te ontvangen. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 2ï> Maart tot 4 April. Geboren: Bertus Johannes, z. van R. Baars en B. J. van Hottum. Jan, z- van dr. Tü. Weevers en C. J. de Graaff. Jantje Albertha, d. van K. Hagedoorn en G. Meun. Hendrika. d. van L. Hos- tomken en H. Kust Trijntje, d. van A. de Boer en P. van Putten. Woutertje d. van B. van Effiink en D. van Harn. Jansje, d. van J. Huber en E. van den Berg. Arie, z. van B. Jansen en H. Krouk. Klaas, z. van K. Pater en S. van Deventer. Elisabeth d. van C. van Nieuwenhuizen en C. Blombergen. Hendrika Francisca Maria, d. van J. A. van den Hurk en F. M. Dieges. - Anna, d. van T. Krijnen en M. van de Pol. Gerard Johan, z. van A. J. van Zahngen en H. Woibers. Aleida Theodora Maria d. van L. C. Ph. Sijthoff en Th. W. van der Last. Petronella d. van H. Masten broek en G. van Leijenhorst. Johannes Gerrit z. van H. van Hardeveld en H. Hoksbergen. Ondertrouwd: Jan Zwart en Johanna Groenewoud. GetrouwdRijk van Apeldoorn enGerar- dina Hendrika de Rruijf. Hendrik Jacobs en Cornelia Mulder Gerrit Voskuijlen de Ma.dalena de Vries. Overleden: Johanna Berdina Eversen, 3 w. Cathanna Margaretha Ras wed. van Hendrik Ockhuisen 62 j. Cornelia Albertus Hardeman, echtg. van Geertruida Bliekendaal 47 j. Jan Tiggelaven 1 mnd. Jan Klomp wed. van A. Pothoven 80 j. Timotneus van Ramselaar echt. van Adriana Kraan 60 j. Petronella Hendrika Kreikamp 9 mnd. Gerardina Maria Josepha van Dijk 2 w- Henrietta Wilhelmina Charlé, ongeh., 66. j. Lensden, van 30 Maart tot 6 April 1906. Geboren: Marrigje, d. van Aartje van Asselt. Jan Antonie, z- van Hugo Vis- scher en Jannetje Rood. Gehuwd: Antonie van Eist en Alijda Elisabeth van Wandelen. Overleden: Jannetje Kuijer, oud 91 j., weduwe van Hendrik van Drueten. RECLAME. Pink Pillen. De naam Pink Pillen ligt op alle lippen en zulks is zeer natuurlijk. Denkt aan de talrijke genezingen die zij gegeven hebben. Denkt aan de bevredigingi deor al diegenen ondervonden, die na zoo vele geneesmiddelen gep»obeerd te hebben, op eind der rekening toch nog even zoo ziek waren en die na de Pink Pillen ge bruikt te hebben eene goede gezondheid hebben terug gevonden waarop zij niet meer rekenden. De naam der Pink Pillen ligt op alle lippen, gelijk de naam van een groot ge neesheer die de eigenschap zou hebben gehad de bewoners van geheel Nederland te verzor gen en verlichting te geven. De naam der Pink Pillen is op alle lippen en vooral op dit oogen- blik. Men hoort dikwijls de navolgende zamen- spraak »Hoe komt het toch myn waarde vriend, gij die altijd eene volmaakte gezondheid hebt. gij op wien de leeftijd geeh vat heeft, zeg my je geheim. Mjjn geheim De Lentekuur die ik alle jaren met de Pink'Pillen volg. Ik neem ze gedurende eenige weken, ik pul er bronnen van bloed en kracht en zulks is voldoende om eene goede gezondheid tot aan de volgende te bewaren, 't Volgerid jaar met de lente begin ik weer en ik hoop,op die wijze nog lang voort te gaap. Doet gij ook Uw lentekuur met de Pink Pillen. Gij kunt U niet voorstellen al het goede dat gy er van ondervinden zult. Het zal U toe schijnen als of er een nieuw sap in Uw lichaams gestel verspreid wordt. Al de onzuiverheden, die Uw lichaam gedurende het slechte jaarge tijde verzameld heeft, zullen langs de natuur lijke wegen verwijderd worden, dank zij de goede werking der nieren, lever en ingewanden. LTe personen die in het gezicht of op de handen eczema of zweren hebben, zij die roode vlek ken of bloedzweren hebben bij die personen wor- dun de slechte.sappen niet verwijderd. Hunne nieren, hun léver, hunne ingewanden werken slecht, en,-deze personen hebben zekerlijk de kuur met de Pink Pillen, niet gevolgd. De Piuk Pillen geven U geene onmiddelijke verlichting. De goede uitwerking dezer kuur houdt aan en steltTJ in staat zonder vermoeid heid het lange afmattende tydperk der hitte te verdragen. De 'Pink Pillen geven bloed, zij geven eetlust, z\j.bevorderen de spijsvertering, versterken het zenuwgestel. Gij kunt geene betere behandeling vinden voor de verbetering van Uwen algem^enen toestand. De behandeling past aan eenieder. Zij is niet nadeelig voor onverschillig v*lk lichaamsgestel, zij doet goed aan alle lichaan^gestellen. Zij is evenzoo gUDstig voor de kindei :n, meisjes en jongens, als voor de volwassene® en bejaarde personen. Wy we ten wat de Pink Pillen waard zijn. Wij zien beter dan ien ind anders door de brieven die wy ontvanger hoe groot het aantal personen is aan wie %de Pink Pillen/goed pfedaan hebben. Wij unnen U nietp'lbeters toewen- schen, dan te ien dat U de/weJdoendé behan deling begint wij zijn zdker dat als gij be gonnen zult zijl, zult gij/van U zelve verlan gen dezelve voolt te zeiCfen. Prijs f 1.75 da.dert, f9.per 6 doozen verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. DOOB FRANZ TRELLER. 52) «Ja, mijn goede jongeD, denkt ge dan dat deze spits boeven dat niet vooruit voorzien en de paarden weggebracht hebben? Zij kennen den Grijzen Beer en weten dat hij zijn tweeloopbuks in banden heeft. Hoeveel schoten hebt ge!" «Ik denk, dertig of meer." «Best. Paul kan de buks van dien roodhuid daar nemen, die kerel zat ook nog wel wat kruid en kogels hebben."' Paul nam de buks van den man, een ouden krijger vol lidteekenen, nam tevens diens kogeltasch en kruidhoorn en ook het mes dat hij in zijn gordel droeg. De door 's trappers vuisten half verworgde Kiowa was geheel bij kennis gekomen en keek met van woede fonke lende oogen de groep voor hem aan. «Ja, oude jongen," zei de trapper tot hem, «het s niet goed te dicht bij de klauwen van den Grijzen Beer te ko men. Houd je stil, dan gebeurt je niets, ik zal je slechts in t uiterste geval van nood de hersens inslaan. Kinderen," ging hij, zich tot de jongelui wendend, voort, «laat ons naar beneden gaan en het terrein verkennen. Kom Stone, deelen .we de kogels. Ga jij vooruit, ik verzeker van hier uit je weg; in het gezicht mijner tweeloopbuks zal geen roodhuid het wagen ook slechts het puntje van zijn neus te vertoonen. Daar houdt gij u dan verdekt en verzekert zoo mijn afdaling, dan zullen wij verder zien." Zij verdeelden de munitie; Paul laadde de den Indiaan afgenomen buks en terwijl de trapper zich voor het hol, achter een rotsblok neerliet, daalden Bill en Paul af en kruisten de Oshonta. Daar namen zij positie om den uit gang van den hollen weg die naar de legerplaats leidde te kunnen bestrijken. Daarop daalde de trapper af en ging den stroom over. Voorzichtig naderden zij den ingang, zagen daarin maar niets was er van den vijand te bespeuren. Met de band aan den trekker gingen ze langzaam voort, doch geen Indiaan was te zien. Zoo kwamen zij in den rotsenketel, de wigwams waren verlaten en zoo voort gaande bereikten zij den uitgang die naar de prairie voerde. Nergens was een paard te zien en ook de muildieren waren weg. Maar bij een boschje, op ongeveer een mijl afstand, zagen zij de paarden staan en daarbij eenige Indianen. Tevens zagen zij een hoog opstijgende, donkere rookzuil. «Haha, zij roepen Kraaienveel- terug," zei de trapper. «Wat nu? De rotsen kunnen wij bij daglicht niet verlaten, dan waren wij verloren als de rooden terugkwamen. Ook weet ik niet of deze plaats nog geen andere ingangen heeft. En de Oshonta afgaan «Daar stroomaf moet een waterval zijn, oom." «Juist, jongen, ik heb zijn geruisch in den stillen nacht- duidelijk gehoord. Over die rotsen ginder kunnen wij niet heen, de wanden zijn te stijl. Wij moeten in de prairie ontsnappen of de Oshonta stroomop of stroomaf gaan. Vóór den nacht kunnen wij niets beginnen, want die roodhuiden hebben lynxoogen. Wist ik maar waar mijn jongen van goud, mijn Puck zit? Ik hoop dat deze steppenzoon den rooden een poets speelt, hij is toch slimmer dan zij allen." «Rekent ge niet op de Cheyennes, oom?" «Ja, jongen, Cajugas zal ons wel helpen als hij maar kan, maar of ook zijn volk den krijg wil is zeer twijfel achtig, en na alles wat ge mij bericht hebt, kan de Kiowa's nu ook niets aan een oorlog met de Cheyennes gelegen zijn. Ik denk dat wij 't best zullen doen, ons in ons hol terug te trekken als de krijgers terugkeeren, en de rest over te laten aan den nacht en de Oshonta." Zii lieten voortdurend hun oogen over de Steppe gaan en Stone keek telkens door zijn kijker. De Indianen bij het boschje bleven op dezelfde plaats en de rookzuil steeg nog steeds omhoog. Paul, wiens van nature reeds scherpziend oog nog ver sterkt was gedurende zijn verblijf in de Steppe, bemerkte 't eerst heel in de verte eenige ruiters en Stone's kijker bevestigde zijn waarneming. Ook de Kiowa's bij het boschje zagen de ruiters zooals aan hun doen te bemerken was; een hunner joeg den komenden te gemoet. «Nu jongens, laat ons nu maken dat wij wegkomen." Zoo keerden zij dan door het rot-senlabyrinth terug. Toen zij bij den stroom waren gekomen wierp Stone de daar nog opgestelde buksen in het water, behalve eene die hij zelf nam. Toen zwommen allen over en klouterden omhoog naar de plaats waar de trapper gevangen was gehouden. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 1