Cognac fins bois Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. gaan of in den toestand van den getroffene een verbetering is ingetre den, waardoor de rente kan woiden verminderd of kan vervallen. En dan bet zeer eigenaardige geval, dat een werkman een ongeval krijgt, in dienst bij een werkgever die niet bij de Risico bank is aangesloten en de Rijks bank oordeelt ten onrechte dat de man op dat oogenhlik in dienst was bij een werkgever, die wel bij de Bank is aangesloten. Dan sluit ai t 79 de Bank uit om wegens die ver gissing in beroep te gaan Het gevolg is. dat de Bank heeft te betalen wat de Rijksbank ter zake van dat ongeval haar in rekening brengt De redactie legt hier de pen neer niet uit gebrek aan stof, want de lijst is nog lang, maar de hier gegeven voorbeelden kunnen reeds genoeg zijn om te doen zien waarom de wet impopulair is én bij de werklieden en hij de werkgevers én bij de risco- dragende organisaties. Impopulair om dat haar leemten en gebreken vele zijn. Hoe dat te verklaren? Van waar die fouten Ook daarover ware heel wat te zeggen. Stippen wij slechts dit aandeze regeling is uitgedacht door mannen, die aan de practijk ten eenenmale gespeend waren, terwijl voorts nog alles wat instelling van risico-overdacht betrof zoo overhaast in de wet is ingeschoven, dat tijd voor rustig beraad heeft ontbroken, wat in de practijk nu telkens en tel kens weer zich wreekt. RECLAMES. Zal Amersfoort helpen. Deze openhartige verklaring, door een inwo ner van het na bij zijnde Veenendaal gegeven, zal velen mannen en vrouwen hulp en zegen verschaffen. Zij is vol bemoediging en hoop. De Heer A. van Rav^nsvvaaij, wonende Eiland Kuba 58 te Veenendaal, schrijft ons: Alvorens ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, klaagde ik altijd over de nieren. Dit was dikwijls zoo erg, dat-mijn gcheele rug er pijn van deed. Ik sliep- onrustig en stond s morgens altijd op met een intens gevoel van vermoeidheid, dat mij den lust tot alles ont nam. Ook had ik veei last van duizelingen en ik kreeg benauwdheden, waarbij plotseling zweetingen door huiveringen werden gevolgd. Met mijn eetlust ging het hoe langer hoe slech ter en al de verschillende behandelingen die ik ondergaan had, waren op niets uitgeloopen en om ile waarheid Ié zeggen, hechtte ik niet veel waarde aan al de gunstige berichten die omtrent Uw pillen ih omloop waren. Doch ik dacht aan den anderen kant, waarom zouden ze mij niet even goed als een ander genezen en liet daarom een doosje komen. Hoe zal ik U mijn verwondering en blijdschap beschrijven, toen ik dadelijk verlichting bekwam en in den tijd' van twee yreken had ik mijn volkomen gezondheid weer teruggekregen en kan ik absoluut niets/meer van mijn vroegere pijn bemerken. Mét een gevoel van dankbaarheid zal ik gaarne andere lijders attent maken op Uw uitstekend geneesmiddel. Ik ondergetekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. - Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Hef ishet spit zegt gij, en gaat van zelf weg, zoo- als het gekomen is, maar dat is niet zoo, $ant aF schijnt het weg te gaan, het komt, veel ernstiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waarschuwt u^óp deze wijze dat Uw nieren hun plicht nietiooen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het blped, dat ze filtoferen moe ten. Het bovenstaande is een ova/tuigend be wijs daarvan. Verzeker U dat mén U dé echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geelt, dezelfde die de Heer van Ravenswaaij gehad heeft. WIJ WAAR SCHUWEN TEGEN NAMAAK en maken koo- pers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. v. d. Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f4.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Men schrijft uit Utrecht: Nu de Koninklijke familie zoo goed als zeker de Romeinsche wagenrennen zal bijwonen, maakt onze stad zich op om tijdens de Lustrumfeesten een recht feestelijk aanzien te hebben. Pogingen vaak aangewend, om bij gelegenheid van Hr. Ms. verjaardag bijvoorbeeld een etalage-wedstrijd te houden, mislukten steeds Immers, de Koningin zelf zag niets van hetgeen was uitgestald en voor elkaai behoef den de straatbewoners zich niet uit te sloven. Nu een rit door de ver sierde stad wel niet zal uitgesloten zyn, en men begrepen heeft dat af zonderlijke decoratie van de huizen weinig succes heeft, kan men er op rekenen, dat de gezamenlijke straat- versiering ieders aandacht zal trekken, en dat de ofïicieele gebouwen daarin een waardige plaats zullen aanemen. Stadhuis, postkantoor, telegraafkan toor, Munt en andere gebouwen zul len uitmunten, en de groote maga zijnen in het centrum zullen zich waardig daarbij aansluiten. Beroepen tol predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier Ds. G. W. C. Vunderink te Hoogeveen. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op de kennisgeving van B en W. betreffende de inle vering van rekeningen. De vordering ten laste der gemeente, over het dienstjaar 1905, bchooren vóór 1 Juli a.s. te zijn ingeleverd. Na dezen datum zijn ze, volgens art. 224 der Gemeentewet verjaard. Te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtsweten schap de heer J K. II de Beaufort. De vereeniging ter veredeling van den Nederlandschen Vischstand heeft, finantieel gesteund door enkele sportlui onder hare leden. Maandag in pacht genomen voor 3 6 9 jaren de rivier de Eem van Amersfoort langs Soestdijk en Baarn tot de Zuiderzee, met 't doel 't acclimatiseeien en teelen van edele vischsoorten als Sander, Zwartbaars, Forelbaars, Catfish, Ster- let, Scliildkarper enz. Uit de Eem verspreidt de visch zich naar alle zeegaten van Friesland, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord- Holland, zooals ook nu met de in- heemsche soorten liet geval is. Alle netvisscherij wordt erin ver boden en voor goed toezicht is gezorgd. De gezamenlijke inteekenaars ver gaderen lieden te Baarn om een be stuur voor deze zaak te benoemen en onmiddellijk werk te maken van het uitzetten van jonge visch. Naar wij vernemen zal het Kamerlid Ketelaar, op Viijdag 18 Mei, in »De Arend" in een openbare ver gadering van den Bond van Ned. Onderwijzers, als spreker optreden. Deze vergadering zou hoofdzakelijk belegd worden naar aanleiding van de wijze, waarop in een vorige raads vergadering over het streven van den Bond is gesproken. Maandagavond houdt de afd. Volksonderwijs een huishoudelijke ver gadering in »De Zwaan". De lieer A. van der Klein is gekozen tol le Secretaris, de heer F. Faber tot 2e Secretaris der plaatse lijke afJeeling van den «Ned. Bond van ondei wijzers". In een a s. Donderdag te houden vergadering der Amersfoortsche Tram wegmaatschappij zal onder anderen worden besproken, eene verandering in de wijze van exploitatie te brengen dan het uitbesteden der fractie of wel de tram aan anderen over te doen. Binnen afzienbare tijd zal Amers foort dus weer kunnen bogen op liet feit dat het eens eene tram heeft gehad. De vereeniging «Handel en Nijverheid" vergadert Maandag 14.Mei a.s. in het hotel «De Zwaan", des avonds 8 uur, ter behandeling der navolgende punten: 1. Wegens het vervroegen der tentoonstelling die riu zal gehouden worden dadelijk na de Pinksterdagen opnieuw bespreking etalage-wedstrijd. 2 Ingekomen stuk ken. 3. Mededeelingen. Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat Woensdag 16 Mei a.s. des namiddags van 34 uur, in bet café «De Arend" aan den Arnhemschen weg, de planten en stekjes worden uitgereikt, vanwege de vereeniging «Floralia", waarvan de tentoonstelling zeer waarschijnlijk zal gehouden wor den den 31e Augustus as. Het detachement officieren en onder-officieren van het 5e regiment infanterie, bestemd voor diensten bij de oefeningen van de manschappen der landweer, in het kamp bij Ommen, vertrekken heden derwaarts. In het 17e jaarverslag der ver eeniging «Reisbelasting" deze week verschenen, lezen we dat in liet afgeloopen jaar aan niet minder dan 411 personen gelegenheid kon worden verschaft, om de verloren krachten door een korter of langer vei blijf op het land te herwinnen. In de kosten werd door de afdeeling «Amersfooit" daarin voor f 127.10 bijgedragen. Wanneer wij nu vermelden, dat de uitgaven voor verpleging etc. over het afgeloopen jaar een totaal van f15089.15s bedroegen, zal men ons we! willen toegeven dat het uit onze gemeente gezondene slechts een klein pi-nninkske is. Tocli verdient deze vereeniging, waarvan een zegen uil gaat voor lal van gezinnen, aller sleun, daar zij menigeen met nieuwe lichjams- krachi ook nieuwe zedelijke moed verschaft. Daarom gij allen die in het a.s seizoen voor korter of langen tijd een uitstapje gaat makeri, zondei l een luttel bedrag af voor uwen min der met aardsche goederen bedeelden evenmensch eri doet dit toekomen aan een der leden van het plaatselijk comité van «Reisbelasting", de dames: mej. D. A. Siddié, Mevr. de Jong •SchouwenburgParker en mevr. Gro- neman Doornbos. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad dei Ned Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 13 Mei geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm 10 uur, Ds. de Meijere. Reiiionstrniitschc kerk. Voorm. lO'/i uur, Ds. Lente, Rem.-pred te Leiden. Gereforin. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Gereforin. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds Bergsma, pred. te St. Jacobi-Parochie. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Bergsma. Vrije Gereforin. Gemeente. Voorm. 9'/> uur, lezing. 's Avonds 5 uur, lezing. De Standard maakt melding van een complot dat door de Duitsehe politie zou zijn ontdekt en dat ten deel had een aanslag te plegen op keizer Wilhelm tijdens zijn bezoek aan Lotharingen. Vijf mannen zouden in het park van liet kasteel Urvilie zijn gearresteerd toen zij bezig waren daar een mijn aan te leggen. De gearresteerden bleken gevaarlijke anar chisteii te zijn. De autoriteiten bewaren over het gebeurde een diep stilzwijgen De correspondent van de Post maakt even eens melding van de ontdekking van het complot, maar \oegt hierbij dat hem oiïicieel vei zocht werd geen bijzon deriieden te publieeeren. Officieus echlei wordt te Berlijn het gerucht van de arrestatie van vijf anarchisten te Urvilie tegenge sproken. De robbenvanger kapitein Gillan zal in een klein bootje van 7 meter lengte en l'/j nieter breedte een groote reis ondei nemen, waarbij hij slechts één man meeneemt Hij ver trekt in September van New-York om langs Kaap Hoorn, naar San Fiancisco te gaan. Een reis die natuurlijk maanden zal duren, want de afstand bedraagt 14,000 zeemijlen. De kapi tein neemt twêe paar riemen m^e en bij gunstigen wind zal hij zeilen. De mondvoorraad bestaat grootendeels uit ingemaakte levensmiddelen. Voorts neemt hij veel lectuur mee, benevens een geweer met amunitie voor 500 schoten en viscligereedschap. Het bootje blijft in volle zee en zal ner gens aanleggen. Kaap Hoorn, de Zuid punt van Zuid-Amerika, is zelfs ge vaarlijk voor groote schepen, hoeveel le meer dan vonr zulk een notedop. Een gevaarlijke proef. Prof Wüi tenberger te East Chester in de Ver. Stalen van N. Amerika, is dezer dagen een vreeselijk ongeluk overkomen Hij heefteen onlploilende stof samengesteld die 20-maal de kraciit van dynamiet bezit en bij proefneming met een «zundera zóó voldeed dat de regeering zich bereid verklaarde het geheim voor een groot bedrag, men zegt 1 millioen dollars te koopen mits werd aangetoond dal door een electrische vonk de ontploffing kan worden veroorzaakt. Om dat aan te toonen liet prof. W in een eenzame streek, 2 mijlen van Chester, een laboratorium inrichten, waarin hij geheel alleen was toen hij met een electrische vonk de stof wilde doen ontploften. Dit gelukte maar zelf werd hij aan gelaat en armen vreeselijk gewond. Eerst na een uur kwam hulp en werd hij met vele wonden en verscheurde kleeren naar de stad vervoerd Er is kans op genezing, maar vermoedelijk zal hij blind blijven. Hoe het ongeluk is gebeurd, heeft hij nog niet kunnen zeggen Een rijke arme. Eenige weken geleden stiei f te Gnrinchem een ongehuwd man van ongeveer 40 jaar, die zeer verslaafd was aan den diank. Hij was afkomstig uil Duitschlarid, had zijn intrek genomen in een der volkslogeinenten aldaar en ontving iweemaal per maand geld uit Duitschland. Hij is op kosten der gemeente begraven. Thans is gebleken dat hij was van zeer goede familie, bezitter van ruim 70,000 Mark en dat hij stond onder curateeie. Sinds eenige dagen bevind zich aldaar dr. E., een broeder van den overledene, bie het lijk naar eene belere plaats op het keikhof lint overbiengen, het graf met bloemen tooide en maatregelen treft ter plaat sing van een grafsteen. Merkwaardige vondsten. In een akker nabij de Nijmeegsche machinefabriek aan de Voorstadslaan zijn door den heer A. J. Veldhoven, pachter van dien akker, den laatsten tijd merkwaardige vonsten gedaan. Hij laat dien akker door graveis omwoe len en nog steeds vindt men daaibij nieuwe voorwerpen, meest alle uit den Romeinsche tijd afkomstig Zilveren bronzen munten, nuniatuur-vaatwerk beeldjes enz. vormen de verzameling van den heer Veldhoven, welke al een aardige omvang begint te krijgen. Dat valt weer mee. De vrees, «lat ook de bloesemknop pen der appelboonien bevroien zouden zijn, is, althans wat de Betuwe betreft, gelukkig ongegrond gebleken lie booineu staan thans in vollen bloei en zien er fleurig uit; een bewijs, dat de vorst slechts weinig of geen schade heeft gedaan. Uit onderzoek, in verschillende kersonboomgaarden ingesteld, is ge bleken. dat do schade niet zoo groot zal zijn, als men aanvankelijk meende. Van appelen en kersen verwacht men een goeden oogst. Kievitseieren. Men meldt ons: Te Leeuwarden zijn de laatste twee dagen, waarop in dit seizoen nog kievitseieren mochten worden verkocht, nngongp- veer 8000 stuks aangevoerd, welke tegen 10 tot 12 cent per stuk van de hand werden gedaan. Op een 1000- tai na werden ze allen naar liet buitonland vei zonden. Ofschoon het de laatste helft van April slecht weder was, mocht dit jaar loch gunstig voor het eieren-rapen worden genoemd De geheele aanvoer alleen op de maikten te Leeuwarden en te Sneek en bij de poeliers aldaar wordt op weinig minder dan 80 000 stuks geschat, die gemiddeld tegen 12 a 15 cent per stuk werden verkocht. Bovendien werden nog groote massa 's eieren v.n. gruten en andere aan de kieviet verwante vogels aangevoerd Men mag gerust aannemen, dat in ruim een maand tijds voor ongeveer f 10.000 van het veld is opgeraapt. Dat de poeliers er goede zaken mede hebben gemaakt, is te begrijpen. Nuyen's Opfokvocr. Gelijken tred niet den wensch dei fokkers, om een goed voeder le be komen, dat aan alle eischen beant woordt, houden de meeste aanh e lin- gen van fabrikanten van Ochtend-en Opfokvoeders. Onder deze behoort ook J. v. d. Deure te Enkhuizen, die zoo gelukkig was van den bekenden Or nitholoog, den Heer A. Nuyen's, een recept te erlangen, waarbij op streng wetenschappelijke gronden en aan zijn eigen ervaringen getoetst, alles wordt aangeboden wat voor een flink en degelijk opiokvoer vereischt wordt De vei kregen uitkomsten beantwoord den volkomen aan de verwachting Nuyen's Opfokvoer voor Kuikens van hoenders, fazanten, kalkoenen, eenden, zwanen enz. kost per Kilo f 0.502'It f 1; f 180. Vraag gratis brochure BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 3 tot 10 Mei 1906. Geboren: Gerrit, z. van Gjjsbert Jan ten Hoven en Cornelia Margaretha van Even. Alijda Hendrika, d. van Lam bertus Smir.k en Hendrika Koller. Johanna Carolina, d. van Gerrit Stoker en Janne Visser. Geertruida, d. van Willem Mets en Antje Pampus. Jan Gijsbertus, z. van Cornelis Renes en Wil lemina Johanna Hartogsveld. Martinus, z. van M. Ramseiaar en Hendrika Kot. - Gerardina Paulina, d. van Coenraad Eijkelboom en Evertje de Graaf. Elisa beth, d. van Gerardus Hagebeuk en WU- helmina Johanna Veenendaal. Arend Jan Willem, z. van Gerrit Zuijderdufin en Alijda Johar.na van der Heiden. Mijn den, z. van Antoiiie Pijpers en Jacoba van Niekerk. Everarda, d. van Rijk Rijnders en Cornelia Pothoven. - Hendrik, z. van Lambertus Johannes Vonk en Evertje Schut. OndertrouwdJohannes Theodorus van Kalleveen en Johanna Woerdman. Jan Franken en Elisabeth Jacoba van den Hoeven. Getrouwd: Hendrik George van Lanke- ren en Jacoba Meester. Gerardus van Keken en Clasina van Hoogevest. Overleden: Jacobus van den Brink, 76 j., wedr. van Elisabeth vanNieuwenhuizen. Albertus Capel, 11 m. Jannes Veen- stra, 19 j., ongeh. Johannes Jacobus Lujjk, 32 j., ongeh. Leusdcn. 4 tot 11 Mei 1906. Geboren: Woutertje, dochter van Evert Barten en van Johanna Lammerdina Veenendaal. Overleden: levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Johannes Wijnands en Maartje Johanna van 't Hoen- derdaal. Elisabeth van Ooik, oud 71 j. weduwe van Jan van Veenschoten. Jan van Veenschoten, oud 5 maanden. Woudenberg. Geboren: 7 Mei. Jan, z. van Hendrik van Ingen en Jannetje Woudenberg. Ondertrouwd10 Mei. Hendrik Morren, 47 j. en Hendnca Ida Donswijk, 54 j. Willem Koudijs,30j. en Teuntje Vonk, 30 j. Overleden: S Mei. Jan Haanschoten, 10 maanden. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 11 Mei 1900. Tarwe f O.Rogge f 0.Boekweit f 0.— kppelen 1 0.a f OU. Peren f 0.a 1 00. Nieuw aardapp. f 0.00 a f 0 Zandaardapp. i 2.30 a f 2 GO Hoendereieren f3 10 ai 350 per 100 st. Eenden I O.a I U.Boier 1.10 a i 1.20 per kilo. Mar garine f 0.a fO.OO Zoetern. kaas f hippen f 1.10 a f 1-70 Kuikens f 0.afO.Piep kuikens f 0 60 a f 1.10 Ganzen f0.f0.Eenden fl.00 a l 1 30 p. st. Jonge fO.OO a f 0.00. hazen i 0.00 a f 0.Wilde konijnen f 0 a 1 0. Tarnxne f 0.80 a f130 Duiven f O.GO a f 0.70 paar. Magere ïarkens f 00 a f00 Varkens voor export i a f Zeugen f 50.f 70.Biggen f 11.af 15.Schrammen 1 00.a f00.Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— i fOOü.— Kalf koeien f 0.00 i fO.OO Kalf- vaarzen f00.a fUO.Os f000.a f000. Pinkstieren f 000.— a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; heet. Appelen00 heet. Perenheet. Kleiaardappe- len80 heet. Zandaardappelen 110000 stuks Hoen- d ere i eren stuks Eendene eren1200 kilo Hooi- boter; kilo iMargarine; kilo Kaas; stuks Vee magere varkens, varkens voor exportslagerijen 350 biggen en 25 zeugen. RECLAME. Als de ziekte tegen U is zullen de Pink Pillen met U zijn. Aan hen die aan rheumatiek lijden. Als voorbeeld omtrent de waarde der Pink Pillen laten wij hieronder de twee attesten volgen: Voor eenigen tijd oatving de firma Bloek- poel, drogist, Witte de~\\ uh^traat te's Graven- liage, het bezoek vtyi' Mej. M\ria van Rossem, wonende 48 Konjtfgsplem die het volgende attest uit eigen beweging afgegeven heelt. «Gedurende eeii jaar ot vier was ik lijdende aan hevige pijlen in den rug"en de heenen, hetwelk soms ibo erg was dat Ik te bed moest blijven. Zells ^ftog verleden zomér moest ik nog thuis blij ven# want als ik maar Wen liep had ik pijn in jjen rug die hoe langer hoe erger werd en voelde mij zeer vermoeid. Thans kan ik naar waèrheid verklaren, dat-sedert ik eenige doozen Pijik Pillen heb gebruikt is dat alles verdwenen en dank ik aan déze pillen mijne tegenwoordige gezondheid en levenslustigheid." Het volgend attest werd pns gegeven door den Heer G. Kruisselbi ink [e Winterswijk, zie hier wat hij ons schrijft: - «Mijne vrouw was erg.-' lijdende aan rheu- matiel^'in de heenen, zoodat zij met moeite kon loopei£ zelfs wanneer zij te bed lag had zij pijnen; Door het gebruik van eenige doozen werd- zij langzamerhand beter, wij hebben de behandeling voortgezet, en kan U verklaren geen^beter geneesmiddel ooit gekend te hebben, want' tegenwoordig klaagt zij niet meer over de gpringste pijn, en ik raad ze een ieder aan en tevens de behandeling niet uit te stellen, wanf vanaf den dag dat men met de behan deling begint, begint ook de genezing." Dé jicht en rheumatiek zijn nauw verwant met*de maagziekten. Zij komen voort uit eene onvoldoende voeding en zijn nog te gevaar lijker daar zij aehtërjioudend zijn. De Pink Pillen die op /de spinsels der maag werken, wek|en de Averkinger^ der spieren van dit orgaaji onyên doen devklieren werken die .de maagsappen afscheiden.F Als de spijsvertering goed is, zal het urinezuur zich niet me«f door het lichaam verspreidenden zal daarentegen er uit verdreven worden zotoals het b^hhort door de afscheidingsorganen e\ niet rraTr door onze weefsels, spieren loopen waar' het de rheu matiek veroorzaakt om zicTi "verder in de ge wrichten der vingers en knieën vast te zetten waar het de j;cht veroorzaakt hetzij in de blaas en in de nieren wat men graveel noemt. De Pink Pillen zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Société Anonyms. tl.40 de Liter ,in verzegelde bom an do flesch van 5 Liter, vootzicn van het attest van Dr P. F. van HAMEL KOOS. Proottfcsc'h h f 1.30. Uitsluitend jrerkrijgbaar bij:

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2