BINNENLAND. Gemengd Nieuws. RECLAME. Te Amsterdam. Men heeft veel gesproken over het geval van een onzer buren den Heer Baaij te Amsterdam Het deed zich zoo kort m onzet nabijheid voor, dat ■wij denken dat het U belang zal inboezemen. Misschien kent gij dezen heer persoonlijk. De Heer H. Baaij^ wonende-Oostenburger Mid denstraat 13, huis. te Amsterdam, meldt ons: Ik kan me niet juist herinnereh. hoelang ik reeds met die verschrikkelijke nierziekte geplaagd werd, doch het is reeds jaren dat jk hevige steken in de rechterzij en in den rug had. Ik leed aan een sterk gevop) van uitputting en had zoo dikwijls duizelingen dat ik me niet rneer op straat durfde begeven. De urine was steeds vol bezinksel en bij het wateren had ik een pijnlijk gevoel. Ik had reeds al het mogelijke geprobeerd, doch men zeide mij, dat ik wel te oud 'was om genezing te kunnen verwachten. En ofschodn ik acht en zeventig jaar ben," gaven toch de goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen me nog moed, hiervan een doos te ontbieden. Ik nam ze in en hoe groot W3S mijn verwondering en blijdschap toen ik reeds na vier dagen een beduidende verlichting kon waarnemen. De béterschap nam van dag tot dag tpe en veertien; dagen later was ik geheel en al genezen. Ik. bemerk hoegenaamd niets meer van de pijn of duizelingen en de urine komt weer heel gewoon. Tk kjm niet nalaten U mijn hartelijken dankte betuigen voor Uw uitstekend middel en geef U hierbij Machtiging mijn verklaring te pu- bliceeren in dè'hoop daardoor vele menschen ge holpen mogen Borden. De pijn die gelijkt op een dolksteek in de rug spruit voort uit .-de nieren en duidt aan dat^é'erg aangetast zijn. -*Het urine-zuur heeft zjftf in de nieren zelf gekr istalliseerd en de bijtend^/Srsnijdende oneffenheden kristallen veroorzaken hevige pijnen. De bestaj&ddeelen waaruit roster's Rugpijn Nieren Pillen samengesteld zijivslossen spoedig het urinezuur op en helpen de rupren in de afvoering uit het lichaam \an dit -ywgif, welke afvoering plaats grijpt bij hèè unngafen Verzeker U datNflwTU de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Baaij gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f10.voor zes doozen. Naar wij vernemen, wordt het le escadron van liet 1e regiment huzaren uit Amsterdam, commandant ritmeester Tilanus, begin Augustus alhier gedetacheerd ten einde ge zamenlijk oefeningen te kunnen hou den met het alhier in garnizoen zijnde escadron, dat onder bevel staat van ritmeester jhr. v. d. Poll. Deze oefeningen worden gehouden als vooi bereiding voor de cavalerie- manoeuvres in Noord-Brabant. Bij gelegenheid van den ver jaardag van H. K. H. de Prinses von Wied, geb. Prinses Marie der Neder landen, op Donderdag a.s. zal door de troepen van het garnizoen een groote parade worden gehouden op de «Vlasakkers". De parade zal wor den gecommandeerd door den luite nant-kolonel jhr. L. A. P. Six, com mandant van de 2e afd. van het le regiment veld-artillerie. De honneurs zullen bewezen worden aan den ge- neraal-majoor A. D. Petter, comman dant van de 4e divisie. De jaarlijksche plechtigheid van de uitdeeling der prijzen zal op 10 Juli, des morgens te 10 uur plaats hebben in de kapel van het Seminarie alhier. De boekwerken worden daar voor dezen keer verstrekt door den zeereerw. heer P. J. Jans, pastoor te Helder. Programma van het concert, Donderdagavond op het terras van «Amicitia" te geven, door het staf muziekkorps van het 5e regiment infanterie, directeur de heerG. Bikkers 1. Einzug der Gladiatoren, marsch, Fucik ;2. Ouverture «Haydée", Auber; 3. Der Kaiser und die Kaiserin"Walzer, Waldteufel; 4. Grande Fantaisie sur des motifs de l'opéra Carmen, Dizet; 5. Ouverture »Im Italienischen Style", Schubert6 BalletProphéte" a.Valse, b. Pas de la Redorva, c Quadrille des patineurs, d. Galop, Meijerbeer; 7. a. »Serenata", Engellied, Braga, b. »Toréador et Andalouse", Ruben- stein; 8. Fantaisie aus der Oper sTannhauser", Wagner. Door verregaande baldadigheid van een leoijongen, dien hij hel vullen van een matrasmetkapok leftigzijnpijp rookte ontstond zaterdagmiddag brand in de werkplaats der tirinn Fortmann Hehenkamp. In minder dan geen tijd stond de geheele zolder in lichte laaie en is het alleen aan het sn. I optreden der brandweer te danken dat de brand zich slechts tot den zolder beperkte, ofschoon het daaronder gelegen woon huis belangiijke waterschade bekwam Doordat in «Amicitia" a s. Don derdag een concert wordt gegeven zal het concert der Muziekvereeniging «Harmonie", directeur don heer G. J. Delsalle, niet plaats hebben op Don derdag- maar op Vrijdagavond van 8 tot 10 uur aan de Koninginnelaan. Prov. Staten van Utrecht. De zomervergadering der Provinciale Staten van Utrecht werd gisteren ge opend Tot buitengewoon lid van Ge deputeerde Staten werd benoemd prof. mr. J. De Louter. Goedgekeurd werden enkele wijzigingen in de voorwaarden waarop eene subsidie is verleend aan de Hollandsche ElectrischeSpoorweg- maatschapij voorden aanleg van spoor wegen in de Haarlemmei meer. Nadat de afdeolingen vrrtrokken waren, werd de vergadering verdaagd tot 13 Juli a.s. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zullen in de eerste helft dezer maand eenige dagen bij H. M. Koningin-Moeder op «Soest- dijk" doorbrengen. Den 12 Juli wordt daar een tuin feest gegeven. Interpellatie huzaren uit het garnizoen Venlo. De heer Van Weideren Rengers heeft verlof gevraagd op nader te bepalen dag, tot den Minister van Oorlog de volgende vragen te mogen richten lo. Zijn de berichten dezor dagen in de dagbladen voorkomende omtrent een buitengewone desertie onder de manschappen van het garnizoen te Venlo juist? 2o. Zoo ja, is de aanleiding tot die desertie bekend 3o. Worden maatregelen toegepast, of zijn deze in voorbereiding om aan deze treurige plichtverzaking een einde te maken? Het gevraagde verlof is verleend. Zondagsrust. Daar meer en meer de wensch wordt geuit van een wekelijkschen rustdag, werden in verschillende steden van Nederland reeds comité's ter verkrij ging daarvan opgericht, en daar de Zondag de door de meerderheid aan gewezen dag is, besloot het centraal bestuur van den Nederlandschen Rond van Confectie-Bedienden alle bekende vakbonden uit te noodigen zich met haar in verbinding te stellen en afge vaardigden te benoemen ten einde op eene gecombineerde vergadering in een nader te bepalen stad, b. v. Utrecht, de middelen te bespreken om ie komen tot de oprichting van een landelijk comité ter verkrijging eener wettelijke Zondagsrust, benevens wettelyke rege ling van den arbeidsduur van winkel en magazijnpersoneel. Een dag in de vrije natuur. Eene dame, die onbekend wenscht te blijven, overtuigd van de heilzame moreels werking van een dag in de vrije natuur, wil ouders met hunne kinder, n helpen dat droombeeld te verwezinlijken. Zij zal d aartoe in de maanden Juli en Augustus eiken Zon dag dit jaar te beginnen op 8 Juli zes extra-tiams van Amsterdam naar Zandvoort laten loopen Zoo kunnen dan op één Zondag 700 personen, groot en klein, van de stad naar strand en duinen vervoerd worden, 's morgens 8 uur uit Amsterdam, 's avonds half 8 terug. Als bijdrage wordt niet meer gevorderd dan tien cents per persoon. Deze reisgelegenhoid is bestemd voor kinderen van openbare scholen le klasse en daarmee gelijkstaande bijzondere scholen met hurine ouders Mocht op grond van de weerkundige waarnemingen bepaald slecht weer te wachtrn zijn, dan wordt den avond te voren kenbaar gemaakt dat de tocht niet dooi gaat. Bijzonderheden zullen weldra zoo algemeen mogelijk bekend gemaakt worden. »N. v. d. Dag." Braiul. Gistermiddag brak te Hierdeu bij Harderwijk, terwijl de bewoners op het land aan 't werk waren, een hevige brand uit in de 2 behuizingen van J. van 't Goor, bewoond door 4gezinnen. Huizen en inboedels werden vernield, 4 kippen kwamen om. Drie inboedels en de buizen waren verzekerd, doch laag. Oorzaak onbekend, vermoedelijk broeiing van hooi. In een fabriek van teerproducten te Duisburg-Metdertch is Maandag een groote ketel gesprongen, waar door zes personen de lucht iu werden geslingerd. Een arbeider was onmid dellijk dood, twee anderen werden zwaar en drie licht gewond. Het ongeluk gebeurde in de wasebkamer van het gebouw voor naphtalrne-be- reiding. Een ernstig ongeval gebeurde Maandagmorgen omstreeks half twaalf aan de VVesterkade to Utrecht. Men was daar bezig met een hijschioestel een zinker te water te laten, toen hei z. g. juk omsloeg, waardoor de 47- jarige grondwerker v. 11. werd getrof fen. De man bekwam een zware hoofd wonde, terwijl zijn recliter-onderbeen werd gebrokenin dezen beklagens- waardrgen toestand werd hij opgeno men en ter verpleging naar het zieken huis vervoerd. Zekere A. J. M., te Rotterdam had in half beschonken toestand in een koffiehuis aldaar een weddenschap aangegaan om te zullen klimmen boven in den 50 meter boogen toren van de daar in aanbouw zijnde Ko- ninginnekerk Ten aanschouwe van duizenden nieuwsgierigen won hij zijne weddenschapdoch toen hij weder beneden kwam, werd hij ingerekend door de politie die hem ter ont nuchtering medenam naar liet politie bureau. Auto-ongeluk. Zondagavond is op den weg Maas trichtViaé een kind doodgereden door automobilisten, die daarop de vlucht genomen hebben zoo snel ze maar rijden konden. Tegen 7 uur, bij een bocht op den weg naar Eben, heeft eene automo biel, waarin 2 personen, en die verscheidene getuigen bevestigen het met eene grootere snelheid re d dan 40 K.M. in het uur, een kind, «lat cp den weg speelde, over het lichaam gereden Een der chauffeurs kwam terug en gaf een voorbijgaand werkman het kind zeggende, dat hij hulp ging halen. De auto heeft zich da«lelijk verwijderdweldra was ze uit het gezicht verdwenen. Het kii.d is gestorven eenige oogenblikken na het voorval, zon«ier tot kennis te zijn gekomen. Het was 4 jaren oud. De chauffeurs zijn niet teruggekeerd. Zij hebben zich eeiuge .oogpnblikken slechts te Eben opgehouden, om den 'naam van de plaats te vragen, daarna vervolgden ze met snelheid hun weg. Een vrouw heeft het nummer der automobiel gezien, en dit der justitie medegedeeld. Het par ket van Tongeren heeft een onderzoek ingesteld. Tijdens het onweder, dat Vrij dagmiddag in de omgeving van De Wijk losbrak, bewoog zich een wind hoos door den naburigen IJhorst, en wel eene van door deze streken on gewone kracht, indien tenminste, wat niet het geval schijnt, do natuurlijke zucht tot overdrijving de ooggetuigen geen parten speelde. Van een boeren huis werd het geheele kapgedeelte weggerukt en onderscheidene andere leden aanmei kelijke schade aan dak, pannen, deuren pn zoo meer. Van een schuur kwam het dak in de boomen terecht. Pinkenschuren in Je weiden, die niet van te sterke constructie waren misschien, werden in elkaar geworpen een kwam er zelfs op den weg terecht. Iemand, die zich in het veld bevond, wist, door zich aan een boom vast te klampen, te voorkomen, dat hij luchtschipper werd tegen wil en dank. Hooischelven echter, die nog op de landen stonden, werden in haar ge heel opgenomen, en dreven als een vlucht duiven door de lucht, en wer den meer dan een kwartier ver mee gesleurd. Zelfs werden op een plaats gevelde dennen over het bosch in de roggeakkers neergeworpen. Ook vrucht- en andere boomen werden ontworteld. «Pr. Dr. Ass. Ct." Ze waren op eene schoolwande- ling, een aantal verpleegden van het Rijks-Opvoedingsgesticht te Alkmaar, onder geleide van een tweetal onder wijzers, die hun de schoonheden van Alkmaars omgeving lieten zien. Plotseling verlieten er drie het gelid en hoiden weg. Do onderwijzers en de andere opvoedelingen dachten, dat liet een grapje was, maar stonden beduusd te kijken, toen de drie, die een te groote zucht naar vrijheid hadden, niet weer terug kwamen. Evenwel die vveggeloopen ge stichtsjongens hebben op bet schier eiland Noord-Holland niet veel kans om de vrijheid te hei krijgen, die voor hen niet gewenscht is. Een van hen liep des avonds reeds in de armen van een onderwijzer der in richting. De beide anderen hadden zich in de bosschen van lleiloo ver scholen, zijn toen naar Krommenie gewandeld, waar ze zich terloops te goed wilden doen aan chocolade, welke achter een kapotte winkelruit stond. In Krommenie woonde een veldwachter, die de jongens weer naai het gesticht bracht. Het wegloopen was niet zoo erg, doch die chocolade historie is erger. De wet noemt dat poging tot diefstal met braak en stelt dat strafbaar («Alkm Crt.") De huwelijks-statistiek over de trouwmaand bij uitnemendheid, Mei, in i'.eriij geeft de volgei.de eijteis: Van de 18:3 mannen «aren ei 1003 junggez i, en 240 weduwnaars ul ge scheiden mannen, van de 1843 bruidjes waren er 1075 j mge meisjes en 108 slechts weduwen ai gescheiden vrouwen. Van deze 108 sloten 154 haar tweede, 12 Laar «Ipide, 1 haai vierde huwelijk, terwijl van één niet vastgesteld weid, voor de hoeveelste maal zij trouwde, Van de 240 mannen bukten zich 220 voor den tweeden keer onder het juk. 10 voor den derden, 3 voor den vierden en één voor den vijflen keer. Deze laatste huwde een jong meisje! RECLAME. Vele bejaarde personen en zelfsjonge zullen in de hieronder staande advertentie eene aanwijzing vin den, die alhoewel zieh in het pu bliciteit gedeelte van de courant bevindende, deswege toch van zeer groote waarde is. Verklaring van een persoon aan asthma en rheumatiek lijdende, die door de Pink; Pillen genezen is geworden. Mejuffrouw Adriana Kerstens Hellinons te Zegge, bij Oudenbosch, schrijd: rik ondergeteekende verklaardat ik gedurende 8 jaar aan rheumatische pijnen in de armen en beenen geleden heb, alsmede aan aslhma aanvallen. Al de geneesmiddelen die ik aan gewend heb om mij te genezen, zijn vruchteloos geweest, lot op het oogenblik dat ik van de Pink Pillen gebruik gemaakt heb. Deze pillen hebben mij geheel en al hersteld. Ik ben 43 jaar oud. Mejuffr. Atlriana Kerstens (Portr. Bn/glemsns, R..r,adaal) Het asthma en de rheumatiek zijn 2 ziekten die in 't algemeen de jichtlijders aantasten. De jichtlijder ziet er gewoonlijk uitwendig goed uil Rooskleurig, Hink gevuld gezicht met nijging tot «lgemeene gezetheid. De huid van den jichtlijder is klam, zijne haren vallen vroeg tijdig uit, hjj klaagt vaak over langzame spijs vertering, verstopping, schele hoofd pijn, flauwton, uislag. In zjjn jeugd heeft hij vaak last van keelontsteking, verkoudheid in 't hoofd, lichte pijnen in rug en borst. Alle jichtlijders hebben dit bijzondere ken- teeken, dat des morgens bij het opstaan zij zeer vermoeid zijn en deze vermoeidheid ver dwijnt langzamerhand.. Bij bijna alle personen die deze verschijnsofen hebben die wij hier boven opnoemen, ,%uljen zich vroeg of laat rheumatiek' of jic&taanvallen voordoen, hard nekkige huidziekten, eczema bijvoorbeeld en asthma. Men heeft door het hierboven staand attest van MejutTrouw Adriana Kerstens gezien, dat zij door de Pink Pillen is genezen geworden. De personen die zonder door rheumatiek ot asthma te zijn aangetast eenige jichtaandoeningen gewaar worden, die wij hierboven aangeven, zullen zich met de behandeling der Pink Pillen ook wel gevoelen en zullen aldus vermijden in den toekomst dóór deze twee zoo pijnlijke en gevaarlijke ziekten gemarteld te worden: Asthma en rheumatiek. De Pink Pillen bezitten eene zeer krachtige werking op het bloedf dat zij zuiveren en verrjjken en ook op het zenuw gestel. Men beveelUze aan tegen hloedanuoede, bleekzucht der jofïge meisjes, maagziekten, neurasthenie, onregelmatigheden der.Nrouwen. Prijs f 1.75 de lloos, 1 9.perfC doozen. verkrijgbaar bij Sna^dlié, Steiger, 2fiRotterdam hoofddepothouder voor Nederland «I Apotheken. Franco toezending tegen postwi#?]. Ook echt verkrijgbaar bij Jf. van de Weg. drogist, Amersfoort, en A. dejfries, Kerkstraat 90, Hilversum. /«Wel hem." De trapper dampte geweldig uit zijn korte pijp en vroeg toen terwijl hij zijn wenkbrauwen samentrok: »op welke wijze is James Osborne betrokken in die vreeselijke ge schiedenis van den knaap wien God mij ten redder toe zond Brown gaf een kort doch duidelijk verslag van alles wat hem bekend was. »Die schurk," bromde Grizzly, toen hij uitgesproken had, »en is James in de Steppe?" Wij zaten hem en de beide roovers kort op de hielen, want Nathan Wild is een geweldige Steppenman, maar wij raakten hun spoor kwijt." "God zal hem wel vinden, Brown," sprak de trapper met diepe stem. Toen schudde hij den oude met warmte de hand en sprak"ik was steeds een vriend der Osbomes en ook van Edward, ik weet het reeds lang." Daarop ging Brown weer bij Paul zitten. »Hoe wonderbaar zijn Gods wegen," zei hij zacht bij zich zelf. Puck kwam terug en berichtte den trapper dat het getal der vijanden door de nieuw aangekomen troepen wel ver driedubbeld was. «Het is tamelijk hetzelfde jongen, of wij met honderd of driehonderd te doen hebben." Toen stond hij op en liep het boschje uit, langs den rand. Naar het Zuiden waren groote troepen paarden te zien, maar de ruiters haddeD de zadels verlaten; ook in het Oosten en Noorden zag hij een menigte paarden en enkele heen en weer jagende ruiters. De zon zonk weg en de duisternis begon in te vallen. Nu deelde de trapper de strijders af en zwijgend wachtten zij af wat de nacht zou brengen. HOOFDSTUK X. Een troep Cheyenne krijgers, ongeveer zestig man sterk, in welker midden Mr. Osborne, Ben en Jim met geboeide voeten, bewoog zieh langzaam door de Steppe. Het was de troep, die aan Cajugas leiding was opge dragen en de, zooals we gezien hebben, de drie mannen gevangen genomen had. Het jonge opperhoofd was niet onder hen, hij was meteen kleinere afdeeling uitgelezen krijgers weggereden om een onderzoek te doen naar de stelling van den vijand. Met hoe groote voorzichtigheid de Cheyennes voorttrokken, bewezen de ver rondom verspreidde ruiters die als Vedetten wachtdienst deden. De gemoedstoestand der gevangenen was verschillend. Terwijl Jim grimmig en tartend voor zich uit keek, Ben den hem eigen trek van onverschrokkenheid nog vertoonde, zag Mr. Osborne er zeer neerslachtig nit. Hij bedacht dat nu zijn streven van vele jaren om in 't bezit te komen van zijns broeders vermogen, eindelijk met goed gevolg was bekroond, nu hij als een rijk en gezien man op eene prachtige bezitting kon leven, zijn spoedig overal bekende gemeen schap met die twee huiveringwekkende kerels, zeer gevaar lijk voor hem was. Daarbij kwam nog dat, zooals hij tot zijn schrik ontdekt had, die energieke oude mam; die Brown, hem naging en hem, helaas, in Garfield ontdekt had. Zelfs, wanneer ook de rechter hem niets kon maken, wat bij die niet te vertrouwen schurken, van wie hij zich bediend had, om zijn neef uit den weg te ruimen, toch minstens twijfel achtig was, hij in Arkansas niet kon blijven. Door zijn gevangenneming in gezelschap van de Bloedige Hand en de Gier na het in Garfield voorgevallene, was hem een brandmerk ingedrukt dat hem van elk fatsoenlijk gezel schap buitensloot. Mr. James Osborne, had in de jaren, waarin hij ver van zijn geboorteplaats leefde een wild avontuurlijk, dikwijls ook misdadig leven geleid en ook zoo met Ben en Jim kennis gemaakt. In Texas, Colorado, zelfs in Californië was hij, hoewel onder andere namen als valsch speler berucht en durfde zich daar ook niet meer te vertooneu. In weerwil van zijne even vermetele als gevaarlijke speculaties, zijn handigheid in het hasardspel was het hem niet gelukt er weer boven op te komen. Het ging hem, zooals het spreek woord zegt: »zoo gewonnen zoo geronnen"'. Nadat hij zich in het Westen onmogelijk had gemaakt, zocht hij met de laatste overblijfselen van zijn geld zijn geboorteplaats weer op, waar men van zijn leven niets wist, en zijn goedhartige broeder John hielp hem zich op nieuw te vestigen en een geachte positie in te nemen. James Osborne was een volleerd huichelaar, hij wist zijn broer om den tuin te leiden en deed zich aan het volk voor als een eerzaam burger en getrouw kerkganger. Daarbij was hij niet alleen grenzeloos hebzuchtig, maar hij had ook de eerzucht in het maatschap pelijk leven een rol te willen spelen. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2