BUITENLAND Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. 15 volle japen4!gaaTn°sS worpen ontwerpen tot nadere wijziging der Militiewet, tot aanvul ling en wijziging van eenige bepa lingen der Landweerwet en tot in stelling van een fonds tot spoedige afwerking van de stelling Amsterdam. Het groote nationale belang van afsluiting en gedeeltelijke droogleg ging van de Zuiderzee beset ik ten volle. Ernstig wordt overwogen of dit weik, wellicht aanvankelijk be perkt lot het maken van een enkelen polder zonder voorafgaande afsluiting, reeds in de naaste toekomst ware aan te vatten. Ontwerpen van de toegezegde re gelingen der ziekte- en ouderdoms- verzekering, eerstgenoemde in ver band met wijziging der Ongevallenwet, alsmede voorstellen ter uitbreiding van de Ongevallenverzekering tot zeelieden op koopvaardijschepen en ter voorkoming zooveel doenlijk van scheepsrampen zullen u achtereen volgens bereiken. Wettelijke bepalingen betreffende den arbeidsduur en den nachtarbeid van volwassen mannen in bepaalde bedrijven worden voorbereid. De voorschriften bij of krachtens de Arbeids- en Veiligheidswetten vastgesteld zullen aan herziening worden onderworpen. De krachtige poging om het even wicht tusschen de inkomsten en uit gaven van Nederlandsch Indië te her stellen, zijn niet zonder vrucht ge bleven. Niettemin zal verdere verrui ming van inkomsten noodig zijn om aan klimmende behoeften, die niet onbevredigd mogen worden gelaten, het hoofd te kunnen bieden. Het voorstel stiekkende om aan Nedeilandsch lndië op financieel ge bied grootere zelfstandigheid te ver- leenen, zal weldra worden ingediend. Uw hoogst gewichtige arbeid zij onder Gods zegen bevorderlijk aan het welzijn van land en volk. Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Tegen het einde dezer rede scheen H. M. echter eenigszins vermoeid, al kon Zij ook toen nog zeer goed ver staan worden. Evenals de vorige jaren werd, toen H. M. haar rede geëindigd had, een driewerf «leve de Koningin, hoera!" gevolgd door een drievoudig «leve de Prins" door de in de zaal aan wezigen aangeheven, waarop de Koningin, vriendelijk neigend, naast den heer Welt, den voorzitter van de commissie, de zaal vei lief, gevolgd door den Pnns en de schitterende stoet van hofdigmtanssen. De voorlezing van de troonrede duurde t'en minuten. Op straat had de plechtigheid haar gewoon verloop. Duizenden en duizen den woonden weder het steeds aan trekkelijke schouwspel bij, dal dit maal, nu de Koningin zich in de gouden koets naar de Staten-Generaal begaf, nog schitterender was dan verleden jaar. Allerwegen werden de Koningin en de Prins door de dichte menigte, die in de met vlaggen getooide straten het voorbijtrekken van den stoei verbeidde, met geestdrift toegejuicht De stoet ging ditmaal niet langs de vroegere hoofdwacht, doch langs het kadastergebouw op het Buitenhof. Overigens was in Hen weg geen ver andering aangebracht. Na haar terugkeer in het paleis verschenen H. M. de Koningin en de Prins eenige oogenblikken op het balkon, door het volk met luiden jubel begroet. Op den Rossischen Zuid-Wester- spoorweg staan thans 12.000 waggons vol graan, welke niet bezorgd kunnen worden. Negenduizend daarvan zijn bestemd voor den uitvoer over Odessa en Nakolajef Als een bewijs van de in Rusland heerschende verwarring wordt mede gedeeld dat men te Chita bij toeval een aantal spoorwagens vol brieven en postpakketten heeft ontdekt, welke daar sinds verleden jaar werden ver geten. Er staat in het brricht van G00 wagens, maar misschien staat er wel één of staan er een paar nullen te veel. De Engelsche bladen maken mel ding van een grooten tocht dwars door de Sahara door den Heer Hans Viscln r Zij verzuimen niet, er op te wijzen, dat hij een Biitsch burger is, gevestigd aari het meer Tschad. In februari is hij van Engeland naar Tripoli gegaan om toebereidselen Ie maken voor zijn reis dwars dooi' het «verboden achterland", van Tripoli naar zijn post aan het Tschad-meer, een reusachtige afstand. Volgens nieuwe berichten heeft de onderne mende ontdekker, van Tripoli uit gaande, na een marsch vau veertig dagen door de woestijn, in de helft van Augustus de plaats Murzuk, een Tuiksch garnizoen en de hoofdstad van Fezzan, bereikt. De geheele ex peditie, waarbij Britsch Indische pel grims, die van Mekka naar Noord- Nigerië terugkeerden, was in goeden welstand. Zij zal nu met versche kameelen in oostelijke richting verder trekken. Nu heeft zij nog slechts het vierde gedeelte van den avontuurlijken tocht volbracht De plannen van Vischer zijn bekend en worden ge steund door de Franscheen Turksche autoriteiten, maar men ontveinst zich niet, dat de expeditie zeer moeilijk en gevaarlijk is, niet alleen door de gevaren van het klimaat, maar door de onbekende stammen. Mocht zij slagen, dan stellen de Engelschen zich veel voor van de verbreiding van den Engelschen invloed in deze streken. De Brusselsche bladen maken mel ding van het aanstaand optreden in hunne stad van Lady YVarnick, de zoogenaamde «roode gravin", een Engelsche dame van den hoogsten adel en zelfs aan het koninklijk huis verwant, die tot het socialisme is overgegaan en daarvoor ijvert met toewijding en talent. In België is de roep haar vooruitgegaan, dat zij zeer bekoorlijk is en uitstekend Fransch spreekt. Zoo wordt haar komst nu aangekondigd alsof zij een prima donna is. Op den Mont-Blanc is een toerist verongelukt, die zonder gids een tocht op dien berg ondernam. Men zag door een verrekijker hoe hij in een afgrond stortte. Een Fransch toeiist en een gids, die den Wetterhorn beklommen, zijn niet teruggekeerd en vermoedelijk ook om het leven gekomen. Jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers vau Vliet Burgemeester van Amersfoort is benoemd tot lid van het Piovinciale colege van toezicht op het beheer der kei kelijke goederen en fondsen bij de Ned. Hervormde gemeenten in de provincie Utiecht en zulks in de vacature ontstaan door het bedanken als lid door mr. F. D. graaf Schirnmelpenninck Co- missaris der Koningin in dit gewest Op den eeisten en tweeden Maandag in October des nam. te 3 ure zal weder gelegenheid worden gegeven tot kosteloozo inenting in het voormalige schoolgebouw Koe straat A. 9. Bij besluit van den Minister van Financiën is de 383e Staatsloterij vastgesteld welke aanvangt 26 No vember 1900 en eindigt 13 Februari 1907. De ochtendgodsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk zal a.s. Zondag 23 September worden geleid door Dr. A. M. A. Reijnders, predikant te Amsterdam. Bij het 5e regiment infanterie zijn benoemd tot 2e luitenant de sergeanten 11. D. Scherpenhuyzen van het regiment grenadiers en jagers, J P. Bollen van het 4de en A. Govers van het 10de regiment. Bij Koninklijk besluit is aan den majoor op non-activiteit M. van Kuyk, vau het wapen der cavalerie, onder toekenning van pensioen, eer vol ontslag uit den militairen dienst verleend, het bedrag van het pensioen vastgesteld op f 1337 's jaars. [Iet weerbaarheidskorps uit Amersfoort zal tweeden. Kerstdag deelnemen aan een gecombineerde oefening der weerbaarheidsvereeni- gingen. Zijn commandant, luitenant P. van der Sluys is benoemd in de commissie welke zal pogen een Bond van weor- baarheidskoi psen in Utrecht Gelder land en Overijsel tol stand te brengen. Door B.. \V. zijn met ingang van 1 October bevorderd tot agent van politie le klasse W. 11. van Arnerongen en tot agent 2e klasse W. F. Hartman terwijl is aan gesteld tot agent 3e klasse J. D. van Veenendaal thans te Arnerongen. Mej J. T. J. van Schaick is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Stoutenburg. Het onzinnige om militairen buiten dienst gewapend te laten loopen is Zondagnacht wederom voor de zoo- veelste maal gebleken. Een of meer dapperen hebben toen hunne sabels benut om in verschillende perceelen de ruiten in te slaan. Gisterenmiddag sprong aan de Larigestraat een buis van de water leiding, waardoor deabonné'songeveer een half uur van watertoevoer ver stoken bleven. Daar de prijzen der fourages bij de jongst gehouden aanbesteding alhiei beduidend hooger waren dan waarvoor in andere garnizoensplaatsen werd ingeschreven heeft de Minister van Oorlog de levering niet gegund. Op 1 October zal ulsriu eetie herbesteding plaats vinden. De heer A. S. H. Brassen, klerk der posterijen en tdegraphie'le klasse wordt op 1 October van Rhenen naar hier overgeplaatst. De heer J. H. II. Guntlierrnohr, directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier is bij Kon. besl. be noemd tot inspecteur der posterijen en telegrafie te Middelburg. In zijn plaats is tot directeur van het post en telegraafkantoor alhier benoemd de heer B. de Stoppelaar Blijdensteyn, thans in gelijke betrekking te Oss. Gisterenavond is onder groote belangstelling de op initiatief van «het Groene Kruis" door artsGrone man geopende cursus in verbandleer aangevangen Lijst van brieven en briefkaarten geadresseerd aan onbekenden ver zonden van het postkantoor te Ameisfoort over de 2de helft van de maand September 1906. Brieven (Binnenland.) De Groot, Amersfoort. P. P. van der Does, Amsterdam. A. P. Buien, W. B. Overmeer, Hilversum. J. Doesburg, Oosterhout. Barelds, Zwolle. Mej S. J. Geurts, H. Ising. Delft. Brieven (Buitenland). K. de Haan, Cape Town. M. van Blaaderen, Florence. W. Blenot, Londen. Briefkaar ten (Binnenland). H. Paane, Amsteidam. Mej. M. van Meulen, Doom. M. van de Heuvel, 's Gravenhage. Briefkaarten (Buitenland). L. Kramer, Heine. 382ste STAATSLOT EltlJ. Vijfde klasse. Eerste week Trekking van 17 Sept. 190G. (700 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Ledjweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijs van f1000 op No. 2729. Prijzen van f70. 14479 14971 en 16535. Te zamen 4 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 2703 2715 2725 2739 7805 7814 10310 10401 14958 14964 14965 16096 16108 16528 17982 18619 en 18658. Concerten enz. in het a.s. seizoen. Door de Concert-Directie de Alge- meene Muziekhandel v/h. Stumpll Koning le Amsterdam is, voor het a.s seizoen, melde navolgende kunste naars afgesloten. Het Drodsky kwartet uit Manchester, Emile Bosquet Pianist, Willy Bur- mester violist, Matthieu Cnckboon violist, Mevr. Julia Culp zangeres, liet Elderingkwartet uit Keulen, Maria Hall violiste, het Hambourg trio, Fre deric Lamond Pianist, Jeanne Diot violiste, Geitrude Peppercorn pianiste, Leopold Godowsky en J. Mossel, Hen- rielte Roll pianiste, hetZimmerkwartet uit Brussel, Ernest Schelling Pianist, het Flonzaleykwartet uit Bet lijn, Dirk Schafer pianist, Gerard Zalsman en Henk van Breemen, liederenavonden. Eduard Verkade declamator, Renee Ut ban zangeres, Gabriellë Wybauw zangeres, Albert Vogel declamator, Esther Vigeveno pianiste. Gisterochtend is te Rotterdam in zijn woning in hechtenis genomen en naar het huis van bewaring over gebracht de notans F. Bland van den Berg directeur der Zuid-Hol- landsche Hypotheekbank, De aan houding staat naar men beweert in verband met verduisteringen ten be drage van minstens zeven ton ten nadeele dezer Bank. De correspondent van het Handels blad bericht daarom'.rpnt nader: Het gelukte mij niet bij aanmelding aan het kantoor der Zuidhollannsche Hypotheekbank iets naders omtrent de gepleegde fraude te weten te komen daar de Raad van Toezicht met de overige directeuren in ver gadering was. Van andere zijde verneem ik echter dat het bedrag waarvoor de bank is opgelicht niet minder dan f 702,000 bedraagt. Naar het heet heeft de ontrouwe directeur reeds sedert 1885 gelden bij de bank opgenomen op valsche papieren. De aanvrage om hypotheek da mededpelingeri der taxateurs kort om alles wat hij het dossier eener transactie behoort was vervalscht. Door een der mededirecteuren is de fraude naar het heet ontdekt door dien de aangehoudene in den laatsten tijd blijkbaar de moeite niet meer bad genomen om verschillende pa pieren ta vervalschen doch alleen de omslag der stukken van een bepaalde naam voorzag terwijl de enveloppen dan waren opgevuld met andere papieren Toen bij het nagaan van enkele dier enveloppen de inhoud niet met het opschrift klopte werd tot nader onderzoek overgegaan hetwelk ge ëindigd is met het reeds vermplde droevige ruseltaat de aanhouding van een tot dusver te Rotterdam zeer gezien man. De aandeelen der Bank daalden 100 pCt. Te Monfaucon, in het Fransche Departement Doubs, is Zondag een kruitmagazijn in de lucht gesprongen, toen het gedurende een onweder door den bliksem werd getroffen. Het ma gazijn lag midden in een sterk fort dat behoort tot de verdedigingslinie van Besanpon. Het geheele fort werd uiteengeslagen en de uitwerking was verschrikkelijk. Rotsblokken werden op grooten afstand weggeslingerd, 500 M. in het rond werd de grond om gewoeld, alle boomen werden ont worteld, in de omliggende dorpen bleef geen glasruit heel. De slagis20K.M. in het rond gehoord. Het kruithuis bevatte 50,000 K. G. kruit, benc ens nog eene massa an- leie springmiddelen en duizenden patronen. Van de 30 soldaten in het fort zijn enkele gedood en al de de overigen meer of minder gekwetst Het wachthuis dat vóór het fort stond werd tot gruis geslagen; het lijk van den bewaker werd nog niet gevon den Hel onderzoek gaat met groote moeite gepaard, want de verwoes ting is zeer groot en men vreest nog meer ontploffingen Troepen zijn uit Bfsanpon uitgerukt om het geheele fort af te zetten en orde te brengen in den chaos. Het aantal gewonden hedraagtdertig dat der dooden bepaalt zich tot negen. Maandagvoormiddag had nabij de huize Tei schuur onder Barneveld een treurig ongeluk plaats. Bij kilo- meterpaal 5 2 kwam namelijk de G4 jarige E. van 't Hof met een vracht melk van de boteifabriek der heeren Schimmel en Co op de Rijksstraatweg rijden, juist toen een automobiel, ge nummerd II. 546 en toebehoorende aan den heer E B. 's Jacob wonende te Staverden uit de richting Voort- huizen naderde. Hoewel de automobiel waarin zich behalve de chauffeur, twee heeren, drie dames en twee kinderen bevonden, zeer langzaam reed en men telkens signalen gaf, week de melkrijder op 't laatste moinent juist naar de verkeerde kant uit. waardooi bij onder de auto geraakte en zoo danig verwond werd dat hij een hall uur later aan de gevolgen overleden is. Ten bewijze dat de schaulleur alles gedaan Heeft wat in zijn vermogen was om het ongeluk te voorkomen, kan dienen dat bij zoo ver is uitge weken tot de auto met de langs de weg staande booinen in aanraking kwam. De automobilisten die dan ook in liet minst geen schuld hebben, ver keerden zeer onder de indruk en hebben den zwaar gewonden man bij de bewoners der boterfabriek binnen gediagen. Daarna hebben zij per automobiel den gemeente-geneesheer te Voorlhuizen gehaald die juist nog bij het sterven tegenwoordig was Ver volgens hebben zij zich nogmaals naar Voortbuizen begeven om de politie met het geval in kennis te stellen. Goed afgeloopen. Zondagavond heeft op het stations- emplacement te Hilversum een ongeval plaats gehad, hetwelk goed is afge loopen. Omstreeks negen uur moest aldaar passeeren een cx'.ra trein van Amsterdam naar Enschede, met zich voeiende deelnemers van de le Am sterdam gehouden meeting. Vlak vóór het station bemerkte de u achinist van dezen trein, dal de lijn, waarop hij station Hilversum passeeren ging, niet vrij was. Er bevonden zich n 1. een drietal losse wagens op. Ofschoon hij uit alle macht remde, kon hij toch niet verhinderen., dat zijn machine nog hevig tegen die wagons aanbotste, met het gevolg, dat èn locomotief èn de achterste der drie wagens ernstig beschadigd werden. Persoon lijke ongevallen hadden gelukkig niet plaats. De geleider, die zich bij den machinist en den stoker op de ma chine van den extra-trein bevond, sprong vóór de botsing van de loco motief De extra-trein moest van machine verwisselen en kon eerst een uur later de reis voortzetten. Te ongeveer half elf was de geheele lijn weder vrij. De oorzaak van dit ongeval is ver moedelijk verkeerde wisselstand. Men schrijft uit Steenderen aan de «Zutph. Ct." Brand! Brand! klonk het door de buurt in bet vroege morgenuur; want do torenklok luidde boem boem Maar waar was de brandNiemand wist 't. „Geen rosse gloed aan 's hemels transen". De burgers nog dommelend na een prettigen kermisdag togen torenwaarts De politie ontsloot de deur en vond een den vorigen avond te veel aan Bacchus geollerd hebbende en in den haast opgeborgen liedjeszanger kiok- luidende. Meneer was nou nuchter en had dorst «en zit je in 'n café eri is er geen kelner dan trek je an do schel. Is dat nou wat bijzonders? En as je niet gauw gekomen was, ha'k m'n slaapdeken as noodvlag boven uit de toren gehangen Gelach van de toeschouwers en meneer gaat weer liedjes verkoopen. RECLAMES. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Aten moet niet denken dat men te oud is om verlichting te hekomen en te worden ge nezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring die aanduidt, dat verlichting en genezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig ge volgde behandeling^-- Mejuffrouw "wÊa. Smoorcnburg; wonende Harpstraat 15 ,4e Utrecht, deelt ons mede: Ruim drie jjfren heb ik gesukkeld aan voort durende pijn vin den rug en in de zijden. Het was hoofdzakelijk in het smalle gedeelte van den rug, ook strekte de pijn' zich menigmaal over den geheelen rug uit. ;en ik kon soms heelemaal riet zitten zoo hevig was dezelve. Ik had veel last bij de urinelopzing. Het water was troebel, bloederig en kwam met veel pijn. Hiervoorfrwas ik reeds dikwijls onder behande ling gefeest, '.doch men scheen er niet veel aan te. kunnön doen en zeide, dat ik op mijn zeve-neii.-zeventigjarigen leeftijd wel niet veel beterscliap kon verwachteh. Ik had dan ook om do; waarheid te zem-an, niet veel hoop op herstel;' toen ik'smet Foster's Rugpijn Nieren Pillen Jtegon, doch 'al hot'goede wat men daar van zeide deed mij daarmede een proef nemen. Hoe gelukkig was ik, toen ik reeds na eenige dagen'; eene groote verlichting ondervond cn na twaalf dagen volkomen genezen was. Ten dienste van andere lijders kunt U mijn bericht gerust publiceeren, want menigeen zal hierdoor van zijn ellende verlost kunnen worden. De - bovenstaande verklaring zoo eenvoudig oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker mid del voor alle ongesteldheden der nieren cn der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekencn als pijnen,, stramheid en zwakte in den rug, op stopping, overvloedige^' urineloozing, bezinksel der urine, rugpijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed inple nieren.Of blaas, ont steking enz. en al 3e Spiekten, ^daaruit voort vloeiend zooals suikerziekte, waterzucht, verlies van eiwitstoffen, onreinheden in het bloed enz. Vermijdt dus de ziekte, terwijl gij direkt bij de eerste verschijnselen de kiemen doodt, welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Fillen geeft, dezelfde die Me juffrouw Smoorenburg gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar Dij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van. postwissel a f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. Doering's Zeep met deti Uil op de markt versclj?êr en nog immer is zij de lievelitófszeep der geh'eele wereld. Nu zij toevoeging* eener, door patent Voor Aamaak verzekerde, bloe- iiicniiiélk yqrlllF'"'U* zal ieder die haar ^njJjeWttotctKovertuiging ko men, dat geen andere^ ook nog zoo dure toiletzeep dezelfdeVerfrisschende uitwerking op de huid 5eeft als Doe ring's Zeep met den Uil\riiaJü ets. Overal verkrijgbaar.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2