De huiselijke -werkzaamheden mogen geen uitputting veroorzaken. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. IS BOIS Ti l&.BMM dus de expeditie op weg, onder leiding van den geoloog dr. Elbert, van Greif- - wald dr. Moskowski uit Berlijn is rnet het dierkundig deel van het onderzoek belast en de (Nederlandsche mijnin genieur Oppenoorth uit Den Haag met het technisch gedeelte. Men verwacht van hun onderzoek zeer gewichtige uitkomsten op natuurhistorisch gebied. RECLAME. E9 De huiselijke vverkzaainhe den putten v^TN vrouwen uit. Dat moest niet zoo zijn. Toch ii da( zoo, dóórdat vele vrouw arm blooA hehhett De arn de vaii/het bloed mankt de Vn^fiw bleek enx>nmid(^1ijk vermoeid is, dat zij Sj buiten adem is. Il' djen toe stand eet zij bijna meer, verteert haar eten slecht en vermagert met den dag. De Pink Pillen geven rijk bloed, krachten en brengen de gezondheid terug, fo Pry's f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen- Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam» hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken- Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. De plaatselijke afd. van den Ned Mil. Bond hield haar jaarvergadering in het Militaire Tehuis, Lange Beek straat. Voorzitter mr. F. D. Graaf Seliim- melpenninck. Ds. Ter Haar Romeny opent deze vergadering met gebed De notulen van 29 Jan. 190G wer.len vastgesteld. Ds. A. M. Dormer bracht het jaar verslag over I90G uit. Het ledental is thans 78. begonstigeis 42. De bijbellezingen worden door '50 tot 200 militairen bijgewoond. Langs tiet Tehuis is ten vorige jare een veranda aangebracht, de bouwkosten zijn vrijwillig bijeengebracht Aan den huisvader en de moeder, de hefer Kremer en echtgenoote, werd een woord van dank gebracht voor de goede leiding enz. De bibliotheek, waar veel gebruik van werd gemaakt, is met eenige flinke werken vermeerderd Op de verjaardagen van leden van het Kon. Huis, zoomede in de Kermis week, werden de bezoekers feestelijk onthaald. De ontvangsten der afd. bedragen f 1367.48'/». de uitgaven f1298 Gl'/i, bat ig slot f 68 87. De aftiedende bestuuisleden mr. F. D graaf Schimmelpenmnck en ds. A. M. Donner werden herkozen De voorzitter sluit te half 10 uur deze vergadering, en ds Donner eindigt met dankzegging. St. Ct. Door het plaatselijk comité voor Kath. Soc. Actie werd op OFebiuari eene vergadering gehouden in de R. K. Jongensschool. Na voorlezing der notulen bracht de Secretaris, de heer Van IJngec, liet jaaiveislag uit waai uil duidelijk bleek hoe nuttig de Kath. Soc Actie is, want reeds vele en verscheidene punten en viaagsluk- ken waren in liet afgeloopen jaar behandeld geworden tot opheffing en verbetering van verschillende mis standen. Vervolgens deed de heer B. Brom als penningmeester verslag Tan zijn gehouden linantieëlheheer dal met een klein batig saldo sloot en door de commissie tol nazien benoemd, werd accoord bevonden. De ver schillende commissies met hunne rap- poiten waren thans aan de beuit m er werd medegedeeld omuenl de Katholieke Pers dat er in veigelijking van kaïliolieke bladen alhier zeer vele neutrale bladen verschijnen en dooi de Katholieke gelezen woiden, terwijl dit naar liet om deel der commissie leden zeer goed in omgekeerde orde kon geschieden. Omtrent het R. K. heihalings onderwijs werd in hetiap- port de wenschelijkheid betoogd, dat overal, waar mogelijk, dat onderwijs zou worden gegeven Eene discussie ontspon zich hierbij over de nood zakelijke kosten, die dat onderwijs zouden eischen en ook of er een gunstige tijd te vinden ware opdat ook meisjes van dat onderwijs konden genieten. Aangezien deze punten rneer tot het gebipd der schoolbesturen be hoorden, was men van meening dat hel Diocesaan bestuur hij de school besturen zoude aandringen tot het geven van R K. Herbahngsotidervvijs. De commissie voor R K Middenstands verèetiiging rapporteerde, dal het n et wenscheiijk is in Amersfoort een conlessioneele ve'eenigirg te stichten, levvijl deze te veel albivuk kan doen aan de reeds bestaande neutrale ver- «eniging die tol heden in zeer goeden geest wei kteechter was de commissie van gevoelen dat op plaatsen waar R. K Mnlden-tatidsvereenigingen ge vestigd kónden worden door lot Diocesaan Bestuur daar»ooi pogingen gedaan zouden worden Omtrent den jruilhandel toonde d>< commissie zich mereid met alle ten dienste slaande middelen deze zooveel mogeliik te keeien; om daaraan echter uitvoering te geven, verklaarde de commissie, dat eenige geldelijke ondersteuning en medewerking onmisbaar waren. Dientengevolge werd besloten op ver schillende wijzen te trachten eenige bijdragen en giften te verkrijgen. Het Bestuur deelde verder nog mede, dal mr. A Baton van Wijnbergen m ile laatste week van Fehruan alhier een rede zal houden over het onder werp »l>e Katholieke Peis." Latere bekendmakingen zullen dan onk Hen datum vaststellen. Eembude. In de Woensdagavond onder praesidium van overste O G H. Hel dring gehouden vergadering der oud heidkundige vereeriigirig »Flehite" werd door den penningmeester Mr H. J. M. van den Bergh rekening en verantwooiding gedaan over het af geloopen jaar. Ondanks grootere uit gaven dan vorige jaren bleek er een batig saldo te zijn van f15 07. De rekening nagezien door de heeren Des Tombe en Oostermeijer werd accoord bevonden en de penning meester onder dankbetuiging van zijn beheer onthoven. Dr. H. J. Reynders, die periodiek moest aftreden', werd als bestuurslid herkozen Uitgeloot werden de aandeelen 5, 7, 8 en 11 Op het jaarverslag, dat eerstdaagsch in druk zal verschijnen komen wij dan nader terug. Heden en morgen woideri van wege de »Vereeniging tot hel houden van Kunstbeschouwingen" in degroote zaal tentoongesteld eene verzameling voorwerpen van Indische Kunst-in dustrie. daartoe welwillend afgestaan door de vere 's Gravenhage. Kiezerslijsten. Men bericht oris, dat op Zaterdag 9 Maandag 11 en Dinsdag 13-dezer des avonds van 8 tot 9 uur in «Ons Muis" Korlegractit, door bestuuis- leden van de Viijz, Democr: kiesver- eeniging, alhier zitting zal worden gehouden; ten einde belangstellenden alle gewenschte inlichtingen te ver sirekken, in zake plaatsing op de kiezerslijsten. De heer R. J. Bloemendal tot ouderling gekozen der Gerelor mi erde Kerk aan de Zuidsingel, heeft die be noeming aangenomen; er zal dus in zijne plaats een diaken moeten ge kozen worden. De heer J. Smits legde gisteren aan de Utrechische Universiteit met goed gevolg het aitsexamen af. Door den penningmeester van het Amersf. steun-coiriité voor de werk staking te Rijssen, is opnieuw verzon den aan hydiagen van velschillende lijsten 145.77. Bijzondere giften van G S. E. 11.F. M. (2 50, te zamen f49 27, Vorige zending f32 70. totaal f81.97. De opvoering van «Het Hoogste Recht" van mevrouw BoudierBak ker door de Nedei landsclie Tooneel- vereenigmg van Amsterdam heeft slechts gedeeltelijk voldaan. Het spel was over het algemeen uitnemend, maar de tendenz van of liever het slot zelf stond in veler ooi deel achter bij hetgeen wij hel vorig jaai van haar te hooi en kiegen. Als vierde abonnemenlsvoorsielliiig wordt «Hu- zarenkoorts" door de Rotterdammers in Uitzicht gesteld. Donderdag 14 Februari hoopt de Chr Nat. Werkmansbond haar 9o jaarfpest tn vieren Als Feestredenaar zal optreden Ds. J Schollen predikant te Dieren. Zondag a.s. speelt 't le elftal der A F. C «Quick" te Deventer tegen U. D. aldaar. Rij blijvend vriezend weder echter zullen geen der vastge stelde wedstrijden doorgang vinden De adjudant van de Koningin, luit. kolonel graafSchimmelpenninck, die gedetacheetil is hij het 5e regi ment infanterie, keert met 1 Mei a s. in zijne betrekking bij Hr. Ms. Mili taire Huis terug. De kapitein J M. M Muller van liet 5e leg inf. heeft verzocht wegens ziekte oji non-activiteit te worden ge steld. Tot brieven en telegrambestel ler alhipr zijn met ingang van 10 Februari benoemd J P W Lodewijke. uil Haarlem, en N. M A. ter Wol beek, liiilpbesléllêr alhier. Fr zijn dan aan hei kantoor hier 21 bestellers en 3 jongens. Terwijl reeds zeer onrustbarende onderstellingen weiden gemaakt is thans gebleken dat de in «Eben (laëzei gevonden f5.50.behooren aan de firina J. van Vollenhoven en door een haier kantoorbedienden.die klink- nde specie legen bankpapier had moeten, inwisselen, verloren zijn Ongeveer terzelfder plaatse waar voor eenige dagen een zwaren iep de tram den weg versperde, moest zij gisteren wederom gewone tijd stop pen w ijl een van met kunstmest geladen wagen, die op haar spoor reed liet ondersteldgebroken was. De rijvvieldieven zeilen nog steeds ongestooid haar bedrijf vooit. J I. Woensdag kaapten zij wedeiom twee lij wielen door calhecliisanten nabij het raam van de consistoriekamer dei Remonstraiitsche Kerk neergezet. Donderdagmiddag had Mej. de Wed. R het ongeluk op do stoep hij den slager S te vallen niet liet nood lottig gevolg dat ze de pols brak ai ts Morren verleende de eerste hulp. Gisterenmiddag omstreeks half twee geraakte het 3 jarig dochtertje van P. op den Hoogevvpg onder een mestkar. De wielen gingen het kind over liet lichaam zoodat hel deei lijk gekneusd werd opgenomen en naai huis gebracht waar onmiddelijk een arts werd ontboden. Op beleefd verzoek van den Keikeraad der Ned. 1 Ierw. Gemeente vvordpn de piedikheurlen in.de bl. Jouskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten hij de kerk genootschappen zijn op Zondag 10 Febr. geregeld als volgt: Evang. Lutli. Kerk. Voorin 10 uur, Ds. de Meijere. Remonstraiitsche kerk. Voorm. 10V» uur. Ds. Ilooykaas. Doopsgezinde Kring. in het Logegebouw Van Persijnslraal No. 1. Voorm. IO'/i uur, Ds. A. J. van Loglium Slaterus van Dordrecht. Gereforiu. kerk (Langegracht). Vooirn. 10 uur, Ds Donner. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Coll. v. d. Tlieol. School te Kampen. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teermk. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Teermk. Vrije Geretorni. Gemeente. Voorm. 9'/z uur, lezen. 's Avonds 5 uur, lezen. Chr. Gereforiu. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm 9'/v uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/» uur. Godsdienstoefening. SSKste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 6 en 7 Febr. 1907. (1950 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. E. O. Leinwebeb te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijs van f1000 op No. 17020. Prijs van f400 op No. 17012. Prijzen van f 70. 1706 3071 3082 8017 9108 9142 9161 9179 9421 13028 13872 15705 15717 17052 18362 en 18384. Te zamen 18 prijzen. Zonder prijs zijn 1709 1711 2494 6514 6521 6529 9126 9138 9143 13841 13842 13851 15711 15713 16081 17013 17019 17021 17055 17058 en uitgetrokken 3072 3080 6502 8021 8027 9106 9172 9187 9469 13880 15132 15708 16084 16102 17004 17030 17037 17044 18382. Volgende trekkingen geschieden: 11—15 Febr. 1907. Behalve de premie van f30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgende prijzen: 13 van f 1000, 17 van f400, 15 van f200, 44 van f100 en 1062 van f70.' Een groofc Eicrproductie l icht natuurlijk lederen kippenlioudei toe. Om deze te verkrijgen, voedeiv men een deugdelijk, beproefd ochtend voeder met gewaarborgd gehalte aan eiwit en vet. Als zoodanig mogen ge noemd worden Cleveland.'s-Egy'smael en Harry's Poultry Meal, die veel vlee-ch en vet bevatten eu ondei openbare coniröle der Rijkslan lhouw- proefstaiions staan. Bij zorgvuldige opkweeking kan men van de hoenders reeds op een leeftijd van 3 a J'h maand dagelijks heerlijke versche eieren krijgen, ook in den winter ruim 200 eieren per kip in 't jaar. (Zie 10-jarige proefnemingen op bl 27-35 der biochure, die bij de fa brikanten gratis veikiijgbaar zijn) Van eenden, gevoed als op blz. 10 is aangegeven, werden gemiddeld 150 eieien per eend in t jaar verkregen Kuikens, opgevoed met Clevelands Egg's-meal, legden op een leeftijd van 3 a 3'/i maand. Die, welke Harry's Poully-meal kregen eveneens reeds als-zij 3 il 3'/i maand waren De bij kuikens ainieis zoo veelvuldig vooi- komende voedingsziekten, w aai door een menigte van dn leeiejonge goedje sterfi, komen bij deze opfokvoedei's niet vooi ze zijn hieivan steeds ge zond en tierig en groeien als kool. Landbouwers en kippenliouders. die will weten hoe gij de hoenders rnoel behandelen en voederen om er de grootste winsten mee le behalen vraagt de brochure, die gratis en fi ancn wordt toegezonden doorLijnkoek-en Meelfabriek «He Hinde", Amsteidam Friesche en Zweedsehe hard rijders. De uil-lagen der int wedsli ij len te Davos (Zwitserland) op de konehaan van 500 meier en der hardrijderij van uitgenoodigde rijders le Sneek op de baan van 140 meter hebben bewezen, dat de winnaar te Davos, die liet wereldrecord heeft verbeterd, de Zweed Oeholm, van Slockholm. veel sneller heeft geredpn dan onze Friesche Kampioen, de winnaar te Sneek, A. Poej.jes van Delfstrahuizen Oeholm logde de baan van 500 meter af in 44'/s seconden en reed dei halve in vei houding een afstand van 140 meter, gelijk dien te Sneek, in 12.49 sec. Poepjes legde dien afstand eergisteren aldaar af in 4.201 sec Inmiddels moet hij deze vergelijking niet vergeten worden, dat onze ge- westgenoot op den korten afs'and van 140 meter bij den aanvang van den rit natuuilijk niet zijn volle snelheid kon ontwikkelen, terwijl de Zweed dit verlies in snelheid bij den aanvang op een viermaal langere haan natuailijk ook slechts éénmaal had Daartegenover staat, dat de Zweed een bijna viermaal grooteren afstand moest lijden. Gedurende beide wedstrijden was nel windstil. De amateur II. Brongersma te Kol- lum, die gisteien bij de hardrijderij van gymnasten alhier de medaille voor den snelsten rit vei wierf, legde de baan van 100 meier af in 16.40 sec. De Zweed Oeholm reed dezen afstand in verhouding tot zijn tijd over 500 metei in 14 27 sec. («Leeuw. Crt.") UCRGERL1JKE STANDEN. Amersfoort. van 31 Januari tot 7 Februari 1907. GEBOREN: Aleida Wilhulmina Maria, d. van Eugelbertus Bernardus Mattheus Kaspers en Reijerlje van den Berg. Maria Adriana, d. van Jan Cornells van der Starre en Willemina Everdina Herten- berg. Albertus Johannes, z. van Dirk Rufjs en Trijntje Petronella Koppen. Elbertus, z. van Peter Hermans en Anna Cornelia Maria Mark. Johanna Hendrika, d. van Jan van Doornik en Johanna de Groot. Susanna Johanna, d. van Gerardus Evers en Berendina Aansen. Barend Gerrit, z. van Gijsbertus Cornells de Vries eu Alfida Johanna Bouhu(js. - Gerntje Catharina van den Hooff en Aaltje Drika van Veluw. Arendiua Al-ia, d. va i Pieter Wilhelmus en Jansje Molenaar. Hendrikus Gijsbertus, z. van Jan IJzer- rran en Willempje Bom. Stephanus Johannus, z. van Hermanus Johannes Schwiizner en Alberta Vinken. Antonia Maria, d. van Johannes Josephus Teeuwis- sen en Maria E isabeth van der Voort. Dirkje, d. van August inus Franciscus Vei straten en Maria Hendrika van Kooij. Evert, z. van Hendrik Jekel en Jannetje Buisman. Johanna, d- van Johannes S:eenbeek en Johanna Middelaar. Gregorius, z. van Jan van Ruitenbeek en Aloisia Maria Hendrika Hellenkamp. Johanna Hendrika, d. van Wouter ter Maten en Maria Pouwe. Drie natuurlijke kinderen. ONDERTROUWD: Johannes Hendrikus Joseph de Greef en Cornelia Meijer. Willem Los en Aalbartje van Soeren. Mr. Leonard Louis Ferdinand André de le Porte en Francina Adriana Bartha Antoinette Moll. Albertus Jacobus van Dam en Aliida vaD Amerongen. GETROU WDW ïllera Johannes W iggers en Johanna Lablans. Hein van Laar en Marie Verhoef. Everhardus Dirkse en Anna Maria Hazelaar. Hendrik Gouw en Jeannette Verweij. OVERLEDEN: Geertje Rijn, 7 mnd. Levenl. aang. kind vr. geslacht van Willem van Brummelen en Heintje van Loo. Wühelmina Hoevers, 71 j., wed. van Jan Cornelis Sijen. Maria Fontijn, 5 mnd. Hentje Dijkman, 55 jechtg. van Cornelis van der Veer. Maria Cornelia Anneita Jacobs, 80 j., echtg. van Wijnand Frans. Klaske Koopmans, 44 j., ongeh. Geertruid Alijda Methorst, 81 j., ongeh. Petronella Elisabeth Brandsen, 4 mnd. Engetina Elisabeth Simons, 49j., wed. van Gerardus Klumper. Leusden. van 1 tot 8 Februari 1907. GEBOREN: Hendrik Willem, z. van Johan Ferdinand Christoffel Scheidier en van Cornelia Dalebout. Hendrik, z. van Aart Brons en Jacoba van Maanen. OVERLEDENAlijda van de Klashorst, 67 j., echtg. van Lammert van Nieuwen- huizen. Woudenberg. GEBOREN: 31 Jan. Elizabeth, d. van Hendrik van Bentum en Janna van Raven horst. GEHUWD: 1 Febr. Charles Phielix, 26 jaren en Bertha Renes, 23 j iren. OVERLEDEN31 Jan. Jan Koudijs, gehuwd met Gijsbertje Renswoude, 74 jaren. 1 Febr. Hendrikje van Ginkel, gehuwd met Gerrit Hutiug, 60 jaren. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 8 Februari 1907. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit 10. Appelen 14i. f8—. Peren f0.a f 0.Klei- tardapp. f 0.(10 a f 0 Zandnardapp. 0.00 a f 0 Hoendereleren 15.00 a f 5 60 per 100 at. Eenden r O.a 10.— Boier 1.50 a I 1 60 per kilo. Mar ianne f0a f0 00 Zoelein. kaas f kippen f0 90 a f 1.20 Kuikens f 0.a f 0.00 Piep kuikens f U.U0 a fOOO Ganzen f0.f0.Eenden fl.a f 1 90 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen 10 00 a f.0— Wilde konijnen 10.40 a f0 50 Tamme f0.80 z I 1 4'! Duiven f 0.50 a f0.70 paar. Magere varkens f 15.00 a i 20 00 Varkens v. export af Zeugen f50.— f70.—. Biggen i 8.— ai 11.Schrammen I 00.a f 00 Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— a fOOO.— Kalfkoeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f 00.a f U0.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.— a f000. RECLAME. BEEKBERGEN EN AMERSFOORT. Menigeen lijdt aan de meren en aan pijn in den rug, doch het onderstaand bericht bevestigt onze meeniug dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw W. Dijkhof, wonende Oosterhuizen Beekbergen, deelt ons inede: Sedert drie en een half jaar heb ik aan de meren geleden. Steeds had ik oen stekende pijn in den rug, vooral wanneer ik hukte en zelfs 's nachts liet de pijn me niet met rupt, ik sliep onrustig en was 's morgens bij het.-opslaan reeds zeer ver moeid, welk vermoeid;gevoel me den gèheelen dag niet vei liet. Ik' liad dikwijls ergo zwee- tingen welke dadelijk door huiveringen gevolgd werden. De Urine Tvvam met een branderig ge voel en was steeds zeer beslagen. Ik had sedert gerunnen tijd ggen eetlust ineer; ik 4ist niet wat ik inoest begi/inen want alles wat ik reeds voor mijn ziekte gemian had, was z-.nder fioemens- waardig lesullaat geweest. Ten slotte wensclite ik mezelf eeni te behandelen met Foster's Rugpijn Niereij Pillen en ik hen zeir verheugd U le kur.nen1 mededeelen, dat liet resultaat hieivan de vopwachting verre ovc/troffen heeft. Na vier daggn kon ik reeds e^n groote ver lichting bespeuren Met den dag gevoel ik me heter en hojwel ik thans na het gebru k van één doosje nog niet geheel genezen ben, ge voel ik ine tolh bet r dan voor jaren het geval was en vertrouw ik dat ik- U binnen eeuigen tijd mijn algetfeele genezing kan melden. Ik ondergetekende verf aar date het boven staande wanrSs eu machtig U hgj publiek te maken op eike .wijze die U goeddunkt. Het gevaar d;jv een nierziekte na zich slepen, kan. De nierziekte komt zachtjes aan en mepf kan haar jaren onder de leden hebben zond dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal k^it. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijp in de 14 zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek.aen gevóél van overspanning en buitengewone orikkelbéLbeid of vetinueidheid en neerslachtigheid, lianftwakte, waterzucht enz.V jjf Verzeker U dat men U de ïfcclrffc Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuf- fiuuvv Dijkhof gehad heeft. WI.I WAARSCHUWEN TEGEN NAMAAK en maken koopers er op atmiit, dat op iedere doos de handteekening van James Foster vooikomt. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den lieer A. van de Weg. Toezei ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. onyme. 1.40 de Liter kin verzegelde bemande flesch Ivan 5 Lifrfcr, voorzien van het it van Dr P. F. vak HAMEL S. Proefflesch a f 1.30. Uitsluitend verkrijgbaar by*. AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2