„Men bad bet mjj wel imii" „De Pink Pillen lebben mij pezen." i>UT£i\LANÏI Piaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. ten eene subsidie beschikbaar te stel len, trok en terecht de bijzon dere aandacht, evenals de praalwagen waarop de Prins, gezeten op een reus- achtigen kikvorsch, te midden van waterplanten en omgeven van allerlei waterinsecten, een overzicht kon ne men over de talrijke drommen die hem juichend omstuwden. De geheele optocht, een groot aan tal nummers en afdeellnger. vormende, mocht op den naam „skon" ten volle aanspraak maken, en de Troonrede van den Prins, en de aanspraak van Peer van den Muggenheuvel tintelden van geest en boert. 'tZou evenwel ongedaan werk zijn om nietOetel- donkeis vaD 't geestige er in te willen doeu medegenieten. RECLAME. Mejuffrouw Johanna de Graaf, oud 20 jaren, met wie wij in briefwisseling zijn, woont te Go- rinchem, Kortendijk No. J 00. Zij leed sedert langen tijd aan bloedarmoede. Wij geven bier bare pbotographie, gemaakt na bare genezing door de Pink Pillen. Zij schreef ons: .1/ej. Johanna de Graaf. - (portret Goethali.) „De Pink Pillen zijn .'een opperbest genees middel, Men had mij wel goszegd dat zij mijgenezen zouden, en zij bebben mij genezen, spoediger dan wij dachten. Ik had andere geneesmiddelen be proefd zonder baat te Wnden. De Pink Pillen nebbon mij een gezonq uiterlijk weergegeven. Tan af den aanvang dér behandeling voelde ik mijn;eetlust terugkomen. De eetlust nceft mijne kraohten doen herleven, en eenmaal in bet bezit daarvan zijn al mijbe kwalen verminderd en daarna geheel verdwenen. Ik heb geene steken in de zijde, geen duizelingen meer. Ik slaap goed ep mijn maag is veel heler." De Pink Pillen zijn een ernstig geneesmiddel, zij komen stipt hare beloften na, daarom worden zij ook door allen aanbevolen die er gebruik van bebben gemaakt - -v De Pink Piflen genezen bloedarmoede bleek zucht, algenJcene zwakteinaagkwalen, rheumaticL want zij «rrijken en zuiveren bet bloed. Zn versterkedpbet zcnuwstelscljcn geven uitmuntende rcsultaUja tegen zenuwziekten, zenuwverzwakking en onregelmatigheden bij vreb^ven. Prijs I 1.75 de doos, f 01— per 6 (Wnzen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger "27, Roudfdam, hoofddepothoudervoor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwibaeU A Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Wee, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. De Koningin heeft, naar men verzekeit, den president der Eerste Kamer, baron Schimmelpenninck van der Oye, ten gehoore ontvangen. Naar aanleiding van bet ver werpen der begrooling van Oorlog door de Eerste Kamer der Staten- Generaal heeft het Ministerie collec tief ontslag aangevraagd. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer legde de minister van financiën, de heer De Meester, do volgende regeeringsverklaring af: Mijnheer de Voorzitter.' Ik heb de eer aan de Kamer mede te deelen dat de Ministers, hooiden der departementen van algemeen bestuur, naar aanleiding van de door de Eerste Kamer der Staten-Generaal genomen beslissing omtrent het VlIIe hoofdstuk der ontwerp-staatsbegroo- ting voor 1907, aan Hare Majesteit de Koningin eerbiedig verzoek om ontslag hebben aangeboden. Onder deze omstandigheden veroorloof ik mij der Kamer beleefdelijk te ver zoeken hare werkzaamheden, voor zoover de Ministers daaraan hebben deel te nemen, te schorsen. De voorzitter verklaarde dat het, na deze mededeeling, voor de Kamer niet wel mogelijk is de onderwerpen voor heden aan de orde gesteld, in behandeling te nemen. Een antirevolutionair pamflet. De »N. Rott. Ct." schrijft: «Wij hebben dezer dagen mededee ling gedaan van de wijze waarop het bestuur der antirev. kiesvereeniging in district Rotterdam II het oorbaar achtte zijne geestverwanten aan te sporen om aangifte voor de kiezers lijst te doen. Dat besluur heeft nu Verre zijn meester gevonden in de redactie van »Het Zuiden", antirevolu tionair orgaan voor Eeijerioord en omstreken redacteur C. Slinger. »In een stukje over »de aanstaande Campagne" wordt er eerst op gewezen, dat vooral van de verkiezingen vooi de Prov. Stalen van Zuid-Holland du jaar veel zal alliangen want dal, als die Staten omgaan, zij bij de eerste gelegenheid de beste 10 Eeiste Kamei- leden der rechterzijde, die nu zitiing hebben, dour 10 vrijzinnigen zullen vervangen. «En vraagt de redactie van »Het Zuiden' wat dan? «Ziehier bet schandelijk antwoord, dat wij, zonder eenigen commentaai, door eenvoudige mededeeling signa- leeren Dan wordt het huidige zoogen. ver zoeningsgezinde Kabinet opeens vij andig gezind. Heelt het revolutionaire systeem, waarvan de Eeiste Kamer, in haar tegenwoordige beleekems eene vrucht is, gezorgd, dat deze laalste thans nog een remschoen voor de Regeering is, dan zal tiet vrijzinnig bewind alles naai de hand staan. Dan krijgen we 't ook hier in ons land, dat een Minister de lichten des hemels uitdooft, dan moet ook hier hei »God zij met ons" van den munt rand af, dan moeten norden afge broken de scholen, waar men den kinderen niet ééns mag leeren, dat zij grootvader moeten zeggen tegen den aap, en overgrootvader legen den kikvorsch. Dan beleven we't spoedig dat de protectie van liet van God verordineeide huwelijk moet plaats maken voor den vrijhandel in blanke slavinnen tot den dierlijken wellust. Dan zal het volk van Nederland, meer en meer weer uit elkander wor den gescheurd. Dan kiijgen we een vrijzinnige natie, met een aantal bij- woners, vervreemd van liet burgei- schap. Nóóit echter kan in Z.-H. door de rechtscbe partijen de nederlaag worden geleden, als bij de a.s. vei kiezing die genen, die zich bewust zijn, niet te leven bij de gratie der Rede, maai bij de giatie Gods, onder veraui- wooiding aan dien God hun biljet in de stembus zullen werpen. Uit Johannesburg wordt aan de Etigelsche bladen geseind, dal de cqrididaaistelling voor de verkiezingen ul Transvaal geschied is. Er zijn lil "candidaten gesteld: daarran zijn er ,J3 vooruitstrevende!! (progressives), 45 leden van »Het Volk", 16 riatio- nalister, 31 leden van de onalhanke- lijkbeidsparlij (independents), 13 tot de arbeidsparlij behoorenden en 3 die zich bij geen partij aauslniten. Den '20 dezer zullen de verkiezingen plaats hebben. De leden van «Het Volk" ontkennen ten stelligste, dat zij, wanneer zij in de meerderheid komen, de tegenwoor dige ambtenaren zullen ontslaan en vervangen door die van de vroegere republiek, en evenzoo ontkennen zij dat zij die ambtenaren zouden dwingen Hollaridsch te leeien, op straile van ontslag. «Het Volk" wil een partij zijn, die het Transvaalsche volk ver tegenwoordigt van taal of ras: zij zullen geen oridei scheid maken tns- schen Engelsch en Hollandsch bij hun bestuur. Sir Percy Fitzpatiick, de met de Randmagnateu bevriende politicus, wordt wegens laster vervolgd; naar aanleiding van opmerkingen, dooi hem gemaakt op een meeting in Pretoria, woriit er van hem een schadevergoe ding gevorderd van 120 000 Gulden De directrice van een tehuis voor dames, Elise von Heusler, die wegens een vergiftigingspogirig op haar dienst bode, Minna Wagner te München. tot 0 jaar gevangemsstiaf werd veroor deeld, doch na 2'/i jaar van haai von nis geboet te hebben, bij een nieuwe behandeling der zaak voor de recht bank van gezworenen vrijgesproken is van het haar ten laste gelegde, krijgt \an staatswege een maande- lijksche toelage van 114 maikeneen uitkeering ineens van 4450 mark. Else von Heusler is lichamelijk geknakt door haar verblijf in de gevangenis en de door haar. volgens het eerste vonnis, aan het meisje uitgekeerde schadeloosstelling (zij moest daarvoor baar meubels vei kooper) is voor haar verloren: de familie van het onder- tusschen overleden meisje is onbe middeld. De Amerikaansche millionair John D. Rockefeller, heeft het bij zijn korte lings vermelde gift van 32 miilioen ■lollars aan de «Genei al Education Board" ter verbetering van de inrich tingen van onderwijs in alle Staten der Unie, niet gelaten Hij meent dat er nog heel wat te doen blijlt voor de inrichting van kosteloos onderwijs en hij oordeelt, dat Hke stad met een bevolking van 100 000 zielen en daarboven, een eigen hoogeschool moet hebben tol bereiking van welk doel de olie-koning een aanzienlijk bedrag ter beschikking zal stellen. De godsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk zal a s. Zondag ochtend worden geleid door Ds. J. van Loenen Martinet uit Bussum. Door de diaconie der Ned. Ilerv. Gemeente is een aan de Groole Haag gelegen terrein aangekocht, met het doel daarop een nieuwe diaconieschool te doen bouwen. Hedenavond vergadering van «liaii lel en Nijverheid" in »de Zwaan". Op de agen la komt o. in. voor: verkiezing van een bestuurslid (vaca ture Schimmel) Naar wij ver riemen zal de onlangs door ons aangokondigde voordrachten over het wezen der electriciteit en het veranderen der materie van den heer G. Dühne waarschijnlijk niet doorgaan. Met het 5e regiment zullen dit jaar het le en hel 9e regiment infan terie aan de groote manoeuvres deel nemen. De spoorwegarbeider P., die Zaterdagmiddag, ie half drie, op het station alhier van het eene naar het andere perron wilde oversteken, werd door een locomotief gegrepen en oogen blikkelijk gedood. Naar wij vernemen laat de man een vrouw met vier kin deren achter. De 16-jarige M. wonende aan de Wolkerstraat alhier, kwam door zijn woest en onbesuisi i ijden jl. Zon dagochtend zon onzacht meteen hrug- peiler inde Weversingel in aanraking lat hij eene bloedende hoofdwonde bekwam en geneeskundige hulp voor hem moest worden ingeroepen. Zondagmiddag zakte nabij Mo >- nikkendam eeu joegen door het ijs. Het gelukte zijn kameraadjes hein op het drooge te krijgen zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Oak Zondagavond had hel ijs bijna een slachtoffer gemaakt. Hei li-jarig zoontje van den heer D zakte bij het schaatsenrijden op de gracht rondom het Militair Hospitaal, door het ij- en gelaakte daaronder Mei gevaar voor eigen leven werd de drenkeling, door den heer B Lensing. die zich le water begaf, gered. Tegen een caféhouder alhier is Zaterdagnacht proces-verbaal opge maakt, wegens het na bezette lijd hebben van bezoekers in zijn inrich ting. Meer dan eens is er op gewe zen, dat niet de politie de inrichting komt sluiten doch dat de eigenaars te zorgen hebben, dat hun café's op tijd gesloten zijn. Wij maken onze geachte lezers attent op de in ons nummer van heden vooiknmende advertentie der Holland- sclie Credietbank (Naarnl. Vennoot schap kapitaal f500 000 waai in de zéér voordeelige Congo Loten, op rnaandelijksche afbetalingen van fl. 2. en 3, worden aangeboden. De trekkingen dezer loten, waarvan de eerstvolgende reeds op 20 Februari a.s., hebben 6 maal 's jaars plaats, met Hoofdprijzen van fr 150 000 fr. 100.000—; 50.000. 20.000-; enz. Zooals uit de advertentie blijkt, is dit geen loterij maai een voordeelige geldbelegging, waaraan hooge prijzen verbonden zijn; welke prijzen in hun geheel (niet '/io of '/io deel er van) aan den rechthebbende toebehooren. Zondagmiddag ontstond bij een der bewoners van het Hofje aan de Zuidsingel nabij de Kleine Haag een binnenbiand. Het vuur werd door de buren met eenige emmers water ge- bluscht. SSSste STAt lSI.OI KICJJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 11 en 12 Febr. 1907. (2000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Lf.inwebek te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prfls van f100 op No. 18014. Prijzen van f 70. 2501 2512 3075 3089 6518 6531 9100 9118 9150 9151 13025 13858 16086 en 17026. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1716 1729 2493 2497 2508 2509 3074 3092 6501 6505 6517 6520 6525 6526 6528 6540 9122 9132 9140 9141 9148 13847 13863 15706 15707 15715 15718 15725 17010 17028 17035 18359 18373 18378 18383 en 18385. Mevrouw Evelyn Thaw, de een- en-twintigjarige echtgenoote van den miliionnair, die, van moord beschul digd, op het oogenblik te New-York terecht staat, heeft ren paar zware dagen gehad Donderdag en Vrijdag stond zij den geheelen dag in liet getuigenbankje, haar tragisch leven vertellend, waarvan de schrikwekkende gebem teni-sen voor den l> klaagde eene verontschuldiging voor zijn daad opleveien. Doch de zwaaisle dagen wachten haai nog: Maandag wordt zij weer verhoord; dan zal spoedig het Openbaar Ministerie aan het woord komen, om haar aan een kruis verhoor te onderwerpen, waarvan liet duel zal zijn, door haar in de war le brengen, de geloofwaardig heid van haar verklaring te ver zwakken. Of de jonge vrouw dat even moedig zal doorstaan als tot dusver Voor haar man is liet te hopen. Vrijdagmiddag waren haar krachten vrijwel uitgeput, zóó, dat de ver dediger verdaging der zitting vroeg. Wij schreven al iets over de zitting, doch nu liggen meer bijzonderheden voor ons, en zoover hei mogelijk is, willen we er nog wat van mede- deelen. Zoodra White hoorde dat Thaw Evelyn Nesbilt (thans Mevrouw Thaw) ten huwelijk had gevraagd, zette hij een plan op touw om dat huwelijk te verhinderen Men weet leeds, dat Evelyn het aanzoek had afgeslagen wegens haar slechte reputatie, die zij zoo onverdiend had verkregen «als ik minder van je hield", had zij lot Thaw gezegd, zou ik met je trouwen, riu niet." Maar Tliaw hield aan hij volgde het meisje naar Europa, loei. weer naar. New-Voik. White echter wist Thaw zóó tegenover haar te belasteren, dat zij hein niet meer wilde zien, en tegen hem op White's aandringen) de bescherming inriep van den advocaat Hummel, er n avon turier en geldalperser. Gezamenlijk met White trachtte deze Evelyn te bewegen een proces wegens ver bleken van trouwbeloften legen Thaw le beginnen, »dal voor een actrice zulk een uitnemende reclame" was; en toen zij dat weigerde noemde Hummel haar een gekk'n Na eenigeri tijd wist zij weer onder de macht van het tweetal uit le koinen Tliaw vond op zijn aandringen eindelijk ge hoor en hst huwelijk werd voltrokken. Doch ook toen nog viel White de jonge echtgenoote voortdurend lastig, sprak haar op straat aan, volgde haar zelfs tot iri de huizen welke zij be zocht, zoodal Thaw, in steeds stijgende verontwaardiging, op wraak zon. Hier werd de getuigenis wegens de groote vermoeidheid der getuige gestaakt en de zitting tot Maandag veidaagd Gisteren he.-ft zij tiaar man in de gevangenis bezocht; de ontmoeting moet roerend geweest zijn. Werkloosheid. Te Baart» heeft zich op initiatief van den Besluursbond een comité voor de werkloozen gevormd, naar aanleiding van de Vrijdag j 1. gehouden manifestatie der werkloozen voor bot gemeentehuis. Het comité had in een paar dagen tijds f 400 bijeen en hield Zaterdag j.l. reeds zijne eeiste uitdee ling van levensbehoeften. Het comité bestaat uit het bestuur van den Be stuurder sbond en de heeren dr A. J.A. Thomas, wethouder; A Wafelbakkvr lid van den Gemeenteraad, Th. J. Wal raven, G Frohn, H. J. van Leeuwen, P. H. Burggraaf en J. Dekker Gz. Een wolvenjacht in 't groot. Door den directeur der «Pacific Canadian Railway Co" den heer Armstrong, is in Canada een jacht partij op wolven voorbereid. Reeds sedert enkele jaren breiden de wolven zich in de provinciën Quebec en Ontario op bedenkelijke wijze uit en onder den wildstand richten ze groote verwoes tingen aan, terwijl ze allengs het bewoonde grondgebied naderen. Aan de jacht nemen honderd-vijftig jagers deel met een geëvenredigd aantal drijvers en gidsen. Doel is de dieren op te drijien naar een eiland, midden in een groot dichtgevroien meer van Noord-Canada. De jagors, die als Eskimo's uitgedost zullen zijn, met het oog op de koude in het jtchl- gebied (gemiddeld vijf-enveeitig a vijftig graden vorst Fahienheid) zol en van regeeringswege preuiiën krij gen voor eiken gedooden wolf en men ment op 2000 slachtoffers te kunnen iekenen. Het snoeien van vruchtboonien. Vi uchiboomen, wordt gezegd, kan n:en den heelen winter snoeien tot Maart toe. Zeker, als men maar bedenkt, dat bet snoeien gestaakt wordt, zoodra liet vriest en niet wordt opgenomen vóór geen erge vorst meer te vreezen is. Want door deze wordt hit hout op de versche snoeivlakte en non vrij wat dieper gedood, zoodat vaak tiet topoog het beste ook vernie tigd wordt. In Canada en de noordelijke Staten der Amerikaansche republiek is het spooi wegvei keer stop gezet wegens zwaren sneeuwval. Veertig treinen zijn ingesneeuwd. Te New- York, Boston Philadelphia en Balti more wordt ook het straatverkeer zeer bemoeilijkt door sneeuw. Zelf dokteren. Aan een artikel van dr. F. J. de Vries in Voxmedicorum" over hulp van loeken is hel volgende ontleend Het is reeds allertreurigst, zoo lichtvaardig, zoo roekeloos de leek in liet algemeen doktuilje speelt en met geneesmiddelen huishoudt. Dat houdt er maar, alsof het tot een goed huishouden behoort, een medicijnkastje op na en disclil daar, zoodra iemand over hooidpijn klaagt, autipyrine of antifebrine uil op, alsof hot niets is; daar heelt men het hart toe, zonder le weten of het hart van den patiënt het toelaat. Dal scharrelt niet bromkali, met jodium, zonder te denken aan het gevaar van huiduitslag. Dat ploeteit met sublimaat in zoo danig quantum, dat we stiaks staan voor kwikvergiftiging. Dat loopt brutaal een apotheek binnen en haalt, alsof het een kruide nierswinkel, ik moet zeggen een mo.leba7ar is (want het is mode ge worden) zooveel van dit en zooveel van dat Hot potjeslatijn heeft men uit dit of dat boek, uit een encyclopaedie, of van eeri recept afgesnoept, zonder benuldat iedere patiënt af zondei lijk moet worden behandeld en geobserveerd, tol ten laatste, vaak veel te laat, de dokter geroepen wuidt om eerst de fout van den leek en dan zoo mogelijk, den patiënt le herstellen! Een gebelgde huismoeder. »L. en V." ontving het volgende epistel Hiermede zend ik u blad terug dat mij hede Avond Giatis is toe gezonde. Wij liebbe in geen geval Staal pillen nodig doch wel mannen die Waard zijne en Verstand hebben om voor onze Veel gelieft Vorstenhuis en dierbaar Vaderland ie Waken een vrouw uit het Volk. RECLAME. TEN VOORDEELE VAN AMERSFOORT. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Engeland of Duitschland, doch die van een buurman De Heer J. Ochlmann, wonende Beneden Buurt 338 te Wageningen, deelt ons mede: Se.iert geruimen tijd heb ik gesukkeld met een vlijmende pijn in de leden en in den rug Onop houdelijk had ikjMPMast van en langzamerhand had zich hieruit rheunsatiek gevormd, die zich nu eens hialfdan weer daar openbaarde. Ik had eveneens juizelmgen en veel benauwdheden, welke do(fr plotselinge huiveringen werden ge volgd. Uê urine kwam veelal met een pijnlijk, b and'êr% gevoel en met mijn eetlust was het treurig^gesteld. al het goede wat verteld werd ointreiji Foster's Rugpjjjn Nieren Pillen was voor uriij een aanleididg hier eens een proef inede.Üe nemen. Ofejphoon ik in den beginne daar met veel vertrojjhven in had, verheugt het mij tóch daartoe J»é zijn overgegaan, want na een jtJag. of zes* 'fcekwam ik reeds een groote verlichting- ■W'fien dagen later was ik geheel en H-f van mijn pijnlijke ziekte bevrijd. Wanneer ik <$it nierlijders mocht onmoeten, zal ik niet nalaten hun op Uw geneesmiddel te wijzen. Il(« ondergeteekendc verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te makén op elke wijze die U goeddunkt. Wa is de opfiiJR^k van rlieumatisme? Rheu- matieRk. snrarf voorbuit het urinezuur, dat zich. kristalliseert in de spieren en in de gewrichts- vei bindingen Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen dit urinezuurjbp en helpen de nieren het af te voeren uit l«t lichaam met het water. Daar deze pillen de :porzaak van de ziekte weg nemen, verzekeren zijpen voortdurende algeheele genezing. b Verzeker U dat meh U d^gtcuie Foster's Rug- pijn Nieren Pillen gjleftj^Wzelfde die\de Heer Ochlmann gehad heeft! WIJ WAARSCHUWEN TEGEN NAMAAK en maken koopers er op^attent, dat op iedere doos de haridteekening vaitf James Foster voorkomt Zij zijn te Amersfoort verkrijg baar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel g f 1.75 voor één of f10.voor zes doozen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2