BUITENLAND. TEGEN DE BLEEKZOCHT. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden. RECLAME. I)e Pink Pillen. De Heer G. A. Overberg, Yredenburgk.ide 21, Rotterdam, heeft een dochter van 16 jaren, Mej. Alberdina Overberg, die door de Pink Pillen is genezen. Te dezen aanzien legt hij de volgende verklaring af. 1ERD1NA OVKRRLRÖ. »Mijn lörfarige dochter is voortdurend ziek geweest söffert het tijdperk van haar vorming. Zij was .Bleekzuchtig, zoo hevig dat zij erdoor in vecwl geraakte. Van dag tojpdag ging zij achtcrpt, ondanks de goede zdrgen waarmee zij opgeven was, en het wasj^crschrikkelijk diejpÖagelijksche vervalling aifn te zien en er machteloos bij te blijven. sf ff lijn dochter had haar gezonde kleur ver- IjÊren, zij at bjjna niet riteér, in alle geval niet voldoende na^r hare bpKoeften, maar zij had «een eetlust ;en geyp&ide walging voor haar ijvoedsel. Zij was^arf zwak, erg bleek, erg be- Fnauwd en altijd treurig. De geneesmiddelen 'die men haar had voorgeschreven waren zon- ider uitwerking gebleven, en zoo vroegen wij ons af, wat te doen, want wij konden toch niet -denken dat er niets tegen die ziekte, de bleek zucht, te doen zou zijn. Men raadde ons haar dë' doen gebruiken. Mijn doch ter heeft die PKen gebruikt, en inderdaad hebben die haar buitengewoon veel goed gedaan. De Pink Pillen zfjn een middel van groote waarde, daar zij mijn dochter zoo goed ge nezen hebben, terwijl alle andere middelen niets bij haar konden uitwerkeju*. Nu is zij volkomen hersteld en ziet^r^öed"uit, zooals gij kunt waarnemen op'haar portret dat ik u zend." De Pink Pillen zijn het krachtigste, het werk zaamste middel tegen verval. De Pink Pillen geven bloed, krachten, eetlust; zij bevorderen de spijsvertering en herstellen het verlies door ziekte teweeggebracht. Zij zijn onovertroffen in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht. Prijs f i.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. De politie te St. Petersburg heeft een aanslag tegen generaal Rodinger, den .Minister van Oorlog, veiijdeld. De Minister, dat was men te weten gekomen, zou op een bepaalden tijd in zijn rijtuig langs de kazerne van het Preobrajensky regiment komen daar zou dan een automobiel op hem afgezonden worden, waaruit schoten op den Minister zouden worden gelost. Het plan werd ontdekt, de Minister veranderde zijn weg, de politie ging op de loer liggen, en toen de verwachte auto voorbijkwam, werd zij aangehouden. De vier mannen, die er in zaten, waren met revolvers gewapend en werden terstond in hechtenis genomen. Het is duidelijk, dat, wanneer een maal het gevecht met luchtschepen de gewone wijze van oorlog voeren mocht worden, Engeland veel van zijn be voorrechte positie als eilandentijk zou verliezen. Het kan daarom eenige ver wondering baren, dat, terwijl Frankrijk en Duitschland reeds vrij volmaakte bestuurbare luchtschepen gevonden hebben, Engeland ten dezen nog ten achter is. Over dit zonderlinge ver schijnsel heeft de Engelscbe militair, de commandant Baden-Powell, zich tegen een journalist uitgelaten lk verzeker u, dat Engeland binnen korten tijd zijn luchtschip zal bezitten. Wij kijken af, en behouden het goede, dat wij in de Duitsche of Fransche modellen vinden, en trachten zoo een volmaakter te krijgen. Herinnert gij u, dat Frankrijk de onderzeesche boot uitvond? Vijfjaren later kwam Enge land rnet zulk eent ooot, maar met een volmaaktere! Zoo zullen we ook met de luchtschepen doen. Wat het gevaar betreft, dat Enge land door de nieuwe uitvinding liep, zeide de militair, dat dit zeker zou bestaan, wanneer Duitschland terstond een eskader luchtschepen in de lucht kon brengen en dadelijk den oorlog verklaarde; maar zoo volmaakt is de nieuwe uitvinding nog niet, dat rnen daarvoor io de eerste tijden bevreesd behoeft te zijn. Behalve de reeds vermelde wer den hij den schietwedstrijd te Arnhem nog prijzen behaald door de navol gende leden van den Kon. Bond van Oud Onderoflicieren J. van Oorschot, 1e pr. personeel buks, mei 58 p.; '2e pr. J. Jansen, id. met 57 p (kunstvoorwerpen); J. Lding en D. van Buuren, resp. 4e en 5e pr. (hij loting) vrije baan buks; R. Meijer, I5e pr. vrije baan geweer model 95 met 28 p. (max. 30.) Allen, die aan het Bloemencorso op 31 Augustus a.s. wenschen deel te nemen, worden verzocht zich uiter lijk 1(5 Aug. bij een der bestuursleden van de Orarijevoreeniging aan te melden. Bij genoegzame deelname, zal de verdeeling zijn als volgt: afd 1. Rij tuigen (ook auto's); 2. rijwielen, 3. Sportkarren; 4. kruiwagens, honden karren enz. Door de zangvereeniging «Looft den Heer" zal op 34 Augustus des ochtends van half acht tot 8 uur op het terras van BAmicitia" koraalgezang worden uitgevoerd. Naar het Amersf. Dagbl. ver neemt wordt de majoor L. baron van Hogendorp te Den Helder, belast met het bevel over de lie afd. van liet le reg. veld-artillerie alhier en gaat de luitenant-kolonel H. Oolgaardt op 1 Oct. over bij het 4e regiment veld artillerie le Ede. Op 1 October a.s. wordt alhier opgericht de nieuwe 5e batterij van het le regiment veld-artillerie, ter vervanging van de tegenwoordige, die, onder bevel van den kapitein C. G. Preuyt, op genoemden datum over gaat bij het 4e regiment veld-artillerie te Ede. Als commandant van de nieuwe batterij wordt genoemd de tegen woordige kapitein-adjudant H. A. Ruijsch Lebrnan de Lehnsfeld te Utrecht. De bij het 5e regiment infan terie benoemde 2e luitenants Lestrade, v. d. Briel en de Jongh zullen op 17 Aug. a.s. worden beëdigd en in functie gesteld. De twee lichtingen militie die op 19 Augustus a.s. onder de wapens komen zullen bij gebrek aan plaats ruimte in de Kazernes, in een daar nevens op te richten tentenkamp onderdak worden gebracht. Bij den te Utrecht op 5,6 en 7 Augustus door den Nederlandschen Schaakbond gehouden schaakwedstrijd behaalde onze stadgenoot de heer G. H. van Dam in de 2e klasse (16 deel nemers) den len prijs. Als lid der Jury bij het de volgende week te Zeist te houden concours voor Harmonie- en Fanfare korpsen zal o.a. optreden onze stad genoot de heer G. K. G. van Aaken. De Vereeniging «Handel en Nijverheid", houdt hare maandelijksche vergadering op Maandag 12 Aug a.s. Daarin zal worden uitgebracht het verslag van de afgevaardigden naar het Middenstandscongres, gehouden den 17 en 18 Juli 1907; Candidaat- leden werden geballiteerd. Ingekomen stukken en Mededeelingen worden behandeld. In eene buitengewone Alge meene Vergadering van aandeelhouders der Amersfoortsche Tramweg-Maat schappij, op Dinsdag 13 Augustus a.s. zal behandeld worden le. Voorstel tot reductie van het maatschappelijk kapitaal. 2e. Voorstel tot wijziging der S'atuten. 3e. Voorstel tot machtiging van het Bestuur tol het sluiten eener hypothecaire leening tot delging van vlottende schuld. 4e. Benoeming van een admini strateur en vaststelling van zijn salaris. 5e. Benoeming van twee bestuurs leden (vacaturen C. Tb. van Beek en J. C. J. Pels Rijcken.) Dat niettegenstaande de bijna algemeene beoefening der kegel-, rijwiel-, voetbal- en andere sport de liefhebberij voor het schaakspel meer en meer toeneemt is een verblijdend verschijnsel Niet enkel toch meteen stel gezonde spieren en gehard lichaam overwint men in den strijd des levens. Een helder hoofd en de kunst om zijne gedachten logisch te formuleeren staan verre daarboven. Het tot dusverre door den heer MuntjewerfT te Amsterdam uitgegevèn Schaakblad voldeed niet langet aan de steeds stijgende behoefte. Het aantal abonnementen op dat tijdschrift werd geleidelijk zóó groot, dat het niet meer dat kon presteeren wat geuenscht werd. Er werden ge regeld zóóveel bijdragen schaak partijen, problemen, belichten van allerlei aard, enz. toegezonden, dat het langzamerhand onmogelijk werd, die toezendingen voldoende tot haar recht te doen komen. Vooral de schaakpartijen moesten, negens plaatsgebrek, het in den laat- sten tijd ontgelden. Er konden niet meer zóóveel partijen opgenomen worden als noodig was, wilde ten minste het Schaakblad, als Opleidings blad, volkomen aan zijn doel beant woorden. Dit alles heeft den uitgever-redac teur er toe geleid, om bet Schaakhlad in grooter formaat te doen verschij nen, tioewei daaraan, uit een finau- tieel oogpunt, groote bezwaren ver bonden waren. Voor denzelfden prijs ontvangen de abonné's thans een tijdschrift dat gezien mag worden zoowel.om uit voering als inhoud. Een kennismaking daarmede kunnen wij ten zeerste aan bevelen. Te Hoevelaken circuleert een lijst, waarop bijna alle inwoners tee kenen. Men wil Hare Majesteit de Koningin verzoeken om den heer A. E. van Arkel, die thans aldaar secretaris-ontvanger is, te benoemen als burgemeester. De heer Van Arkel is van 1901 op de secretarie werk zaam, en is niet alleen uitstekend op de hoogte van alle gemeentezaken, doch heeft zich bij de bevolking in die jaren zeer bemind gemaakt. Daar kornt nog bij, dat hij in de gemeente wil wonen, wat een algemeene wensch in het dorp is. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 11 Aug. geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur. Ds. J. C. Manssen, Em.-pred. te Zeist. Renionstrantsche kerk. Voorm. 10'ii uur, Ds. A. C. de Regt, pred. te Alkmaar. Gercform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. J. H. Donner, pred. te Breda. 's Avonds 5'/i uur, Ds. J. H. Donner. Gereforin. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. De Gooyer, pred. te Bennekom. 's Avonds 5'/i uur, Ds. De Gooyer. Vrije Gereforin. Gemeente. Voorm. 9'/j uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereforin. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 9V* uur, Godsdienstoefening. 'sAv. 51/» uur, Godsdienstoefening Bekendmaking. Met 't oog op het heerschende mond en klauwzeer in de omliggende ge meenten, acht de Gezondheids- Commissie voor de gemeente Amers foort het raadzaam, nu reeds op deze ziektegevallen te wijzen. Mitsdien brengt zij terkennisse van de ingezetenen, om te waarschuwen, de melk niet anders, dan in gekookten toestand te gebruiken. Amersfoort, 9 Augustus 1907. De 'Gezondheids-Commissie voornd de Waarnd. Voorzitter, W. A. VAN DEN BOVENKAMP. De Secretaris, DES TOMBE. Een wezenlijke verbetering van de sigaar is door den Heer A. A. van der Meulen, sigarenfabrikant te Am sterdam, bedacht. Hij omgeeft de punt van de sigaar met een uiterst dun metalen huidje, waarvoor hij de bestanddeelen eerst na het nemen van 156 scheikundige proeven gevon den heeft, liet omhulsel is geheel onschadelijk en zóó zacht dat de lip pen er mets van gewaar worden maar tevens sterk genoeg om de sigaren- punt veel langer gaaf te houden dan anders. Tevens beschermt 't de lip pen tegen misschien heel veel kwaads. Reeds werd op de vinding palent aangevraagd in de voornaamste lan den. Een vuurbol. De Prov. Gron. Cl." vertelt: De avond is gevallen, een prachtige stille avond na den drukken tnarkldag. Stil, doodstil en duister is het aan de zuidelijke grens van de stad, in ons Steireboscb, waar wandelaarster; en wandelaars een wijle uitrusten van de heerlijke wandeling, buiten het stadsgewoel. Een mooie, zornersche avond, die het een genot maakt te zitten onder de zachtjes ruischende toppen der eeuwenoude boomen en tusschen het lage struikgewas, waar doorheen nauwelijksch de gelige gas- lichtjes der lantaarns van de Heere- weg zichtbaar zijn. Eensklaps is het echter uit met die heerlijke rust. Aller oog tracht de bijna onpeilbare duisternis te door dringen, want langzaam en statig rijst daar aan den kant van den weg, nu eens achter de bladeren verdwijnend, dan weer hoogerop te voorschijn komend, een prachtige toode bol. Machtig natuurverschijnselVol be wondering staren allen, die in deze avondure aan de Zuidelijke grenzen onzer stad eenige verpoozing hebben gezocht, het wonder gade en de wensch het ongekende, nooit geziene natuur wonder van naderbij te beschouwen, doet velen opstaan en trekken naar den kant vanwaar het schijnt omhoog te rijzen. Groepjes vormen zich en bespreken het gevaarte, dat de grootte heeft van een electrische booglamp. Een trek van niet-begrijpen ligt op aller aangezicht. "Nu eens is liet of het niet meer stijgt, docli blijft op dezelfde hoogte, dan weer lijkt het of het zachtjes heen en weer wiegend steeds verder wegtiekt, en dan weer nabij komt. De menschenschare is het niet met elkaar eens. Sommigen, die door de anderen voor «natuui kenners" worden gehou den, noemen met groote gewichtig heid een planeet, die verschoten is, anderen een «staartster zonder staart" weer andereeengloeiend hemellichaam dat misschien ergens is blijven hangen. Spotters vinnen dat het op een «Sunde Meerten" liekt. Daar komt eensklaps met groote stappen een politieagent de beschou wingen onderbreken met »'k Wok moar wis woar die bliksemsche kwoa- jongens zatten, maor 'k kan ze naar- aens vinden." Nu wordt de agent met vragen bestormd en onder algemeene vroolijk- heid verneemt men, dat er ergens in de lucht een groote vlieger zweeft, die aan zijn staart een lampion draagt. Dus toch een staartster zonder staart. Er waren er die nu voldaan waren, maar er waren ook die bleven kijken tot de jubelende jongensschaar het «natuurverschijnsel" had binnenge haald, wat ze natuurlijk direct deden toen ze hoorden, dat de politie gereed stond het gevaarlijke hemellichaam te pakken als zij het maar krijgen kon. In Friesland vertoont zich op enkele plaatsen de aardappelziekte; het loof heeft op sommige akkers een doodsch aanzien en een onaangenamen reuk. Men tracht door besproeiing zooveel mogelijk de voortplanting der ziekte tegen te gaan. Amersfoortsche Jongelui I Zooals verschillende bladen reeds gemeld hebben, is door enkele jon gelui hier ter stede het initiatief ge nomen tot bet houden van een a giorrio verlichten boottocht, op den verjaardag van H. M. de Koningin. Nu denkt ge: dat is eens wat anders wat nieuws in Amersfoort, en er zul len heel wat deelnemers komen, om op die manier ook mee te helpen 31 Augustus eens waardig te vieren? Maar ge hebt het mis hoor! Of er zijn in heel Amersfoort niet meer dan 10 roeibooten te vinden, wat ik niet geloof, of ook in de Jongelui is reeds iets van de bekende laksheid gevaren. Jammer is dat! Moet dan alles hier mislukken? Laat nu ieder die een roeiboot bezit, of er eene kan verkrijgen dien dag, toch ook eens een handje helpen om het avond- feestprogramma der Oranjevereeniging uit te breiden Moeilijk is het in Amersfoort, maar het kan, als er maar medewerking is. Daar liggen nog genoeg bootjes en gieken en kano's in de Beek; als men zoo door het plantsoen wandelt ziet men ze wel. Waarom worden die op 31 Augustus niet bemand en versierd? Wil men om een of andere reden niet mededingen naar een prijs, dan toch medegegaan ter opluistering of buiten mededinging! De verjaardag onzer Koningin is voor allen een feest en men kenne op dien dag geen verschil in stand of dergelijke. In Amersfoort kan alleen door algemeene samenwer king wat tot stand komen. Het is te hopen, dat allen, die dit lezen, medelijden zullen gevoelen met de jammerklacht die hier opstijgt uit 't gemoed van een trouw l>d der Oranjevereeniging en de handen aan den ploeg zullen slaan en mede- werken. X. Allen anderen bladen wordt drin gend verzocht dit stukje over te nemen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 1 tot 7 Augustus 1907. Geboren: Maria Wilhelmina, d. van Lambertus Jacobus van Keulen en Adriana Maria van den Elshout. - Willem Wolter, z. van Hermanus Boon en Elisabeth Alberdina Sluterus. Gerardus, z. van Bernardus Christ en Theresia Johanna van den Berg. Gijsberta Elisabeth, d. van Johannes van Keulen en Geurtje van den Akker. Gerard Cornells, z. van Cornells Mannee en Jannetje van den Berg. Lammigje, d. van Jacobus van Veen en Egberdina van Veen. Ondertrouwd: Wilhelmus van der Heijden en Roselia Helena Kentin. Gehuwd: Theodorus Jacobus Langen- dorff en Antonia Bertha Vonk- Johannes Lablans en Hendrika Heere. Gerard Bovee en Maria Voskuilen. Abraham Klein en Eva IClijn. Overleden: Pietemella Willemina van Es, 91-, wed. van Christiaan Christ. Jan van der Laan, 3 w. Catharina Magdalena Keetell, 19 j. Alijda Maria van Beek, 4 w. Petrus Theodorus Brom, 76 j. Cornelia Christina Maria Wijs, 91 j. Een levenl. aang. kind m. gesl, van Willem Hijmering en Anna van de Biesebos, Hendrika Gerdma Verbeek, 52 j-, wed. van Johan Herman Bevers. Woudenberg. GeborenClara, dochter van Gerrit La- gerwejj en Gerritje van Putten. Gijs berta, dochter van Gerard van Voskuilen en Dirkje van Donselaar. Peter, zoon van Cornells van Ginkel en Gijsbertje Haanschoten. Hendrik Albertus, zoon van Jakob van Westerveld en Jannetie Bouman. GehuwdTeunis Dorresteijn, 26 jaren en Cornelia de Lange, 25 jaren. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 9 Aug. 1907. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0.— Appelen f0.a f 0—Peren f0.a TO.Klei aard ap p. f 0.0U a f 0 Zandaardapp. f2.50 a f 3 Hoendereieren f3.70 af 4.30 per 100 st. Eenden r O.a f U.Boter f 1.10 a f 1.25 per kilo. Mar garine f0.a I'O.OO. Zoetern. kaas f Kippen f0.80 a fl.Kuikens M.a f 1.25 Piep kuikens f 0.30 a f 0.G0 Ganzen f0.f0.Eenden f0.80 a f 1 10 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen l 0.00 a f 0.Wilde konijnen f 0.00 a f 0.00 Tamme f0.30 a f0.80 Duiven f 0.40 a f0.50 paar. Magere varkens f 18.00 a f20.00 Varkens v. export f 0 af 00.Zeugen f 50.f 70.Biggen f 8.A f 12.Schrammen t 00.a f 00 Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— a f000.Kalfkoeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.a f00.Os f000.a f000. Pinkstieren f 000.— a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen heet. Perenheet. Kleiaardappe- len; 300 heet. Zandaardappelen80000stuks Hoen dereieren stuks Eendene-eren 1100 kilo Gras- boter, kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 20 magere varkens, varkens voor exportslagerijen, 300 biggen en 20 zeugen. RECLAME. TE AMSTERDAM. Men heeft veel gesproken over het geval van een onzer buren den Heer Baaij te Amsterdam. Het deed zich zoo kort in onze nabijheid voor, dat wij denken dat het U behmg zal inboezemen. Misschien kent gij dezen bwr persoonlijk. De Heer U. Baaij, wanende Oostenburger Mid denstraat 13, huis, -Amsterdam, meldt ons: Ik kan me niet juistelnerinneren, hoelang ik reeds met die verschriUpitijke nierziekte geplaagd werd, doch het is reed^aren dat ik hevige steken in de rechterzij en ill den rug had. Ik leed .aan een sterk gevoeluitputting en had zoo dikwijls duizelingen <Kt me n'et meer °P straat durfdo begeven Djfurine was steeds vol bezinksel en bij het waterap had ik een pijnlijk gevoel». Ik had reeds al het mogelijke geprobeerd, dochmen zeide mij, dat |k wel te oud was orn genezing te kunnen verwacht»!. En ofschoon ik acht en Zeventig jaar ben, gaven toch de goede berichten omtrent Foster's Rugpijn iNieren Pillen me nog ijaöèd, hiervan een doos te ontbieden. Ik nam^-fe in en hoe groot was mijn venvondermg-^w^Iydschap toen ik reeds na vier dagèh^een beduidende verlichting kon waarnemen Deoëter^chap nam van dag tot dag toe en veertien dageniater was ik geheel en al genezen. Ik bemerk hoegenaamd niets meer van de pijn of duizelingen en dè urine komt weer heel gewoon. Ik kan niet nalaten U mijn hartelijken dank te betuigen voor Uwf uitstekend middel en geef U hierbij machtiging mijn verklaring te publiceeren. in de hoop daardoor vele menschen geholpen mogen worden. 9 De pijn die gelijkt op eett dolksteek in den rug spruit voort uit de nieren, .én duidt aan dat ze erg aangetast zijn. Het urine-zuur heeft zich in de nieren zelf gekristalliseerd en de bijtende en snijdende oneffenheden dër kristallen veroorzaken hevige pijnen. De bestatiddeelen waaruit Foster's Rugpijn Nieren Pillen samengeteld zijn, lossen spoedig het urinezuur op en nélpeïUlte» nieren in de afvoering uit het lichaam van dit vergif, welke afvoering plaats grijpt bij het urineeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Baaij gehad heefi. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één- of f 10.-» voor zes doozen. 1$

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2