nSEÜTERAMr" Plaatselijk Nieuws. troepen de generaal-majoor F. N. Thiange; tot adjunct-chef van dien staf, de kapifein van den generalen staf M. D. A. Forbes Wels; tot toegevoegdo officieren aan dien staf de eerste-luitenants der infanterie C. C. de Geider en J. M. Sluijs: tot commandaut der te vormen manoeuvre-brigade de generaal-majoor G. J. W. Koolemans Beynen; tot chef van den staf dezer brigade, de kapitein van den generalen staf H. Croockevvit; tot adjunct-chef bij dezen staf de kapitein der veld-artillerie J. F. B. Kalff; tot adjudant van den command, der manoeuvre brigade de eerste-luite- nant der huzaren A. van Meus, tot intendant bij deze brigade, de kapitein-intendant W. J. van dei- Hurk. Ter beschikking van de leiders der oefeningen worden gesteld om aan de scheidsrechters te worden toege voegd, de kapiteins van den generalen staf jhr. L. M. A. van Schmid J. C C. Tonnet, A. Copes van Hasselt, M. D. A. Forbes Wels, F. Aronstein en T. F. J. Muller Massis. Ter gisterenmiddag onder prae- sidium van den burgemeester jhr. J. VV. A. Barchman Wuytiers van Vliet gehouden raadsvergadering waren II leden aanwezig. Afwezig waren de heeren van Beek, van Eek, Jorissen, Hagedoom, Voorst Vader en van Esveld, waarvan de drieeerstgenoemden met kennisgeving. Van den lieer van Beek was een schiijven ingekomen hetwelk door den secretaris werd voorgelezen waarbij ZEd., nu hij om gezondheids redenen heeft moeten bedanken voor het lidmaatschap van den Raad, zijn dank betuigt vooi het vertrouwen door zijne medeleden in hem gesteld en de vriendschap van hun genoten en tevens den wenscb uitspreekt voor de ver deren bloei der Gemeente. Naar aan leiding hiervan wijdt de voorzitter eenige waardeerende woorden aari het scheidende raadslid, releveert zijn ijver en toewijding, waarmee hij zich den dank van zijne medeburgers heeft verworven en voegt daarbij den wenscb dat het den heer van Beek gegeven moge zijn nog een reeks van jaren getuige te zijn van den steeds toe- nemenden bloei der Gemeente, waar toe hij zooveel heeft bijgedragen. Na goedkeuring en vaststelling van de notulen der vorige vergadering, zooals deze door den secretaris zijn ontworpen, deelt de voorzitter mede welke stukken zijn ingekomen. Als gewoonlijk bestaan deze voor het rneereiidt-el uit missieves van Gedeput. Staten houdende goedkeuring van ge nomen raadsbesluiten, dankbetuigin gen voor benoemingen en verleende gratificaties. Behalve deze en de reke ning van het Burgerweeshuis over 1906 was nog ingekomen een adres van de Vrijwillige Brandweer waarbij deze verzocht om eene subsidie van vijfhonderd gulden ten einde het 25-jarig bestaan der Vereenigmg op waaidige wijze te kunnen vieren. B. en W. in wier handen dit adres werd gesteld om prae-advies, zullen met het oog op de berooide gemeente- finantiën dit bedrag wel met een kleinigheid verminderen. Daarop kwam de agenda aan de orde. Herbenoemd als regentessen van het Burgerweeshuis werden met alge meene stemmen de dames: mevrouw de weduwe H M. E. van derNoordaa van Wisselingh en mevrouw J. Hey- ligersReiiihardt. Ook de aftredende regenten de hee ren H. W. van Esveld en jhr. J. W. A. Barchman Wuy tiers van Vliet werden met algemeene stemmen herbenoemd. Bij het volgend 3e punt der agenda Rapport en Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende wijziging van de verordening, houdende bepa lingen in acht te nemen bij het over dragen aan de Gemeente van straten, enz. benevens nader rapport en voor stel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek van J. van den Berg en J. G. van der Geest, tot overdracht van gronden aan de Ge meente, ontspint zich eenig debat. De heer Gerritsen zegt zich met de thans geldende voorwaarden meer op zijii gemak te gevoelen en daarom tegen de wijziging te zullen stemmen Op vei zoek van den voorzitter om zien nader te vei klaren zegt de heer G. te vreezen voor veel moeilijkheden en tegenstrijdigheden. De wethouder Visser verdedigt de wijziging, zooals deze door Burgemeester en Wethouders is voorgesteld. De heer Plomp verklaart de be zwaren van den heer Gerritsen niet te begrijpen 6ii brengt dank en hulde aan het Dag. Best. voor dit voorstel, geheel in den ge -st als hij zich in vorige vergaderingen van den Raad heeft uitgesproken. Burgerneèster en Wethouders zeg gen tot toelichting van hun voorstel ongeveer het volgende: Op verzoek van J. van den Berg en J. G. van der Geest werd de behandeling van hun adres, waarbij zij aan de Gemeente een gedeelte van de Bor- en Withoosstraat ter overname aanboden, in uwe vergadering van 30 Juli j.l. uitgesteld, teu einde adressante gelegenheid te geven, vóór uwe beslissing hun verzoek nader met ons college te bespreken. Van dit uitstel wenschen wij gebruik te maken om U te herinneren aan de meermalen in uwe vergadering besproken vraag of bij overname van gronden bestemd voor straten of wegen, door de belanghebbenden de geraamde kosten moeten worden gestort, waarna de gebeele risico voor de Gemeente is, dan wel of de risico tot na gebeele uitvoering van het werk voor rekening van den adressant blijft, zoodat. bij ten slotte slechts de werkelijke kosten zal betalen, in beide gevallen vermeerderd met de storting voor onderhoud. Op grond van de thans geldende verordening is steeds in cerst- genoemden zin beslist. Wij deden evenwel de toezegging te zullen overweging in bowverre eene andere regeling aanbevelling verdient. Gevolg gevende aan die toezegging, zijn wij tot de conclussie gekomen, dat in enkele op zichten wijziging in de verordening kan worden gebraebt, zonder schade voor de Gemeenie en in bet belang van de eigenaren der te evploiteeren gronden. Zooals gezegd, worden thans de kosten van bestrating, rioleering, gas- en waterleiding en eventueele andere kunstwerken geraamd; en be taalt de verzoeker volgens de raming aan de Gemeente, die daarop voor bare risico de werken aanbesteedt en laat uitvoeren, met dien verstande, dat de gasleiding steeds vanwege de gaslabriek zelve en de waterleiding door de Utrechtscho Waterleiding Maatschappij wordt aangelegd. Voor dit laatste is de Gemeente garantie schuldig. In plaats van deze regeling kan nu bepaald worden, dat de belanghebbende zich moet ver binden, de werkelijke kosten, zoodra deze vast gesteld kunnen worden, aan de Gemeente te zullen vergoeden en voor de nakoming dezer verplichting een zeker bedrag, betzij in geld, hetzij in wanrdevolle napieren, als pand moet deponeeren. Het zal daarbij aanbeveling ver dienen, het bedrag van bet pand naar een zekere verhouding hoager te stellen dan de geraamde kosten, opdat de mogelijkheid vermeden worde, dat de Gemeente schade zal lijden indien de werkelijke kosten de geraamde overtreffen. De 20 o/0 van de kosten van bardmaking, die gestort worden ter tegemoetkoming in de kosten van eerste onderhoud, zullen dan evenwel be rekend moeten worden naar de geraamde kosten der bardmaking, niet naar die, waarvoor, bij aanbesteding, de hardmaking aangenomen wordt. Immers, bet geval zal zich, bij wijziging dezer verordening in bovenstpanden zin, vermoedelijk dikwijls voordoen, dat de oorsrronkelijkc adres sant zelf inschrijft voor bet hardmaken der wegen en wel indien bij gaarne bet werk zelf wil uitvoeren voor een som, die beneden de werke lijke kosten zal zijn. Nadeel voor hem brengt een te lage inschrijving niet mede, immer als bet bardmaken van den weg voor weinig geld aangenomen wordt, behoeft hij ais oorspron kelijke adressant tot oveename der wegen ook slechts weinig aan de Gemeente te betalen. Wenscht bij dus, dat bij de publieke aanbesteding hem het werk wordt opgedragen, dan zal hij, zonder eenig nadeel, voor een le lagen prijs kunnen inschrijven. Het springt evenwel in 't oog, dat de 20"/u, die voor onderhoud gestort moet worden, niet naar een som bepaald mag worden, die om de aangegeven reden dikwijls niet de juiste kosten van bardmaking zal aan geven. Alvorens U eene concept-wijziging der verorde ning aan te bieden, hebben wij gemeend II met deze beschouwingen in kennis te moeten stellen, opdat uwe vergadering beslisse of een dergelijke wijziging door IJ wenschelijk geacht wordt. Spreekt uwe vergadering zich in dien zin uit, dan zullen wij zoo spoedig mogelijk de noodige. voorstellen ontwerpen. De adressanten Van den Berg en Van der Geest dringen in verband met den bouw eener R. K. kerk, school en Zusterhuis op een spoedige behandeling van bun adres aan. Indien de tot standkoming der wijzigings-verordening wordt afgewacht alvorens bun verzoek in behan deling tc nemen, zal een zeer belangrijke vertra ging in de aangevraagde werken biervan bet gevolg zijn. Ten einde nu den gewensehten spoed te betrachten en te voorkomen, dat de oude bepalingen op adressanten worden toegepast, nadat uwe vergadering zich reeds in principe voor andere voorwaarden heeft uitgesproken, geven wij U in overweging voor bet geval de wenscbelijkbcid van wijziging der verordening door U wordt vastgesteld de in bet request bedoelde gronden over te nemen onder de voor waarden, vermeld in bijgevoegd concept-besluit. De kosten van de werken worden als volgt geraamd A. Bestrating. Gedeelte Borstraat f2928. Gedeelte Withoosstraat f 2515.f 5443. B. Gasleiding en straatverlichting -1405.10 C. Rioleering- 2601. D. Brandkranen- 350.10 E. Garantie waterleiding- 448.35 E. 20% van de geraamde kosten der bestrating-1083.60 G. Kosten toezicht- 100. Totaal f11436.15 Ter toelichting van de kosten van gasleiding, rioleering en garantie waterleiding dienc, dat hierin ook begrepen zijn de kosten van gasleiding, rioleering cn garante waterleiding van bet ge deelte van den Ouden Soesterweg, gelegen tus- schen bet einde van de Stellmgwerfstraat en bet thans aan te leggen gedeelte Borstraat.Deze gas leiding, rioleering en waterleiding zijn een nood zakelijk uitvloeisel van dc. gas en de waterlei ding in en de rioleering der gronden, die thans door adressanten gedragen worden. Op grond van bet bovenstaande hebben wij dc eer U in overweging te geven: lo. Uit te spreken, dat eene wijziging der Verordening houdende bepalingen in acht te nemen bij het overdragen aan de Gemeente van straten of wegen, of gronden tot het aanleggen van straten of wegen bestemd, in den zin als door tns is aangegeven, wenschelijk is en ons college uit te noodigen, voorstellen in te dienen tot wijziging dier verordening in dien zin; 2o. Vast te stellen bet bierbij aangeboden concepti-besluit tot overname van gronden. Ons voorstel van 20 Juli 1907, Afdeeling 1, no. 1087, is door dit voorstel als vervallen te beschouwen. De Raad der Gemeente Amersfoort.; Gelet op adressen van J. G. van der Geest en J. van den Berg, waarbij overname wordt verzocht van terreinen, bestemd voor den aanleg van straten Gelet op het voorstel vau Burgemeester cn Wet houders van S Augustus 1907, Afdeeling I No. 1165 Gelet op bet advies van de Commissie voor de Eabricage van 16 Augustus 1907, No. 174 E.; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: Van adressanten de terreinen over te nemen kadastraal bekend Gemeente Amersfoort, sectie D. no. 2527, lang 145 M, en breed 10 M. en sectie D. no. 2530, lang 125 M. en breed 10 M., vrij van hypotheek, nader aangeduid op de bij dit besluit beboorende teekening door de letters a, b, c, d en e, f, h, g, onder de volgende voor waarden le. De overname van de terreinen geschiedt overeenkomstig de bepalingen der Verordening, houdende bepalingen, in acht te nemen bij bet overdragen aan de Gemeente van straten of wegen of gronden, tot bet aanleggen van straten of wegen bestemd, voor zoover bij dit besluit niet afgeweken wordt van de bepalingen dier ver ordening. 2e. De adressanten verbinden zich ieder hoof delijk voor het geheel tegenover de Gemeente Amersfoort ten kantore van den Gemeente-ont vanger te Amersfoort te zullen betalen; a. de kosten van bestrating met waalklinkers cn rioleering, alles met bijbehoorende werken, van de bij dit besluit overgenomen gronden en de kosten van bet leveren en daarin plaatsen van gasleiding met lantaarns en van branclkranen b. de kosten van rioleering en gasleiding met straatlantaarns, met bijbehoorende werken, van bet gedeelte van den Ouden Soesterweg, gelegen tusschen de Stellingwerfstraat en de aan te leggen Borstraat; c. dc kosten van de garantie, die de Gemeente Amersfoort verschuldigd is aan de Utrecbtsche Waterleiding Maatschappij voor bet leggen van waterleiding in de bij ait besluit overgenomen gronden, ingevolge art. 7 van bet Raadsbesluit van 25 Maart 1889 d. een bedrag van f1088.60, zijnde 20% van dc geraamde kosten van hardmaking van de bij dit besluit overgenomen gronden. 3e. De onder 2 a, b. en c. genoemde kosten worden vastgesteld door Burgemeesters en Wet houders. 4e. Hetgeen ingevolge bet onder 2 bepaalde verschuldigd is, moet binnen veerlien dagen, nadat het verschuldigde bedrag door Burgemeester en Wethouders aan adressanten is medegedeeld, betaald worden, met dien verstande, dat adres santen verplicht zijn de onder 2, a, b en c ge noemde kosten ook in gedeelten te betalen, naar mate deze door Burgemeester en Wethouders worden vastgesteld en aan hen worden medegedeeld 5e Tot zekerheid van de betaling van hetgeen verschuldigd zal zijn ingevolge het onder 2, 3 en 4 bepaalde, verbinden zich adressanten als pand aan Burgemeester en Wethouders ter band te stellen een bedrag van tenminste f 12579.76s hetzij in geld, hetzij in, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, waardevolle papie ren. Indien binnen den onder 4 gestelden termijn van veertien dagen het verschuldigde bedrag niet is voldaan, zal" de Gemeente Amersfoort het recht hebben, zonder sommatie gebruik te Diaken van de bevoegdheid door artikel 1201 Burgerlijke Wetboek aan den pandhouder ge geven. Ce. Op bet perceel, kadastraal bekend Ge meente Amersfoort sectie D. no 224S, deel uit makende van den Ouden Soesterweg, als lijdend erf, wordt ten dienste van de perccclen kadas traal bekend Gemeente Amersfoort sectie D. nos. 2527 en 2530, als beerscbende erven, een erfdienstbaarheid gevestigd, inhoudende de ver plichting oDi te dulden, dat bet perceel, kadas traal bekend gemeente Amersfoort D. no. 2258, riolecrmgsw erken, waterleiding en gasleiding met straatlantaarns, alle met bijbehoorende wer ken, worden aangelegd cn onderhouden in aan sluiting aan den eenen kant aan de rioleering en de gasleiding, liggende in de Puntenburger- laan en aan ae waterleiding liggende in de Stellingwerfstraat cn aan den anderen kant aan de rioleering, waterleiding en gasleiding, die gelegd zullen worden in de perceelen, kadastraal bekend Gemeente Amersfoort sectie D. nos. 2517 en 2530. 7e. De Gemeente behoudt zich het recht voor, eerst na 1% jaar na de ter hand stelling van bet onder 5 genoemde pand, met de verschil lende werken een aanvang te maken en de straatverlichting niet aan te leggen, alvorens de straten voor minstens twee derde gedeelte be bouwd zijn. 8e. De kosten van de overeenkomst en con tracten, voortvloeiende uit dit besluit, alsmede die van de overdracht der gronden en van de vestiging der erfdienstbaarheid, komen ten laste van de adressanten. II. Dit besluit voor zooveel noodig aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Utrecht te onderwerpen. lu stemming gebracht spreekt de Raad met 10 tegen L stem (die van den heer Gerritsen) de wenschelijk- beid uit de bestaande verordening te wijzigen en keurt met algem. stemmen goed het voorstel tot overname van wegen van de heeren J. v. d. Berg en J. G. van der Geest. Het nu volgend voorstel van Burge meester en Wethouders tot splitsing van de le en 2e klasse der H. B. S. ieder in 3 afdeelingen, geeft geen aanleiding tot discussie en wordt z. h. st. aangenomen. In hunne toelichting tot dit voor stel zeggen Burgem. en Weth., dat bij den aanvang van den cursus 1907/1908 de klassen der Hoogere Burgerschool vermoedelijk als volgt bezet zullen zijn Totail. Klasse I 74 Klasse II 67 Klasse III 37 Klasse IV 53 Klasse V 34 205 en het derhalve noodzakelijk is, klasse I on II in 3 afdeelingen te splisen. De lessen kunnen nog door het tegenwoordige personeel gegeven wordend^ uiterste grens is dan evenwel bereikt. Ook is dan nog voldoende plaatsruimte aanwezig. Uit de overgelegde tabel blijkt, dat voor de leerlingen uit de Gemeente zelve met een school met 5 afdeelingen voor den cursus 1907/1908 volstaan zou kunnen wordeu. Het totaal aantal leerlingen, ad 162, zal vermoedelijk verdeeld zijn in 115 spoor leerlingen en 47 kostleerlingen. De heer Heyligers vraagt of B. en W. voornemens zijn de regeering er op te wijzen, dat de uiterste grens in deze is beieikt en aan te dringen op hooger subsidie waarop de voor zitter antwoord dat het Dag. Best. eeist wil afwachten welke subsidie door het Rijk zal worden toegestaan. Een Voorstel van Burgemrester en Wethouders tot wijziging van bet Reglement voor het Middelbaar Onder wijs, wordt z. h. st. aangenomen, evenals de voorstellen tot onbewoon baar verklaring van diverse perceelen op Rommelen burg en Achter de Kamp, terwijl tot leden der commissie van onderzoek naar den toestand dier perceelen door den voorzitter worden aangewezen de heeren Tromp van Holst, Van Duinen en Rolandus tlagedoorn, die in een volgende ver gadering daaromtrent rapport zullen uitbrengen. Als laatste punt vermeldde de agenda behandeling reclames primitief kohier Inkomstenbelasting dienst 1907, waar van wij echter niets gewaar werden. Alvorens de vergadering werd ge sloten vraagt de heer Hamers het woord. Het is spr. bij het inzien der stukken, betrekking hebbende op de klacht door den ritmeester Grondhout tegenover den controleur der gemeente- belasiingen uitgebracht, n.l. gebleken dat deze ambtenaar, niet alleen vol strekt niet is te kort geschoten docb zeer correct heeft gehandeld en eeidei lof dan blaam verdient. Waar het publiek, dat geen kennis kan nemen van bedoelde stukken, al licht een andere meening zou zijn toegedaan, wenscht spr. deze zaak te renvoyeeren aan Burgem. en Weth. ten einde meer openbaarheid daaraan te geven. De voorzitter zegt dat een renvooi daartoe niet noodig is en dit z i. ook weinig geven zou, te meer daar er geen termen zijn om den heer Grondhout te antwoorden. De heer Veis Heyn verklaart het volkomen met den heer Hamers eens te zijn, dat er meer openbaarheid aan deze zaak dient te worden gegeven. De voorzitter doel daarop het schrij ven van den heer Grondhout waarin deze zich over de behandeling van den heer controleur beklaagt voor lezen, alsmede het antwoord door den controleur daarop gegeven. Deze brieven in hun geheel weer te geven achten wij onnoodig, maar gehoord den inhoud kunnen wij con stateer en dat den heer controleur der gemeentebelastingen geen blaam ver dient, daai hij in deze zelfs meer heeft gedaan dan van hem kon worden verlangd. De voorzitter sluit daaroprtie open bare vergadering. De Raad bleef nog eenigen tijd in geheime zitting bijeen. Na een kortstondig doch hevig lijden ontsliep j.l. Zondag op 6'2-jai i- gen leeftijd de heer C. Vlaanderen Az. inspecteur van weg en werken bij de li. IJ. S. M. Verliest de spoorwegmaatschappij in hem een ijverig en nauwgezet ambtenaaar, de gemeente verliest iri hem een degelijk burger, die ook buiten zijn werkkring zich in inenig opzichte verdienstelijk maakte. Hoor een aantal darnes en heeren zal op 1 September in de omstreken onzer gemeente een vossenjacht per rijwiel worden gehouden. Bs W. J. Meiners, die Zondag de godsdienstoefening leidde in de Hervormde kerk te Soest, genood de eer onder zijne toehoorders te mogeh tellen II. M. de Koningin-Moeder met gevolg. Bij gunstig weder zal een der twee nog in te halen concerten a.s. Vrijdagavond op het terras van Ami- citia gegeven worden. Het examen voor Gymnastiek Middelbaar Onderwijs is j 1. Zaterdag met goed gevolg afgelegd door Mej. A. D. E. G. van Ede alhier. Mejullrouw J. M. Meyer behaalde de acte voor Frauscb L. O. De stafmuziek van bet 5e regi- ïnont infanterie is aangezocht orn tijdens en na den maaltijd ter gele genheid van den veijaardag van II. M. de Koningin op het Loo een con cert te geven. Door den eerstaanwezend officier der genie alhier zal in de maand October de aanbesteding plaats heb ben vau het te vormen nieuwe mili taire terrein inet paardenloopplaats, patronenmagazijnen, loodsen en andere gebouwen. Het zeer omvangrijk wetk bestaat in hoofdzaak uit grond- en timmer werk, waarvoor een post van f60 000 is uitgetrokken. Het terrein is gelegen achter de kazerne voor de bereden wapens, aan de overzijde der Mod- derbeek. De houten brug tiaar de Ruiter- straal zal- worden verlegd naar den Heiligenbergweg, zoodat de toegang tot deze Militaire woningen van daar zal plaats vinden, terwijl deze brug zal worden vervangen door een sleenen die toegang goeft tot het Militair terrein. Dientengevolge wordt het tegen- woordige artilieriepark aan den Leus- derweg opgeheven. De kapitein-luitenant ter zee G. C. D. baron van Hardehroek van Ammerstol is opgedragen de betrek king van hoofd der opleiding van jongens tol matroos en tevens bet bevel over H. M. instructieschip van Galen. Bij het 5e regiment infanterie zijn voor herhalingsoefeningen onder de wapens gekomen de militie 2e luite nants G. A. J. van Engelen van der Veen, H. J. A. van Son en M. J. L. baron Taets van Amerongen van Rens- woude. De miliciens der lichting 1900 ver trokken Zaterdag met groot verlof. Een gedeelte van de lichtingen 1902 en 1904 kwam onder de wapens, de volgende week moeten ook de overigen vandie lichtingen opkomen. De prijzen, uitgeloofd voor den wedstrijd, uitgeschreven voor de jon gelieden die deelnemen aan de schiet oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, zijn gedurende deze week uitgestald in het magazijn van den heer J. G. Fontein. Id October zal door de Militaire Spoi tvereeniging alhier een wedstrijd worden gehouden voor het beste ofii- cierspaard. De wedstrijd zal bestaan uit a. afstandsrit over 70 Kilometer, b. africlitingsproeven en c. jachliit. Maandagmiddag sloegen twee voor een mestwagen gespannen paar den in de Schirnmelpenninckstraat op hol. In vliegende vaart ging het over hel Spui, het Zand naar de Wevers singel. Daar slingerde de wagen tegen een brugje, waarbij een der paarden een diepe buikwond bekwam, zoodat de ingewanden naar buiten puilden. Het gewonde dier werd naar de stal van den lieer S. geleid en aldaar afgemaakt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In de gemeente Bunschoten is onder het rundvee mond- en klauw zeer geconstateerd. RECLAME. TEN VOORDEELE VAN AMERSFOORT. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Engeland of Duitschland, jj/fth diq van een buurman. /j' De Heer 3. Oehlrn^afi, wonende Beneden Buurt 338 te Wagewngen, deelt ons mede: Sedert geruimen tijdjimcb ik gesukkeld met een vlijmende pijn in depleden en in den rüg. Onop houdelijk had ik lJfer last van cn langzamerhand had zich hieruijb^rhetimatiek gevormd', die zich nu eens hier (hm Weer daar opcnbaqVde. Ik had eveneens duijjjflingen en veel benauwdheden, welke door wfctseünge huiveringen.' werden ge volgd. De wine kwam veelal me£ een pijnlijk, branderig jpvoel jen met mijn eetlust was het treurig goleld, al het goede wélt verteld werd omtrent ^Foster's "Rugpijn Nw^en Tillen was voor mijneen aanleiding hytr eens een proef mede ter nemen. Ofsöhoon ik in den beginne daar nijn veel vertrouwen in had, verheugt het mij toon daartoe te zijn overgegaan, want na een d* of zes bekwam ik reeds een groote verlicnRng en tien dagen later was ik geheel en alftan mijn pijnlijke ziekte bevrijd. Wanneer ik ooï uierlijd^s^m^cht onmoctcn, zal ik niet nalat® hun ot/Iruw gapeesmiddel te wijzen. Ik 16nders^veekende\vorklaar dat het boven- staandVjjrcir is en machtig U het publiek te maken op elke wijze lire U goeddunkt. Wat is de oorzaak vfn rheumatisme? Rheu- matiek spruit voort uitliet urinezuur, dat zich kristalliseert in de spiiren en in de gewrichts verbindingen. Foster'y Rugpijn Nieren Pillen lossen dit urinezuur ojLeu helpen de nieren het af te voeren uit hetjwichaarn met het water. Daar deze pillen de ojrzaak van de ziekte weg nemen, verzekeren zij Mi voortdurende algeheele genezing. K, Verzeker U dat men*U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen gófift, dezelfde die de Heer Oehlmann gehad heeffl WIJ WAARSCHUWEN TEGEN NAMAAK, en mraen koope^^B^^attent, dat op iedere doos de h&pdtt^fmng vanSames Foster voorkomt. Zij zijivwdi^uersfoort verkrijg baar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één of f10.voor zes doozen. Buiten- Le,t'i^cn leerlingen. Gammlt 45 29 37 30 23 14 35 18 22 12 162 103

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2