BUITENLAND. De kwade dagen zp voorbij. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. RECLAME. De kwade dagen, de dagen van smart, van droefenis, van zenuwachtigheid, zijn voorbij voor Mej. Visser, te Rotterdam, Sophiakade n° 14. Zij hebben meer dan lang genoeg geduurd, maar het is niet te betwijfelen dat zij nog zouden duren indien de Pink Pillen er niet een einde aan had den gemaakt. Het is alleen toch dank zij de Pink Pillen dat Mej. Visser den toestand van bloedarmoede en algemeene zwakte die haar ondermijnde, heeft kunnen overwinnen. Alle andere middelen hebben schipbreuk geleden, en dat bewijst een maal te meer, wat al overtalrijke malen is gebleken, dat de Pink Pillen de grootste hersteller van het bloed, de machtigste versterker van het zenuwstelsel zijn. Mej. Visser. (Cl. Schotel Rotterdam.) Aan geen enkelander middel moet men de /genezing vragen der bloedarmoede, der bleek zucht, der algemeene zwakte, der maagkwalen ,en van alle zenuwziekten. De Pink Pillen, die het krachtgste middel tegen die ziekten zijn, ./■'zijn het zekerste"'middel. „Sedert langen tijd, schrijft Mej. Visser, leed ik aan pijnen in den rug en de lendenen, aan, lusteloosheid en vermoeidheid. Ik was zeer bloed-,? armoedig geworden en kon mijn huiswerk ni&c meer verrichten. Geneesmiddelen hielpen dw niets en mijn kwaal w erd ^tceds erger. Ik Bad i veel goeds van de ^Pink Pilkn hooren zöjaro, zoodat ik dat middjel ook eenlkwilde prote£ren. Werkelijk, na cqilige doozen iPjnk r^l^n ge bruikt te hebben^'voelde ik mij merkelijk beter. Ik ben toen met de behandeling doorgegaan en volkomen genezen. Ik lijd in het geheel niet meer, ik gevoel geen pijnen meer en doe mijn werk met geojak." Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen, Verkrijgbaar^ij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam. hoofddepotÉÖuder voor Nederland en Apotheken. Franco tdezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat, 90, Hilversum. H. M. de Koningin-Moeder ver trok gisteren met gevolg te 4 u. 20 van de halte Soestdijk naar Utrecht, om zich vervolgens van daaruit naar het buitenland te begeven. In de wachtkamer en op het perron waren ter begroeting van H. M. aanwezig de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de burgemeesters van Baarn en Soest en de heer L. R Baron Taets van Amerongen, kamer heer i. b. d. Te Baarn heeft de «Vereeni- ging tot Verfraaiing en tot Bevor dering van het Vreemdelingenver keer" een fraaie hardsteenen drink- fontein doen plaatsen op het Brink- plein. De vereeniging werd hiertoe in staat gesteld door een geschenk van een harer leden De Vriend des Volks van Bloem fontein teekent in een hoofdartikel den huidigen staatkundigen toestand in Zuid-Afrika aldus: »Dat er in den laatsten tijd op alle gebied door Afrikaners een ernstige poging gedaan wordt om zich zelf standig te ontwikkelen, schijnt onzen jingo-vrienden met Lord Milner aan het hoofd, in den kroptesteken. Dat er 'n einde gemaakt is aan noode- looze Engelsche diensten, dat er zulk een activiteit zich openbaart op taal gebied, dat in de politiek de Holland- sche Afrikaner een besliste houding begint aan te nemen, wordt kortweg bestempeld met den naam van dis loyaliteit, ruziemakerij of onverzoen lijkheid". En verder: »De geschiedenis bewijst ten dui delijkste dat, waar wij bezig waren te verbasteren en uit den bepaalden weg te glijden, er altoos weer een of andere gebeurtenis plaats had, die ons terugdreef in het rechte spoor. Niet het minst is de jongste oorlog een geweldige factor geweest om den Afrikaner Afrikaansch te maken". Frankrijk heeft niet ondubbelzin nig Sultan Abd-el-Azis als den reebt- matigen Sultan van Marokko erkend. Ten eerste deed het dat door de missie van den Franschen gezant naar Rabat, de vriendschappelijke gesprekken met den Sultan aldaar, en nu Frankrijk Abd-el-Azis geraden heeft aan de mogendheden om tus- schonkomst te verzoeken, wanneer Moelei Hafid zich van de wapens te 1 Mazagan wil meester maken, heeft Frankrijk zich Moelei Hafid zeker tot vijand gemaakt. Deze zendt ondertusschen gezanten naar Londen en naar Berlijn om te trachten bij de regeering aldaar hulp te krijgen, maar er is al zeer weinig kans dat hij daarmee succes zal heb ben. Het onderhoud dat Sul (an Abd-el- Azis met den correspondent van Reuter gehad heeft, verwekt in de pers eenige verbazing. Men wijst er op dat het een zonderlinge vorst is, die zoo verbaasd is, wanneer men hem verantwoordelijk stelt voor de troebelen door zijn onderdanen ver wekt; bijna lachend vertelde hij dat in de maand Ramadan de troebelen zich wel eens konden herhalen. Markies de Segonzac, een bekend Marokko-reiziger, raadt Frankrijk aan, gebruik te maken van de gunstige gelegenheid die het op het oogenblik heelt, om in Marokko de baas te wordenAbd-el-Azis vertrouwt op het oogenblik alleen op Frankrijk, hij heeft Frankrijk uoodig, laat dal land daarom snel de gelegenheid be nutten, den Sultan geld leenen en voordeelige voorwaarden stellen. Intusschen loopen er in Casablanca geruchten, dat op een afstand van fü IyM. verkenners van Moelei Hafid's iegpi' zijn gezien, zoodat men meent, d^t de tegen-Sultan weldra zich met fie Sjaoeja's zal vereenigen, en nu de Franschen zoo beslist de partij van Abd-el-Azis gekozen hebben, zal [lafid wel niet nalaten het verzet der stammen te versterken. Hafid's afgezanten zijn middelei- wijl te Londen aangekomen en hebben zich daar aan het departement van Buitenlandscbe Zaken gepresenteerd. De Engelsche bladen brengen het bericht, dat de kroonjuweelen van den echten Sultan van Marokko in het diepste geheim naar Londen zijn gestuurd en daar veilig opgeborgen. Waarschijnlijk is dat geschied om een leening op te nemen, zooals reeds herhaalde malen was voorspeld. De juweelen moeten een millioen pond sterling waard zijn. Een oekase van den Tsaar heeft de verkiezingen voor de Rijksdoema vastgesteld op den 27 October, uit gezonderd in een tiental gouvernemen ten, waaronder St. Petersburg In deze gouvernementen zullen de ver kiezingen f Novembergeliouden worden alleen in Polen op den 31 n October. De Amersf. Vrijwillige Brandweer heeft haar 25-jarig bestaan op glorieuze wijze herdacht. Zaterdagmiddag was er receptie in »de Keizerskroon", bezocht o.m. door het dagel. bestuur der gemeente en autoriteiten der stedelijke brandweer. Wethouder Visser, de heer G. de Jager Brand meester, Vourzitter en de heer Massa secretaris voerden liet woord. Laatst genoemde schetste de geschiedenis der vereeniging gedurende haar 25- jarig bestaan. Na afloop van het corps-diner had des avonds eene optocht plaats door nagenoeg alle straten der gemeente. De lange file van landaueis, waarin de leden der vereeniging afgewisseld door wagens waarop versierde brand spuiten met gehelmde brandweerman nen en vergezeld van drie muziek corpsen leverde een schilderachtigen aanblik. Heel Amersfoort was op de been om van dit schouwspel te genie ten. Na Zondag nieuwe kracht te hebben verzameld, werd het feest Maan dag hervat met een groote rijpartij in open landauers, die waarin de hoofd lieden getrokken door vier paarden, en voorafgegaan door een victoria met een paar allerliefste bloemen meisjes met reuzenbouquette terwijl op den bok het vaandel der vereeni ging door den bode werd hooggehou den. Daarna officieel diner waarop eere voorzitter eereleden en de Brandmees ter der Stedelijke Brandweer waren genoodigd terwijl het geheel besloten werd door een schitterend bal, dat de feestvierenden, tot laat in den nacht bijeen hield. Heden, op den vanouds ge noemden lootdag, wordt aangevangen met het plaatseri der tenten en kramen waarin en waarbij de volgende week de liefhebbers hunne kermispret kun nen botvieren De jeugd helpt riaiuui- lijk weer braaf mee aan het opbouwen van al dat schoons. Buiten en behalve de echte kermis- spellen stelt ook «Amicitia" gedurende de geheele week zijn tooneel open voor pretmakers en pretzoekers. Maandag treedt het Nederl. Operet- tengezelschap op, onder diiectie van den heer Janmart. Opgevoerd wordt »De Mascotte," waarmee men in Amsterdam, Utrecht en elders nog al succes moet gehad hebben. Toen dit gezelschap hier verleden jaar op trad was de zaal uitverkocht. Dinsdag: «Het Vrije Tooneel," directie Speenholf en Nap.de la Mar. Behalve de liedjes en voordrachten, bevat het programma de 260ste op voering van Zijn Edelachtbare of Het Vrije Tooneel in Duizend vreezen, satyrische klucht in één bedrijf, door A. Schmitz, en 83e opvoering van «de Tante van Charley," klucht in één bedrijf. Het eerste heeft, zooals bekend is, zijn ontstaan te danken aan de weigering van een burgemeester van een der grootste gemeenten uit Noord-Brabant, om het «Vrije Tooneel" vergunning voor een voorstelling te geven. Wie het, evenals wij, verleden jaar zagen opvoeren, zullen zich her inneren hoe we gelachen hebben. Het tweede stukje moet ook aller amusantst zijn. Van iemand die het in Rotter dam, en van een ander, die het in Scala in Den Haag had gezien, ver namen we dat men bij de veitooning voortdurend schudt van lachen. Woensdag, Donderdag en Vrijdag: Het Revue- en Specialileitengezel- schap, directie Henri ter Hall. Van de vele nummers die het programma bevat noemen we slechts The Monte Myro Troupe, pantomine Het Spook- hotel, Solser en Ilesse, Tropp en Bicknell, modelleurs excentriques, llumberty, jongleur, da levue «O, die Artisten," met de beeren Soesman en Zwaaf in de hoofdrollen. Afwisseling dus genoeg voor goed gevulde porternonnaies. Hopen wij voor hen wier «broodje" het is, dat zij niet in de algemeene malaise zullen deelen. Tot gemeente-ontvanger te Apeldoorn is benoemd de fleer F. W. R. Immink, thans als zoodanig te Ede. Tot ontvanger der gemeente Hoevelaken is met ingang van 1 November door den raad dier gemeente benoemd de heer J. M. de With volontair ter secretarie te Doorn. Men kijke bij het visch koopen toch ter dege uit. Maandagochtend werd weder een vischkooper bekeurd omrede hij geen bewijs van den keurmeester kon toonen, een verdacht teeken voor de door hem aangeboden waar. In weerwil der vredesconferentie slaat de Amersfoortsche schooljeugd er weer flink op los. Met gaspijpen, stokken, touwen er. riemen met keien bewerken ze elkanders body tot ze bond en blauw zien. De politie is echter met die oorlogzuchtige geest allerminst ingenomen en zal door streng optreden probeeren of haar gelukken mag, wat der vredesconfe rentie tot hiertoe niet mogelijk was. De heer Hazedonk is thans definitief benoemd tot directeur van het in Juli 1.1. alhier opgericht mannen koor. Wegens de opheffing der schut terij, is de majoor commandant der d.d. schutterij te Amersfoort, A. M. Tromp van Holst, bij Kori. besluit onder dankbetuiging eervol ontslagen en is aan hem toegekend den rang van luitenant-kolonel. Door do recherche alhier is gearresteerd de portier der H. IJ. S.. M. werkplaatsen, verdacht van diefstal van metalen voorwerpen ten nadeele dier Maatschappij. De 43-jarige, die reeds 19 jaar dienst had en hel volste vertrouwen genool, stort vrouw en negen kinderen in diepe ellende Hij heeft bekend. Het eerste abonnements-concert j.l. Maandagavond door de heeren Gerard Zalsrnan en Henk van Breemen gegeven was zeer goed bezocht. Met groote aandacht en onder ademlooze stilte werd genoten van de onverbete- lijke voordracht der liederen van Schu bert en Schumann door den heer Gerard Zalsrnan, op meesterlijke wijze door den heer Henk van Breemen be geleid. Ook de soli van dezen laatste werden warm toegejuicht. De «Garanten-vereeniging tot in stand houding dei Ameisfooi tsche Tram" houd Vrijdagavond een leden vergadering. Het Wijckhuis van de vereeni ging »Het Groene Kruis" aan de Blankenheymstraat, is voltooid en zal Donderdagmid dag door genoodigden in oogenschouw worden genomen. Het college van diakenen der Ned. Hervormde Gemeente heeft be sloten, voor f3000 deel te nemen in de leening, uitgeschreven door de vereeniging »Kinderzorg", tegen 3°l» om daardoor het Aldegonde-gasthuis te Amersfoort te kunnen verbouwen en in te richten als stichting dezer vereeniging, om daarin verlaten en verwaarloosde kinderen te kunnen opnemen. t Het tweede elftal van Quick won Zondag van B. V. C. Ie de Bilt met 62. Het derde elftal boekie een papie ren overwinning van 50 daar LL V. V. Ill niet op kwam. Ook H. V. C. wist eene overwin ning te behalen. A W. II werd met een 3—1 nederlaag naar huis ge zonden. 385ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 14 en 15 Oct. 1907. (2000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinwebek te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prijs van f1000 op No. 1656. Prijzen van f 100 op Nos. 10804 en 11063. Prijzen van f 70. 1697 1701 3320 5524 10789 11044 11405 11416 11435 14162 en 16718. Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 1691 1694 1695 2328 2332 2342 2344 2719 3077 3083 3094 3101 3129 3140 3221 3234 3327 3328 3329 5482 5488 5502 5505 5506 5535 10790 11067 11073 11417 11423 11429 11440 14614 14922 14949 16064 16071 16084 16100 16117 16118 16722 en 20211. Duur telegrap heeren. Een aardig staaltje van hetgeen door de leden der Vredesconferentie wordt uitgegeven. Een der Zuid- Amerikaansche gedelegeerden heeft tot nog toe voor zijn privé dus regeeringstelegrammen er buiten ge laten vertelegrapheerd naar zijn land ruim f 80,000 (A.vp.) Valsche kwartjes. De caléhouder Van Doornik aan den Noorderweg te Hilversum ont ving gisteren twee valsche kwartjes, met den beeldenaar van H. M. de Koningin. De politie nam ze in be slag. In den Haag heeft zich een ge val van mond- en klauwzeer bij een rnensch voorgedaan. De patiënt, een ambtenaar ran het Departement van Koloniën, is gelukkig herstellende. (»Vad.") Door twee torpedobooten is naar het eiland Borkum opgebracht een jacht met Engelsche zee-officie ren, die verdacht worden van onge oorloofde opmetingen en spionnen. Dobbelen. Thans wordt er gejammerd over verloren millioenen en oneerlijke bankiers aldus besluit de »N. Rott. Ct." een artikel over Dobbelen". Maar dat zijn krokodillentranen, zoo lang niet het besef is doorgedrongen, dat niet de verliezer, maar dat de speler medelijden verdient. Verliezen is geen zonde, maar spelen is een zonde. Een van de onherroepelijke voorwaarden voor waarachtig geluk voor een mensch bestaat daarin, dal zijn leven in de maatschappij ge grond is op een vaste economisch opzicht op privaat-bezit en erfrecht Wij, vertegenwoordigers van de «bour geoisie", achten het ongewensebt dezen grondslag van het economisch leven te verzwakken of weg te nemen. Maar zal de maatschappij op den grondslag van privaat-bezit en eifrecht zich in goede richting ontwikkelen, dan moet ieder bezitterde strenge ver antwoordelijkheid voelen voorde wijze, waarop hij het vermogen besteedt, dat hij met zijn arbeid heeft verkre gen of dat hem is nagelaten door zijn voorgeslacht. Wie in zijn vermo gen een inzet ziet voor dobbelspel is dat vermogen niet waard. W(j moeten het spelen niet laten, omdat wij er bij kunnen verliezen, maar omdat het spelen zelf slecht is. Ja, het is buitengewoon verleidelijk, de kans schoon te zieu en die te laten voor bijgaan. Maar dat is het juist. Wij moeten in de koerslijst van de beurs geen kans op groote winsten zien. Eet op de koersen als ge over geld te beschikken hebt, dat belegd moet worden, maar bindt uw linancieele positie in de maatschappij niet aan de koersen vas^. Wie dag aan dag naar fondsnoteeringen kijkt, raakt zijn evenwicht kwijt. Hij richt zijn uitgaven in naar zijn gedroomde ver mogen en niet naar zijn werkelijk inkomen. Wie verliest wil terugwin nen en wie wint wil meer winnen. Wie speelt zet zijn gemoedsrust en zijn geluk op het spel. Het is hon derdmaal gezegd en honderdmaal in den wind geslagen. Nederland beeft in de afgeloopen week een treurig figuur gemaakt tegenover het buitenland. Ons land is in opspraak geweest. Wij moeten ons schamen. Och, dat schaamte en schande ons deze maal een beetje wijs mochten maken Een inillionairsvrouw, die haar kennissen besteelt. Het aantal dames, die liet met «onzichtbare machten" te kwaad hebben, door die machten tot allerlei onbehoorlijks verlokt worden, wat in de geordende maatschappij geen pas geeft, neemt klaaiblijkelijk met den dag toe. Nu is er weer een millio- nairsvrouw uit Milwaukee in Wisconsin mevrouw Romadke, die, waar ze maar kon, haar kennissen en vrienden bestal, tot bet eindelijk spaak liep en de justitie zich met de zaak bemoeide. De dame heeft nu verklaard, dat ze haar vingervaaidigheid niet laten kan, om dat ze gehoorzamen moet aan een onzichtbare macht, die zeker tot de booze en slechte gerekend mag worden. Hoe 't precies zit, is nog niet uit gemaakt, maar 't staat in elk geval vast, dat mevrouw Romadke 't niet noodig beeft haar begeerten naar anderer eigendommen en bezit uit te strekken. In de eerste plaats is de dame in quaestie jong, mooi en ontwikkeld, speelt ze een voorname rol in de hooge kringen van Chicago en geniet ze van haar man, die millionair en klaarblijkelijk niet vast houdend is, een speldegeld van 2500 dollars per jaar en een toelage van vijf duizend dollars per jaar voor kleeding, terwijl ze voorts een auto mobiel heeft en geschenken krijgt overeenkomstig den stand en de liefde van haar echtgenoot, 't Lijkt inderdaad ean raadsel of in elk ge val een zonderlinge zaak, 'i is werkelijk een behoorlijk zakduitje en dilo kleed geld. Er zijn althans aan dezen en aan den anderen kant des oceaans wel vrouwen, die zich van minder moeten kleeden! RECLAME. WANNEER GIJ NAAR UTRECHT GAAT. Wanneer gij naar Utrecht gaat, bezoek clan de hieronder vermelde persoon, en verzoek haar U liet volgende te bevestigen. Mejuffrouw C. Vleesch Dubois, wonende Javastraat 17bis te Utrecht, meldt ons: Het doet mij veel genoegen U te kunnen melden dat ik aan Foster's Rugpijn Nieren i'illen te danken heb dat ik thans verlost ben van een ingekankerde nierkwaal, die me onge veer zeven jaren onophoudelijk geteisterd heeft. I k zou U onmogelijk mijn pijnpn kunnen beschrij ven, die ik voortdurend in rug en lenden gehad heb, mijn rug was als 't Ware gebroken. Ik had den gcheelen' dag een lusteloos, loom gevoel en 't scheen mc toe alsof ik 's morgens bij het opslaan meer ï'ermoeid wa^'dan den avond te voren bij het nkar bed gaan; De urine was rood en met veel bejinkscl, en ipijn enkels en voeten waren gewoonlijk 's avondacópgezwollen. Ik werd veel gekweld goor duizelingen en schemeringen voor de oogen en was tgn einde raad, want al bet mogelijke! had ik reeds aangewendo. a. was ik twee maal in bet hospitaal geweest, zonder veel baat en ook dc menigvuldige andere behan delingen brachten mij jgcen beterschap. Na al de foede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nieren 'illen wilda ik hiermede een proef nemen en gelukkig mijn-verwachting werd niet teleurgesteld. Na het eerste,'doosje knapte ik reeds op, de pijn verdween, het water wdra helder en mijn geheel was beter. Ik ben Ihabs weer opgewekt en zal niet nalaten, waar ik Jkan, uw uitstekend genees middel aan te bevelea Ik ondergeteqkeniè verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publick te maken op elke wij» die U goed dunkt. Rugpijn duidt &an dat er een overmatige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt/de urine-ongesteldhcden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert levens de kanalen, welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prik keling en ontste&ing der blaas met zich mede. Het urine-zuur is de hoofdoorzaak der blaasont steking, van stoo&iis der urine, van het verlies van eiwitstoffen «tz. Foster's Rugjjiijff^Nieren Pillen lossen hct\urine-zuur helpen de nieren om het op nktunjRjké 'wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Vleesch Dubois gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. v. ae Weg. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel, ƒ1.76 voor één» of ƒ10 voor zes doozen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2