Gemengd Nieuws. Indien de huurder ten genoege van Burgemeester en Wethouders aan toont, dal het op vorenstaande dagen en umn toegankelijk stellen van het koffiehuis van 15 October tot 13 April voor hem financieele schade veroor zaakt, waartegen de ontvangsten in den overigen tijd van het jaar niet voldoende opwegen, zullen Burge meester en Wethouders den huurder van af 15 October 1909 kunnen ont slaan van deze verplichting. De huurder is verplicht, het geheele huis behoorlijk, in verband met de veiplichnng tot exploitatie en tot het houden van pension te rneubileeren en gemeubileerd te houden of, in geval van toepassing van het onder 12 be paalde, zorg te dragen, dat ditgeschiedt. Het schoonhouden van alle putten en regenbakken komt ten laste van den huurder 5 De huurder heeft, met uitzonde ring van anderen, het recht op de terreinen, waarvan de Gemeente eigenares is geworden tengevolge van het Raadsbesluit van 3 September 1907, No. 310, tafels en stoelen te plaatsen ten dienste van bezoekers van het koffiehuis en deze aldaar etens- en drinkwaren te doen ge- bruikeu Burgemeester en Wethouders hebben het recht, terreinen aan te wijzen, waarop de huurder dit recht met mag uitoefenen. Door het recht, aan den huurder in de vorige alinea gegeven, wordt evenwel geen inbreuk gemaakt op de bevoegdheid van Burgemeester eu Wet houders, alle, door hen wenschelijk geoordeelde, werkzaamheden ten op zichte van grond en boomen (onder welke werkzaamheden ook begrepen is het inplanten van gewassen) te doen verrichten. Indien die werkzaamheden in de nabijheid van het heerenhuis zullen uitgevoeid worden, zullen Burge meester en Wethouders te dien aan zien overleg plegen met den huurder. 6. De Gemeente behoudt de vol ledige bevoegdheid over het zich op de verhuurde perceelen bevindend houtgewas en heeft bet recht, indien houtgewas gekapt of gerooid wordt, nieuw houtgewas in te planten. Alle daartoe door Burgemeester en Wethouders noodig geoordeelde handelingen moet de buurdergedoogen. De opbiengst van het houtgewas komt ten bate der Gemeente. 7. De Gemeente heeft het recht, op het verhuurde gedeelte van het perceel Sectie D. No. 1741, wegen en voetpaden te doen aanleggen. De huurder is verplicht de paden op de hem verhuurde perceelen en die, welke gelegen zijn op de ter reinen, waarop bij het recht, bedoeld onder 5, le alinea, uitoefent iedere week te doen harken en zorg te dragen, dat geen papieren of afval daarop of daat langs blijven liggen en dat deze perceelen steeds een net aanzien hebben. S De huurder mag zonder ver gunning van Burgemeester en Wet houders op de onder b genoemde perceelen geen afscheidingen, ge timmerten of gebouwen stellen. 9 De huurder is verplicht de even- tueele huur van een gedeelte >an het perceel Sectie D No. 1598, die de Gemeente van de zijde van de weduwe J. van den Bremer zal dulden, even eens te dulden, zonder deswege op eenige schadevergoeding of recht op huurpenningen aanspraak le kunnen maken. 10. De Gemeente verbindt zich tijdens den duur van dit contract aan geen ander persoon dan aan den huurder, of ingeval van toepassing van het onder 12 bepaalde, aan geen andere persoon dan aan den onder huurder, toestemming te zullen geven tol verkoop van steikendiank, alcohol houdenden drank, anderen dan steiken- drank en alcoholvrijen drank op de terreinen, waarvan de Gemeente eigenares is geworden tengevolge van het Raadsbesluit van 3 Septembei 1907, No. 310. Indien de Gemeente vóór het eindigen van dit contract een ge deelte dier terreinen verkoopt, zal zij den kooper en zijn rechtverkrijgen den verplichten zich te vei binden ge durende den duur van dit contract üf zelf op dat terrein öf daarop zich bevindend ot le stichten gebouw, geen sterk en drank, alcohol houdenden drank, andoren dan steikendrank of alcohol vrijen diank te verkoopen of een ander riaaitoe in de gelegenheid te zullen stellen. 11 De Gemeente verbindt zich het onder a genoemde huis aan hel telefoonnet in de Gemeente Amersfoort tc doen aansluiten. De huurder verbindt zich op zijne kosten het huis aan het telefoonnet aangesloten te doen blijven. 12. De huurder is bevoegd, het gehuurde geheel of gedeeltelijk door een ander te doen exploiteeren onder de voorwaarden, door Burgemeester en Wethouders goed te keuren en onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat hij zelf in alle opzichten verant woordelijk eu aansprakelijk blijft voor de richtige nakoming van dit contract, zoodat ook de betaling der huur penningen, op de vastgestelde betaal dagen, ten laste blijft van den huurder. Met toestemming van Burgemeester en Wethouders kan hij het onder 5 genoemde recht op den exploitant overdragen. 13. De partijen erkennen de bij het contract behoorende teekening, blijkens hunne daarop geplaatste hand- teekening, voor echt. 14. De kosten, op de overeenkomst vallende, worden voor de helft door ieder der partijen gedragen. De heer van Duinen gaf in over weging het nemen eener beslissing in dezen uit te stellen, ten einde de raadsleden de gelegenheid te geven, ook van andere plannen, naar aan leiding van een door een plaatselijk blad uitgeschreven prijsvraag gemaakt, kennis te nemen. Voor zichzelf heeft hij tegen het plan zooals het daar ligt verschillende bezwaren. Hij zou de pension gasten niet op de boven verdieping willen doen huizen, maar waar toch zooveel ruimte beschikbaar is, liever in chalots zien ondergebracht. De heer Gerritsen verklaart de be zwaren van den heer van Duinen te deelen en zou ook met het oog op de onvoltalligheid der vergadeiing, waar liet een zoo gewichtige zaak betreft, de beslissing gaarne zien uitgesteld. De heer Plomp, als lid der com missie van bijstand, verdedigde daarop de door haar ingebrachte plannen, die door den heer Vels-Heijn ook ten volle worden goedgekeurd. Laatstge noemde vreest ook dat uitstel tenge volge zal hebben dat wat de com missie met zooveel moeite heeft tot stand gebracht niet verwezenlijkt zal worden. Hierop ingaande ver klaarde de heer Plomp daaromtrent wel mededeelingen te kunnen doen, maar niet ten aanhooren van ieder een. De voorzitter doet daarop de deuren sluiten. Na vijfkwartier weer binnen gelaten, vinden de heeren verslaggeversde raads leden roerend eensgezind en hooren zij den heer Gerritsen verklaren, dat na de in geheime zitting gedane mede deelingen hij voor het voorstel van hel Dag Best zal stemmen. Dit voorstel in stemming gebracht wordt dan ook met één stem die van den heer van Duinen tegen, aangenomen. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der be grooting, in verband met hun voor stel van 20 Februari 1908 No. 248 betreffende Birkhoven, wordt z. h. st. aangenomen. Daarop verleent de Raad om ge zondheidsredenen aan den diiecteur der H. B. S. de heer G. J. Buys een verlof van zes weken ingaande 10 Februari tot 23 Maart. Aan den onderwijzer A. M. van den Broek wordt om dezelfde reden een verlenging van vei lof toegestaan tot 1 Mei 1907 en Burgemeester en Wethouders gemachtigd tot tijdelijke voorziening in de daardoor ontstane vacature. Naar aanleiding van een verzoek van M Uyldei t betreffende bet snoeien van boomen aan den Zuidsirigel, werd op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten adressant te antwoorden dat te zijner tijd zooveel mogelijk aan zijn verzoek zal worden voldaan, voor zoover zulks mogelijk is zonder die boomen hunne eigen aardige schoonheid te ontnemen. Naar aanleiding van een verzoek van H. Niezen en andere bewoners van den Bisschopperweg otn aan de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen geen vergunning te geven tot het plaatsen van een schuiting om den tuin der. Fröbelschool, daar hierdoor hun uitzicht wordt belemmerd en schuttingen maar aanleiding geven tot het plegen van onzedelijkheid brengen Burgemeester en Wethouders den Raad art. 2 der Bouwverordening in her- innering die aldus luidt: sAlle erven aan openbare straten »of wegen gelegen, zullen daarvan «moeten worden afgesloten door ge- smetselde muren ter hoogte van twee «Meters uit de straat of den weg en «ter dikte van minstens een jjselsteen, »of een op steenen voet geplaatste «ijzeren hek ter zelfder hoogte. «Met toestemming van Burgemees- ster en Wothouders kan van deze «bepaling worden afgeweken". Het verzoek van adressanten is derhalve om twee redenen niet voor inwilliging vatbaar: le. Omdat de eigenaar de keus heeft tot het plaatsen of van een muur, of van een ijzeren hek op steenen voet. De Raad mist derhalve de bevoegdheid tot afscheiding van een ijzeren Hek voor te schrijven 2e. Omdat aan het Dag. Best. de bevoegdheid is gegeven tot eene andere wijze van afsluiting vergunning te verleenen. Van deze bevoegdheid hebben B. en W. gebruik gemaakt, door aan de afdeelmg Amersfoort van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen vergunning te geven tot wederopzeg- gens een houten schutting te plaatsen. Het is voor den speeltuin der school noodzakelijk, dat deze goed aigesloten en beschermd voor wind is. Werd dus geen vergunning gegeven voor een houten schutting, dan zou een muur verrezen zijn. Aan de bezwa ren van adressanten zou dan even min voldaan zijn. Met het oog op de omgeving meenden B. en W. een houten schutting zonder bezwaar te kunnen toestaan. Op grond van het bovenstaande besloot de Raad z. b. st. aan adres santen te berichten, dat hun ver zoek niet voor inwilliging vatbaar is. Tot leden der commissie in zake de onbewoonbaar verklaring van tiet perceel gelegen aan de Hellestraat no. 2, worden door den burgemeester benoemd de heeien Tiomp van Holst, H. Kroes en Salomons Ten slolle verleend de Raad aan mej. J. M. F van Eek, onderwijzeres aan de opeub. school tweede soort, op haar verzoek als zoodanig eervol ontslag ingaande 20 April a s. Zaterdagnacht werd zekere H. A.S. wegens verregaande dronkenschap door de politie ingerekend en onder hevig verzet naar het politie-bureau ge bracht. Er schijnen hier pogingen te worden aangewend tot het oprichten eener chiistelijk-bistoriscbe kiesver- eeniging. Voor een uitverkochte zaal gaf «Jubal" Zondagavond hel aangekon digde volksconcert. Wij telden ouder de muzikale nummers van het pro gramma slechts uvee nieuwe, wat zeker wel zijn oorzaak daarin vindt, dat het grootste aantal bezoekers meer komen om de leuke moppen door de heeren L. v. B. en S. voor gedragen, dan wel om de muziek. Maandagavond bij de uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden was de zaal niet zóó vol, maar toch goed bezet. De verscnillende uummeis werden vlot eu Hink gespeeld, uoch wanneer wij «Jubal" een raad ver schuldigd mochten zijn zou hel deze zijn, om bij hei kleine aantal strijk instiumenteii waarover hel oikesi beschik i, het koper, mei trom en pauken liever weg le laleu eu te vervangen door piano. Wij vermeeiieti met giond te mogen onderstellen dal dit ook geheel in den geest van bei publiek zoude zijn. De due numuieis loch door een dubbel-sti ijkquai iel gespeeld bleken uil hel davereno applaus hel meest in den smaak le vallen, hei laalste moesl zelfs woi den bemaald, «Jubal" zoeke zijn kiachi mei in oorverdooveud gewelo, maar in fijn geacheieerd samenspel. Volgens gelucht hebben eenige bestuursleden van de Maalscuappij ioi opvoeding van weezen in hel huisgezin bun omslag genomen. In eene vergaderiug van bel Nuts- departemenl is pensioeni egeluig vast gesteld voor de directrice van de Fiöbelscbool. Toi algevaai digde naar de algemeene vergadering werd gekozen de voorzit ter, ds. J. L F. de Meljoie, plaals- vei vanger de heel C. J. F. Runs, secietans. De vereeniging ambachtsschool voor Ameisfooit en Omstreken zal in eene algemeene vergadering op Viijdag 28 Februari am des avonds ten 8'/i ure, in de Ambaclrtsscnool behandelen het veislag Commissie lol nazien dei rekening en verantwoording; tiet jaar- veislag; en medeoeeliiigen ven hei bestuur. De inschrijving voor leerlingen dei Ambachtsschool, oók voor hen die den metselcursus zouden willen volgen, is verlengd tot einde dezer maand. Het veel besproken tooneelstuk «IJsbrand" van Dr. Fred, van Eeden zal in den loopenden jaargang van Groot-Nederland opgenomen worden. Zondag 1 Maart wordt voorde leden der Toynbeevereeniging Ons Huis een soiree gegeven in het Valkje. Het zeer afwisselende programma bevat tooneelstukjes, zang en muziek. De ritmeester A. G. M. J. baron van Oldenneel, directeur der rij- eu hoefsmidschool te Amersfooi t, en de le luit. F. H. Juckema van Burmama baron Rengers van Warinenhuizen van bet le reg. huzaren, worden dezer da gen bevorderd resp. tot majoor en lol utmeester. De le luitenant der Veld-artil- lerie J. H. van Reede, gedetacheerd bij de Rijschool alhier woidt met l Mei vei plaatst naar Utrecht. A.s. Zaterdag vertrekt van hiei de 5e batterij van het 4e regiment Veld-artillerie,onder bevel van kapitein C. G. Preuijth, naar haar nieuwe gar nizoensplaats Ede. Slechts één jongeling meldde zich bij het 5e regiment infanterie aan als adspiiant-irnlitie-officier. De navolgende dames, alle leer lingen der Rijksnormaallessen alhier, slaagden te Zwolle voor het examen in nuttige handwerken: R. C. Buise- laar, W. M. van Eek, J. C. Janssen, A. H. Kerhng, C. M. S Rauh, H. Vlaanderen en A. S. van Weelderen. Iii de j.l. Zaterdagavond gehouden vergadering van de Kamer van Koop handel en Fabr.eken weid o m. een adres van adbaesie aan H. M. de Konin gin ter ondersteuning van het verzoek van liet Comité inzake verbetering van den water afvoer en de scheep vaartverbinding door de Geldersche vallei, vastgesteld. Voorts werd be sloten te protesteeren tegen hel, bij de a.s. zomerdienstregeling, ver anderen van gewone treinen in D treinen. Iemand uit Amersfoort vond op het perron van het Centraalstation te Utrecht, eene met diamanten bezette broche, van vrij groole waarde. Bij zijn terugkomst le Amersfoorl depo neerde hij het gevondene op het politiebureau, waar het gisteren dooi de eigenares, mevr. Verloop uit de Bildt is afgehaald. De eerlijke vinder kreeg eeue ruime belooning. Quick—U. D. 1—5. Zondag j.l. had bovengenoemde wed strijd plaats onder leiding van scheids rechter Boswijk. Om kwart voor twee stellen beide elftallen zich op. Quick als volgt: v. Goethem, Schaap, Keetell, v. d. Roemer, v. Goor, Coenen, Dalhuizen, De Stoppelaar, Marin, Huys, Gentis, zoodat we v. d. Roemer de plaats van Tjassens Keizer zien innemen. U. D. heeft 't voordeel van de wind, maar de eerste tien minuten is Quick in de meerderheid. De achterhoede van U. D. is echter de Quick- voorhoede de baas, zoodat de doelverdediger niets te doen krijgt. Dan komt U. D. meer en meer opzetten, 't spel aan beide zijden is verre van fraai 't geen wel te wijten zal zijn aan de schuin over 't veld staande wind. Van Goethem wordt dan op de proef gesteld. Eens denken we Dijkmeester te zien doel punten, maar v. Goethem redt op kranige wijze. U. D. blijft nu aan vallen en wordt de Quick-achterhoede al eens gepasseerd, Van Goethem weet er alles uit te houden. Dan zondigt Schaap in 't strafschop gebied en U. D. maakt hiervan een dankbaar gebruik door de stand op 10 te brengen. U. D. blijft nn de meerdere, wel breekt de Quick-voor- hoede nu en dan eens door, maar er is totaal geen verband in. Alleen Dalhuizen en de Stoppelaar verrichten nog wel eens goed werk. U. D. voert de stand gelijdeleik op en met rust is ze reeds 4 doelpunten voor. Na rust heeft Quick 't voordeel van de wind en is in 't begin overwegend sterker, maar alle ballen gaan over of naast, deels door slecht schieten, deels door de wind. Muys vangt een voorzet op, maar schiet huizen hoog over. Even daarna krijgt Marin de bal vrij, niemand loopt toe, Marin alzoo de gelegenheid latende te schieten, maar ook deze kans wordt door naast schieten verknoeid. Dan begint de U. D. voorhoede zich ook meer te roeren, maar de roode achter hoede weet alle gevaar te voorkomen. De Quick voorhoede weet enkele hoek schoppen te forceeren, maar ook deze loopen op niets uit. Dan een flinke aanval van de Amersfoortsche voor hoede. Muys zet hoog voor, de doel verdediger vangt op, maar voor hij nog weg kan werken, loopt de Stoppe laar de bal in 't doel. Dit ontmoedigt U. D. geenzins, uit een doorbraak weten ze zelfs nog eens te doelpunten. Daarna gaat 't spel vrij wel gelijk op en als de scheidsrechter tijd blaast, is er geen verandering in de stand en heeft U. D. met 51 gewonnen. Dat U. D. gewonnen heeft zit hoofdzake lijk in de betere voorhoede, de achter hoeden gaven elkaar niet veel toe. Bij Quick wa9 van Goethem in uit stekende conditie, aan hem is de nederlaag niet te wijten, de vijf doel punten waren beslist onhoudbaar, van de achterspelers Schaap verreweg de beste, Keetell vrij goed. Van de middenspelers verrichtte v. d. Roemer goed werk, v. Goor werkte hard, maar was niet wat we van hem gewend zijn, ook Coenen zagen we dikwijls beter. De voorhoede was wel 't zwakste deel van 't elftal. Samenspel was ver te zoeken en 't op de bal zitten leek niets, steeds was een U. D. speler voor. Alleen De Stoppelaar maakte hierop een gunstige uitzondering. Hij en Dalhuizen waren dan ook de eenige die goed werk verrichtten. Marin, Muys en Gentis waren bepaald slecht. Bij U. D. waren allen in goede conditie en speelden met veel vuur. N. Het tweede elftal van Quick was al even ongelukkig, met 40 moesten ze 't in Utrecht tegen D. O. S. afleggen, 't Kampioenschap is nog niet verkeken, nog twee wedstrijden zijn er te spelen, maar dan ook 't beste beentje voor en niet meer met zooveel invallers er op uittrekken. Zoo zagen we Zondag een van de beste spelers van 't tweede aan de kant staan, waarom niet mee naar Utrecht? Dat is toch niet je ware clubliefde! De storm, die hier te lande Zater dagavond woedde, heeft de Britsche eilanden in nog veel heviger mate geteisterd. Groote huizen werden tegen den grond geslagen, daken van kerken en scholen door den wind medegevoerd en boomen geknakt en ontworteld. Te Manchester en te Liverpool moest het tramverkeer worden gestaakt en bij Doneval werd een geheele spoor trein uit de rails gelicht, merkwaar digerwijze zonder dat een der reizigers eenig letsel kreeg. Dat de storm op zee offers zou eischen was wel te verwachteneen -choener met een bemanning van 8 man sloeg om bij Merseij en van bet lot der bemanning is nog niets verno men, in St. Georgekanaa! werd een klein vaartuig op den wal geworpen, het lichtschip van Grimsby zonk maar •ie bemanning kon gelukkig gered wor den. Van tal van andere plaatsen komen buitendien nog berichten van strandingen en van vaartuigen, <1 ie in ernstig gevaar hebben veikeerd. RECLAME. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden genezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring, die aan duidt dat verlichting en genezing van ziekten afbangen van een oordeelkundig gevolgde behan deling. Mejuffrouw de Wed. Hoogland, wonende Brecdestraaat 9 te Amersfoort, meldt ons: Lange jaren ben ik aangedaan geweest met een nier ziekte, ik bad onophoudelijk pijn in den rug cn zijden evenals in ac maagstreek. De urineloozing geschiedde met een sterk, branderig, pijnlijk ge voel en bet water was meestentijds vuil, drassig, dik en vol witachtig bezinksel. Vele jaren ben ik onder behandeling geweest, doch immer bleek dit tevergeefs. Daar ik reeds tachtig jaar oud ben, dacht ik dat mijn dagen geteld waren. Toen men mij sprak van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, had ik daar niet veel vertrouwen in, doch toen ik boorde dat zoo vele menschcn in mijn onmiddellijke nabijheid hier door volkomen genezen waren, wenschte ik er een proef mede te nemen. De uitwerking was buiten alle verwachting; reeds na een week was mijn toestand enorm veel beter cn veertien da gen later kon ik mijn familie en kennissen me- dedeclcn, dat ik totaal genezen was. Ik weet niet hoe ik U mijn dank hiervoor moet betuigen cn ik ben in de wolken van vreugde, dat ik thans geen medicijnen behoef in te nemen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is cn machtig U het publiek tc maken op elke wijze die U goed dunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal gene zen van nier- cn blaasziekten door Foster s Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel ver licht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een éénig ou speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug» pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Hoogland gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a ƒ1.75 voor één of ƒ10 voor zos doozen. 2

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3