BUITENLAND. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. EENVOUDIG RECEPT. veren dan andere jaren. Bovendien worden voor de partijen in vóórkoop goede prijzen besteed. Verscheidene tuinders sluiten geene contracten af, omdat zij verwachten tijdens den oogst nog hoogere prjjzen te zullen maken. Een enker mandje wordt reeds nu aangewferd, doch waar schijnlijk zal de.tBogst eerst over een dag of tien b^innen. De inbraalï' in het postkantoor. De Regeariri looft een» belooning van f500i<uit 'woor dengene die de noodige a^nwijzingenaéeft, welke tot veroordeling leicferf van de daders van, en 'de madtp ichtigen aan inbraak-jn dafl nat it van 21 op^22 Mei j.l.''in ifet hi p postkaqttror te Apeldooln.^ f X r x M x x I ndien gy u verzwakt gevoelt, komt dit doordal uw bloed arm is. Dank zy de Pink Pillen kan het worden verrykt. xxxxxxxxxx Het huwelijk van Mevr. Anna Gould met den Prins van Sagan zal eerstdaags worden voltrokken. De millionair George Gould broeder van de bruid, is aan boord van de »Kronprinzessin Cecilie" op weg naar Europa. Hij heeft in een gesprek met een persman gezegd, dat hij volstrekt niet tegen het huwelijk zijner zuster is; dat hij, evenals de geheele familie, zijn toestemming gaf en dat bij, als het huwelijk tijdens zijn verblijf, in Europa wordt voltrokken, stellig daar bij tegenwoordig zal zijn. Een nieuw complot. Uit Portugal komen berichten over een nieuw complot tegen de kroon. Talrijke aanhoudingen schijnen het gevolg te zijn van een ontdekte samenzwering tegen de geheele konin klijke familie. De gearresteerden behooren tot het zelfde genootschap als de mooi de naars Buica en Costa De olficieuse pers beweert, dat de republikeinsche partij in het complot is betrokken. Talrijke republikeinsche journalisten zouden gecompromitteerd zijn. In een voorstad van Lissabon is een bommenfabriek ontdekt. De doodstraf. Naar aanleiding van de moorden, die den laatsten tijd op de meest brutale wijze in en om Parijs bedre ven worden, is er in conservatieve Fransche bladen weer een beweging gaande om aan te dringen op het weder in gebruik nemen van de guil lotine. Andere bladen gaan hierin niet mede, maar zijn toch van oordeel, dat de regeeririg met deze strooming rekening moet houden en voorloopig nog maar wat moet wachten, met een voorstel tot afschaffing der dood straf. De trein waarmede H. M. de Koningin a.s. Maandag van Het Loo naar de residentie* vertrekt, zal om streeks 9 uur v.m. hier passeeren. Tal van landgenooten gaan des zomers in de vacantie gedurende korter of langer tijd een uitstapje maken over de grenzen van ons kleine landje. Werd vroeger uitsluitend schier de Rijnstreek bezocht lang zamerhand zijn de Ardennen, de Eiffel en het Sauerland ook op het programma gekomen eri nu vraagt weder een tot dusverre weinig be zochte maar daarom niet minder fraaie streek onze aandacht. Wij bedoelen het Wesergebied van Cassel tot Hameln. Niet minder dan vijf groote passagiersbooten die voor hare zusters op de Rijn in com fort niet onderdoen,onderhouden het dagelijksch passagiersverkeer. Ofschoon niet zoo sagenrijk en romantisch als de Rijn biedt de Wezer een rijke hoeveelheid natuur schoon. Nu eens tusschen met fraaie wouden bebouwde bergen, dan wederom langs naakte rotsen rnei borrelende bronnen, of lachende golvende koren velden, geeft deze nvier eene af wisseling zoo rijk, dat zelfs den meest verwenden toerist wordt geboeid. In de nabijheid het Teutoburgerwoud met de pnsta Wesiphalira, de Ex'ern- steine en het Hermanns gedenkteeken, wat wil men meer. Zij die er meer van willen weten raden wij het fraaie gëillustreerde gidsje te raad plegen, dat door de Boven-Wezer- stoomboot maatschappij op aanvraag franco wordt toegezonden en waarin tal van kortere of langere toeren op dat schoone stukje aarde worden aangegeven. Wederom zal de veld-artillerie van hoofddeksel verwisselen. Met de bestaande talpa schijnen de mannetjes er niet krijgshaftig genoeg uit te zien. Het lijkt dan ook wel eenig- ins of ze een flinken klap op hun hoed gehad hebben en deze plat is geslagen. Bij het le reg. veldartillerie zal de nieuwe hoofdbedeking worden be proefd. De heer G. J. Buys heeft ont slag genomen als lid der commissie tot leniging van den nood door ge dwongen werkloosheid. Een 48-jarige timmermansknecht uit Leusden, die bij den rijwielhande laar Tabernal alhier een rijwiel ont vreemde is door de rechtbank te Utrecht deswege veroordeeld tot vier maanden hechtenis. Een minderjarig meisje uit Apel doorn. dat hier zwervende werd aan getroffen, is door de politie naar de ouderlijke woning teruggeleid. De le luitenant K. W. de Boek van het 5e regiment infanterie wordt, op zijn verzoek, met ingang van 1 October, overgeplaatst bij het 7e regiment te Amsterdam. Bij de Woensdagmiddag ten bureele van den luit. kolonel inten dant der 4e divisie gehouden aanbe steding van vette en magere steen kool, cokes, turf, vuurmakers, bri- quetten en takkenbossen te leveren gedurende het tijdvak 1 Oct. 1908 tot 1 October 1909 was minste inschtijver P. M. Putman alhier met fl.02 voor vette per 100 K.G. en f 1.10 voor magere steenkolen, f0.62 voor cokes pei H.L. f 0.57 voor 100 lange turven, f 0.25 voor 100 vuurma kers, f 5.45, voor 100 takkenbossen en f2 60 voor 100 briquetten. Nog was ingeschreven door J. C. van der Logt, vette steenkolen f 1.14, magere steenkolen f 1.18, cokes 10.65, lange turven f0 52, vuurmakers f 0.20, briqueten f2.25, takke bossen f5.50, A. L. V. Steenhuizen, vette steen kolen fl.l2'/i, magere steenkolen f126, cokes f0.68'/i, lange turven f0 56, vuurmakers, f0 25, briquetten f2.35, takkebossen f4.95. J. van Ginkel, vette steenkolen f 1.12, magere steenkolen f 1.16, cokes f0.64, lange turven f0.43, vuurmakers f0 24, briquetten 12.15, takkebossen f5 50. L. van Achterberg, vette steen kolen f l.l9'/> magere steenkolen f 1.23. cokes f0.65, lange turven f0.58, vuurmakers f0 22, takkebossen f 5.60, briquetten f2 30. Woensdagochtend werd een minderjarige huzaar wegens voort durend wangedrag uit den dienst weggejaagd en door de politie naar bet ouderlijk huis te Utrecht ge bracht. Een milicien van het 5e reg. infanterie, die met Pinksteren met verlof naar het ouderlijk huis te Hoornsterzwaag was vertrokken is levenloos uit de compagnonsvaart opgehaald. Op het groot nationaal Concours van Harmonie- en fanfarekorpsen te IJselmonden den 2den Pinksterdag, behaalde de Heer J. A. Jochems met zijn Harmonie-gezelschap »Oefe- ning baartkunst", uit Zeist den eersten 3de prijs, zilv. med. Deze jonge ver- eeniging werd opgericht in November 1906. Op het morgenavond op het terras der sociteil »Amicitia" te geven concert door de stafmuziek van bet 5e regiment infanterie zal bet navolgend programma worden uitgevoerd. t. Per Aspera ad Astra, raarschUrbach. 2. Ouverture Lysistrasa Lincke. 3. Walzertraume Strauss, i. Grande Fantaisie s.d.m. de l'Opéra Robert le DiableMeijerbeer. 5. Ouverlure Guillaume Tell,Rossini. 6. L'Arlésienne, Suite d'orchestre Bizet. Albumblalter, Schumann-Bikkers. 8. Gr. Fantaisie a.d. Oper Tannhfiuser, Wagner. 1, 2 en 3, eerste uitvoering. In de Donderdagavond gehouden vergadering van «Handel en Nyver heid» werd besloten tot het geven van een verguld zilveren medaille aan de Oranjevereeniging voor de feestviering op 31 Augustus a.s. Over bet door de «Eemlander» in gediende voorstel tot bestrijding van z.g. vliegende winkels werd lang en breed gediscussieerd. Het bestuur deelde mede met de uitgevers dei verschillende plaatselijke bladen een conferentie le hebben gehad tenge volge waarvan deze van dergelijke winkels deri vollen regelprijs zullen hellen en 20 °/o daarvan afstaan aan H. en N. ten voordeele der kas. Zooals wel te verwachten was, bleek bij de discussie hoe moeielijk dit vraagstuk is op te lossen, en dat het wellicht aanleiding tot scheuring in de ver- eeniging zou geven. Op voorstel van den voorzitter besloot de vergadering dan ook met 14 tegen 2 stemmen zich niet verder met de zaak in te laten. Ingekomen waren een schrijven van de N. C. S. waarin deze afwijzend beschikt op het vei zoek om aansluiting vroegtrein UtrechtRotterdam; een schrijven van den beer Hehenkamp waarbij hij om gezondheidsredenen als bestuurslid der vereeniging bedankt; nota's en rapporten van den Bond, ter inzage voor belangstellenden en een schrijven van den Bond over enkele punten die hij gaarne op het Congres zou besproken zien. De wagenmakersknecht A. v. R. uit Hoevelaken en A. B., zwervend koopman, die zich herhaaldelijk schul dig maakten aan diefstal van kippen, duiven, konijnen enz. werden door de Rechtbank te Utrecht ieder tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De beer J. H. van der Meide heeft zijn ontslag ingediend als be stuurslid van «Handel en Nijverheid». Op het op a.s. Dinsdagavond te 8 uur door de Amersfoortscbe Muziek- vereeniging, directeur de beer J A. Jochems, in het Plantsoen bij de Kleine Haag te geven concert zal het volgende programma ten gehoore worden ge bracht I. Marschli. Reulann. 2. Ouverture La Ruche Aug. Fack. 3. Wals Rosamunda A. Omers. 4. Cleopatra. Concoursnum mer van 28 Mei 1908. Tj.Schvjeinsberg. 5. Fantaisie Primarera Tj.Schweinsberg. PAUZE. 6. MarschJ. de Gans. 1. Ouverture Pittoresque. Donnizttti. 8. Wals Baiser de Adieu H. Holztrage. 9. Gloria Victis. Verplicht Concoursnummer 28 Mei 1908 G. Boisson. 10. Marsch Finale. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige piedikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 14 Juni geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorin. 10 uur, Ds. de Meijere. Remonstrantsche kerk. Voorm. lO'/i uur, Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Het Logegebotiw Van Persijnstraat No 1. Voorm. lO'/i uur, Ds. E. M. ten Cate. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Av. 5'/i uur, Ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Av. 5'/j uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, de Heer C. W. M. Eigeman, van Achterberg, 's Av. 5 uur, de Heer C. W. M. Eigeman. Clir. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 91/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/» uur, Godsdienstoefening. 387ste STAA'JSlOTEhtJ Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 1012 Juni 1908. (2925 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breede3traat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prijs van f1000 op No. 19109. Prijzen van f 70. 111. 1007 1478 1480 2612 2615 8522 8524 10469 10484 10491 12919 14135 14158 14526 14549 19084 19085 19088 en 19092. Te zamen 21 pry zen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 113 128 132 1012 1456 1457 1463 8501 8510 8518 8519 10448 10458 10465 10470 10472 10479 10498 10885 12901 12903 12922 14128 14132 14144 14147 14156 14159 14522 1453014502 14558 19076 19087 19110 1970419705 19713 19719 19726 en 19728. Volgende trekkingen geschieden: 15—19 Juni 1908. Behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgende prijzen1 van f ÏOO.OOO, l van f50.000, 1 van f 10.000, 1 van f 5000, 1 van f2000, 16 van f 1000, 21 van f400, 18 van f 200, 56 van f 100 en 1038 van f70. Centraal Bureau van Weldadigheid. In eene onlangs gehouden besluuis- vergadering van het Centraal Bureau van Weldadigheid le Utrecht, con stitueerde het bestuur zich als volgt J. E. N. baron Gehiinmelperiiimck van der Oye van Hoevelaken, voorzitter; jhr. mr. L. H. J. M. van Ascb van Wijck, vice-voorzittermr. dr. F. A. C. graaf van'Lynden van Sandenburg, secretaris; G. H. L. baron van Boet- zelaer; jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman; dr. A. Kuijper; mr. W. Tb. Grothe van Schellachmr. M. P. Thomassen a Tbuessink van der Hoop van Slochteren, eri mr. J. J. de Waal Maletijt. De laatste drie vormen de commissie van dagelijksch Toezicht. In die zelfde vergadering werd de heer H. van der Meij, als inspecteur aangesteld; terwijl zooals reeds bekend is in de vergadering van 25 Mei jl. jhr. mr. P. H. Hooft Graafland (Wil helminapark 25, Utrecht) tot directeur werd gekozen. j 1. Zondag reden eene dame en een heer per fiets voorbij het hotel Trier te Soestuijk in gezelschap van hun Sebot- schen herdershond, een prachtig dier. Up de komst van een automobiel roept de dame den bond, doch deze geraakt er onder en komt er stervend ouder uit. De dame, die van de fiets gesprongen was, liefkoosde het beest nog even, waarop bel van pijn kreu nende dier baar ernstig in de hand beet, zoodat zij zicb onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Daarna stierf het arme dter. De automobiel was intusschen doorgesneld. Het num mer is evenwel bekend. Alweer een slacbtoller van den schrik der wandelaais en wegen. Een misdaad? De vorige week overleed te Dordrecht het ö-jarig zoontje van P. P. D. aan de Jacob CaUsiraal no. 58. Nadat bet lijkje was begraven, schijnen er vermoedens te zijn gerezen, dat die dood geen natuurlijke oorzaak had en heeft de justitie bet noodig geoor deeld het te laten opgraven en ter gerechtelijke schouwing naar het Ziekenhuis te laten ovei brengen. Vol gens geiucbt zou daaibij werkelijk gebleken zijn dat er aan vergiftiging moet worden gedacht. Het lijkje is sedert opnieuw begraven. In verband daarmee is een ander onderzoek ingesteld, waarbij zou zijn gebleken, dat buiten medeweten dei ouders op het leven van het knaapje een verzekering was gesloten, zoodal er geldelijke redenen kunnen hebben bestaan om het op de een of andere wijze uit de wereld te helpen. De persoon, die bedoelde verzekering rnoet hebben gesloten, een man van 41 jaar en zeil vader van een talrijk gezin, werd door de justitie opgespoord en giste ren ten huize van een bloedverwant aan de Voorstraat gearresteerd om vervolgens in voorloopig arrest naar het huis van bewaring te worden overgebracht, onder verdenking van vervalsching der geneeskundige ver klaring van overlijden, ten einde bet verzekerde bedrag te kunnen innen. Ook moet bewuste persoon op bet leven van nog drie kinderen van het gezin D., eveneens buiten medeweten der ouders, eene verzekering hebben gesloten, zoodat ook bun leven ernstig gevaar zou hebben geloopen. Het onderzoek duurt voort. (»D. Ct.") Op liet spoor? Zooals men weet werden eenigen tijd geleden gearresteerd als vermoe delijke daders van de inbraak te Apel doom De Hoogeen Stubbe, bijgenaamd Jan de Bakker. Ofschoon deze perso nen te Apeldoorn bij gebrek aan be- wys zijn vrijgelaten, blijven er nog zware verdenkingen op hen rusten, en thans is bekend geworden, dat zij een sigarenzaakje hebben overgenomen op de Gedempte Binnenrotte te Rot- I terdam. Vermoed wordt thans dat dit zaakje gekocbt is met het geld van de Apeldoornscbe inbraak afkomstig, en bovendien is gebleken dat een viouw met wie S. verkeering heeft, op de Kruiskade ie Rotterdam bij een wissellooper, dien zij op straat aan sprak een bankbiljet van f lOU beeft gewisseld, vermoedelijk eveneens van de inbraak afkomstig. Daarom wordt thans door de Rotterdamsche politie gezocht naar bedoelden wissellooper, ten einde bel bankbiljet in banden te krijgen om te kunnen constateeren of dat biljet werkelijk een van de gestolen nummers draagt RECLAME. Voor eenigen tijd schreef Dr. Geo. Edmond Flood een specialiteit voor Rheumathiek, Nier en Blaasstoringen, het volgende in een medisch tijdschrift Indien U Rheumathiek, Nier- en Blaasstorin gen wilt voorkomcD, wees matig in het gebruik van zwaar voedsel, vervangt dit zooveel mogelijk door soep, vooral groentesoep, melk en drinkt water bijzonder veel water. Neemt veel tijd om te eten, eet niet dat/gij uw bekomst hebt al smaakt het U goed? Zoo Uwe werkkring het toelaat maakt dan dagelijks eenige openlucht oefe nineen. Natuurlijk zullen alleen rost, diëet, water en sportoefeningett- deze aandoeningen niet genezen, ik raad U ./dit slechts <als voorbehoedmiddel aan. Ten gerieve der lezérs van dit artikel, die lijden aan ^RheumathiejC Nier- en Blaasstoringen en hiervan spoedig genezen willen zijn geef ik, ingevolge/ de opgedane ondervinding in mijne jarenlange practijk het volgende voorschrift: Mijn|-recept is gemakkelijk te nemen en het is bij Jfederen Apotheker verkrijgbaar, het is een onfeilbaar middel, hetwelk tevens bloedzuiverend en b|bedverstcrkend werkt, het geen vooral in 't vojörjaar zoo hoog noodig is. ïtiaan tinctuur 30 gram. labarber stroop 30 gram. mengestelde Barkola tinctuur 30 gram. Gemberstroop 160 gram. Roopt dit afzonderlijk»,, meng het zelf thuis zcfodoende zijt jpf zeker het juiste recept te hebben. Voor jatriwasseuen een theelepel na iederen maaltijd en een voor het mar bed gaanyoor kinderen een kwart tot efei halve theelepel slechts na iederen maaltijd. Na genezing moet men het hieripven^arngeraden diëet watergebruik en sportoefcfrfthgën volgen, maar onthoudt U toch vooral van 't gebruik van kwakzalversmiddelen die zoozeer Uwe gezond heid benadeelen. Andere bladen worden verzocht deze mededeeling over te nemen. Voor Iluis en Hol. De zomer brengt ons bloemen en hiervan moeten wij genieten zooveel wij kunnen. Wij moeten onze huiska mer er mee opsieren en vervroolijken bloemen geven iets feestelijks, verboo- geo de gezelligheid. Menig aardig bouquetje isei te maken van eenvoudige wilde bloemen van 't veld, geplukt langs den weg of in het bosch. Ook de arme kan van deze vreugde genieten, meer nog dikwijls dan de rijke van de kostbaarste plant. Op welke wijze dan ook, thans zorge men er voor levende bloemen te heb ben in grootere en kleinere vaasjes, welke tegenwoordig in allerlei vormen en zelfs voor zeer bescheiden prijzen zijn te bekomen. Met inachtneming van het volgende kan men de bloemen lang goed houden. Men plaatse de bloemen zoo versch mogelijk in het water: een voor één snijdt men ze van onderen af, d. w. z. het onderste gedeelte van den stengel wordt gladaf gesneden en onmiddellijk zet men de plant dan in de vaas, zoodat de bui tenste cellen geen tijd hebben te ver drogen en dus nog ten volle geschikt zijn om water op te nemen. Velen plukken bij voorkeur reeds bloeiende bloemen, maar vaak zal men meer genieten van dezulke, welke nog maar half in den knop zijn, deze gaan dan na 2 a 3 dagen open en blijven lang mooi. Veel blad aan de bloemen te houden, is niet wenschelijk, want die verbruiken heel wat water ten koste van de bloei. Snijdt men het blad af en plaatst men ter vervanging hiervan wat groen tusschen de bloemen, dan kan het bouquet op die wijze evengoed aan het oog voldoen en de bloemen houden zicb beter. Plaats de vaas niet in den vollen zon, wel in het licht; zoo mogelijk dus voor een raam, in de schaduw. Neem geen vaas met te nauwen bals, dan hebben de stengels geen ruimte en in plaats van een lossen, bevalligen ruiker krijgt ge daarin een stijve bos bloemen. Beginnen de bloemen te verwelken en stelt ge er prijs op ze nog wat te doen opfleuren, zet ze dan in heet water, Iaat ze daarin staan tot het water is afgekoeld en snijd dan de steeltjes voorzoover deze in bet water zijn geweest, glad af: bet bouquet wordt weer frisch. Dit middel kan vaak met succes herhaald worden. Een stukje kamier of aluin of eenig keukenzout, in het water gedaan, verlengt en verhoogt de bloei.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 2