BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Advertenüën. SUNLIGHT ZEEP. Concertzaal Soc. „AMICITIA" Amersfoort. Geeftruida Vogel- Van Vladeracken Wtjiem Andriessen, Op de Tapijlfabriek Amersfoortsch Wissel-, en Effectenkantoor im CONCERT Sopraan-Zangeres, Amsterdam Pianist, Haarlem Entree f 1,50 en f I, NE%»MEISJES St. Nicolaas=Cadeanx. Larfjtson &Èmer&Co. Prijzen kunnen afgehaald worden Zaterdag 12 December van 10 tot 12 uur. Voor den verkoop van loten en bet ontvangen van prijzen houden zij zich drmgend aanbevolen. Zondag 6 Dec. a s. te half tien godsdienstoefening voor jongelieden in de Remonstrantsche kerk onder leiding van Ds. H. van Assendelft uit Gouda, welke predikant ook bij de gewone godsdienstoefening teil uur zal voor gaan. H.H. diakenen der Ned. Herv. gemeente mochten bij de eerste winter- collecte voor bunne armen f613 30 ontvangen. Kapelaan Paardekooper van de parochie H. Franciscus van Xavetius is benoemd tot pastoor te Dinxperloo. Bij bet militair Hospitaal alhier zijn overgeplaatst de off v. gez. 2ekl. B. Eisendrath en J. van der Werf uit Utrecht. De le luit. J. R. de Joncbeere van het 2e regiment huzaren te Roer mond is met den rang van ritmeester overgeplaatst bij het le regiment huzaren. De afdeeling Amersfoort van het Utrechtsch genootschap voor land bouw en kruidkunde vergadert morgen ter voorziening in de bestaande vaca ture bij het bestuur. Door mejuffrouw Yperlaan is met gunstig gevolg het middelbaar- examen (A) voor Fransch afgelegd. In de afgeloopen maand Nov. 1908 werden door de Amersfoortsche Tramweg Maatschappij 8411 betalende passagiers vervoerd en bedroeg de passage opbrengst f426.10 de totale inkomsten waren f439.52: de dag kilometer opbrengst was f8 14. In dezelfde maand van 1907 waren deze getallen resp. 7830, f 454.27'f 491.69' en f9.10'. Tot ouderling der gereformeerde gemeente zijn gekozen de heeren T. van de Kamp, R. van der Meij en M. Schoonmanlot diaken de heer A. Veldhuizen. Bij de j 1. Maandag gehouden verkiezing werden de heeren S. J. van Duinen H. Meursing en H. C. van Dam tot leden der Kamer van Koophandel herkozen. Enkele stemmen werden uitgebracht op de heeren Joh. H. van der Meiden, J. Bunnik en C. J. de Koning. Daar de heer van Dam er bij blijft zijne herbenoeming niet aan te nemen zal in Januari op nieuw eene verkie zing moeten plaats vinden. Aan bet postkantoor alhier werd gedurende November inderijks- postspaa: bank ingelegd een bedrag van f 4-Ï.217.58' en terugbetaald f35,881.83. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummir 14212. Het tweede elftal van Quick won Zondag te Utrecht van Hercu les 111 met 6—0. Quick III was minder gelukkig en moest tegen Kampong II met 7—0 't onderspit delven. H. V. C. I hield zich te de Bilt tegen B. V. C. goed en bracht 't tot een gelijk spel 22. Reservekader bij de infanterie en de veeting-nrtillerie. De minister van oorlog brengt ter kennis dat het eerstvolgend examen van hen, die wenschen te worden toegelaten tot de veibintenis als vrij williger van het reservekader bij de infanterie of de vesting-artillerie zal plaats hebben op 17 Februarie 1909 en, zoo noodig, op een of meer volgende dauen; deze verbintenis kan gesloten worden door hen, die niet jonger dan 17 en niet ouder dan 24 jaar zijn. Het toelatingsexamen wordt gehou den in de plaatsen 's-Gravenhage, Assen, 's Hertogenbosch, Bergen op Zoom, Leiden, Amersfoort, Breda, Amsterdam, Arnhem. Leeuwarden, Haarlem. Nijmegen, Utrecht, Gorin- chem en Den Helder, alwaar de staven der regimenten inf, en die der vesting- art. gevestigd zijn, ten ovetstaan van eene commissie, door den betrokken regiments-commandant te benoemen. Adspit anten behooren de kennis geving, dat zij aan het examen wen schen deel te nemen in dier voege in te zenden, dat zij vóór 3 Februarie 1909 ontvangen wordt door den comman dant van het regiment, waarbij de adspirant zich wenscht te verbinden. Nadere bijzonderheden komen voor in de St. Cf. no. 276. Lijst van brieven en briefkaarten, geadresseerd aan onbekenden en ver zonden van het postkantoor te Amers foort gedurende de 2e helft der maand November 1908. Brieven Binnenland. Nieuws- en Advertentie bureau, Krankeleden- straat Amersfoort. J. Lefeiing Amsterdam. Wesiboff B. Zwart Barreveld. A. de Bruin Barneveld. Mevr. J. Elzas Hoorn. Briefkaarten Binnenland. B. Bruin Amsterdam. S. Jeltemaa Helder. J. G. van de Bogeit Kampen. Mej. J. Worsteling Rotterdam. Zonder adres. Postwissel nr. 2752 mevr. G. Bon Amsterdam. 7 drukwerken. Persbeoordeeling. CONCERT Mevr. Vogel- van Vladeracken en Willem Andriessen. De Heer Ph. Loots schreef 19 November j.l. over het concert te Haarlem. Mevr. Vogel toonde zich begaafd zoowel met een mooi, sympathiek geluid, als met eeu fijn beschaafden muzikalen smaak. Willem Andriessen speelde, be halve de begeleidingen der liederen, in het eerste deel Brahm's Variationen und Fuga über ein Thema von Handel, in het tweede deel de G moll Ballade van Chopin. Zijn spel moet op de toehoorders een grootschen. diepen indruk hebben gemaakt. De Nariaties van Brahms zóó spelen als Andriessen dat doet, kunnen alleen pianisten van heel bijzondere begaving. De verslaggever van de Stads- Editie der »Opr. Haarl. Courant" schreef over het concert. De Woensdagavond bracht ons de veirassing een dame le hooren, die beschikt over een zéér fraai geluid. Een stem die ons nu en dan herin nerde aan de gevierdste onzer sopra nen, Mevr. Noordewier, wat ook alweer zeker voor Mevr. Vogel de grootste lof moge wezen. Zij zong de fijne liedjes alsMond nacht," Du bist wie eine Blume," met een innig teere uitdrukking, vooral in Strauss liederen gaf zij krachtigen expressieven en lempe ramentvollen zang. Willem Andriessen begeleide als ahyd keurig. De uitvoering was even meesterlijk en geacheveerd als de Ballade G moll van Cbopiu. Nut van 't Algemeen. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen deelt mede, dat ter vervanging van de heeren mr. D. J. \an Stockum te Amsterdam en P. J. van Harderwijk te Schiedam, die op 1 Juli a.s. als hoofdbestuurders moeten aftreden, door de commissie, samengesteld volgens art. 45 der wet, zijn opgemaakt de volgende dubbel tallen vacature mr. D. J. van Stockum de heeren: mr. J. R. Voute, advocaat- procureur te Amsterdam en Mr. Joh. M. Jolles, advocaat te Amsterdam, wonende te Bussum voor de vacature P. J. van Harderwijk de heeren Tb. M. Th. van Weideren baron Rengers, lid van Ged. Staten van Friesland, te Oenkerk en F. Bartelink, directeur der registratie, te Maastricht. De tram naar Zeiat. Naar het »U. D." mededeelt, zijn alle moeilijkheden tusschen de Regee ring en de directie der Nederlandsche Centraal Spoor in verband met den ombouw van de paardentram naar Zeist in een electrische lijn thans uil den weg geruimd. De bezwaren welke aanvankelijk werden geopperd ten opzichte van den weg en daarna ten aanzien van den duur der concessie zijn alle opgelost, zoodat men thans wachtende is op de schriftelijke ver gunning, die men nu zéér spoedig hoopt te krijgen. Al komt de concessie nu ook onvervvuld uit Den Haag, zal het toch onmogelijk blijken met den aanstaanden zomerdienst gereed te zijn voor de electrische exploitatie Alleen de motorwagens kunnen eerst zeven maanden na bestelling geleverd worden. Alles op z'n vlugst genomen, zonder nieuwen tegenspoed, zou het Augustus 1909 kunnen zijn, dat men voor de nieuwe exploitatie klaar is. Volksstemming Drankverkoop. Evenals in de gemeenten Dinxper loo, Steenwijk, St. Pancras, Glaner- burg en Hengeloo weid ook in Smal- lingerland een volksstemming gehou den. Deze gemeente omvat verschil lende dorpen, zoodal om de bevolking op de hoogte te brengen een courant verspreid werd en op verschillende plaatsen (lloutigehage, Drachtster- Compagnie, Rottevalle, De Wilgen, Hoornbergum, Drachten, Nyega en Opeinde) openbare vergaderingen werden belegd. Waar de afdeelingen Drachten, Oudega en Boornbergum der Ned. Ver. t. A. v. A. D., de afdeeling Drachten der Gereform. Ver eenig de afd. Drachtster Compagnio van den Alg. Ned Geh. Onth. Bond en de afdeeling Drachten der Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. met elkander zich hiertoe vereenigd hadden, traden in deze vergaderingen sprekers van verschillende richting op. De uitslag nu was dat uitgebracht werden 6035 stemmen. Hiervan waren 419 stemmen blanco en van onwaarde, zoodat het aantal geldige stemmen 5616 bedroeg. Van deze verklaarden zich 11 i voor onbeperkten drankverkoop, 801 wilden den toestand zoo laten als deze was, 1059 stemden voor vermindering van drinkgelegenheden, terwijl 3642 deze geheel wilden laten verdwijnen. Met dezen uitslag kunnen de drank bestrijders tevreden zijn. Vervroegde winkelsluiting. In een te 's Gravenhage gehouden bijeenkomst waarin 41670 peisonen vertegenwoordigd waren (waaronder 10980 patroons) is opgericht een nationale organisatie om te ageeren voor een wettelijke regeling der slui ting van winkels, magazijnen en kan toren Er waren sympathiebetuigingen ingekomen van 30 vereenigingen, o.m. uit Groningen, Leeuwarden, Meppel en Hoogeveen. In de Zweedsche universiteitstad Lund is onlangs door een paar studen ten geduelleerd om een beetje asch. Een aantal adelijke studenten zat 's avonds vroolijk bij elkaar in het Grand Hótel, aan een Champagne- fuif. Daar liet een der jongelieden, Graaf X, de asch van zijn sigaar val len in liet champagne-glas van een naast hem zittenden student. Deze vatte dat op als een beleediging; hij daagde den graaf uit tol een twee gevecht met pistolen en men besloot, terstond daartoe over te gaan, op een stille plek, even buiten de stad. Graaf X schreef in allerijl een hartroerenden afscheidsbrief aan zijn moeder en het gezelschap begaf zich in de stilte van den nacht naar de bepaalde plaats. Toen men daar kwam, bedacht de uitdager zich, dat hij door dit duel in de termen der strafwet zou vallen en bij trachtte de zaak op minnelijke wijze te schikken. Maar alle pogingen daartoe werden afgewezen. De twee tegenstanders werden tegenover elkan der geplaatst, men gaf hun de pistolen in handen Daar knalde een schot en de jonge graaf viel achterover op den grond. De secondanten snelden tue om den gewonde te helpenmaar hij bleek niet gewond te zijn; hij was alleen maar flauw gevallen van schrik. Het schot was onschadelijk, want (le uil dager had, zooals nu bleek, onopge merkt de scherpe patronen uit de pistolen genomen. Het gebeele gezelschap keerde nu vroolijk en voldaan naar de stad terug De »N. Brab." vertelt als histo risch Op een Brabantsch hulppostkantoor kwam zekere H. Maas tot het in ontvangst nemen van een postpakket. De postmeester legt den rechthebbende liet formulier voor ter teekening benoodigd bij het in ontvangst nemen van het postpakket. Schrijven had H Maas nooit gekend en gaf dit ajn den postmeester te kennen Daar wist de postmeester wel raad op, wat blijkt uit hetgeen nu volgt: Postmeester: »Vlaas ga eens zitten." Maas: nik zit al." Postmeester: BZet nou eerst een stripke dan een hukske." Maas: «Net een stuleke." Postmetster schrijft alsnu een m voor. Maas«Net drie linksche worstjes." Postmeester: «Dan een nulleke en een rechts worstje, nog een nulleke en een rechts worstje en dan een slekske." Maas, welke nogal begrijpelijk was, bad aldus zijn naam geschreven b Maas. Daar H. Maas nog al eens dikwijls een postpakket in ontvangst moet nemen krijgt men telkens te horen Eerst 'n stripke, dan 'n hukske, net een stuleke, dan drie linksche worstjes, 'n nulleke en 'n rechts worstje, dan nog 'n slekske en dan krijgt H. Maas z'n pekske. Aan de Redactie van De Nieuwe Amersfoortsche Courant. Geachte Redactie. De mij zoo bereidwillig geschonken medewerking heeft goede vruchten gedragen. Deelde ik U verleden week mede, dat ik nog slechts f27.50 ont vangen had voor het Sinterklaasfeest, het doet me groot genoegen U nu te kunnen berichten, dat- dit bedrag nu aangegroeid is tot 8ó,50 gld. be nevens 150 boekjes met sprookjes en een gros decalcomanie-boekjes. Zeer hartelijk dank ik U voor Uw goede hulp en de vriendelijke geefsters en geveis voor watzemegezonden hebben. Hoogachtend Uw dw. G. A. L. SPELBERG. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik nogmaals een plaatsje voor het volgend. Bij voorbaat onzen dank. Mevr. PRINS—Waller. Ieder viscbt op zijn getij en voor de Dames van kleeding van «Liefda digheid" is thans ook weer een tijd gekomen om zich aan te bevelen. Zij weten wel, dat er thans, nu de winter telkens nijpender zich doet gevoelen, heel veel wordt gevraagd, door allen die zich het lot der minder bedeelden aantrekken, maar toch dur ven zij hun verzoek doen omdat, het geen zij vragen, niet van zoo heel groote waarde is. Althans niet voor hen die het afstaan. Wel voor het kleedingfonds, dat zij beheeren, en voorde vrouwtjes, allen stdle armen, die met het vermaken of herstellen een eerlijk stukje brood verdienen. In deze dagen wordt menige lom- melkamer bezocht om een pop aan te kleeden, die op den Sint Nicolaas- avond de vreugde nog weer zal verhoogen.of om «suprises" te maken. Bij het bezoek aan die rommelkamei komt men zooveel kleedingstukken, onder- zoowel als bovenkleeren, tegen die men niet eens meer dacht te bezittenzooals dat heet waardeloos goed. Met dat «gevonden" goed kan men zoo heel veel wel doen en de Dames van kleeding zullen het heel gaaine in ontvangst nemen, of laten halen als men maar even bericht daartoe zendt aan mevrouw Prins Waller, Utrechtscheweg 8, of mevrouw Van den Bt rgh-Van Ittersum, Wilhelmina- staat 5. Men kan er van verzekerd zijn, dat het daarna in goede handen komt. RECLAME. IS UW ZIEKTE GELIJK DEZE? Leest omtrent dit voorval cn zijne genezing. Mejuffrouw F. Oussoren, wonende Groenlandsche Kade Gem. Yinkeveen, deelt ons mede; „Nu ik volkomen genezen ben van een verouderde nier ziekte door het gebruik van Poster's Rugpijn Nieren Pillen, kan-ik -niet nalaten U hiervan bericht te sturen, met mijn hartelijke dankbe tuiging. Meer aan tien jaren ben ik het slacht offer gewekt van deze ziekte en onophoudelijk beklaagde/ik mij over een moeilijke, pijnlijke waterloo^rig, de urine kwam steeds met een branderfg gevoel, was steeds troebel en wanneer zij eemgen tijd gestaan had, bevond zich daar- pezinksel in. Voortdurend had ik last dat [ehcele benedengeddêlte van mijn lichaam J>1 en ook' ijwjrt nanden en vingers waren ppgezet, zoodat ik zelfs geen vingerhoed aan l vinger kon doen. Allo behandelingen, die biervoor hab^ondeïteaan, waren op niets uit- fciid enj^fedurende den laatsten tijd was mijn pijn in den rug was last van duizelingen, lid, sliep zeer weinig het goede, wat vai *"en verteld n proef te twee dooaéïi was pijn in •dwenen. en ik ge- aal ziekte" erger' geworden, onuitstaanbaar, ik had gevoelde mij steeds vermt •n was totaal lusteloos. Foster's Rugpijn Nieren deed mij besluiten hiermed en na het geregeld gebruik mijn gestel oneindig veel mijn rug en lendenen was Het water kwam veel gemakt voelde mij flinker en opgeruimder in één woord ik ben een geheel ander mensch ge worden, waar ik kan zal ik de goede werking van Uw pillen bekend maken." (w. g.) Mej. E. Oussoron. Onthoudt den naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die duidelijk gedrukt staat op elke doos van dit geneesmiddel. Laat U niets andcct in Uw banden stoppen. Zij zijn te Amersfoort ver krijgbaar bij de Heer A. van de Weg. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel a F. 1.75 voor één of F. 10.voor zes doozen. 36 Zoolang de voorraad strekt, bekomt men in ruil voor om slagen prachtig geïllustreerde calendars l'JOO, iijne toillctzcpp, stevigekleerborstels, stjjfi'et- ringen cu velq anderq voor werpen. X j> Leest omslag ngptf de zeep. Zendt ze franco uan Sunlight Zeep Maatschappij, Rotterdam. Donderdag 10 December 1908, des avonds 8 uur: te géven door Mevrouw metpiudewlrking van den lieer ProgrammaLIEDEREN van Schuimflin, Brajinis, Vogel-Va* Vladeracken, Strauss. PIANt Chopin, Liszt,: Schubert-Liszt| PERZINA-< GEL, firma J. Utrecht. ugo Wolf en,. STUKKEN va Schumann, iNCERT*LEU- W. SjTOKER, ifr. Kaarten verkrijgbaar bij de firma G. J. SLOTHOUWER, Boekhandel, en vóór den aanvang aan de zaal. te NLMtElHk.k-ip*»^ - geplaatst worden boven 16 jaar. Jaksón uit Barbis Harz is aangekomen met beste Saksische Kanaries. Zpecj^edkoop. V\ar- istr. Uj^Amsterd. voorbeen j* W. CR00CKEWIT WAzn. ,'KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONfcpf'^'^t D^ROeTTO's, EFFECTEN, EROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. Zü, die in werkelijkheid genezing willen vinden b(j kaalhoofdigheid of ontydig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot JJfBRATI, Haarkundige, -ftpisteaJmn, Zout steeg 4, boyeiii^ Aan hen, Jie na, onderzoek tot behandeling ^ordóc 'aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws yan dén Dag schreei onder meer: Een feit is ft dat onderscheidene hier wonenda personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in ïet bezit van den haardos te zijn gekomen. Mtturhujgen 39 krfaclen üdf 11 a an- ju* verkoop van Effecten, Wis sels eu Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3