Pink Pillen Roode plekken, 000 Uitslag Plaatselijk Nieuws. RECLAME. Zy die niet de ientekuur gevolgd hebben, zien wy met roode vlekken op het gezicht zy hebben eczeem op de handen of op het gelaat, en puisten en zweren. De Pink Pillen zullen u de beste resultaten geven voor uw Ien tekuur. Zy herstellen, zui veren en verryken het bloed, zy wekken het zenuwstelsel op en verlossen het lichaam Pr(j* I 1.75 de ddtfs, t y.p-i' drozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-dépothouder voor Nerlei I nd, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor Am-rstoort en omstreken bij de firma's A. van de Weg, J. van de H-ioff, Langeslnat 107, ei P. 'te Zwart Laeeestraat 129 en verder bij verschillende apothekers en goeie drogisten. éeu lid voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal worden ale volgt samengesteld le sieindistrict (tevens hoofdstem- li. irnau) Leden: N Veis Hein en J. W. C. Bloem. Plaatsvervangende voorzitters: E. L. Visser en H. W. van Esveld. Plaatsvervangende ledenjhr. S. M. van Reigersberg Versluys, A. M. E. des Tombe, D- Gerritsen, H. Kroes, W Salomons. •2e stemdistrict VoorzitterM. L. Celosse Leden: M. R N. Oosterveen, F. J. H- Bianchi- Plaatsvervangend voorzitter: A. A. Hamers. Plaatsvervangende leden J. van Wessum, H. Kroes, J. "W. Jortssen, J. C- Rolandus Hagedoorn. 3e stemdistrict. VoorzitterC. J. Plomp, leden: S. J. van Dainen en D. Ruijs. Plaatsvervangend voorzitter: A. M. Tromp van Holst. Plaatsvervangende leden: A. H. van Kalken, P. S. R. Wol- terbeek, P. baron Lewe van Middelstum, J. W. Jorissen, J. C. Rolandus Hagedoorn en mr. J- Heyligers. De stembureaux voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad worden als volgt samengesteld: le kiesdistrect. Leden: H. W. van Esveld, jhr. S. M. van Reigersberg Ver- sluijs en M. van Heioma. Plaatsvervangende voorzitterA. M- van Tromp van Holst. Plaatsvervangende ledenA. H. van Kalken, J. W. C. Bloem, A- M. E. des des Tombe. 2e kiesdistrict. VoorzitterM. L. Celosse. LedenA. A. Hamers, H. Kroes en J. van Wessum. Plaatsvervangend voorzitter: A. A. Hamers. Plaatsvervangendeleden :T. J.H- Bianchi E. van Vollenhoven en J. G. Groote Bal- derhaar ten Velde. 3e Kiesdistrict. Voorzitter: C. J. Plomp LedenP. S. R. Wolterbeek, H. Tromp van Holst, B. A. Siddré. Plaatsvervangend voorzitter: M. R. N. Ooster veen- Plaatsvervangende leden: C- A. van Blarieum, A- P- Schroder, P. Baron Lewe van Middelstum. 2. Vaststelling van het tweede gedeelte van het oorspronkelijke kohier der Inkom stenbelasting, dienst 1909. Het kohier wordt z- h- st. vastgesteld tot een bedrag van f 16808-75. 3 Vaststelling van het oorspronkelijke kohier der straatbelasting, dienst 1909. Alvorens vastgesteld tot een bedrag van f 13738. 36'j,. 4. Behandeling van reclames, inzake aanslagen inkomstenbelasting, dienst 1908. Z. h. st. of d. heskr en overeenkomstig het voors el -an B. en W. 5 Voorsiel tot verleenen van afschrijving in zake aanslagen inkomstenbelasting dienst 1908 en 1909. Alsvoren. 6 Benoeming van een onderwijzer aan de o 1. school aan de Koningsiraat (vaca Mre A M. van den Broek.) Benoemd wordt de heer R. W. Kuiper te Die er, met 14 stemmen. De heer C. van Diifs-'i te Zwolle bekomt 2 stemmen. 7. Voorstel van B en W. betreffende de he. benoeming van den gemeente heel- en vroed meester H. H E. Morren De heer Morren wordt herbenoemd voor den tiid van twee jaren. 8 Voorstel van B. en W. tot het geven van ontslag aan den klokkenist J. Schuld. Voorgesteld wordt dit ontslag te geven, te rekenen van 1 Maart 1.1., wegens over haast vertrek naar het buitenland. 9. Benoeming van een klokkenist. Voorlezing wordt gedaan van een schrij ven van den heer Heyligers. Hiervoor worden voorgedragen S. A. van Calveen alhier en J. W. van Meyll uit Nijkerk. Benoemd wordt de heer S. A. van Cal veen met 11 stemmen. Op den heer van Meyll worden 5 stemmen uitgebracht. 10. Voorstel van B. en W. betreffende onttrekking aan den openbaren diensten verpachting van terreinen voor de a.s. jaarmarkt. B- en W. stellen voor, evenals andere jaren, hiervoor aan te wijzen: Varkens- markt, Hof, Appelmarkt, Beestenmarkt enz. Aldus z. h. st. of d- besloten. 11. Voorstel van B- en W. tot onder- handsche verpachting van een terrein tijdens de jaarmarkten 1909-1911. Besloten wordt ondi rhands een terrein te verhuren voor den tijd van 3 jaar voor een som van f900 per jaar, aan H- Hom- merson et fils, houders van een Eiectro- bioscope. 12- Nader voorstel van B. en W. betref fende een verzoek van de afd- Amersf ort van den Bond van Nederl- Gemeentewerk lieden tot het mogen gebruiken van etn gemeentelokaal- Besloten wordt onder eenige voorwaar den aan de afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederlandsche Gemeentewerk lieden tot wederopzeggens gratis het ge bruik te geven van een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen lokaal van het gebouw in de Koestraat, tot het houden van vergaderingen. 13. Voorstel van B. en W- betreffende een verzoek van de afd. Amersfoort der Nederl. Vereen, tot afschaffing van alcohol houdende dranken, tot het kosteloos ge bruik van een gemeentelokaal. Het voorstel van B. en W. strekt om afwijzend te beschikken. Aldus wordt z. h. st- of d- besloten. 14- Rapport en voorstel van B. en W. betreffende de voorwaarden, waaronder van de Maatschappij Amersfoort tot Ex ploitatie van onroerende goederen we gen zijn overgenomen. Het voorstel van B. en W., waardoor zoowel het gemeentebelang als dat van genoemde maatschappij wordt behartigd, wordt z. d. of h- st. aangenomen. 15. Rapport en voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van S- W. Melchior en de Vereen, van Amersfoort- sche drukkerspatroons, betreffende de leverantie van drukwerk. De heer Gerritsen verzoekt dit punt tot een volgende zitting aan te houden. Aldus wordt besloten- 16. Rapport en voorstel van B. en W. betreffende een adres van J. G. F. van Achterbergh, in zake de aanleg van een weg. De secretaris leest het verslag van de vereeniging H. en N. voor. De voorzitter stelt voor, het adres-Ach terbergh met dat van H. en N. ter zijde te leggen, totdat de heer v. A. hetbewijs zal hebben geleverd, dat de gronden, door hem bedoeld, voor 15 cents per vierk. M. te verkrijgen zijn. Nadat de heer Plomp eerst heeft na gegaan de ingezonden stukken, welke in een der plaatselijke bladen hebben ge staan, bespreekt hij de motie aangeno men in de vereeniging H. en N. Ten slotte meent hy, dat aan het doel, dat B. en W. en de Raad zich voorstelden, is tegemoet gekomen een weg n.m. van Amersfoort over Birkhoven naar den Soesterweg, die: a. zou opheffen de bezwaren van den Soesterweg, en b. ons landgoed „Birkho ven" in dien weg op te nemen. Nooit is er aan gedacht grondspeculatie te be ginnen! Ook heeft men bovendien nog het voor deel, dat deze weg direct van af 't Station de aandacht trekt- Hadden we den weg 100 Meter verder gebracht, dan hadden we gehouden dien leelijken Oude Vlas- akkerweg, zooals we ons dien nog allen herinneren. Spr. critiseert vervolgens den nieuwen weg, bedoeld door den heer v. A.; be spreekt de gemeentelijke speculatie en acht het ten slotte voor Amersfoort beter daaraan nog niet mee te doen. Zeker, zegt hy, geloof ik in den bloei van Amers foort, doch niet dat we aan een weg van een kwartier lang zoo spoedig 200 villa's zullen krijgen. De berekeningen van H. en N. acht hy onaannemelyk en concludeert dat er geen enkele reden bestaat om den aanleg van den weg uit te stellen. De heer van Duinen legt uit hoe hij van warm voorstander, thans tegenstan der is geworden. Spr. stelt voor alsnog een onderzoek daarover te doen plaats hebben door onpartijdige personen, bekend met gemeente-bouwgrond exploitatie en tydens dit onderzoek de werkzaamheden aan den in uitvoering zijnden weg te doen staken. M. de V.! Ik acht dit een der belang rijkste oogenblikken, die ik hier heb beleefd, wyl ik vrees, dat bij afstemming van mijn voorstel voor langen tyd zullen verdwy nen de voordeelen voor de gemeente weggelegd in eene verstandige grondpo- litiek. Van alle zijden hoorde ik: 'tis te laat. Ik geloof dat nu nog niet-Bij afstemming van mijn voorstel acht ik het ook te laat. De gemeente staat niet zóó zwak als beweerd wordt. Vergun mij M. de V. mede te deelen wat in den Haag daar omtrent is gesproken, 't Handelsblad van 25 Maart j.l., Ochtendblad, 2e blad geeft het volgende: (Volgt het art. voornoemd.) Nadat versehillende alsnog hun stem hebben gemotiveerd, en de heer Gerritsen er op heeft gewezen, dat reeds door een combinatie f2.— voor den grond is ge boden, doch dat de maatschappij niet beneden f 2.50 grond wenschtte verkoopen, vraagt de voorzitter of het voorstel van Duinen ondersteunt wordt. Niemand ondersteund dit, waardoor het dus niet in behandelihg kan komen. Het voorstel B. en W. wordt daarop met op één na algemeene stemmen aangenomen tegen de heer van Duinen. 17. Voorstel van B en W. tot betaling uit het artikel voor onvoorziene uitgaven (dienst 1908.) Dit voorstel strekt tot het verleenen van een gratificatie van f200 aan den eersten gemeente-opzichter. Z. h. st. of d- goedgekeurd. 18 Voorstel van B- en W. betreffende een aan de gemeente Amersfoort door wylen dr- K- H. J- Koker vermaakt legaat De heer Gerritsen zou wel wenschen dat eerst onderzocht werd hoe gehandeld werd op andere plaatsen in dergelijke gevallen De Voorzitter acht het rapport hier duidelyk- Z. h- st- wordt daarna het voorstel B. en W- goedgekeurd. 19. Voorstel van B. en W tot uitbreiding van de kom en bebouwde kom. Wordt z- h. st. of d. aangenomen. 20- Voorstel van B. en W. betreffende het aanbrengen van buizen voor gas- en watei leiding in den nieuwen weg door de Vlasakkers en Birkhoven. Aangenomen met 14 stemmen van de 16 stemmen. De heeren D. Gerritsen en H. Tromp van Holst nemen niet aan de stemmen deel. 21. Voorstel van B. en W. betreffende een verzoek van L- Kames tot het mogen bewonen van de woning in de Koppelpoort en tot het verkrijgen eener gratificatie, Het voorstel van B- en W. strekt tot het verleenen van vrye woning in de Koppelpoort en het geven van een weke- lijksche gratificatie ad f2 tot de opname in het St. Pieters en Bloklandsgasthuis. Aldus z- h. st- of d- besloten. 22. Voorstel van E. en W. a. tot wijziging van de pensioenver ordening; b. tot beschikking op het adres van den gemeentearchitect W. H. Kam om pensioen. Tot het gedeelte a. van het voorstel wordt alsvoren besloten en de verordening vastgesteld. Het gedeelte b. wordt alsvoren vast gesteld en een pensioen verleend van f 642. 23. Voorstel van B. en W. tot het toe kennen van de periodieke verhooging van jaarwedde aan de leerares in de gym nastiek aan de H. B. S. mej. J. C. van der Schroeff. Alsvoren goedgekeurd. 24. Voorstel van B. en W. tot. het aan gaan van eene leening. Het voorstel strekt tot aangaan van een leening groot f 100,000, voor betalin gen van buitengewone werken. Alsvoren goedgekeurd. 25. Voorstel van B. en W. tot verlen ging van het verlof, verleend aan den onderwijzer J. Hilke. B. en W. stellen voor het verlof nog 2 maanden te verlengen en wel van 1 Mei a.s. tot 1 Juli daaraanvolgende- Aldus wordt besloten. Tevens worden zij gemachtigd in de tydelyke vacature te voorzien. 26. Voorstel van B. en W. tot het geven van verlof aan de onderwijzeres mej. Akkerman. Op advies van den geneesheer Morren wordt aan mej. Akkerman verlof verleend van 20 April tot 1 Juli a.s. 27. Inlchtingen van B. en W. op de vragen, gedaan door de heer D. Gerritsen in de raadsvergadering d-d. 23 Febr. De heer Gerritsen het woord verkregen hebbende, zegt Mynheer de Voorzitter, In de vergadering van 31 October 1905 werd me door Dr. Jorissen verweten, dat ik eene eigenaardige opvatting had van eene neutrale Ziekeninrichiing. Me dunkt dat ik toen goed had gezien, en wordt thans het antwoord in deze zaak gegeven. 9 Maart deed de heer Jorissen my een paar vragen die ik onbeantwoord moest laten, maar waar ik nu gaarne op terug kom. Voor mij was deeenige vraag: zijn er in het Ziekenhuis kinderen van geloof veranderd, of zijn er in die inrichting voorbereidende maatregelen daartoe ge nomen. Daarna bespreekt hij de rapporten en concludeert dat zijn vraag wel gerecht vaardigd was. Hij betreurt het dat de heer Jorissen hem 9 Maart die vragen stelde en zich niet heeft ontzien om in zijne kwaliteit van directeur geneesheer hier aan de discussies deel te nemen. Door zyn optreden heeft hij dus duidelijk gemaakt, dat de betrekking van directeur, geneesheer van de gemeente, en het lid maatschap van den Raad onvereenigbaar zijn. Is het juist, wat ik gehoord heb, dat de burgemeester hem bij het aanvaarden van zijne betrekking als directeur gevraagd heeft, dat hy nu zeker zijn lidmaatschap van den Raad zou neerleggen? Vervolgens bespreekt hij de begrooting 1908 pag. 80 Art. 5 Volgn. 162 Verpleging enz. enz. B. en W. zeggen hierin dat over 1908 door de gemeente f8000 meer uitgegeven dan voor 2 jaar. De oorzaak is, dat de directeur van het gesticht, de gemeentegeneesheer Jorissen, lid van den Raad, zorgt voor de bevol king van het Ziekenhuis. Is dat alles toe vallig? Gaarne laat ik de beantwoording van die vraag over aan mijn medeleden. Is het toeval geweest, dat de twee kinderen van vrouw Kraan toen de direc teur hen in eens verwijderde als gene-zen' genoemde inrichting verlieten? Of waren zy er nog langer gebleven, indien hy niet van dien overgang gehoord had? Er zijn tal van voorbeelden, waaruit duidelijk kan worden aangetoond, dat het directeurschap en gemeentegeneesheer- schap onvereenigbaar zijn met het raads lidmaatschap. Wie denkt er niet aan de onverkwikke lijke zitting met gesloten deuren, waarin de aits Jorissen zijn cliënt mej. v. E- v. V. verdedigde, met allerlei grove beleedigin- gen aan het adres van onderwijsautori- teiten, die zich daar niet konden ver dedigen Jammer dat hy zyne bedreiging van de zaak in openbare zitting te zullen be handelen niet heeft gehandhaafd- De heer Jorissen roept of het te pas komt, dat de heer Gerritsen mededeelingen doet uit de geheime zitting en of 't niet tyd wordt dat de voorzitter hem nu het woord ontm-emt. De heer Plomp: Ja, mijnheer de voor zitter, hij is al lang buiten de orde. De Voorzitter roept den heer Gerritsen tot de orde. Deze wil hetlaaiste toegeven, doch wat betreft hei gezegde van den heer Jorissen, merkt hij op, dat hij heden morgen de geheime notulen heeft nagezien en zich bij den secretaris heeft vergewist of geheimhouding van hetgeen hij wenschte daaruit te gebruiken beslist noodig was. Dit was het niet, vandaar dat hy er in deze zitting gebruik van durft maken. Echter zal hy bij de rondvraag straks de zaak verder behandelen. Al vroeger, zegt hy, had ik over het combineeren van die betrekkingen moeten sprekenmaar ik kreeg de gelegenheid niet. Door 't stellen van zyn vragen in de vorige zitting heeft de heer Jorissen mij die gelegenheid ge geven. De heer van Kalken zegt, nadat hij aan den voorzitter eerst eenige inlichtingen heeft gevraagd indien de heer Gerritsen niet zoo spoedig in den Raad met zyn vragen was gekomen, doch hem er eens over had gesproken, hij den heer Gerritsen wel zeer vertrouwde adressen had kunnen geven, om inlichtingen in te winnen. Hy is overtuigd dat het den heer Gerritsen geen oogenblik te doen is geweest om een blaam op 't ziekenhuis te leggen; doch waar hy buiten de orde ging, daar was het hem te doen, en dit spijt spr-, om een persoon te treffen. De heer Jorissen zegt dat we thans allen de rapporten hebben kunnen lezen en onderzoeken; maar nog deze vraag stelt hijweten allen nu of de kinderen Roomsch zyn of niet? Welnu, ze zyn nu nog niet Roomschbewijs dus, dat ze 't niet in 't ziekenhuis gemaakt zyn 1 Hy vraagt zich zelf af, wat heeft dan toch wel 't ziekenhuis met die kwestie te maken? 't Raakt het ziekenhuis niet. De geheele zaak gaat dan ook noch den heer Gerritsen, noch den raad iets aan. B. en W. hadden dan immers ook wel het bestuur van het ziekenhuis gehoord. De heer Jorissen acht het een meest brutale aanval van den heer G., die zich dan liberaal noemt, op iemand's vrijheid, om te gelooven wat hy wil. En waar zou 't heen, wanneer een diiecteur van een ziekenhuis zich met 't geloof van de patiënten ging inlaten? De heer G. zegt wel dat de Moeder- Overste onwaarheid spreekt, maar in elk geval zyn er geen kinderen Roomsch geworden. Toen de moeder van de kinderen vroeg dezen naar de kapel te laten gaan, moest het bestuur daarin toestemmen, want men heeft niet het recht dat te weigeren. Mijnheer G. heeft niet het recht een moeder-overste uit te maken voor leuge naarster. De heer Kroes onderbreekt: „ik onder schryf die woorden van den heer J., mijnheer de voorzitter." De heer J. verder gaande: dat kan alleen de heer Gerritsen. De directeur heeft 36 uur na het verzoek de kinderen ontslagendat was wel jam mer, want zy waren nog niet geheel genezen, maar we moesten ze ontslaan omdat ik voorzag dat er kletspraatjes uit voort zouden komen, en dat er wel een raadslid te vinden zou zyn, om erin den raad over te spreken. Het ziekenhms staat op een vry stand punt, het kan vrij uitgaan en we moeten den heer G. dankbaar zyn dat hij dit heeft helpen aantooneu. Doch laat de heer G. zich niet steeds laten gebruiken als spreekbuis van anderen, doch bij voor komende gelegenheid als een verstandig man eerst een onderzoek gaan instellen bij de bronnen. De heer GerritsenIk sta hier alleen voor 't gemeentebelang en heb nooit persoonlijk willen zijn. Ik neem nog niets terug van wat ik zoo even zeide, namelijk dat de verklaringen van de Moeder- Overste in stryd zyn met wat wij mogen en kunnen gedogen. Neemt aan dat de Moeder-Overste ge lyk heeft, dan hadden nog die voorberei dende maatregelen niet mogen worden genomen. Dr. Jorissen heeft terstond een onjuiste mededeeling gedaan in de Amersf. Courant; daarin zeide hy dat de vrouw Roomsch was. Ik handhaaf nog mijn voorstel. Dit vindt geen ondersteuning, zoodat het verder niet in behandeling komt. Zonder de gebruikelijke rondvraag wordt daarna de vergadering gesloten- Leve de Prinses van Oranje I Zoo heeft dan eindelijk de blijde gebeurtenis, waarnaar maanden lang leikhalzend werd uitgezien, plaats gehad. I). M. de Koningin is gisteren ochtend te 6 uur 50 minuten voor spoedig bevallen, schonk Haar door luchtige gemaal een dochter Haar volk een prinses. De dolzinnigste verhalen waren de laatste dagen in omloop, een gevolg van de zenuw achtige opwinding waarin schier ieder een vei keerde. Een feit is dat de Koninklijke moeder en de jonggeborene zoo welvarend zijn als de omstandig heden slechts gedoogen. Toen gisterenochtend te 8 uur de blijde tijding door ons werd ontvangen, twijfelde een groot gedeelte van het publiek nog aan de juistheid eti menigeen wachtte met liet uilsteken van het dundoek tot 10 nui toen de aijtoritpiten officieel beticht ont ving» o. Wel.Iia dieimde de gebruikelijke saluutschoten der ai liberie en nadat herauten 'e paid >ergezeld door irornpelleis lie blijde mare halten vei knudigd en de niU/.i k van het vijfde een ommegang door de geineen'e Ind yeuiaakt on er bel -pelen van; At is one Prinsesje nog zoo klein, hoezee! enz. kwant ei allengs feestelijke stemming in de menigte die zich langs de straten bewoog. Het carillon deed den gan- schen dag de Volksliederen hooren. Het garnizoen hield ter eere van de jonggeboren Prinses een giooie parade. De koude gure noordwestenwind ver mocht niet de menschen in huis te houden Honderden woonden des na middags iu het planl-oen de uitvoering der door den heer Wernicke getoon zette Cantate bij en beloonden com ponist en zangets met een welverdiend applaus. De lichtstoet des avonds bracht als gewoonlijk een overgroote volksmenigte op de been, doch verstandig geleid door onze politie hoorden wij net geus van ongeregeldheden. Moge nog een reeks van jaren Amers- footl's ingezetenen en Neei land's bur gers op den 30sten April feest vieren ter eere van deze jongste spruit aan den alouden Oranjestam. Leve de Piinses van Oranje! Leve hare Koninklijke Moeder! Leve de Prins der Nederlanden Hoe de blijde tijding officieel ter kennis van buitenland, binnenland en onze koloniën gebracht werd, moge uit het volgende blijken. Wat het buitenland betreft, ver zond het departement van buitenland- sche zaken telegrammen aan Hare Majesteil's gezanten iu de rijken in en builen Euiopa. zoomede aan de voornaamste cou til.ilen van Ne lei - Iariil in iIpii Vlpeillde. De gezanten der vi.-enid. inn^ ml heden bij ons Hof te 's6 avenhage vvmiende, werden p» r siadslelegtam in kennis gesteld niet de gelokk getieui lel'ls 1*1 (luk wei.ieo 'I pecll gezui.ileii aai. Ie O i - miag g a. cie lil di ezHnien die o- d -i 1.1 I V .,11 een a il l i S.I I lie tlieu De vieemde sonvereiiie..-Slaat mot- den kiegen ecut-1reeks een teleg'a- (ische kennisjeviiig vanwege de Koningin en zouden limine geluk- wenscliend antwoorden peisoonlijk aan llaiv. Maj steil. De minister van koloniën zond het lilijde bericht en terrain aan de vei- tegenwoiinligers dei kornnnin n, de Ned i l.iiid-cbe Uuio i l.w aan den Uonv iiieur-trenera il an Neih r- lanilsch-Imhe den gou.erneuc van Suiinarne en den gouverneur van Curagao Vooils werd door Imt depai ternent van binnenland-ene zaken debeugelijke boodschap geseind aan de commis sarissen der Koningin in de verschil lende provinciën, die op hun beurt de lijding eveneens per telegraaf door zonden aan dn burgemeesters in hunne respectieve gewesten. Van heden af woiden allo dienst regelingen vari posterijen en telegrafie, -poor-, tra rn- en stoombootmaat schappijen opgegevoti in Ainsierdam- schen tijd Men onthoude vooral, dat daardoor voortaan de bekende twintig minuien verschil zyn vervallen. De akte van bekwaamheid als onrlerwijzer(es) is behaald door de jonge dames D. V. Ilenneman, R. A. van den Hoven en B R. D. Kraanen en den heer H. W. Kammeijer. Aan de Centrale botermijn werd Dinsdag aangevoerd 3425 Kilo onge zouten en 10Ö0 Kilo gezouten fabrieks- boter onder Rijks controle. De prijs der ongezouten boter was f 1 21 a f128, die der gezouten f 1.21 a f 1.26. De volgende week wordt aan besteed de bouw der R. K. broeder school voor uitgebreid Lager onderwijs, welke zal veriijzen aan deSchimmel- penninckstraat bij den Koppel. Woensdagmiddag werd een concours-hippique op het nieuwe sportterrein ïliirkhoven" gehouden. Dit was uitschreven door de Militaire spoi tvereeniging en de vereeniging tot bevordering van de paarden fokkerij in Nederland. Het eeisle nummer was de eindwedstrijd van de National military.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2