Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Bij de stemming voor den Ge meenteraad op Donderdag j.l. werden uitgebracht: In district I: 881 stemmeD, waar van 1 van onwaarde. Hiervan ver kregen de heeren mr. H. J. M. van den Bergh 296 st., R. van den Burg 261 St., S. J. van Duinen (aftr.) 452 st., J. Hofland 144 st., R. G. Rijkens408 st., G. van Wijland Jr. 136 st. Zoodat herkozen is de heer S. J. van Duinen en herstemming moet plaats hebben tusschen dq heeren mr. H. J. M. v. d. Bergl/evi R. G. Rijkens. In district II: 444 stemmen, waar van 5 van onwaarde. Hiervan ver kregen de heeren P. van Acbterbergh 171 st., J. Hofland 22 st., J. W. Jorissen (aftr.) 250 st., M. R. N. Oosterveen (aftr.) 236. R. Smit 131 st., G. van Wijland Jr. 16 st. Zoodat herkozen zijn de heeren J. W. Jorissen en M. R. N. Ooster veen, In district III: 636 stemmen, waar van 3 van onwaarde. Hiervan ver kregen de heeren A. C. Couvee 278 st J. Hofland 39 st.. Th Sanders 299 st N. Veis Heijn (aftr 300 st.. J. van der Wal Kz. 280 St., G. van Wijland Jr. 43 st. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Couvee, Sanders, Veis Heijn en van der Wal. Agenda «oor de Openbare ver gadering van den Raad der Gemeente Amersfoort, op Dinsdag, 13 Juli 1909, des namiddags te half twee uur. 1. Vooistel van Burg. en Weth. tot het geven van eervol ontslag aan «ie onderwijzeres aan de Hoogere Bur gerschool Mej. H. U. van Eyk van Voorlhuysen. 2. Benoeming van twee onderwijzers aan de O. L. school 3e soort aan de Beekstraat (vac. Mej Akkerman-Bak ker en Akkerman). 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot verlenging van bet verlof, verleend aan den onderwijzer J. Hilke. 4. Benoeming van 2 regentessen van het Burgerweeshuis wegens perio dieke aftreding van mevrouw A. H. G. W. CelossePistortus en mevrouw SandeisHuydecoper. 5. Benoeming van twee Regenten van het Burgerweesbuis wegens perio dieke aftreding van de beeren B. A. Siddré en Mr. H. J. M. van den Bergh. 6. Voorstel tot af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1908. 7. Voorstel van Burg. en Wetb. tot benoeming der Commissie inzake de onbewoonbaarverklaring van de perceelen achter de Kamp 9,11 en 13. 8. Verleenen van afschrijving inkom stenbelasting dienst 1908. 9. Verleenen van afschrijving in komstenbelasting dienst 1909. 10. Behandeling van reclames in komstenbelasting dienst 1909. Door Burgemeester en Wethou ders is aan het bestuur der Ambachts school het navolgende schrijven ver zonden In verband met de questie, die tusschen uw bestuur en ons college gerezen is, komt het ons in het belang der zaak wenschelijk voor het volgende nog onder uwe aandacht te brengen. De vrees van uw bestuur in een toestand van ambtelijke ondergeschikt heid jegens ons college te geraken door te voldoen aan ons verzoek, is ten eenenmale overbodig. Ons college wenscht eene dergelijke verhouding niet, terwijl het evenmin afbreuk wil doen aan de zelfstandigheid uwer vereeniging. De questie die ons verdeeld houdt, loopt eenvoudig over de vraag, of de boeken, bescheiden enz. betredende de rekening door ons op uwe school zullen worden nagezien, dan wel of it op het stadhuis zal gebeuren. In welken zin deze vraag ook be antwoord worde op zelfstandigheid mi uw bestuur en vereeniging kan ie beantwoording geen invloed heb ben. Ons college althans wenscht aan die zelfstandigheid niet te tornen. Waar het aantal der aan onze goed keuringonderworpen rekeningen schier jaarlijks toeneemt, hebben wy beslo ten in de toekomst niet naar de besturen der betrokken vereenigingen te gaan voor het nazien der rekeningen. Het zal U duidelijk zijn, dat, maakt men voor ééne vereeniging eene uit zondering, ook de anderen recht op eene dergelijke handelwijze zouden kunnen doen gelden. Voor het geval dit noodig mocht zijn om misverstand uit den weg te ruimen, deelen wij u mede dat het tot u gerichte verzoek van geen andere oorzaak het gevolg is. Vrees voor het verloren gaan van stukken behoeft evenmin te bestaan, waar verzocht wordt deze op het stad huis te doen bezorgen. Ten slotte zij U nog medegedeeld, dat de andere vereenigingen, die in geheel dezelfde verhouding slaan tot de Gemeente als uwe vereeniging, aan ons verzoek tot inzending der stukken op het stadhuis voldaan hebben. Aan het einde van den cursus 19681909 der Amersfoortsche hoo gere burgerschool zijn de volgende leerlingen bevorderd: Tot klasse IIGeertruida R. de Vries, Fokkeline Ch. Dufour, L. G. M. Baas Becking, J. Oosterhuis, W. A. Kroesen, J. W. U. Doornbos, J. E. F. A. Al- berdingk Tbijm, M. J. van Eyk, A. van den Tol, J. A. de Koeijer, N. J. J. van der Lijn, D. J. Wever, Ch. M. J. v. d. Bijll, Ro. Troulder, O. H. Bauer, R. Koudijs, D. v. Kolfschoten, D. A. Schreuder. H. A. Münzebrock, Marie J. D. van Andel, Ine J. C. vanAndel, Adriana Entzinger, A. J. G. Jappe Alberts, P. C. Bonk, P. J. Terpstra, K. E. F. Beem, K. Zeevat, K. W. Bouwensch, J. H. Cox, Nelly G. Geerts, Sophie Hilling, Ch. L. A. Dufour, N. J. Zijlstra, M. N. H. Lager«vey, S. van Dissel, Heintje de Weert, Etienne Dufour, J. G. la Seur, P. van Asselt, J. Roggeveen, Douwe A. v. Dalen, Ph. L. v. Hombracht, W Speneer Elze, J. W. C. Wolterbeek, W. F. Logemann. Niet bevorderd werden 19 van de 64 leerlingen der eerste klasse. Tot klasse IIIW. L. M. van Leeuwen, J. K. A. Nieboer, H. M. Meier Mattem, J. Dekker, A. W. R. Thiel, W. Meijer, J. F. Bischolï, Ch. Coster, J. M. Steen beek, L. Boom, Marie de Ruijter de Wildt, J. A. H. Bode, W. F. Eijs- voogel, Joh1*" C. Schoneboom, A. P. van Schilfgaarde, B. A. van Doorn, H. W. v. d. Brink, F. de Jong, L de Voogd, W. Maassen, B. J. Remmelts, Maria Bar v. Hemmersweil, J. I. Noest, A. Richard, N. M. C. Holland, K. Bosch, A. M. Grondhout, H. Pb. Ab- binga, W. II. Schimmel, M. W. Hoo- genboezem, Catb» de Winter, D. Houtzaager, P. H. v. Haselen, Marie C. Cornelis, C. G. Bersma, A .Krom- berg, H. F. Arnold, H. Moorrees, Marie Nolting, J. Prins, J. H. Romijn, Jo hanna M. M. Lewe van Middelstum, W. J. H. Schophuis, G. F. Sandtmann, M. de Vries, Joh» C. A. de Jongh. Voorwaardelijk: E. Houtsmuller, L. van Duyn, Aleida W. Caljé. Niet bevorderd werden 8 van de 57 leerlingen der tweede klasse. Tot klassen IV. J. J. van Os,S. L. Langedijk, J. Mensing, A. Jappe Alberts, F. van der Zande, J. H. de Ruiter, Jacob Barendregt, J. Ch. Cornelis, H. J. W. van Esveld, Suzanna M. C. van Veen, J. A. Seurmondt, Hilgina M. J. Abbinga, P. M. Mattbijsen, Dittie E. G. la Seur, G. J. Buys, E. W. van Wieringen, S. P. Geerts, G. H. Klomp, G. J. van Dam, B. Valk, Selma H. v. Gelder, H. Entzinger, H. J. Smit, P. A. Roggeveen, A. M. E. v. Dishoek, W. v. d. Donker, J. J. Berends, J. J. G. van Hoek, A. H. Schouten, G. B. Remmelts, Th. L. G. du Quesoe van Bruchem, J. E. de Boer, W. Harmsen, J. Verhoef, W. J. v. Bommel v. Vloten, B. G. Groene- veld, Dina Geerts, Engelina Schuver, J. H. Rouwenhorst, Theodora de Roche- mont, A. van Eeghen, benevens de toehoorderes Jetske van der Wal. Voorwaardelijk: J. J. Moolhuisen, Johan E. Barendregt, J. H. Druyf. Niet bevorderd werden 9 van de 53 leerlingen der derde klasse. Tot klasse V. H. Streefkerk, G. Th. Bruijn, A. W. Brons, Jeannette G. de Vries, Ch. W. F. Paine Strieker, J. Kool, F. A. Holleman, P. Stous Sloot, G. J. B. Bremer, J. Ypes, G. J. van Holst v. Ingen, Sacha Kroesen, J. F. van Lennep,S. Knoppers, J. Liscaljet, C. Groeneveldt, A. M. C. Mazel, W. G. van den Berg, G. A. H. E. Ebell, R. N. Bar v. Hemmersweil, D. N. Wentholt, G. A. Schone, E. J. v. Holthe, L. G. J. Berman, O. G. J. Gorter, J, D. Rolandus Hagedoorn. Voorwaardelijk: Annie de Pool, A. F. Verhoeff, A. Holland. Niet bevorderd werden 6 van de 35 leerlingen der vierde klasse. Aan bet eindexamen wordt deel genomen door 34 leerlingen der vijfde klasse. De herexamens vangen aan op Dinsdag 7 Septde lessen worden hervat Donderdag 9 September e.k. Uitslag der overgangs-examens aan het Gymnasium. Bevorderd van kl. I tot kl. II: OnvoorwaardelijkC. L. van Beyma tboe Kingma, C. M. H. J. Boom, S. van 't Eind, C. Hartwigsen, L. van Hogendorp, I. H. J. Hoog, P. M. Millenaar, G. C. Schneider, J. F. L. Schneider (toeh.), M. H. J. Schroder, M. C. H. Spit. Voorwaardelijk: J. C. de Meyere. Van kl. II tot kl. III: Onvoorwaardelijk: M. van Dijk, A. M. L. Entzinger, J. G. Escher, D. M. Gorter, Th. H. A. Guntenaar, W. J. Heisterkamp, M. E. C. Kempen, G. Knoppers, C. C. Schreuder, C. J. Schroder, H. N. Spit. Voorwaardelijk: M. P. L. Wijn. Van kl. Ill tot kl. IV: Onvoorwaardelijk: L. C. Bertrand, A. M. Beumée (toeh.), G. O. Donner, L. H. van Essen, J. E. Eilerts de Haan, H. H. Kievits, C. de Lind van Wijngaarden, M. F. L M. de Lind van Wijngaarden, D. F. Sandbrink, L. C. Spijkerboer, D. Kaars Sijpesteijn, F. W. J. Westra. Voorwaardelijk: H. G. J. de Bruijn. Van kl. IV tot kl. V: Onvoorwaardelijk: J. Bakker, C. Peteri, A. M. E. des Tombe. VoorwaardelijkJ. Enkelaar. Van kl. V tot kl. VI Onvoorwaardelijk: P. N. U. Har ting, D. F. van Slooten, B. H. Spijkerboer, A. W. Verhoef; Voorwaardelijk; R. C. de Lange, H. W. Nolting, H. J. van der Weerd. Aan de Industrie- en Huishoud school werd het getuigschrift voor het doorloopen van den voorbereidenden Cursus B uitgereikt aan A. J. van Lonkbuijzen uit Andelst, C. van Om men uit Deventer en J. C. E. Spruijt uit Amersfoort. Van den opleidingscursus voor Huis houdkundige werden tot de 2e klasse bevorderd: J. M. Bauer, A. G. H. Becking, N. C. Nagelhout, allen uit Amersfoort, N. Brande uit Hoogcas- pel, N. H. W. J. Roll uit 's Graven- hage en A. H. L. Meesman uit Grothe, Hannover. Het getuigschrift voor «Hulp in de Huishouding" werd uitgegeven aanM. P. van der Knoop, uit Leusden, A. L. v. d. Horst Bruyn. C. L. van Laaren en B. J. vari Wisselingh, allen uit Amersfoort. Het diploma voor Huishoudkundige ontvingen H. M. J. Espei uit Nijmegen. F. Ruitenberg en D. Salomons, beiden uit Amersfoort. Aan den agent van politie W. H. van Amerongen is wegens de door hem met levensgevaar verrichte red ding van een drenkeling uit de Lun- tersche beek op 31 Januari 1.1. toegekend de bronzen eerepenning voor mensch- lievend hulpbetoon, benevens een loffelijk getuigschrift. De heer D. J. Bloemendal vierde j.l. Dinsdag onder talrijke blijken van belangstelling zoo van zijn chefs als van het personeel zijn 25-jarig jubileum als directeur van de olieslagerij der firma Verloop. Adjudant Van de Vlugt, opper wachtmeester Cremer en wachtmees ter Duizendslra hebben in banden van den waarnemend kantonrechter afgelegd den eed als onbezoldigd Rijksveldwachter. Op de Provinciale begrooting voor 1910 zijn uitgetrokken een subsi die voor de Ambachtsschool van f3000 en een voor de Industrie- en huis houdschool van f2000. Aan de Centrale botermijn werd Woensdag aangevoerd 3600 Kilo ongezouten en 2975 Kilo gezouten fabrieksboter onder Rijks-controle. De prijs was f 1.09 a 11.15 voor de ongezouten en f 1.12 a. 1.19 voor de gezouten. De dames M. A. H. Diemont en H. W. C. F. Bakker, verpleegsters van ïHet Groene Kruis," hebben als zoodanig ontslag gevraagd. Zuster Diemont vertrekt half Juli naar Indië. De heer H. W. J. de Jong is j.l. Woensdag aan de Rijks-iniversiteit te Utrecht na verdediging van stel lingen bevorderd tot doctor in de Rechtswetenschappen. De Vereeniging Handel en Nij verheid", zal op Maandag 12 Juli a.s. in het Hotel »De Zwaan", des avonds te 9 uur vergaderen ter behandeling van ingekomen stukken en mede- deelingen. Bij gunstig weder zal de Amers foortsche muziekvereeniging, directeur de heer Jochems, Maandagavond te acht uur eene uitvoering geven in 't plantsoen. Tot leden van het Bestuur der classis Amersfoort van de Ned. Her vormde kerk zijn herkozen of gekozen dr. G. Vellenga. te Nieuw-Loosdrecht, en tot zijn secundus (die ook terstond optreedt) ds. G. van Hoogstraten, te Zeist; tot scriba ds. G. van Kempen, te Westbroek, en tol zijn secundus ds W. J. Meiners, te Amersfoort; tot lid-ouderling de heer J. B. de Beaufort, te Woudenberg, en tol zijn secundus de heer H. J. H. baron Van Boetzelaer van Oosterhoul, te Soes- terberg; tot quaester ds. G. van Kem pen, te Westbroek, en tot zijn secun dus ds. W. J. Meiners te Amersfoort. Tot tertius-lid bij het Provinciaal kerkbestuur is benoemd, om terstond op te treden, dr. G. Vellenga, te Nieuw-Loosdrecht. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 11 Juli geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. 's Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Remonstrant se he kerk. Voorm. IO'/j uur, Prof. Dr. B. D. Eerdmans te Leiden. Doopsgezinde Kring. Het Logcgebouw Van Persijnslraat No. i. Voorm. lO'/i uur, Ds. E. M. ten Cate. Gereforin. kerk (Langegraclit). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 'sAv. 5'/» uur, Ds. Donner. Beide keeren collecte voor de Theol. School. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Av. 5'/i uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9l'i uur, de Heer C. W. M. Eigeman van Achterberg bij Rhenen. 's Av. 5 uur, de Heer C. W. M. Eigeman. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9'/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/« uur, Godsdienstoefening. Prinses Juliana. Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, dat de gezondheidstoestand van Prinses Juliana in alle opzichten gunstig is. Haar groei en ontwikkeling mag, zeer zeker dank zij de on gestoorde natuurlijke voeding zeer voorspoedig worden genoemd. Tijdens den schietwedstrijd te Vaassen (Veluwe) heeft Z. K. H. Prins Hendrik van Het Loo uit daaraan een bezoek gebracht en zelf verscheidene choten gelost. Ongeveer een uur bleef de Prins aldaar vertoeven, waarna hij den eigenaar van kasteel »De Cannenburgh", den heer Van Cleve en diens echtgenoote, benevens jhr. Van de Poll, noodigde tot een rijtoer door de bosschen. Het gezelschap bezocht o.a. ook de boerderij van den heer Van Cleve, te Niersen, welke door den Prins is aan gekocht. De moord te Zeist. Van Vaalen,een der hoofdschuldigen in de moord op Hendrik Drost te Zeist en deswege tot 20 jaren gevan genisstraf veroordeeld, is eergister- morgen krankzinnig uit de strafge vangenis te Leeuwarden naar Medem- blik overgebracht. De lintjesgeschiedenis. Naar men verneemt heeft Schmitz, de schrijver van aZ'n Edelachtbare", een kluchtspel geschreven getiteld: «Moet je nog 'n lintje?" Het zal worden vertoond door het ensemble Nap. de la Mar en Speenhof!. Aardbeving. Het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut te De Bilt deelt het volgende mede: De seismografen aan het Meteoro logisch Instituut te De Bilt registreerden den avond van 7 Juli een zeer sterke storing tengevolge van eene verwijderde aardbeving. Het begin der storing werd opgeteekend te ruim 9 uur 46 min. (Greenwichtijd); volgens de diagram men is het waarschijnlijk dat het epicentrum zich op een afstand van ongeveer 5000 Kilometer in oostelijke richting bevindt. Op dezen afstand liggen o.a. Turkestan, Afghanistan en Perzië, gebieden waar veel aardbevin gen voorkomenin aanmerking ge nomen de afstand van het epicentrum er. de groote uitslagen op de diagram men is aan te nemen dat de aard beving zeer sterk is geweest. Iemand, die een recept tegen rbeumatiek vari een kwakzalver op de markt had gekocht, las de volgende voorschriften: «Vang een vlieg, kietel die met 'n borstel in de lendenen tot dezelve gaat huilen van 't lachen, vang de tranen van dezelve op een theelepeltje en wrijf daarmede de pijn lijke lichaamsdeelen, en gij zult er onmiddellijk baat bij vinden." BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 1 tot 8 Juli 1909. GeborenGerardus Herman, z. van Jan Marinus Hey en Cornelia ten Broek. Nicolaas, z- van Klaas van de Kuyt en Sietske Wijnstra. Johanna Maria, d. van Hendrik Vial en Johanna Kuits. Margaretha Anna, d. van Jan Oostergetel en Margaretha Anna Woud. Arie, z. van Abraham van Woudenberg en Jan netje Christina van der Muts. Gerard Engelbert, z. van Johannes Blom en Wilhelmina Louise d'Hout. Hendrikus, z. van Hendrik Vos en Albertha Smit. Hendrik z. van Hiltje Deen en Elisabeth Kaaijk. Engelina Catharina Maria, d. van Jacohus Kuijer en Maria de Wilde. Antoon, z. van Freerk van der Laan en Johanna de Groot. Willem Betthus, z. van Jeen Duursma en Niesje Schepers. Gerrardina Wilhelmina, d. van Gerar dus Scheffer en Emilia van de Klashorst. Alberta Geertruida, d. van Wilhelmus Loman en Gerritje van Loenen. Jacoba Gijsbertha, d. van Jan Epskamp en Dirkje van Dusschoten. Lambertha, d. van Antonie Koenen en Maria Gijsbertha van Plateringen. Gerrit z. van Dirk van de Kamp en Jannetje van der Horst. Een buiten huwelijk geboren kind van het vrouwelijk geslacht. Ondertrouwd: Johannes Bernardus Jansen en Marhta Helena van Zuilen. Jan Meijers en Margaretha binnendijk. GetrouwdAdrianus Willems en Wilhel mina Geertruida Theodora Korndewal. Jacob Hendrik de Vries en Catrina Scheerder. Overleden: Everhardus van 'tEnd,76j., echtg. van Maria van Doorn. Elisabeth Stadt, 16 j., ongeh. Leusden. Van 2 tot 9 Juli 1909. Geboren: Hendrik Nicolaas, z. van Willem van Schaik en Heintje Gerritsen. Gerritje, d- van Jan van Egdom en Evertje van Putten. Stoutenburg. Van 2 tot 9 Juli 1909. Geboren: Adriana d. van Eibert van Diermen en Harrenmijntje Hendrikje de Vente. Woudenberg. GeborenAlbertus, z. van Gerrit Klein- veld en Wilhelmina Honders. Overleden: Frederik Daniël Veer, 6 maanden. MAKKTBERIUHT. AMERSFOORT, 9 Juli 1909 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f 0.a f 0.Peren f0.a 10.Klei- aardapp. f0.— a f0.zandaardapp. f4.a f5. Hoendereieren f3.50 a f 4.per 100 st. Eenden f.4a f4 40. Boter f 1.15 a f 1.30 per kilo. Mir- zarine f0.a f0.Zoetem. kaas f0.a f 0. kippen f 0.70 a ft 30. Kuikens f 0.a f 0.Piep kuikens f 0.40 a f 0.90. Ganzen f 0.i 10..Eenden f0a f0.p. st. Jonge f0.9ü a fi.20. Hazen f 0.a f 0 Wilde konijnen f 0.00 a f 0.00. Tamme f0.40 a f0 70. Duiven f 0.50 a f 0.70 paar. Magere varkens f 16.a f25.— Varkens i. export f 0.a I Zeugen f 40.a f 00.Biggen f 7.a f 12 Schrammen f a fVette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a f ü00.—Kalfkoeien f 000.— a f 000.—. Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000.a f 000. Aangeroerd waren ongeveer heet Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len 120 heet. Zatidaardappelen, 80000 stuks Hoen- dereieren. stuks Eendeneieren, 120O kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. 10 magere varkens. Varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 20 zeugen. RECLAME. OP ONDERZOEK. Eenige inwoners van Utrecht kunnen U zeg gen, waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikke lenden huiduitslag of droge-nambcien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van Utrecht hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Leest dit: Den tien December 1906 schroef ons de Heer A. Dijkstra,' Oudewijkerdwarssfraat 157 te UtrechtuNegen jaren lang heb ik steeds last gehad van eeu onuitstaanbare jenk veroorzaakt door inwendige aambeien. War ik daar al niet voor zalven en geneesmiddelen voor gebruikt heb, kan ik niet opsommen. Ja ik heb daarvoor reeds meermalen in klinieken en ziekenhuizen gelegen, zonder dat ik daar echter genezing kon vindén. Ik had steeds door deze aambeien een open wonde, die mij verbazend lastig was, voornanfelijk door de jeuking. De Hemel dank ik, dat ,ecn mijner kennissen mij attent maakte op Foster's Zaif. Dit wonderlijke middel bracht mij dadelijk verlichting en in tijd van veertien dagen was ik volkomen genezen." Den oen Juli 1907 berichtte ons de Heer Dijkstra »Het is nu ruim les maanden geleden, dat ik verlost werd van de marteling waar ik, zooals ik U reeds schreef, hegen jaar mee werd geplaagd. Het is mij een waar genoegon U thans te kunnen zeggen, dat ik nu nief meer de minste hinder hiervan Heb gehaih^d'aarvoor ik U mijn lieele leven dai^ibaar tjjjgf. (w. g.) A. Dijkstra. i. -F Verzekert U, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde soort, die de Heer Dijkstra gehad heeft. Ze is te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a F. 1.75 voor écn of f 10.voor zes doozen. 25

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2