ÜI16 ZEEP II !l PIHlU-ÏOTllllll Gemengd Nieuws. Ingezonden. I. DE GENESTET 2,3. VAN ZEGGELEN 4. De Schoolmeester Begrepen? B. A. SIDDRE, SLOTHOUWERS BOEKHANDEL E 1 £L lil Ili N LAAT UW ZEEP SUNLIGHT ZIJN De besliste zuiverheid, van Sunlight maakt ze voor fijne kant en fijn linnen de uitsluitend betrouw= bare Zeep. Amersfoortscli Wissel- es Effectenkantoor 4a Mower's StooMrtiiïerij, DRUKWERKEN, HEUSCH HET IS Z00 ALLE WERKEN IN NIEUWSTE aa. Ia a. n d. e 1 ViH Blanc Moussenx dn Méfloc. fvwwwtwwnwmmmmmm i Ontvangen een nieuwe zending Practise! en pefliooi) spelend lichte Behandeling. PRIJS 60 CENT klompen en ontvingen de kinderen, die het noodig badden, warme boven- en onderkleeren. Ten slotte biengen wij een woord van oprechten dank aan allen, die in den afgeloopen Winter ons behulp zaam waren bij bet uitreiken der spijzen en bet houden van toezicht op de kinderen. De heer A. Nijboff, commissaris van politie alhier, is wederom gekozen als vooizitter der examencommissie voor inspecteur van politie, welk examen op 3 en 4 December a.s. te Amsterdam zal worden afgenomen. Van 15 tot 20 November zal in «Amicitia» eene tentoonstelling ge houden worden van de wei ken van eenige jonge schilders, alhier woon achtig, die zich onder de naam »De jonge Kunstkring» tot dit doel ver- eeuigd hebben. Van de bruto-opbrengst der ver koop- en entie.egelden zal 5 7. worden uitgekeerd aan het bestuur der stich ting «Kinderzorg». Ds. A. M Donner herdacht giste ren onder talrijke blijken van belang stelling zijn 25 jarige evangeliebedie ning. De brievenbesteller Rijk van Bennekom hoopt op 16 November de dag te herdenken waarop hij 30 jaar geleden als zoodanig aan het Post kantoor alhier werd aangesteld. Tot instructeur aan de Rijschool is benoemd luitenant J. H. van Reede van het te regiment Veldartillerie. Ds. G. W. C Vunderink staat op hel drietal voor predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente te Uliecht (vacature Ds. Gewin). Een Amersfoorter, die te Utrecht als zwervende werd aangehouden, deelde aan de politie mede, dat hij te Amersfoort zich schuldig had gemaakt aan diefstal van konijnen De zaak is in onderzoek. Voor de rechthebbenden zijn aan het Gommissariaat van Politie terug te bekomen een oorbel, een zakmes en eenige ceintuurs. Do maandvergadering van «Han- del en Nijvei beid» is thans vastgesteld op aanstaanden Vrijdagavond. Onder meer worden daarin mede- deelingen gedaan over een op te richten Arbeidsbeurs en een Handelsschool. Dinsdag a.s. houdt de vereeniging «Amersfoortsche Industrie- en Huis houdschool» haar najaarsvergadering, ter voorziening in periodieke vacatures in het Bestuur en om mededeelingen van het Bestuur aan te hooren. Prins Hendrik als Doolhofgids. Op den eersten Zondag van elke maand hebben de employé's aan het Kon. Paleis en Staldepartement ver lof, om met hun gezin in bet Kon. Park te gaan wandelen. Geen wonder, dat met het prachtige najaarsweer van j.l. Zondag velen van dit voorrecht gebruik maakten. 't Was ongeveer 5 uur in den middag, toen een tweetal koetsiers, de een van zijn echtgenoote vergezeld, alvorens het Park te verlaten, nog even een bezoek aan den Doolhof" bracht. Er in te gaan, ging gemakkelijk genoeg, doch er weer uit te komen bleek met geen praatje gedaan. In middels begon het te schemeren en reeds maakte men zich ongerust, toen tot aller verademing een wielrijder naderde. De redding was nabij Dichterbij gekomen, bleek hetZ.K.H. de Prins te zijn, die zich niet weinig verkneukelde in de verlegenheid,waarin zich het drietal bevond. De Prins, die den Doolhof op een prikje kent, wees zeer goedmoedig een richting, die men kon inslaan »Maar, Koninklijke Hoogheid." was 't antwoord, «dien kant zijn we al vijfmaal uit geweest!" »0, dat is nog lang geen tienmaal," was 's Prinsen wederwoord«hebben de heeren nog dienst vanavond «Ja, K. H., om 7 uur is het paarden voederen." «Nu, dan heb jullie nog wel ander half uur tijd te wandelen," antwoordde de Prins en verwijderde zicb lachende Een eindje verder ontmoette Z. K. H. een collega van de doolhofbezoekers De Prins gaf dezen in overweging, zijn vrienden uit den nood te helpen Gaarne had de Prins zeker gezien, dat de laatst aangesprokene ook in den val was geloopendeze was echter zoo verstandig den buitenkant te houden. Na lang zoeken en scharrelen en met behulp van hun collega, gelukte het den dolenden eindelijk een uit weg te vinden. Nog lang zullen zij met genoegen aan dit avontuurtje terugdenken en daarhij vooral de goede voorlichting van den Prins niet vergeten. Voor een schaap gevlucht. Aan den molen »De Wind" van den beer Adr. Honig, staande aan den Kalverringdijk te Zaandam hebben ongenoode gasten in den nacht een bezoek gebracht, die te oordeelen naar de omstandigheden door de verschijning van een schaap op de vlucht zijn ge slagen. De nachtwaker tegen wil en dank, het schaap, werd des morgens tot aan den nek in een bak olie aan getroffen. Waaischijnlijk heeft hetdier, dat bij den molen graast, des nachts, terwijl de dieven binnen waren om hun slag te slaan de deur open ge vonden en is het naar binnen gegaan, op het gerucht waarvan de inbrekers de vlucht hebben genomen. Behalve een paar blikjes cacaoboter, die bij den m-len op den weg zijn gevonden, wordt niets vermist. Van de Veluwe schrijft men aan het N. v. d D. De vrij strenge vorst in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft aan de meeste najaarsbloemen haar zomer tooi ontnomen. Boomen en struiken verliezen nu hun blad. Het geritsel der vallende bladeren verontiust de hazeu, die zich tot dusver nog steeds in de bosschen schuil hielden. De snelvoeters gaan nu een legerplaats zoeken op velden en akkers, waardoor de kans der jagers om hen onder schot te kiijgen niet weinig is vergroot. Toerisme in de lucht. Te Frankfort a/M is men bezig met het voorbereiden van een luchtvaart maatschappij, die voorloopig met twee bestuurbare luchtschepen uitstapjes zal ondernemen. Later wil men nog meer luchtschepen aankoopen en in andere Duitsche steden hetzelfde onder nemen. Een kapitaal van 3,000,000 Mark wordt voldoende geacht om te beginnen. Elk der beide luchtschepen zal per jaar 150 reizen ondernemen van gemiddeld zes uur, met een twintigtal passagiers, die elk 175 Mark betalen. De ontvangsten worden ge schat op 1,050 000 Mark de uitgaven op 892,000 Mai k,zoodat,5% zou kunnen worden uitbetaald. Een hoendermysterie. Het «Rotterdamse!) Nieuwsblad" vertelt Tien mooie kippen en een haan mocht buurman zijn eigendom noemen. Met het nieuwe hok was het zijn trots en zijn glorie. Lang lang had hij gepeinsd van welk nut hem het kleine lapje grond kon zijn, dat hij achter zijn bescheiden woning in een bescheiden straat in bet westelijk stadsdeel bezat. Voor koren-, rogge- en baveraanplant was het veel te klein; evenals voor aard- appelbouw of boonenteelt. Toen had bij het wjjs besluit ge nomen zich te gaan toeleggen op hoenderteelt. De helft van het tuintje werd in genomen door een praebthok, van eigen vinding. Geen deurtje, dat klemde en dat de risico gaf de be woonsters te doen ontglippen, als men hel met een ruk open had, neen, er was heelemaal geen deur in. Het lage dak was voorzien van een vierkant gat, waardoor niet alleen de kippen ingebracht of uitgehaald konden wor den, maar dat tevens dienst deed als voedergat. Geen denken aan, dat een vlieg- lustige kip de opening op eigen wieken uit kon; daartoe zou zij de vleugels moeten uitspreiden en dan was het gat te klein. Buurman verlustigde zich eiken dag in den aanblik van zijn mooie kippetjes en zijn mooie hok en hoopte spoedig van de lekkere eitjes tekunnen smullen, die zijn gevleugeld bezit hem zou ver schaffen. Zoowat een week na de installatie der hoenders kwam buur als naar gewoonte voor het ontbijt zijn kippetjes begroeten, toen hij tot zijn ontsteltenis bemerkte, dat er één aan het getal ontbrak. Hoe was dat mogelijk? De eenige oplossing was een kippendief, hetzij mensch of dier en, in verband met die suppositie, werd's avonds listiglijk een val opgesteld. Maar tot buur's grooten schrik ont brak den volgenden morgen weer een hoen. En er was geen spoor te zien van een roover. Dan maar een deel van den nacht gewaagd. Mogelijk was het een roof vogel en, als het zoo was, dan zou hij er van lusten. Tot twee uur hield buur het uit; de kippen waren niet van stok geweest en geen enkel verdacht geluid bad de stilte verstoord. Toen buur 's morgens om zeven uur met slaperig gezicht in den ren keek, zag hij nog maar zeven kippetjes. O! O! dat was te erg! Dan maar een heelen nacht er aan gewaagd. Er werd 's avonds een verdekte op stelling gemaakt in de serre, vanwaar uit het hok kon waargenomen worden. Het was een zenuw-overspannend corvée, dat muisstil tuien naar een plek en meermalen betrapte buur zichzelf er op, dat hij zat te knikke bollen. Met blijdschap begroette hij den dageraad en kwam toen tevens tot de gelukkige ervaring dat het getal kippen van den vorigen dag nog compleet was. Nu was het uitkijken! En hij deed het totdat zijn oogen er pijnlijk van aangedaan werden. Sapperloot! wat was dat? Een der kippen sprong eensklaps op naar iets, dat hij het voedergat zweefde. Een worm of rupsje zeker. Slok t was naar binnen. Maar de kip kwam niet op den grond terug; het dier zweefde door het gat heen Met één sprong was buur de serre deuren uit en kreeg nog juist zijn eigendom te pakken. Een ruk en met de kip vielen een lijn en een daaraan verbonden hengel in het tuintje Het hoendermysterie was opgelost: de buren van de eerste étage waren liefhebbers van kippenbout Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijK. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Jhr. J. A. Sandberg. 2e Secretaris der afdeeling «Gooi- en Eemland" van de Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren, verzoekt ons het navolgende te plaatsen: Dierenmishandeling. Op den 16len der maand Septem ber dezes jaars heeft op den straatweg van Soestdijk naar de Bilt opnieuw eene ernstige mishandeling van een paard plaats gehad. Op genoemden straatweg reed J. K. wonende te U. met eenen met 52 blokken ijs beladen wagen, (elk blok ijs woog 50 ponden) voor welken een paard trok. Na eenig onderzoek bleek het den verbalisant aan het trekken, dat het dier op de eene of andere plaats pijn had en vermoedelijk ver wond was. Weldra zag hij. dat gemeld paard aan weerszijden der schoft onder het tuig eene opene drukwond had. Eén dier drukwonden had een omvang van 12 c. m. terwijl de andere q c. m. groot was, welke het dier ongetwijfeld zeer veel pijn ver oorzaakten. Dit was waarneembaar telkenmale, wanneer hetzelve even stil gestaan had om te rusten, en den wagen opnieuw door bem in beweging gebrachtmoest worden betpaard kromp alsdan ineen. Hoogstwaarschijnlijk werd deze pijn veroorzaakt, doordat het tuig bij het aantrekken opnieuw met meer kracht op de wonden drukte. Eene naast den koetsier op den bok gezeten jongen, genaamd G T. mede wonende te U.. mishandelde het paard bovendien, door hetzelve om de 2 meters eenen geduebten zweepslag onder den buik toe te brengen. Voor dit slaan bestond niet de minste reden, daar het dier den veel te zwaar beladen wagen niet vlugger kon voorttrekken dan hij reeds deed. De voerman gaf voor dit onophoudelijk slaan als reden op, dat het paard stil bleef staan wanneer bij dit niet deed. Eveneens gaf hij den verbalisant te kennen dat hij het paard, op last van zijnen patroon, den heer de L. wonende te de B., dien zwaren last deed trekken. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt door den onbezoldigden rijksveldwachter H. Bon, in dienst der afdeeling «Gooi- en Eemland" van de Ned. Vereeniging tot bescher ming van dieren De voerman J. K. werd op den 5den November j I. voor vermelde grove dierenmishandeling veroordeeld tot drie dagen hechtenisstraf of f5 boete. C jse CS 6 6C CÖ 0) E o O 5 N o 4-> 3 JC N fe O .5 (0 - SI :s> CS x> B 0 O) s 1 O w O 3 CO voorheen W. ÉR00CKEWIT WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO'e, EFFECTEN, PROLON G ATIÉN, VREEMD GELD, WISSELS. Levering van alle voorkomende tegen concurreerende prijzen. VOOR EEN GULDEN. FRANCO ALLESJ30MPLEET VOOR fl.— volledige Dichtwerken, al zijn werken de komplete werken, mooie uitgave Al zijn werken, volledige editie. EN VOLLEDIGE EDITIES 4dl. earn. f\.— Dat zfjn geen bloemlezingen, maar de geheel komplete werken van De Genestet, v. Zeggelen en den Schoolmeester, samen 4 deelen alles voor 1. Een gulden slechts voor hetzelfde waarvoor men in vroegere uitgaven 20 maal zooveel betaalde. Ieder moet ze nu hebben, in geen huis mogen ze ontbreken, ieder moet ze lezen. Wie. hoorde er niet van „Het Haantje van den Toren", en de onnavolgbare leuke, ironische, koddige, geestige gedichten van den Schoolmeester en Van Zeggelen, volledige Dichtwerken, waarin vele bekenden: Pieter Spa, Sermoen van Pater Brom enz. Ieder koopt nu de komplete werken van De Genestet, de Gedichten van den Schoolmeester en Van Zeggelen, samen 4 deelen, alles bijeen voor slechts één Gulden, of 2W in fraaie Stempelbanden ge bonden alles samen slecht3 /1.90. ledige werken van De Genestet, Van Zeggelen en van den School meester, 4 deelen franco, overal heen, op ontvangst van postwissel, waarop staat: GHOOT DICHTEHS PAKKET. Bij GEBR. E. M. COHEN, Hee rengracht 326, Amsterdam. Medoe Champagnisé Sec. 1.50. N.B. De Vins Blanc Mousseux du Médoc zijn zuivere Witte Bordeaux Wijnen langs natuurlijken weg gechampag- niseerd. Zij hebben minstens 2 jaar flesck. Onder de goedkoopere mer- kefn nemen zij de eerste plaats in.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 3