LOOPJONGEN OVER DE NOODZAKELIJKHEID VAN EEN LENTEKÜÜR. RAADSTUKKEN. Gemengd Nieuws. Neemt uw maatregelen bijtijds. Ad verten tien. RECLAME. Wanneer een mooie zomerdag gaat eindigen met een onweer, ondervinden wij een onaange name gewaarwording en zeggen wij vooruit: „Het weer gaat veranderen," Wanneer het gaat regenen, voorzeggen de rheumatieklijders den regen, want zij gevoelen hunne pijnen toenemen. Hoe minder gezond men is, des te erger ge voelt men de wisselingen van het weer. o Wij zijn nu, waarde lezers, genaderd tot het oogenblik waarop zich de hevigste verandering van het jaar voordoet. Op den treurigen winter is de vroolijke lente gevolgt. Die verandering hindert ons allen en wordt het meest gevoelc. door hen die niet zoo gezond zijn aLs zij konden zijn. Alles in de natuur vertoont een nieuw leven. De bladeren loopén uit, 'de hoornen schieten i bloei, de zon beschijnt ons langer en hare stralen zijn warmerhet is een algemeen ontwaken. Het schiint dat mj gezonder moesten zijn; maar in werkelijkheid'gevoelen w| ons minder goed. Waarom Omdat oès lichaam niet in volmaakt evenwicht verkeert, ö'mdat het niet' in overeenstemming met de jÜatuur; onze -verzwakte organen ver ons van dat^ nieuwe leven partij te n te genieten/ ensch die naa? een feest gaat zonder eet- fet een bedorven maag, zal er geen ge; in vinden, ztfl er geen genot van hebben. 1 zich zelfofniet op zijn gemak gevoelen- en op he£ feestmaal dat de natuur ons aan een bedorven lichaam. Ons lichaam Vis verrat en ondervindt een onaange- .rwording. Waarom is ons lichaam zoo weinig geschikt om de ^'weldaden der natuur in ontvangst te nemen? -Eenvoudig omdat wij gedurende zes maanden hebben geleefd op een wijze met de hygiëne in stijiid. Gedurende zes maanden zijn wij thuis op gesloten gebleven en hebben de binnenlucnt onzer huizen ingeademd, een lucht bedorven dóór de uitwasemingen van haarden en kachels en door den rook van lampen die te 4 uren des avonds zijn aangestoken en bleven branden tot wy naar bed gingen. o .Wij hebben in den loop van dat gure jaar getijde koude gevat, verkoudheden en keelaan- dqpningen opgeloopen, de aanvallen van griep ondergaan, en dat alles heeft onze gezondheid aaögetast. gedurende de zware koude hebben wij meer gegjeten om onze lichaamswarmte te vermeer deren, wij hebben miAder beweging genomen omdat het onvoorzichtig was uil te gaan. De werking onzer uitdrijfingsorganennieren, lever en cttarmen, is vertraagd en" ons bloed heeft zich met allerlei onzuiverheden beladen. Al deze slechté stoffen trachten nu door de huid naar buitenste komen an velen hebben daardoor brand, puisten'fn zweren. Ons lichaamsgestel is dus in een slechten toe stand om de'zé redenen én om nog wel anderen. o Ten allen tijde heeft zich de noodzakelijkheid van een lentekuur doen gevoelen. Langen tijd bestond die kuur uit een purgatic. Zulk een lentekuur is onvolkomen, men zou kunnen zeg gen dat zij nauwlijks een denkbeeld er van geeft; een purgatie is goed, maar zij is onvoldoende. Zij ontlast de ingewanden, maar komt niet ten voordeele van het gestel; zij verrijkt het bloed niet, noch wekt zij de werking van al onze organen op. Zij reinigt een gedeelte van ons organisme, maar heeft geen werking op het geheel. De echte lentekuur is de versterkende, de her stellende kuur. Wii hebben in zulk. een tijdperk altijd min waardige resultaten verkregen met de huurder Pink Pillen, de hersteller van het bloed, dewer- sterker der zenuwen* die zulke merkwaardige genezingen heeft gegeven en nog iedera$ dag geeft, zooals iedereen kan nagaan" Wij tfevelen u de kuur met de f* Pink Pillen als lerrtekuur aan, overtuigd dat erigeen geneesmiddeVwestaat dat beter aan dit doel beantwoordt Neem de Pink Pillen gedureiide een of twee ■yeken en gij zult n geheel en fil wel gevoelen cff zoo van de mooie dagen geniéten. 7~°f Voor gij met de versterkende kuur der Pink Pillen begint, zal een" purgatie met dfe Scavuiine, een licht afvoermiddel in den vorm/van suiker erwtjes, zonder smaak en zondw geur, het lichaam reinigen en ;de snelheide van de ver sterkende werking dey Pink Pillpt bevorderen. "1°— 1 Prijs f 1.75 de dods, f9.per 6 doozen. Verlcrijgbaar bij het General Dep6t der Pinlc Pillen, Eegken- la&n 22, Amsterdam en roor Amerafoorfc'en omstreken bij de firma's a. van de Weg en P.. de Zwart, Langestraat 129 en rerder bij verschillende apothekers ca goede drogisten. zijn om er het blij-bumeur in te houden. Zelfs al zijt ge niet een, die telkens «aebteraf" moet gaan, zicb wikkelen in mysterieuse »netten", dewelke beurtelings door hem-zelf en dan weer door de anderen niet kunnen worden «doorzien''... O, gruwelijke vloek, op den leugen rustend, dat hij onver poosd gedoemd is om weèr monstertjes als hij-zelf, leugen, is, voort te brengen... En óók wanneer ge niet zijt minister, aangewezen om sociale wetten te maken. Van den Kansel, via de ver gaderingen der geestverwanten, via de politiekerij... aan de tafel der regeerders genracht. Op uwe falie krijgend van Links èn van Rechts... Zoodebok voor fouten, door uwe voor gangers gemaakt en die gij hebt te corrigeeren, voor het alternatief ge plaatst van óf onrijp werk te leveren, waarvoor gij ransel krijgt, óf te laten wachten de ongeduldig wordende matige heeren, en nóg harder te wordeu uitgejakkerd... In trouwe voor een, in zulke positie verkeerend, kan zelfs de zon nigste, zoelste Pasehen geen ware vreugde des harten brengen...! Voor den Hagenaar is Paschen een soort van redding, uitkomst, na dagen van beproeving, en het besef, dat 't eind van z'n leiden is bereikt, ver troost hem ook in smartelijke uren. In de «stille week» mag. volgens al oude Haagsche traditie, geen schouw burg. geen onnoozel bioscoopje, ge opend zijn voor liet publiek...! Stilte des grafs in 't openbaar amusements leven, Londensche Zondag uit «aller fijnste« periode...! Of er nog eens 'n burgervader der residentie zal opstaan, die breekt met de «adat," wie durft 't gissen of voorspellen? Wie over genoeg van »dat« kunnen beschikken, maken in zoo'n «stille weekt glippertjes naar Brussel of Parijs... De anderen, voor wie een auto-ataxje reeds luxe is, zuchten en berusten... maar die «intensere vreugde bij het bereikt hebben der limiet...! Het café leven bloeit op gedurende de dagen van harde beproeving en onthouding, 't is waar. Doch wie kan nu... zonder muziek, zonder tooneel. zonder «cabaret,» zonder «strijkjes... Wie kan nu acht dagen lang «lerenrr op discours over Schapers «smerige bende» en zijn (in «Plancius») er kennen dat de onbeschoftheid «on verdedigbaar» was... Voorts: over de ramp van de «Willem II de verkoud heid van prins Hendrik, de aankon diging der duizend-en-tweede, staats commissie over 'k-weet-niet-wat, de tienduizendste inbraak, de ver dorrende Artesische putien in de Oost... Vanzelf kom-je dan weêrop... de komeet. Doch de gedachte aan al-meer naderenden Mei-dag doet u in heviger mate smachten naar het verlossend Paasch-uur, als-wanneer wiegende operette-deun u al de misère van 't moment zal doen ver geten Mr. ANTONIO Gasfabriek. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanbrengen van een betere straatverlichting in de Utrechtsche- en de Langestraat. Wij ontvingen van de Commissie tot bijstand in bet beheer der gas fabriek een schrijven, waarin voor stellen gedaan wordeu tot het aan brengen van een betere straatverlichting in de Utrechtschestraat en de Lange straat. De Commissie schrijft ons: i Zooals uw College bekend is, zijn jn den laqtsten tijd, op het gebied «Ier straatverlichting vele verbeteringen tot stand gekomen en is duidelijk het streven merkbaar om overal een goede straatverlichting aan te brengen. Wij Behoeven slechts te wijzen op de ver lichting van de Varkensmarkt den Hof het Julianaplein, de Arnhemsche- straat, de Utrechtschepoortbrug, enz. Deze omstandigheden heeft ons er toe geleid, de wenschelijkheid te over wegen, in de straatverlichting van de Utrechtschestraat en de Langestraat wijziging te brengen. Het valt niet te ontkennen, dat de verlichting van deze stralen ten achter is bij die van andere stadsgedeelten. Vooral des Zondags avonds wanneer de winkels zijn ge sloten, blijkt, hoe dringend hier verbetering noodig is Op drieërlei wijze kan verbetering worden aangebracht: 1. Verlichting met 20 presgas-bran- ders. Zooals uit bijgaande begrooting van den Directeur der Gasfabriek blijkt, is eene verlichting met presgas zeer kostbaar. (Deze begrooting ligt ter inzage.) Om deze reden vinden wij geen vrijheid, U deze wijze van ver lichting voor te stellen. 2. Verlichting met 31 invert-bran- ders met palen. Waren inde Utrecht schestraat en de Langestraat troittoirs aanwezig, dan zouden de palen daarop geplaatst kunnen worden. Nu dit niet het geval is, levert het plaatsen van de palen moeilijkheden op. Plaatsing tegen de huizen of bevestiging van de lampen aan de huizen is niet wenschelijk, omdat het licht dan niet midden op de straat valt, hetgeen noodig is, daar anders de straat in haar geheele breedte niet goed ver licht zal zijn. Ook deze wijze van verlichting kun nen wij U niet aanbevelen. 3. Verlichting met 25 of30invert- branders met overspanningen. Deze wijze van verlichting komt ons het doelmatigst voor. De lampen komen dan boven bet midden van de straat te hangen, zoodat deze over hare geheele breedte goed verlicht is. Omtrent het getal te plaatsen lampen, meenen wij het U het getal van 30 te moeten voorstellen. Hoewel met 25 lampen reeds een goede ver betering zou zijn tot stand gekomen meenen wij, dat, bij plaatsing van een dergelijk aantal, de lampen elkaar niet zullen dekken, zoodat er donkere hoeken zullen ontstaan. Om dit te voorkomen, meenen wij het getal op dertig te moeten stellen. Bovendien behooren de lampen op eene behoor lijke hoogte boven den as van de straat te hangen daar zij anders gevaar opleveren voor het verkeer.» Wij vereenigen ons geheel met de beschouwingen der Commissie en voegen hier nog bij, dat niet alleen op Zondagavonden, maar ook op avonden der werkdagen, tengevolge van de vroegere winkelsluiting, eene betere straatverlichting noodzakelijk is, De kosten van het aanbrengen van 30 reginalampen, 3 vlams invertlicht. met overspanningen, bedragen f 1878. De jaarlijksche kosten worden geraamd op f 1188.23, terwijl de jaarlijksche kosten van de verlichting van de Utrechtschestraat en de Langestraat thans bedragen f379.91. Terwijl de genoemde straten nu verlicht worden door 19éen pits gasgloeilichtbranders ter sterkte van 1330 kaarsen, zal de voorgestelde verlichting 9000 kaarsen sterk zijn. Uit deze cijfers blijkt, dat eene zeer belangrijke verbetering ver kregen kan worden. Wij stellen U, in overleg met de commissie, voor de nieuwe verlichting bij wijze van proef te doen aanbrengen in de Utrechtschestraat en ons te machtigen deze verlichting eveneeus in de Langestraat toe te passen, indien de proef gunstige resultaten oplevert. De jaarlijksche kosten kunnen uit de exploitatie der gasfabriek worden betaald, terwijl de installatie-kosten zeer waarschijnlijk uit het saldo over 1909 betaald kunnen worden. Een eventueel hiertoe strekkend vootstel zal U bereiken, zoodra de rekening over 1909 voorloopig vastgesteld zal zijn. Middelbaar enderwijs. Voorstel van Burgemeester en Wet- houdere betreflende eene aanbieding van voorwerpen ten dienste van het onderwijs aan de Hoogere Burgerschool. De heer W. J. Roll, Directeur der Artsenschool in Indië, thans met ver lof hier ter stede, heeft de Gemeente, ten behoeve van het natuur-historiscb kabinet der Hoogere Burgerschool, eene collecte voorwerpen aangeboden. Aangezien deze voorwerpen een aanwinst voor het onderwijs aan de school zijn, hebben wij de eer U voor te stellen, het aangebodone te aan vaarden en den gever dank te betuigen. Voor de genoemde voorwerpen bestaat voldoende bergruimte in de kasten en laden, thans aanwezig in het natuur historisch kabinet. Levende dieren in de maag. In The Brit. nxed. Journ. staat zoo deelt dr. Pinkhof in het T. u. G. mede een verhandeling over het voorkomen, volgens geloofwaardige berichten, van levende dieren in de maag. Onder de insecten zijn het vooral tweevleugelige, maar ook schild- en schubvleugelige, die levend door den mensch kunnen worden geherbergd. Zóó bijv. de huisvlieg, de blauwe bromvlieg en de bloemvliegen anl- homyia), wier eieren zich in de maag spoedig tot larven ontwikkelen, of wier larven, zooals bij de grauwe vleeschvlieg. kant en klaar op het vleesch worden gelegd. De blauwe vlieg weet de eitjes te laten vallen door de mazen van de gewone vliegen- deksels heen (zoodat neteldoek een betere bescherming vormt) en zoekt vleesch, dat reeds eenigszins in ont binding verkeert, terwijl de vleesch vlieg het vleesch reeds besmet, als de mensch nog niets van ontbinding bemerkt. De anthomyia-soorten leggen haar eieren op verschillende groenten en vruchten; frambozen en bramen bevatten vaak in iedere vrucht een larve. De larven der slijkvlieg, die op ratjes gelijken, en in vuil poelwater leven, weten soms ook den weg te vinden naar het binnenste van weinig kieskeurige menschen, eveneens de larven van culex pipiens, en de kaas made, de overigens onschadelijke larve van een klein vliegje, schijnt een lekkernij te zijn voor sommige men schen, die aan onbewegelijke kaas geen aardigheid vinden. De horzels, die de maag der huisdieren zoo vaak bewonen, komen slechts zelden bij den mensch voor. Vier-en-twintig soorten van kevers of hun larven zijn. na prinkelings- verschijnselen van de maag, uitge braakt of met de ontlasting verwijderd. De meelworm komt bij genoegzame warmte en voeding gedurende het geheele jaar voor. en zoo kon het in sommige gevallen gebeuren, dat het dier in alle trappen van ontwikkeling bij denzelfden persoon werd gevonden Meestal komen deze insecten met meel en brood naar binnen, of door dat aarde, die eitjes bevat, in den mond komt. Rupsen, meestal van nachtvlinders zijn ook meer dan eens bij den mensch waargenomen; ook vlooiensoorten en houtluizen, die in groote getale zijn uitgebraakt. Terwijl de oorzaak van het inslikken van eieren, larven en insecten meestal is te zoeken in het gebruik van onvol doend gereinigde of beschutte spijzen en dranken, komt het opzettelijk eten van larven of tuinaarde, door kinderen of hysterische personen, ook in aan merking. In enkele gevallen moeten de insecten hun geheele ontwikkeling hebben doorgemaakt in de ingewanden en zich daar zells hebben vermeerderd<1 it bleek dan uit de verwijdering van alle ontwikkelingsvormen van het insect bij tusschenpoozen gedurende jaren. Proeven hebben het groote weerstands vermogen van larven, vooral van schildvleugeligen, aangetoond, en zwaï tvleugeligen kunnen uren lang onbeschadigd in alcohol liggen. Is er iu de maag een te kort aan zoutzuur, dan begunstigt dit de ontwikkeling der larven. De verschijnselen zijn afhankelijk van het aantal en den aard der dieren. Vliegenlarven geven vaak eerst bij hun verschijnen in de ontlasting een teeken van bestaan. Keverlarven kunnen hevige prik- kelingsverschijnselen teweegbrengen tijdens hun ontwikkeling gaan soms, doch niet altijd, onduidelijke pijnen, gebrek aan eetlust, onrust vooraf. Daarna bestaan de verschijnselen in hoofdpijn, dorst, flauwten, soms hevige duizeling, brakingen en oprispingen, vaak koorts gedurende dagen of weken, diariheet bij kinderen stuipen en deliria. Heftige, scheurende pijnen en bloedbraking zijn ook waargenomen. Weldra worden eenige exemplaren van het insect uitgebraakt, maar soms een liter vol! Dit larvenbraken duurt soms maanden. In chronische gevallen komt het tot dyspnoe (kortademigheid) en hydrops (waterzucht). Onder meer merkwaardige gevallen wordt er één verhaald van een jonge vrouw, die gedurende twee jaren aarde had ge geten van de graven van zeer heilige priesters en ontzettend heeft geleden gedurende ruim drie jaren, waarbij zij duizende larven kwijtraakte. Door toediening van ongeveer 180 gram terpentijn per dag kwam het meisje tot genezing. Verhalen omtrent levende wormen, hagedissen, kikvorschen, kikkerdril, kikkervischjes, salamanders, zoetwa ter garnalen moet men niet te vertrouwen. Kleine amphibieën zouden wel na eenige uren nog levend kunnen worden uitgebraakt, eenmaal zelfs na 60 uren Van een Rus wordt verhaald, dat hij slapende een adder heeft ingeslikt, die hem nog twee dagen lang hevig kwelde en eerst na twee weken dood met de ontlasting werd verwijderd. Bloedzuigers zonden in de maag lang in leven kunnen blijven en bloedingen kunnen veroorzaken. Sterk zoutwater is voldoende om hen te dooden. Vrouwelijke winkelbedienden. Minister Talma stelt een enquetle in naar de arbeidsvoorwaarden van vrouwelijke bedienden in hel winkel bedrijf. Dit onderzoek, dat zeer uit gebreid en landelijk wordt ingesteld, heeft te Amsterdam reeds een aan vang genomen. De „Prins Willem II." Inlichtingen bij verschillende kust plaatsen ingewonnen hebben bewezen, dat de «Prins Willem II« met man en muis is vergaan en wel bij het eilandje Houai, dat iets meer oostelijk en dichter naar de kust ligt dan Belle Isle. Vermoedelijk heeft de ramp in den nacht van 23 op 24 Januari dadelijk na het passeeren van Ouessant plaats gehad. Vervolg berichten, enz., zie bij voegsel. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 18 tot '24 Maart 1910. Geboren: Wouter, z. van Teunis van Drie en Aaltje Bouwman. - Rijntje Dina, d. van Jan Willem Hoenders en Frederika van der Sluis. Carolina Johanna, d. van Jacobus Wilhelmus van Diest en Carolina Johanna van der Heiden. Ger- rit, z. van Johan Westerveld en Marrigje Elisabet Baljuw. Franciscus Leendert, z. van Franciscus Dekkers en Pieternella van Strien. Antonius Johannes, z. van Lambertus Theodoras van de Weem en Johanna Geertruida Boerssen. Cornelis Jacobus, z. van Jan Berg en Johanna Walet. HendrikaWilhelmina.d. vanGijs- bertus Pothoven en Jannetje van Heesik. Willem, z. van Geurt Johan Sterk en Chris tina Cornelia Flink. Johanna Maria, d. van Antonius Corner Geijtenbeek en Al berta Cornelia Delfortrie. Johannes Hendrik, z. van Boudewijn Mol en Catha- rina van der Zon. Adriana Hendrika, d. van Everardus van den Hoef en Gerarda van Oven. Joseph Antonius, z. van Cornelis van Drie en Engelina de Goede. Wijtske, d. van Christiaan Philir Boer winkel en Klaaske Bouma. Ondertrouwd: Samuel Wilhelm Hen- ricus Monicus Colombijn en Louisa Char - lotta van der Keilen. Hermanus Johan nes van Beek en Jansje ten Hoven. Cornelis Groot en Hendrika Ockhuisen. GetrouwdHendrikus Wilhelmus de Lang en Margje Schipper. Arie Pieter Leeuwenburg en Hiltje Harmina Mulder. Overleden: Egbert Frederiks, 15 mnd. Geert Vreeburg 30 j-, ongeh. Leusden. van 18 tot 24 Maart 1910. Geboren: Maria, d. van Hendrik Smal enHendriea van denBongaard. Albertus, z. van Gijsbertha Maria Daatzelaar- Peter, z. van Christiaan Gerard van Mal- kenhorst en Steventje van Broekhuizen. OndertrouwdHendrikus Lambertus Hamaker en Alijda van de Lagemaat. Marinus Ipenburg en Berendina van 't Hof. Aalbert van Eijden en Martha Maria Voskuilen. Overleden: Hermanus Landzaat, oud 5 maanden. Woudenberg. GeborenJan, z. van Jan van Donkelaar, en Luitje van de Glind. MARKTIJ bRIUHT. AMERSFOORT, 23 Maart 1910 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f 3.a f G.Peren f i at 6.Klei- aardapp. f0 a f0.zandaardapp. fl.80af2.10 Hoendereieren f3 20 a 3.50 per 100 sc. Bruine f3.50 a f3 80. Boter t l.50 a f 1 Go per kilo. M«r- garine f0.— a f 0.Zoetem kaas f0 afO. Kippen f 0.90 a f 1 50. Kuikens f 1 a f 1.25 Piep kuikens f 0.00 a f 0.00. Ganzen f 0.a f 0.Eenden f0 80 a f 1.10 p. st. Jonge fl.a fl.25. Hazen f 0.00 a f 0 00. Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.80 a f130. Duiten f 0.60 a f 0.80 paar. Magere varkens f 20. - a f 30 -Varkens export f0.a fZeugen fGO.a tl 10. Biggen f 12.a' 16Schrammen faföVette koeien f 000.a f 000.Guste koernn f 000. a fO00.—Kalfkoeien f 000.— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000 Pinkstieren f üOO.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. 25 heet. Appelen. 10 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- en 60 heet. Zandaardappelen, 100.000 stuks Hoen dereteren stuks Eendeneieren, 700 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka-is. stuks Vee. 10 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 200 biggen en '20 zeugen. Het komt dikwijls voor, dat mensehen aan nier- of blaaskwalen lijdende zijn, zonder dat zij eenig vermoeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer uiteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toegeschreven aan de verschillende lichaamsgesteldhedcn bij verschil lende menschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoorlijk vervullen, gaat gy ^ftjclerTTtaji pijn in den rug, of de zijden, gij- Krijgt last van pijn in de ge wrichten en spieren en vooral bij guur en vochtig weer gevoelt gij u rheumatisch.^ De urine laat een bezinksel achter en komt pijjplijk, soms bij zeer groote /of bij zeer kleine lio'eveelheden, en met een scherpe, Onaangename reék. 's Morgens gevoelt gij dikwijls te ellendig tm op te staan en gij krijgt blazen'i?nder de oogéii, opgezwollen handen of enkels Wanneer zich verschijnselen als de boven staande vertoonen, is dit een bewijs, dat dc nieren te kort schieten in hun plicht om de onzuiverheden uit het bloed te Gltreeren. Ver- waarloozin». dezer verschijnselen leidt tot gevaar lijke ziekten als chronische rheumatieh, stèen, ontsteking iyan de blaas en urmekanalen, hart zwakte, en|. Begint daarom zoo spoedig mogelijk heden fyg met het gebruik der echte Foster's Rtwpijn Nieren Pilie-d, het grootsche nieren- en ffaasgenecsmidd^lf"tfatrvde nieren hun verloren kraait weergeeft/Cij makerf^eze organen weer geschifit voor hdn omvangrij tewerk om het bloed te huiverep'. Let er op, handteckening van James Foster op de doos voorkomt ten bewijze, dat gij de' echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den lieer A. van dc Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f10.voor zes doozen. GEVRAAGD, P.G., niet beneden de 18 jaar, niet dienstplichtig, vrij van sterken drank. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Aanbieding in persoon des avonds tusschen 9 en 10 uur bij den uitgever dezer courant.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2