Bijvoegsel behoorende bij de Nieuwe imersfoortsche Courant van Zaterdag 26 Maart 1910. AMERIKAANSCH KLEEDINGMAGAZIJN. i, KREYMB0R6 tb Go., MARIAPLAATS 3 /(vierde huis van den hoek) UTRECHT. Speciaal huis voor moderfle Heeren= en Kinderkleeding eeeëhhjeë \s Plaatselijk Nieuws. coupe en ïrtcrtfellen onovertrefbaar, stoffen en bewerking soliede, prijzen buiten concurrentie zijn. Gemengd Nieuws. Het cachet van elegance, de deugdelijkheid in het dragen de scherpe prijzen, 1 zijn het gevolg van De naam „KEEYMBORG" garapdeerd ,Ufdat: De Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer-alhier zal op Woensdag 30 Maart 1910 des avonds 8 uur, in het bótel »De Ver gulde Zwaan een Algemeene Ver gadering houden, ter behandeling van der navolgende punten 1. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 2. Benoeming eener Commissie tot bet nazien der rekening. 3. Jaarverslag over het af geloopen jaar. 4. Verkiezing van drie bestuursleden wegens periodieke af treding, vacature de Heeren J. v. d. Horst Bruijn, M. L. Celosse, A. M. Tromp van Holst. 5. Ingekomen brieven. 0. Mededeelingen. In plaats van den heer van Vorst, die Donderdag voor de S. D. A. P. hier zou spreken, trad op de heer Hoejebos, lid van den Haagsche Gemeenteraad. Spreker schetste de positie van den arbeider in verband met de werk zaamheden van de Tweede Kamer. De uitdrukking «smerige bende« van Schaper moge dan al niet parlemen tair zijn, ze vertolkt toch zeer juist het gevoelen van velen. Wanneer krijgt de werkman pensioen? Het stel sel van de verplichte verzekering is niets waard. Mannen als v. Houte. Kuiper en anderen hebben zelf zeer groote pensioenen, (v. Houten 64000) doch den arbeider gunnen ze niets. Met cijfers toont spreker verder aan er geld geneeg is, doch men scheept den werker, die dit alles voortbrengt af met een schiinh ervor- ming. Er komt geen goede sociale wetgeving, voor er algemeen kiesrecht is. Hierop dus met kracht aangestuurd, want het is het machtigste wapen in den politieken strijd. Dit weet de reactie ook wel en daarom komt steeds tegenover een neutrale organi satie een kerkelijke. Niemand kwam in debat. De voorzitter wekte op om toe te treden als lid van de kleine afdeeling die zooveel kracht ontwikkelt, gebleken b.v. bij de jongste genteen teraads ver kiezing. Donderdagmiddag had de bevor dering der leerlingen van de Ambacht- schooi plaats io tegenwoordigheid van Bestuur, Directeur en Personeel. De heer Buys bracht een woord van hulde en dank aan Dir. en onder wijzers, voor hun ijver en toewijding, waardoor deze school een voorbeeld voor velen kan zijn. Hierom heeft het Bestuur dan ook besloten hem in de gelegenheid te stellen de tentoonstelling te Brussel te bezoeken, wat in dank aanvaard werd. De vertrekkende leerlingen werd in herinnering gebracht, ze voortaan op eigen beenen zullen moeten staan, dat veel van hen zal worden gevor derd, dccb oppassen en zijn plicht vervullen blijft de hoofdzaak. J. A. Allers, W. Hengeveld en G. van den Burg worden tol voor beeld gesteld. Alle leerlingen der hoogste klas krijgen hun eind diploma en een mooi stuk gereedschap. Van de tweeden naar de derde klas werdenallen bevorderd. J. Huizenga was hier de prima en kreeg des wege een pluimpj». Vari de eerste naar de tweede werden 4 niet bevorderd. A. Blo»n was hier de vlijtigste en werd als zoodanig geprezen, een paar minder goedwilliger) werden ernstig toege sproken, doch zóó, dat bet verbeter, maar verbitter niet, io toepassing gebracht. Het Groene Kruis. Deze vereeniging hield Donderdag avond haar 8e ledenvergadering in »Ons Huis" onder voorzitting van Ds. J. L. F. de Meyere, die met een woord van welkom de vergadering opende. De notulen van 25 Maart 1909 werden gelezen en goedgekeurd onder dankbetuiging aan den waarneinenden secretaris. Bijzonderen dank werd ook gebracht aan den aftredenden secretaris voor zijn accuratesse en toewijding Hierna werd het jaarverslag door Dr. v. Enst gelezen en onder dank vastgesteld. RekeniDg en verantwoording 1909. Inkomsten Contributies ƒ1820,29 (in't afgeloopen jaar ƒ1738,02). v 300,— Gem. subsidie Verkochte reglementen Badkaarten 0,40 31 Giften verpleging 48,50 (in 't afgelonpen jaar ƒ166,95). Diverse ontvang sten 76,05 (in'tafgeloopen jaar 194,82). Totaal ƒ2276,24 Uitgaven Nadeolig saldo 1908 9,40 Traktement zusters 900, t waarnemende zusters 84, Uitgaven magazijn v 577,69 Diverse uitgaven 77,83 Gratificatie bode 50, Tractement bode a 150, Rente restant leening wijkgebouw y3600a3«/0 108, Aflossing 320, Totaal ƒ2276,92 Alzoo nadeelig saldo van ƒ0,68. Begrooting 1910 aldus vastgesteld. Ontvangsten Inkomsten ƒ1800, Gemeente-subsidie 300, Verschillende bijdragen 50, Giften verpleging i 50, Diverse ontvangsten 50, ƒ2250, Uitgaven Tractement verpleegsters ƒ1200, Bodeloon o 150, Onderhoud magazijn 420, Diverse uilgaven 101,60 RenteleeniDg 98,40 Aflossing o 280, Tolaal ƒ2250, De Voorzitter brengt zijn hartelijken dank aan den Penningmeester den heer W. H. E. Vrijdag, voor zijn uit stekend beheer. Tot het nazien van de rekening en verantwoording van den penning meester worden benoemd de heeren A M. Tiomp van Holst. C. W. Ooster man, en L. van Dommelen. Tot Bestuursleden worden de heeren Scholeman en Middelburg herkozen en de heeren B. J. Enst en Mr. J. K. H. de Beaufort gekozen, inplaats van de heeren de Meijere en A. M. Tromp van Holst, die niet meer in aanmerking wenschten te komen. Wegens vertrek van den heerdeMeijere moesteen nieuwe voorzitter worden be noemd. Gekozen wordt de heer Vrijdag, die de benoeming aanneemt. De voor zitter wenscht hem hiermee geluk en zegt dat zijn groote. toewijding een waarborg is, dat onder zijn leiding de vereeniging in bloei zal toenemen. De heer Oosterman is de tolk der vergadering, wannee'- hij een woord vari dank brengt aari den vertrek- kenden voorzitter voor al 't geen hij voor de vereeniging gedaan heeft. Zijn werkzaamheid is boven onzen lof verheven Door applaus geeft de ver gadering van haar instemming te kennen. De heer Vrijdag zegt nu den voor zittershamer reeds over te nemen, om voor te stellen, hem die den stoot gegeven heeft tot de oprichting bij acclamatie tot eere-voorzilter te be noemen. Dit geschiedt en de heer De Meyere verklaart deze zeer gaarne te aanvaarden, temeer daar hij als voor zitter de eer heeft lid te zijri van 't Com. Generaal voor de jubilee-ten- toonstelling te Uttecht. De Groene Kruis vereenigingen zullen dan 10 jaar hebben bestaan. Waarom, vraagt de voorzitter, waarom ik zooveel tijd voor het Groene Kruis heb opge offerd? Omdat het een zeer dank baar is. In ruim 9 jaar tijd zijn 400 afdeelingen in ons land opgericht. Het is een zeer dankbaar arbeidsveld en groote zegen is gebracht in menig gezin, in menige plaats. Ik had willen bedanken wegens vertrek uit Amers foort. Met den wensch, dat de ver eeniging in bloei moge toenemen en het ledental zich uitbreiden, want dit is nog te klein, eindigde spreker. Hit de rekening en verantwoording blijkt, dat een vereeniging als deze behoefte heeft aan geid, aan vesl geld. Wenschelijk zou het hierom zijn, dat zij die over veel te beschikken hebben de diensten van »het groene kruis" volgens een verhoogd tarief van b.v. 25 cent genieten. Dit beteekent voor de betrokkenen niets en voor de ver eeniging zeer veel. Van dwang is natuui lijk geen sprake, alles is geheel vrijwillig. De Bond van Vrouwenkiesrecht afd. Amersfoort, zal op Donderdag 7 April in de Concertzaal De Arend" een Openbare Vergadering houden waarbij als spreekster zal optreden mevrouw Dr. Aletta Jacobs van Am sterdam, met het onderwerp»Is invoering van Vrouwenkiesrecht nood zakelijk". De Amersfoortsche Muziekver- eeniging zal op Zondag 3 April in «Amicitiaa een uitvoering geven, met medewerking van de gunstig bekende Operette Duettisten »De Leeuwe,« Karakterkomieken. Maandag 28 Maart a.s. zal de «Ring Geldersche vallei" Afdeeling van verschillende Chr. Jongelingsver- eenigingen een vergadering houden in de bovenzaal van Ebenhaezer des middags te twee uur. Maandagavond a.s. zal de too- neelvereeniging «Door inspanning uit spanning» onder tegersie van den heer G. Grootkop des avonds te 8 uur in de concertzaal de «Keizers kroon» een tooneelstuk opvoeren ge titeld «Eerloos». Buitengewoon aanbod. Men is thans in de gelegenheid voor 15 centen mooie en goede boeken te Uoopen, zoowel romans als weten schappelijke werken, gedichten en kinderboeken kan men thans vooi' 3 stuivers bekomen. 't is merkwaardig in de geschiedenis van den boekhandel, hoe dergelijke hoeken, nieuw, tegen dien prijs kun nen geleverd worden. Namen alsDahn, Netscher, Dickens, Andersen. Thacke ray, v. Lenriep, Busken Huet. e. a vindt men in de gtoote lijst van boe- kp.n door de firma Gebrs. E. M. Cohen, te Amsterdam, in ons blad van heden gepubliceerd. Men doe zijn keuze. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurien in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 27 er> Maandag 28 Maart geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Ie Paaschdag. 's Av. 7 uur, Ds. de Meijere. Afscheidsrede. Renionstrantsche kerk. Ie Paaschdag. Voorm. 10'/> uur, Ds. H. C. Lohr, Em.-pred. te Haarlem. Doopsgezinde Kring. Het Logegebouw Van Persijnstraat No. 1. Ie Paaschdag. Voorm. IO'/j uur, Ds. E. M. Ten Cate, Gereforut. kerk (Langegracht). ie Paaschdag. Voorm. '10 uur, Ds. Donnet'. Openbare Belijdenis. sAv. 5uur, Ds. Donner. 2e Paaschdag. Voorm. 10 uur. Ds. Donner. Gere form, kerk (Zuidsingel). Ie Paaschdag. Voorm. 10 uur, Ds. "Teerink. 's Av. 5'/j uur, Ds. Teerink. 2e Paaschdag. Voorrn. 10 uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Ie Paaschdag. Voorm. 9'/« uur, de Heer D. Barth. van 's Gravedeel. 's Av. 5 uur, de heer D. Barth. 2e Paaschdag. Voorm. 9'/j uur, de Heer I). Bartb. Chr. Gereforin. Gemeente. I.okaal «de Zaaier". Ie Paaschdag. Vooim. 91/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/» uur. Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb Eben Haëzer, Muurhnizen 113. Ie Paaschdag. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/» uur, Godsdiensloefening. Te Zeist zal den 29 30 en 31 Maart a.s. eene tentoonstelling ge houden worden van voorwei pen, ver vaardigd door de verpleegden van de Rijks- en Parliuliere gestichten voor het Tucht- en Opvoedingswezen in Nederland. Deze inzendingen /ijn be stemd voor de aanstaanstaande Inter nationale Tentoonstelling te Biussel. De tentoonstelling wordt gehouden in het Rijksopvoedingsgesticht voor meisjes. De Gemeenteraad van Utrecht heeft liet vakkenstelsel bij de tram- exploitatie met 21 tegen 11 stemmen verworpen. B. en W. zullen nu een herzien tramtarief indienen vóór 1 Juni e.k. Canada. Door het hoofdkwartier van het Leger des Heils wordt ons medege deeld, dat er een extraboot met officieren van het Leger des Heils aan boord, tot assistentie der emi granten, enz naar Canada gaan zal, in verband met de groote aanvrage om plaatsen op de verschdlende andere booten. Passagiers voor deze boot moeten op '12 April a.s. van Rotterdam afvaren en de passageprijs is per persoon f 97.20, indien men vóór 1 April plaats bespreekt. Nadien datum wordt de prijs hooger. Voor verdere inlichtingen en plaats bespreking kan men zich wenden tot het hoofdkwartier van het Leger des Heils in Amsterdam. Naar het hoofdkwartier er bij voegt, garandeert het Leger des He.ls iedereen bij aankomst loonenden arbeid. 9 onze machtige inkoop combinatie over geheel ons land, jarenlange ervaring en dageljjksche inspanning, de reuzen omzetten en goede kosten- verdeeling Al zou men ook willen, men kan oj> den duur tegen ons niet concurreereny,-Wrj putten deze kraclftsjjjet^ uit ons zeiven, doch uit de aansluiting aan het meest handelskrachtige lichaam, dat rechtstreeks reuzenordej*f aan de fabrieken opgeeft. - Zoowel onze vaste contante prijzen als abonnementsvoorwaarden voor jïfaatkleeding zijn daarom voordeeligcr dan van wien ook. Ten bewijze van dit laatste (het eerste is algemeen bekend) kunnen wij dan oob-fnet beter doen dan aan te raden, zonder verbinding tot koopen, onze stalen en tarieven aan te vragen. yS

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 5