(irfkvrbrie; cimistofii. Voornaam Nieaweimerstourlscbe Courant Belangrijke Kennisgeving. Berlitzschool te Amersfoort Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. DUITSCH, ENSELSCH, FRANSCH. s Lepels en Vorken, Dessertlepels en Vorken, Messen, Nikkel Bladen, Koffie- en Theepotten, Room kannetjes en bakjes, Wijnkoelers. g 5 I? Slitaitr's StMlritiii'lj, Wormbonbons „Kenha" BIJVOEGSEL Zaterdag 9 April 1910 in Amersfoort .Langestraat 112« een Filiaal PRIVAATLESSEN van ai fl CLUBJES van at 0.50 a Persoon. LESSEN OOK AAN HUIS. Neflerlanfl's potst Taalinstitnnt voor Dames en Heeren. 15 FILIALEN IN NEDERLAND. Voor Hotels, Pensions en Inrichtingen w g bijzondere conditiën. A. SCHARENBERG, li UTRECHT, CHOORSTRAAT 2. a DRUKWERKEN, T 01 VERS MAGAZIJN Stolprflje^Leliemlfc-Zeep behoorende bij de van Het Bestuur der «Oranje-vereerii- ginga deelt ons mede, dat ter gelegen heid van ile Eersten Verjaardag van II. K. H. Prinses Juliana, op Zaterdag 30 April a.s in bet Café »De Arend» Arnhemscheweg, 's namiddags om 2 uur eene Biscope-voorstelling zal wor den gegeven, uitsluitend toegankelijk voor de kinderen der leden, in den leeftijd van 8 tot 14 jaar. De toegangs kaarten hier voor zullen verkrijgbaar zijn aan voormeld lokaal vanaf Maan dag 11 April tot Donderdag 14 April, 's avonds van 7 tot 9 uur. Üp Maandag 2 Mei a.s., 's avonds om 8 uur zullen in de zalen van «Amicitian en van «Het Valkjea (in gang Valkestraat) Zang-, Gymnastiek- en Schermuitvoeringen worden gegeven uitsluitend toegankelijk voor deleden van de Oranje-vereeniging met twee dames, op vertoon van het Bewijs van lidmaatschap. In de gisterenavond gehouden vergadering van het bestuur van Handel en Nijverheid is besloten met de ruim 70 toegedreden leden de volgende week eene vergadering te houden tot het stichten eener Ver- eeniging voor Handelsonderwijs te Amersfoort het kiezen van een bestuur, het ontwerpen van Statuten enz. enz. Jhr. Mr. A. M. C. Sandberg. j- Gisterenriacht overleed in den ouder dom van 80 jaren jhr. mr. A. M. C. Sandberg, oud ontvanger vati de regi stratie en Domeinen alhier. Allen, die dezen eenvoudigen en vriendelijken man kenden, misten hem al reeds eenigen tijd op zijn dagen- lijksche wandelingen, welke hij meestal met mevrouw zijn echtgenoote plachtte te doen. Jhr. Sandberg was op en top een edelman, iemand voor wien het «noblesse Oblige« een hoogebeteekeriis had, een sympatieke figuur in liet maatschappelijk leven, wiens hulp vaardigheid voorkomendheid voor velen een schoon voorbeeld vormden. Als ambtenaar stond jhr. Sandberg hoog aangeschreven, zoowel bij zijn supe rieuren als bij zijn collega's. Hij werd den 20en October 1829 te Zwolle geboren. Na voleindiging van zijn studies werd hij den 29cn Novem ber 1854 benoemd tot surnumerair der legistratie. Als ontvanger had hij achtereenvolgens tot standplaats Om men, Druten, Kaalte, Hoogeveen, Kam pen, Tiel en Amersfoort. Hier kwam hij in Augustus 1880 en werd op 1 April 1893 op zijn verzoek gepension- neerd, waarna hij in onze gemeente bleef wonen. De begrafenis is bepaald op Dinsdag middag te 12 uur (ve-trek van het sterfhuis) op den algemeene begraaf plaats. De N. V. de Amersfoortsche Glasverzekering Maatszhappij verga derde Donderdag in »de Zwaan" onder voorzitting van den heer S. .J. v. Dui nen. Dit het jaarverslag, dat van Augustus 1909 tot 1 Januari 1910 loopt, blijkt dat alle aandeelen geplaatst zijn. Er zijn afgesloten 20 polissen tot een bedrag van f220,65, uitbetaald is f32,17. De oprichtingskosten bedragen f 172,83. Door de heeren de Jongh en Melchior werd de rekeninh en verantwoording nagezien en in orde bevonden. Besloten werd nog propaganda voor de Mr. te maken. De Muziekvereeuiging »De Har monie" zal ter gelegenheid van de onthulling van haar vaandel, dat aangeboden is door de ingezetenen van Amersfoort. Woensdag 13 April een uitvoering geven, in de sociteit »'l Valkje" met medewerking van de Utrechtsche Geheel onthoudersvereeni- ging »De propagandist" Men bericht ons uit Hoogland. De heer P. H. Smeets te Sassenheim, die benoemd is tot Hoofd der school te Hooglanderveen, zal in het midden dezer maand hier in functie treden. Op Maandag 18 April zal de nieuwe school geopend wordeD. In het laatste No. van de Camera komt een «Oproep aan de Holland- sche fotografen» voor, waarbij in opdracht van het Centraal Bureau voor Vreemdelingenveikeer tc's-Gra- venhage, aan alle Hollandsclie vak en arnateur-fotografeii wordt gevraagd foto's in te zenden, die door de karakteristieke wedergave van het mooie in Nederland en het eigen- aaidige der bewoners, het Vreemde lingenverkeer zullen helpen bevorderen. Uit de inzendingen zal worden samengesteld een collectie, bestemd voor de Tentoonstelling voor Vreem delingenverkeer te Berlijn te houden Het is zeker dat de Hollandsche fotografen beter dan de buitenlanders het verstaan, het aantrekkelijke van hun eigen land weèr te geven, en te hopen dat zij dit op bijzondere wijze thans zullen toonen. Het eerstvolgend No. van de Camera zal bijzonderheden omtrent inzending, jury, enz bevatten. Door de administratie van dit blad (Hofwijckstr. 13, Den Haag) werden drie medailles (een gouden, zilveren en bronzen) ter beschikking gesteld. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 10 April geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. A. D. Wempe, Ev. Luth. pred. te 's Gravenhage. Remongtraiitsche kerk. Voorm. IO'/j uur, Dr. L. N. de Jong te Utrecht. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur. Ds. Donner. sAv. 5'/i uur, Ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 'sAv. 5uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, de Heer H. J. Vaar- ties van Dordrecht. sAv. 5 uur, de Heer H. J. Vaarties. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorrn. 95/» uur, de Heer Baas, Theol.-Student. s Av. 57» uur, de Heer Baas. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muuihuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/» uur, Godsdienstoefening. STOOM VAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. Holland Amerika-Lijn. ss Rijndam, arriveerde te Rotter- lam 1 Apiil. ss. Rotterdam, passeerde Lozard 3 April. ss. Noordaon, arriveerde te New- Yoik 4 April. ss. Nieuw Amsterdam, vertrok te New-York 8 April. Koninkl. Iloll. Lloyd. ss. Rijnland, vertrok van Santos 1 April. ss. Maasland, vertrok van Buenos- Ayres 2 April. ss. Eemland, vertrok van Amsterdam 4 April. Stoomv. Maatschappij «Nederlanden ss. Rembrandt, arriveerde te Sebang 6 April. Opgave van de Vereeniging "HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten, met ver melding van woonplaats, van 23 Maart tot en met 5 April 1910. GEVESTIGD. Anna Magdalena IJselman wed. J. Ver meulen van Bloemendaal, naar Nieuw- straat 19. Theodora Adolf, van Rotterdam, Lange- straat 101. Wilhelmina Ny enhuis, van Raalte Hof 10. Willemijntje Davelaar, van Zeist, Zand 37. Cornelis Gordijn, van 's Hage, Station straat 31a. Catharina Pannekoek, van Utrecht, Nicasiusdwarsstraat G 21. Evert van den Broek, van Stoutenburg, Hoogeweg 92. Helena Bakker, van 's Hage, Plant soen 16. Andries Jan Strik, van Amsterdam, Soesterweg G 139. Henricus van Dooren, van Hoogland, Liendertscheweg 9. Aart Berendse, van Duitschland, Koning straat 1. Maria Johanna Immikhüizen, van Zeist, Kruiskamp 69. Johanna Maria Hillegonda Schenner, van Alkmaar, Krommestraat 4. Jan Zaal, van Bodegraven, Langestraat 98. Geurt Vierbergen, van Ahaus(D), Bur- gerbuurt 18. Wilhelm Geelkerken, van Dusseldorf, Utrechtschestraat 14. Evert Bosch, van Nerderh. den Berg, Borstraat 21. Jan Koene, van Hoogland, Stelling- Werfstraat 47. Cornelis Oliemans, van Ruswijk (Z.H.), Heiligenbergerweg 27. Rijk van Ee, van Baarn, Beekesteinsche laan 40. Jacobus Hendricus Tobeas, van 's Hage (Kazerne), Zuidsingel 80. Cornelis Johannes Watervis, van Reusel, Pepersteeg 2. Albertus Smeink, van Soest, Flierbeek- straat 24. Reinder de Wit, van Vijverstraat 14, Leusderweg 156. Willem Arnold van Zetten, van Wage- ningen, Lavendelstraat 8. Jan van Ommen, van Bentheim, Bor straat 23. Marinus Bekker, van Bodegraven, Langestraat 126. Jan van Doesburg, van Oldenzaal, Stel lingwerfstraat 83. Johanna Antonia Maria Boshart, wed. G. van Oorschot, van Abcoude-Baam- brugge, Schimmelpenningstraat 28. Willem Frederik Hendrik Kretschman, van Breda. Langestraat 39. Jan van der Hoef, van Wolvege, naar Kampstraat 73. VERTROKKEN. Margaretha Fleck, van Kampstraat 72, naar Duitschland. Antonius Gerhardus Bernardus Ruepert, Zand 27, Stad Delden. Albert Kroese, Kampstraat 82, naar Rolde. Emrik Suichies, Kampstraat 82, naar Rolde. Roelof Klooster, Kampstraat 78, naar Hoogeveen. Haijo Berends, Kampstraat 78, naar Emmen. Albertas van Nus, Bloklandstraat 2, naar Chicago. Anna van de Kamp, Arnhemscheweg 34, naar Arnhem. Pieter Dekker, Leusderweg 156, naar Winterswijk. Jacob Louis Frederik de Meyere, Lange straat 100, naar Haarlem. Hendrika Manten, Langstraat 100, naar Haarlem. Elisabeth Wilhelmina Dagelinckx, Hen drik van Viandenstraat 5, naar 's-Hage. Peter Lambrechts, Hellestraat 71, naar Keulen. Antonia Teunissen, Oude Soesterweg 5 naar Weesp. Leendert Johannes Frederiks, Soester weg 58, naar Hilversum. George Louis Johan Birnie, Johan van Oldenbarneveldlaan 5, naar Canada. Sophie van Spiegel, Kampstraat 58, naar Emmen. Wilhelm Marie Petro Pulle, Arnhem scheweg 24, naar Ede. Jan Marinus Heij, Tuinstraat 16, naar Amsterdam. Catrina Margerhetha Kraaikamp, Plant soen 8, naar Gorssel. Johannes Evertsen, St. Jorisstraat 11, naar Putten. Arie van Rossum, St. Jorisstraat 11, naar Putten. Cornelis By, St. Jorisstraat 11, naar Putten. Wilhelmina Mathilda Schmitz, Muur- huizen B. 47, naar Amsterdam. Douwe Gramsma, Langestraat 57, naar Leeuwarden. Maria Petronella Wemink, Arnhemsche weg G 5, naar Assen. Maria Catharina van Dooren, Woestijger- weg 67, naar Woensel. Theodora Stiphout, Woestijgerweg 67, naar Cromvoirt. Petronella van Thiel, Woestijgerweg 67, naar Soest. Petrus van Thiel Woestijgerweg 67, naar Soest. Reinier Freem, Beekesteinschelaan 40, naar Rotterdam. Evertje van Moorselaar, Hellestraat 42, naar Rotterdam. Grietje de Boer, Puntenburgerlaan 14, naar Harlingen. Sientje van Beek, Kampstraat 25, naar Rotterdam. Johan Herman Basteln, woonwagen Soesterweg, naar Zutphen. Benjamin Muyzert, Bisschopsweg 69, naar Alfen (Z.H.) Cornelis Johannes van der Veer, Scher- bierstraat 13, naar Utrecht. Cornelis Schornagel, Oude Vlasakkerweg 22, naar Amsterdam. Thomas Jacob van Cappelle, Soesterweg 6, naar Utrecht. Hermanus Wijbo Schultze, Langestraat 59, naar Arnhem. Andreas Luijt, Woestijgerweg 67, naar Borculo. David Gerard Zoetmulder, Langestraat 29a naar Heilo. Kitty Blandi van den Berg, Bergstraat 28, naar 's Hage. Jammigje Adrians de P.uijter, Havik 6, naar Utrecht. Jacobus Antonius Achterberg, Muurhui zen 97, naar Benschop. Willem Jacobus Nobels, Stationstraat 13, naar Aarlanderveen. Hendrikus Gerardus Johannes Driessen, Schimmelpenninkkade 16, naar Gïnneken. Garben Kingma, Zuidsingel 70, naar Patterson (N.A). Johannus Matheus de Groot, Wolker straat 27, naar Kazerne bereden wapens. Lambertus Petrus Joseph de Bont, Hof 20, Inf. kazerne. Antonie Caspre Hendrik Reijnders, Wijersstraat 2, Oost-Indie. Mr. Jacob KalfT. f Reuter seint uit Dunan d.d. 7 April: Mr Jacob KalfT, oud-procureur-ge- neraal van Suriname, verloor gister avond het leven ten gevolge van een automobielongeluk. De heer KalfT, die niet zeer geoefend was in het sturen, wilde het rijtuig achteruit laten rijden. Dit botste tegen een boom, chaulleursbank ging los, de heer KalfT raakte bekneld tusschen de bank en hel stuuirad en gaf na korte tijd den geest. De Prins Willem II. Nu het wel zeker is, dat het s.s. »Prins Willem II", met man en muis de dood in de golven heeft gevonden, heeft zich te Amsterdam een com missie gevormd, om gelden in te zamelen voor de nagelaten betrek kingen der equipage en voor zoover noodig ook voor die der pasagiers. De Komeet van Halley. De internat. Teneriffe expeditie heeft op de monte Tiavala een observatorium doen oprichten, speciaal voor de komeet van Halley Het tijdstip nadert langzamerhand, waarop de komeet ook voor ons be woners der lage landen zichtbaar zal worden. Voor hen, die zich de moeite willen getroosten, de beroemde komeet tijdens haar grootste helderheid in den ochtendschemering te bewonderen, mage het navolgende staatje van dienst zijn. Datum. Opkomst. Duur der goede ('s nachts) zichtbaarheid. April 12. 3. n 50 ra. v. 4 u 0 m. t. 4 n 30 m. 16. 3. u 30 m. v. 3 u 45 m. t. 4 u 15 m. 20. 3. ii 15 m. v. 3 n 30 m. t. 4 u 10 m. 22. 3. u 0 ra. v. 3 u 15 ra. t. 4 u 0 m. Mei 2. 2. u 30 ra. v. 2 u 45 m. t. 3,50 ra. 6. 2. u 20 m. v. 2 u 35 m. t. 3,20 m. 12. 2. u 15 m. v. 2 u 30 m. t. 3,0 ra. 16. 3.40 m. Zeer kort. Als nu het weder maar mee wil werken, zoodat de lucht 's morgens helder is, zullen velen in staat gesteld zijn, de door velen met angst tegemoet geziene komeet van Halley te bewon deren. Zij beloofd zéér lichtsterk te worden. De Generaal Directie der Berlitz Scholen te Arnhem, Velperbuitensingel 13 deelt hierdoor beleefd mede, dat zij op verzoek van ingezetenen dezer gemeente hier geopend heeft voor het geven van lessen in De Clubjes kunnen door de Directie gevormd worden. Getuigschriften, zoowel uit den Handelstand als uit de hoogste Kringen ter inzage. N.B. Men gelieve ONZE Scholen niet te verwarren met ook reeds hier vroeger gevestigde Taalscholen. W i—i Eh ÉS <1 PH <d o w 1-3 i-3 O ÉH &3 GO w i-3 <1 pö t"i Q po £3 W têS M o f O M o iz; CIEE. Levering van alle voorkomende tegen eoncurreerende prijzen. Abonneert IJ op het KATHOLIEKE Maandelijks verschijnen 48 pag, grootformaat over2 kolommen. Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raad- eel8, Logogrlef, Rebus,enz. eoz. Hoofdverhaal ROBESPIERRE. Prijs 65 CENT per 3 maanden. Eerste afl. ter inz^e bij den boekbandeK en bij P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. is een zacht, rein gezloht, blozend, jeug dig uiterlijk, witte fluweel-zachte huid en verblindend schoone tint Dit alles wordt alleen verkregen door de echte vau Bergmann Co., Rad.beul a 50 Cta. per stuk verkrijgbaar b(jJ. v. d. HOOFF. Zacht purgeerend, Zeker werkend, Zoet smakend. Iedere bonbon bevat 0.025 gr. Saatonine. KRAEPELIEN HOLM Apothekers-Hofleveranciers, ZEIST.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 5