BUITENLAND. De booze droom van een neurasthenie-lijder. Zij viel boven van een rots. BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. RAADSTUKKEN. Gemengd Nieuws. snapt je toch hier en daar iets...<r «Vindt-u Hèantwoordt iemand, die om een lief ding woü dat het «dierenspel», waar ie tittel noch jota van begrijpt, achter den rug was. Ik wed, mr. Roosevelt zou... En eigenlijk: toch niet! Dit is een troost, zij't dan magere. In zulke dingen is 't overal van hetzelfde laken 'n pak... Of je nu in Den Haag bent in Amersfoort... Of in New-York... mis schien dat mr. R. zelfs in 't hartje van Afrika, bij de zwartste nik kertjes, sporen van beeft aangetroffen Wat ik hem o.a. hoop te vragen Mr. ANTONIO. RECLAME. Do arme lijders aan neurasthenie hebben dag noch nacht rast. Na geheel den dag door al hunne ellenden te zijn gefolterd, na te hebben geleden aan de schedelhoofdpijn die hen eigen is, aan vrees en zelfs aan verschrikkingen die hen telkens overvallen, tehuis zoowel als op straat, kunnen zij des nachts geen rust genieten, hun slaap is vol met ontzettenden hersenschimmen en pijnlijke booze droomen. Hierbij verdient opmerking dat, tot overmaat van smarten, sommige neurasthenie- lijders een bijzondere nachtmerrie hebben, die uitermate pijnlijk en altijd dezelfde is en die verschijnt zoodra de slaap hunne oogen gesloten heeft. Ziehier een voorbeeld dat wii vinden in een brief van Mevr. Bouchard, die aezcr dagen in de couranten van Parijs voorkwam; een brief waarin zij het genoegen heeft hare genezing, dank zij een behandeling met de Pink Pillen verkregen, mee te deelen Mevr. Bouchard, wonende te Parijs, 26, rue Cambronne, schrijft daarin: „Ten gevolge van een groot verdriet, was mijn geestestoestand somber geworden en langsaamaan was ik aan neurasthenie gaan lijden. Mijn alge- meene toestand was zeer slecht geworden, ik was zwak, verteerde mijne spijzen slecht en was voort durend benauwd. Ik werd den ganschen dag door hoofdpijn gekweld. D?s nachts kon ik bijna niet slapen, en gelukte hot mij in te slapen, dan had ik altijd denzelfden boozen droomik viel van een zeer hoogc rota in de golven der zee. Ik had een gestadig hinderlijk geluid in de ooren en dikwijls verblindingen en duizelingen. Ik kon niemand om mij heen velen. Na verscheidene middelen zonder succes beproefd te hebben, heb ik de Pink Pillen genomen. Men had mij gezegd dat zij goed waren voor de zenuwen. De toestand van mijn zenuwstelsel heeft zich inderdaad spoedig verbeterd en eindelijk ben ik, na met de behan deling te zijn voort gegaan, van mijn neurasthenie verlost." De Pink Pillen zijn een krachtige herstalier van het bloed en een volmaakte versterker van het zenuwstelsel. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bg het Generaal Depöt der Pink Pillen, Ecghen- laan 22, Amsterdam en voor Amersfoort en omstreken bg de firma's A. van de Weg en P. de Zvrart, Langestraat 129 en Terder bg verschillende apothekers en goede drogisten. De uitsluiting Omtrent den stand van de uitslui ting der bouwvakarbeiders in Duitsch- land wordt door bet centraal bestuur van den Bond van arbeiders in de bouwvakken aan de »Köln. Zeit geschreven Volgens tot dusverre ingekomen berichten is de uitsluiting in 120 plaatsen volkomen, omtrent het Zuiden echter hebben wij nog geen inlichting en ontvangen. De algemeene toestand is als volgt In Hannover, Thuringen, Saksen, en Mecklenburg is de nitsluiting zoo goed als algemeen, in Sleeswijk-Hol- stein is slechts de helft der arbeiders uitgesloten, in Pommeren en in de provincie Brandenburg slechts een klein gedeelte; het Oosten en de provincie Stleztë doen tot dusverre aan de uitsluiting niet mede. Uit het Zuiden en het Westen zijn nog slechts weinig berichten ontvang en, het staat echter vast, dat ook daar de uitsluiting grooten omvang zal krijgen. Prins Hendrik naar de Eilanden. Na Woensdagavond ongeveer half zeven te Leeuwarden gearriveerd te zijn, begaf de Prins zich Donderdag ochtend om 7 uur per automobiel naar Oostmahorn, alwaar de afvaart zou plaats hebben. De motorboot «Ameland Ik, waarmee Z. K. H. de teis doet, kliefde lustig de golven, en weldra kwam Ameland in zicht. De Prins en zijn gezelschap werden niet als gewoonlijk naar de in't water staande omnibussen geroeid, maar men liet de «Ameland II» op bet strand loopen, zoodat de wagens vlak bij het schip konden komen, en de hooge bezoekers daarin konden over stappen. Na in het gemeentehuis op Ameland geluncht te hebben, werden de reddingswerktuigen bezichtigd, er werden proeven genomen met vuur pijlen, de reddingsboot voer de zee in. Omstuwd door half Ameland, dat telkens den Prins geestdriftig toe juichte, deed Z. K. H. de rondgang om bet eJland. Vrijdag gaat de tocht naar Schier monnikoog en Rottum. Donderdagavond vergaderde het departement Amersfoort van de Maat schappij tot nut van 't Algemeen in «Ons Huis" onder voorzitting van den heer A. M. Tromp van Holst. De secretaris las de notulen, die werden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de rekening en verantwoording was nagezien en in orde bevonden. In plaats van de aftredende be stuursleden. de heeren Tromp van Holst en de Meyere, werden met algemeene stemmen gekozen de heeren Celosse en W. H. Kam. Tot afgevaardigde naar de alge meene stemmen gekozen de heer A M. Tromp van Holst en tot diens plaats vervanger de heer C. J. F. Prins. Ziekenfonds. In 1909 zijn 57 nieuwe leden toegetreden, daarentegen zijn er 66 vertrokken Op 31 Dec. 1909 be- dropg het lodental 538 tegen 547 of ultemo Dec. 1908 De wekelijksche contributie bedroeg op 't eind vari 1909 f75.65 tegen f77 325 in 't jaar 1908. Het leservefonds van de instelling op de Rijkspostspaarbank belegd be droeg op 31 Dec. 1909 f 1484.13 Tot bestnursledan van liet zieken fond werden met algemeene stemmen hei kozen de heeren Rolandus Hage- doorn en B A. Siddré en gekozen, in plaats van den heer van Ruiven, die zich niet meer herkiesbaar stelde de heei 11 C. van Dam. Rekening en verantwoording van het ziekenfonds werd in orde be vonden en goedgekeurd. Mededeelingen: Mej. 11. van Nijmegen Schonegevei heeft ontslag genomen en eervol verkiegen en woidt vervangen door Mej. van der Werf uit Lochem, die 1 Juni af in functie hoopt treden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadeiing. De heer Pb. A. Willigenburg mocht Woensdag ondpr hartelijke blijken van belangstelling den dag herdenken waarop hij 25 jaar geleden werd benoemd tot afslager van de visch. Ook de Burgemeester ging hem complimenteeren. Den 20 Apnl 1885 benoemd tot afslager, werd bij 30 Juni 1904 óok aangesteld tot waarnemend keur meester van de visch, terwijl, op zijn verzoek hem, met ingang van 1 Juli aanstaande eervol ontslag uit beide functiën is verleend, met dankbetui ging voor de daarin bewezen diensten. In de nu verloopen kwart eeuw werd aan de vischafslagplaats verkocht voor een gezamenlijke waarde van f117 6616', zijnde 426 schuiten en 5798 partijenhet hoogste bedrag was in 1887 namelijk f7151.70, bet laagste in 1896 en wel f1327 61. Tot einde 1896 kwamen hier per jaar aan gemiddeld 33 schuiten (46 in 1892 en 23 in 1895) meest uit Harlingen, Urk en Nieuwediep; doch sedert in 1897 de haven van IJmuiden werd geopend verminderde hun aantal tot 1907 tot gemiddeld 5 per jaar (8 in 1897 en 1 in 1904). terwijl sedert 1908 geen visch per schuit meer wordt aangebracht. Op het rangeeremplacement geraakte Donderdagavond de gehuwde rangeerder W v. d. G. met liet rangeeren van eenige wagens zoodanig tusscben de buffels bekneld, dat de dood on- middelijk intrad. Per brancard werd den ongelukkige, die een vrouw en vijf kinderen nalaat, naar hel Politie- burau gebracht. De Arrondisements-rechtbank te Utrecht veroordeelde A. van N., 38 j,. inmiddels ontslagen rijluigpoelser der H. IJ. S. M. te Amersfoort, wegens diefstal van verschillende voorwerpen ten nadeele van L. S tot zes maanden gevangenisstraf. Aan het Commissariaat van politie zijn voor de rechthebbenden terug te bekomen twee lepeltjes, een vork, een horloge-ketting, een horloge met ketting en een fietspomp. De Burgemeester van Amersfoort heeft Dinsdag namens de ingezetenen een telegram van geluk wensch gezon den aan Z. K. H. Pruis Hendrik, ter gelegenheid van diens veijaardag, waarop nog dien zelfden dag de vol gende telegrafische dankbetuiging werd ontvangen Z. K. H. laat U zeer dank zeggen voor de aangeboden gelukwenschen. De remonte- commissie zal zich Dinsdag naar Ierland begeven voor het aankoopen van paarden voor het leger. Zij beslaat uit luitenant-kolenel A. G. M. J. baron Van Oldenneel. Direc teur der Rijschool; jhr. R. J Rutgers var. Rozenburg, reserve-kapitein der artillerie: paardenarts Ie klasse J. II. Knipscheer; en kapitein U. J N Doorn bos, instructeur bij de Rijsrhool. Toonkunst. De uitvoering van Toonkunst van Vrijdagavond verdient niets dan lof. Allen, die haar bijwoonden, waren dan ook zeer voldaan, en het moet gezegd, het kon ook haast niet anders, liet koor, de solisten, het Arnhemsche orkest, alles was in één woord voor zijn taak berekend. Het slotkoor van het eerste deel werd zeer prachtig gezongen, evenals de koralen van het derde gedeelte. De heer Petri had eer van zijn werk en de krans hem na de pauze door Mevr. Rijkersma met de volgende woorden aangeboden was eeri wel verdiende hulde. Hooggeachte Directeur, Hel zij mij vergund u namens de leden der zarigvereeniging dezen krans aan te bieden. Hel zij u een klein bewijs van erkentelijkheid voor de vele moeite, die u zich hebt getroost voor het groole geduld, die u met ons hebt gehad. Moge onze afdeeling van de Maat schappij tol bevordering der Toon kunst onder uw bekwame leiding nog merng goed geslaagde uitvoering ten gehoore brengen. De heer Petn dankte op de hem eigene wijze, vertrouwende op aller medewerking, als wanneer het mo gelijk zal zijn goede uitvoeringen te geven. Mevr. Loman beeft met haar heerlijk vol geluid veel tot het Succes bijge dragen. Dat zij haar stem volkomen meeslei is. heeft zij van 't begin lot 't eind bewezen. Ook Mej. v. d. Berg de alt voldeed zeer, zij zuigt zeer beschaafd met vol geluid. Ook de mezzo-sopraan Mej. Vlieger, voldeed goed, hoewel ze in 't begin wat te zwak was De heer R Meylink, tenor, heefi om zoo eens te zeggen, zich zelf overtroffen, terwijl de heer Max Kloos, de baryton, toonde een buitengewoon zanger te zijn. In 't kort de bekwame Dir. kan met genoegen op dezen avond terug zien en bet talrijke publiek zal er nog lang over spreken. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Jonskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 24 April geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. 'F. Ternooy Apèl Ev. Luth. pred. te Alkmaar. Remonstrantsche kerk. Voorm. IO'/j uur. Ds. Heering, pred. te 's Gravenhage. Doopsgezinde Kring. Bei Logegebouio Fan Persijnstraat No. 1. Voorm. lO'/i uur, Ds. E. M. Ten Cate. Gereforin. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. sAv. 5'/i uur, Ds. Donner. Bediening v. h. H. Avondmaal. Gereforin. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uor. Ds. Teerink. 's Av. 5'/» uur, Ds. Teerink. Dankzegging, Vrije Gereforin. Gemeente. Voorm. 9'/j uur, de Heer H. J. Vaar- ties van Dordrecht. 's Av. 5 uur, de Heer H. J. Vaarties. Clir. Gereforin. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 9'/i uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/» uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen Geb. Eben Haëzer, Muuthuizen 113 Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. Nam. 4'/s uur. Godsdienstoefening. De ondergeteekenden. leden van Uwen Raad, van meening zijnde, dat het wenschehjk is een progessieve belasting naar het inkomen in te voeren, hebben de eer het volgend voorstel in te dienen. De Raad benoeme uit zijn midden een commissie vari vijf leden, die ten doel heeft te onderzoeken in hoeverre het wenschelijk is, in deze Gemeente een progressie in de belasting naar het inkomen in te voeren, orn ver volgens aan den Raad voorstellen te doen. (get.ï S. J. van DUINEN. D. GERRITSEN. RIJKENS. A. M. TROMP VAN HOLST. ST00MVAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. Stoomvaait Maatschappij Nederland. ss. Vondel arriveerde le Port Said 19 April. ss Koning Willem I arriveerde te Sabang 20 April. HollandAmerika-Lijn. ss. Potsdam passeerde Lizaid 17 April. ss. Rijndam ariiveerde te New-York 18 April. ss. Rotterdam vertrok van New-York 19 April. Zaterdagavond om 8 uur is te Weesp, naar men van daar bericht, weder een luchtverschijnsel waarge nomen. Men zag om de maan een lichten krans en daaromheen een rand kleuren als van den regenboog, om dien rand been een donkeren cirkel, en daarom heen weder een tweeden krans van allerlei kleuren, maar veel zwakker van licht dan de eerste. De middellijn" van den eersten kleu- renkrans was op liet oog tienmaal grooter dan die van de maan. Kunstmatige wenkbrauwen. Gewoonlijk geelt de Parisienne, de koningin der elegance op het gebied van mode en coquetterie. den loon aan voor andeie naties. Thans is zij echter overtrollen door de vinding rijkheid der blonde dochteren Albions. Van uit Londen heeft het licht ge schenen en is het nieuwste gekomen op gebied van postiche en chic. In liet vervolg zullen alle Engelsche vrouwen, die zich iets willen laten voorstaan op bekoorlijkheid en schoon- heip, oogen hebben, zoo geheimzinnig en diep als die eener Italiaansche. Eenige oogenblikken bij een schoon heidsspecialist en men bezorgt haar een stel wimpers en wenkbrauwen zoo verleidelijk schoon, dat ze den grootsten heilige het hoofd op hol zouden brengen. Tot dusver gebruikte de Engelsche, evenals haie zusters van andere nationaliteiten, de bekende middelijes om de schoonheid van baar oogen te verhoogen. Een stift voor de wenk brauwen, aanstrijken van de wimpers, voila tout. Deze bewerking wordt echter verre in de schaduw gesteld door de nieuwe methode, waardoor eclite haren aan de oogleden en op de plaats waar de wenkbrauwen be- hooren te zijn, bevestigd worden. De kleur van wimpers en wenk brauwen hangt af van den smaak der patiente iri spo, en wanneer men het daarover en over de kwaliteiten fijnheid der haren met zichzelf eens is geworden, behoeft men alleen nog maar de delicate chirurgische operatie om de meest benijdenswaardige wim pers te hebben, die men zich den ken kan. Wie rnooi wil wezen moet pijn lijden en de lezeressen moeten zelf maar eens oordeelen, of iri dit geval het resultaat de pijn loont. Gewapend met een lange, fijne naald, waardoor een haar is gestoken van de kleur van het kapsel der pa tiënte, of uit het kapsel zelf genomen, begint de operateur aan het uiterste einde van het ooglid, steekt voorzichtig door de huid en werkt naar het bin- nengedeelte van het ooglidde steken komen dicht naast elkaar en het haar blijft in lange lussen liggen. Wanneer het geheeie ooglid aldus bewerkt is, worden de lussen doorgeknipt, en met een maasnaald, worden ze omgekruld. Op dezelfde wijze wordt het ondeiste ooglid bewerkt. Dan moet de patiente een halven dag een vaselineverband voor do oogen houden, en den volgen- don dag is ieder spoor van de operatie verdwenen. De vervaardiging van wenkbrauwen volgens dit systeem eischt meer lijd, maar het is daarbij niet noodig, dat de patiente een verband draagt. Wie zich dus door Moeder Natuur misdeeld acht en er eeri i elsje naar Engeland voor over heeft Wie mooi wil wezen moet pijn lijden. WILLY. Hevige scheepsbrand te Rotterdam. Men seinde ons d.d. 21 April uit Rotterdam: Alhier woedt sedert hedenavond half zes een groote scheepsbrand, als in jaren niet voorgekomen is, eri wel aan booid van de vrachtboot «Sorn- melsdijkd van de Ballimore-lijn der Ned -Amei ikaansche Stoomvaart-Mpij. Het schip lag in de Maashaven te laden, was gevuld met lompen, hars, jenever, tee: o ie, en door wachtsche pen omgeven. In het vooiruim waren werklui bezig met repareeren, toen een gloeienden nagel in de brandbare lading viel, waardoor de brand ont stond. Oogenblikkelijk werd de brandweer gewaarschuwd, en was hel schip door rijdende en drijvende stoomspuiten omgeven, doch niets baatle. Spoedig was het vooiruim een vuurzee, en weldra vloog het heele bovendek in brokken de lucht in. Tegen 8 uur begon ook hel achter ruim te branden, en gelastte de haven meester, in overleg met de auioinet ten, de brandweer liet schip, dat reddeloos verloren was. te verlaten. Een ontzaglijke menschenmenigte aan schouwde den brand. Het maakte een fraai effect, 'twelk prachtig tegen den donkeren avondhemel afstak. Men seint nader: Donderdagavond 10 uur, had er een groote ontplofliug plaats, 'twelk door de geheeie siad schrik ver spreidde. Aan de wal sprongen ver schillende glasruiten. Er was zooals gemeld is niemand aan booid. Nog allijd woedt de brand vooi t. De Duivelbanner van Gorincliein. Voor eenigen tijd was in een gezin in deri omtrek van Tiel een jongmensch ongesteld, geneeskundige hulp, baatte niet scheen het, 't gevolg vvas dat men na samensprekmg het beste dacht te doen, eens naar den «duivelbanner® te Gorinchem to gaan. En zoo geschiedde, dat een der naastbestaanden met een flesclije urine van den zieke orn hulp en raad naar Gorinchern toog. Deze reis was echter niet naai den zin van den boozen geesi, die in het lichaam van den zieke huisde, want (zoo vei haalde de persoon, met de zending belast) op den weg werd ik telkens van den eenen naar den an deren kant gesmeten. Na gedaan ondeizoek door den des kundige, zeide deze, dat de jongen betooveid was, en als in het hoofdkus sen, waarop deze gewoonlijk sliep, een otterstaart was. dan moest hij er aan sterven. Bij onderzoek bleek zich in de veeren van het kussen een otterstaart te heb ban gevormd, zoodat het doodvonnis was uitgesproken geen hulp kon hier meer baten, een geneesheer te raad plegen was onnoodig, en zoo gaat waarschijnlijk een jong leven tergronde, zoo er geen deskundige hulp wordt ingeroepen. Een dergelijk geval doet zich thans voor in het naburige dorp Rumpt; Een man, die daar ziek is, zocht raad bij den meergeuoenden «duivel banner" te Gorinchem. Na urine-onderzoek bleek, dat ook hij betooverd (als bewijs zonden er- rozen in zijn bed zijn), de looveuares was iemand bij wie de zieke een kop koffie en een borrel had gebruikt. Nu ging men nadenken bij wie dit geweest was en toen bleek dat de man ongeveer diie maanden geleden bij een oude vrouw koffie en een borrel had gedronken, dus deze was de schuldige. liet gevolg is dat de bedoelde vrouw den naam heeft een heks te zijn en bovendien nog geldelijke schade lijdt, daar er menschen zijn die niet meer bij haar in den winkel willen komen, uit angst betooverd te worden. Voor postzegellicfhebbers. Het frankeerzegel van 17'/» cent. thans in eenvormige lilakleur gedrukt, zal voortaan in twee kleuren, in grijs met blauwe omlijsting, worden uitge geven.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2