A. MASELAND, Nederland s voornaamste inrichtingen van fleeren- en Kinderkleeding gemaakt en op maat. KLEEDINGMACAZIJNEN UTRECHT. OUDEGRACHT. MANTELCOSTUMES, BTOESES, ROKKEN. A. K. Co. zijn kleeding KLAAR kan koopen. onberispelijk gekleed zóó de deur uit. Hoe gij kont vaststellen _A-d.T7-ertexa.tiërL. Anna Dorothea Bloemiok g. bloemine:. g. j. l. bloemink. e. J. bloemink. Chr. Gereforin. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9'/» uur, Godsdienstoefening 'sAv. 5V« uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/> uur, Godsdienstoefening. Ongehoord De heer R. Spiker, grossier in lijn koeken en rijstmeel, te Meppel, was gisteren bij een winkelier te Staphorst om een bedrag van ruim f200 voor de geleverde goederen in te vorderen, en zeide tot de vrouw, die zich alleen thuis bevond, dat hij tot dit einde de quitantie had meegebracht, dat hij op tafel Ipgde De vrouw maakte zich ijlings van de quitantie meester, en zeide lol de heer S. »Ge kunt heen gaan, ik heb u betaald». De zaak is in handen van den wachtmeester der maréchaméfw. STOOM VAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. HollandAmerika-lijn. ss. Rotterdam arriveerde te New- York 13 Mei. ss. Nieuw Amsterdam passeerde Scilly 18 Mei. ss. Noordam verti ok van New-York 17 Mei. ss. Rijndam passeerde Lizard 15 Mei. ss. Potsdam ariiveerde te Rotter dam 13 Mei. Deutsche Ost-Afrika-Linie. ss. Gertrud Woerman vertrok van Marseille 16 Mei. ss. Prinz Regent arriveerde te Las Palmus 16 Mei. ss. Kronprinz vertrok te Zanzibar 15 Mei. ss. Herzog vertrok van Membassa 15 Mei. ss. Khalif passeerde Las Palmus 16 Mei. Stoomvaart Maatschappij Nedeiland. ss. Koning Willem I vertrok van Batavia 19 Mei. ss. Grotius arriveerde te Lissabon 20 Mei. y Opgave van de Vereeniging „HANDEL en N IJ VERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 11 Mei tot en met 17 Mei 1910. GEVESTIGD. P. A. M. Kortes, van den Haag naar Soester- dwarsstraat 19. H. G. Vial, van Den Haag naar KI. Nachte gaalst. 3. A. Timmerman, van Den Haag naar Kampstr. 24. H. Frans, van Zwolle naar Wolferstraat 13. -B. Leeuwenkamp, van Soest naar Soesterweg 310. G. Buurman, van Ede naar Kampstraat 52. M. H. Klijn, van Utrecht naar Langestraat 40. J. G. van Eijs, van Den Haag naar Mooierstr. 8. G. van Nieénburg, van Veenhuizen I naar Helle straat 24 J. H. Brackmann van dc Water, van Roermond naar Langestraat 19. E. van den Broek, van Zeist naar Nieuwstr, 15. J. van Eldert, van Utrecht naar Rcgentesselaan 3. W. Willebroer, van Utrecht naar Arnh.weg 16. P. J. L. Kohier, van Enschedé naar Schimmel- penninckstraat 27 G. A. Meijer, van Breda naar Langestraat 26. Z. Arlar, van Hilversum naar Driest 24. H. F. C. baron Van Omphal Mulert, van Den Haag naar Utrechtscheweg 97. C. Vermeulen, van Zeist naar Woestij^crweg 21. J. M. Dessein, van Apeldoorn naar Zuiüsiugel 44. A. H. van Embden, van Herwen en Aerdt naar Zuidsingel 44. J. Schuurman, van Ubbcrgen naar Zuidsingel 44. I. J. Goenee, van Utrecht naar Borstraat 1. T. Vis, van Utrecht naar Borstraat 1. G. A. H. Coops, van VeDray naar Krommestr. 20. M. Heuseveldt, van 2e Kazernestr. 13 naar Kruis- kamp 39. B. Bervoets, van Nijkerk naar Schimmelp.k. 5. W. J. Enkelaar, van Zeist naar Kampstraat 92. W. D. F. Vreeswijk, van Hilversum naar Utr.- straat 35. F. F. Wolffenbuttel, van IJsselstein naarBorstr. W. Kuiper, van Amsterdam naar Langestr. 8. D. H. Kleber, van Hilversum naar Kortegr. 10. H. Kuiper, van De Steeg (Rheden) naar Arnh.- straat 24. K. H. Haremaker, van Rheden naar Langestr. 87. J. M. W. Ubink, van Harderwijk naar Kampstr. 7. J. J. Vermey, van Hilversum naar Bloemendal straat 20. J. H. Bleeker, van Deventer naar Aldegonde- straat 11. S. Klokman, van Deventer naar Aldegondestr. 11. J. W. v. Bekkum, van Leiden naar Joh. van Oldebarneveldlaan 36. C. Welp, van Ede naar Leusderweg 22. R. Kok, van Utrecht naar Hof 30. J. van Boxtel, van Vught naar Schimmelp.k. 6. D. Takes, van Utrecht naar St. Jorisstraat 11. H. Brouwer, van Nijkerk naar Soesterweg 317. G. van de Hoef, van Hilversum n. Kampstr. 66. A. Alberts, van Ermelo naar Groote Koppel 8. J. C. Molenaar, van Baardwijk n. Woestijgerw. 67. B. E. van de Does, van Den Haag n. Utr.weg 84. H. G. Reimerink, van Oirle naar Langestraat. H. C. Hackenberg, wed. E. F. Glascr, van Nij megen naar Hendrik van Viandenstraat 29. W. P. J. Lieth, van den Haag naar Station- dwarsstraat 10. J. Levinson, wed. Ph. Beesemer, van Amsterdam naar Groenmarkt 4. M. Levinson, van Amsterdam n. Groenmarkt 4. VERTROKKEN. C. Dekkers, van Langestraat 71 naar Arnhem. J. Thomassen, van Utrechtscheweg 72 naar Den H. Pauw, van Prinses Marielaan 2 naar Amsterdam J. A. Schoterman, echtg. van Chr. van Veen van Utrechtschestraat naar Canada (N. A.) G. W. Willemsen, v. Stellingw.str. 61 naar Apeldoorn. F. W. Wessels, van Langestraat 117 naar Brussel. J. van Egdom, van Koningstraat 115 naar Utrecht. H. M. van Bronswijk, van de Wolfertstraat 8 naar Leusden. Joh. M. Woudenberg, van Langestraat 119 naar Paterson (N. A.) W. Kaspers, van Westerstraat 15 naar Amsterdam. R. F. Mulder, van Appelweg 9 naar Amsterdam. H. Bonman, van Kampstraat 69 naar Soest. V. van Goethem, van Woest.w. 67 naar Middel burg. H. van de Brink, Soest. van Bloemend straat 2 naar C. Grefeld, van Vlasakkerweg 1 naar Alkmaar. G. C. Loder, van Utrechtscheweg 14 naarBaarn. W. P. M. van Eek, van KI. Koppel 2 naar Amsterdam. J. Lokhorst, van Utrechtschestr. 36 naar Rens- woude. C. A, Sleeking, van Hof 30 naar Utrecht. W. Geelkerken, van Utrechtschestraat 14 naar Utrecht. G. J. H. Lobry, van Zuidsingel 44 naar Ankeveen. E. de Groot, van Soesterweg 323 naar Amsterdam. W. J. Steinbuch, van K.Bergstraat 4 naar Den Bosch. M. P. Fremouw, van "Vlasakkerweg 1 naar Amsterdam. G. H. van Voort, van Kampstr. 40 n. N-Amerika. C. C. Welling, van Krommestr. 43 n. Amsterdam. J. M. Welling, van Krommestr. 43 n. Heemstede. H. G. Bokhorst, van Weverssingel naar Elburg. M. C. Kollen, van Weverss. n. Borger te Droudam. W. Kok, van Stationstraat 27 naar Hoogland. M. T. Bekedam, van Soesterweg 5 naar Deventer. M. G. Broekhuisen, v. Groote Haag 50 naar Amsterdam. D. van de Poelgeest, van Arnh straat 44 naar Harderwijk. P. J. Butselaar, van Leusdcrw. 145 n. Nijmegen. A. W. Sandhaus, wed. Walch, van Schimmel penningstraat 39 naar Den Haag. P. van den Twecl, van Hoogeweg 63 n. Hoogland. L. van Loon, van Gr. Gasthuislaan 39 n. Leusden. A. Brandwijk, van Joh. van Oldebarneveldlaan 5 naar Dordrecht. H. Boersma, van Langestraat 20 naar Keulen. J. P. Bruinsma, van Stellingwerfstr. n. Arnhem. J. M. Laing, van Muurhuizen 117 n. Achterveld. N. J. P. v. d. Kley, van Zuidsingcl 44 naar Den Haag. J. Looman, van Schimmelp.str. 20 naar Arnhem. H. J. A. Hagdorn, v. Joh. van Oldenbarneveld- laan naar Den Haag. E. Vastenburg, v. Joh. van Oldenbarneveldlaan naar Den Haag. W. Stiphout, van Woestijgerweg 67 naar Oss. J. Baltissen, van Woestijgerweg 67 n. Hoogland. MAAKTbbKlüHT. AMERSFOORT, 20 Mei 1910 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f 0.a f 0.—. f'eren f 0.a f 0.Klei aardapp. f0— a f0.zandaardapp. f2.a f230 Hoendereieren f3 40 a 3.65 per 100 st. Bruine f3 60 a f4 00 Boter 1.15 a f 1 35 per kilo. Mar garine f 0.a f 0.Zoetem. kaas f0.a f 0. Kippen f 0.60 a f125. Kuikens f0 90 af 1.10 Piep kuikens f 0.40 a f 0.70 Ganzen f 0.f 0.Eenden f0 90 a fl.p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f0 00 a f 0 00. Wilde konijnen f 0.a f 0, Tamme f 0.40 a f 1 00 Duiten f 0.50 af 0.70 paar. Magere varkens f25.— a f30. - Varkens t. export f 0.a t Zeugen f 50.a f 120. Biggen f 12 a f 17Schrammen fafOVette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a fUOO.—Kalfkoeien f 000.— i f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- en 60 heet, Zandaardappelen, 140000 stuks Hoen- dereieren. stuks Eendeneieren. 850 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka-s. stuks Vee. 20 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 60 biggen en 55 zeugen. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 12 tot 19 Mei 1910. Gaboren: Jan Hendrik, z. van Roelof Cirkel en Aaltje van Santen. Johanna Elisabeth, d. van Albertus Meskes en Elisabeth Welling. Aleida Maria, d. van Lamberlus Johannes Hemels en Maria Kaspers. Geertruida, d. van Johan Fredrik Adreas Hofmann en Gijsberta Eibers. Catharina Marie, d. van Teunis van Leuveren en Catharina Visser. Anthonie, z. van Dirk Kok en Anna van Zoeren. Sally, z. van Henri van Raalte en Betsy Anna Cohen. Johanna Maria, d. van Thomas Hendrikns Putman en Gerarda Maria Schep. Eduardus Theodorus, z. van Albertus Johannes Jansen en Hendrika Wilhelmina Houterman. Pietcrnella, d. van Willem van Mengelen en Tannetje Harte. Hendrik, z. van Simon Dijkstra en Louisa Phi- lippina Wilhelmina Verschuur. Gerardus Wil helmus, z. van Gerardns van Zuilen en Johanna van den Ham. Trijntje, d. van Sippe Over- wijk en Trijntje Faber. Johannes, z. van Arie Hollander en Jannigje van der Linden.Johan Joost, z. van Gcrrit van Laar en Anna Breuer Evertje, d. van Wilhelmus van Eeden en Jan netje Meerbeek. Albert, z. van Johannes Nijveldt en Johanna Westerhuis. Ondertrouwd: Paulus Jongsma en Magdalena Bakker. Hendrikus Bernardus Nieolaas Corn- dcwal en Jacoba Regina Tommei. Jacobus Johannes Vermeij en Willemina van Bekkum. Cornelis Velthuijzen en Adriana Engelina van Bijnen. Jan van Ree en Antonia Gerardina de Kruijf. Eduard Otto Joseph Maria baron van Hovell van Wezeveld en Westerflier en Marie Cornelie Aimée boronesse Schimmelpen- ninck van der Oye. Getrouwd; Johannes Martinus Willemsen en Margrietha Bekker. Hendrik Rigter en Jo hanna Wilhelmina Boog. Overleden: Franciscus Jozeph Bunnik, 6 w. Anna Wilhelmina Hans, 47 jgeh. mei Pieter Hendrik van Hengst. Reijer van Wageningen, 71 jwed. van Johanna Catrina Ouwcrkerk. Everhardus Dirkse, 70 j., geh. met Tijmetje Mieres. Cornelis Berkloo, 43 j., geh. met Alijda Apeldoorn. Woudenberg. Geboren: Peter Jelis, z. van Evert van Osna- brugge en IJda van der Wiel. Hermijntje, d. van Evert Moesbergen en Jacoba van Vos- kuijlen. Pieter Jan, z. van Jan Vermeulen en Alida Kleinveld. Gehuwd: Adrianus van den Berg en Hen drika Johanna Renes. Leusden. van 13 tot 20 Mei 1910. GeborenAntonie, z. van Rudolph Lambertus Daniël van Schaik en Maria Bakema. Gerrit, z. van Wouter Hek en Hendrikje van de Visch. Gehuwd: Wilhelmus van Nimwegen en Pctro- nella Enhelen. Johannes Knoppers en Aartje van de Peut. Overleden: Evertje Tuithof, oud 2 j. Alle- gonda van de Pol, oud 67 j. echtg. van Roelof Tijmensen. Gerrit Barten, 8 j. Stoutenburg. van 13 tot 20 Mei 1910. Overleden: Henricus de Wit, oud 72 j. echtg. van Anna Dijkman. RECLAME. of gij ecnig tceken tan dc verschrikkelijke nier- of blaasziekte hebt. Vraag 1. Hebt gij 's morgens bij het opstaan een ellendig gevoel in uw rug? Vraag 2. Zijn uw oogleden opgeblazen? Hebt ge blauwe zwellingen onder de oogen? Zijn uw enkels en handen opgezwollen? (De eerste kenteekenen van waterzucht.) Vraag 3. Is uw urine bewolkt, met bezinksel of schrijnend? Loost gij te veel of tc weinig urinp? Vraag 4. Zijn uwe ledematen bevend of rheu- matisah, vooral bij slecht cn vochtig weer? Vraag 5. Is uw rug pijnlijk, wanneer gij u bukt of uit een stoel tracht op tc staan? Vraag 6. Hebt gij hoofdpijn of klopt uw hoofd? Werkt het hart onregelmatig? Wordt gij dui- zcllig na eenigen tijd gestaan te hebben? Vraag 7. Lijdt gij aan graveel, lenden- ofheup- jicht? Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wijze aan geen enkele patient heeft alle ken teekenen, maar iedere patient heeft sommige kenteekenen. Indien gij echter eenige aanwijzing voor nier- of blaaszwakte hebt, is uw kwaal mis schien reeds tot een hoogeren graad geklommen dan gij denjet, en verliest de blaas misschien plotseling haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan een nierziekte tot in haar wortels uitroeien, Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen speciaal voor nier- en Dlaas- kwalen. Zij lossen het urinezuur volkomen op en werken rechtstreeks op de lijdende nieren. Zij staan hen op een zachte wijze bij in hun grootsch werk om het bloed te filtreeren en de urine- vergiften af te voeren, die zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen teweegbrengen. .Let op. den juisten naam: Foster's Rugpijn Nieren Pillen en weigert alle namaak. De echte zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Langestraat 23. Teozeuding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a ƒ1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 11 Heden overleed, zacht en kalm, onze ge liefde Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw geboren THOMAS in den ouderdom vau 56 jaren. Amersfoort 21 MEI 1910. Co. hadden zich met de vestiging hunner zaken niet alleen ten doel gesteld te beginnen, doch inrichtingen afwijkend door hun bijzonder karakter om GEMAAKTE KLEEDING van de fijnste Engelsche stoffen, met grooten rijkdom van dessins en onze eenige Amerikaansche coupe en bewerking, tegen zeer lage prijzen verkoopen. AU 2 O- bereiken zulks door de reuzenorders hunner gezamenlijke magazijnen (53 in getal) V.U. rechtstreeks bij de fabrieken. Daardoor zijn onze eigengemaakte kleedingstukken gemiddeld 20 k 25 */o goedkooper in prijs dan maatwerk, en niet te vergelijken met de z.g. engros- of fabrieksconfectie. Zij kunnen door maatkleeding niet in de schaduw gesteld worden. Het plotseling ingevallen zachte weder doet voor velen op eens het kleedingvraaggtuk oprijzen. De overjas moet uit, het costume vernieuwd worden. Wij meenen daarom vooral in dit oogenblik goed te doen er op te wijzen, dat ieder (ook zij die niet geheel normaal gebouwd zijn, b.v. zeer dik, lang of slank) ten onzent Door onze groote voorraden, in alle prijzen, genres en maten, garandeeren wij ieder de bevrediging van zijn persoonlijken smaak; fff 9 van de 10 gevallen loopt men met onze goederen Onze betere soorten costumes zijn alle voorzien van roshaar, d.z. linnen met paardenhaar bewerkte plastrons, waardoor het costume tot het laatst zijn goeden vorm behoudt.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3