DE LANDBOUWBAM TE UTRECHT VANE C-S B. A. SIDDRÉ, Wijnhandel. Gemengd Nieuws. Advertentie». EMBROCATION ra Amersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor Lamaison Bouwer Co. Ie heer Veis Heijn met afwezig. ling der notulen van 31 raad dadelijk in geheime eropening der openbare voorzitter de ingekomen welke de belangrijkste ve goedkeuringen van i, o.a. tot wijziging der ning, een adres van de school voor Amersfoort om over 1911 een mogen ontvangen van prae-advies aan B. en van de Vereeniging van an Hoogere Burgerscho- gen cursus om aan leer- verleenen op 65-jarigen voren an de afdeeling Amers- Bond van Ned, Onder kend de salaris regeling als voren: van den Gemeente- T) van 11 Juli tot 6 of te willen verleenen i z. h. st. Ph. H. Putman en E. n van Th. de Bonte en waarbij de eerst- rotesteeren tegen het an net uitvoeien van ken aan den Eemmond Melm, en waarbij zij rzoeken aan den Raad 'ven kenbaar temaken de niel-gunning aan adressanten re discussie, aan welke heeren Jorissen. Kioes, eens en de Wethouder werken, werd besloten iet-gunning aan adres- deelen, w6lke is, dat en Wet- m gebruik gemaakt van lilcel in de Algemeene het Departement vau dat zij meenden dat een waterkeeringgeldi, pdragen aan iemand, nd heeft daarmee vol- d te zijn dan aan een log nimmer zelfstandig heeft uitgevoerd, aan de orde de van 3 tijdelijke bui- ,ren aan bet Gymna- het eindigen van de Hing van de leeraren K. llovens Greve en van Burgemeester eu rellende het verlof te Dnderwijzeres Mej M. of h. st. verlengd tot tot dien datum tevens aan den onderwijzer W. zullen voorzien ■an Burgemeester en het geven van eervol oek aan den onder- ck. zijn benoeming te ontslagen met ingang tn Burgemeester en wijziging der begroo- wordt afgeschreven en overgeschreven Burgemeester en behandeling van de eer ze hem dan met oodsehap naar boven, f naar het pakhuis laaszen toevallig uit gehoorzaamde oude zijn zwijgen was iets In de manier, waar onder 't weggaan en end, leek te bespie- iwen... ik je zeggen!" viel uit, en ze hield den blik van haar *en die hij zoo mooi Dat-ie er een versje Heuschelijk vers, ads gegierd, gescha- acht te stikken van met zus Ant, met moe, en... en... met., ik je zeggenviel wachtte ze even. d'r uit!" liet de bril, die d genomen, op den achteruit met z'n of eronder... Als eld— weten. Wat ik denk nader gewijzigde concept-bouw-ver- ordening met daarmede verband hou dende verordening tot wijziging van 4 strafverordeningen. De verordening, een knap stuk werk genoemd, werd in juist een half uur afgedaanin de 166 artikelen werd geen noemenswaarde verandering aan gebracht. Zij en de vier strafverorde ningen werden aangenomen met alge meene stemmen, 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming eener commissie inzake oubewoonbaarver- klaring van perceelen, gelegen aan de Hellestraat en het St. Janskerkhof. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren Tromp van Holst, Van Kalken en Salomons. 7. Vaststelling van het 3e gedeelte van het oor-pronkelijk kohier van de inkomstenbelasting dienst 1910. Vastgesteld op f16.030 00. 8. Behandeling van oninbare posten inkomstenbelasting, dienst 1907,1908 en 1909 Afgeschreven f 182.25, f533.67 en f 473 00. 9. Voorstel van Burgemeester eri Wethouders tot het verleenen van ontheffing van inkomstenbelasting, dienst 1909. Afgeschreven f 7. 10. Vaststelling van het oorspron kelijk kohier der straatbelasting dienst 1910. Vastgesteld op f 13.744 09. 11. Behandeling van oninbare posten straatbelasting, dienst 1908 en 1909. Afgeschreven f 37.35 en f 54 69. Bij do rondvraag vroeg niemand het woord, zoodat de openbare ver gadering reeds na een half uur werd gesloten. Brand op de tentoonstelling te Brussel. Uit Brussel word t gemeld dat Zondag middag op het tentoonstellingsterrein het café «Metropole" geheel door brand is verwoest. Het gebouw van «Monaco" liep groot gevaar, maar men wist het met veel inspanning te behouden. Een autodafé. De Parijsche bidders zijn van woor den tot daden overgegaan. Sinds lang zijn zij ontevreden over het middel- eeuwsche costuum, dat zij, in functie zijnde, moeten dragen. Vrijdagavond om zes uur reden drie lijkkoetsen de place de l'Hotel-de-Ville op en bleven naast elkaar stilstaan. Een aantal bidders en dragers schaar den zich op een rijeen oogenblik later stapte uit een fiacre de heer Pied, secretaris-generaal van het bid derssyndicaat, met een groote pop in zijn armen, gekleed in de gehate dracht. Men begoot den bidder met petroleum, de brand werd er in gestoken en weldra sloegen de vlammen uit, ter wijl de lijkbezorgers plechtig het hoofd ontblootten. Natuurlijk ontstond dadelyk een ge weldige oploop, de politie kwam er bij te pas en twee «croque-morts" moesten mee naar het bureau, om hun zonderling optreden te verklaren. Na hun terugkeer trachtte een dele gatie der betoogers den voorzitter van den gemeenteraad te spreken te kiijgen, doch de heeren werden niet ontvangen. Rosevelt als journalist. De heer Rosevelt heeft, zijn betrek king als redacteur van de Outlook een post die hem een salaris van meer en vermoed houd ik voor mezelf. Maar dit eene weet 'k vast; je hebt te kiezen tusschen hem of mij 1... En dat nog wel deze week. Later zul je-mij ervoor bedanken, Hendrik wees daar zeker van Met trillende knieën, de tranen in de oogen, kwam hij naar Marie toe. Hij zocht haar hand- Zeggen, spreken kon-ie niet... Ze weerde hem zachtkens af. «Neen, jongen, praat er nou niet over... Jouw belang en 't mijne, dat's één, niet waar... Later zul-je begrijpen, dat ik goed gezien heb... Ik weet wat 'kweet... Dit zij je genoeg!... Die man mot d'r uit. Natuurlijk... Jij bent de baas, hè?... 't Is jouw zaak, hè?— Maar ik heb je mijn opinie gezegd... Heusch, Klaaszen, daar wijk 'k niet van af!..." Toen liet zij een van haar handen door verloofde nemen. Gedoogde zij dat hij haar... o, heel discreet, heel eerbiedig... op het voorhoofd kuste. De geur van haar weelderige haren drong tot hem door. Even legde zij haar hoofd tegen zijn borst; sloeg de zwarte oogen, die hij zoo mooi vond... waar hij een versje voor gemaakt had- naar hem op... kus'-e ook hem... zag dan 70,000 gld opleverd aanvaard. De gewezen president, zeven jaar lang het machtige hoofd van een natie van ongeveer honderd millioen zielen en ook na zijn aftreden nog altijd de meest op den voorgrond tredende figuur orider zijn medeburgers, is thans een eenvou dig journalist, die op gelijken voet als een zestal collega's Roosevelt is niet de hoofdredacteur den inhoud van dit weekblad verzorgt. Roosevelt heeft een zeer eenvoudige kamer op de zevende verdieping van het kantoor gebouw. Er is maar een stoel, zoodat ongewenschte bezoekers niet tot lan; blijven worden aangemoedigd; aan be- zoekeis die meer in den smaak vallen zal de heer Roosevelt, zoo vertelt de heer Fyfe in de Daily Mail zijn eigen stoel wel afstaan, om dan, naar zijn gewoonte, al heen en weer loopend het gesprek te voeren. Vooiloopig heeft de heer Roosevelt het behalve met zijn redactioneele werkzaamheden druk met het lezen van de duizenden brieven die uit alle deelen van het land hem na zijn terugkeer bereikten. Hij onder vindt wel de lasten van een groote populariteit, want de meest dwaze verzoeken worden h6m gedaan. De heer Fyfe vertelt ook nog van de groote consternatie, die de komst van den nieuwe redacteur onder de vrouwelijke klerken en stenographen van het redactiebureau wekte. De eene kon niet praten van zenuwachtigheid toen de nieuwe redacteur haar een brief dicteerde, de andere sprak hem aan als «Mr. President", maar al heel spoedig wist de heer Roosevelt de dames op haar gemak te bengen. Voor de Outlook is de komst van den nieuwen redacteur een prachtige reclameenhetabonnemententalis reeds zoo zeer gestegen, dal het reuzensala- ris,den nieuwen medewerkertoegezegd, een zeer goede belegging blijkt te zijn. Eeu nat pak. Scheveningsche strand. Lekker Zon dagsweer. De zee is aan 't «vloeien." D'r was een pa met peuters. De peu ters plasten lekker in de brandinggolfjes. En pa lag lekker in'l zand van de zon newarmte te smullen. Wat vredig tooneel. Maar'twasvloed. De kindertjes weken al spelend terug met 't opkomend water, zorgden ervoor dat de kleeren niet nat werden Maar pa... pa was zachtjes aan zalig inden dut geraaktdat lekker warme zand ook. En toen k wam 't gebeu ren Daar kwam o schrik, een golf aan roll en en schuimen, grooter dan vele harer voorgangsters. En daar lag pa op eens midden in 't zilte water. Opspringen was 't werk van een oogenblik, rnaar nat worden gaat nog vlugger. Pa keek beteuterd rond, wie 'm dat gelapt had. Maar daar trok de groote zee zich niets van aan... Sommige Engelsche militante suffra gettes zijn zich gaan oefenen in jioe jitsoe, teneinde zich eventueel, wanneer zij al te erg in bet gedrang komen, krachtig te kunnen verdedigen. Mrs. Garrud, een der oprichtsters van de athletenclup van de «Women's Freedom League", heeft Zondagavond metter daad bewezen, dat ook een vrouw, die de Japansche worstelkunst heeft be oefend, zich met het grootste gemak niet alleen tegen een krachtig man kan verdedigen, maar dezen zelfs de baas kan blijven. Mrs. Garrud hield een rede over het nut van het jioe jitsoe voorde strijdende vrouwen en merkte daarbij terloops op, dat voor haar het «leggen" van zoo duidelijk, dat hij in haar macht was, arm, goedig-gedwee manneken. Zij triumfeerde, makkelijker, tóch nog, dan ze gedacht had... Zus Ant had haar, nog den vorigen avond, ge zegd: «Pas maar op, dat lukt je nooit!" «Lk-mij maar begaan!" zei Marie, «Gauwer dan je denkt!" moê de streng puriteinsche, was óók pessimistisch gestemd. Had haar aangemaand «om toch voorzichtig te wezen." Wie had nu gelijk «Je bent een verstandige vent, hoor!" riep Marie uit, en zij klopte Klaaszen op den schouder. Tippelde gauw weg met zus Ant, die haar kwam halen. Die ze een kneep in den arm gaf van: hou-je stiekum, hoor!... Hij kijkt ons na... 't Is in orde- Meneer Klaaszen keek de vrouwtj es na. Marie keek om... Wierp hem kus handjetoe... «AdieTotstraks,lievert!« In een hoek van den winkel zat oude Willem. Meneer Klaassen moest hem passeeren. Maar hij durfde niet opkij ken... Voelde zich, op dat moment, nu net-precies als jaren, jaren geleden. Wanneer hij kattekwaad had uitge haald, en vader Willen op 'm afstuurde, om den rebel 's-effetj es mores te leeren,. een middelmatig sterken politieagent de eenvoudigste zaak van de wereld was. Een der aanwezige agenten trok een ongeloovig gezicht. Hij nam haar eens goed op en verklaarde toen te betwijfelen, of zoo'n klein vrouwtje als de spreekster daartoe wel in staat zou zijn. «Ik ben wel geen reuzin," gaf deze ten antwoord, «maar ik wil U toch bewijzen, dat ik niet gebluft heb, ten minste als gij niet bang zijt, dat ik u pijn zal doen." De goedige politieman weigerde echter eerst de uitdaging aan te nemen maar liet zich teri slotte er toch voor vinden. De worsteling begon. Het vrouwtje scheen eerst het te zullen afleggen, maar maakte plotseling ge bruik van een der kunstgrepen van het jioe-jitsoe en de agent bonste tegen den grond. Hel gevecht had nog geen tien seconden geduurd. De agent krabbelde weder omhoog, bevoelde zijn hoofd en zeide«Wanneer wij gevochten hadden op straat en niet op deze matten, dan zou de Londensche politie op het oogenblik een man minder tellen. Op het plavei sel zou mijn hoofd te pletter zijn ge slagen." Een ander pohtie-agent, leniger dan de voorgaande en die bovendien jioe jitsoe kende, zou het thans ook eens beproeven. Maar ook deze werd in enkele minuten door mrs. Garrud over wonnen. Daarna vervolgde zij haar rede. Er was nu gebleken, dat ook de vrouwen te vreezen tegenstanders kunnen zijn, zeide zij, ofschoon zij, voor zichzelf, hoopte, dat zij nooit in ernst tegen een 'politieagent zou be hoeven te vechten, daar de meesten hunner hoogst fatsoenlijken lieden zijn. Maar men motst toch op alle gebeur lijkheden voorbereid zijn. Voor Huis en Hof. Kleerborstels reinigt men met salmi akwater of soda. Salmiak is het best, daar te sterke sodaloog de borstels zacht maakt. Grove borstels reinigt men, door ze met groene zeep te besme ren, welke na 2 tot 3 uur worden af- gewasschen. Rampzalig voor zich zelf te leven Welzalig, wie zich and'ren wijdt Wien kan ik heden vreugde geven Dit zij mijn morgenvraag altijd Losse gedachten. Wel zuivert onweer de lucht, doch dit doet óók het heerlijke zonlich. Eerst als men het keuren meester is, mag men afkeuren. Het leven is een leerschool. Observator- STOOM VAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. Stoomv. Mij. «Nederland." ss. Vondel arriveerde te Genua 27 Juni. ss. Oranje arriveerde te Port-Said 27 Juni. ss. Kon. Willem III vertrok van Colombo 25 Juni. ss. Rembrandt arriveerde Sout hampton 26 Juni. HollandAmerika-lijn. ss. Potsdam vertrok van Rotter dam 25 Juni. Kon. Hollandsche Lloyd. ss. Hollandia vertrok van Monte Video 26 Juni. »U mag wel dankbaar zijn dat het zaakje nog bijtijds aan den dag is gekomen" zei rechercheur, op dien ochtend met meneer Klaaszens nog eens narekend al wat er sinds den dag, dat juffer Marie bij 'm in huis was gekomen, al-zoo verdween... Aan kas geld, aan dingen van waarde... Aan linnengoed... «U mag blij wezen, dat u er zóó afgekomen zijt," hernam rechercheur, die genoeg moeite had om iets uit bestolene te krijgen— Meneer Klaaszen zat maar verwezen, verslagen voor zich uit te kijken... Niet zoo'n naar hulp zoekend verdriet in de oogen, dat rechercheur al bij zichzelf dacht. Jon gens, die ouwe-heer is aan z'n duitjes gehecht, hoofZe hébben 'm te pak ken genomen, maar zoo verschrikkelijk is het verlies nu toch niet't Is of zijn heele hebben-en-houwe naar de maan is— Een echte duitendief toch... «We moeten de goederen, die uit uw linnenkast gestolen zijn, toch nog eens precies vergelijken met deze lijst— En dan— O ja, die twee stukjes, die effecten, een van tweehonderd... En een Milaansch lot, hè Rechercheur keek op. Meneer Klaas zen zat al maar verwezen voor zich ss. Frisia vertrok van Lissabon 27 Juni. ss. Zaanland vertrok van Rio de Janeiro 25 Juni. Aanvangende met bet ss. Koning Willem I do. 9 Juli a s. zullen de Mailschepen instede van de Handels kade van de IJkade vertrekken. Bagage dient in den vervolge ge adresseerd te worden aan de Stoom vaart-Maatschappij «Nederland", Pas- sagiers-goederen-pakhuis IJkade, Am sterdam. De afstand van het Centraal-Station naar de nieuwe établissementen aan de IJkade kan per rijtuig in ongeveer een half uur worden afgelegd. Te voet kan men de IJkade het gemakkelijkst bereiken door gebruik making van de sloompont, afvarende van de Handelskade elk kwartier. JDe Heer en Mevrouw HUBERSVan den Broeke geven kennis van de geboorte eener Dochter. Amersfoort, 2S" Juni 1910. „Speci aaI" tr .or- _SrO«TMEN". L ,.k„| Ir. „S >it i. .•(•Mtavij J.. ''«tl wj'.o r<r.rSr**4«>\. Kun; Uitsluitend gefabrigeerd door VA NE C - Zoutkeetsgracht.. AMSTERDAM. TSebruiksaanwflzing ingesloten. Verkrijgbaar: Amersfoort bij de firmaP. DE ZWART, Langestraat 129. Utrecht bij de firma T. P. v. d. BERGH Sc Zn., Heiligeweg 65. voorheen W. CR00CKEWIT WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN, PROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. Muurhuizen 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten-, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boveD den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreer onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van 3 den haardos te zfjn gekomen. Uitsluitend gefabriceerd doori VANE C? Zoutkesisgracht, AMSTERDAM 'I Prijs f.t.SP»-J5gbrulk3ajnwijzing ingesloten. L-I1_ Verkrijgbaar: Amersloort bij de firmaP.DEZWART, Langestraat 129. Utrecht bij de firma T. P. v. d. BERGH Zo., Heiligeweg 65. Onder de op de Prijscourant voorkomende Merken BORDEAUX-WIJNEN nemen een eerste plaats in St. J u LiIEN CHATEAU DILLON BL ANQUEFORT ERONSAC waarop dan ook als TAFELWIJN bijzonder de aandacht wordt gevestigd. DE PRIJZEN ZIJN 80 CENTS PER FLESCH. Aanbevelend, Langestraat 74. ALg Verleent credicten onder borgstelling enz. Verschaft kapitalen onder Ie. hyp. verband. Neemt gelden in depót. Opent rekening courant met rentevergoeding. Agenten voor Amèrsfoort en Omstreken Ce Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar Voor Lensden en Omstreken de Heer A. POTHOVEN, aldaar DE DIRECTIE. uit te turen. «Wat een helleveeg toch, zoo'n wijf!" zei rechercheur die hem aan 't praten wou krijgen «dringt zich met den mooi praaitje bij u in. Weet 't zoover te krijgen dat u haar waar achtig nog zou getrouwd hebben ook... Als ze u ten minste niet vooraf had uitgeschud— Samen met dien zooge- naamden neef... Hm I... Zoo zie-je, hoe voorzichtig men tegenwoordig moet zijn met wie je in huis neemt... Ge tuigschriften Jawel!— Net-zoo echt als de schavuiten zelf!... Zeg, meneer Klaaszen, neemt u me niet kwalijk... Maar dat lijstje... u weet wel... Ik heb nog zooveel te doen vandaag... Meneer Klaaszen!" Hij sliet hem aan. De ander schrok als uit een droom op— «Ja— o, ja!— Pardon Bleek, verwezen manneken tastte naar zijn sleutels. Sukkelde naar een kast... Zocht, zocht... Rechercheur ob serveerde hem met aandacht, 't Duurde erg lang... Stil op z'n teenen, ging hij achter hem staan. Wat trök die ouwe heer 't zich aan... Nu had hij iets in z'n hand, de bestolene. Rechercheur keek, keek... Hè, een portret?... Van— Van die vrouw— Die karonje... En- neen maar, arme meneer Klaaszen had 't niet kunnen verhoeden. Het verdriet had hem overmand... Hij snikte, ouwe- vrijer... En waarachtig niet om de duiten, hem ontstolen MaItee Corbeac. i

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3