Plaatselijk Nieuws. BUlTEfsLAiW Zutfen, Den HaagDelft, Den Haag- Rotterdam (D. P. of Hofplein), Lei denDen Haag, Rotterdam D. P. Hoek van Holland, Scheveningen (Kurh.)Rotterdam (D. P. of Hof plein) Ook voor de omgekeerde richting worden deze boekjes verkrijgbaar ge- steld. E. Gezelschappen. Er worden afgegeven Gezelschapsbiljetten voor elke der drie klassen voor eene reis heen en terug. Het aantal deelnemers, voor w betaald wordt, moet minstens 10 be dragen. Geldigheidsduur één dag. F. Gezelschapsbiljetten voor Uit stapjes van kinderen. Voor kinderen jonger dan 15 jaren worden gezelscbapsbiljetten voor een enkele reis of voor heen en terug in de '2e of 2e klasse afgegeven. Voor ieder kind is verschuldigd voor eene enkele reis één vierde gedeelte en voor eene reis heen en terug de helft van den gewonen enkelen reisvracht prijs voor een volwassene. Daarvoor moeten er minstens 20 kinderen zijn Eén geleider wordt kosteloos vervoerd G. Landverhuizers zijn in de 3e klasse verschuldigd 1.25 cent per tanefkilometer. H. Abonnementskaarten. 1. Algemeene Abonnementskaarten Deze zijn geldig voor de op Neder landsch grondgebied gelegen lijnen der H. IJ. S. M., der Mij. tot Expl. van Staatsspoorwegen, der Nederl. Cen traal Spoorweg-Maatschappij en der Noord Brabantsch-DuitscheSpoorweg Maatschappij, met uitzondering van enkele locaalspoor- en ti arc wegen. De prijzen dezer kaarten loopen naar gelang der klassen van f50f38. en f25 per maand tot f480.f360. en f240.per jaar. 2. Abonnementskaarten voor groep 1 Deze zijn geldig voor de lijnen in Friesland, Noord-Holland, Zuid-Holland en Noord-Brabant. Prijzen van f41, f29 en f 20.50 per maand tot f458, f3'20 en f229 per jaar. 3. Abonnementskaarten voor trajecten De prijzen voor de drie klassen loopen van f 1.20, f 0.90 en f 0.60 per maand tot f 8.16, f6.12 en f4.08 per jaar. 4. Trajecten voor jongelieden van beiderlei kunne, jonger dan 19 jaren. De prijzen voor de drie klassen be dragen drie vierde gedeelten van de prijzen van de trajectkaarten voor volwassenen. 5. Trajectkaarten derde klasse voor afstanden van hoogstens 40 K M. voor ambachtslieden, die gaan arbeiden in de gemeente, waar hun patroon zijn fabriek of vaste werkplaats gevestigd heeft. Deze kaarten zijn van des Maandags tot en met des Zaterdags van dezelfde week geldig voor ééne reis been en terug op denzelfden dag. De prijs per week bedraagt f 0.60 voor elke 10 kilometers (gedeelten van 10 kilometers worden voor 10 kilometers gerekend. Een houder van eene abonnements kaart heelt, bij gebreke aan plaats in de klasse, waarvoor zijne kaart geldig is, geen aanspraak op eene plaats in eene hoogere klasse em moet zich vergenoegen met eene plaats in eene lagere klasse. I. Kilometerboekjes. a. Kilometerboekjes van 1000 K.M. geldig één jaar, kostende: voor de eerste klasse f30. tweede klasse f22.50 en derde klasse f 15.kilo meterboekjes van 500 K.M. geldig zes maanden, kostende: voor de eerste klasse f15.tweede klasse f 11.25 en derde klasse f7.50. b. Bijzondei e kilometerboekjes van 400 K.M. (kilometerkaarten), geldig gedurende zes maanden, bestaande uit twee coupons, elk geldig voor een geheel door denzelfden persoon af te leggen, onafgebroken enkele reis van 200 K.M. of méér en kostende: voor de eerste klasse f 12..tweedeklasse f9.en derde klas f6 c. Kilometerboekjes van minstens 500 en van minstens '1000 K.M. voor vaste reizen van Amsterdam naar Leiden, Den Haag en Utrecht. De kilometerboekjes sub a en b zijn geldig: 1°. voor reizen op lijnen van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat' schappij binnen Nederland; 2o. voor de reizen op lijnon binnen Nederland van de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen, van de Nederlandscbe Centraal Spoorweg' Maatschappij en op het baanvak Bok- stel—Gennip vandeNoord-Brabantsch Duitsche Spoorweg-Maatschappij De kilometerboekjes bedoeld sub c zijn niet persoonlijk en zijnonmidde- lijk verkrijgbaar. Bagage. De prijzen voor het vervoer van bagage worden berekend per 10 K.Gwaarbij het gewicht opwaarts op veelvouden van 10 KG wordi afgerond. Per zending is minstens de vracht prijs voor 20 K.G. verschuldigd. Voor de bevrachting van elke zen ding moet een plaatsbewijs worden getoond, geldig voor het parcours waarover de bagage wordt vervoerd Rijwielen. In de bevrachting van rijwielen is geen wijziging gekomen Honden. Als vrachtprijs voor het vervoer van honden, welke bij reizigers behooren en in hokken of manden in den bagagewagen vvoiden vervoerd of met toestemming van het spoorwegpersoneel in rijtuigen der derde klasse worden medegenomen, wordt geheven de gewone vrachtprijs voor een enkele reis in de derde klasse. Voor eiken hond, die niet binnen één uur na aankomst op het station van bestemming in ontvangst is ge nomen, is een bewaarloon van f 0 05 per uur of gedeelte daarvan ver schuldigd. Perronkaarten. De prijs van de perronkaarten is met ingang van 1 Januari 1911 vastgesteld op f0 05. Op de stations, waar voor de uit gifte van perronkaarten automaten zijn opgesteld, kan men van genoemde datum af slechts door het inwerpen van twee 2'/» centstukken een per- ronkaart verkrijgen. Telephoougesprekken. Eerstdaags is een Kon. besluit te wachten, waarbij een verlaagd tarief voor interlocals gesprekken wordt vastgesteld tusschen kantoren, welke niet meer dan 15 K.M. hemelsbreed gemeten van elkaar gelegen zijri. In dit verkeer zullen alsdan de kosten van een gewoon gesprek van 3 minu ten f 0.20 en van een dringend ge' sprek van 3 minuten f 0.65 bedragen. (F«d.) Weldadigheidsbloem 1911. De vroeger aangekondigde regeling van den verkoop der «Tuberculose bloemrr op 29 en 30 April en 1 Mei 1911 is nu in het tijdschrift «Tuber culoses gepubliceerd. Exemplaren van deze aflevering van hel orgaan dei Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose zijn op aanvraag kosteloos bij den secretaris, Slatenlaan 72 Den Haag, vei krijgbaar. Wij ontleenen er dit aan, dat aan vragen om de bloem te verkoopen tot uiterlijk den 25en December aan dit adres worden verwacht en dat de opgaaf van het gewenschte aan tal bloempjes uiterlijk den 31en Jan. moet geschieden. De inkoopsprijs is f4 per 1000 stuks, de prijs in het openbaar 10 cent per stuk. Het dage- lijksch bestuur der Centrale Vereeni ging beeft vorm en kleur van het bloempje vast gesteld, maar deze zullen tot deu dag der levering geheim worden gehouden, om misbruiken te voorkomen. tigd. Notaris Harten had zijn nicht een vorstelijk uitzet gegeven en bleef steeds een beschermende vriend van den jeugdigen arts. Of Edmond nog wel eens aan het ongelukkige meisje dacht, dat huiten zijn weten en alleen om over hem te waken, den gevaarvollen tocht, die haar het leven kostte, meegemaakt had Ja, hij deed dit menigmaal. Wan neer de gele bladeren door den herfst wind om den marmeren zuil geslingerd worden, die de plek aanwijst, waar zij haar leven liet, bezoekt hij telken jare, dien door haar gewijden grond, en meer dan ooit begrijpt hij in die oogenblikken, dat in het leven der Machico, op tien K. M. afstands van Funchal, groote verbittering jegens de geneesheeren en de autoriteiten, om dat zij de bevolking trachtten te dwin gen de voorgeschreven voorzorgsmaat regelen in acht nemen. Hunne huizen werden geplunderd en een gedeelte van de gevonden geneesmiddelen werd onbruikbaar gemaakt. Daarna werd de gevangenis opengebroken en werden de daarin opgeslotenen in vrijheid ge steld. Eerst toen er troepen uitruk ten, keerde de orde terug. Het verkeer op den Simplon-Spoor- weg is bij Mergozzo gestoord door het neerstorten van een geweldige rotsmassa, die op wel 15u0 kub. M. wordt geschat. Het had weinig ge scheeld of daardoor was een personen trein in het Meer van Mergozzo gestort. De treinen van Milaan naar Parijs gaan nu langs de oude lijn, daar er nog meer bergstortingen te vreezen zijn. 22. Benoeming van een lid van de! deze niet kan bestendigd blijven. Op commissie van toezicht op het middel- I de vraag aan welke gemeente het Sedert het uitbreken van de cholera op Madeira zijn niet minder dan 600 personen aangetast, waarvan ongeveer de helft overleed. Men is op het eiland zeer onte vreden over de Poriugeesche regeering, die wel beieid schijnt om geld te sturen, maar niet voorziet in de uit erst dringende behoefte aan genees heeren, verplegers en geneesmid delen. Onrustwekkend is de buitengewone onwetendheid van de lagere klassen op het eiland, die tengevolge heeft, dat den artsen bij de bestrijding der ziekte buitengewone moeilijkheden in Agende voor de openbare ver gadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 20 December 1910, des namiddags ten 2 ure. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver ordening betreffende den Burgerlijken Stand te Amersfoort. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethoudeis tot het benoemen van één Ambtenaar van de Burgerlijken Stand. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van eervol ontslag aan de tijdelijk buitengewoon leeraar aan het Gymnasium Dr. S. P. Sevensrna. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot het verleenen van verlof wegens ziekte aan de onder wijzeres aan de openbare lagere school 3e soort in de Beekstraat Mej. A. H. G. Frans. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet veileenen van een subsidie aan de vereeniging «Kinder- voeding". 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van de subsidie voor het Burgelijk Armbe stuur, dienst 1910. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol wijziging van de be grooting dienst 1910. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol uitbetaling uit het artikel voor onvoorziene uitgaven, dienst 1910. 9. Voorstel van Burgemeester ei Wethouders betreffende een adres van G. Sardeman en J. Oldenhuis Tonckens betreffende electrische klokken. 10 Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende vaststelling van verordeningen, ingevolge artikel llibis der Gemeentewet. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de begrooting voor de gasfabriek, dienst 1911. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betieffende onderhand- sche verhuring van een perceel aan de Isseliscbe steeg. 13. Vaststelling van bet 4e supple toir kohier van de inkomstenbelasting dienst 1910. 14. Benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuur wegens aftre ding van de heeren H. W. van Esveld en B. A. Siddré. 15. Idem van 2 leden van de com missie tot bijstand in bet beheer van de geineentereiniging, wegens aftre ding van de heeren H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst. 16 Idem van 3 leden van de com missie voor de fabricage, wegens af treding van de heeren A. M. Tromp van Holst, S. J. van Duinen en H. Kroes. 17. Idem van 4 leden van de com missie tot bijstand in het beheer van de Gasfabriek en de waterleiding wegens aftreding van de beeren A. A. Hamers, N. Veis Heyn, C. J. Plomp baar Onderwijs wegens periodieke aftreding van den heer H. Stolp. 23. Benoeming van 3 leden van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs wegens periodieke aftreding van de dames Mevr. Rolandus Hage doorn Schulte, Mevr. Willemstyn Giaswinckel en den Heer J. W. Jorissen. Woensdagavond vergaderde in Café Otte de onderafdeeling Amers foort van de V. P. N met een dertigtal leden onder presidium van den heer Van der Linden. Mr. de Beaufort was verhinderd tegenwoordig te zijn. Nadat de notulen van 27 Juni waren gelezen en goedgekeurd, werd het ver slag over 1910 uitgebracht. Het aantal leden is lot 200 geklommen. De Ver eeniging heeft reeds een eigen magazijn noodig voor den in het najaar inge- richten coöperatieven inkoop De af name van broedeieren was groot. Een beendermolen werd aangeschaft. Vervolgens werden de heeren De Lange, Wolters en Steenboff gekozen om d9 boeken van den Secr -Penning meester na te zien. De Begrooting voor 1911 werd op f270 in ontvangst en uitgaaf goed gekeurd. Hierbij is f 15 uitgetrokken voor het lid, dat vóór 1 Juli 1911 het grootst aantal nieuwe leden aanwerft. Ook wil het Bestuur een proef ne men met blauwe Weener konijnen. De heeren Van der Linden, de Roy van Zuijdewijn, Klokken en Diezr.rzijn de candidaten voor het bestuur dei Provinciale afdeeling. Ingekomen Een schrijven van eenige leden om een lid te royeeren wegens tegenwerking van de coöperatie. De voorzitter kon zich hiermede niet ver eenigen. Ook een motie van afkeuring vond geen genade. Op een vraag naar vetkanen, ant- wooidde de voorzitter, dal deze niet te vei krijgen zijn, doch dat aan hel magazijn zeer goed vleeschmeel ver krijgbaar is. Het voorstel van een lid om aan de leden kuikens van 2 tot 8 dagen te leveren, zal in de eerstvolgende ver gadering aanhangig gemaakt worden Verder werd medegedeeld, dat de afdeeling op de a s. Landbouwtentoon stelling op Birkboven van de afdeeling pluimvee in zal zenden. Tijdens de pauze werd de rekening en verantwoording nagezien en in orde bevonden. Over de boekhouding zal later rapport worden uitgebracht. De heeren Knottenbelt, Woliers en Do Lange vormen de commissie van toezicht en zullen het bestuur bij in- koopen bijslaan. Het bestuur werd door de verkiezing van den heer Knottenbelt uitgebreid met een lid om drie commissies van drie leden te kunnen vormen, waarvan een speciaal den eierverkoop zal trach ten te verbeteren. Amersfoort ligt hiervoor gunstig, doch Apeldoorn is een gevaailijke concurent. De leden, die eieren te koop hebben, kunnen dit aan den secretaris opgeven men kan er dan reeds in Januari inede beginnen. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat de leening voor de helft volteekend is. Hierna werd de ver gadering onder dankbetuiging voorde opkomst gesloten, nadat nog de heer Frederiks het Bestuur had dank gezegd voor het vele, dat het reeds gedaan heeft. liefde van den mensch, naast rozen, den weg worden gelegd. Zoo heerschl distelen staan. byv. bij de bevolking van het dorp j en W. Salomons. 18. Idem van 4 leden van de Com missie van bijstand in het beheer van Birkboven, wegens aftreding van de heeren A. M. Tromp van Holst, A. 11. Kalken, C. J. Plomp en H. Kroes. 19. Idem van 2 leden van de Com missie van wetgeving wegens aftreding van de beeren M. L. Celosse en C. J. Plomp. 20. Idem van 5 leden van de reclame- commissie inzake plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1911. 21. Benoeming van een curator van het Gymnasium wegens periodieke aftreding van den heer F. Kenninck. Handel en Nijverheid. Deze vereeniging hield Donderdag een ledenvergadering in «De Zwaan« onder voorzitterschap van den heer S. J. van Duinen. De notulen van 12 Aug. '10 wer den gelezen en goedgekeurd, waai na de agenda aan de orde kwam. Punt I. Veislag van de afgevaar digden naar het Middenstandscongres te Arnhem, uitgebracht door den voor zitter. Punt II. Bestuursvoorstel om adhe sie te verleenen aan bet streven van het Nationaal Comité ter verkrijging van vervroegde winkelsluiting. Van de Nederl. Vereeniging van Chr. kan toorbedienden is hieromtrent een schrijven ingekomen. In de eerstvol gende vergadering zal dit nader be sproken worden. Punt 3. Leusderweg. Naar aan leiding van een ingekomen schrijven heeft het bestuur van H en N. ge meend aan den Raad der gemeente Amersfoort te moeten adresseeren over verbetering van genoemden weg. In de bestuursvergadering heeft bet een punt van overweging uitgemaakt of H. en N. zich er mede moet be moeien. De toestand is nu zoo, dat slechtste deel behoort werd geant woord aan Amersfoort. Deze gemeente heeft het onderhoud op zich genomen. Veel werd er nog over gesproken. Eindelijk werd aangenomen, dat H. en N. in vereeniging met Vreemde lingenverkeer een adres aan den Raad zou richten. Punt 4. Arbeidsbeurs. De vergade ring heeft het bestuur gemachtigd op de eerstvolgende vergadering met een uitgewerkt plan te komen. Punt 5. Stemming. De beide can- didaat-leden de heeren J. Boers en Ch. Zijlstra, zijn aangenomen. Punt 6. Ingekomen stukken, a. Een overzicht van de Middenstandsorgani satie in Nederland, b. berichten om trent flesschentrekkers, c. maandlijs- ten, d. een schrijven van den Bond om art. 329 W. v. Str. gewijzigd te krijgen. Punt 7. Mededeelingen. De fiets- loop aan het station voldoet uitste kend, zoo zelfs dat gevraagd is er ook een op het Ie perron aan te brengen. Dit zal door de spoorweg maatschappij geschieden. Hierna werd de vergadering gesloten. Vergunning. Onder voorzitting van den heer J. J. van Doorn veigaderde de vereeni ging Vergunning Donderdagavond in de Keizerskroon. De heer J. Boekstol uit Utrecht sprak over «Pers. Belas ting.® Hij begon met mede te deelen, dat de gelijknamige Ver. te Utrecht een request aan de Min. van Financiën heeft verzonden, en vroeg nu van de Amersf. Ver. een adhae-ue adres. Hoewel de vergurininglfouders de open baarheid niet behoeven te vreezen, had hij deze zaak liever in besloten kring behandeld, als hebbende voor de geinterresseerden een meer zakelijk karakter. Spreker zegt nu, dat geen bedrijf zoo zwaar gereglementeerd is, dat de vergunninghouder vaak vreest voor zijn richting uit te komen uit vrees een autoiiteit te kwetsen, dat zijn veieenigingsleven nog niets beteekent en dit thans ook nog noodgedron gen doet. Voor andere neringdoenden is door de regeering reeds veel gedaan, waar over spreker zich kan verbeugen, doch hiertegenover staat, gedurende de laatste 10 jaar achteruitgang in ons oedrijf. Oorzakenfaillissementen, vermaak zoeken in andere richting (wat spr. niet kan veroordeelen), het gemakkelijker reizen, de sport en het vereenigingsleven. Dit laatste vooral, omdat vele vereenigingen een eigen gebouw hebben met buffet, zoodat de leden geen koffiehuizen meer be hoeven te bezoeken. Voor allen is wat of veel gedaan, alleen voor de verg. houder niet. Ja, sorns is zijn bestaan onmogelijk gemaakt. (Drankwet 1905). En die geschiedenis herhaalt zich weer in naburige gemeenten. Hiertegenover staat dat zij veel belasting moeten betalen. Het is nu tijd de regeering aan het verstand te brengen, hoe de vergunninghouder wordt achtergesteld. Als de belang hebbenden zich vereenigen, zal er ver- belering komen, waartoe spr. krachtig opwekt. Nadat ook nog het request was voorgelezen, deed de heer Nia- lander eenige vragen, wees ook op de macht van samenwerking, en helderde het gesprokene op. Nadat besloten was hel request te steunen, werd de vergadering gesloten. Dinsdagavond werden ten over staan van nataris Joh. Knoppers ge veild perc. 1, de Boerenhofstede «De smalle Buzert", aan den Liendertsche- weg strekkende tot den spoorweg, groot 2.6150 (I. A., verhuurd tot 25 December 1911 voor f3'20 per jaar aan H. Groenestein Opgeoouden voor f5150. Perc. 2. Wei- en hooiland, gelegen achter de hofstede «De Doornkarrrp" nabij den Lageweg, strekkende van den spoorweg tot aan de Rotte Wetering, groot 1.61 13 Hectaren verhuurd aan W. van Vulpen voor f 100 per jaar. Verkocht aan F. Volmer voor f1820. Perc. 3, kapitaal Winkelhuis met tuin aan de Langestraat no. 36 met uitgang naar de Lieve Vrouwestraat, groot 2.90 Aren, verhuurd aan den heer S. de Wit voor f950 per jaar tot 1 October 1915. Opgehouden voor f12.500. Perc. 4, een ruim pakhuis, aan de Lieve Vrouwestraat, strekkende tegen perceel 3. groot 90 centiaren, ver huur aan den heer S. de Wit voor

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2