GEMEENTERAAD. Plaatselijk Nieuws. In de gisterenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd de heer Rolandus Hagedoorn, voor het eerst weder na zijne ziekte aanwezig, door den Voorzitter Jhr. Batcbman Wuytiers met een harte lijk woord welkom geheeten. Spr. drukt den wensch uit dat deze zich moge blijken een verjongingskuur te zijn geweest en de heer Hagedoorn nog een reeks van jaren aan de be raadslagingen moge blijven deelnemen. De heer Jorissen woonde de ver gadering niet bij. De notulen der vergadering van den 29 Nov. werden onveranderd goed gekeurd, zooals deze door den secre taris waren ontworpen. Ingekomen waren de volgende stuk ken. Schrijven van de Gedeputeerde Siaten van Utrecht van 10 December 1910 3e afdeeling, no. 4903, waarbij ter kennisname worden toegezonden afschrift van het Koninklijk besluit van 28 November 1910, no. 25, waar bij bepaald wordt dat over het jaar 1910 een Rijkssubsidie van f13000 verleend wordt voor de Hoogere Burgerschool met vijfjarige cursus. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 6 December 1910, 3e af deeling, no. 4842/3301 tot goedkeuring van bet raadsbesluit van 29 Novem ber 1910, no. 406 tot aankoop vari grond van de firma H. Gerritsen. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Siaten van Utrecht van G December 1910, 3e afdeeling, no. 4044/3290 tot goed keuring van het raadsbesluit van 29 November 1910 no. 408 tot verhuring van een perceel land gelegen in de gemeente Hoogland. (Voor kennis geving aangenomen.) Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 6 December 1910, 3e afdeeling, no. 4845/3313 tot ver daging van hunne beslissing betref fende het Raadsbesluit van 29 Novem ber 1910 no. 410 (Voor kennisgeving aangenomen.) Een adres van de Commissie voor de Kringenwet te Den Helder, hou dende verzoek een raadscommissie te banoemen met de opdracht voorbe reidende maatregelen te treilen, ten einde te trachten een herziening tot stand te brengen van de «wet op de verboden kringen," van 21 December 1853, staatsblad no. 128 (aan B en om advies). Een adres van de Utrechtsche waterleidingmaatschappij waarbij zij aan den Raad verzoekt terug te komen op zijn besluit van 1 November 1910 no 369 en aan Burgemeester eu Wet houders op te dragen de onderhan delingen over eene wijziging van de concessievoorwaarden te heropenen, (aan B. en W. ter afdoening) Eene dankbetuiging van mevr. Rupp- Sluis voor hare benoeming tot onder wijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. School 3e soort in de Koningstraat (aangenomen voor Ken nisgeving). Een adres van H. J. de Kempenaar waarbij hij vei zoekt het buizenet der gemeente gasfabriek op gemeente- kosten uit te breiden tot den Kalkweg en hem aldaar gas te leveren volgens het bestaande tarief zonder aanleg- kosten van de buisleiding voorzoover deze in den openbaren weg wordt gelegen (te behandelen bij bet betref fende punt der agenda). bent. Bij jou is nu eens Napoleon een groot man en dan weer Gambetta De duivel ielf, zou er geen wijs uit kunnen worden I «Mijnheer,» zei Champanne, in het Fransch, terwijl hij zijn servet in zijne handen oprolde en verfrommelde, «mijn vijand had mij niet dieper kunnen beleedigen, dan u het doet! Alles is uit tusschen ons!» En met een tragisch gebaar, werpt de Franschman zijn servet op tafel, en gaat, op eene waardige wijze, de deur uit. Drie uur daarna dekt men ander maal de tafel en de bedienden brengen het diner binnen. Kamüjsjef begint heel alleen te eten. Na het traditioneele glas vodka, ont waakt in hem de behoefte om te bab belen hij wilde uien tappen en er was niemand om hem aan te hooren «Wat voert Alfons Ludoniewietsj uit?« vroeg hij aan den knecht. «Hij is bezig zijn kofFer te pakken.» «Wat een ezel, God vergeef me!» Champanne, op den grond gezeten in zijne kamer, is bezig met bevende handen zijn koffer te pakkenzijn ondergoed, zijn fleschjes met odeur, zijne misboeken, zijn bretels, zijn Een adres van Dr. E. Kruisinga waarbij hij aan den Raad verzoekt zijn adres d.d. 24 November 19iO te mogen intrekken en (aan B. en W. ter inwilliging). Een rapport en voorstel van de Raadscommissie terzake de Hoogere Burgerschool betreffendende bet adres door Dr. E. Kruisinga den 24 Novem ber 1910 bij den Raad ingezonden (voor kennisgeving aangenomen). Eene dankbetuiging van den heer B. H. Peteri voor de hem toegekende periodieke verhooging van jaarwedde (voor kennisgeving aangenomen). Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het benoemen van nog een ambtenaar van den Burgerlijken Stand om den functionaris bij onge steldheid, afwezigheid of ontstentenis te kunnen vervangen werd zonder dis cussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen en als zoodanig benoemd de heer L. A. baron van Ittersum. Aan Dr. S. P. Sevensma, tijdelijk buitengewoon leeraar aan het Gym nasium, werd op zijn verzoek als zoo danig eervol ontslag verleend. Aan mejulliouw A. H. G. Frans, onderwijzeres aan de openbare lagere school 3e soort in de Beekstraat werd wegens ziekte verlof verleend met be houd van jaarwedde en Burgemeester en Wethouders gemachtigd om inde tijdelijke vacature te voorzien. Aan de vereeniging «Kindervoeding^ werd, evenals het vorig jaar een sub sidie verleend van f450 Een voorstel van Burgemeester en Wethouders om de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur met f3200. te verhoogen en aldus te brengen op f16532 68 werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals het daarmede in verband staande voorstel tot wijziging der begrooting over 1910 Zwijgend hechtte de Raad ook zijn goedkeuring aan een voorstel van Burgemeester en Wethouders om uit het artikel voor onvoorziene uitgaven dienst 1910, aan C. A. van Beek eene schadevergoeding van f2.50 uit te keeren. Zonder discussie en zonder hoofde lijke stemmen weid besloten op eeti adres van G. Sardeman en J. Olden- huis Fouckens betreffende het plaatsen van electrische klokken afwijzend te beschikken. Een nader voorstel van Burgem.eester en Wethouders betreflende da ver ordeningen,als bedoeld in artikel 114bis der Gemeentewet, in verband met een schrijven van GedeputeeideStaten werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders betrellende de begrooting voor de Gasfabriek, dienst 1911, werd zonder dat we daar iels naders over te hooren kregen zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Voorts werden Burgemeester en Wethouders gemachtigd lot onder- handsche verhuring van een perceel aan de Isseltschesteeg, voor een mini mum pacht van f55—. Het 4e supplementoir kohier der inkomstenbelasting, dienst 1910, werd vastgesteld op f308.50. Tot leden van het Burgerlijk Arm bestuur werden herbenoemd de beeren H. W. van Esveld en B. A Siddre; Tot leden van de commissie tot bijstand in het beheer van de gemeente reiniging, de heeren H. W van Esveld en A. M. Tromp van Holst. Tot leden van de commissie voor de fabricage.de heeren A. M. Tromp van Holst, S. J. van Duinen en H dassen.heel zijne knappe persoon lijkheid," zijn kofFer, zijn bed, zijn tafel, alles toont eene verwijfde elegance. Groote tranen vallen uit zijn groote blauwe oogen in zijn kofFer Deder. «Waar gaje heen?» vroeg Kamüjsjef, nadat hij hem even gade geslagen had. De Franschman zweeg. «Je wilt vertrekken?» hernam Ka müjsjef. «Welnu, ga je gang! Ik zal het je niet beletten Maar, weet je wat grappig is? Hoe zal je vertrek ken zonder verlofpas? Ik bewonder je Je weet wel, dat ik je verlofpas verloren heb? Ik heb hem ergens tusschen mijne papieren in gelegd, en nu is hij zoekEn bij ons is men streng, op het gebied van verlofpassen Je zoudt geen vijf versten ver zijn, of men had je al gepakt.» Champanne hief het hoofd op en zag Kamüjsjef wantrouwend aan. «Je zult het ondervindenMen zal aan je gezicht zien, dat je geen pas poort hebt en dan is het dadelijk Wie is dat? Alfons Dhampanne! Wij kennen dien Alfons Champanne niet. Zou je niet liever met kleine dagrei zen naar een minder ver verwijderd land gaan?» »U zegt dat maar uit de grap.» Kroes. Tot leden van de commissie tot bijstand in het beheer van de Gasfa briek en de waterleiding de heeren A. A. Hamers. N. Veis Heyn, C. .1. Plomp en W. Salomons. Tot leden van de commissie van bijstand in het beheer van Bukboven, de heeren A. M Tromp van Holst, A. 11. Kalken, C J. Plomp en H. Kroes. Tet leden van de commissie van wetgeving de beeren M. L. Celosse en C. J. Plomp. Tot leden van de reclameeommissie inzake plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1911. De heer H. W. van Esveld. A. M. Tromp van Holst, A. A. Hamers en M. R- N Oosterveen. Tot curator van het Gymnasium de heer F. Kennick. Tot lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar Onderwijs de heer H. Stolp. Tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs de dames Mevr. Rolandus Hagedoorn Schulte, Mevr. Willemstyn Gras- winckel. Hiernaast was de agenda afgehan deld. Alvorens de vergadering werd ge sloten verkreeg de heer van Duinen het woord. Spr. wees er B. en W. op naar aanleiding van het laat ver schijnen van de officieele verslagen der raadsvergaderingen dal hij met zijne desbetreffende opmerking bij de behandeling der begrooting toch wel gelijk had gehad. Hij hoopt dan in deze ook niet meer op verbetering, maar wel zou bij door B. en W. een onderzoek willen zien ingesteld naar de reden of oorzaak waarvoor het door hem gesprokene in de hem ter correctie gezonden drukproeven van hel raad vei slag altijd onjuist en ver draaid wordt weergegeven. Na dat de voorzitter een onder zoek heeft toegezegd sluit hij de vergadering. In de j I. Zaterdagavond gehou den vergader ing der Kamer van Koop handel en Fabrieken deelde de voor zitter mede, dat de Raad van Toezicht op de Spoorwegdienst, na gehouden onderzoek, hel onnoodig oordeelt aan het einde van het 2e perron een abri op te richten en daar ter plaatse eene verhouding tusschen de beide perrons te doen aanbrengen. Menigeen zal dan dus nog eene verkoudheid, zoo niet erger, oploopen. De nieuw benoemde leden, II. van Haselen, J. Gers. Kleber en D. H. G. Kleber, werden na underzoek hunner geloofsbrieven geïnstalleerd en de heer J. Ger. Kleber als voorzitter herkozen. Nadat de heer van Haselen voor zijne benoeming als plaatsvervangend voorzitter had bedankt werd als zoo danig gekozen de heer H. Meurstng. De voorzitter wees er op dat de beer Sinnige voor de laatsie maal de vergadering der Kamer als lid bij woonde. memoreerde zijne verdiensten als zoodanig, drukte ook namens zijn medeleden zijn leedwezen uit over die scheiding en eindigde met de wensch dat de heer S. nog jarenlang aan zijn werkkring in de Kamer mocht terugdenken De heer Sinnige dankte voor de hartelijke woorden en de medewerking die hij steeds in zijne medeleden heeft tnoge ondervinden. De heer Eysink bracht de wensche- iiWaarom zou ik grappen maken? Ik heb er immers geen reden voor Maar, luister eens goed, ik heb ééne voorwaarde. Doe geen moeite, als je weg bent, om mij brieven te doen schrijven en te grienen. Ik zal geen vinger uitsteken, als men je geboeid, langs mij heen leidt.» Champanne springt overeind, en loopt doodsbleek, met verwilderde oogen, de kamer op en neder. «Wat maakt u van mij zeide hij op eene wanhopige manier zijn hoofd vasthoudend. «Vervloekt zij de ure, waarop ik het noodlottige besluit opvat te om mijn vaderland te verlaten." «Kom, kom Ik sprak alleen in scherts,» zeide Kamüjsjef op een ande ren toon. «Welk een grappenmaker ben je toch I Je verstaat geen scherts. Men kan geen grapjes met je maken.» «Mijn waarde heer!» riep Champanne op klagenden toon uit, nu geheel gekal meerd door den toon van Komychev, «ik zweer u, dat ik gehecht ben aan Rusland, aan u en aan uwe kinderen van u weg te gaan, zoo voor mij de dood wezenmaar ieder uwer woorden, verscheurt mij het hart!« «Och wat, grappenmaker!.... Als ik kwaad zeg van de Franschen, waarom lijkheid van een laad- en loskraan op het stations eriplacement ter tafel. Zware voorwerpen moeten nu dikwerf met levensgevaar worden gelost. Dit zal in een volgende vergadering nader worden behandeld. j.l Zondag werden in café Otte de schermwed-trijden gehouden, uitge schreven door de schei mvereeniging «Sport staalt spieren". Begonnen te 10 uur, duurde het concours tot half zes. Kolonel Mingels en eenige cava- lerieofïicieren bezochten de wedsti ij den. De uitslagen zijn als volgt: I. Floret. Ie prijs G. J. Wille, wacblm. veld art.2e H. Begeman, sergeant 5e reg. inf.3e J van Ooyen, wachtm. Ie reg. huzaren; 4e A Bak, sergeant le ie®, vest.-art Utrecht. II. Sabel, le prijs W. H. Pierik korp.-zadelmaker le reg. huzaren; 2e A. Katerberg sergeant majoor 5e reg. inf.; 3e H. Regeman; 4e J. W. II v. d. Vlugt, adj. onderoll. le reg huzaren. III. Geweer, le prijs A. Bak 2e A. v. d. Ham, onderolï 5 teg inf. 3e G. Nikkel, kotp. le reg. vesting- art. te Utrecht; 4e H, Begeman De prijzen bestonden uit medailles en kunslvooi werpen. Des avonds wer den ze met eenige hartelijke woorden uitgereikt door wachtmeester Van Routier, waarbij hij vooral dank bracht aan wachtm. K. Duizendstra voor zijn uitstekende leiding van het concours. Nog te veel voorraad. Hoewel er in den laatsteri tijd heel wat boeken verkocht zijn, blijven er nog zooveel over bij Gebr. Cohen, te Amsterdam, dat de zolders nog altijd niet horizontaal zijn geworden. Nog steeds buigen de balken door, zeggen de heeren, nog steeds hellen de stapels over. Daarom wordt nog vóór het einde van dit jaar een enonne op ruiming gehouden, zooals men kan zien op blz. 4 van dit blad, waar de firma Gebr. Cohen, Heerengrachl 326 le Amsterdam, boeken aanbiedt van wereldauteurs voor dubbeltjes en centen. Nevens de R. K. is nu ook een neutrale vereeniging van metaalbe werkers alhier opgericht, ten doel hebbende loonsverbetering der lood- ep zinkbewerkers. Een hier ter stede gebouwde vliegmachine werd j I. Zondag achter een auto beproefd, doch wilde de vaste bodem maar niet verlaten. De jeugdige uitvinder geeft de moed echter nog niet op. Evenals in andere plaatsen heeft het Leger des Heils ook hier ter stede op eenige punten houten drie voelen geplaatst waaraan de bekende ijzeren pot. met het doel giften en gaven te verzamelen voor een vi oolijk kerst feest voor de armen. De waschbleeker J. met vrouw en moeder zijn ter nauwernood den dood ontsnapt. Maandagochtend werden ze door huisgenooten geheel bedwelmd door kolendamp gevonden. Onrniddelijk ingeroepen geneeskundige hulp kon gelukkig nog het ergsie vooikomen. Het onderzoek van toekomstige miliciens, die dingen naar een bewijs van vooigeoefendheid, zal plaatsheb oen in de gymnastiek- en schermzaal ui de infanlerie-kazerne, op 5 Januarie a.s. te half tien voorrn. De heeren H. Sonrieberg en C H. van Buuien staan op de voordracht voor een benoeming tot leeraar in handieekenen en vakleekenen vooi schilders aan de teekenschool te Put ten. Dr. J. H. Gunning Wzn., de de bekende Disti ictsschoolnpziener en Privaat-docent in de paedagogiek aan trek jij je dat aan Zijn er geen menschen genoeg van wie we kwaadspreken Als iedereen daar boos over worden moestDenk er niet meer over. Laten wij b.v. Lazarus Isakietsj nemen, die mijn land bebouwt. Ik zeg hem van alles, noem hem Jood, schobbejak, ik sla hem met den pand van mijn jas om de ooren, ik trek hem aan zijn haar, maar wordt hij dan daarom nijdig «Maar hij is een slaaf. Hij doet voor één kopek, ik weet niet welke laag heid a «Kom, kom, genoeg. Laat ons gaan eten «In vrede Champanne poedert zijn betraand gelaat en begeeft zich met Kamüjsjef naar de eetkamer. Men gebruikt het eerste gerecht zonder een woord te spreken. Na het tweede begint dezelfde geschiedenis op nieuw; en zoo doende nemen de kwellingen van Champanne nimmer een einde. de Gem. Universiteit te Amsterdam, zal op uitrioodiginp der plaatselijke afdeeling van het N. O. G. in den loop der volgende maand (vermoede lijk den 24sten Januari) een lezing houden over: «Nationaliteit en Schoolopvoedingu, welke lezing ook voor met-lpden toe gankelijk zal zijn. Bij de uitgever M. M. Couvee te 's-Gravenhage verscheen: De nieuwe Tarieven der spoorwegen, zooals die 1 Januari 1911 met afschaffing van de retour biljetten zullen worden in gevoerd. Naast een duidelijke uiteenzetting in de tarieven der verschillende abori- riementskaaiten, gezelschapsbiljetten, eene opgaaf van de bepalingen en prijzen van kilometerboekjes en een tabel der vrachtprijzen volgens de afstanden bevat dit boekje een vol ledige afslandswijzer tusschen ruim 500 stations rler S. S.. H. IJ S. M., N. C. S en N B D. S ondeihng. Waar zulke ingrijpende verande ringen plaats vinden zal zich zeker een ieder voor z'n dubbelije dit on- misbaie gidsje willen aanschaffen. Mevrouw Julia Culp, die na vooraf ingewonnen informatie, hoeveel het haar moest kosten, wanneer het aangekondigde concert niet doorging, j I. Viijdag telegrafeerde wegens on gesteldheid met te kunnen komen zingen, zong de volgende avond te Amsterdam Ra. ra, wat is dat. Opgave van rle Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit ziin vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 7 tot en met den 13 December 1910. GEVESTIGD. H. G. Smeeing, van Tilburg naar Kampstraat 26. W. G. Jansen, v. Eiddhoven n Langestraat 103. N. C. "Wakker, van Woudenberg naar Achter Luiaard 30. S. S. Brink, van Leusden naar Bergstraat 20. P. G. van Nieuwkerk, van Hüversum naar L. Beekstraat 14. A H. van Nieuwkerk, van Hüversum naar L. Beekstraat 14. J. Bonsel, van Amsterdam naar Kruiskamp. 61. M. A. J. Peters, van Den Haag naar Groote- Koppel 3. J. E. Kallansce, v. Alkmaar n. Zwanenhalsst. 11a. E. Koodhuijzen, v. Den Haag n. K. Bergstr. 7. R. van Diermen, van Leusden naar Hoogew. 69. A. J. Huisman, v* HeUevoetsluis n. Nieasiusdw.- straat 7. J. Wormsbecker, v. Edam n. Arnhemschew. 77. W. C. R. Witkamp, v. Alkemad n. Utrechtsch- weg 137. jhr. J. J. Teding van Berkhout, van Haarlem naar Utrechtsoheweg 77. G. Enzerink, van Vorden n. Johan v. Oldenb.- veldlaan 46. H. I. B. Th. A. van Heijden, van Den Bosch naar Langestraat 102. G. Knjk, van Amsterdam naar Westerstraat 24. jhr. L. H. van Reigersberg Versluijs, van Ede naar Stationsstraat 17. J. M. Schultink, echtg. van H. P. Dinkelberg, van Zwolle naar Mooierstraat 23. C. van de Hoef, v. Hoogland n. Hosgeweg 59. D. Berkhof, van Batmen naar Hoogew eg 120. E. Smit. van Barneveld naar Kampstraat 25. C. W. Romijn, van Brussel naar Soesterweg 27. B. Vorenhaut, v. Leeuwarden n. Van Campen- laan 2. J. Lokhorst, van Haarlem naar Nieuwstraat 10. J. "H. Brugman v. Amsterdam n. Langestr. 36. C. E. Burgsteden, van Soest naar Molenstr. 10. G. Roestenburg, v. Stad-Ommen n. Westerstr. 22. VERTROKKEN. S. Spil, van Westerstraat 37 naar Leiden. J. Beerenborg, van Groenmarkt 4 naar Ede. P. van den Hoek, v. G. Gasthulslaan 13 naar Leusden. M. van Dijkhuizen, van Beekesteinschel 4. naar Leusden. J. Groenestijn, v. Hoogeweg 61 n. Stoutenburg. L. Ditsel, vam Koningsstraat 29 naar Leusden. A. J. A. van Gelder, van Hendrik v. Vianden- straat20 naar Amsterdam. J. Buurman, vsn St. Jorisstraat 17 n. Arnhem. G. W. Blankcnstein, van Birkt 5 n. Maartensdijk. T. Blaukeustein, van Birkt 5 naar Maartensdijk. J. H. G. Binsbergen, van Aldegondestraat 76 naar Leeuwarden. E. de Groot, van Hellestraat 10 naar Utrecht. P. W. Bakkenes, Burgerbuurt 4 n. Wolfbezen. P. G. Cirkel, eebtg. van G. Berns, van Utrecht- schestraat 44 naar Cleve. C. J. Rademaker, v. Weverssingel 29 n. Weeps. A. van de Beek, v. Leusderweg 12 n Barneveld. M. G. Romijn, van Soesterweg 27 n. Brussel. E. Arnoot echtg. v. J. Woltman, v. Monniken pad 6 naar Lensden. G. P. A Nijmeger, Monnikenpad 6 n. Leusden. A. v. d. Anker, v. Bisschopsweg 58 n. Besoyen. A. de Jong, van Kampstraat 17 n. Den Haag. L. J. Coeleman, van Soestcrdwarsstr. 10 naar Amsterdam H. J. Brugman, v. Seherbierstr. 15 n. Rotterdam. Inlichtingen te verkrijgen bij alle 'HH-Doctoren, Apothekers en Drogisten,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2