CONCERT DRANKMISBRUIK1 DE WITTE WINKEL Gemengd Nieuws. Voor Huis en Hof. Advertentiën. - AMICITIA - Lama/son Bouwer Co. Muui'huizen 39 Firma J. JANSEN, M Z2S Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor i OVERTOLLIG HAAR Firma J. JANSEN, wijzeres in de gymnastiek aan de openbare lagere school aan de Ham burgerstraat te Utrecht. Naar men uit een bericht in dit nummer zou kunnen opmaken zou bij de as. gemeenteraadsveikie zing oe heer Wolierbeek de candidaat zijn der rechlsche partijen. Dit is echter niet zoo." De heer W. wordt gecandideerd door een groot aantal iibeiale kiezers, die de beginselen van «Gemeentebelang® niet wensehen te onderschrijven. De R. Katholieke Kies- vereeniging nam die candidatuur over terwijl de anti-revolutionairen haar beloofden te steunen. Van zekere zijde wordt het praatje verspreid, dat de heer Wolierbeek een tegenstander zou zijn der openbare school. Wij kunnen met beslistheid verzekeren dat dit fabeltje gebee! bezijden de waarheid is. Weer kan de feestavond \an de Afdeeling Amersfoort van de Ned. Vereenigtng tot Afschaffing van Steike Dranken Zondagavond in Amicitia ge geven goed geslaagd beeten. De zang nummers zoowel als tooneelstukjes vielen blijkbaar in den smaak. De zaal was stampvol. Gisterenavond ging in «Amicitia® «Men kan nooit weten® van Shaw door Veikade's gezelschap. De Hagespelers zoowel als de toe schouwers kunnen tevreden zijn. De Hagespelers om reden nu eens bij uitzondering voor een volle zaal werd gespeeld, het publiek over hetgeen geboden werd. Zijn wij het van Ver kade gewend, dal hetgeen door hem en zijn troepje gegeven wordt, zoowel wat spel als decoratief betrpft, geheel af is. ditmaal viel dit bijzonder op. Shaws geestige satire van de moderne vrouw en haar opvoedingssysteem won nog door het fijn geacheveerde spel. In de eerste plaats een complimentje aan de dames Hetty Beck en Sophie Hermse, die ons beiden, laatstge noemde in travesli. een paar hyper moderne kinderen toonden... om te stelen. Verder zouden wij de rij na alle acteurs voor hun prestatie een pluimpje kunnen geven, doch in 't bijzonder werd dit verdiend door den heer Alex. Frank, die in den dank baren maar tevens moeilijken rol van kellner met den onwederlegbaren humor van bet leven den pessimist het zwijgen oplegde, waar deze be weerde «O, ja, alle verbintenissen zijn dwaas, 't Is dwaas om geboren te worden, 't is dwaas om te trouwen,'t is dwaas om te leven en 't is wijs om te sterven® en zich tusschen vader en dochter plaatsend zegt: «Dan, mijnheer, al- ik met alle respect even een woordje zeggen rnag, des te erger voor de wijsheid (tot Valentin) komaan moed mijnheer, inoed. Iedere man is bang om te tionwen als 'l er op aan komt, maar 'l is soms heel aangenaam, mijnheer, heel aan genaam werkelijk heel genoegelijk en heel gelukkig van tijd tot tijd. Ik ben nooit baas geweest in mijn eigen huis; mijn vrouw was net als uw aanstaande, zij had een bevelende aard. dien mijn zoon geërfd heeft, maar als ik mijn leven nog eens over mocht doen, dan zou ik het weer doen mijnheer, dat verzeker ik u. Men kan nooit weten, mijnheer men kan nooit weten. Overzicht omtrent het vervoer en de op brengst der Amersfoortsche Tramweg Maat schappij over de maand Januari 19101911. 1910 1911 Aantal passag. 9279 9356 -p 77 Opbr. v/n verv. 1468.30 1 461.1 7.30 Dagkil. opbr. - 8.39 - 8.26 - 0.13 Totale opbr. -496.22 -518 92 - -f 22.70 Dagkil. opbr. - 8.89 - 9.30 -+041 Een fort Cliabrol in Noord-Brabant. Naar uil Wijchen aan de 's-H Ct. gemeld woidt, weigert daar ter plaatse, bij eene gerechtelijke uitzetting van een fatsoenlijk mensch willen worden... Maar nouNou je tecli zelf ge zegd hebt... Ik heb bij De Wolf niet ingebroken... Maar ze motte 't zelf weten... Ik... Ik..." En weer bonkte hij z'n kop tegen de tafel. Bewaarder werd geroepen. Men greep den razenden boef en sleurde hem naar zijn cel terug. «Delirium I" werd in de gang van het IJuis van Bewaring gezegd- Maar Waanders, de toegevoegde verdediger, stond ijverig te zoeken in zijn papieren. En snel moest hij de hand voor de oogen brengen, dat de tranen van deernis niet konden be vochtigen het kostelijke papier der proces-stukken van den onverbeterlijke. MaItee Coebeaü. zekeren' Geurts. de vrouw de ont ruiming. Verdekt opgesteld op den zolder, heeft zij 5 maal op de politie geschoten. De hulp der Justitie is ingeroepen. Een kostbaar leven Wanneer een goedige toovergndin hel voor iemand neeft weggelegd, dat hij in zijn leven nog eens vijftien nnllioen aan schulden zal bezitten, dan is dit een kostbaarder bezit dan menigeen wel denkt: en vooral tegen ongelukken en andere onaangenaam heden is de bezitter beter beveiligd, dan zelfs door een verzekering tegen ongelukken. Want een man met vijftien millïoén schuld is een kostbaarheid, die slechts hoogst zelden op dit wereldrond t oor- komt. Vijftien millioen schuld, dat zegt watmaar daarachter staat een reeks, een onafzienbare reeks, schuld- eischers, die er allen het hoogste'en diepste en grootste belang bij hebben, dat het hun schuldenaar welga...! Zoo wordt de kostbare man be schermd en bewaakt, als een zeldzame bloem of een kostbaar stuk porselein; zijn gezondheid, zijn welvaart is iets waarnaar duizenden dagelijks met be langstelling informeeren. En hij mag zelfs niet eens rustig vechten, duelleeren, of zijn schuld- eischers brengen aarde en hemel in beweging, roepen de hulp van de politie en de iechibank en wie weet wat nog meer in. Want gesteld eens, dat bet kostbare leven van de man met vijftien milloen schuld, door een noodlottig pistoolschot vernietigd werd... Zooging het met den jongen August Thyssen, de zoon van den Westfaal- scben kolenkoning, die, zooals wij weten, tot de hoogst zeldzame en kostbare menschen behoorl, die vijf tien milloen schuld hebben. Hij had quaestie met zijn vroegeren generaal- gevolmachtigde, Adolf Borchardt; de quaestie leidde tot woorden, tot daden. Boichardt gaf Thyssen een oorveeg. Waarop een uitdaging volgde. Maar Thyssen mocht zijn kostbaar leven niet blootstellen. Crediteuren, belanghebbenden, deelgenooten iri de negatieve vijftien millioen, waarschuw den de politie; en juist toen Thyssen voor het hotel Esplanade te Berlijn in zijn auto wilde stappen, om te gaan duelleeren, werd hij door een commissaris van politie gearresteerd ën in arrest gebracht. Hij werd eerst een poosje vastgehouden. Toen hij ontslagen werd uit de beschermende gevangenschap, was hel te laat om te duelleeren! Het kostbare leven was buiten ge vaar. Alweer een. Te Hilversum is j I. Zondag een droevig ongeluk gebeurd, dat voorde zooveelste maal wijst op het hoogst onvoorzichtige van het spiingen op reeds in gang zijnde treinen. Hoevele slachtoffers zijn daardoor niet reeds gevallen en hoeveel zullen er nng komen De menschen schijnen niet wijzer te willen worden. De heer Th. Aussems photograaf. wonende in de Langestraat te Hilver sum, wilde zich nog een plaats ver schaffen in den reeds den tameljjken gang hebbende trein, die 8 32 van Hilversum naar Amsterdam vertrekt. Hij slaagde er niet in het portier te openen en viel, vermoedelijk door de zu'ging tusschen den trein en het perron, waarna hij eenige malen werd rondgewenteld. Een condacteur, die het ongeluk zag, trok aan de noodrem, waardoor de trein stilhield en men den onge lukkige uit zijn vreeselijke positie kon verlossen Bewusteloos werd bij naar de wachtkamer overgebracht en daar dooi de doctoren Ten Bnnk en Hoo- genbuyze onderzocht. Het linkerbeen bleek geheel gebroken, terwijl ook inwendige kneuzingen geconstateerd werden. Zonder hij bewustzijn te zijn geko men, overleed luj na een half uur Staande op een draagvlak. Cody, de Engelsche avtateui heeft op de Ciififan's vlakte een kunst-tukje vertoond. Toen de machine in de lucht was ging zijn passagier in den stuur stoel zitten i-n klom Cody op een der draagvlakken, due metei van de ma chine verwijderd. Staande op dii draag v'ak maaklp hij een rondvlucht, daar door de stabiliteit zijner machine hevv ijzendë Boyscouts in Rusland. Buy-couts.. revolutionairen in Rus- lai d neemt de bpystouts-heweging groote afmetingen aan Het ministerie van onderwijs bemoeit zich er mee. Toch is zij niet hij alle partijen populair, vooral niet bij de conservatieven. Laatstgenoemden zijn, volgens hun beweren, bang voor deze beweging, omdat al (fte boyscouls niets anders zijn dan revolutionairen in den dop. Ruim tien jaar geleden werd door den heer H. Luijmes, te Zuidland (Z.-H.), hij de politie aangifte gedaan van het vermissen van ruim f4000 aan effecten. Het daarop ingestelde onderzoek leidde echter tot niets. Thans is genoemde heer L. over leden. Tot zijne nalatenschap behoorde ook een oude kist, welke voor enkele stuivers het eigendom werd van een kleinzoon, een metselaar te Gouds- waai d. Deze had de kist bestemd voor brandhout, maar bij het stuk slaan bleek <>r een dubbele bodem in te zijn, waartusschen de vermiste effecten gevonden werden. De erfgenamen eischen die nu. be nevens de verschenen coupons tot een waarde van f 1G00, op, maar de vinder denkt er niet aan ze af te geven, bewerende dat hij als kooper van de kist ook eigenaar is geworden van hetgeen daarin is. In verband met den diefstal van f 1G00 aan bankpapier uit een brand kast in het bureau der Staatsspoor te Utrecht meldt het »U. D.« thans.dat een vermoedelijke dader in arrest is gesteld, ern ambtenaar van de Staats spoor. Deze is vorige week aangehou den, eerst gewoon in bewaring gesteld, maar nu als arrestant behandeld. Volgens een bericht uit Barce lona is te Torretilanca op de lijn naar Valencia een spoorwegongeluk gebeurd, waarbij dertig personen om het leven zouden zijn gekomen. De trein-, die van Valencia kwam, onti-poorde tengevojge van een aard storting op de lijn, waardoor de loco motief en een wagen omver werden geworpen. Daar de lijn tengevolge van den storm op verschillende plaatsen onbiuikbaar is, gaat het brengen van hulp met groote moeite gepaard. Frits Koolhoven. Naar wij veinemen is de heer Frits Koolhoven met '1 Febr. benoemd tot chef van exploitatie van Verwey en Lugaid's vliegkampen en als zoodanig belast niet de consiructie-werkplaalsen waar als chef de heer Hilgers optreedt met hetorganiseeren vandemonstiaties, de leerschool en den verkoop der machines. In de weikplaatsen worden ver vaardigd monoplans en biplans. De verschillende goede hoedanigheden der Fransche machines worden in eene aeroplane samengebracht, terwijl aan de afwerking veel zorg besteed zal worden. Met een dezer groote en sterke machines hoopt Koolhoven met passa giers in de lucht te stijgen. Koolhoven is van plan vooral tus schen Soesterberg en Ede te vliegen bovendien vhegt hij te Amsterdam en misschien te Winschoten. Ook zal deze sympatieke aviateur aan intei- nationale raids deelnemen. Laat geen gekookt eten staan ii, geëmailleerde pannen, om het later te nuttigen, want meermalen is buik kramp enz. geconstateerd als gevolg van emaildeelen welke vergiftigings verschijnselen teweeg brengen. Stookt gij op uw slaapkamer, zorg dat gij de kachelsctiuif niet geheel dicht zet. Leg u ook nimmer te rusten in een gesloten vertrek met glimmende briquetten, waardoor gevaar voor ver stikking ontstaat Het op-poren van een lek in een gasbuis door middel van een vlammetje is niet zonder ge vaar. Men doet beter op de verdachte plek zeepwater aan te brengen, waar door belleijes worden gevormd, die tevens aanwijzen hoe groot het lek is. Met wat soldeersel of cement kan men bet gemakkelijk stoppen, name lijk in een vrijliggende buis. Doe toch nooit om vuur te doen branden, petroleum daarin. Dreigt het vuur uit te gaan, werpt er dan een weinig colophouium in waardoor vlam eft hitte snel toenemen C. is ongevaarlijk, goedkoop en goed te bewaien. Nieuwe schoenen zijn niet gemak kelijk glimmend te poet-en. 't Gaat ectiiti wel, als men ze eerst meteen doorgesneden tatiwen aardappel goed afwrijft. Zet geen natte schoenen bij de kachel te drogen, het leder wordt er stug en hard van en berst ten slotte Men late ze door de natuur ill ogen en zorge daarbij, dat de zolen den groiid niet raken; meri legge ze dus til, nog beter, zette ze op met een boutje of tuif tot steun. Fijn schoenwerk kunt ge glanzend en zacht houden door het dagelijks met vasiline in te wrijven of met een weinig eiwit. De roest uit spaken en velgen van een rijwiel kan men verfvijderen door ze te wrjjven met een stevig linnen lapje, gedoopt in petroleum met fijne amaril. Nikkel kan men goed houden door insmering met vaseline. Bevroren ruiten kan men doen ont dooien door ze met warm water te bestrijken, waarin zout is opgelost, een handvol op V» liter.Het beslaan der ruiten komt door ongelijkmatige ver warming, zegt een Duitsch blad. Du kan men voorkomen door voortdurend een kouderi luchtstroom te doen toe treden door middel van het venster glas of in den muur aangebrachte kleine openingen, zoodat de koude lucht langs het glas omhoog gaat. Heeft men kleine valraampjes, dan moeten deze de opening hebben aan de binnenzijde, zoodat ze van onder naar boven geopend worden anders late men boven aan ook eenige kleme openingen dan toch ontstaat er een voortdurend koude luchtstroom langs liet glas en van het beslaan der ruiten zal men geen last meer hebben. Laat een paraplu drogen open staande met liet handvatsel op den grond en laat de paraplu niet op gerold in het zakje staan, want dan slijt de zijde. Droog geen boa's, mollen, kragen enz. bij de kachel, de haren zouden dan breken en het leer barsten. Men late ze in de lucht drogen, na de baten glad gestreken te hebben. Klopt men het bont den volgenden dag voorzichtig uit en kamt men bet met een wijdgetanden kam in beide richtingen uit, dan zal het zijn frisch aanzien behouden. Aan de vrouwen door Clara Houd netjes hét huis, En de kinderen schoon, .Wis blijft de man thuis, En geeft u zijn loon, Spreek vriendelijke woorden, Die eens hem bekoorden, Vei babbel geen tijd, Dat geeft narigheid. En niet te vergeten: Wees tijdig met 't eten! Maak 'l smakelfik klaar, Niet zout of ongaar, En maak van uw huis Verstandig en wijs Een klein paradijs. Observator. Opgave van de Vercciiiging „I1ANUEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 25 tot en met den 31 Jan. 1911. GEVESTIGD. H. Spijker, van Arnhem naar "Weistraat 8. C. P. van Harderwijk, echtg. van N. D. J. van den Heuvel, van Hoogland n. Gr Koppel 20. S. Levie, v. Rheden n Schimmclpenninckstr. 11. G. Wiggerman, van Utrecht n. Bisscbopsw. 58. II. Koelewijn, van Bunschoten n. Kampstr. 90. C. G Bónitz, van Den Haag n. Vlasakkerw. S H van Haarlem, van Den Haag n. Vlasakkerw. 8. J. H Benschop, v. Utrecht n. te Wolfertstr. 34. J. van Veluw, van Leusden naar Hoogeweg 33 W. Elschot, van Oost-Indic n. Woestijgerweg S. G. Velieman, van New-York naar Plantsoen 3. E. C. Kan. van Maarssen n. Pieter Botslr. 15. J. F. YVijdcnbag, v. Utrecht n. St Jorisstr 11. G. van Ginkel, van Nijkerk naar Hoogeweg 82. A. Weggelaar, v. Amsterdam n. 2e Wolfertdwars- straat 10. M. J. Grootjen, v. Kampen n. Pieter Botstr. 15. L. H. Put, van Apeldoorn n- Soesterweg 210. H. Beekhof, van Hengelo (O.) n. Hoogew. 120. C. L. ter Menlen, v. Bussum n. Pieter Bothstr. 15. E. Kip, van Kampen naar Aldegondestraat 25. A. Veenendaal, van Leusden n. Wolfertstr. 13. VERTROKKEN. D. Pouw, van Westerstraat 77 naar Utrecht. G. Visser, van Havik 26 naar Den Haag. D. C. W. Dijs, van Korte Bergstraat 7. naar Amsterdam. G. de Vries, van Schimmelpenninckstiaat 50 naar Utrecht. M. D. J. Voorthuijsen, van Soesterweg 9 naar Rotterdam. T. M. A. Untiet, van Zuids. 11 n. Maastricht. A. C. P. Mceuwsen, v. Langestr. 53 n. Den Haag. M. Gort, van Aldegondestraat 33 n. Sliedrecht. C. J. Langeler, v. Pontenburgert 33 n. Harder wijk. A. A. J. Hogeboom, van Van Asch van Wijck- straat 1 naar Tilburg. N. van de Werken, van Joban van Oldenbarne- vcldlaan 44 naar Groot Ammers. J. Tuhren, van Breedesteeg 51 naar Amsterdam. J. Gritter, van Wilhelminastr. 13 n. Hengelo (O.) A. C. J. Wiegman, van Puntenburgerlaan 13 naar Botterdam. C. P. de Hoop, van Havik 3 naar Montfoort. F. H. P. de Wit, Heiligenbergerweg 14 naar Arnhem. G. C. Hendriks, van Bergstraat 92 n. Ermelo. G. C. Dekker, v. Lavcndelstraat 9 n. Rotterdam. A. J. de Meij, v. Weverssingcl 38 n. Wageningen. M. L. Korthof, van Krommestraat 32 naar Inf.- kazeme J. G. A. Meijer, van Hof 40 naar Nijmegen. G. Wcsseling, van Johan van Oldenbarneveldlaan 34 naar Bnssum. J. W. Dieekmans, van Achter de Heilige Geest G naar Kampen. H. Brouwer, van Soesterweg 317 n. Hoogland. W. G Mcurs, van Utrechtscheweg 14 n. Amster dam. S. Levie, van Schimmelpeoninckslr. 11 n. Dieren. J. van Ommen, van Langestraat 46 n. Deventer. Vrijdag 10 Februari 8 uur Mevrouw VOGELvan Vladeractcen, sopraan. en de- heeren NIEL VOGEL en A.H.TIERIE, viool. piano. Kaartverkoop in VALKHOEF's Boekh. belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. wordt radicaal genezen door ons heilmiddel „UNICUM", ook bij geheime toepassing. Per flacon 60 ct., franco p. post 75 ct. Brueghelstraat 267, den Haag. ZUIVER WOLLEN-: HALFWOLLEN-! KATOENEN-TRICOT-: RAMEH-EN NET-: ONDERGOEDEREN K Fabrikaat WJansen vr C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74, TELEPH00N 70. voorheen W. CR00CKEWIT WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIBTEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN, PROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. op gelaat, hals of armen schaadt de schoonheid der vrpuw. Geen beter middel daartegen, dan Dr. PERL's ANTI kKI\IN.Onschadelijk voor de huid. Per flacon 1.75, fr. p. a post fl.üü. Brueghelstraat 267, den Haag. sass:

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3