WIJNHANDEL. Wpö"PflQ Pl/l/ltQDPllfpk bij GEBR. E. M. COHEN, Hesrsngracht 3z6 Amersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor Rijn- en Moezelwpn. Madera, SHERRY en Portwijnen. Vermontl, Malaga. Medicinal Tokayer instel B. i. SIDDlE, Langestraat 74. T vJLvlIO 1. vR. te AMSTERDAM (voorheen te Arnhem en Nijmegen.) 8 ïl H 1$ I! S £kH.H.2SE 8u ROMANS, KINDERBOEKEN, STUDIEBOEKEN, DICHTWERKEN, ALLES VOOR 25 CENT. DE UITVERKOOP GESCHIEDT PER NUMMER. ELK NTR IS EEN BOEK. MEN HAASTEZICH! Advertentiën. Muurhuizen 39 DEZE KWARTJES-UITVERKOOP WEGENS PLAATSGEBREK Conditiën 4 Mra- of boeken voor f I,—. föST 9 Nrs. voor f 2.—. 15 Nrs. voor f 3,15. 30 Nrs. voor f 6,25. Bij GEBft E. M. COHER alle keldergaten weer en luchte men den kelder fl'nk, alvorens er weer ii te gaan. De muffe lucht, die schadelijk werkt op kaas, melk, boter, enz., E dan verdwenen en men kan de schim mel wegvegen. Hetzelfde bereikt men door 't verbranden van zwavel in den kelderdaarna eveneens goed luchten. Gedachte: Slim is het door de mannen, slimmer door de vrouwen, maar het slimste door de kinderen te worden uitgelachen. Observator. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 10 Mei tot en met den 16 Mei 1911. GEVESTIGD. Hendrik van Rijnstra van Utrecht naar Muur huizen 117. Willemyntje Bartha Kiul van Buurmalsen (Tricht) n. Soesterw. 3. Cornelia Johanna Caiharina Hasenbos van Bussum n. Langensir. 40. Johanna Bensik van Groningen naar Lange- straat 103. Franciscus Hendrikus v. der Heyden v. Bussum n. Borstraat 19. Paulina Ludovica van der Kreek v. Zandvoort n. Asch v. Wijkstraat 1. Elisabeth Hendrika Vogel van Baarn naar Utrechtscheweg 14. Hermina Hendrica van Veen van Arnhem n. Wjjersstraat 5. Cornelia Johanna Hoogwinkel v. 'sHage naar Arnhemscheweg 3. Reintje Elizabeth Anna Hoogwinkel v. 'sHage naar Arnhemscheweg 3. Augustus Gijsbertus Mulié v. A'foort (Inf. Kas.) naar Muurhuizen 5. Antonius Willem Vervloet van Enkhuizen naar Vlasakkerweg 44. Jan Boom van Assen naar Schimmelp.str. 23. Dr. Salomon de Jong van Leeuwarden naar Utrechtscheweg 97. Reineris Richardus van Valkenhoef v. Kampen naar Kampstraat 79. Charlotte Catharina Maassen van Duitschland n. H. v. Viandenstraat 12. Dirk Hendriksen v. Utrecht n. Muurhuizen 55. Cornelia Elizabeth Mensing van Hilligersberg naar Berkenweg 6. Alida Francina Bon van Lexmond naar Plant soen 3. VERTROKKEN. Elisabeth Antonia Hoedt van Schimmelp.kade 3 naar Leiden. Elisabeth Johanna Harrebomée van Joh. van Oldenb.laan 5 naar A'dam. Antonins Staal v. Nicasiusstrast 26 n. Leusden Gerrii vau Deth van Schimmelp.kade 16 naar Amsterdam. Jozua Marinus de Kruiff van Langenstraat 105 naar Ede. Jan Willem Hekkelman van Withoosstraat 17 naar Haarlem. Petronella Betsy Belksma van Utrechtscheweg 84 naar A'dam. Maria Johanna Immikhuizen van Kruiskamp 69 naar Zeist. Johannes Henricus Mensink van Krankeleden- straat 1 naar Baarn. Klaas Kraaijenhof v. Leusderweg 74 n. Putten. Beije Both van Aldegondestraat 42 n. Leusden. Marie Geertruida Berendina Hessing v. Arnhem- schestraat 4 n. Baarn. Everardus Fhilippus Willigenburg v. Groote Spui 35 n. Hilversum. Hendrik Wassink van Soesterweg 114 naar Barneveld. Marianne de Graaff van Bergstraat 9 n. Aerden- hout (gem. Bloemendaal). Johanna Hovestad v. Weversingel 22 n. Utrecht Johanna Hendrika Hovestad v. Weversingel 22 naar Bussum. Pieter Albert Jonker van Arnhemscheweg 46 naar Den Haag. Hermanus van Burgsteden van Molenstraat 10 naar Soest. Johannes Bastianus Cornelisse van Westsingel 31 Gouda. (Mr. S. G. van Weideren Baron Rengers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Effecten. Credieten. Incasseering van Wissels en Quit: Coupons. Vreemd Geld. Deposito's Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Zy, die in werkelijkheid genezing willen vinden by kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J.CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreef onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei Ögetuigén door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. GROOTE KWARTJES UITVERKOOP PrnVIfMTIfTTM 4 Nrs. OF BOEKEN VOOR ft,—. 9 Nos. OF BOEKEN VOOB f 2,—. S*- I5 Nrs. OF BOEKEN V.VJ11U1 1 ICv|l VOOB f 3,15. 30 Nos. OF BOEKEN VOOB f 6,25. 45 Nrs. OF BOEKEN VOOB f9,—. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader,Behuwd-en Groot vader, de Heer MOTOS LAMBERTÜS CELOSSE, in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, Wed. M. L. CELOSSE— plstoeius. Amersfoort, 20 Mei 1911. Volstrekt eenige kennis geving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Lamaison Bouwer Co. belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wis sels en Coup on s sluiten prolongatie. Safe-in richting. A.LLES FEANCO DOOB O-EXIEEILi STEIDEiaXj-A.ÏTD. 1. De Gcnestet. Volledige uit gave van al zijn dichtwerken, handig formaat, duidelijke druk 2. Conscience. De omwenteling van 1830. Boeiend verhaal. 3. Conscience. De plaag der dorpen. Schoon, mooi verhaal. 4. Conscience. De Gierigaard Een zeer treffend verhaal. 5. G. Dickens. Slechte tijden. Een roman van onze dagen, 2 deelen, vr. f3.25. 7. Voordrachtenboek met 48 aardige, geestige Voordrachten en duetten, voor alle gelegen heden, alles met muziek. Vr. f 1.40 8, 9. Tracy. De Strijd om den Wereldvrede. Een interessant, zeer boeiend boek, vol fantasie. Uitgebreid werk, vol platen, 2 d. Vr. f3.25. 10. Aimard. De rancho van den Lianenbrug. Vr. fl.90. 11, 12. Perel. Een Amster- damsche roman uit vroeger dagen Uit het leven van een philan- troop en zijn dochter, 2 groote, zware deelen, 700 bladz. Vroeger f5.90. 13. Volkmar. Tien tweestem mige liederen voor de jeugd, met pianobegeleiding: Der Wandrer, Abendlied, Heiterkeit, enz. 14, 15. Dickens. De geschiede nis van Engeland, in schetsen en tafereelen, in aangenamen vorm en geïllustr. 2 deelen. Vr. fl.90 16, 17. Walter Scott. Guy Mannering, de Sterrewichelaar. Mooie rom., bew. d. Keiler, geïll., 2 dln. Vr. f2.40. 18, 19. Jules Mary. De ver liefde moordenaar. Hoogst span nende roman van misdaad en liefde, met vele interessante pl., 2 deelen. Vr. 1.90. 20, 21. Ilartsink. Wassenheim Een roman uit het intieme dorps leven, Boeiend, 2 pl. Vr. f2.25, 22, 23, 24, 25. Mühlbach. Prins Eugenius, de edele ridder. Inte ressante roman nit 't intieme leven aan het hof van Bodewijk XIV. Hoogst spannend, 4 dln. Vr. f5.25. 26, 27. Birnbauni. Lucht en Wolken of natuurkunde van den dampkring, lucht geluid, warmte, dauw, wind, storm, regen, licht, electriciteit, enz. enz. vol platen, 2 dln. Vr. f2.25. 28, 29. Julius Stimle. Woud novellen. Tante Julia, Broeder Johannes, Bello, enz., in 2 mooie humoristische deelen Vr. fl.90 30, 31. Leercursus voor de cijferkunst in zijn geheelen om vang, 2 groote, dikke deelen. Duidelijke, glasheldere uiteen zetting van de rekenkunde in al zijn omvang, met vraagstukken en oplossingen Vr. f2.20. 32, 38. Andersen. Keur van Sproken en Vertellingen, bewerkt door Andriessen en Titia v. d. Tuuk, vol platen, 2 deelen. Vroeger fl.90. 34. Vischgcrechtcii. Pasteitjes en Koekjes, 89 recepten voor het bakken, stoven koken enz. 85. Culterator. De Bruid, Roosje, Jong leven en andere zeer boeiende en mooie novellen Vr. f 1.25. 36. Dr. Kocli. De longtering en tuberculeuze ziekten. Behande ling en genezing voor iedereen duidelijk. 37. Dr. Bilroth. De gezwellen, herkenning en behandeling. Kan ker, Cysten, Klieren, Hoornuit wassen enz. 38. Kollewijn. Ziel en lichaam of de leer van den mensch. De ziel, gevoel, gewaarwording, in stinct, beweging, bewustzijn, ge zicht, gehoor, smaak, denken, ge- voels- en geestelijk leven, zinne lijke begeerten, hartstocht, enz., enz., Vr. f 1.50. 39. 40. Junius. Groot uitge breid werk over Zuid-Afrika. Leven, zeden en gewoonten. Hoogst interessant werk, mooie letter op best papier, 400 bladz., 2 d., vr. f2.50. 41, 42. Reuter. Herinneringen uit mijn gevangenissen Mooie ge ïllustreerde uitgave, 2 d., vr. f3.40. 43, 44. Busken Huct. Litera rische fantasieën. Zeer interes sante bundels over Eliot, Geörge Sand, Uhland enz. en over He- breeuwsehe twijfelzucht, 2 d. Vr. f 1.50. 45,46,47,48,49. V. d. Palm. Oratorische werken, redevoerin gen verhandelingen, biografieën, over welsprekendheid, enz. op stellen op allerlei gebied 5 d. Vr. f9.50. 50. Reisavonturen in den Harz, Luxemburg, Algerië, Limburg, Oostenrijk, enz. Interessant, met vele platen. 51. Vignola. De vijf Bouwor den. Dorisch. Jonisch, Corintisch, Toskaanseh. Samengesteld met aanwijzingen. 5 Cartons. Vr. f 1.25 52. Frans Netscher. Zeer in teressante karakter-schetBen over Dr. Kuyper, Victor de Stuers, Mr. v. Hamel, enz., enz., alle met portretten. Uitvorrigebiografieën Een flink, nieuw boek, vr. f 1.95. 53. 54. Dr. Romberg. Genees kundige wenken en waarnemingen over Zenuwziekte in zijn geheele omvang. Ziekte v. h. bloed, de nieren en de borst; huidziekten, enz., enz., 2 d., vr. f2.50. 55, 56. Dahn. Aan het hof van Karei den Groote. Groote, boeien de, historische roman, beste ver taling, mooie uitgave. 2 deelen. Vr. f3.25. 57, 58. Hillern Birch. Een oude Strijd. Hoogst boeiende eD interessante roman over het volks leven in Beieren, 'n Roman vol actie en realiteit, 2 d., voor f 3.25. 59. Fransehe Conversatie of de kunst om gemakkelijk ge sprekken te voeren in de Fran sehe taal door zelfonderricht voor alle voorkomende gevallen op reis. 60. Nederlandschc Spraak kunst, in bevattelijken vorm en voor iedereen te begrijpen, bew door Mulder. 61. Ten kate. Dichtbloemen Een Paaschkoraal. Na den moord, Bruidslied, enz. Bundel mooie poëzie, beste gedichten van Ten Kate. 62. De Jager. Taal- en Letter oefeningen. Een zeer nuttig boek voor allen die onze taal beoefeneD. 63. Geslachtslijst. Een ge makkelijke geslachtslijst van alle zelfstandige naamwoorden, circa 200 kolommen, bew. naar De Vries en Te Winkel. 64. Aardrijkskundige Woor denlijst voor geheel Nederland. Alle steden, dorpen en gehuchten, met zielental. 65. Gedichten v. d. School meester. Volledige, authentieke, uitgave. 66. Langel. De stem, het oor en de muziek. Een uitstekend boek voor zelfstudie voor zan gers. Vr. f 1.25. 67. 68. Hocking. Haar Benny. Het mooie, boeiende, pr. geïllus treerde werk voor jong en oud, 2 deelen. Vr. f2.50. 69. 70. Cli. Dickens. In Londen en Parijs. Fraaie, geïllustr., vol ledige roman, 2 deelen. Vr. f2.90. 71, 72, 73. Zola. De Herleving. Merlier's Molen. Jacques Damour. Naïs Micoulin. De Overstrooming en De lange Michu. Samen 6 Novellen. 74, 75. Zola. Het dierlijke in den mensch. Groote realistische roman. Hoogst spannend en boei end, 2 deelen. Vroeger f2.60. 76, 77. S. de Bruin. Groote lotgevallen eener kl. familie. Oor spronkelijke roman, 2 deelen Vroeger f2.70. 78. Adam. De Bodem des Ko- nings. Een mooi verhaal. 79. Becht. De moordgeschiede nis en het Spiritisme. 80. Becht. Het Magnetisme. 81. Becht. Te zijn of niet te zijn. Een Spiritistische Studie 82. 83. Kluge. De voll. gym nastische Zwemschool. Voll. hand leiding om goed te zwemmen en te duiken. Zwemkunsten enzwem- spelen en springoefeningen met 100 figuren, 2 deelen, vr. f 1.50. 84. Cremer. Gedichten. 85. Linse. Operateksten van Faust, Aïda, Eidelio, Hugenoten, Don Juan, Tristan, Carmen, Wil lem Tell, etc., etc., luimig en humoristisch. Vol geestige pla ten, vr. fl.50. 86. Gouverneur. Geschiedenis van Eortunatus en zijn toover- hoedje. Zeer aardig boek voor jong en oud, m. pl. 87. Obreen. Reisavonturen en ontmoetingen in Spanje. Zeer in teressant. Schetsen uit Madrid, Sevilla, enz, met gekleurde platen. Schniiil. De Paascheieren. Het verloren kind. De drukfout, be madeliefjes en nog meer mooie verhalen v. d. jeugd, met vele fr. platen. 89. Schinid. Lodewijk, de jonge kluizenaar, het roodborstje, enz. Aardige, boeiende vertellingen v d. jeugd, m. mooie platen. 90. Schmid. Het stomme kind. Het oude kasteel. Kapel in het bosch, enz, enz. Zeer boeiende verhalen en vertellingen v. d jeugd, met fr. platen. 91. Kullak. Kinderleven. 12 zeer mooie en gemakkelijke pia nostukjes voor de jeugd,Vr. 90 et. 92. Stratenus. Albumversjes en gelegenheidsgedichten. Mooie verzameling welluid. poëzie Vroeger fl.20. 93. (fuarles. Bundel boeiende novellen. Vr. f 1.25. 94. Madvig. De Latijnsche vormleer Uitgebreide handleiding bew. d. Boot, Vr. f 1.25. 95. Domela Nieuwenhuis. De wereldvrede. Theorieën v. Tolstoï, Manpassant, Kant, enz. Oorlog en zijn gevolgen. Bij zonder boeiend geschreven. Vr. fl. 96. Troelstra. Woorden van Vrouwen over Socialisme. Hierin worden besproken Nellie v. Kol, Mevr. Drucker, Mevr. R. Holst, Cornelia Huygens, enz. 97. Helpt u zelf met Duitsch, gesprekken vooralle voorkomende gelegenheden op reis. Nuttig, aangenaam en practisch. 98. Schwarz. Practisch hand boek voor de leer der Duitsche handelscorrespondentie, met gra- mitica en allerlei voorbeelden. Vr. fl.50. 99. Rekenkunde. Voll. jaar gang v. h. practische Tijdschrift der rekenkunde, vroeger fl.25. 100. Dr. Mertens. Engelsche Spraakkunst voor beginnende. Zeer duidelijk. Vr. f0.75. 101. Bos. Leer der arbitrage van wissels, effecten en specie. Zeer practisch. Vr. fl.90. 102. Dr. Posthumus. Lees boek der scheikunde. Gemakke lijk en eenvoudig v. iedereen, met pl. Vr. f 1.25. 103. Dr. v. d. Meuten. Het geluid. Natuurk. leiddraad vaD iedereen. Opwekking, voortplan ting, oor, trillingen, de stem, enz., enz. Vr. f0.75. 104. Cromjongh. Handleiding voor gymnastiek voor alle standen met afb. van verschillende werk tuigen. 105. Voor Schaakspelers. Leerzame en uitgezochte stellin gen, waarmede men bij den voor zet steeds moet winnen. Hoogst nuttig. 106. Nieuwenhuis. Over Vrije- en Orde-oefeningen, Springtouw en Spelen. Handleiding voor de gymnastiek. 107. Inmaken van vruchteu, enz. Honderd beproefde, beste recepten, Confituren, moezen, ge leien, marmelades, enz. 103. Dorvault. De Homoeopa- thische geneesmiddelleer. Berei ding, samenstelling, met planten- tabel. 109. Dozy. Handboek voor den verzamelaar van munten. Uitge breid, practisch werk, 200 bla lz., met groot register. Vroeger fl.90. 110. Letlervoorbeelden voor zelfonderricht, steilschr., schoon schrift, krulletters, cijfers, 2 ca hiers, 48 gr. bladen. 111. Maatjes. Verzameling van Fransehe woorden en samenspra ken, nuttig voor de practijk. 112. 113. Van Koetsveld. Nieuwe schetsen, vervolg op «De Pastorie van Mastland", 2 deelen. Vroeger f2.50. 114, 115. Serv. de Bruin. Prac tische Encyclopaedie. 1000 ko lommen druks. Verklaring van meer dan 10,000 woorden, 2 dln. Vroeger fl.90, is éénig en nog niet geweest, geheel nieuwe boeken op allerlei gebied. Elk nummer is een hoek. Romans, Kinderboeken, Wetenschappen, Muziek, enz. Maakt haast! want het duurt niet lang! Op den te zenden postwissel zette men: „Kwartjes-Uitverkoop", benevens de verlangde nummers, en men ontvangt alles franco door geheel Nederland. vwIlUllltSU 45 Nrs vftnr -F oAlles goed verpakt fraueo door geheel Nederland. Magazijnen van Goedkoope Boeken, Ileercngracht 326, te Amsterdam (voorheen te Arnhem en Nijmegen). Interc. Telef. 5775. 45 Nrs. voor f 9,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3