J. J. VANDERKLEIJ, B. J. VAN ENST, PREDIKBEURTEN. Gemengd Nieuws. AFWEZIG. GEVESTIGD: Nier= en blaaszwakte bij kinderen. Advertent iën. Langegracht 2, Amersfoort, ARTS. Spreekuur8=9 en 1=2 uur. Een binnenbrandje in den stal van bet hotel Birkhoven, waarschijn lijk door broeiing ontstaan, werd door de huisgenooten gebluscht. ZONDAG 30 JULI. Reiuonstraiitsche kerk. Voorm. 10'/> uur, Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. A/W Logegcbouw Van Persijmtraat No. 1. Voornr. 10 '/j uur, de Heer T. O. Hylkema. proponent bij de Doops gezinde Sociëteit. Evang. Luth. Kerk. Voorm. lO'/i uur, Dr. H. J.Toxopeüs- Qereforni. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Drs. H. Jansen, ber. pred. te Witmarsum. 'sAv. 5'/i uur, Drs. H. Jansen. Gerel'orin. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Schoonhoven, pred. te Scherpenzeel. 's Av. 5'/i uur, Ds. Schoonhoven. Vrije Geret'onu. Gemeente. Voorm. 9'/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 9'/» uur. Godsdienstoefening, 's Av. 51/» uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen Geb. Eben Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. Nam. 4'/i uur. Godsdienstoefening. Dc Engelsche Rondvlucht. In een vorig no. van ons blad, maakten wij reeds de veronderstelling, dat öf Heaumont öf Vedrines als win naars uit bovengenoemde «luchtracee zoude te voorschijn komen. En zie Beaumont heeft den wedstrijd ge wonnen. De ook in ons land zoo be kende, vriendelijke, Franscbe marine officier Beaumont heeft dus opnieuw een grooten prijs gewonnen. lot nu toe beeft deze aviateur, die op een Blériot-rnonoplan vliegt, in korten tijd, (Mei, Juni, Juli) reeds de vol gende geldprijzen bemachtigd: Parijs- Rome: 100 000 francs; Europeesche Rondvlucht: 160,000 fiancs; «Daily- M a 11wedstrijd: 10,000 pond Sterling, tezamen dus ongeveer 2'/i ton, zegge f 250,000. Vedrines is nummer twee in dezen wedstrijd geworden Hij kwam slechts een uur na Beaumont aan het eind punt (het aerodrome te Brook- land) aan. Ook Jules Vedrines heeft getoond, tot een der beste vliegers der wereld te bebooren; met wat meer geluk had deze aviateur even goed de wedstrijd kunnen winnen. Beaumont's totale vliegtijd van den geheelen wedstrijd is 22 uur 28 minuten, die van Vedrines 23 uur 23 minuten. De andere hebben öf den wed strijd opgegeven, öf kunnen nog ver wacht worden. Frankrijk heeft ook nu weer gezegevierd Waarom Wijnmalen niet in Enge land opsteeg. In de «Telegraafï vertelt Wijn malen de oorzaak van zijn niet ver- tiekken voor den Daily Maila wed' strijd. Het grootste argument hier voor was, dat er sinds eenigen tijd oneenigheid was ontstaan tussrhen Denzelfden avond riep hij zijne hospita boven, en berichtte haar, dat hij voornemens was uit de stad te gaan, en nog niet kon bepalen, wanneer hij zou terugkomen. Hij pakte zijne kof fers en bracht een rustelooze nacht door. Den volgenden morgen vroeg was hij aan het spoorweg-station bijna zonder te weten wat hij deed, nam hij een plaatsbriefje naar Rotter dam, om daar verdere plannen te maken. Philip's verdwijning veroorzaakte geen geringen onrust. Zijne goede moeder wist in haar angst niet wat zij zou aanvangen. Vergeefs waren de pogingen van voogd en goede vrienden, men kon niet anders denken, dan dat de ongelukkige in een vlaag van op gewondenheid den een of anderen dwazen stap had uitgevoerd. Zijn drie- en-twintigsten verjaardag, die kort daarop inviel, gaf mevrouw Gramkam eenige hoop, die echter bitter werd teleurgesteld, en den volgenden dag zat zij in treurige gepeinzen verzon ken, toen de meid een brief van haar Philip op tafel legde. Wij zullen hare gewaarwordingen, bij dit onverwacht blijk van leven van hem en de Mpij. voor Luchtvaart. Wijnmalen, die chef-constructeur dezer Vereeniging is, had sinds langen tijd geen salaris ontvangen, ook wer den zijn mecaniciens en monteurs niet tijdig betaald, die daardoor ontevreden, soms niet wilden werken. Van zijn piijzen, door hem in de Circuit Euro peen gewonnen, is nog niets door Wijnmalen ontvangen. Toen Wijn malen in Londen arriveerde om te starten voor de Engelsche rondvlucht, vond hij aldaar alleen de Fransche monteur Brun. Er was niemand van de Mpij. voor Luchtv., voor welke Mpij Wijnmalen vliegt. Niets was voor handen, geen reservedeelen van zijn machine, geen benzine, in één woord het was een slordige organisatie. Toen sloeg Wijnmalen, met behulp van Brun, zelf de handen aan 't weiken monteerde in allerijl zijn «Deperdussin» machine. Doch hij sukkelde met de motor, telkens haperde zij, op zoo'n manier kon Wijnmalen niet vertrek ken. Veel te laat, even voor de start arriveerden de twee vertegenwoordigers der Mpij voor Luchtvaart, de heeren Stem en Koolhoven. Ten slotte besloot Wijnmalen toch te starten, doch weer haperde de motor en Wijnmalen, al die ellende moede, gaf den wedstrijd op. Slechte ver zorging, slordige organisatie, gebrek aan werkkrachten, ziedaar de oor zaken welke Wijnmalen noodzaakten niet aan de Engelsche rondvlucht deel te nemen. Wijnmalen zal nu voor een groot Franscb huis gaan vliegen, en zijn contract met de Mpij. voor Luchtvaart breken. Hij heeft Mr. Bourlier als zijn advocaat benoemd, orn voor zijn rech ten op te komen. H. M. de Koningin-Moeder heeft Donderdag evenals elk jaar op 27 Juli een krans doen hechten op het grafmonument van Christoffel Pull- mann, die aldaar in 1787 bij de ver dediging tegen een Patriotteriaanval op Soestdijk, het leven liet. Bij het houden van oefeningen door de cavalerie van Venlo, nabij Neer, zijn de miliciens-huzaren Hien uit Klinge (Zeeland) en Van Rooy, uit Utrecht, alsmede een paard bij het overtrekken van de Maas verdronken. Paardeulioeden. Een dierenvriend verzoekt ons, de eigenaars van paarden nog eens op merkzaam te maken op de stroohoeden voor hun viervoeters zijdelings heb ben zij zelf er belang bij dat de dieren 't hoofd koel houden in deze honds dagen. En de hoedjes zijn goedkoop. Regen uit helderen hemel. Voor ongeveer drie weken bereik ten ons talrijke berichten van per sonen die regen hadden zien vallen uit den helderen hemel. Het was betrekkelijk warm weer. De wind waaide met matige kiacbt uit Oost. Hier en daar zag men aan de licht blauwe lucht een onweerswolkje. Het was tusschen 6 uur en half zeven in den namiddag, toen, terwijl de on weerswolken zich boven den horizon hadden opgestapeld zwaar waren deze wolken echter niet maar terwijl het hooger aan den hemel beslist onbewolkt was, plotseling een regenbuitje viel. Ter zelfder tijd blijkt het op vele plaatsen in ons land ge onweerd te hebben. Hedenochtend vroeg de meeste lezers zullen er niet veel van gemerkt haar eenige, niet beschrijven; maar blijven getuigen van den indruk, wel ken de inhoud van den brief op haar maakte. Het scheen of die haar ge laat deed versteenen. Wat zou hij schrijven? Zal hij vergiffenis smeeken en beterschap beloven Ach neende koele brief behelsde alleen de kennis geving, dat hij het kantoorleven had vaarwel gezegd, en nu wenschte in het bezit te worden gesteld van zijn wettig vermogen; dat hij later zijne plannen wel uitvoerig zou mededeelen, maar daartoe op het oogenblik geen tijd had. En dat alles had de onge lukkige onderteekend, met «uw lief hebbende zoon.» Vergeefsraadpleegde mevrouw Gram- kam den voogd, die gaarne strengheid wilde, maar niet kon aanwenden. Men moest toegeven, en Philip ontving de aanwijzing van het vermogen waar over hij te beschikken had. De kermis had in de residentie een aanvang genomen. Het wereldberoemde cirque équestre van G. met zijn even zoo wereldberoemde rijders en rijde ressen, was er aangekomen en lokte het aristocratische en meest fatsoen lijke publiek tot zich. Men had er hebben heeft zich hetzelfde ver schijnsel wedeiom voorgedaan. Ook thans bevonden zich laag aan den hemel onweerswolken. Om het top punt was de hemel vlekkeloos blauw. De zon, nog slechts een uur boven de kim, scheen ongetemperd boven de wolkenbank uit. Plots kon men het uit de verte hooien donderen. De bliksem werd echter niet waargenomenbij was waarschijnlijk verbleekt in het helle licht van de zon. Toen, terwijl het boven onze hoofden nog steeds abso luut wolkeloos was, vielen er eenige groote regendruppels neer. Een merkwaardig meteorologisch verschijnsel. Maar... zoo heel zeld zaam >s het eigenlijk niet. Reeds Kiimtz, indertijd de groote autoriteit op dit gebied, zeide, dat bet verschijn sel veel meer voorkwam, dan gewoon lijk gemeend werd. Hij was de mee ning toegedaan, dat een oplettend waarnemer In staat was bet minstens éénmaal per jaar waar te nemen. Was bij gelukkig, dan kon het ver schijnsel door hem wel twee-of heel misschien wel driemaal worden geob serveerd. Ook Humboldt, de groote natuurkundige, deelt mee, vaak uit den helderen hemel regen te hebben zien vallen. Hel verschijnsel wordt bi) ons in hoofdzaak gedurende den zomer waar genomen, wanneer het werrn, druk kend en onweersachtig is Handelsbl. De «Zeven Provinciën/' te Singapore. Bij gelegenheid van de feesten ter eeie van de kroning van koning George was de «Zeven Provinciëria naar Singapore gazonden. Aan de Deli Cour. werd gemeld; Het dezoek der «Zeven Provinciën» aan Singapore werd daar zeer ge apprecieerd. De commandant wensch te den gouverneur namens den land voogd van Ned.-Indie geluk met de kroning van Koning George. De Straits Times schreef: Den 26en 's namiddagc was er re ceptie aan boord van de «Zeven Pro- vinciënt. Ondanks het onweder en hevige regen kwam op het vastge stelde uur een groot gezelschap, o.w. de waarn. gonverneur, de wd. gouv.- secretaiis en andere ambtenaren aan boord, waar alles voor een hartelijke ontvangst was voorbereid. Evenals het vorig jaar, mocht de Gooische Schildersclub «De Tien" van het Gemeente-bestuur te Laren in het Gooi de beschikking krijgen over de lokalen der Openbare School, teneinde eene tentoonstelling te hou den van schilderijen aquarellen en etsen. Wel een bewijs dat het streven dezer Vereeniging, welke Laren als hoofdzetel heeft, op prijs wordt ge steld. Wie gedurende de vacantia het Gooi bezoekt, late niet na het bekende dorp te bezoeken en de voortbreng selen van zijne kunstenai en te bezich tigen. De tentoonstelling wordt ge houden van 30 Juli tot 21 Augustus. Door den bliksem gedood. Bij een kort, doch hevig onweder, dat Maandagavond boven Winterswijk woedde, zijn in de buurtschap Kotten twee koeien door den bliksem gedood. De melkknecht, die een dezer beesten bezig was te melken, is met den schrik vrij gekomen, terwijl van bet krukje waarop hij zat, de poot weid verbrij zeld. vooraf van gesproken, en vooral van hoar, de talentvolle en bevallige Made moiselle Thérèse, die den haar toege- brachten lof dan ook ten volle ver diende, zoowel om haar edel en in den rechten zin des woords schoon ge laat, als om hare buitengewone kunst vaardigheid. Eene dier voorstellingen werd door Anna met hare tante Mina bijgewoond, 't Moge vreemd schijnen, inaar zij wa ren onkundig gebleven van Philip's verdwijnen die onkunde kan misschien eenvoudig daardoor verklaard worden, dat de correspondentie tusschen me vrouw Grankam en de dames Rietvorst niet zeer levendig was. Beide dames hadden nu eens ge huiverd en waren dan weder opge togen geweest van bewondering over de verbaasde en dikwijls gewaagde luchtsprongen, waarvan zij getuigen warenmaar hoe verschoot de blos van opgewektheid eensklaps op Anna's wangen en maakte plaats voor oen doodelijk bleek, toen ze de bevallige Thérèse, de heldin van den avond, het renperk zag binnen treden, aan de hand van Philip, die haar zijne hulp bood bij het bestijgen van het vurige en schoone Isabelle-paard. In het dorp werden verscheidene telephonische geleiders getroffen. MAftKTBhKlUHT. AMERSFOORT, 28 Juli 1911. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelen f 0.a fPeren f 0.a f Nieuwe Aardapp. f 0.a f0.zandaardapp. f 1.80 a f2.20 Hoendereioren f 4.10 a f 4.60 per 100 st. Br. eieren f0.a f 0.Boter 1.40 a f 1.50 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoctem. kaas f0.afO. Kippen f 0.60 a fl.25 Kuikens f0.60 a f 1.20. Piep kuikens f 0.30 a f 0.60 Ganzen f 0.a f 0.Eenden f0 80 a f1.p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f0.80 a f 1 10 Dui\enf0.40a f0.50 paar. Magere varkens f a f Varkens t. export f 0.a f Zeugen f 40 a f 90, Biggen f 9.a f 12 Schrammen f a f 0.—. Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zyn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 17 Juli tot en met den 25 Juli 1911. GEVESTIGD. F. Remeeus van Amsterdam naar Leusderweg 8. M. W. van 't Wel echtg. van J. Vacano van Amsterdam naar Hoogeweg 23. J. A. Waghto van Zeist naar Utrechtschew. 92. E. A. Keyser van Heerenveen (gem. Aengwir- den) naar Lange Beekstraat 18. T. Hemstra van Arnhem n. Puntenburgerl. 29. J. G. M. Bos van Nijmegen n. Heiligenb.w. 38. J. H. Kuiter van Scherpenzeel n. Soesterweg 61. G. J. M. Op de Macks van Amsterdam naai' Puntenburgerlaan 39. T. H. M. van de Meerendonk van Soest naar Leusderweg 20. M. J. H. van Oosten van 's Gravenhage naar Woestijgerweg 69. E. Jacobs van Baardwijk naar Parallelweg 32. B. J. Hennekam y. Arnhem n.Woestijgerweg 67. L. van Dooren v. Harderwij k nRozemar jjnstr. 28. M. Schoots van Utrecht naar Stellingwerfstr. 7. E. W. van der Linden van Naarden naar Lieve Vrouwestraat 26. E. Schildering van Oosterbeek naar Arnh.w. 55. J. Kelder van Baarn naar Appelmarkt 8. J. H. C. de Wit van Utrecht n. Heilb.weg 14. C. M. J. de Wit v. Utrecht n. Heilb.weg 14. A. L. Maas wed. van Jacobus Nicolaas van den Elsakker van Amsterdam naar Borstraat. A. M. van Vuuren v.Waalwyk n. Zwanenhalsst. la. J. Vrijhof van Batavia naar Haversteeg 2. G. Gysberts van Geldorp n. St. Andriesstr. 15. G. van de Craats v. Hoevelaken n.Woestijgerw. 49. VERTROKKEN. H. Elzenaar van Vijverstraat 10 n. Leusden. G. A. Verhoef van Arnh.weg 96 naar Leusden. D. Bleijerveld v. Stellingwerfstraat 3 n. Leusden. Th. J. A. de Lange van Schimmelp.straat 64 naar Gendringen. M. Kuipers v. Achter H.Geest 4 n. Hilversum. G. van Nieuwenhuizen van Stellingwerfstraat 90 naar Krommenie. J. Mooi van Langestraat 98 naar Zwolle. B. van Dijkhuizen van Flierbeekstraat 20 naar Amsterdam. H. P. Krol v. Leusderweg 92 n. Amsterdam. G. de Goede van Hellestraat 48 naar Nun- speet (Gem. Ermelo.) C. M. de Ruyter van Havik 6 n. Amsterdam. M. C. Lourens v. Smallepad 1 n. Hilversum. W. Hupkes van Utrechtschew. 102 n. Bussum. D. Meindersma v. Langestr. 39 naar 's Hage. Joh. C. Janssen van Langegracht 17 naar Batavia N. O. I. J. H. W. Auf den Brinke van Langestraat 48 naar Amsterdam. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 21 tot 28 Juli 1911. Geboren: Jannetje, d. van Nicolaas Spaink en Antje de Bree. Deleana Helena, d. van Gerardus Adnanus van Mechelen en Geertruida Vlaming. Hendrikus, z. van Johan van Putten en Margriet ha Collet. Johanna Louisa, d. van Willem Frederik Vrugt en Anna Jocbems. Hendrikus Gerardus, z. van Gerardus van Keken en Clasina van Hoogevest. Derkje, d. van Mees van de Latremaat en Gerdina Hartgers. Wilhelmina Paulina, d. van Jacobus Berbie en Jacoba Veenendaal. Johan Wilhelm Antonius, z. van Johan Wil helm Antonius Gantevoort en Wilhelmina Tohanna Elsendoorn. Hendrik Nicolaas, z. van Hendrik Nicolaas Prins en Evertje Gijs- bertse. Maria Elisabeth Christina, d. van Johannes Wilhelmus Wekkamp en Bartha Elisabeth Evers. Wjjnand Jan, z. van Gerrit Jan Hengeveld en Julie Jannin. Cecilia, d. van Johannes Ruitenbeek en Maria Hendrika Aloisia Hellenkamp. Bernardus Lambertus Hermanus, z van Bernardus Gor- nelis Morsink en Johanna Maria Theodora Janssen. Maria Hendrika Helena, d. van Petrus Johannes Meinders en Alijda van Noor denburg. Herman Gijsbert, z. van Gjjsbert van de Weerd en Maria Catharina Ames. Was hij het wel Zij kon hare oogen niet gelooven. Zij zocht zijne gelaats trekken nader te onderscheiden, toen hij toevallig zijne oogen opsloeg en de beide dames ontwaarde. Ook hem kon men het aanzien, dat hij ontstelde. a Philip,// fluisterde zij, en zij ge voelde dat zij de tent moest verlaten. En Philip? Was hij dan zoo diep gezonken, als men zon vooronder stellen In Rotterdam gekomen, en in het bezit van ruimere middelen en van meerdere vrijheid, dan hij tot dusver gekend had, liet hij niet na verstrooing te zoeken in het najagen van ver maken en uitspanningen. Hij vond er geen rust en werd eindeHjk gekluisterd door de sylphidengestalte der schoone rijderes. Hij besloot haar niet te ver laten, en tot dusver was hij haar steeds gevolgd. Anna was intusschen diep bedroefd over hetgeen zij gezien had. Den vol genden morgen was zij alleen in de kamer blijven zitten, nadat haar tante vergeefsche pogingen had aangewend om haar gerust te stellen. De goede dame wist trouwens niet wat Anna zichzelve bekennen moest. In haar hart sprak eene luide stem voor Philip, Ondertrouwd: Hendrik Johan Lodewijk van Haselen en Anna Pieterdina Smit. Getrouwd: Jan Berendsenen Johanna Catha rina Janssen. Overleden: Teunisje Dekker, 68 j., echtg. van Rikkert Dekker. Christina Goorhuis, 42 j., echtg. van Jacobus Voortman. Hen drikus van de Pol, 60 j., echtg. van Maria Louisa Johanna van de Mast. Jan Pieter Wilhelm Schmit, 81 j wedr. van Hendrika Margaretha Snijders. Gernt Uelmerhorst, 3 j. Mounts Cohen, 74 j., echtg. van Hesselina van Rees. Lcusdcii. 21—28 Juli 1911. Geboren: Franciscus Hendrikus, z. van Marinus Johannes de Koning en Dirkje van Bennekom. Woudenberg. GeborenCornelis Jakob, z. van Jacob Vos en Hendrika van der Wiel. Cornelis en Evert, zoons van Pieter ter Maaten en Maatje van Ginkel. RECLAME. Een der dikwqls verkeerd-begrepen verschijn selen van zwakte der nieren bij kinderen is bedwateren. Vele ouders zijn geneigd om deze onaangename kwaal toe te schrijven aan een kwade gewoonte. Niets is echter minder waar; nierzwakte komt veel voor bij kinderen en is dikwijls overerfelijk, zoodat ouders, die aan de nieren lijdeD, niet genoeg acht kunnen slaan op hun kleinen. Kinderen, die met nier- of blaaszwakte aan gedaan zyn, verschillen in vele opzichten van gezonde kinderen. Zij zyn niet opgewekt, niet sterk of lovenslustig en vroolyk, maar prikkel baar en knorrig. Het speleD vermoeit hen spoe dig, op school zjjn ze dikwijls niet in staat om de lessen behoorlijk te volgen, en voortdurend hebben zij last met de urine, die zij niet kunnen ophouden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen vol komen veilig door kinderen gebruikt worden. De nieren worden spoedig geregeld en versterkt, en de zwakte der blaas verdwijnt, waardoor een einde wordt gemaakt aan hun onaangename kwaal. Hoe langer gy echter dergelijke kenteekenen verwaarloost, des te meer zal de ziekte zich uitbreiden en gy kunt dus nieUpoedig genoeg beginnen met het gebruik {ter echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen. Zijriijn te Amersfoort verkjygbaar bij den heer A. van de Weg, Lange straat 23. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel 4 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 36 Voor de bewijzen van deel neming ontvangen bij het over lijden van onzen Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Amersfoort, Juli 1911. Wed. M. L. CELOSSE- plstorius. Kampen H. W. A. CELOSSE. G, M. W. VOATE Ede. J' Celosse. I G. VOuTE en kind. Deventer A. H. G. W. CELOSSE. Kempit (Java) N. J. CELOSSE. ARTS, is van 'ZONDAG 23 JULI tot ZATERDAG 12 AUGUSTUS De overige burger-geneesheeren nemen de praktijk waar. die baar al sedert geruimen tijd niet onverschillig meer was. Zij zat daar over te mijmeren, toen er hevig aan de schel getrokken werd, en weinige oogenblikken later Philip in eigen persoon binnentrad. «Philip!» riep Anna in verbazing. «Anna!» was alles wat de harts tochtelijke jongeling kon uitbrengen, die op een stoel nederviel en het hoofd op de tafel lel. En 't scheen of in deze twee woor den heider volledige verklaring lag opgesloten, of Philip in zóó nauwe betrekking tot Anna stond, dat hij haar vóór ieder ander, alles belijden moest. Maar Anna herstelde zich en met fierheid zeide zij «Mijnheer Grankam!" Philip gevoelde zich onaaangenaam aangedaan. Hij gevoelde, dat hij eene dwaas figuur maakte, dat Anna de zaak met zoo ligt opnam als hij ge hoopt had; richtte zich op, naderde haar, en terwijl hij haar demoedig in de oogen zag, vroeg hij«Zoudt gij mij ooit kunnen vergeven?» «Daar is niets,» zei zij met waar digheid, «dat het recht geeft mij u die vraag te doen.» {Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3