J. J. VAN DER KLEIJ, pmenheld HUISJE; B. J. PREDIKBEURTEN. Gemengd Nieuws. ONDERWIJZERES GEVESTIGD: Ml ie praktijk Hi Ziekte der urinewegen en blaas. Advertentiën. Langegraeht 2, Amersfoort, ARTS. Spreekuur8=9 en 1=2 uur. GEVRAAGD Woensdagnamiddag ongeveer half G, kwam hij den heer H. Keizer Krommestraat 36 een postduif binnen vliegen. Het zich aan haar rechter poot bevindend ringetje was gemerkt: Derby. R dan. '1176, De 2e luit. J. F. B. W'eber, van tiet 9e reg. inf. te Leeuwarden, wordt 1 October overgeplaatst bij het 5e reg. van het wapen te Amersfoort. De le luitenant M. J. G. E. Lechade leeraar aan den cursus bij het 5e reg. inf. behaalde j I. Donder dag de acte Fransch Middelbaar On derwijs. De tram kwam gisterenmorgen ter hoogte van het politiebureau in botsing met een boerenwagen. Alles liep echter zonder ongelukken af. Een remmer, die orn de hitte in plaats van in zijn hokje op de tree plank had plaats genomen, geraakte gisteravond bij de veelosplaats tusschen het perron eri den wagen bekneld. Aan de halte Koppel werd zijn toe stand opgemeikt. De trein stopte en de ongelukkige werd per brancard naar het St. Elisabeths gast- en zie kenhuis gebracht. De terugkeer van de Koningin en het Prinsesje van Soestdijk naar Het Loo is uitgesteld tot Maandag morgen 14 Augustus, des voormiddags 10 uur. ZONDAG 13 AUGLSTUS. Reiuonstrantsche kerk. Voorm. lO'/i uur, Ds. 11. C. Lohr, te Haarlem. Evang. Luth. Kerk. Voorm. lO'/i uur, Dr. H. J.Toxopeüs. Gereform. kerk (Langegraeht). Voorm. 10 uur, Ds. J. M. Mulder. Geestelijk-verzorger te Veldwijk. 'sAv. 5'/i uur, Ds. J. M. Mulder. Beide keeren collecte Studiefonds Theol. School. Gereforui. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Impeta, te Katwijk a. Zee. 'sAv. 5'/i uur, Ds. Impeta. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, de Heer D. Bait van 's-Gravendeel. 's[Av. 5 uur, de Heer D. Barth. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9J/» uur. Godsdienstoefening. 'sAv. 5'/» uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen Geb. Eben Haëzer, Muui huizen 113. Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. Nam. 4'/i uur, Godsdienstoefening. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebi.en gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naarandere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 2 Aug. tot en met den 8 Augustus 1911. GEVESTIGD. Joh. Cor. Marie Meeuwsen v. Bussem n. KI' Nachlegaalsteeg 29 A. C. Th. Kortbeek v. Bussem n. Soesterw. 13 E. M. S. v. Eimeren v. Bussum n. Langestr. 7 J. W. M.Strikkers v. Waalwijk n. Langegraeht '23 G. J. L. v. de Ven v. Middelburg n. Beest.m. 12 P. E. J. A. v. Hoboken v. A.dam. n. Johan v. Oldenbameveldlaan 21. G. J. W. Bos v. Utrecht n. Arnh.w. 24 J. Gerth v. Veenendaal n. Driest 22 G. Mulder v. Steenwjjk n. Bosstr. 17 G. C.Menlingv.Boxtel n. Barchm. Wyutiersl. 13 L. G. Nieuwenhuis v. 's-Hage n. Joh. v. Olden- borneveldl. 2 H. K. van Leeuwen v. Amsterd. n. Arnh.w. 106 B. M. Nefkens v. Bussem n. Leusderw. 120 gij zijt in een wespennest, en wespen steken." O, o!" riep Bob Schmidt, "tegen wespen is er nog wel berookings- werk in de wereld," en terwijl hij zijn overjas losknoopte, vertoonde zich den blanken knop van een zeemansrevolver, dien hij langzaam te voorschijn haalde en voor zich op de tafel legde. Op Lobster's gezicht vlamde nu het rood des toorns, zoodat het bovenge deelte van zijn lichaam met het roode hemd, en het roode haar eene als van helsch vuur doorgloeid demonische aanblik verkreeg, en zooals een oogen- blik te voren, greep zijn hand naar het mes, maar nog voor zijn hand het wapen aanraakte, hoorde men een kor ten, haastigen slag tegen den wand, die hol klonk als een droge plank. Lob ster liet de hand nederzinken, in hetzelfde oogenblik werd de deur ge opend, en verscheen Bill met het be stelde water. Het kloppen tegen den wand zou Bob misschien verwonderd en wan trouwend gemaakt hebben, zoo de ver stijfde man op den divan, dien hij in het oog hield, niet eenige leveDsteeke- nen had gegeven. Het kwam Bob voor alsof 's mans borst zacht op en neer H. C. v. Zijll Langhr.ut v. Woerden, n. Havik 24 M. v. d. Hengel v. Leusden n. Wevers. 21 G. ten Brink v. Elburg n. Langestr. 98 G. Zoet v. Elburg n. Langestr. 98 G. Polder v. Wassenaar n. Arnh.w. 147 G. Wagensveld v. Woudenberg n. Nieuwstr. 15 H. v. Kempen v. Dendermonde (België) naar Muurh. 76 W. Puijenbroek v. Apeldoorn n. Soesterw. 203' A. J. Nieuwland v. Oss n. KI. Nachteg.st 5 J. v. d. Steen v. Utrecht n. Langestr. 51 VERTROKKEN. P. J. van der Pol v. KI. Gaslhuislaan 3 n. Leusden. W. Verho.fr van hof 34 naar Leusden. J. Broertjes van Westerstraat 5 naarLeueden. B. J. Mol van B.Wuijt.laan 8 naar Leusden. M. van Essen van Soesterweg 15naarNijkerk. W. Ëtnneveld van Breedestr. 59 n. Amsterdam. S. Simons van Utr.weg 40 n. Goch (Duitschland). H. E. Davelaar van Kotegraoht 18 naar Vee nendaal (Utrechl). G. van Deyenier van Tuinstraat 2 naar Utrecht. P. Knap van Nic.dwarsstraat 4 n. Hilversum. T. van Boekei van Muurh. 97 naar Bussum. J. A. Joustra van Leusderweg 42 naar Avereest. T. J. Hoen van Bloklandstraat 6 naar Avereest. H. J. Broekers van Johan v. Oldenbameveldlaan 5 naar Twello (gem. Voorst). G. Terschegget v. Hellestraat 12 n. Wageningen. N. J. L. Grossier v. Stationsstr. 5a n. Avereest. C. M. Bladergroen v. Schimmelpstr. 20 n. Utrecht. H. Beekhof van Hoogeweg 20|n. Hengelo (O.) Mr. J. C. de Marez Oyens. t Uit Partenkiichen wordt gemeld: Het lijk van den oud-minister de Marez Oyens is gevonden op twee uur afstands van Partenkiichen. De heer Oyens is waarschijnlijk verdwaald en onderweg door een beroerte getroffen. Van- berooving is geen sprake, daar van de voorwerpen van waarde, die hij bij zich had, geen enkel ontbrak. Nader wordt geseind: De heer Oyens is van een hoogte van 100 M. naar beneden gevallen en was onmiddellijk dood. Zijn lijk werd toevallig gevonden door een bouthakker. Te Utrecht is op 83-jarigen leeftijd overleden de weduwe van den dichter en schrijver Nieolaas Beets, mevrouw Beets Van Foreest. Bewaar de melk altijd koud; de schadelijke bacteriën, welke de rnelk zuur maken en die, welke ziekten kunnen veroorzaken, ontwikkelen zich dan niet zoo gemakkelijk. In melk vinden anders vele schadelijke kiemen een' uitstekenden voedingsbodem. Groote brand te IJselstijn. Door onbekende ooizaak ontstond Donderdagavond te IJselstein btand in de sigarenfabriek van den heer Weijers. Weldra stond ook de hout- fabriek der firma Schilte in lichte laaie. Ook de fraaie kerktoren die dateert van 1619 werd door het vuur aangetast en is grootendeels vernield Nader meldt men De brand is aangekomen in het gebouw der fabriek van houtbewer king van Schilte, hetzelfde gebouw waarin ook de sigarenfabriek is geves tigd. De eigenlijke fabriek van hout bewerking is behouden gebleven, maar de bergplaats is vernield. De werkzaam heden konden in die fabriek heden worden voortgezet. De sigarenfabriek is uitgebrand. De brand werd even na het sluiten der fabriek ontdekt. Het was toen omstieeks half zeven. Tegen half elf vloog de toren van het keikgebouw der Ned. Herv. Gem. in brand. De kerk zelf is totaal verwoest en met baar een bijzonder oud graf monument. Alleen de muren bleven slaan. Met de kerk is een mooi stuk histo rie verdwenen. Dit kerkgebouw bevatte het zeer merkwaardig heerlijk praal graf van vier vroegere heet en en viou- ging en een flauwe kleur op zijne wan gen teruggekomen was. «Goed, dat ge komt, Bill," zei Bob, «het schijnt dat de arme drommel er weder van zal opkomen, ge kunt mij helpen," en zonder zich verder om Lobster te bekommeren, ging hij aan het werk, bevochtigde 's mans borst en voorhoofd, en wreef hem armen en beenen. «Dat is het niet," li.;t zich plotseling Bill met zware tong hooren, «hier is hij ziek en hij wees op de maag van den man. «Hee weet ge dat?" Bill zag schuw om en Lobster niet meer ziende, die onhoorbaar de kamer had verlaten, antwoordde hij«Bill weet alles!" Bob, die het antwoord blijkbaar ver keerd verstond, glimlachte en zeide «Nu, dan mag Bill ook helpen!" Bill knikte, haalde van de tafel, waarop schrijfgereedschap stond, een ganzeveer, en stak die den zieke, tot groote verwondering van Bob, in den mond en zoo diep in de keel, als de lengte der pen en de half gesloten tanden toelieten. Dadelijk kwam de uitwerking er volgde een krampachtig braken en de wen van IJselstein, De kerk zelf is ongeveer duizend jaar oud. Ook voor IJselstein zelf is deze brand zeer te betreuren, daar de kerk en vooral het graf zeer vele vreemdelingen naar de plaats trok. De inventaris van de bewaarplaats van den heer Schilte werd geschat op citca f 25,090, welk bedrag slechts gedeeltelijk gedekt is door verzekering. De schade aan de sigarenfabriek van den beer Wijers is nog niet bekend, daar de eigenaar afwezig is. Eerst om 4 uur was men den kerkbrand geheel meester. Een uitwas. Onder dit opschrift schrijft L. en V. o. m.»In een veelbezocht ontspan ningsoord aan den I.eidscben straat weg werden de bezoekers door een paar daar van hun rijwiel afgestapte padvinders verzocht een brief te lezen, welke aan de bezoekers werd aange boden. Daarin stond te lezen, dat eenige padvinders van een bepaalde afdeelirig in ons land, op een rondreis waren gegaan, geheel zonder geld en door het verkoopen van sluitzegels voor enveloppen in bun onderhoud moesten voorzien. Aan de beleefdheid der koopers werd overgelaten te geven, wal men voor het sluitzegel wilde missen. Men kent het zeer onsympathieke type der «reizigers om de wereld", die door liet verkoopen van prent briefkaarten hun kost verdienen. Een eerste «wereldwandelaar" was inte ressant, maar spoedig werd bet een sport van lager allooi. Moet de padvinderij nu ook al tot dergelijke buitensporigheden leiden? Moet daar vermomde bedelarij toege laten worden, uitgeoefend door jongens van goeden huize, gelijk de padvindets in den regel zijn? Moet op die manier karakterbedelf in de hand worden ge wei kt? Wij wenschen tegen dezen uitwas van de padvindersbeweging ernstig te waarschuwen. Deze richting mag de padvinderij niet uit, wil zij aanspraak blijven maken op de sympathie, die zij zich, blijkens de ruime deelname, heeft verwoi ven." Goedkoopc groenten. De gaardeniers in Friesland en zeker ook wel elders klagen steen en been. Door het warme weder zijn de groenten vooral de boontjes ineens rijp geworden en is er in overvloed. En die overvloed heeft tengevolge, dat ze zoo goed als onverkoopbaar zijn. Aan inmaken denken de huismoeders in deze warme dagen nog niet en dat maakt de zaken voor de gaardeniers nog slechter. Eén hunner heeft meer dan 80.UÜ0 snijboonen, die noodig geplukt moeten worden. Hij laat ze maar hangen, want verkoopen kan bij ze niet. Eon ander bood snijboonen aan tegen 1 gld. zeggen één gulden de 1000 stuks; hij kon er geen kooper voor vinden. En met anderen groenten gaat het eveneens zoo. Een groentenkoopman bood bloem kool aan tegen 1 cent per stuk. Hij kreeg er geen bod op. Toen nam hij een'kort besluit en wierp de bloem- koolen in bet kanaal. En toen repteD de niet-koopers zich, de kooien op te visscben Droogte. Door den buitengewoon iagen wa terstand liggen in het noord-westen van Overijsel de kolken indeeenden- zieke sloeg de oogen op. «Waar ben ik?" vroeg hij flauw. «Ja, vriend, dat weet ik eigenlijk zelf niet!" De zieke ontroerde en zag bevreesd om. «Maar, zooveel ik van ons beiden zeggen kan," voer Bob geruststellend voort, «zijt ge in goede handen I" De zieke zag Bob uitvorschend aan, en toen hij in diens scheel gezicht slechts menschlievendheid kon vinden, werd zijn blik gerust, en hij zeide «Ja, gij zijt niet slecht, en moet het mij niet euvel duiden, dat ik wan trouwend ben gewordeD, maar ik heb heden een leeliike ondervinding opge daan." De man zeide dit in de Engel- sche taal, maar zijn accent verried onwillekeurig dat hij Duitscher was. «Zoo," zei Bob gerekt, «nu dat doet mij leed om uwentwil, heeft men u misschien gekneveld en beroofd, zooals dat thans de mode in ons'groot land i9?" «Neen, men heeft mij van den spoor weg naar een huis gelokt, mij dronken gemaakt en mij mijn geld ontnomen!" «Ik onderstel, vriend,» zei Bob, de schier armoedige kleeding van den zieke in aanmerking nemend, «ik on derstel dat het niet veel is geweest, kooien bijna geheel droog. Het ge volg daarvan is, dat er weinig eer.den in de kooien aanwezig zijn, waar door de vangsten heel gering worden. Ook de vruchtboomen appel, pere- en pruimeboomen lijden veel door de aanhoudende hitte. Zij laten bij menigte hunne vruchten vallen, zoodat eiken morgen de eigenaars mandenvol onder de boomen oprapen. De schade is ook in dit opzicht zeer aanzienlijk. Heidebrand. Onder Hilversum nabij het Loos- drechtsche bosch zijn gisteren onge veer 10 hectaren heide verbrand. Voor den vrij hevigeri wind en de groote droogte liet de brand zich ernstig aanzien en liepen de uitgestrekte spar- renbosschen in de nabijheid van bet veibrande terrein eenigen tijd groot gevaar en waren dan de gevolgen niet te overzien geweest. Met ongelooflijke krachtinspanning wisten brandweer en politie dit gevaar echter te bezweren. MAKKTliLKlUHT. AMERSFOORT, 11 Aug. 1911. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelen f4.a f6.Beren f 4.a f 7.Nieuwe Aardapp. f 0f0.zandaardapp. f 1.80 a f2.20 Hoendereieren f 4.20 a f 4.70 per 100 st. Br. eieren f0.a f 0.Boter 1.40 a 11.65 per kilo. Mar garine f 0.a f0.Zoetem. kaas f0.afO. Kippen f 0.70 a f 1 10. Kuikens f 0.90 a f 1.20. Piep kuikens f 0.30 a f 0.70 Ganzen f 0.a f 0.Eenden f0 80 a fl.p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f 0 Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.40 a f 0 90 Duiven f 0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens 1" a f -Varkens r. export f 0.a f Zeugen f 50.a f 90.— Biggen f 8.a f 12 Schrammen fa f0.—Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000.— a f 000.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- vaarzen f00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pmkstieren f UOO.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. 40 heet. Appelen. 20 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 300 heet. Zandaardappelen, 150000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 500 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. magere varkens Varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 18 zeugen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 4 tot 10 Augustus 19fl. GeborenDirk, z. van Dirk van Eek en Anna Gertrudis Theuwen. Ggsbertus, z. van Adolph Meuleman en Hendrica van Grol. Neeltje, d. van Gerrit van Laar en Willempje van Sprake- laar. Jan, z. van Jan Mane Johm Borgerhoff Mulder en Maria Frederika Geertruida Rincker. Joseph Désiré, z. van Wouter Dijs en Joanna Theresia Wery. Willem, z. van Willem van de Biesebos en Willempje Berendse. Jan, z. van Reinier Kok en Rika Karolina Wijna. Teuntje, d. van Evert Jan van Beek en Elisa- betha Geertruida Hoenderdaal. JansjeFrosina, d. van Klaas de Graaf en Engeltje Schmeltz. Geertruida, Nicoletta, d. van Petrus Johannes Landman en Johanna Willemina Jacoba Jansen. Cornelis Karei, z. van Jan Leendert van Immerzeel en Anna Hendrika Kerling. Peter, z. van Jan Druijff an Christina van Leijenhorst. Hendrika, d. van Jan van de Geest en Liesje de Bruin. Ondertrouwd: Gerrit Laseur en Willemjjntje van "Veen. Hendrikus van Grol en Maria van den Heuvel. Reginus Steenhoff en Johanna Kelder. Albertus Garolus Lorijn en Maria van Pluuren. Andreas Johannes Joseph Ausems en Lamhertha Johanna Josepha Ver molen. Getrouwd: Hendrikus Everardus van Bekkum en Johanna Vial. Hendrikus Leonardus Ros en Jacomina Oldenhof. Overleden: Gerritje van Heil,9j. Mattheus Spijker, weduwnaar van Hendrika Westerbeek, 77 j. Johannes Jacobus Casper Garolus Gerde, 13 maanden. Egbert Eikerbout, 15 maanden. Antonia Louisa Hendrina Maas, echtgen. van Hubertus Petrus Antonius Blaeser, 44 j. Wil helmus Everardus Marie van Doorn, 2 maanden. Geertruida Evelina Polhout, 3 weken. Engelen Bouwmeester, 53 j., echtgenoot van Cornelia Pothoven. Willebrordus Johannes Snijders, 7 maanden. Leusden. Van 4 tot 11 Augustus 1911. Geboren: Gerrit, zoon van Doris van den Ham en van Maria Docter. Albertus, zoon van Simon Groot en van Wilhelmina Sophia de Waal. en het verlies licht te verkroppen zal zijn." "Het is niet veel, als men genoeg heeft," zei de andere, "het waren slechts duizend dollars in goud, maar het hin dert mii, omdat ik nu niet verder naar Michigan kan reizen." "Duizend dollars in goud!» riep Bob en zette groote verwonderde oogen op, "man, ge hebt waarschijnlijk gedroomd van deze aanzienlijke som?" De gevraagde schudde het hoofd. "Het waren, goed geteld, duizend dol lars in goede, ronde, blanke twintig dollars goudstukken, en ik voel nog de plek, waar de geldriem om mijn lijf zat. Maar de tong kleeft mij aan het verhemelte, kan men hier niet voor goede woorden een glas water krijgen?" "Niet alleen water, maar ook whisky denk ik! Bill, mijn goede jongen, be zorg mij iets te drinkenEn in weer wil van het verzet van den zieke, bleef Bob er bij, er moest brandewijn worden gehaald, want hij was zijn gast en een gast kon men onmogelijk met water afschepen. Toen Bill zich verwijderd had, ont stond er eene stilte in het gesprek, die de zieke eerst na eenige sekonden on derbrak. OverledenDirkje Overeen), oud 10 maanden. Woudenberg. Geboren10 Augustus. Egberdina, d. van An- dries Hendrikse en Matilda Veenendaal. RECLAME. Wat is lastiger te verdragen dan ver gevor derde aandoeningen der blaas en urinewegen, zooals: Het niet kunnen ophouden van het water onmacht om de urine te loozen graveel en blaassteen ontsteking van de blaas en urinewegen? Z\j maken het leven haast ondraaglijk. Deze en andere kwalen vinden hun oorzaak in het veronachtzamen der eerste waarschu wingen van nierawndoening, want de nieren beheerschen de goede werking van de urine- organen, en wanneer de nieren zwak of ziek zijn, zullen blaaskwalen gewoonlijk spoedig volgen. Dergelijke ellendige kwalen zouden nooit voorkomen, wanneer de nieren onmiddellijk hulp ontvingen bij het eerste teeken van een nieraandoening wanneer de urine onnatuur lijk van kleur, brandend of slecht-riekend is wanneer de loozing onregelmatig of met moeite geschiedt wanneer de urine een neerslag achterlaat, als zy eenigen tijd gestaan heeft wanneer het water bewolkt is of graveel bevat. Een goed-doorgezette kuur met Foster's Rug pijn Nieren Pillen zal deze kwalen geheel doen verdwijnen en een regelmatige werking van de blaas herstellen. Zelfs in ver-gevorderde gevallen bewees dit geneesmiddel zyn uitste kende werking. Om te voorkomen, dat men u waardelooze namaak verkoopt, dient gij er op te letten, dat de handteekening van J^nles Foster op het etiket voorkomt. De echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen zijn te Amersfoort verkrijgbaar hij den heer A. van de Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 38 Ondeytrouwd A. J. J. AUSEMS "ten..' 'JP L. J. J. VERMÜLKNL CtTLEMBOEG 10 Augustus 1911. Amersfoort fjyg SOLLICITANTEN -na^r de betrekking van in de NUTTIGE HANDWER KEN aan de openbare lagere school 3e eroort in de Punten burgerlaan worden uitgenoodigd hunne stukken vóór 20 Augus tus a.s. in te zenden bij den Burgemeester van Amersfoort. Jaarwedde flOO—f150. in de omtrek of onmiddelijke nabijheid van AMERSFOORT een 4 kamers, keuken en dienstbode- kamertje. Te betrekken. 28 Aug. Br. frjetter P. aan" fl. de Vkoede, Boekhandel^ Utrecht. «Zoo ge mij als een gast beschouwt," zeide hij met nog altijd zwakke stem, «zeg mij dan hoe ik in uw huis ben gekomen Ik breek mij vruchteloos het hoofd, mijne gedachten strekken zich niet verder uit dan tot een gelag kamer waar muziek was, waar men danste en waar het wild toeging. Men wilde mij tot spelen bewegen, maar ik speelde niet. En verder herinner ik mij, dat ik vermoeid werd, mij op een bank legde en ik half slapend voelde, dat men mij den geldgordel ontnam. Vervolgens moet ik laDg geslapen en wild gedroomd hebben, want ik heb allerlei wonderlijke dingen in het hoofd en gevoel mij als geradbraakt." «Ik geloof het gaarne dat ge lang geslapen en wild gedroomd hebt! Hadt ge nog een weinig langer geslapen, dan zoudt ge droomend de eeuwigheid zijn ingegaan, want in deze koude herfstnachten is het verdoemd onge zond in de open lucht te slapen, eis gij hebt het aan de ellendige zijpaden te danken, dat ik op u viel en u zoo ontdekte.» Wordt vervolgd.) ARTS,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3