HAARGROEI. WIJNHANDEL. 6. A. SIDDRÉ, LEERBOEKEN, WOORDENBOEKEN, ATLASSEN, TEEKENBEHOEFTEN, ENZ. Gemengd Nieuws. Ad vertent iën. REISBELASTING. TÜIVERSBIAGA21JN Slothoawer's StooMrifcrij, Amersfoortsch Rijn- en Moezelwijnen. Madera, SHERRY en Portwijnen. Vermout!, Malaga. Medicinal Totayer AusÈruc!. DE WITTE WINKEL w SLOTHOUWER's BOEKHANDEL. *1*1*1*1*1*1* Lamaison Bouwer Co. DRUKWERKEN, Langestraat 74. BERTRAND H. DRILSMA, Alex. Boersstraat 24, Amsterdam. die wij als niet Ier zake dienende, niet wenschen weer te geven. Ook nu weder werd geen motie vóór ot tegen den aankop gesteld. Het was den leider der vergadering den heer van Haselen, die zich zelf niet wilde uitspreken of hij er vóór of tegen was, alleen te doen geweest om ieder in de gelegenheid te stellen van zijn gevoelen te doen blijken. De parade ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin Donderdag te houden zal plaats heb ben op de Regentesselaan en gecom mandeerd worden door luit -kolonel D. W. de Jager van het 5e reg. inf. Op Koninginnedag zal door de Amersfoorlsche Muziekvereeniging des morgens om 7 uur Koraalmuziek wor den gemaakt op de St. Joriskerk; van half 10 tot 12 uur muziekuitvoering bij de volksspelen van de Haagbewoners op 't teriein tegenover de Christelijke school, en des avonds om 8 uur conceit in de tent op het plantsoen. De heer H. Mooyen, leeraar aan de Ambachtsschool, behaalde de akte handteekenen en decoratief teekenen M. O. Mejuffrouw E. A. de Vries is benoemd tot onderwijzeres te Glind onder Barneveld. Naar verluid zal het Rijk voortaan bet voor de garnizoenen benoodigde hooi niet meer aanbesteden, doch zelf rechtstreeks zijn inkoopen doen Aan het plaatselijk telefoonnet zijn alsnog aangesloten onder No. 247 Dr. S. de Jong, dirigeerend off. van gezondheid, Utrechtscheweg 104. No. 248 de firma Hamers en Van Beek, tapijtfabriek, Koningstraat. No. 249 firma Verloop Co., olie slagerij, Kleine Koppel 13. In den nacht van 21 op 22 September zal het regiment grenadiers en jagers alhier overnachten. De manschappen worden in de kazernes en in tenten ondergebracht, de officieren zullen bij de ingezetenen worden ingekwartierd. Zondagochtend omstreeks 9 uur verzamelden zich op het Stationsplein de deelnemers aan den door de Ned. Wielerbond uitgeschreven afstandsrit Amersfoort—Groningen. Van de 23 inschrijvers waren 18 opgekomen, die nadat zij eerst waren gekiekt te kwart over negen onder leiding van den heer P. F. de Jong. secretaris van genoemden bond, vei trokken. De Amersf. Zwem- en Poloclub heeft Zondag weder gelijkgespeeld tegen H. V. G. B. uit Haarlem om het kampioenschap der 2e klasse. Tenzij een der beide vereenigingen zich terug trekt, waarop kans schijnt te bestaan, zal een derden wedstrijd moeten plaats hebben. Bij Kon. Besl. is benoemd tot adelborst le klasse bij de zeemacht, de adelborst 2e klasse van het Kon. Instituut van de marine F. Wesseling. Bij Kon. Besl. is met ingang van 6 Sept. bij het 5e regiment in fanterie benoemd tot militie le luite nant de mil. 2e luit. J. A. W. Gratama. Op het Concert Donderdagavond te geven door het muziekkorps van het le Reg. Huzaren directeur de heer W. H. Scholtens, op het terras der sociëteit lAmicitia" zal het navol gend programma worden uitgevoerd: 1. Oranje Marsch W. H. Scholtens. 2. Ouverture Lustspiel Kélér Béla. 3. La Barcarole. Walzer n.d. motieven der Op. Hoff manns Erzahlungen O. Fetras. 4. Andante aus der G. dur SinfonieF. J. Haydn. 5. Im 7'fHimmel, potpourri O. Fetras. PAUZE. 6. Ouverture .Die Nürnber- ger PuppeaA. Adam. - a. Moment musicale F. Schubert. b. OriêntaiischeBauchtanz R. Vollstedt. 8. Frau Luna, Waller P. Lincke. 9. Zick-Zak potpourri O. Fetras. Een dierenvriend. Donderdagmiddag trok het de aan dacht van eenige personen, die over de z.g.n. kippenbrug over de vesting gracht te Naarden gingen, dat een klein hondje langs den ruim 6 M. hoogen vestingmuur zwom, wanhopige pogingen aanwendende om den ver drinkingsdood te ontgaan. Eenige medelijdende menschen waren juist er op uitgegaan om te trachten een bootje te krijgen, het geen hun ook gelukte, toen reeds de heer Rolandus Hagedoorn, inspecteur der Rijksverzekeringsbank, aan den lagen wal aan de overzijde zich van jas en pet had ontdaan en zoo bijna geheel gekleed over do bijna 40 M. breede gracht naar den muur zwom, het hondje greep en op den rug zwem mende met het hondje in de hand terugkeerde. Omtrent de ontploffing in het Kamp van Zeist op j.l. Zaterdag ont- leenen wij aan 't «Handelsblad® de volgende bijzonderheden: Men was bezig met het boren van lichtkogels in het buskruitmagazijn, dat gelegen was vlak bij het genie kamp. Op eens merkte de sergeant Theelen, dat een der lichtkogels vlam had gevat Hij vluchtte het magazijn uit en riep den daarvoor siaanden schildwacht toe eveneens te vluchten. Een hevige knal werd gehoord; het buskruitmagazijn met zijn gevaai lijken inhoud van 700 K G. buskruit was in de lucht gevlogen. De kruitkisten en alles wat zich er in bevond werd het luchtruim ingeslingerd. Wonder boven wonder bleef het dynamietmagazijn, dat zich vlak naast de buskruitbergplaats bevindt, ge spaard. Vermoedelijk is dit te danken aan de borstwering, welke tusschen beide magazijnen is opgericht. De schildwacht, die eerst het roepen van den sergeant niet begrepen had, zette het eveneens op een loopen en bleef ook ongedeerd. Buiten bet magazijn waren twee soldaten aan het werk, de miliciens Ling en Van Beek. Door het ontbran den van een lichtkogel geraakten de kleeren van Ling in brand; deze vluchtte naar den straatweg. Twee verpleegsters van een zich in de nabij heid bevindend sanatorium gingen naar den man toe en bielpen zijn brandend goed blusschen. Ling had eenige brand wonden gekregen doch gelukkig niet van ernstigen aard. De milicien Van Beek, die ook vluchtte, kwam te vallen en tot zijn geluk, want juist vloog er een bus- kruitkist over hem heen. Ook deze sol daat kwam met den schrik vrij. Onmiddellijk was de dienstdoende officier van gezondheid aanwezig om Ling te verbinden. Maandagmorgen beeft de kolonel Van Doorninck met majoor Elout, den kamp-commandant, een onderzoek naar het gebeurde ingesteld. Het munitiemagazijn is geheel, het dynamietmagazijn gedeeltelijk vernield. Aan de in de onmiddellijke nabijheid gelegen gebouwen, de timmerloods, de smederij en het machinegebouw is groote materieele schade toegebracht. Op de plaats waar het hulpmagazijn gestaan heeft is een gat in den grond geslagen van 3 meter diepte en 10 meter middellijn. De inhoud van het dynamietmagazijn van de genie is uit elkander geslagen en alleen door het handig en kordate optreden van den sergeant der genie Bogaert is grooter onheil voorkomen, daar een lichtkogel uit het hulpmagazijn was geslingerd op nog geen halven meter van het dynamietmagazijn. De sergeant heeft, ondanks het ge vaar dat hij daarbij zelf liep, den licht kogel gedoofd. De gebouwen van de spoorweg- afdeeling zijn in brand geraakt, evenals de beide waarop op verschillende plaat sen lichtkogels waren neergeslingerd. In het magazijn der artillerie waren opgeborgen 500 K.G. kruit, benevens 20 lichtkogels, in bet dynamietmagazijn 20 K.G. dynamiet, pikrine-zuur, zuurkoord en andere licht ontplofbare stoffen. Omtrent de ontploffing zelve wordt aan de »N. Rott. Ct.« welke denkt aan het vlam vatten van zwavel, waar mede de lichtkogels gevuld zijn nog het volgende gemeld: Het ontplofte buskruit, circa 500 K.G., was geborgen in koperen kisten, die meteis ver in den omtrek zijn teruggevonden, evenals de vele'bran dende lichtkogels, die op verschillende plaatsen de he'de in brand staken. Een der lichtkogels was op nog geen 0.5 M. terecht gekomen van de door- eengeworpen springstoffen der genie troepen, waarvan pikrinezuur in vasten vorm het hoofdbestanddeel uitmaakte. Dit ontploft alleen bij krachtigen schok, en, waren beide gebouwtjes niet door wallen omgeven geweest, dan was het zeer zeker mede ontploft. Nu werd de schok allereerst opgenomen door de omringende aarden wallen. De licht gekwetsten maken het goed en doen weer dienst. Het vaste personeel van het spoor wegkamp heeft door spoedig en krachtig ingrijpen dadelijk alle branden ge- bluscht, zoodat, toen de vesting-artil lerie uit de legerplaats aanrukte, alle gevaar geweken was. De boschbrand bij Arnhem. Men schrijft uit Arnhem. Maandagochtend is ten Noorden van onze gemeente een lievige bosch brand ontstaan, die de bosschen van den heer Del Court tot Krimpen aan den Apehloornschen weg en een ge deelte der Rosendaalsche jbos?chen aantastte. Toevalligerwijze hadden in de omge ving militaire oefeningen plaats van het 4e bataljon van het 8e reg. infan terie, dat bij de ontdekking van den brand onmiddellijk het blusschings- weik aanving, later nog bijgestaan door het tweede bataljon van dit regiment. Met hetzelfde doel vertrokken de Arnhemsche brandweer en gemeente werklieden naar het terrein van den brand. Daar waren o.a. aanwezig de burgemeester van Arnhem, Baron van Heemstra, de wethouder Wisboom, de waarnemend directeur van ge meentewerken en de commissarissen van politie, de beeren Versteeg en Terlaak. Men slaagde er in omstreeks Jralf twee den voortgang van den brand bij den Koningsweg te stuiten onge veer 200 H A. dennenbosch zijn in asch gelegd. Alvorens het blusscbingsiverk aan te vangen had de 4e compagnie van het 4e bataljon de geweren aan rotten gezet in een toen nog veilig bosch perceel. Met zooveel hevigheidWoedde evenwel het vvur, dat in zeer korten tijd de wapens niet meer te bereiken waren en in het brandende hout moesten worden achtergelaten. Onder de soldaten heerschte een groot gebrek aan drinkwater. De heer Del Court stelde evenwel zijn auto mobiel ter beschikking om water aan te voeren, terwijl ook de Arnhemsche gemeentereiniging werd getelefoneerd om water ter plaatse te bréngen. De brand, welke te Arnhem door donkere rookwolken zich aankondigde bood van nabij gezien een onheil- spellenden aanblik. Huizenhoogschoten de vlammen op en sissend en fluitend sloeg het vuur van den eenen boom op den anderen over. Het is wel zeer gelukkig dat juist een belangrijke troepenmacht hulp kon verleenen, waar anders ongetwij feld het vuur een nog grooter omvang zou hebben genomen en ook de Stads- bosschen groot gevaar hadden geloopen te worden vernield. Op het terrein gaf generaal Tonnet persoonlijk be velen over de wijze waarop de brand zou worden gestuit. Boschbrand. Tusschen Bussum en Laren woedde Maandagmorgen een boschbrand, die door de Bussumsche brandweer en gemeentewerklieden met groote moeite gestuit werd. Een groote oppervlakte akkerhout ging in de vlammen op. «Is 't viooltje uitgebloeid, Denk dan aan de rozen; Heeft de wind ook die verflenst, Straks zal T najaar blozen. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zyn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 16 Aug. tot en met den 22 Augustus 1911. GEVESTIGD. M. C. Uijthoven v. Den Bosch n. Langestr. 24. W. Mulder van A'dam naar Lange Beekstr. 27. M. Lakerveld van Abcoude naar Muurhuizen 117. J. C. Faber van De Bilt naar Arnh.weg 102. W. Magrijn van Gadderbaum n. Krommestr. 10. J. G. v. d. Bogert v. Deventer n. P. Pypersir. C. Fransen van Assen naar Kortegracht IS. E. van Zanen van Haarlem naar Aldeg.str. 98. W. Pegtol van Oost-Indië naar Gr. Spui 21. R. H. Schukking van Leiden naar Leusderw. 22. H. van Minden echtg. van A. de Jong van Nijmegen naar Utrechtscheweg 104. P. Gerrils van Nijmegen naar Utr.-.veg 104. J. Peterse van Nymegen naar Koningstr. 24. C. M. van Walen van Muiden n. Langestr. 39. G. A. Rijswijk van Edam naar v. Campenl. 11. E. R. A. Oelbers Yan Bergen op Zoom naar Pieter Pijperstraat 9. A. Bonefang van A'dam naar Stellingw.str. 19. G. J. Horst van Stad Doetinchem naar Lieve Vrouwestraat 12. J. de Man van Utrecht naar Mooierstraat 25. W. Gordijn van A'dam naar Westerstraat 36. H. Veld van Assen naar Blanckenheymstr. 41. J. E. Hilgerson van 's Hage n. Nicasiusstr. 6. W. E. Huls van Vianen naar Zuid Singel 44. A. van Barneveld van Soest naar Weijersstr. 9. VERTROKKEN. L. J. van Offeren van Gr. Spui 33 n. 's Bosch. R. N. v. d. Wagt van Scherb.str. 15 n. A'dam. J. W. v. d. Woes'ijne van Schimmelp.kade 3 naar Kampen. G. Penning van Krankenl.str. 26 naar A'dam. J. G. Gertman van Zuid Singel 9 naar Balk brug (Avereest). S. Veldt van Muurhuizen 2 naar A'dam. J. W. de Graat van Westerstr. 21 n. Leusden. J. van Zomeren van Utr.straat 10 naar Ermelo. W. J. A. Onnekes van Schimmelpenninckstraat 10 naar Zaandaam. E. E. Schlette van Regent.laan 6 naar A'dam. C. J. Erdbrink van Leusderweg 26 naarBalk- urug (Avereest). Er zijn onder de minvermogen den velen, voor wie een verblijt van eenige weken in de buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, het dringend ver zoek haar van hun reisgeld EEN GULDEN of MEER te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daaronder in de eerste plaats aan kostwinners dit voor hen zoo gewenschte geneesmiddel te kun nen bezorgen. Ten vorigen jare werden op deze wijze 489 per sonen, waaronder 4 uit Amers foort geholpen, en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aangemeld. Iedere gift, onder het motto „Reisbelasting" wordt dankbaar aangenomen en in het jaarverslag verantwoord. Ajiebsfooet 1911. Mej. D. A. SIDDRÉ, Muurbuizen 99. Mevr. GRONEMAN—Doornbos, Utrechtscheweg 10. MEVB. Babesse VAN ITTERSUM- Steoeve. P. Bothstraat 1. Mevr. RUYSCH LEHMAN DE LEHNSFELDv. Lanschot Hubrecht. Soesterweg 1. Meve. KNOPPERS-v. Eijbebgen. Weverssingel 7. Muurhuizen 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. Abonneert U op het KATHOLIEKE onder Redactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. groot formaatover2 kolommen, prachtige lectuur als: Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. Prachtige Goedkoope Lectuur. P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. Levering van alle voorkomende tegen concurreerende prijzen. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na oudorzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zyn gekomen. (Ir. S- m Welderea Baron Rengers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. ZUIVER WOLLEN: HALFWOLLEN-! KATOENEN-TRICOT-! RAMEH-EN NET-: ONDËRGDEDEREN FabriKaaMrt C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74, TELEPHOON 70. Violoncelleeraar a/d. le Part. Muziekschool, dir. A. Belinfante en S. v. Adelbebq. Aanmelding van Nieuwe Leerlingen voor Amersfoort en Omstreken liefst vóór 5 September. voor de levering van beveelt zich beleefd aan

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3