BIJVOEGSEL NIEUWE AIERSFOORTSGHE COURANT Dinsdag' 2 Januari 1912 begint de tegen qngekend lag-e prijzen. Whist kaart rn met verg ulde hoeken van 75 cent tegen 25 cent per stel werden uitverkocht. SLOTHOU WER's BOEKHANDEL. VAN ZATERDAG 30 DEC. 1911. Alle artikelen op te noemen zon te veel plaatsruimte kosten. Ten einde echter ieder van de werkelijk enorme lage prijzen te overtuigen, noemen wij als voorbeeld dat Ieder breuge de volgende week een bezoek aan behoorende bij de BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Voor Huis en Hof. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 13 Dec. tot en met den 19 Dec. 1911. GEVESTIGD. Louisa Thijssen Meijer Timmermans van Leiden naar Beekest.laan 23. Emily Johanna Schumacker van Lei den naar Beekest.laan 23. Catharina Suzanna Knuijt van Middel burg naar Utr.weg 139. Godefridus van Dongen van Dongen naar Havik 19. Adrianus Johannes Huijskens van Houten naar Krommestraat 12a. Doutzen Runia v. Meppel n. Wit- hoosstr. 17. Maria Saartje Slagter van Inf. Kazer ne naar Leusderweg 5. Cornelia Anna Hesta van Teteringen naar Zuidsingel 43. Johan Hendriks van Leeuwarden naar Langestraat 32. Aalbertus Ruitenbeek van Leusden naar Utr.straat 27. Janntgje Ruitenbeek van Leusden naar Bergstraat 2. Johanna Antonetta Teunissen van Arnhem naar Witboosstraat 15 Frans Joseph Spiekerman van Schie dam naar Langestraat 31. Eugenie Antoinette van Limburg Sli- rum v Paiijs n. Pr. Marielaan 1. Johanna Margaretha van Vliet van Gioningen naar Arnb.weg 7. Jacoba Theodora Marie ten Bolscher van Zutphen naar Westsingel 44. Jan Willem Looman van Culemborg naar Soesterweg 169'. Hendrikje Vosmeijer wed. Looman van Vianen naar Soesterweg 169'. Willem Gerard Maurits Gaillard van Ermelo naar H. v. Viandenstraat 37. Jacobus Verhoef van (Jtrecht naar Heihgenbergweg 11. Andries Pi ins v. Leusden n. Bisscbops- weg 47. Evert Fogrnan v. Leusden n Bisschops- weg. 47. VERTROKKEN. Sophia Oudhof van Uirechtschestraat. 19 naar Maarssen. Catbaiina Carolina Hiemstra v Koning straat 15 n. Harderwijk. Elizabeth Merrelaar van Kampstraat 10 naar Voorburg. Jeane Madelaine Pauline Neven van Puntenb.laan 7 naar Amsterdam. Johannus Cornelis Tettero van Lange- str. 104 naar Bussum. Wilhelmina van de Veenbrink, wed Evert Buis van Wolkerstr. 3 naar Zeist. Hendrina Geertruida Nass van Utr. weg 82 naar Den Haag. Hendrikus Aalbertus Butselaar van Leusderw. 144 naar Enschede. Dirk Hop van Molenbuurt 1 naar Weesperkarspel. Gerardus Jacobus Lambertus van de Ven van Schimmolp 2 n. Middel burg. Ferdinand van Beek van Nicasiusstr. 17 naar Oost-lndië. Maria Laurentia Boekelman van Utrechtschestraat 36 naar Ede. Frans Frederik Spiekerman v. Lange straat 31 naar Hilversum. Johanna Mulder van Koningstraat 21 naar Amsterdam. Willem te Beek van Groote Haag 15 naar Amsterdam. Gerritje Roozendaal van Kampstraat 10 naar Barneveld. Dezer dagen is de gedenkplaat aan den grafkelder der vorsten uit het huis Oranje-Nassau in de ver nieuwde evangelische kerk te Dillen burg plechtig onthuld. Hofraad prof. dr. Kramer legde namens de koningin een -krans op de graven. Er werden verschillende redevoe- ingen gehouden, waarin de vei dien sten der leden van bet huis Oranje- Nassau ten opzichte van de ontwik keling van hun land en het prote- stantsche geloof in het licht werden gesteld. Nederl. Landliuishoudkundig Congres. Door den voorzitter, den heer 0. E. Kr.eppelhout van Sterkenburg, te Driebergen, zijn de leden van de vereeniging »Het Nederl. Landhuis- houdkundig Congres« opgeroepen tot een algemeene vergadering op 11 Jan. a.s. des namiddags 1 uur, in 't Ho tel Noord Brabant, te Utrecht, om van gedachten te wisselen over de hoofd punten, welke een nieuwe regeling der congressen zou moeten bevatten. In de laatste jaren werd, schrijft de heer Kneppelhout, van verschillende zijden herhaaldelijk aangedrongen op een reorganisatie van de congressen, en ook het bestuur meent, dat in grijpende wijzigingen noodig zijn, om de congressen aan te passen aan de in de laatste jaren zoozeer veranderde toestanden op bet gebied vau den Nederl. Landbouw. De bedoeling is nu, dat door voor noemde vergadering een commissie zal worden benoemd, die, gehoord de wenschen der vergadering, nieuwe statuten voor de vereeniging zal ont werpen, die dan op bet in Juni 1912 te Almeloo te houden congres kuunen worden vastgesteld. Woord gehouden. Men schrijft uit Gennep aan de »Geld.«: Mannen van den ouden stempel boezemvrienden waren en bleven zij dikke maatjes, die elkauder eiken dag een bezoek brachten. Dit had zoo eenige jaren geduurd, toen beei in de verte de zeiseman verscheen; de visites werden thans verdubbeld. Bij een dezer bijeenkomsten zei de zieke: »Nou Kobus, es ik dood goi, dan ben gij den uursten die 't weten zal. En jawel, eenige dagen later trekt de koemeid aan de bel, en roept: »Kobus, de complimenten van den baas en bij laat oe weten, dat ie te nacht ten twee uur dood gegaan is« Dood gevonden. Te Barneveld is Woensdag in een boschje het iijk gevonden van een ongeveer CO-jarig man. Uiterlijke teekenen van geweld waren op het lijk niet te bespeuren. Er komen weer berichten vanl nieuwe goudontdekkingen in' Yukon, Britsch Noord-Amerika. Bij! de bron van de Sixty Mile-rivier, op 20 mijlen afstand van de grens1 van Alaska, moeten rijke goudmijnen zijn ontdekt, volgens de geruchten even overvloedig als die van Bonanza Creek. De bewoners van de streek zijn door goudkoorts aangetast. Daw- son-City, zoo wordt bericht, is baast ontvolkt. Honderden menschen trek ken naar de nieuw ontdekte goud mijnen. Er worden hooge prijzen be taald voor allerlei benoodigdheden en de toestand begint te gelijken naar den vermaarden »Klondyke-rusb.a Achtgeboden der hygiëne. lo. Gezondheid is geluk, behoudt dus uw gezondheid. 2o. Houdt het hoofd koel, de voe ten warm; ademt zoo mogelijk steeds frissche lucht in en slechts door den neus. 3o. Verzorgt uw huid. Baadt dik wijls en wascht dagelijks uw lichaam. Ziekte is onreinheid. 4o. Arbeidt. Versterkt uw spieren. Doet aan verstandige sport. 5o. Zorgt dat uw oogen niet ver zwakken. Leest niet in de scheme ring, niet in het felle zonlicht niet in de spoorwegcoupé. 6o. Bewaart het oor voor te sterk gedruisch. Slaapt ver van het straat rumoer. 7o. Gebruikt goede, voedzame, krachtige spijzen. Eet langzaam, kauwt zorgvuldig. Weest matig. Reinigt na eiken maaltijd de tanden. Vermijdt gloeiend heet en ijskoudt voedsel. 8u. Kleedt u zoo, dat uw huid ade men kan. Vervangt natte kleederen dadelijk door droge. Vermijdt pels werk en te nauwe schoenen. Eén mededinger van den aardappel. Het Mdbl. tegen de vervalschingen vestigt de aandacht in dezen aduren" tijd op de betrekke lijk hooge voedingswaarde van de tamme kastanje. Zij bevat weliswaar minder voedende bestanddeelen bij gelijk gewicht dan gewoon tarwe brood, doch meer dan de aardappel, en wel in deze verhouding, dat èèn Kilogram kastanjes meer voedende stoffen bevat dan 1'/» K G. (3 pond) aardappelen. In Frankrijk worden dan ook maatregelen genomen om de kastanje-cultuur krachtig te be vorderen. Planten goed houden. Hoe kan men, geruimen tijd, bijv.: 8 a 9 weken, van huis zijnde, zonder zorg zijn planten in buis achterlaten? In »de Levende Natuur" geeft iemand dienaangaande raad, waaraan wij als hoofdzaak bet volgende ontleenen Ik schafte me eenige zinken kui pen aan, vulde die met ongeveer 1% hand breed hoog regenwater en plaat ste daarin de planten met de potten. In elke kuip van 2—3 of 4 stuks. Daarna zette ik die kuipen op een beschaduwd plekje en liet alles aan zijn lot over. We vertrokken naar 't Buitenland, sloten bet haisafen bleven 8 weken weg. Toen we thuis kwamen was de eerste gang naar de planten 6n zie, ze stonden prachtig, allen frisch en groen, met nieuwe bladen in aantocht of ontplooid, 'k Heb dat verscheidene mijner kennissen gera den en steeds met succes, n.l. wat betreft de palmen, clivia's en aspi distra's. Van de bloeiende planten, rozen, geraniums etc. heb ik geen ondervinding, die tieren niet in mijn kamer. Gedachten: Vele menschen zouden zich gezonder en gelukkiger gevoelen, als zij een levensdoel hadden of een beter besef van de plichten, waartoe bet leven roept. Levensmoed moe ten wij ons scheppen, dan heeft leven moeheid geen vat op ons. Zich geheel geven is de eenige weg om alles te ontvangen. Klaag niet als gij geen bloemen vindt in uw levenstuin, want gij hebt stellig zelf verzuimd ze te zaaien of te planten. Observator.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 5