REIZEN. B. A. SIDDRÉ. Ehi nieuwe druk van den Rijks telefoongids is aan het postkantoor verkrijgbaar. BINNENLAND. Adverteütiën. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor (Mr. S- G. m Welderenïaron Rengers) KOIITEGRAOHT 11. Ia Slothouwers Boekhandel BEDIENDE R EIS B ELASTING. Mevr. ROESSINGH—Ten Cate, Barchman Wuytierslaan. Londen Parijs 40.-. 46.-. Berlijn f 55.—. België 40.—. Rijn f f 37.50. Harz l f 75.-. Noorwegen 140.—. Zwitserland f 50.—. REISBUREAU „DE GLOBE", Tot concierge van de nieuw te bouwen school R aan den Leusderweg is door Burgemeester en Wethouders benoemd J. Meijer, gepensioneerd sergeant van het Oost-Indische leger. Mejuffrouw L. T. J. Sinnige slaagde voor de lagere akte voor Fröbelonderwijs. Do zangvereeniging »Amers- foorts Mannenkoor# hoopt Vrijdag 5 Juli as. haar vijfjarig bestaan te herdenken. Ter viering van dit eerste lustrum besloot de vereeniging haren donateurs en kunstlievende leden, benevens de leden van Amicitia een feestconcert aan te bieden op het terras dier sociëteit daartoe welwillend door het bestuur afgestaan. De stafmuziek van het 5e regiment zal daarbij hare medewerking verleerien. Ook de heer Olte, in wiens lokaal de vereeniging hare repetitiën houdt, biedt den leden en donateurs ter gelegenheid van dit feest een concert aan, in zijn fraai verlichten tuin op Zaterdag 6 Juli door het muziekkorps van het le regiment huzaren te geven. De gisterenavond gehouden vergadering in de serre van het café Otte, uitgeschreven door de heeren Benders en Van den Hengel, om tot oprichting van een Typogra fische studieclub te komen, was druk bezocbt. De heer Benschop uit Am sterdam, die de uitnoodiging aange nomen had om te komen spreken zette in het kort uiteen het nut en de noodzakelijkheid van een studieclub en liet verschillende teekeningen door de studieclub Amsterdam vervaardigd zien. Van de gelegenheid om zich op te geven als lid werd door de meeste aanwezigen gebruik gemaakt. De 20ste Nationale Velddag van het leger des Heils in Nederland zal dit jaar weder gehouden worden op het landgoed sNimmerdor" (nabij de stations Amersfoort en Leusden), voor dit doel welwillend afgestaan door den WelEd. Geboren Heer Boissevain, met vriendelijke toestem ming van den Hoogwelgeboren Heer Baron van Boelzelaar van Oosterbout. Verleden jaar nam een grooter aantal personen dan vorige jaren deel aan dezen Velddag; een der redenen was ook, dat de verschillende Spoor wegmaatschappijen extra treinen tegen goedkoop tarief lieten loopen. Ook dit jaar zijn weder dergelijke schikkingen gemaakt, en goedkoope kaartjes met programma's zijn aan alle H. S. M, stations veikrijgbaar vanaf Woensdag 3 Juli tot en met Maandag 9 Juli. De Velddag van dit jaar belooft wederom van zeer bijzonderen aard te zullen zijn, daar het niet alleen de nationale viering van het 25ste Jaarfeest van bet leger des Heils in Nederland wezen zal, maar ook weder om Zendeling-Officieren naar Java uitgezonden zullen worden. Voorts zulleu er op grooter schaal als ooit Muziek-en Zangfeesten ge houden worden en een défilé van het Nederlandsche .Leger des Heils plaats hebben, terwijl verschillende oefenin gen en »drils« door de kinderen zullen worden gedaan. Een en ander zal zeker voor velen een reden zijn dezen Velddag te bezoeken. Bij de uitgever L. J. Veen te Amsterdam verscheen: De groote olie- Octopus door »Trutb« onderzocht. Dit boek bevat een volledig over zicht van de geschiedenis en hande lingen der Standard Oil Trust in de Veteenigde Staten, het Britsche rijk en ar.dere landen, van af hare oprich ting tot den tegenwoordigen tijd. De Standard Oil Trust is een van die lichamen welke door elke regeering liefst buiten hare grenzen gehouden wordt. Ook de Nederlandsche en de Nederlandscb-Indische Regeering zijn daarin tot nu toe geslaagd. De beteekenis van dit boek ligt hierin, dat er zonneklaar uit blijkt: lo. dat dn Trust in alle landen door elke regeering wordt geweerd oftegen- gewerkt 2o. dat de Trust geen middelen ontziet om langs sluipwegen toch haar doel te bereiken. Het is daarom te wenschen dat elk wien Nederlands gezonde, eerlijke commerciëele ontwikkeling ter harte gaat, kennis neemt van de ontzettende aanklacht die dit boek behelst tegen de afzichtelijke handelingen dezer Trust. Dan zal Nederlands regeering weten, dat zij den steun van gansch de natie achter zich heeft, als zij op bet reeds ingenomen standpunt blijft staan en zich door niets of niemand daarvan laat afdringen. Terveilingder «Tielsche Veilings- vereenigingï te Tiel besteedde men Zaterdag voor meikersen le soort 7'/» a 10 ets., 2e soort 4'/» a 6'/» ets. per pond; kistjes (10 pond biuto) mei extra qual. golden fl .30 h fl.65, met inbegrip van 't kistje. Op de veiling der veilingsvereeniging «Tiel en Omstreken" waren de prijzen meikersen 8 a 12 ets »rood» 3J/« a 4'It ets. per pond. De aanvoer was weder grooter dan Vrijdag Ook laatst genoemde vereeniging zal voortaan ook s Maandagsmorgens, om vijf uur, veilen. Ter maikt was de aanvoer vrij belangrijk en besteedde men voor de goede qualiteit tot 80 ets. a fl, 2e soort 40 a 65 ets per z.g.n. Engelsch mandje en hoenderik. Handel vlug. De verzonding is zeer druk. De pluk valt zeer mee, zoodat hier er. daar werkkrachten te kort komen. Duizenden, «postpakketten a worden verzonden. Aan het station te Tiel is tijdens de kersencampagne een tijdelijk bijposikantoor daarvoor ge vestigd. Te Eist (Betuwe) was Zaterdag middag de aanvoer ter kersenveiling ongeveer 50,000 pond. De prijzen waren: 1e qual. 7'/» a 12cis, 2e qual, 4'/i b. 7 ets. per pond. Uit Maas-en-Waal was de ver zending in de afgeloopen week buiten gewoon groot, meer naar Duitschland en de Hollaridsche markten dan naar Engeland;maar vooral naardeDuitscbe fabrieksdistricten en Keulende kersen- rnarkt aldaar moet de grootste zijn, welke bestaat. De prijs der kersen is gedaald door den grooten aanvoer. De middenprijs wisselt nu van 8 tot 14 ets. per pond. Wilde zwijnen. Men schrijft uit Harderwijk aan 't Handelsblad. Zoo langzamerhand keeren we hier op de Overveluwe weer terug tot de Middeleeuwen, wat betreft het onge dierte. Dezer dagen hebben enkele be woners om Nunspeet heen, de bevol king van Hulslhorst, en nu ook die van Harderwijk bezoek gehad van wilde varkens. Zoo is de tuin van den rentmeester van het landgoed Groot-Essenburg door een paar van die beesten grooten- deels omgewoeld. Dinsdagavond tegen donker werd een wandeling van een minnend paartje verstoord vlak bij de kom van Harderwijk. Op'geen vijftig meter van de stadsgracht wandelende door de korenvelden, stond het plotse ling tegenover zoo'n seigneur. Toen ze van den schrik waren bekomen, werd de buurt gewaarschuwd, en heb ben een aantal jongens, met stokken gewapend, het dier achtervolgd tot over de spooibaan in de richting van Tonsel. Eenige jagers hebben gistermorgen getracht het dier onder schot te krijgen doch helaas te vergeefs. Vooral de jonge aardappels schijnen een geliefkoosd voeder voor die beesten te zijn. Naar alle waarschijnlijkheid zijn ze afkomstig uit de Soerensche bosschen. De schietvereeniging vDoorna te Doorn heeft besloten in de maand Soptember a.s. een nalionalen schiet wedstrijd te houden voor geweer M 95, Marga, Buks en Cylinder. Het programma zal om. bevatten: geweer M 95 200 M. staande en knie lende (4 banen). a. Korpswedstrijd voor vereenigin- gen welke de laatste drie jaren reeds een le prijs op een nalionalen wed strijd behaalden. b Korpswedstrijd voor veieenigin- gen welke in de laatste drie jaren reeds een prijs, op een nationalen wedstiijd, hooger dan een 7e be haalden. c. Korpswedstrijd voor vereenigin- gen welke in de laatste drie jaren geen prijs op een nationalen wedstrijd behaalden. Buks of cylinder, 12 M., slaande of knielende, (5 banen). d. Korpswedstrijd voor vereenigin- gen welke in de laatste drie jaren minstens een le, 2e of 3e prijs be haalden. e. Korpswedstrijd voor vereenigin- gen welke in de laatste drie jaren geen le, 2e of 3e prijs behaalden. Marga, 15 M., staande of knielende, (2 banen). f. Korpswedstrijd voor alle ver- eenigingen. Voor deze wedstrijden worden fraaie medailles enz. beschikbaar gesteld, met keurige ten name gedrukte diploma's. Voorts zullen de gebi uikelijke eere personeele-, vaste- en vrije-baan wed strijden worden gehoudbn, met flinke prijzen. De prijs der vrije-baan kaar ten voor geweer, marga en buks zal niet hooger rlati 20 ct. zijn. Het Tentoonstellings-comilé te Dord recht is op de gedachte gekomen tegen 11 Augustus a.s. een groote bijeen komst van padvinders uit alle deelen vatr Nederland voor te bereiden onverschillig lot welke organisatie of welke vereeniging zij behooren onder bun eigen leider. De heem eis is gesteld op Zaterdag 10 Augustus en de terugreis op 12 Augustus. Er is eene commissie gevormd waarin zitting hebben de beerenN. J. Erzeij, W. H. M. de Gelder, A. E. Dudok van Heel, J. M. van Hoogstraten, dr. G. W. S. Lingbeek. jhr. mr. J. W. Scborer en F. van Twisk. De Dorische jongens zullen als gid sen dienen. Elke troep zal baar eigen huishouding voeren op een groot be schikbaar ter rein het overnachten zal geschieden in mede te brengen tenten in de open lucht, op stroo in een ruime zaal of ingekwartierd bij ingezetenen. Op de tentoonstelling en bij haar vermakelijkheden wordt aari de padvinders vrije toegang verleend. Het vervoer geschiedt marcheerende, per rijwiel, met boot of per trein. De grondstoffen voor voeding zullen wor den verstrekt. Voor dit alles wordt de mede werking van de bestaande hoofd- en plaatselijke besturen ingeroepen bij afzonderlijk uitvoerig schrijven. De grondgedachte is: hetaank weeken van kameraadschap tusschen de jongens uit alle deelen van ons land en van verschillenden stand, een eerste oefe ning in het bijeenbrengen van grootere afdeelingen en het in toepassing brengen van de eigen verpleging met hulp van de ouderen en onder toezicht van de besturen. Elke afdeeling zal onder eigen leiding-van baar geoefend heid in het een of ander opzicht blijk geven. Het comité meent, dat 11 Augustus, wanneer de omstandigheden niet te ongunstig zijn voor de padvindeis in Nederland, een goede dag belooft te zullen worden, waarop van geen ver deeldheid, maar alleen van flinke levensgereedheid, van jongenstrouw en kloeke kameraadschap spr ake zal kun nen zijn. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 12 Juni tot en met den 18 Juni 1912. GEVESTIGD. Johanna Maria Scheidier van 's Hage naar Breedestraat 32. Barend Johannes Kraal van Arnhem naar Langestraat 110. Hendrik Koodselaar, van Zeist naar Arnhemscheweg 55. Janna van den Brink, van Barneveld naar Groote Koppel 5. Felix van Balluseck, van Bergen op Zoom naar Langestraat 75. Petronella van der Flier, van Bussum naar Utrechtscheweg 51'. Christiaan Walrad Petrus Groeneveldt, van Baarn naar Langestraat 19. Anna Sophia de Vos, van Soerahaia naar Hendrik van Viandenstraat 25. Joh. Wilh. van de Velde, wed. Langen- bach, v. Arnhem n. Soesterweg 165. Hermanus Wilh. Falet, van Utrecht naar Breedestraat 51. Berendina Joh. Dammingh, van Wage- ningen naar Breedestraat 36. Josephus Gerardus Theodorus Aarts, van Wetzlar a.d. Lahn (Duitschland) naar Stationstraat 9a. Aart Berendse van Duitschland naar Leusderweg 164. Maria Theodora Vlek van De Bilt naar Groote Spui 33. VERTROKKEN. Cornelis Verschuur van Lageweg 8 naar Leerdam. Maartje van der Groen van Peper- steeg 2 naar Utrecht. Adriana Kaspers van Westsingel 15 naar Amsterdam. Marg. Clasina Kuipers v. Hooglandsche- weg 20 naar Hilversum. Theodorus van Tintelen van Alde- gondestraat 20 naar Arnhem. Aartje de Jong van Muurhuizen 143 naar Hilversum. Hendrik van Norden van Kortegracht 23 naar Baarn. Johan Diederich Reyneker van Stations straat 21a naar Bussum. Carl Wilhelm Albert Driever van Kampstraat 20 naar Amsterdam. Jan de Gooijer van Withoosstraat 14 naar Leusden. Hermanus Johan Jacobus Buisman van Langestraat 117 naar Kampen. Christina Joanna Antonia Driessen van Westsiugel 8 naar Maasbree. Emma Burggraaf van Stationsstraat 2 naar Amsterdam. Antje Lamaker echtg. van Jan Bonsel van Kreupelstraat 1 naar Amsterdam. Marinns Hendrikus Lancee van Helle straat 43 naar Kedichem. Lambertus van Brakel van Teutstraat 54 naar Kedichem. Joh. Marinns van Emmerik van Beeke- steinschelaan 42 naar Culemborg. Hendrikus Pouwen van Teutstraat 71 naar Leusden. Elisabeth Snijders van Teutstraat 71 naar Leusden. Grietje van den Berg van Soesterweg 189 naar Deventer. Elbert van den Brom van St. Janskerk hof 23 naar Sloten. Antonia Muis van St. Janskerkhof 23 naar Sloten. Steven Kerkhof van Soesterweg 257 naar Amsterdam. Maria Alijda Steenbeek van Nieuwstraat 25 naar Hilversum. Willem van Es van Langestraat 104 naar Amsterdam. Karei Jagtenberg van Molenstraat 22 naar Leusden. Anna Gerardina Keyser van Lange Beekstraat 19 naar Haarlem. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën Coupons, deposito's Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. YerWuut. lolettcir -irf r.ijn daar voor speciaal jgëGouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. wordt een nette burgerjongen gevraagd om tot te worden opgeleid. Kennis van Frahsch en Duitsch en fraai handschrift strekken tot aanbeveling. Aanbieding in persoon des avonds tusschen 6 en 8 uur. De ondergeteekenden, vor mende het Sub-comité voor Amersfoort der Vereeniging «Reisbelasting", veroorloven zich de vrijheid, allen die op reis gaan, hierbij dringend te ver zoeken eene kleine gift af te zonderen voor hen, die om ge zondheidsredenen naar buiten moeten en niet kunnen gaan door gebrek aan de noodige middelen. Vragen wij allereerst steun aan hen die reisplannen hebbeD, ook van de niet-reizënden zal elke gift dankbaar aan'yaard worden door: Mej. D. A. SIDDRË, Muurhuizen 99. Mevr. GRONEMAN-t-Doornbos, Utrechtscheweg 10. Mevr. RUYSCH LEÖMAN DE LEHNSFELDVanLanschot Htjbbecht, Soesterweg 1. Mevr. KNOPPERS—Van Èijber- gen. Weversingel 7. In JUNI en JULI gaan onze Gezelscliapsreizen naar 5 dagen. dagen. 5 dagen. 4 dagen. 4 dagen. 10 dagen. 13 dagen. X' 6 dagen. Verder naar Tyrol, Pyreneeën, Italië, Beleren, Rusland, Buda pest, Schotland, Zweden, etc. Alle reis- en verbljjfkoaten zijn In de relssom begrepen. le rang Hotels. Programma kosteloos. N.Z. Voorburgwal 345. Amsterdam. A Laubenheiincr Nierstciner' -t Hochlieimer Rudcslieiiner {O Brauneberger Zollinger Langestraat 74. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden." bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CE RA TI, Haarkuiidige, Zoutsteeg 4,1e Etage ^Amsterdam. Aan heil, dje na onderzoek tot behandeling,.worden aangenomen, wordt "herstel gegarandeerd. Het Nifuws van den Dag schreel onder mepr: Een feit is 'tdat onderscheidene hier woifende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het Tiezit van den haardos te zijn gekomen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3