WERKLIEDEN bedrijfs-= verzekering ft '/?00lts\ werelu pacaoj mÈCm |l.5l 1.kil01bus LIPS DORDRECHT NOODZAKELIJK ONMISBAAR. REIZEN. INGEZONDEN. Rugpijn is nierpijn. Advertentiën. VRAGEN Londen 40.—. Parijs 46.—. Berlijn f 55.—. België f 40.—. Rijn f 37.50. Barz f 75.—. Noorwegen 140.—. Zwitserland 50.—. AlISTEHHARStII IIEISIIt'IIEAl! „DE GLOBE", Amersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor TUIVERS MAGAZIJN Slothouwer's Stoomdrukkerij. DRUKWERKEN, Mej. C.v. Wapniip Nog zijo de kinderen ontvankelijk en teer, Nog de gemoederen in liefde te buigen O, geef dan alles wat goed is en schoon, Geef het den kinderen in woord en toon. VOOR HET LEVEN: Alle melancholie is gebrek aan ge zondheid. Gij, die er door gedrukt wordt, sla een boek op over gezond heidsleer en bestudeer vooral de hoofd stukken over: Spijsvertering, Matig heid, Luchtgenof, over Lichaamsbe weging, Arbeid en Rust. Te beweren dat de smart slechts in de verbeelding bestaat, is overdrij ven Maar iets waars is er toch in. Als wij onze verbeelding, ons onge duld, onze gevoeligheid niet overdrij ven, dan zal veel leed beduidend ge ringer worden eu gemakkelijker te dragen zijn. Observator. Opgave van de Verccnigiiig „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 'Mden December 1912 tot en met den 17den December 1912. GEVESTIGD. Johannes Everardus Messinger, van Arnhem naar Vlasakkerwtg 44. Karei Willem Groeve, van Arnhem naar Vlasakkerweg 44. Daniël van Kooy, van Hoogland naar Hoogeweg 45. Hillegonda Joman, van 's-Gravenhage naar Soesterweg 6. Hendrikus de Jager, van Breda naar Langestr. 14. Johanna Maria de Kriek, van 's Gra- venhage naar Pieter Bolstraat 7. Jacomina Ida Cornelia Westendorp, van Utrecht naar Schimmelpenninck- straat 41. Gerardus Elbert Boog, van Eibergen naar Soesterweg 246. Antonia van de Geer, van Hoogland naar Langestraat 19. Nicolaas Regter, van Amsterdam naar Appelmarkt 12. Reindert Kuitert, van Groningen naar Havik 17. Edith Alice Grogan, van Londen naar Utrechtscheweg 95. Jacoba Elisabeth Dekker, wed. Gerrit Daaleman. v. Arnhem n. Utrecht scheweg 119. Petrus Nicolaas Takes, van Amster dam naar Kampstraat 20. Hendrik Smit, van Utrecht naar KI. Spui 66. Arie van Leeuwen, van Willemstad naar Eemstraat 32. Bart van Loenen, van Hoogland naar Liendertscheweg 6. Johannes Marinus Drost, van Rhenen naar Hoogeweg 78. Gualtberus Kolff, van Amsterdam naar Arnhemscheweg 143. Antje Wagho, van Amsterdam naar Arnh.weg 143. Jansjevan Eijken, van Amsterdam naar Arnhemscheweg 143. Elisabeth MarieLindeman, van Amster dam naar Arnhemscheweg 143. Cornelis Johannes Klinkspoor, van Renkum naar Arnbemschestaat 5. VERTROKKEN. Charles Colombain, van Westerstraat 39 naar Leusden. Rijkje van Essen, van Hendrik v. Vian- denstraat 5 naar Leusden. Maartje Prins, van Bisschopsweg 47 naar Hoogland. Antonia Geertruida de Vries, van Kruis- kramp 51 naar Amsterdam. Frederik Hendrik Kernkamp, van Pie ter Botbstraat 6 naar Amsterdam. Maria Geertruida van Nieuwenhuisen, van Koningstraat 46 naar Hilver sum. Petrus Antonius Terpstra, van Soes terweg (woonwagen) naar Enschedé. Antje den Ouden, van Birkt 2 naar Leusden. Pieter Paulus Stuyvenberg, van Leus- derweg 68 naar Leusden. Johann Frederik Willem Görtemöller, van Appelmarkt 17 naar Sliedrecht. Albertus Franciscus van de Wakker, van Kouingstraat 121 naar Huizen. Bartje van Essen, van Liendertscheweg 5 naar Baarn. Ernst Egmond Reeders, van Kranke- ledenstraat 18 naar Heerlen. Lambertus van de Brug, van Hooge weg 116 naar Stoutenburg. Cornelis Daatzelaar, van Wolkerstraat 27 naar Leusden. Evert Arlar, van Veldstraat 9 naar Leusden. Theodoius Willem Joseph Groenhui zen, v. Langestraat42n. Leeuwarden. Johanna van Diedenhoven, wed. G. Vedder, van Krankeledenstraat 1 naar Hilversum. Elias Hartogs, van Korte Bergstraat 22 naar Rotterdam. Barbara van Manen, van Heiligenberg- weg 12 naar Hilversum. Karei Emelior Frits Beem, van Berg straat 24 naar Oost-lndië. Maria Catharina Lucretia de Bruyn, van Utrechtscheweg 1041' naar Arnhem. Anna Wilbelmina Celestine v. Hengst, v. Utrechtscheweg 65n. Amsterdam. Jan Gerrit Kam, van Beukenlaan 6 naar Helmond. Bernardina Cornelia Peters, v.Uirecht- schestraat 40 naar 's-Gravenhage. Jan Puik, van Havik 4 naar Leusden. Frederika Geertruid Harreveld, van Valkestraat 10 naar Deventer. Johannes Franciscus Marinus Raat man, van Hellestraat 31 n. Winters wijk. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 20 tot 27 December. Geboren Hendrika Theodora, d. van Floris Booij en Johanna Wijnanda Geertruida Janse. Petronella Stef- fanie, d. van Daniël Adolf Camerling Helmolt en Cornelia van Ketwicb Ver schuur. Gerardus Jacobus en Wil helm Johannes, zoons van Gerardus Jacobus de Groot en Wilhelmina Knip pers. Everarda Maria, d. van Johan nes van Groenestein en Everarda Zonneveld. Cornelia Merkelina, d. van Hendrikus Hermanus van Zuilen en Evertje van Bekkum. Johanna Jacoba Adriana, d. van Hendrikus Gerardus Amelius Adrianus Akker mans en Jscoba Tuithof. Cornelia, d. van Jacob Fonteijn en Geertruida van Wandelen. Wilhelmina, d. van Martinus Riegen en Wilhelmina Kraan. Elisabeth Margaretha, d. van An- tonie van Vuuren en Wilhelmina Ber nardina Christoffelina Hofman. Jan, z. van Jacobus Stomphorst en Hen drika van den Brink. Cornelis, z. van Heinrich Stéphan Ising en Maria Hendrika Klomp. OndertrouwdGeen. Getrouwd: Dr. Maurits Engers en Flora Anna de Pool. Pieter Kok en Lubbertje Kentin. Tjeiko de Vries en Chariessa Wolkofl OverledenEvertje van den Hoek, 3 mnd. Gerard Willem van Beek, 8 mnd. Willem van der Linden, 71 jr., wedr. van Elisabeth Vedder. Gerritje Johanna Theodora van Eijken, 6 mnd. Berendina Francisca Harde man, 17 jr., ongeh. Joseph van der Hoeden, 58 jr. Hendrik Bi ons, 64 jr., echtg. van Elisabeth Gerritsen. Hendrikus Schimmel, 70 jr., echtg. van Sophia CathaFina Willenborg. Wil helmina Herscamp, 78 jr., ongehuwd. Leusden. GeborenRijk, zoon van Jan van Loenen en van Fransje van Ginkel. Jan, zoon van Jacobus de Bakker en van Cornelia van Eist. OndertrouwdWillem van Asch en Wilhelmina Westerbeek. Overleden: Rutger Timmerman,oud 7 maanden. Everarda Maiia de Groot, oud 10 maanden. Stoutenburg. Geboren Sebina, dochter van Pieter Zeilstra en van Antje Eiling. OverledenJohannes van den Hengel, oud 73 jaren. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd plaatsing van bet onderstaande, waarvoor bij voorbaat onzen dank. In den dienst. Aan de lotelingen van de lichting van 1913 die in de maand Januari onder de wapenen moeten komen. De tijd nadert, dat ge geroepen wordt u te oefenen in den kiijgsdienst. Veel zult ge dan zien, hooren en doen wat u tot nu toe geheel vreemd was. Velen zien met angst en vreeze dien tijd naderen. Wat tot nu toe van het militaire leven gehoord werd, was niet aan moedigend te noemen. Mogen wij u een goeden raad geven Laat u dan niet afschrikken door de geruchten, die onder ons volk de ronde doen over allerlei verschrikkelijks en ruwheid, waaraan ge zoudt moeten meedoen, of u den spot en ver achting van kameraden op den hals halen. Die voorstelling is onjuist. De tijd van het gooien naar een bidder met zwoertjes spek, menage ketels, modelschoenen en andere projectielen, is gelukkig reeds lang voorbij. Het kazerneleven is zooals de miliciens dal zelf maken. De enkele vrijwilliger die er is, in vergelijking van het groot aantal militieplicbtigen, (zou goed als zonder uitzondering jonger in jaren dan de miliciens) kunnen zeer weinig invloed op den toon van het onderlinge verkeer uit oefenen. Laat niemand uwer zich zijn op voeding schamen, noch schande aan doen. Leeft in de kazerne zooals ge dat thuis gewoon waart. Wij geven u de verzekering, dal het door alle superieuren op prijs gesteld wordt. Begint, vanaf het eerste oogenblik, dat ge in de kazerne komt, uit uw wandel te laten zien, wie ge zijt en welk beginsel ge zijt toegedaan. Met bescheidenheid, maar toch ook zonder bleuheid. Laat nooit het gebed na. Ge zult ondervinden, dat dit uw krachtigste wapen is. Leest regelmatig, op geschikte tijd stippen in uw Bijbelvader of moeder zullen zeker niet vergeten, dit boek u mede te geven. Het is wel mogelijk, dat ge eens een schimpwoord of een minachtend lachje van een uwer kameraden zult hooren of zien, maar wat deert u dat? Zullen wij, die de eere van Christus dragen, ons onttrekken aan Zijne smaadheden? Behandelt zulke personen steeds met voorkomendheid, maar ook, bidt voor dezulken. Zij missen nog zooveel. Gaat ter keike uwer gezindte, verzuimt het catechetisch onderricht niet en bezoekt trouw het Tehuis voor Militairen. Dit zijn met het gebed en bet onderzoek van Gods Woord, de middelen, door God zelf gegeven u tot steun en sterkte in de omgeving waar ge u in geplaatst ziet. In ieder garnizoen vindt ge enkele onderofficieren, die gaarne bereid zijn u van dienst te zijn, wanneer ge vreemd zijt, hulp of inlichtingen noodig hebt. Klopt gerust bij deze onderofficieren aan, ze zullen u niet wegzenden, maar helpen. In ieder garnizoen is een afdeeling of correspondent onzer vereeniging, die door verspreiding van Onze Gids u tegemoet treedt. In Onze Gids vindt ge alles wat ge noodig kunt hebben voor uw garnizoensplaats. Een volledige adreslijst van onze Vereeniging zou te veel plaatsruimte vragen. Die kunt ge vinden in de organen van de Jongelingsbonden. Helpt ons in onzen arbeid, »de verspreiding van de Christelijke be ginselen in leger en vlootc, en dat doet ge het best en het meest door bovenstaande raadgevingen op te volgen. De Nationale Christen- Onderofficieren-Vereeniging. RECLAME. Iemand met gezonde nieren zou haast -ver geten, dat hij een rug heeft, maar zij, die een nieraandoening hebben, zijn altijd lijdend. Zij staan 's morgens steeds met pyn in den rug op. Wanneer z\j zich bukken of iets zwaars optillen, trekt een scherpe pijn door de lendenen. Hetzelfde 's avonds en 's nachts, hun rug gunt hun geen rust. Pijnlijkheid in den rug en de zijden moet onze aandacht vestigen op de nieren lij lig gen onder het smalle gedeelte van den rug, en wat als rugpijn beschouwdt wordt is gewoon lijk nierpijn. Daarom wordt rugpijn spoedig- gevolgd door andere verschijnselen van een nieraandoening, zooals waterzuchtige zwellin gen onder de oogen of der voeten, bewolktheid, branderigheid van het water, bezinksel. Nier- zand, jicht, rheumatiek, ontsteking der blaas, niersteen (nierkoliek), zijn andere gevolgen van het verwaarloozen der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor het genezen der nieren en blaas. Zij her stellen deze organen en bewerken, dat zij het bloed behoorlijk filtreeren en de onzuiverheden daaruit afvoeren. Te Amersfoort verkrijgb. bij de h.h. A. van de Weg, Langestr. 23, en P. de Zwart, Lan- 94. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen, Eischt de echte Foster's Rugpijjn Nieren Pillen weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- ttoof hark merk. 34 MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 27 Dec. 1912. Tarwe f0;Rogge f 0.Boekweit f appelen f3.a f5.Peren f3.a 16.Nieuwe Aardapp. f 0 a f0.zandaardapp. 12.— a f2 50 Hoendereieren f6.30 a 16.75 p. lOOst. Bruine eieren 10. a 1 0. Hooiboter fl.50 a 11.65 per kilo. Mirzarine f 0.—a 10.—. Zoetem. kaasfO.— a 10. Kippen 10 80a f140 Kuikens f 1.00 af 1.60. Piep kuikens f 0. a f 0.Ganzen 1 0.10.Eenden f0 90 a f 1.10 p. st. Jonge fl.— a fl.20. Hazen f 1.75 k f2 25 Wilde koi ijnen f 0.50 k f 0.60 Tamme f0.8U a f 1 60 Duiten f0. a f0. paar Magere varkens 100. - a f 00. Varkens r. export f 0.a f 0.Zeugen f 0.k f 0.Biggen f10.a 116 Schrammen f0.a 10—. Vette koeien f 000.a f 000.— Guste koeien f 000.— i f ü00.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f UOO.a f 000. BEKWAME, OPPASSENDE VOOR DE BRANDKASTEN EN SLOTENFABRIEKEN. Bij aanbieding op te geven: leeftijd, loon, waar gewerkt enz. Zy, die in werkelijkheid genezing willen vinden by kaalhoofdigheid of ontydig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Zoutsteeg i, le Etage, Amsterdam. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zyn gekomen. oplietVeeV.°e?tren WMt 4 Lamison Bouwer Co. KortcgracM 22 belasten zich met a a n - jj.ii verkoop van Effecten, Wis sels en Coupous, sluiten prolongatie. Safe-in richting. Voor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is eene - (aanvulling der - Brand-Assurantie) po JA In DECEMBER gaan onze Gezelschapsreizeii naar 5 dagen. 5 dagen. 5 dagen. 4 dagen. 4 dagen. 10 dagen. 13 dagen. 6 dapen. Verder naar Tyrol, Pyreneeën, Italië, Beieren, Rusland, Buda pest, Schotland, Zweden, etc. Alle reis- en verblijfkosten zijn In de releson begrepen. le rang Hotels. Programma kosteloos. N.Z. Voorburgwal 345. Amsterdam. (Mr. S. G. ran Welfleren Baron Rengers) KOETEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën Credieten. Coupons. Deposito's Effecten. Incas8eering van Wissels en Quit: Vreemd Geld Wissels op Blnnen- en Buitenland Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal'gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. WEOE^VE^KOOfERS kunnen in alle plaatsen NEDER LAND en BELGIE geplaatst worden voor onze bekende Ochtendvoeders voor Hoenders, kuikenzaden, Krachtvoeder voor Duiven, Vogelzaden in pakken en Gekleurde Spiraal Voet ringen voor Pluimvee. Vraagt conditiën bij het American Importing-House te MAASTRICHT. Abonneer U op het KATHOLIEKE onder Redactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. groot formaal over2 kolommen, prachtite hcluur als: Romana, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsele, Logo- I grief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prjjs van 65 CENT Iper 3 maanden. Prachtige Goedkoops Lectuur. P. STOK VIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. Levering van alle voorkomende tegen concurrecrende prijzen. Scholl Engberts Schollen ALMELO. Ch ZUIVER WOLLEM ONDERKLEEOHVG, (fABRIHAAT wi(4NS£N) Verkrijgbaar bij DE WITTE WINKEL AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3