SICKESZ, ABONNEMENTSREEP. 'wocfes WERUD ;aO, I.KILO'IBUS Gemengd Nieuws' Na inzending van 35^éepomslagen, 3 maanden gratis „De Prins", of 60 omslagen „pC'Revue der Sporten". Advenentiën. Amersfoortsch (Mr, S. G. m"^elderen B^on Rengers) KORTEGRACHT 11. Ifl. IjetopzienbamidtBotk is Hans gereed en alom ïerbfflaar. MIJN VERLEDEN Ia geïllastreeden omslag 12,25. Ia sierlijkea Prachtband 1275. afdeeling, No. 1982/1230, tot verdaging van het Raadsbesluit van 29 April 1913, No. 202, tot aankoop van gron den en gebouwen onder Leusden. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 14 Mei 1913, 3e afdeeling, No. 1824/1255, tot goed keuring van het Raadsbesluit van 29 April 1913, No. 205, tot onderhand- sche verpachting van het terrein »De Hof». (Voor kennisgeving aan genomen.) Besluit^ van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 14 Mei 1913, 3e afdeeling, No. 1820/1267 tot goed keuring van de Raadsbesluiten van 22 April 1913, No. 178, en van 29 April 1913, No. 193, respectievelijk tot betaling uit onvoorziene uitgaven en tot wijziging der begrooting 1913. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 19 Mei 1913, le afdeeling, No. 1819/1334 tot ver daging van het Raadsbesluit van 29 April 1913, No. 196, tot overdracht van grond aan de gemeente door de Maatschappij «Amersfoort», Maat' schappij tot exploitatie van onroerende goederen te Amsterdam en de onder- officierswoningbouwstichting V.I.O.S. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 19 Mei 1913, 3e af deeling no 1825/1333, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 29 April 1913, no 203, betreffende wijziging der gemeen te-begrootiDg, dienst 1912. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 28 April 1913, le afdeeling, no 1351/1106, verdaging van bet raadsbesluit van 28 Maart 1913, no 1362 waarbij een voorschot wordt verleend aan de stichting Volkshuis vesting 2, voorzooveel punt a betreft. (Voor kennisgeving aangenomen.) Adres van de Tuinbouwvereeniging «Amersfoort", waaibij zij de beschik king vraagt over een terrein nabij de balte «Kleine Koppel" tot stichting van een groenten- en fruitveiling.Naar B. en W. om advies.) Adres van Mej. J. C. van der Schroefï, waarbij zij verzoekt haar voor eene herbenoeming op 1 September 1913 als tijdelijk leerares aan de floogere Burgerschool in de Gymnastiek niet in aanmerking te doen komen. (Voor kennisgeving aangenomen.) Adres van de afdeeling Amersfoort en omstreken van het Ned. Onderw. genootschap om verbetering der sala- risregeiing van het onderwijzend per soneel. (Naar B. en VV. om advies.) Adres van de besturen der afdeeling Amersfoort van de R.K. Middelstands- vereeniging «de Hanze« en der ver- eeniging «Handel en Nijverheid», in zake vervroegde winkelsluiting. (Naar B. en W. om advies.) Eene dankbetuiging van de com missie voor de kaasmarkt voor de medewerking bij het in het leven roepen van de kaasmarkt. (Voor kenisgeving aangenomen. Eene dankbetuiging van de machi nisten der gasfabriek voor het vast stellen van het raadsbesluit van 29 April 1913, no 191. (Voor kennisge ving aangenomen. Aan de orde de agenda: 1. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, (vacature Dr. de Roche- mont.) De heeren v. d. Wal en Vels-Heyn vormen het stembureau. Gekozen de heer Heioma. 2. Benoeming stembureaus ver kiezingen van een lid der Tweede Kamer der Staten Generaal en van drie leden der Provinciale Staten. Verkiezing van een lid der 2 kamer der Staten-Generaal en van drie leden der Provinciale Staten. 2e. Stemdistrict (tevens Hoofd stembureau). Plaatsvervangend voorzitterH. W. van Esveld. Leden: M. R. N. Oosterveen, A. C. R. O. Leinvveber. Plaatsvervangende ledenH. Kroes, Th. H. G. Bianchi, S. van Vollenhoven en J. van Wessum. le. Stemdistrict. Voorzitter: R. G. Rijkens. Leden: P. C. H. Briët, F. M. Houbaer. Plaatsvervangendeleden: D.Gerritsen, A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, D. Ruys. 3e. Stemdistrict. Voorzitter: S. J. van Duinen. Leden: H. Koning, P. van Achter- bergh. Plaatsvervangende ledenJ. VV. Jorissen, J. C. Rolandus Hagedoorn, A. Eysink en N. Vels-Heyn. 3. Verzoek van den Gemeente secretaris om hem verlof te willen verleenen van 16 Juni tot en met 12 Juli 1913. Wordt verleend. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet verleenen van eervol ontslag op verzoek aan het hoofd der O. L. School F. Onder dankbetuiging eervol verleend. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van ziekteverlof aan den onderwijzer aan de O. L. School G. J. Hilke Wordt verleend. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van den termijn van ontruiming van de on bewoonbaarverklaarde perceelen Wol kerstraat 5 en 15. Aangenomen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethoudeis tot verlenging van den termijn van ontruiming van de on bewoonbaarverklaarde woningen Wol kerstraat 7,9, 11 en 13. Aaugenomen 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vaststellen van rooilijnen langs den Soesterweg. Aan genomen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om af te wijken van de Verordening betreffende bet Gymna sium en dit jaar geen overgangs examen te houden. Aangenomen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om afwijzend te beschik ken op een verzoek om uitbreiding van het buizennet der Gasfabriek in den Utrechtschenstraatweg. De heer Koning verzoekt B. en W. dit punt terug te nemen om die men- schen ter wille te zijn en het later weer op de agenda te plaatsen. (Aan genomen). 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen machtiging te verleenen tot afwijking van de be palingen 4—10 van het Werklieden reglement. (Aangenomen). 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbouw van de kan toor- en magazijnlocaliteiten der Gas fabriek. (Aangenomen). 13. Rekening en verantwoording van het Commissiefonds tot bevordering van de verzekering tegen de gelde lijke gevolgen van onvrijwillige werk loosheid. (Aangenomen). 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht. (Aangenomen). 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onttrekking van ter reinen aan den openbaren dienst, ten behoeve van de jaarmarkt. (Aange nomen). 16. Voorstel tot verleenen van ont heffing van Inkomstenbelasting wegens vertrek of overlijden, dienst 1912. (Aangenomen). 17. Vaststelling van het eerste ge deelte van het primitief kohier der Inkomstenbelasting over 1913. (Aan genomen). 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van een verlof wegens ziekte aan de onder wijzeres C. Holsleyo. (Aangenomen). 19. Voorstel vau Burgemeester en Wethouders tot verlenging van een verlof wegens ziekte aan den leeraar der H. B. S. en Gymuasium S. Algera en tot vooiziening in de daardoor ont stane tijdelijke vacature.( Aangenomen). 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot instelling van den keuringsdienst voor eet- en drinkwaren. De heer Veis Heyn heeft zekerheid in welke richting B. en W. die keurings dienst zullen invoeren en meent, dat hij goed zal werken. Hierom is bij er voor. (Aangenomen). B. en W. doen het voorstel een commissie van bijstand te benoemen bij de voorbereidende werkzaamheden. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van een verlof wegens ziekte verleend aan de onderwijzeres in de nuttige handwer ken aan de openbare school F. mej. S. C. J. Verwey. (Aangenomen). 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van grond aan de Barchman Wuytierslaan. (Aan genomen). De Wethouder van Onderwijs vraagt machtiging van den Raad een onder wijzer met acte Fransch te mogen aanstellen aan school B, daar er zich voor tijdelijke benoeming geen lief hebbers aanmelden. De Raad staat dit toe. De heer Jorissen vraagt of aan de commissie van toezicht advies is ge vraagd. Dit is nog niet gedaan, doch zal geschieden. De heer Eysink zegt vernomen te hebben, dat een huiseigenaar een overeenkomst voor verscheidene jaren gesloten heeft met de Utrechtsche Watei leiding. Wethouder Van Duinen beantwoordt hem uitvoerig en deeit mede de mondelinge en schriftelijke onder handelingen. Hij had hem den heer Van Achterbergb voorgesteld een mondeling onderhoud om tot een goede oplossing te komen en hierbij de Wethouders uit te noodigen. De heer Van Achterberg heeft dit niet aangenomen, omdat hij zooals hij schreef voldoende en goed drinkwater had. De heer Jorissen vraagt of er uit de correnspondentie ook moeilijkheden gebleken zijn? Dit is echter niet het geval. De heer Eysink dankt voor de in lichtingen. De heer Koning wilde zich nog maals met den heer v. A. in verbinding stellen om te trachten deze aansluiting voor de gemeente te behouden. Dit kon niet, omdat de zaak reeds beslist was. De heer van de Wal heeft klachten gehoord over de wielrijders, die het op «Birkhoven» de wandelaars lastig maken. B. en W. zullen deze zaak onder zoeken en daarna een besluit nemen. De heer Koning wenscht de Alde- gondestraat ook in de zegeningen van den sproeiwagen te doen deelen. Hierna sloot de voorz. de vergade ring even 9 uur. ÏECL.4ME. Versche-zalin-eters I Men kent het verhaal, dat de zalm in ons land eenmaal zóódanig een volksvoedsel is geweest, dal de dienst boden zich alleen verburen wilden op voorwaarde, dat zij hoogstens maar driemaal in de week zalm zouden te eten krijgen. Bij dat verbaal uit een tijd, dien wij ons moeielyk meer kunnen voor stellen, sluit zich aan een mededeeling in de «Navorscher». Deze is ontleend aan de Rekeningen van een schout van Antwerpen, eindigden 22 Mei 1611, en maakt melding van de ver oordeeling van een aantal mannen en vrouwen, omdat zij vanuit Antwerpen naar het fort Lilo waren geweest en verdacht werden daar ter predikatie te zijn geweest bij een rondreizend Hervormd prediker. Hun terugkomst en corps per schip had een oploop veroorzaakt, oo onder de scheldwoor den, waarmee men 't den Hervorm den lastig maakte, vinden wij ook vermeld dat geroepen werd:« verscbe- zalm-eters en andere insolentiën». Het eten van versche zalm werd dus in die dagen, althans te Antwer pen, beschouwd als iets dat niet fatsoenlijk was. Telegi/madres „Wisselkantoor" Tel: Interqf 176. AssurAntiëV^^^ÉTfecten. Credljbten. Incasseerlng van Wissels en Quit: Coupons. Vreemd Geld. m Deposito's Wissels op Blnnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijikrdfiar- voor speciaal gebouwdjf^Mcus (Safe Deposit) r&lg*iia*tiflr?£f|op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Bil Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CEBATI, Haarkundige, Zoutsteeg 4, le »Ëtage, Amsterdam Aan hejv-d'é na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt, herstel kegaj^uideerd. Het Nieuio&vain den Dag schreef onder- mewfj Een feit isn't dat onderscheidene hier wonende! personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder ip hfet,' bezit van den h'aArdos te zijn gekomen. Gelieve vooral op te letten van Gravin LARISCH door Gravin MARIE LARISCH. geb. Baronnesse VonWallersee. Met vele Portretten van Vorstelijke Personen. De Schrijfster, die in buiten gewone gunst stond bij Jinre Tante Cissi (Wijlen de sc-Koone Keizerin Elisabeth van Opsten- rük), vertelt op zeer^onder- houdende wijze interessante en intieme bijzonderheden uit het Huwelijks- en Familieleven der Habsburgers en uit het particuliere leven van ver scheidene andere Hooggeplaatste Personen, die zij gekend heeft of kent. Wij vinden onder hen Keizer Frans Jozef, Kroonprins Rudolf, Mary Vètsera, Koning Otto en Koning I,odewijk van Beieren, Aartshertog Frans Ferdinand, Aartshertog Johan van Toskane; Koningin Victoria en den tocrtmaligen Prins van Wales, Paus Pius IX, Richard Wagner, /Herbert Bismarck, enz., enz.j enz. Zij oiithult de Ware Toe dracht (an het Drama teMcijer- ling eé. vertelt ook de Ongo- lukkige Geschiedenis van Konifg Lodewijk van Beieren, zijne Verloving, zijne Exentrici- teiten en zijn Einde. Uitgave van D. BOLLE, llang 98, te Rotterdam, en alom in den Boekhandel verkrijgbaar. Ook direct franco toegezonden door den Uitgever na ontvangst van Postwissel van f 2.25 of fl.15, waarop melden: „Mijn Verleden".

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 3