Groote keuze St.NIGGL AAS-G ADEAUX Reclame Divans f 12.50. Langestraat 63, over de Krommestraat. Kapstokkleeden. Tafelkleeden. Divankleeden. Vachten. Waterstoven. Tochtdekens. Reisdekens. Tochtvacht. Fantasie kussens. Theewarmers. Voetzakken. Kapstokken- en Porte-Manteaux. Fantasie tafeltjes. Divans. Theetafels. Toiletspiegels. Muziek-etagères. Muziekkastjes. Bloemzuilen. Sigarenkastjes. Boekenkastjes. Engelsche clubfauteuls. Plaatselijk Nieuws. Ingezonden. Rochefort is inmiddels overleden, maar het proces is tegen zijn erfgenamen, of tegen zijn blad voortgezet. De Naundorffs beweren, gelijk men weet, af te stammen van Lodewijk XVII, d. i. van den Dauphin, die tijdens de revolutie in de Temple werd gevangen gezet, maar die volgens de NaundorlTs daaruit zou zijn ontsnapt. De Parijsche rechtbank heeft nu beslist dat de Naundorlls zich prinsen van Bourbon mogen noemen, en bovendien heeft zij hun 500 francs schadevergoeding toegewezen, inplaats van de 5000 die gevraagd waren. Men meene echter niet dat daarmee de zaak uit de wereld is, noch dat de Fransche recbtef uitgemaakt heeftdatde Naun dorlTs gelijk hebben en inderdaad van Lodewijk XVII afstammen: de vorde ring is alleen daarom toegewezen, omdat, naar des rechters meening, de Naundoifis aan een lange jaren geleden in Nederland verkregen rech terlijke uitspraak de bevoegdheid ontleenen om zich Bourbon te noemen, ook in Frankrijk. Dat is dus een zuiver juridische quaeslie, in welke vele Fransche rechtsgeleerden van naam van meening verschillen met de rechtbank. Toch kunnen voorloopig de Naundoifis voortgaan met hun wijnhandel ze zijn wijnhandelaars onder den koninklijken naam Bourbon te drijven. Tuinbouw vereeniging „Amersfoort". Onder voorzitterschap van den heer v. d. Wal, vergaderde genoemde ver- eeniging Woensdagavond in »De Zwaan». De heer A. M. Tromp van Holst was verhinderd. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, deelde de voorzitter mede, dat het ledental 300 bedraagt. Door den heer Van Veen zijn reeds T000 eenruiters geleverd. Van de wandellessen kan beweerd worden, dat zo geslaagd zijn. De cursus fruit teelt werd bezocht door 30 en die voor tuinbouw door 14 personen. Op de veiling is voor f 3000 verkocht. Per H.A. bracht de tuin op f 1300. De heeren Tromp van Holst en Indewey werdeD in bet bestuur ge kozen. De begrooting voor 1914 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 6740. Ook bestaat het plan een druiven- serre te bouwen voor f 3500. De tuinbaas is overtuigd, dat de grond hier bijzonder geschikt is voor drui- venteelt. Hierna sprak de heer Wierdsma over het nut van veilingen in het algemeen en van fruit- en groenten- veilingen in het bijzonder. Ze zijn noodzakelijk gelijk spreker overtuigend aantoonde met zijn ondervinding in het Westland. De voorzitter dankte hem voor zijn duidelijke uiteenzetting, waarna de vergadering gesloten werd. Het Sevcik-Kwartet. Het tweede abbonnements-concert in Amicitia werd gisteravond gegeven door bovengenoemd kwartet. De heer Bohuslav Lholsky, le viool, Karei Prochazka 2e viool, Karei Moravec Alt en Anton Fingerland, violoncel. De zaal was vol. Onder de diepste stilte werden de vier kunstenaars aangehoord, toen ze opendon met Biahms' kwartet B dur op 67. Wat een prachtig samenspelDe bewon dering groeide gaandeweg en toen de beeren het kwartet in D. Moll van Mozart hadden gegeven, scbeen aan het applaus geen einde te komen. Niemand verdween in de pauze. En dal zou ook jammer geweest zijn, want het mooiste, het voornaamste kwam nu, nl. Beethoven's E moll kwartet No. 2. De beeren waren nu in hun volle kracht. Hun spel maakte op al de aanwezigen een diepen in- di uk. Vanwege den A. N. W. B. toeristenbond voor Nederland worden waarschuwingsborden geplaatst voor den gevaarlijke bocht bij de spoor wegovergang te Hoevelaken en op den Doornschen grintweg achter bet hotel «Oud-Leusden». Tevens zal bij genoemd hotel een handwijzer ge plaatst worden. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders zal voortaan in het bosch van «Biikhoven» met gewone rijwielen wèl doch met motoi fietsen niet gereden mogen worden. De vertelmiddag van den Imer Chr. van Abcoude, die tpgen 3 De cember was aangekondigd, is tot de Kerstvacantie uitgestald. Bij genoegzame deelneming zal de heer D. Jurriaanse, consul van den A. N. W. B. te Harzburg en voor zitter der afdeeling «Nederland» van de vereeniging voor vreemdelingen verkeer aldaar, in Februari hier eene, met lichtbeelden opgeluisterde voor dracht houden»Te voet en met de fiets door den Harz«. De ritmeester der cavalerie van het O. 1. leger G. van der Zoo de Jong, met verlof hier ter stede, keert den 27en December per stoomschip Rindjani naar Indië terug. De kiesveieeniging «Gemeente belang» houdt Donderdag 18 December a.s. bare jaarvergadering. Tot lid der commissie, belast met het afnemen van de eindexamens aan het Koninklijk conservatorium voor muziek te 's Gravenhaga is o.a. benoemd de heer G. K. G. van Aaken. Op instigatie van onzen vorigen burgemeester Jhr. Barchman Wuyuers werd in 1909 een comité samengesteld met het doel een kanaal te verkrijgen door de GeMersche Vallei. Gisterenmiddag had nu onder voor zitting van den burgemeester Mr. Graaf van Randwijk ten Raadhuize een vergadering plaats van verschil lende ofiicieele personen als burge meesters uit omliggende plaatsen, vertegenwoordigers van corporatie*, inyoedrijke particulieren enz. waarin tot oprichting der kanaalvereeniging «De Geldersche Vallei» besloten werd. De gemeente Amsterdam, die zeer veel belang bij het tot stand komen van dit kanaal beeft, is bereids als lid der vereeniging toegetreden. In de bioscoop «De Arend" gaat heden en Zondag «De getemde feeks" naar Shakespeare's meesterwerk in scène gezet door de Radion film-maat schappij en waarin de hoofdrollen zijn gespeeld door de dames Baijac en Didier en de heeren Jonté, Bacqué en D'Ines, allen van het Théatre national de l'Odéon, te Parijs. Quik I gaat morgen naar P.E.C., te Zwolle; Quick II zal zich ta De Bilt meten met Vooruit II; H. V. C onjvangt bier Daventria. Volgens gerucht heeft de ge meente voor den grond aan den Appel weg, indertijd gekocht van den beer H. van Mauen voor f27.000, ver meerderd met eenige aanliggende perceeltjes, een bod gekregen van f 60.000, en zou opdat terrein een R.-K. school worden gebouwd. Bij beschikking van den minister van Oorlog van 25 November 1913 VI Afd., No. 212, is de levering van gerookt spek, teu behoeve van de soldatenmenages alhier gedurende het le halfjaar 1914, toegewezen aan B. J. F. Claushuis te Amsterdam, tegen den prijs van f0.579 de K.G. Aan het plaatselijk telefoonnet zijn aangesloten met No. 304 de heer C. D. van Kuijk, Kampstraat 66 en No. 306 de heer J. Mink Schol, Lange straat 124. Bij de Dinsdagavond ton over staan van notaris Joh Knoppers ge houden veiling van onroerende goede ren werden de twee woonhuizen met schuurtjes en grond Oude Soesterweg Nos. 6 en 8, groot 5.25 A. en verhuurd voor f3 per week, voor f3930 verkocht aan den heer B van 't Eind de drie woonhuizen met schuurtje en grond Bisschopsweg Nos. 33, 35 en 37, groot 41 A. en verhuurd voor f 1 80, opgehouden voor f3610; bet perceel bouwterrein Pieter Bothstraat, groot 1.24 A., opgehouden voor f 420 de vier woningen met grond Molen straat Nos. 20 tot 26, samen verhuurd voor f3.75, vei kocht aan den heer W. H. van Haselen voor f2120; hel woonhuis met erf en grond Kleine Nachtegaalsteeg No. 43, ver huurd voor f 2 50, voor f 2320 ver kocht aan den heer L J. Hemels. Geachte Redactie I Mag ik U beleefd verzoeken, onder staand in Uw blad te willen op nemen? Uw. dw. dr., W. F. WAGTHO. Aan Godloochenaars! Ik was blij een antwoord le krijgen van den heer Schutjes op mijn beide stukjes, vooral om nog eens in de gelegenheid te zijn te kunnen schrijven over dit zwaarwichtige chapitre. Im mers, 't is van ontzettend groot be lang en een groote ramp komt over ons, wanneer wij gaan twijfelen aan een Bestuur van het Heelal, omdat wij daardoor ons eigen graf graven en ons moedwillig van den steun berooven van Hem, dien wij zoo noodig hebben in 't vaak voor ons zoo moeilijke leven. Nu is 't maar gelukkig, dat al beweren wij niet meer te gelooven, dat maar een schijnvertooning is, omdat maar al te zeer blijkt, dat wanneer er een ramp over ons komt, waaruit wij ons niet weten te ontworstelen, wij wakker worden, ons zelf bespotten over onze kleinheid en met beide handen weder aangrijpen het Geloof aan Hem, dat wij in dagen van eigen waan en overmoed hebben laten varen. Meneer Schutjes, ik vind T zoo vreese- lijk iemand 't geloof te gaan ont nemen aan een Albestuurder van ons lot. Laten wij dat toch nalaten en eerder met alle macht die in ons is, elkander steunen en vóórhouden de dwaasheid die aan dien twijfel, aan dien ontkenning verbonden is. Nu is 't maar gelukkig, dat met al onze haarklooverijen, voortspruitende uil onze groote verwaandheid, wij des niettegenstaande toch bestuurd worden en misschien met nog meer liefde, dan wij begrijpen kunnen; maar wij bemerken 't niet, omdat door den onvrede, dien wij in ons wakker hebben geroepen, wij alle hoogere gevoelens hebben gesmoord. Ja 't ver heugde mij de gelegenheid nog eer.s te mogen aangrijpen, nog eens attent te maken op de ongerijmdheid van uw betoog, hoe eerlijk ook blijkbaar gemeend. Blijkbaar zeg ik, omdat 't te goeder trouw is, maar toch is 'l schijnbaar, omdat u zichzelf een rad voor de oogen draait en daar door u benevelt en meent te ver beelden, dat u niet meer noodig hebt bestuurd te worden, maar op eigen wieken wilt drijven, maar dan zonder roer. De gevolgen kunnen niet uit blijven en ondergang is onvermijdelijk. Gelukkig ook al weer dat wij na langen en moeielijken strijd toch wel weer. niettegenstaande ons zelf tot bezinning komen en 't naderhand blijkt, dat ons Geloof in den Al- goeden Vader met veel meer kracht in ons gekomen is, zoodat wij ons nu niet meer op een dwaalspoor laten brengen, maar weten en be grijpen, dat wij bestuurd woiden ondanks ons zelf. Wat hebben wij ons door onze waanwijsheid, mee gesleept door zoogenaamde groote geleerden, van de wijs laten brengen dat is de conclusie, het besluit, en wij danken God, dat eindelijk ons een licht is opgegaan. Priesters, predikanten, hebben wij noodig om ons in 't goede spoor le brengen en te houden. Moge hun de krachten daartoe nooit ontbreken. Amersfoort, November 1913. W. F. WAGTHO. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 20 tot 28 November 1913. Geboren: Hendrika Gijsberta, d. van Ryk Schoonderbeek en Anlje de Groot. Hermanus Anlonius, z. van Joseph Jacobus Comelis de liraafl en Gesina Petronella Roelofs. Jan, z. van Reinier Kok en Adriana Staal. Jan, z. van Guilze Koster en Dirkje Gerarda Huisman. Wouter Aiie Johannes, z. van Arie Buis en Johanna Veenendaal. Gerrit Johan, z van Arie Jan van Uzendoorn en Everdina Willelmina Steik. Cornelis Hen drik Willem, z. van Franciscus Rom- bout Numans en Cornelia Hendrika Wilhelmina Linck. Bernardus Anto nius Wilhelmus, z. van Bernardus van Noordenburg en Hendrika van Dijk. Gerarda Antonia, d. van Antonius van Luijtelaar en Gerarda van Harnersveld, Antoriius Coroelis, z. van Antonius Cornelis Geijtenbeek en Alberta Cor nelia Delfortrie. Hendrik, z. van Hendiik van Rozendaal en Mina Staal. Elizabeth, d. van Johan Hendrik Fiöger en Cornelia Wilhelmina Geer- truida Boshuizen. Anna. d. van Leendert Cornells Philippus Sijthofi en Theodora van der Last. Hen drika, d. van Marinus Giljam en Geertje van de Hoef. Ondertrouwd Jozef van Hessen en Sophie van Gelder. Antonie Volt- meijer en Hillechien Braaksma. Getrouwd: Antonius Gijsbertus Schoonderbeek en Hendrika Maria van Mooist. Gerrit van Kouwenhoven en Maria Pouwe. Hendrik van Ginkel en Hendrika Teunisje Biink. Wil helmus Bernardus van Bekkum en Gijsje Pater. Willem van Essen en Elisabeth Kruis. Johannes Wdhel- mus Cornelis Petrus van Osch en Jeanne Maria Johanna van Hedel. Overleden: Arnaud Willem Lein- weber, oud 11 jaar. Coinelia Aleida Mandemaker, oud 2 weken. Leusden. Geboren: Bernardus Hendrikus Marie, zoon van Pieter Paulus Sluij- venberg en van Wilhelmina Hendrika van Eijk. Everarda Maria, dochter van Johannes de Groot en van Everarda van den Hengel. Gerrit, zoon van Elis van Eijkelenburg en van Jannetje Teunissen. Anna, dochter van Arie van Veenschoten en van Anna Doorne kamp. Peter, zoon van Peter van de Kamp en van Dirkje van 't Land. Overleden: Gerardus van den Bon- gaard, oud 79 jaren. Stoutenburg. Geboren: Melis, zoon van Hendrik Boekhout en van Maria van Laar. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 28 November 1913. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f appelen f 5.a f8.Peren f 5 a f 10.Klei- Aardapp. f 0.a f 0.zawlaardapp. f2.a f2.25 Hoendereieren f8 al 8.75 p. 100 st. Bruine eieren f8 75 a f9.75 per lOOst. Boter i'1.30 a f 1.60 per kilo. Mir marine f 0.a f 0. Zoetem. kaas f 0a f 0per 50 k lo. Kippen f 0.90 af 1.30 Kuikens f125 af 1.90 Piep kuikens f0.40 a f 0.90 Ganzen f0. f0.Eenden f 1 00 a f 1.25 p. st. Jonge fl.a fl.30. Hazen f 1.75 a f2.25 Wilde korijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.90 a f 1 90 Duiten f 0.50 a fO.60 ptar Magere varkens f - af -Varkens export 0.a I 0 Zeugen f 60.a f 100.Biggen f 10.a f 15.Schrammen f 0.afO.Vette koeien f 000.a f 000,Guste koeien f 000. i fUOO.— Kalf koeien f 000.— a f000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. 80 heet. Appelen. 30 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 120 heet. Zandaardapielen, 30.000stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren. 500 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka»s. stuks Vee magere varkens Varkens voor exportslagerijen. 500 biggen 10 zeugen. RECLAME. Is het een nierziekte? Ja, indien gij waterzuchtige zwellingen rond de oogen, in de enkels of polsen hebtindien gij voortdurende aandrang tol urineloozing, be zinksel in het water, branderige pijn bij de loozing hebt; indion uw slaap verstoord is en gij iederen morgen vermoeid opstaat; indien gij stekende pijn in den rug en de lendenen hebt of rheumatische pijnen in de ledematen; ischias, rheumatiek, jicht, steen, uremie kun- uen de gevolgen ervan zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen nier en blaaskwalen, doordat zij de zwakke of zieke nieren genezen en versterken, en haarzoodoande in staat stellen om haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, behoorlijk te verrich ten. Uw leven hangt van uw nieren af, want iedere drié minuten, dag en nacht, wordt het bloed door dé nieren gevoerd. Haar te ver- waarloozen ,is gevaarlijk, doch indien gij haar gezond houdt, houden zij u gezond. Foster's Rugpyn Nieren Pillen zullen dit voor u doen en haar genezen, indien z\j ziek zgn. Te Amersfoort verkrijgb. bij de h.h. A. van de Weg, Langestr. 23, en P. de Zwart, Lan- gestr. 94. Toezending geschiedt franco na on tv. v. postwissel f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wei^ei*-eflfe doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk 31

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 2